Fietsen t.b.v. zieken omroep Ziekenomroep in Hulst klaar voor de start ALLE BELGEN KRIJGEN ANDER TELEFOONNUMMER Ht naji GEZÜNDI Uitslagen van schielingen Uoóbi NA STORMACHTIGE ONTWIKKELING stad streek 1 Café-Restaurant r Botsing in Groede Hans weert STEUN PROBLEEM DRIVE-IN Hulst RESTAURANT GEOPEND Hengstdijk Koewacht Poelman leidt competitie autoclubs Zomerconcert Jonge boeren op excursie Nieuw.Namen Zoutelande I Aan de kust Schepelingen zwemmend terug naar le Avidsjaur I AUTORALLY Onstandvastig Dinsdag 16 ju Dinsdag 16 juli 1974 ÖOTan een onzer verslaggevers) HULST Vanavond (dins- thg) start om 19.00 uur bij café de Ster in de O verdam straat de door de tourclub Hulst georganiseerde presta tiefietstocht ten behoeve van de ziekenomroep Huist. De rit wordt na de eerder succesvol verlopen prestatieloop gehou den om de ziekenomroep een steuntje in de nog zwakke rug te geven. De opbrengst komt geheet ten goede van de radio pioniers. Nadat bewezen werd dat de Hulsterse bevolking veel be langstelling heeft voor de sympathieke actie, aan de prestatieloap naimen ruim driehonderd, lopers deel, heeft de tourclub het volste vertrou wen in het succes van de prestatiefietsrit. Er worden meer dan honderd deelnemers verwacht. Door te kiezen voor een gemiddelde maximumsnel heid van tien kilometer per uur, is het mogelijk gemaakt voor zowel ouderen als hele jonge sportievelingen, de tocht zonder problemen te volbren gen. Het fraaie parcours heeft een lengte van ongeveer twin tig kilometer. De organisatie heeft duidelijk gesteld dat de prestatierit niets te maken heeft met een wielerwedstrijd, er bestaan vanavond geen winnaars. De kop van het pe loton wordt gevormd door le den van de tourclub. Deze rij ders zullen het tempo aange ven en er verder voor waken diat niemand de weg kwijt raakt. De route loopt van Hulst via Sint Jansteen over de Vlasstraat en de Ellestraat, lianigs de bossen binnendoor naar Koewacht. In het laatst genoemde dorp wordt een rustpauze ingelast. Vervolgens voert de tocht binnen door naar Albsdale, vanwaar op Hulst en het 's-Gravenhofplein wordt aangekoerst. Niet dat men calamiteiten verwacht, maar toch heeft de organisatie zich op alles willen voorberei den. In de caravaan rijdt een materiaal-bezemwagen mee, uitgerust voor het repareren van geplofte tubes en het ver voeren van eventuele uitval lers. De tourclub Hulst ver wacht vanavond een grote deelname van complete gezin nen, daarom ook is de rit zo gezellig en ontspannend moge- Hik geconstrueerd. Om de deelnemers niet helemaal met lege handen naar huis te stu ren, is er voor iedereen na afloop een herinneringsvaantje beschikbaar gesteld. (ADVERTENTIE) Bierkaaistraat 8 Hulst Telefoon (01140) - 34 44 De zaak voor een gezellig dineetje - bijeenkomsten - vergaderingen. Keuken open tot 21.00 uur Dinsdag gesloten. ('Van onze correspon d ent GROEDE Op de Katzweg te Groede kwamen twee per sonenauto's met elkaar in bot sing hetgeen gebeurde door dat H. V. uit Oisterwijk met zijn personenauto op de stil staande auto van J. B., even eens uit Oosterwijk, reed. Het ongeluk is te wijten aan on achtzaamheid van V. Beide auto's werden beschadigd. Duivensport Aan de wed vlucht Beaiumetz over een af stand van 163 km. namen 59 oude duiven deel'van de post duivenvereniging „de Blauwe Doffer" te Hansweert, De uit slag luidde: eerste, tweede, vierde en vijfde, A. de Leeuw, derde en tiende E. Mollet, zes de en achtste, J. de Klerk, zevende en negende, J. Zand- stra. Aan dezelfde vlucht na men ook 261 jonge duiven deel van de Blauwe Doffer. Hier was de uitslag: eerste, gebr. Dom-manchet, tweede en achtste, A. Eyke, derde, vier de, vijfde en zesde, gebr. Mange, zevende, J. Vette ne igende Ocke, tiende, A. de Leeuw. Aan de wedvlucht Buffec over een afstand van 665 km namen 55 duiven deel van de Hansweertse postdui venvereniging. De uitslag van deze vlucht was: eerste L. Koeman, tweede, Vette, derde en vijfde, gebr. Dommanchet, vierde A, de Leeuw. Bedrijvigheid, in de studio van de ziekenomroep. (Vaar een onzer verslaggevers) HULST Er zit muziek in Radio Nightingale. De ziekenomroep Hulst, heeft thans haar ver rassend professioneel uitziende studie in een ongebruikt vertrek op de derde verdieping van het St.-Liduinaziekenhuis gevestigd. De grote sprong naar het „semi-professionalisme" wordt in begin september gewaagd. Op het ogen-blik wordt een keer in de veertien dagen een paar uur muziek gedraaid. Radio Nightingale maakt zich op om de ziekenhuisether te veroveren. Het is de bedoe ling dat er straks een welhaast volwassen omroep geboren wordt, die als het even kan een grote verscheidenheid aan programma's te bieden heeft. De uitzendingen zullen via een directe lijn op kanaal vier van de ziekenhuisradio kunnen worden ontvangen. Radio Nightingale heeft in zeer korte tijd een stormachti ge ontwikkeling doorgemaakt. Werd er wellicht door menig een wat schamper gegrinnikt toen een club van zes enthou siaste leerlingziekenbroeders op 7 maart van dit jaar gewa pend met een minimum aan eigen en geleende apparatuur, het initiatief nam voor de op richting van een soort buisra dio. De sceptici zijn nu enthousi ast geworden en de aanvanke lijk binnen het ziekenhuis be staande terughoudendheid heeft plaats gemaakt voor er kenning. De directie zette het licht definitief op groen door er voor te zorgen dat de radiopi oniers niet alleen een eigen ruimte kregen, maar ook een chique collectie supersonische instrumenten, met behulp waarvan de meest schorre kraai zich met gemak als een nachtegaal kan presenteren, desnoods in echo. Uit een spe ciale pot werd de aanschaf van twee Hilversum waardige taperecorders, twee draaitafels en microfo.ons gerealiseerd, Kostentweeeneenhalfduizend gulden met dertig procent kor ting omdat via het rijksinkooo bureau werd ingekocht. Door de enorme steun van de Hulsterse bevolking, er werd door de EHBO-Hu-lst spontaan een collecte afge staan en later kregen de radio- broeders de opbrengst van de voor hein op touw gezette prestatieloop in handen, kon de studio op de derde etage gecompleteerd worden. Van de aohthonderdvijftig gulden, door buitenstaanders tot nog toe bijeengebracht, werd o.m. vloerbedekking, een geluid- dichte commentatorbox, platen en bandenmateriaal, alsmede een heus mengpaneel aange schaft. Het mengpaneel dat volgens kenners eigenlijk drieëntwin tighonderd gulden kost, is door een bevriende Axelse mts-student voor een icwart van die prijs nagebouwd. De commentaarbox werd voor een prik overgenomen van de col lega ziekenomroep Studio Au dio in Breda. De zaak is nu eigenlijk rond. De broeders Bert Herman, Jacky Dankaart, Etienne Verstraeten, Erik de Laat, Kees Goossen en Pol Goethals zijn bezig met het leggen van de laatste hand aan de eerste echte Zeeuwsch- Vlaamse ziekenomroep. Toch zijn er diverse harde problemen die om een oplos sing schreeuwen. Gezocht wordt naar enthousiaste, liefst deskundige buitenstaanders, die van Radio Nightingale een serieuze hobby willen maken. De zes oprichters zijn als stu derenden bij lange na niet in de gelegenheid genoeg tijd in het project te steken. Anderen moeten het werk dus voortzet ten. Het plan is om binnen afzienbare tijd een auditie te houden voor al degenen die menen er iets van te kunnen maken. ,Het tijdgebrek is ons groot ste probleem, we hopen echter dat er veel mensen zijn die ons willen helpen", aldus voorzitter Bert Herman. Het tweede struikelblok is uiter aard de radioportemonnee. De acties van buitenaf (vanavond is er weer een sportieve fiets tocht ten bate van de omroep georganiseerd) en de steun van de ziekenhuisleiding heb ben het begin mogelijk ge maakt. Zonder een geregelde toevloed van middelen zou het initiatief alsnog kunnen mis lukken. „Hopelijk wil de sportwereld ons blijven steu nen. Misschien dat ook de ge meente straks als we een stichting zijn geworden, wat subsidie kan verlenen", zo denkt men. Zelf is het zestal niet van plan om uitsluitend in het zie kenhuis te vertoeven. Et- wordt gedraaid met een drive- in discotheek en de hoop is gevestigd op de Hulsterse ho reca, die de broeders disc-joc- key zonder er zelf minder van te worden zou kunnen helpen aan de broodnodige middelen Het zijn de patiënten van het Liduinaziekenhuis, die er uit eindelijk van profiteren. Dansen Enkele disc-joc- keys va-n radiio-nightingale of wel de ziekenomroep Hulst, houden vanavond (dinsdag) na afloop van de prestatiefiets tocht een „drive-in" disco show in café de Ster van Jack Polfliet in de Hulsterse Over- diam-straat. De professionele apparatuur en die meest swin gende hits, gelanceerd door de beste talenten van radio-nigh tingale, garanderen d-ansl-usti- gen uit Hulst en wijde omtrek een avondjee uit. De toegang voor dit gebeuren is gratis. (Van een onzer verslaggevers) HULST Hulst is verrijkt met een nieuw restaurant. Na een intensieve verbouwingspe riode, die tien weken duurde, werd op de hoek Steenstraat- Pierssensstraat (het oude pand van bakker Elenbaas) het spe cialiteiten-restaurant „The Corner" officieel door burge meester P. Molthoff van Hulst ingewijd. Het restaurant, naar oud- Hollands voorbeeld ingericht, biedt dinergasten van 10.00 uur tot 22.00 uur alle service. In het verlengde van het eet- g-edeelte is de sfeervolle bar geplaatst, die desgewenst van het restaurant kan worden ge scheiden. Voor de bar geldt dan ook geen vaste sluitings tijd. Exploitante mevrouw C. J. Middelman-van Oostrom va-n „The Corner" heeft geko zen voor de speciale keuken, met name de visspecialiteiten komen aan bod. Tijdens de bijzonder druk bezochte ope ningsreceptie, toonde de heer Molthoff zich uitermate inge nomen met de nieuwe aan winst voor Hulst. Hengelen Aam de tweede clubwedstrijd van de hengel- elub De Vogel te Hengstdijk werd door 47 vissers deelgeno men. De vangst was slecht, want na drie uur vissen had den slechts negen deelnemers een vis gevangen.De eerste prijs (met een gevangen pa ling van 720 gram) was voor G. Mangnus uit Boskapelle. De verdere prijswinnaars waren: 2. W. de Bruyn, Sluiskil,3. P. de Waal, Kloosterzande, 4. F. Roctus, Kloosterzande, 5. P. de Poorter, Hengstdijk, 6. G. van Gijsel, Hulst, 7. A. Reyns, St. Jansteen, 8. L. Heymans, Kloosterzande, 9. B. Rees, Hengstdijk. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de Provinciale clubcompetitie (P.C.C.) voor autoclubs heeft in het individuele klassement na vier ritten P. Poelman van „De Zeeuwen" de leiding met 145 punten. De stand luidt verder: 2. J. Thuy (Vosserijders) 141; 3. K. Donze (W.Z.A.) 137; 4. C. Boogaard (Zeeuwen) 132: 5. D Sinke (De Bevelanden) 131; 6. C. Bode (Zeeuwen) 129: 7. H. Deveneijns (W.Z.A.) 125; 8 J. Tuinman (Scheldegouwen) 123; 9 A. Deegens (Zeeuwen) 122; 10 R. Almekinders (De Bevelanden) 121; 11. L. de Nooyer (Zeeu wen) 110; 12, J. van Hijfte (W. Z.A.) 119; 13, J. Jansen van Roosendaal (Zeeuwen) 116; 14. A. Westveer (De Bevelanden) 115; 15 L. Wouters (Zeeuwen) 114 punten. Bij de el-ubteams is de stand: 1. Zeeuwen A 374 pun ten; 2. W.Z.A. 343; 3. De Be velanden A 342; 4. Zeeuwen B 319; 5. Scheldegouwen 265; 6. De Bevelanden B 254; 7. Zeeuwen C 227; 8. Vosserij ders 224; 9. Bevelanden C 81 punten. Schietingen Afgelopen zaterdag hield de schuttersso- ciëteit De Sportvrienden een schieting op de liggende wip in café J. de Guchteneire in Koewacht (België). Aan deze schieting namen 68 schutters deel De uitslag was als volgt: Hoogvogel, V. de Schepper, Moerbeke. Eerste zijvogel, J. Neve, Stekene. Tweede zij-vo gel, F. van Goethem, Stekene. De meeste vogels werden in de wacht gesleept door Roza Saghers uit Axel, vier stuks. Aan de zondagsohieting in ca fé G. van Rumste namen 70 schutters deel. Hier was de hoogvogel voor F. Martinet, Stekene. Eerste zijvogel, V. de Schepper, Moerbeke. Tweede zijvogel, Adr. v. d. Sijpt, Koe wacht. De meeste vogels wer den geschoten door A. van Overloop uit Koewacht, vier stuks. Ter gelegenheid van molekens kermis werd afgelo pen zaterdag een schieting ge houden in café Oude Molen, waaraan door 75 schutters werd deelgenomen. De uitslag: de hoogvogel ging naar John ny Oosting uit Axel. Eerste zijvogei, R. Omghenae. Koe wacht. Tweede zijvogel Aug. de Letter, Koewacht, Dei meeste vogels werden gescho ten door Ronnie Rothier, Koe wacht, vijf stuks. Aan de ker- misschieting op zondag bij W. Groenewegen namen 55 schut ters deel. De uitslag was als volgt: hoogvogel W. Groene wegen. Eerste zijvogel, Fr. de Block, Koewacht. Tweede zij vogel. C. de Poorter. Koe wacht. Alph. Baert. Terneu- zen, nam de meeste kleine vo gels voor ziin rekening, name lijk vijf stuks. (Van onze oarrespondlent) IJZENDIJKE Het streek museum „West Zeeuwsch Vlaanderen presenteert" te IJ- zendijke, organiseert op woensdag 31 juli om 20.00 uur in die Nederlands hervormde kerk te IJzendijke een zomer concert. Meidewerking verlenen Ellen Beekman-De Wind, so praan, Hetty van Belzen-De Bruijn, blokfluit Paul C. van Belzen, trompet en Bram Beekman, orgel. Er worden werken uitgevoerd van G.F. Handel, J.S. Bach, L. von Beethoven, C. Ph. Teleman, ir. J. van Eyok en S.P. Damian. Tenslotte zal er oip het orgel een improvisatie van Valerius- melodieën ten gehore worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Plattelands Jongeren Zuid in Zeeland en Noord-Brabant houden dit jaar de jaarlijkse praktikantenex- cursie op woensdag 24 juli. Deze excursie is bedoeld voor binnen- en buitenlandse stagiaires en praktikanten van Nederlandse hogere en mid delbare land- ein tuinbouw scholen, die tijdens de zomer maanden bun praktijktijd doorbrengen op agrarische be drijven in Zeeland en Noord- Brabant. Op het programma staat on der meer een bezoek aan de coöp. land- en tuinbouwveremi- ging „Cebeco-zuidwest" te Kortgene en aan het biolo- gisch-dynamisch bedrijf „Lo- verendale" te Oostkapelle. De excursiedag wordt besloten met een bezoek aan die delta werken te Burghsluis. De kos ten van deelname bedragen f 15,- per persoon. Buitenlandse en Nederlandse stagiaires en praktikanten, die werkzaam zijn in Zeeland of Noord-Bra bant en aan deze excursie wil len deelnemen, kunnen zich opgeven bij het secretariaat van de plattelands jongeren zuid, Grote Markt 28 te Goes, tel. 01100-5010. Vergadering Tijdens de al gemene jaarvergadering van de coöperatieve Rabo-bank in Nieuw-Niamen werd afscheid genomen van het lid van het beheersoollege, de heer A. Staes. De heer Staes is 35 jaar lid geweest van het beheers- college. Van die periode was hij bovendien dertig jaar pre sident van de raad van toe- zioht. De heer Staes ontving als waardering voor het vele goede werk, verricht ten dien ste van de onderneming, tij dens de bijeenkomst uit han den van de heer Oudkerk, dis- trictsdirecteur van het district Goes, een gouden speldje van de centrale bank. De heer Staes zal worden opgevolgd door de heer J. Blommaert. Tijdens de vergadering kwam vast te staan dat 1973 voor de bank een goed jaar is geweest. De belangrijkste constatering was de stijging van verzeke ringen en reisverkoop, waar door het balanstotaal tot bij de tien miljoen gulden is geste gen. rvan een onzer verslaggever! GOES KRABBEND]^ 15 juli Prijsbericht: directe ingang is voor aamj vrijgegeven: Yellow Trans rent, sortering 65-70, 70 en op. Stark Earliest voldoende gekleurd) sort 55-60, 60-70 70 mm. en J Netto inhoud 3-4 kist 15 bruto 18 li Kg. Zure morel<| en II (ontsiteeid) aanvoe voor 16.30 uur. Gewone veiling per Redgauntlet I 104-130, UI Frambozen IIX 80-85, Led bessen II 55-61, Rode IIX 48-57, Kruisbessen I ijl 13-35. Per kg., Red'gautiJ IIX 354, Rode bessen IIX 2 209, Markiezen I en II Varikse zwarte I en II Hedelfinger I en II 430, II j Groen: per stuk: Ko] sla I 23, II 6-17, Komkom 38-39, Bloemkool 4 per kr. 1 61, 6 per kr. 42-59, 8 perj 23-29, afw. 22-24. Per l kroten 9-47, Uien 7-34, WoJ len 21-45. Per kg: Aard;;,, len bonken 26-31, grote lj.j drielingen 14, kriel 17-18, l barber I 37 Spitskool sav. kool 64-73, Rode kool j 35, Snijbonen I 350-430, II j krom 110-220, Dubb. pr, II 400-420, Andijvie 12-21 en middel 48, ongesorteerd J 31, Waspeen 36-39, SpinJ 73. Tomaten AI 79-82, B 811 54, kroten 36-39. GRUBBENVORST, 15 Gentraal Verkoopkant] Champignonprijzen: lijn fijn C 303, middel 292, mij] C 284, 4 kg 260, kruis fijnïf kruis grof 214, 4 kg 215, n g 4 kg 210, III A 150, 4 in B 4 kg 156, afwijkend 1 59. KAFELLE, 15 juli - Vot| verkoop zure morellen steeld: I-II 178-184, aanbodl ton, Frambozen in doosjejif 250 gram: I 38'5, napluk i industrie-export aanvoer napluk 381, II 116, Schil mann aanvoer I 38511 Frambozen tubs industrie I Rode bessen: iin 2 kg. krajl kg: I 204-222, IIX 193-21!.! 139-157, in 5 kg. krat per ij IIX 156, II 108, in dozens 500 gram p.d.: I 121, IIX ll 121, in doosjes van 250 j-1 p.d.: I 49-58, II 27-44, rondoir,| 2 kg. 'vrat p. kg.: I 157, zwif bessen I-II 204-240, aardbe p. doosje van 250 gram: Iif 138, II 75, kruisbessen p. je van 250 graim: I 19-46,1 doos van 500 gram: I 43, II p. kg.: I 71, II 36. logambesf p. doosje van 250 gram: Ij kasbramen p. doosje van gram: I 167, zure morellen! 128, Appelen: stark ear!» I 60-70, 107, Kaspruimen: Oil rio I 250-280, II 110, fabij 68, Aardappelen: grote lil driel. 15-17, kriel 9-19, Blos kool 22-72 Bosuien en p.kg.: 33, Andijvie Dubb. prins, bonen 310-350,1 TERNEUZEN, 15 juli Bloemkool per stuk A A II 30-59 B 26-30, B II afwijkend 22, Groene kommers 18-25, Kroten 33 j bs., Uien 16-24, Aardappe kg: eerstelingen grote 22. 22, Doré grote 25-27, kriel Kroten 39-40, P"ei 61-68, 9 sessebonen van koude 200-329, Kas-prinsessebonenJ 150-273. Prelude 328, Rabi 32, Tuinbonen 25-35. Tomat A 57-76. B 71-75, C 5l| Rode kool 19-26. Kassnijh II 180. Uien IX 144. HET Tweede Kamerlid voor D'70 mr. K.A. Keuning ver trekt vrijdag met een groep van internationale parlementa riërs voor een korte studiereis naar Israël. KONING Boudewijn en koningin Fabiola van België zullen op uitnodiging van pre sident en mevrouw Soeharto een staatsbezoek brengen aan Indonesië Badrit Op woensdags-1 vond 24 juli wordt voor de 18e; keer die jaarlijkse badrit tej Zoutelande verreden, georga- j nlseerd door de motor en auto-i club „Scheldegouwen". Uitzet- i ters van deze rit waren dit maal P. de Ruyter en A.C. de Vos. Men kan vanaf nu in schrijven op het VW-kantoor te Zoutelande of op de dag zelf vanaf halfzeven 's avonds bij restaurant „De Waicher se Kaasboer" in Biggekerke waar ook de start plaatsvindt De eerste equipe gaat om ze ven uur van start. De lengte van de rit is ongeveer 30 kilo meter. De prijsuitreiking vindt zo spoedig mogelijk na afloop zo spoedig mogelijk na afloop plaats in café Juliana op het Dorpsplein in Biggekerke. DR. J Hoeing is per 1 sep tember benoemd tot hoofd van de afdeling intra- en extramu rale zorg voor zwakzinnigen van de inspectie voor de gees telijke volksgezondheid. (Van onze correspondent) DEN HAAG Vrijdag, 20 uur, krijgen alle Belgische te lefoonabonnees een nieuw nummer. Voortaan zullen bij elke Belgische telefoonaanslui ting negen cijfers horen, in plaats van acht. zoals nu als regel het geval is. Van die negen cijfers vor men de eerste twee of drie het zgn. zone-nummer in de overi ge zes of zeven het abonnee nummer. Het zone-nummer is te vergelijken met ons net nummer, met dien verstande dat België slechts in 40 van zulke zones is verdeeld en er dus maar 40 netmtmmers zijn. Op één na bestaan alle net nummers voortaan uit drie cij- lers. Die ene uitzondering vormt Brussel dat zijn twee- cijferig netnummer (02) be houdt. Om per abonnee aan negen cijfers te komen Zullen overal elders de abonneenum mers uit zes cijfers bestaan terwijl de Brusselaars zeven oijfers krijgen. Overigens geldt voor Neder landers die naar België bellen dat de nieuwe nummers niet bestaan uit negen cijfers, maar uit aoht, omdat in het interna tionale verkeer de eerste 0 van het netnummer vervalt. Bijna alle 16 miljoen abon neenummers zullen worden veranderd. Alleen in de zones Antwerpen, Charleroi, Gent en Luik bestaat de wijziging slechts uit een uitbreiding van het netnummer met een cij fer De invoering van het negen de telefooncijfer is in België noodzakelijk wil men ook in de toekomst nog nieuwe tele foonnummers kunnen toeken nen. Onder meer door het be perkte aantal zones en voorts door de forse groei van het aantal telefoonabonnees (ook in België) is de reserve in nummers onvoldoende gewor den om de verwachte behoef ten te kunnen opvangen. Het aantal abonnee® is in België in twintig jaar verdrievoudigd. Door nu aan alle telefoon nummers een cijfer toe te voe gen en de eentrales daarop in te stellen kan de Belgische telefoondienst (regie van tt) gedurende een lanige tijd voor uit en wordt de telefoonge bruiker slechts een korte tijd overlast bezorgd. Het werk dat rechtstreeks verband houdt met de omscha keling in de centrales wordt voor het grootste deel uitge voerd door het tt-personeel zelf. De kosten van de invoe ring van het negende cijfer worden geraamd op 60 miljoen gulden. In verband met de nieuwe nummering heeft de BelgischP telefoondienst een groot scheepse informatiecampagne gevoerd. Niet alleen de ru-im anderhalf miljoen telefoona bonnees moesten worden inge licht, maa- oo-k de gehele be volking diende gewaarschuwd te worden omdat iedereen als telefoongebruiker kan ontre den. De informatiecampagne kreeg als thema nn 74. afkor ting van: nieuwe nummering 1974, nouveau numerotage 1974 of neuse numerie- rung 1974 (in de drie talen die in België worden gesproken), aan elke abonnee werd afzon derlijk zijn nieuwe telefoon nummer meegedeeld. Voorts verschenen er advertenties in de dagbladen en besteedden radio en televisie veel aan dacht aan de omnummering. Stickers op de tt-voertuiger en in de telefooncellen vragen eveneens aandacht voor de grote gebeurtenis. Overigens stonden d-e nieuwe telefoon nummers al veel eerder in de telefoongids. Om vergissingen echter toch zo veel mogelijk te voorkomen zal de telefoonge bruiker tot en met 1 augustus een gesproken mededeling over nn74 te horen krijgen zodra hij de hoorn van de haak neemt. Abonnees die des ondanks na 19 juli nog een oud nummer kiezen zullen voor zover mogelijk via een bandje over de wijziging wor den ingelicht. Ondanks al deze maatrege len verwacht onze eigen tele foondienst dat met name in de eerste dagen enige stagnatie zal optreden ji het automati sche telefoonverkeer met Bel gië. Vooral omdat er vele be- richtenautomaten zljti ingezet zullen de circuits naar en tn België extra lang bezet zijn De Nederlandse abonnees kun nen voor Inlichtingen over Belgische nummers tereeht bij de informatiedienst voor inter nationale gesnrokken (tele foonnummer 0018), I MIDDELBURG toe verloopt het se beetje teleurstellend. I toch zo moeten rijn I bouwvakantie alles - het tegendeel is helaas I vai" Dit zei gisteren c i aal VVV-directeur J. I Schouwen en het I Walcheren zitten de Ivol In Zeeuwsch-! I gij,! niet alle terreinen en wat verder vato de 1 I Zeeland is nog heel wat te op de campings", heer De Regt. De grote stoot die men afg ,Tot r seizoen e* Het z< dat in bezet is het g provinc de Rej kop v: randje v: e campini -Vlaanderf bez knst ruin aldus 6 (Van een on: MIDDELBURG Dit najj iheidsmarkt worden gehouden lorganiseerd door de „Stichtii bestaande kruisverenigingen [tweede keer in de Zeeuwse narkt plaats vindt. De gemeenteraad van Mii del burg heeft gisteren ha. medewerking aan de gezon heidsmarkt gegeven door e< jubsidie te verlenen vi f 8000. De totale kosten wo jen geraamid op f 11.000. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Van h Jweedse vrachtschip Avic |jaur dat in de Zevenaarhav te Terneuzen pijpaarde laa zijn zeven opvarenden in nacht van zondag op maand op en wat vreemde mani tan boord gekomen. Ze waren zondagnamidd i>er boot. aan de wal gebrac toen zij 's nachts terugkeer -was er geen boot om hen na hun schip, dat een eind van I wal ligt, te brengen. Ze besl .ten toen maar goed te ga Wemmen. Toen zij eenm: Jiet schip hadden bereikt ko 1 deu zij via de gang-way a goord komen, éen van hen pi teerde het langs de tros ma halverwege tuimelde hij we lin het kanaal. Ook hij kws tenslotte behouden a boord. CLINGE Onder auspici van de rallyclab "De Vossei |ders" uit Hulst wordt ter ge genheid van de kermis Dlinge op 20 juli een autora en puzzelrit gehouden. Men kan zich op de dag v de ritten inschrijven in c: Bronsveld, Gravenstraat 278 Clinge van 13.00 tot 14.00 ui (Van een onzer venslaggev^ GRAAUW Aan de dagschieting op twee wiplj gehouden bij V. de Cal»' namen 43 schutters deel. Ij' slag: Op wip één: hoge wij A. Lauwereys uit Hulst: «C1 zijvogel: J- Voet uit Hul tweède zijvogel: A. Roel! Graauw: grootste aantal i| C. Koole uit Zandberg, wip twee: hoge vogel: P- j Koster uit St. Jansteen; eet en tweede zij vogel: R. 'I schuren uit Graauw; groo aantal (4): G. Reyns Graauw. NOORDSTRAAT Aan I zondagschieting, gehouden A. Menheere, namen 47 sd» ters deel. Uitslag: hoge wf P. van Goethem uit NW straat; eerste zijvogel: A mijn uit Ossenisse; tweede vogel: Th. Asselman uit Öj nendijk; extra hoge wij mevr. Neve uit Kloosterzf] grootste aantal (7): A. Poorter uit Walsoorden. RAPENBURG Aan kermisscheiding gehouden twee wippen bij J. Vernj men. namen 50 schutters Uitslag- Op wip één: hoge' gel: F. van Kruyssen 1 Kloosterzande; eerste zijvl-i R. van Gassen uit Hengst® tweede zijvogel: A. Mate Lamswaarde; extra hoge gel: P. Boogaert uit W-l'l (Gld); grootste aantal (6':. van Dijk uit Vogelwaarde wip twee: hoge vogel: R 1 Gassen uit Hengstdijk; eei zijvogei: H. van Watersc»^ uit Hengstdijk; tweede 8 gel: R. van Esbroeck Lamswaarde: grootste (51- J. Boogaert uit Kltrt znnde. Vooruitzichten voor woe dag en donderdag opgest door het KNMI op maan< om 18.00 uur. Koel en ■standvastig. Weersvooruitzi Iten in cijfers gemiddeld o Nederland. Voor woensdag: Aantal uren zon; 0-8. |temp.: omstreeks 12 grac lax. temp.: omstreeks 18 g den. Kans oip een droge pe: I de van minstens 12 uur: [procent. Kans op een gel Troog etmaal: 40 procent. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0-8. R [temp.: omstreeks 11 grac "lax. temp.: omstreeks 18 j len. Kans op een droge pe f de van minstens 12 uur: [procent. Kans op een gel J«roog etmaal: 50 procent. Morgen, woensdag 17 ju I Bergen op Zoom 1.08 en 1 I Hansweert non Terneuzen Vlissingen Wemeldinge 0.32 en 1 l 1 0.58 en l waterstanden Konstanz 429 (pl. 2), Rh fel den 298 (pl. 25), Str: burg 278 (pl. 13), Plitters |443 (pl, Maxau 494 (oi Plochingen 133 (pl. 2), M heim 323 (pl. 5), Stein 139 (-9), Maanz 323 (pl. Hingen 191 (pl. 2), Kaub (pl. 2), Trier 242 (-4), blenz 246 (pl. 5), Keulen (P1- 8), Ruhrort 360 (pl, Lobith 975 (-3) Pannerc Kop 942 (-2), Nijmegen 7' 5). IJsselkop 860 (pl. 1), de IJssel 390 (-6), Devc 4b5 (-5), Monsin 5468 Borgharen 3882 (-44) Be 1104 (pl. 15), Grave ben Jluis 500 (-3). De minste 390 ten: Spijk-St.-An

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2