EEN KROOST VAN 10.000 KIKKERS „Veiligheidsbumper" WatergateHet wordt kiezen tussen een corrupte president of tonnen papier VETERAAN KONDIGT ISRAËLISCHE JULI- STRIJDMACHT" AAN Naaldwijk boos op Rotterdam I )erelUci Voorstanders „Vrouwe van alle volkeren" negeren oproep Rome binnenland buitenland Inwoner van Borne gaat milieu-probleem te lijf Leidingwater Plastic zakken Geen VS-hulp voor landen die opium verbouwen Massaal proces in Griekenland Bondsraad wil geen gratis abortus Ontvoerde Duitser in Argentinië weer vrijgelaten Chicaneren Bibliotheek Nog meer Broodnuchter Ecuador raag vijf jaar lang niet aan politiek doen j papier oor uw pen Agave - yucca Buren se vecht in Napels Subsidie voor gemeentelijke inspraak experimenten Zaterdag 13 juli 1974 9 «J v5 Het wordt in deze wei I een beetje ondankbaar Werk. voor ons bij de krant, 7r.„ een enorme hap lezers jj gewoon niet. In talloze bn venbussen is vanochtend deze krant binnengeval., zonder dat er echter meté een gretige hand naar grjjj In de loop van de dag worè ie hoogstens opgepakt door buurvrouw die de bloemetjJ water komt geven, en „en sant" de binnengevallen op een stapeltje legt. Triest tot, tot zwijgen doemd. Aan u, thuisgeble\ lezers, de huik, om dit goed u maken door tweemaal zo en zo veel en zo goed te lez» Graag ook tussen de pA door, ■ft Vermelen we ona Toorts i het benoemen van de doort_, ver dezer week- Dat wordt j Henry Kissinger, die heeft j presteerd helemaal vanuit 1 ropa naar Washington te vlii gen om daar afgelopen w<x dag voor de rechter in tijdsbestek van nauwelijks" minuten alleen maar twe „nee" te zeggen. Over getuige mspoHtieli sproken. ft Het onvoorstelbare, des zomers onvermijdelijke weer eens gebeurd: Julie Mgj een koe te Edenfield in Enj land, heeft afgelopen dondi dag een bruin kalf gekres OFSCHOON ZE IN DK JAAR ZELFS GEEN ST„ HEEFT GEZIEN, so laat boer weten De boer had moeten dat HIJ in geen drie jaar i stier had gezien, maar dat niets over Julie Moo, waar. ft Trouwens, zelfs al heeft lie Moo geen stier gezien, ls nog niet bewezen dal niet langs geweest ia. Moraal: neem soms met een korrel zout. „Operatie Boem", zo ..™.B de Belgische pers de spr»| wen verdelgingsactie, die leger onzer zuiderburen laatste dagen voert. De laatjl keer, waarbij 300 kg. t- springstof tot explosie gil bracht werd, was in de nati van dinsdag op woensdag. 1 wel: in de NACHT, om on| veer 2 uur. Vit het verslag van een gisahe krant: „Ir. Engels (w het ministerie van landbouv, en de militairen van Buret waren bij deze actie bij staan door leden van het partment van landbouw, de Civiele Bescherming tv'-l willigcrs, die na de ontploffn de gewonde en zieltogen: spreeuwen verder moesten i knuppelenen rijkswachte die tot taak hadden te beid ten, dat ongewensten zich I dicht bij het bosje waagd: Zij moesten trouwens een jx. mensen van de Vogelbeseliff ming en een onderwijzer t Tongeren „man u milito (met de sterke arm, of: harde hand) verwijderen''. En verderop: „Het bos nadien het klassiek gewon beeld van een ware spre Wenhekatombe: tienduizend: doden op de bodem en n! duizenden, die reeds halfdM deze fatale plaats poogden» ontvluchten. Zij werden dW de „kloppers" afgemaakt". rk wens u allen een prettig weekeinde, goede vakantie voor de zenden en extra moed voor thuisblijvers. JVfERK'l (Van een onzer verslaggevers) BORNE Toen de 66-jarige gepensioneerde bouw kundige B. J. L. Sanderink uit het Overijsselse Borne enkele maanden geleden handenvol kikkerdril uit zijn vijver viste en deponeerde in een betonnen bak, wist hij niet dat deze daad indirect het leven zou schenken aan tienduizenden kikkertjes. Sanderink, niet gebukt onder theoretische feiten over mi lieu en mens, slaagde met een even eenvoudig als magistraal gebaar erin de kikker, eens het glibberig symbool van wa terrijk Holland, te redden van de onherroepelijke verdoeme nis van ons moderne milieu. Hij zette zijn kroost uit in sloten, weilanden en zelfs het Twente-Rijnikanaal, waar het kikkerbestand volgens de jongste berichten nog immer in nooit gekend welzijn leeft. Waarom? Hoe? Wanneer? Waar? Sanderinks Genesis is een simpel verhaal. In den begin ne was zijn vijver, en zijn vijver zat vol kroos, maar sléchts weinige kikkers za gen iet levenslicht. Totdat: „Ik heb altijd karpers ge- kweek in die vijver en dat ging reuze goed. En elk jaar zag ik een hoop kikkerdril, maar daar kwam nooit veel van gerecht. Toen wou ik het eens anders proberen. Ik heb vlak hiij mijn hiuis een grote betonnen bak van de bouw. Die heb ik gevuld met leidingwater, recht uit de kraan, en daar heb ik dril, grasolaggen en water planten ingedaan. En meer niet. Na een paaT maanden kwaim :k terug. En toen zag ik klei ne kikkers, donderkopjes, dikkopjes, hoe noem je ze. En die beestjes moeten ook te vreten hebben. Ik had nog zakken voor forellenbroed en dat heb ik ze gegeven. En dat ging heel best. Na een paar weken kregen ze poot jes. toen een staartje, en een paar pootjes kwamen erbij. Sn zo is het gegaan". Sanderink vertelt het simpel, in zijn zelfgebouwde woning, een sprookjeshuisje van Hans en Grietje dat gevan gen ligt in een ellips van groen met hoog en laag en veel water. In de hoek een stenen karper op pootjes met een fonteintje uiit zijn rug. In een andere hoek een eigen gemaakt Manneke Pis met variabele straal. En toein? Sanderink: .,Er kwamen zo- ecel kikkers uit, je kon ze met handenvol eruit schep pen. Zeker wel tienduizend. Misschien wel twintigdui zend. En ik heb ze allemaal uitgezet Ja, ik kon ze toch met thuir houden". De explosieve bevolkings groei in ziijn tuin ging San derink aanvankelijk onopge merkt voorbij. „Ik had er zelf geen erg in. Toen zei mijn buurman, er staat elke morgen een reiger bij jouw bak. Zo slim zal het niet wezen, zei ik. Maar ik ging toch maar kijken". Kan ieder even vruchtbaar werken als Sanderink? Ja, zegt de stamvader van een nieuwe generatie kwakers. „Je hebt nodig een flinke bak, hoe groter hoe beter. En daar doe je wat water in en graszoden en kikkerdril en dan stiekem de boel maar laten liggen. Je moet wel telkens water verversen. Nee, van kikkers heb ik geen stu die gemaakt. Ik hou van d,e natuur en ben geen stads mens. Met goudvissen is het me gelukt iets te maken met zaad en hom. Ik heb een eitje bevrucht en dat in een aquarium gezet en er kwam een vis uit". Maakt hij zich zorgen over de natuur? „Jazeker. Voor de tv kwam eens een Duitse professor en die vertelde over dergelijke dingen. En die zei: „Als het zover is, dat er geen vogels meer vliegen, dan zullen er ook geen mensen meer zijn". Het gaat hard meneer. Het gaat verdomd hard achteruit. Toen ik hiier als kleine jon gen ginig slapen, was daar het kikkerconcert. En tjonge, tjonge, tjonge, wat vond ik dat mooi. De hele nacht ging het door. Kwèkkwekkere- kwek....kwAAAAAKKK. Ah, wat heb ik daar van geno ten". Rond Sanderinks huis dolen reigers. Heeft hij geen moei- éi j. ■- De heer Sanderink bij zijn kweekbak te gehad om deze kiikker- oonaisseuirs van him prooi af te houden? „Dat is best meegevallen. Ik had het op een akkoordje willen gooien met die ene rei ger die altijd mijn karpers komt opvreten. Ik had willen zeggen: „Hier heb je een kikker, en nou de hele dag wegwezen''. Maar dat hielp niet. En toen heb ik twee plastic zakken opgeblazen en die aan een touwtje vastge bonden boven de bak. Hij kwam de volgende morgen, die reiger bedoel ik, cirkelde een paar keer rond en weg ging ie". Hij graait met zijn hand in de bak met uitgedroogde, graspollen. En ziet, het won der herhaalt zich op mini- schaal. Uit het niets springen plotseling drie kleine kik kertjes te voorschijn. Ze houden zich stil. Geen kwèk. Zeker geen kwekkwekere- KWEK. En ook geen kwAA- AKKK. Maar Sanderinks ogen stralen of hij d>e negen de van Beethoven hoort. JAN KOESEN WASHINGTON (UPI) De Amerikaanse senaat neeft donderdag met 81 tegen 8 stemmen een wetsvoorstel aangenomen dat Amerikaanse militair* en economische hulp verbiedt aati landen die ille gaal opium verbouwen en ex porteren. Een van de lauden die door de maatregel getroffen zouden worden, zou Turkije zijn, ten zij president Nixon vaststelt dat de Turkse regering „af doende garanties heeft inge bouwd." tegen het vervoer van opium en heroïne naar de Verenigde Staten. IOANNINA (GRIEKEN LAND) (REUTER) Een speciale krijgsraad in Grie kenland heeft gisteren 27 mensen veroordeeld tot gevan genisstraffen uiteenlopend van vijf maanden tot tien jaar, die ervan beschuldigd zijn een pro-communistische organisa tie te hebben gesticht met het doel het Griekse bewind om ver te werpen. Volgens de tenlastelegging hadden de verdachten de orga nisatie in het leven geroepen op instructie van de buiten de wet gestelde Griekse commu nistische partij. BONN (REUTER) De Westduitse Bondsraad (Eerste Kamer) heeft gisteren een wetsontwerp van de hand ge- wczc.1 op grond waarvan vrouwen de kosten van abor tus op hun ziekenfondsen kun nen verhalen indien abortus gewettigd zou zijn. Alois Beaker, de Saarlandse minister van justitie verklaar de in de Bondsraad, waarin de christendemocratische opposi tie in de meerderheid is, dat goedkeuring van het wetsont werp de ziekenfondsen zou dwingen abortus te financie ren en aldus bij te dragen tot het doden van een levend we zen. STUTTGART (DPA) Nauwelijks een maand na zijn ontvoering in de Argentijnse provincie Buenos Aires is de 50-jarige produktieleider van „Mercedes Argetitina", Her- bert Pilz, door zijn ontvoer ders vrijgelaten, zo heeft de onderneming Daimler-Benz gisteren in Stuttgart meege deeld. Pilz heeft gisteren Zuid-Amerika met zijn gezin verlaten en maakt het goed. De Westduitse onderneming rept niet over de hoogte van een eventueel losgeld. In Ar gentijnse krantenkringen is enige dagen geleden beweerd dat de op 14 juni ontvoerde Pilz voor een lossom van on geveer vier miljoen mark ls vrijgelaten. (Van onze correspondent) WASHINGTON John Ehr- lichnian verklaarde tijdens het „loodgietersproces" in Was hington, dat hij zichzelf had geleerd dingen te vergeten die zijn geheugen onnodig belast ten. Hij herinnerde zich aldus zaken die hem in zijn straf proces wel van pas kwamen, omtrent bezwarende feiten echter liet zijn geheugen hem in de steek. De door mij in hoge mate bewonderde televi sie-commentator Eric Sevareid beschouwt dit als een psycho logisch principe, waarmee de Amerikaanse natie zich kan redden van de waanzim, die haar bedreigt door de lawines Watergate-papier die losbre ken van de Himalaya van po litiek wanbedrijf, terwijl deze moedig wordt beklommen door de Watergate-vervolger. Donderdagavond kwamen er opnieuw 4000 pagina's ruwe tekst los, ditmaal uit de com missie-Rodino van het Huis j van Afgevaardigden, die de fundering moet leggen voor het debat over de vraag of president Nixon voor de Se- i naat terecht moet staan of hJet. Sommige democraten be- p'tigd met een verbalend hoog leeftempo, zijn al tot de ®°jjlusie gekomen dat er ruim voldoende bewijsmateriaal is F om de president in staat van i' beschuldiging te stellen. Som mige van Nixons partijgenoten echter hebben een nieuwe fra se uitgedacht: zij zoeken in de baaierd van papier, gecensu reerde en door ratten of ande re verwoestende elementen aangevreten geluidsbanden naar „het moordwapen", „de rokende revolver in de hand van de president", het absolu te bewijs van zijn schuld. Wat er nu in hoge bergen ligt opgestapeld is een accumulatie van indirecte of minder indi recte bewijsstukken en het ge heel staat vaag genoeg afgete kend tegen de mistige hemel om politici de gelegenheid te geven ermee te chicaneren, al naar gelang hun overtuiging, vrees of trouw aan hun poli tieke voortbestaan .De lezers van de Amerikaanse kranten moeten zo langzamerhand cur sussen gaan volgen in diago naal lezen, of, gelijk Ehrlich- man. de kunst meester worden om snel te vergeten- Volgens een peiling van Gallup is er een meerderheid in Amerika van Watergate-vermoeiden die vinden dat de kranten er te veel aandacht aan besteden. Wie kan een dagelijks rant soen van 4 tot 44 pagina's Wa tergate vefteren? Wie kan zich verweren tegen de interpreta ties van geslepen mannen als Tdv.cvn* Tame* St Clair. .Ta- mes Clair was dolblij met de publicatie van de eerste acht delen Rodino-verslagen, want de bijna 401)0 bladzijden be vatten weinig nieuws en als er in bijna 40ÜU bladzijden wei nig tegen Nixon kan worden aangevoerd, wat dan te ver wachten van de volgende 4000? De grand jury van onderzoek, die beschuldigingen uitbracht tegen Mitchell, Haldeman, Ehrlichman en drie anderen in verband met de Watergate- doofpot, vertelde dat verhaal in 55 bladzijden. De commissie die Nixons belastingav-onturen bestudeerde had 210 bladzij den tekst en 783 bladzijden bewijsstukken nodig. De ge censureerde afschriften van de geluidsbanden die het Witte Huis in april losliet omvatten rond 1300 bladzijden en na de 4000 pagina's van de Rodino- commissie van donderdag ko men er nog enkele duizenden uit de commissie over de ITT- affaire en enkele andere cor rupte zaken. De Watergate- commissie van senator Sam Ervin heeft ook een kleine bibliotheek bijeen geschreven. Het eind is nog niet in zicht. Het Hooggerechtshof heeft van Leon Jaworski en James St. Clair documenten wkregen die elk 150 bladzii n omvat ten, terwijl de mondelinge uit eenzettingen voor het Hof 180 bladzijden tekst omvatten. Er komt nu nog een lijvig gedo cumenteerde uitspraak van het Hof, mogelijk vergezeld van een minderheidsnota. De ver slagen van de processen die inmiddels zijn gevoerd lopen in de duizenden bladzijden en de losse verklaringen en ana lyses van leden van het Con gres en van de waakzame pers kunnen slechts op vrachtwa genbascules worden gemeten. Er is nog meer papier te ver wachten uit de debatten van de commissie Rodino en daar na in het Huis van Afgevaar digden rond de wenselijkheid of noodzaak dat Nixon terecht staat in de Senaat. Ergens on derweg, afhankelijk van de uitspraak van het Hoogge rechtshof over de door Ja worski opgeëiste geluidsbanden, zuil en er van al die 64 ge luidsbanden afschriften wor den gemaakt- Aleen de held haftigste lezers durven dan aan een proces in de Senaat te denken. Tussen een debat in de Senaat en een stemming over de aan klacht in het Huis van Afge vaardigden kan de Ameri kaanse president via zijn schernz'nniae verdediger Ja mes St. Clair laten weten dat de beschuldigingen ongrond wettelijk zijn. Daarop moet dan, via een stemming van het volledige Hiuis van Afgevaar digden, goedkeuring worden gehecht aan een antwoord aan de president, waai-op deze zich dan kan gaan beraden op een passend antwoord van zijn kant. Tegen die tijd heeft wel licht niemand de lust meer can zich verder in Watergate te verdiepen. De papierlawines en de president concurreren om de eer wat dragelijker is: de oneer van een corrupte presi dent of de last van tonnen papier waar vrijwel geen en kele lezer nog kop of staart aan kan zien. De grondwet voorziet in een afzettingsprocedure tegen een Amerikaanse president die zich schuldig heeft gemaakt aan verraad, omkoperij en an dere ernstige misdrijven en wanbedrijf. Het staat er brood nuchter. De schrijver van deze kloeke regel in de grondwet kon toen niet vermoeden hoe, in het jaar 1974 een nobele gedachte met zoveel verdriet en verwarring kon worden omringd. Een Amerikaans pre sident wordt, met enkele hon derden milioenen en met hp- hulp van image-bouwers die als zielshaTfsten de rad - er de televisie bespelen, soms vrij makkelijk gekozen Maar men komt er niet één-twee drie vanaf. De British LeyUmd fabrieken hebben een „veiligheids bumper" ontworpen (gebaseerd op het sneeuwschuiver-sys teemdie omhoog springt zodra een auto in botsing komt met een voetganger. Bovenstaande afbeelding laat het zien: Het voetgangertje wordt aangereden door de wagen. In plaats van door de bum per op de grond geduwd te worden, treedt een mechanisme is werking waardoor de bumper opwipt en het voetgangertje op de autokap belandt. British Leyland beweert dat dit systeem het aantal voet gangersongelukken met dodelijke afloop zou kunnen doen af nemen. TEL AVIV (AP) De organisatoren van een Israëli sche para-militaire strijdmacht hopen 10.000 vrijwilligers on der het bevel van oorlogsheld Ariel Sjaron te brengen voor acties tegen de Palestijnen in Zuid-Libanon. Elke Arabische terrorist die zich in dat gebied bevindt zou gedood moeten worden. DEN HAAG (ANP) Oli- danks de Romeinse oproep om de propaganda te staken, gaan de voorstanders van de Am sterdamse „Vrouwe van alle volkeren" door met het open lijk bevorderen van deze de votie tot Maria. „De congregatie voor de ge loofsleer te Rome is door het bisdom Haarlem misleid", schrijft voorzitter J. Leech- burch Auwers vara het Haagse actiecomité voor de „Vrouwe van alle volikereri' in een gis teren verschenen circulaire. Het comité bestrijdt de ver klaring van de congregatie van vorige maand, dat er wer kelijk een diepgaand onder zoek zou hebben plaats gehad naar de verschijningen, die in Amsterdam in 1S45 gebeurd zouden zijn. ROTTERDAM (ANP) Het gemeentebestuur van Naaldwijk is in grote woede ontstoken over het door B. en W. van Rotterdam ter-visie- leggen van het ontwerpbe- stemmingsplan Rijnpoorthaven „met blijkbaar als enige doel de verwezenlijking van een golfterrein in het Westland". De Naaldwijkse raad heeft besloten om hiertegen officieel bezwaar te maken bij de ge meenteraad van Rotterdam. „Het is een schandalige zaak, dat Rotterdam zich ervoor leent een ontwerpbestemmings- plan te misbruiken, alleen omdat de provincie (Zuid-Hol land) anders geen kans riet een aantal pachters uit hun rechten te zetten", aldus de gemeentesecretaris W. J. Kögler van Naaldwijk. Op 10 juni van dit jaar kon digde het gemeentebestuur van Rotterdam aan in 1979 de Rijnpoorthaven in gebruik te willen nemen als containerha ven. Met name in de gemeen ten van het Westland (de Rijnpoorthaven zou gegraven worden in dit gebied) wekte de aankondiging grote verba zing. Algemeen dacht men dat er van de Rijnpoorthaven nooiit meer iets zou komen, omdat Rotterdam door alle te genstand in principe besloten had om een containerhaven op de Maasvlakte aan te leg- Sen. „Ons plain is een eenheid op te richten die in vijandelijk gebied opereert zonder Israëli sche uniformen, zonder uiter lijke kentekenen, zonder verantwoordelijk te zijn tegen over het leger of de rege ring", aldus Etan, een veteraan uit alle oorlogen tussen Israel en de Arabieren. Ongeveer 350 Israëli's zou den zich tot nu toe voor de zich noemende „juli-strijd- maoht" aangemeld hebbera, al dus een woordvoerder. Ariel Sjaron die in de oktoberoorlog commandant was van de troe pen die het Suezkanaal over staken, bestempelde tegenover verslaggevers het plan als „onzin". Wel werd bekend dat Sjaron zich bereidt heeft verklaard, na o-verleg met de regering, weer in actieve dienst te ko men indien het land hem no dig heeft.. Na de oktoberoor- log is hij namelijk uit de dienst gegaan. Van officiëlezijde is tot nu toe nog geen commentaar ge geven op de oprichting van de „juli-strijdmacht". QUITO (AP) De presl-, dent van Ecuador, generaal Guilermo Rodriguez Lara, heeft donderdag bekendge maakt dat in de eerstkomende vijf jaar in het land alle poli tieke activiteiten en verkiezin gen zullen worden opgeschort. Hij verklaarde dit op een persconferentie na een onder houd van twee uur met de Mexicaanse president Luis Eeheverria. Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatte zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens is met inhoud, c.q. strekking. Naar aanleiding van de ver warring die bestaat rond de bloeiende „Agave" in de tuin van mej. Van Loon te Ouden bosch, meende ik hieraan een einde te willen maken door de plant door een deskundige te laten determineren. Ik vind het heel ondeskundig dat zelfs bekende bloemisten en een zich kundig noemende botani cus een plant een naam geven zonder de plant te heb ben gezien en groei- en bloei- wijze te hebben bekeken. Op de eerste plaats is de bloeien de plant in de tuin van mej. Van Loon geen agave en heeft niets met de familie van de agave te maken. De planten die in Hoeven en Etten staain en betrekkelijk veel voorko men, zijn Yuecaplanten en de ze bloeien bijna jaarlijks. De bloeiwijze van deze planten is dezelfde als die van de plant vara mej. Van Loon, maar het zijn varianten van deze plant. De naam van deze meer voor komende plant is: Yucca Fila- mentosa. De kenmerken zijn: Op de bladrand zitten haar tjes. De bladeren vormen een rozet, waaruit de bloemstengel komt. De bloemkelken zijn witter. Ze bloeien jaarlijks. De plant van mej. Van Loon is ook een „Yucca" maar een andere variëteit. De juiste naam is: Yucca Gloriosa „No- bilis". Deze plant heeft een korte dikke stam. Het blad is gaaf, on-gveer 60 cm lanig en 7 em breed. De juiste be schrijving van deze plant is te vinden in: 200U Tuin-Kas en Kamerplanten, uitgeverij H. J. W. Bechts Uitg. mij. N.V. Am- sterdam op biz. 363. afbeel ding 1956. Deze beschrijving klopt voor 100% met deze plant. De deskundige die ik hiero ver heb geraadpleegd is broe der Bernardus, oud-leraar in plant- en natuurkunde van de kweekschool te Oudenbosch. Hij is er voor 100% van over tuigd dat de plan van mej. Van Loon heet: Yucca Gloriosa „Nobilis". Deze plant bloeit zeldzaam en sterft na de bloei geheel af. Aan de voet van de oude plant vormen zich dan enkele nieuwe plantjes. Wij hopen dat hiermede de ver warring omtrent deze prachti- •ge, zeldzame plant is opge lost. OUDENBOSCH H. v. LOON OE 13-jarige Italiaanse jongen r fï. uit Zaandam heeft tegeno ver de politie van Haarlem bekend bij 116 inbraken in Haarlem betrokken te zijn ge weest. Daarbij bedroeg de buit ruim twee ton. O NAPELS (AFP) Een do de en vier gewonden vormen de tol vara het gevecht dat donderdag uitbrak tussen bu ren in Napels die elkaar hart grondig verafschuwden. Vonk in het kruitvat was de kras die een kind van de ene fami lie op de auto van de andere aangebracht had. Onder de ge wonden is een kind van vijf jaar. DEN HAAG (ANP) Mi nister Gmijters streeft er naar voor de subsidiëring van iti- spraakexperimenten bij be stemmingsplannen uit de be groting voor 1975 van zijn de- pratement gelden beschikbaar te stellen. De bewindsman van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft de Tweede Kamer in een brief meege deeld hier positief tegenover te staan, met dien verstande dat eventuele subsidiëring zich zal moeten beperken tot die inspraakprocedures die inder daad een experimenteel ka rakter dragen. (ADVERTENTIE) treingeld Wie op internationale trajekten treint, hoeft niet eerst naar de vreemdgeld-bank toe. Die komt in de trein wel naar u toe. Met buitenlands geld tegen de normale koersen. Ook op de veerboot Hoek van Holland-Harwich is er een GWK-wisselservice. Handig, die GWK! Is altijd bij de hand. Geeft in haar stations- en DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. grenskantoren een komplete (samenwerking van N.V. Nederlandse Spoorwegen, geldservice. Ook 's avonds en in het weekend! N.V. AMEV en Pierson, Heldring Pierson) Op de stations en aan de grenzen E onze adressen? Zie ook de Gouden Gids

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9