Oranjemars zonder bloedvergieten Miguel wellicht nieuwe premier Water corrup Snelheidscontrole haalt niets uit Vrouwen volgen niet vaak scholingscursussen I )eTe|yci Boer van 139 met pensioen 100.000 Noordieren op de been commentaar beek/e bergen Bondsraad verwerpt belastingplannen Duitse regering binnenland buitenland wmÊMÊÊÊmmmmnm Kerkbalans- bijdragen 6% hoger Eerste crisis Somber Niet afschaffen Vervanging Starfighter Schmidt dit jaar naar Moskou Jordanië tegen één Arabische delegatie Schietpartij in Gorinchem Dennendalbestuur: PAVILJOENS WORDEN ONTSMET PORTUGEES KABINET Zelfs een vierling onder de negentien gratis met de trein. NS Gezinskaart. Inwoner va Leidingwater Zaterdag 13 juli 1974 [Zaterdag 13 juli 1974 (Van een onzer verslaggevers) BREDA Volgens een be cijfering door het Kaski (Kath. Sociaal-kerkelijk Insti tuut) is er bij de actie „Kerk balans 1974" begin dit jaar ruim 6 procent meer aan paro- chiebijdragen toegezegd dan begin 1973 was toegezegd. Het Kaski heeft ook verge lijkingsmateriaal met de ande re bisdommen gegeven. Is het percentage toezeggingen in het bisdom Breda 106,4 t.o.v. de toezeggingen in 1973, voor het bisdom Utrecht is het 112,7 procent; Haarlem 112,1 pro cent; Groningen 109,5 procent; Den Bosch 109,4 procent; Roermond 108,4 procent; en Rotterdam 104,7 procent. TTET „nieuwe" Portugal van generaal De Spinola maakt mo- -lA menteel ontegenzeggelijk zijn eerste grote crisis door. De twee maanden oude regering is naar huis, nadat eerst al alle niet-socialistische en niet-communistische ministers waren ver trokken, maar ook nadat naar verluidt premier Da Palma Carlos vergeefs had geprobeerd meer bevoegdheden voor het kabinet los te krijgen. Van De Spinola's plan om eind oktober presi dentsverkiezingen te houden, schijnt de Staatsraad weer niets te willen weten. Intussen wordt er doorlopend ergens ge staakt. Over de vaart die de inflatie genomen heeft, schijnt niemand het fijne te weten, en de liquidatie van de koloniale politiek verloopt moeizamer dan velen hadden gehoopt. Allemaal zaken die op zichzelf geen verbazing hoeven te wekken, want wat kan men anders verwachten in een land dat tientallen jaren geen vrijheid en veel armoede heeft gekend. Zowel de verovering van die vrijheid, d-i. van democratische verhoudingen, als het opheffen van de schrijnende armoede, zijn processen die tijd vragen, maar die ook ten nauwste met elkaar samenhangen. Immers, juist de armsten hebben altijd de minste rechten gehad, hebben het zwaarst geleden onder de koloniale oorlog, maar zijn tevens het gemakkelijkst tot stakingsacties en harde acties te verleiden. Bovendien: hoe moeilijker de onderhandelingen met de Afri kaanse bevrijdingsbewegingen verlopen, des te langer blijft de onevenredig zware druk van de oorlogsmachine op de Portugese economie drukken. Het grootste gevaar dat Portugal in deze crisis toch blijft be dreigen is de verleiding om het land opnieuw de fascistische dwangbuis aan te trekken. TYE mannen die namens oost en west in Wenen en Genève ■*-' onderhandelen over respectievelijk wederzijdse troepen- vermindering en een Europese Veiligheidsconferentie, gaan dezer dagen met heel wat somberder gezichten met vakantie dan velen onzer. Op beide conferenties, die tenslotte ten doel hebben de ontspanning vooral in Buropa concreter vorm te geven, blijkt men er de laatste maanden niet in te zijn geslaagd ook maar één wezenlijke hinderpaal uit de weg te ruimen. En dat terwijl de verwachtingen na het „oplossen" van de Midden-Oosten-crisis vrij hoog gespannen waren. Maar ook de topontmoeting tussen Nixon en Breznjev onlangs in Moskou heeft de onderhandelingen geen nieuwe stimulans kunnen ge ven- De Sovjets weigeren in Wenen toe te geven aan de Amerikanen als het gaat om vermindering van troepen in Centraal-Europa. De VS willen dolgraag meer troepen naar huis halen, maar de Sovjet-Unie acht sterke posities in de Oostbloklanden nodig, mede om haar satellieten in bedwang en aan haar zijde te houden. Maar ook in West-Europa is men voorzichtig met die troepen vermindering door de VS, omdat dat óf de eigen positie zal verzwakken óf ondragelijk hoge lasten op de Europese defen siebegrotingen zal leggen. Het westen, vooral West-Europa, weigert in Genève toe te geven aan het Russische verlangen een Veiligheidsconferentie te hou den, zonder dat het Kremlin grotere bewegings- en menings vrijheid in de communistische landen toestaat. In beide gevallen spreekt onmiskenbaar een grote Russische angst mee dat toegeven slechts verzwakking van de eigen positie in de wereld zal betekenen ten voordele van het kapi talistische westen, en de VS. Van de andere kant is het de vraag of van NAVO-zijde bijvoorbeeld genoeg gedaan wordt om aan te tonen dat die angst ongegrond is. Maar ook de NAVO zelf lijkt niet vrij van een dergelijke angst. Voor Nederland komt daarbij, dat een niet gering deel van de defensiebesprekingen, krachtens de defensienota, juist afhan kelijk is gesteld van het weislagen van deze onderhandelingen. Al met al niet de meest gewenste sfeer om vakantie te gaan houden. NU de sjeiks de oliekraan voor Nederland weer helemaal hebben opengedraaid gaan er stemmen op om de maxi mum-snelheidsbepalingen maar gauw af te schaffen. Wij hopen, dat minister Westerterp stokdoof blijft voor dit soort geluiden. De snelheidsbeperking heeft geleid tot een werkelijke terug loop van het aantal dodelijke verkeersongevallen. Tot een vermindering ook van het aantal zwaargewonden bij autobor- smgen. Dat Is een winstpunt, dat niet meer uit handen gege ven mag worden. En is die maximumsnelheid van 100 kilometer op de autowe gen nu werkelijk zo'n zware beproeving? Op grote afstanoen scheelt het een paar minuten, maar wat betekent die tijdwinst vergeleken bij het veel grotere risico van een ongeluk? BELFAST (AP) In de door bomexplosies geteisterde straten van Belfast hebben gisteren meer dan 100.000 Noordieren deelgenomen aan het traditionele protestantse machtsvertoon, de Oranjemars. Het was gisteren 284 jaar geleden dat de katholieke koning, James II, bij de Boyne werd verslagen door stadhouder-koning Willem-III. De protestantse hoogtijdag werd in de vroege och tenduren ingeluid door een schietpartij waarbij twee tieners om het leven kwamen en een reeks branden en bomontploffingen. Maar ondanks het omineuze begin verliep de mars zelf zonder bloedvergieten. Bijna 15.000 Britse soldaten stonden paraat voor eventuele ongeregeldheden. Zij hielden de Orangisten scherp in het oog en sloten de toegangswe gen tot katholieke wijken langs de marsroute zoveel mo gelijk af. Toch kwam het langs de DEN HAAG (ANP) De Britse vliegtuigmaatschappij Hawker Siddely Aviation LTD In Londen heeft woensdag j.l. het ministerie van defensie in Den Haag een (vrijwillige) of ferte gedaan voor de aanschaf van haar gevechtsvliegtuig, de V-Stol Harrier, ter vervanging van de Starfighter F 104 G. Een woordvoerder van de luchtmachtvoorlichtingsdienst verklaarde gisteren des gevraagd, dat het voorstel in derdaad is gedaan, maar dat de luchtmacht de offerte nog niet had gezien- BONiN (AP) Van officië le zijde is gisteren bekendge maakt dat er plannen bestaan dat bondskanselier Helmut Schmidt, vermoedelijk in ok tober of november, naar Mos kou zal gaan voor al lang voorgenomen beraadslaging met de hoogste leiding van de Sovjet-Unie. AMMAN (AFP) De Jor daanse minister van voorlich ting, Adnan Aboe Audeh, heeft gisteren tegenover het Koeweitse dagblad „Al Siassa' ontkend, dat de Arabische lan den, die deelnemen aan de couferentie in Genève zijn overeengekomen, één enkele Arabische delegatie af te vaar digen naar de conferentie van Genève als deze wordt her vat. De Jordaanse minister zei wel, dat zekere Arabische lan den wel over het zenden van één enkele Arabische delega tie naar Genève hebben ge sproken. Maar van Jordanië was een dergelijk voorstel niet uitgegaan. Gorinchem (ANP) In de nacht van donderdag op vrij dag hebben twee inbrekers meerdere malen geschoten op een patrouille wagen van de politie van Gorinchem die hen achtervolgde. De politie heeft met het pistool teruggeschoten. Slachtoffers aan de kant van de politie zijn niet gevallen. De inbrekers zijn kunnen ont komen. tot een incident- Een „pijpers" moest haastig route band dekking zoeken toen de Britse soldaten het vuur openden op enkele gesignaleerde sluip schutters die zich echter uit de voeten konden maken op een markt in de aangrenzende katholieke buurt. Achter reusachtige met de hand beschilderde zijden span doeken en begeleid door de muziek van 120 doedelzak- en accordeongezelschappen mai- cheerden de protestanten met hun bolhoeden en oranje sjer pen door de straten van Bel fast. De route had een lengte van een kleine tien kilome ter. Met de twee Jongeren een protestant en een katho liek die gisterochtend wer den doodgeschoten rees het of ficiële dodental tot tenminste 1,042 slachtoffers sinds 1969, De 19-jarige John Beattie, die leed aan de bloederziekte, werd van dichtbij door het hoofd geschoten in de wijk Tiger Bay. Hij was protes tant. Michael Brown, 16, werd door kogels gedood aangetrof fen op een sportveld dichtbij zijn huis in Bangor, in het graafschap Down. Hij was ka tholiek. Twee surveillerende politie agenten sloegen een aanval af van een bende die het op hun wapens had voorzien. Bij dit incident liep een van de agen ten een schotwond op. Een hele dag plezier op Beekse Bergen. Groot safaripark. Schoon meer.' Breed strand. 40 attrakties. Lekker eten Hilvarenbeek bij Tilburg Vraag op 't station naar de N.S -trip UTRECHT (ANP) De drie paviljoens van Dennendal die vorige week door het „Nieuw Dennendal"-personeel zijn verlaten, zullen het ko mende weekeinde door een ontsmettingsdienst worden ontsmet. De paviljoens zijn sterk vervuild en er is onge dierte. Dit heeft het bestuur van de Willem Arntezstiehting giste ren meegedeeld na afloop van een bespreking met de tijde- lijike directie van Dennendal en met vertegenwoordigers van de inrichtingen die ver pleegkrachten hebben ge stuurd om op Dennendal te helpen. (Van en onzer verslaggevers) DRIEBERGEN Volgens door het ministerie van Justi tie onbevestigde berichten heeft de algemene verkeers dienst van de rijkspolitie te Driebergen zelf op ondubbel zinnige wijze aangetoond dat de controle op de maximum snelheid, zoals zij die tot nu toe heeft aangevoerd, vrijwel waardeloos is. Zij zou dat hebben gedaan door in burger geklede wacht meesters van de Porsche-groep in auto's, die niet als politie wagen herkenbaar waren, doelbewust de maximum snel heden te lateti overtreden. Na dat de wachtmeesters er 100.000 kilometer te hard rij den hadden opzitten had niet een van hen een bekeuring gekregen. Dat kwam o.m. om dat zij de controle-auto's van de algemene verkeersdienst meestal zo tijdig hadden opge merkt dat zij hun stielheid nog net konden matigen. Aangenomen wordt dat de algemene verkeersdienst met deze actie kracht heeft willen bijzetten aan haar voorstel om een nieuw controlesysteem op te zetten met apparatuur, die de gemiddelde snelheid over een langere afstand meet. Dit nieuwe systeem, dat veel geld kost, wordt momenteel in Den Haag op zijn bruikbaarheid onderzocht. Over dit nieuwe systeem heeft het tweede kamerlid W. de Kwaadsteniet (AR) vragen gesteld. In afwachting van het antwoord op deze vragen wei gerde., de algemene verkeers dienst van de rijkspolitie en de voorlichtingsdienst van Jus titie gisteren elk commen taar. DEN HAAG (ANP) Vrouwen maken weinig ge bruik van scholingsprogram ma's. Onderzocht moet wor den hoe dat komt. Gelijktij dig moeten voorlichtingspro gramma's voor vrouwen uit alle categorieën worden op gezet om hun een inzicht te geven in hun toekomstige si tuatie op de arbeidsmarkt. Het directoraat voor de ar beidsvoorziening stelt dit vast in een rapport, dat nog moet worden uitgebracht aan minister Boersma van sociale zaken. Het direatoraait is tot de conclusie gekomen, dat de si tuatie op de arbeidsmarkt voor vrouwen de laatste ja ren is veranderd: tegenover een toeneming van het aantal werkende gehuwde vrouwen staait een vermindering van het aantal ongehuwde vrou wen, dat beroepsarbeid ver richt. Deze vermindering is vooral het gevolg van de verlening van de leerplicht, een toenemende deelneming aan het voortgezet onderwijs en een dalende huwelijks leeftijd. Binnenkort krijgen we ook te maken met heit effect van het dalende geboortecijfer, aldus het rapport van het directoraat, dat wordt be sproken in „Onderneming" net blad van het verbond van Nederlandse onderne mingen. Aanleiding voor het direc toraat om dit rapport samen te stellen was de sterk stij gende werkloosheid onder vrouwein. Drie procent (ong. 24.000) was eind maart van dit jaar werkloos. Van de vrouwen met een gedeelte lijke werkiweek was toen 5 procent (ca. 11.000) zonder werk. Tussen augustus 1970 en maart- 1974 nam het aan tal werkloze vrouwen met een volledige werkweek toe met 275 procent. Sinds au gustus 1973 steeg het met 2.000. Het directoraat vindt, dat „op ruime schaal" scholings programma's op korte ter mijn moeten worden ontwik keld, Het pleit ervoor de werkgevers voor te lichten over de ..structurele veran deringen die zich in de vrouwelijke beroepsbevol king aan het voltrekken zijn". Medzjid Agayev, een nu 139 jaar oude boer uit het Russi sche Azerbeidsjan drinkt een kopje thee met familieleden. Hij is van plan de komende winter met pensioen te gaan. Hij rijdt nog steeds paard in en rond zijn 2 km hoog gele gen woonplaats en zijn geheu gen en gezondheid zijn zeer goed. Hij staat aan het hoofd van een familie van 151 man nen, vrouwen en kinderen. BONN (DPA) De politie ke strijd om een hervorming van de loon- en inkomstenbe lasting in West-Duitsland heeft zich toegespitst. Zoals verwacht wees de bondsraad, met zijn christen-democrati sche meerderheid, gisteren de voorstellen van de sociaal-li berale regering Schmidt van de hand. Onmiddellijk na de uitspraak kondigde de rege ring aan dat ze opnieuw de bemididelingscomimissie wil in schakelen, om een definitief mislukken van de plannen te voorkomen. In 't kort MOBIL Oil zaJ benzine moe ten leveren tot een hoeveel heid van 3000 m3 per week aan de aardolie belangen ge meenschap (ABG), een orga nisatie van oliehamdelaren. De kroon heeft het beroep van Mobil Oil B.V. ongegrond verklaard. DE politie op Cyprus heeft in een huis in Nicosia vijf leiders van de ondergrondse guerrilla beweging Eoka-b gearresteerd. De beweging ijvert voor inlij ving van Cyprus bij Grieken land. EEN rechtbank in Marseille heeft gisteren 18 mannen en 12 vrouwen wegens het smokkelen van drugs tot bij elkaar 195 jaar en zes maan den gevangenisstraf veroor deeld. De bende heeft een ton heroïne naar Amerika ge smokkeld. ZATERDAG 2® september wordt een anti-Kalkar-tocht gehouden naar het in West- Duitsland gelegen Kalkar. De tocht wordt georganiseerd door een landelijke werkgroep waarin deelnemen de besturen van de PvdA, CPN, PPR, PSP en D'66. MARIO Berrino, schilder en eigenaar van bars in Savona, is gisteren, door zijn ontvoer ders vrijgelaten- Hij is in de nacht van maandag op dinsdag ontvoerd. Men eiste een los geld van 300 miljoen lire (f 1,2 miljoen). (Van onze redactie buitenland) LISSABON De samen stelling van de nieuwe Portu gese regering zal waarschijn lijk vandaag bekend worden gemaakt. De ministers kunnen dan maandag, na hun beëdi ging, in functie treden. Dit heeft president De Spinola gisteren tegen journalisten ge zegd na een plechtigheid waarbij hij de geloofsbrieven van de nieuwe Spaanse am bassadeur in ontvangst nam. De Spinola vergaderde gis teravond met de Raad van State, die zijn goedkeuring aan de miinistersbenoeming moest geven. Alle Portugese dagbladen '/oorspellen eensge zind diat ex-minister van de fensie luitenant-kolonel Ma-rio Firminio Miguel de nieuwe premier zal zijn. De 42-jarige Miguel diende vier jaar gele den in Guiinee-Bissao onder generaal De Spinola, die toen gouverneur van Guinee was. Verwacht wordt dat het ka binet zal bestaan uit militairen en uit burgers, de laatste voornamelijk vertegenwoordi gers van linkse partij-en. In ieder gev-a-l wordt het aanblij ven verwacht van de commu nistische minister zonder por tefeuille Alvaro Cunha-1 en de socialistische minister van bui tenlandse zaken Mario Soa- res. De vorige premier, de cen- CrumpoUticus Adelino da Pal- ma Carlos, trad deze week af omdat in het kabinet diep gaande meningsverschillen be stonden over het economisch beleid en het beleid ten aan zien van de kolonies in Afri ka. Frelimo-guerrilleros hebben gisteren de Frelimovlag gehe sen in de stad Morrumbula. in het noorden van Mozambique bij de Zambesi rivier en de grens met Malawi. Ze hebben de stad drie dagen lang be stookt met raketten en auto matische wapens. Het is voor liet eerst in de elf jaar guer rilla dat de bevrijdingsbewe ging een stad inneemt. Tot dusver waren de operaties voornamelijk gericht op het platteland en kleine dorpen, gecombineerd met Mi-ksemaan- vallen op steden en garnizoen plaatsen. Veel blanke kolonisten zijn gevlucht uit Morrumbula. De Portugese autoriteiten hebben een luchtbrug ingesteld om de achterblijvende te evacueren. Het Frelimo dreigde onlangs een nieuw front te zullen ope nen in de tot dusver rustige streek Zambesi. Donderdag werd uit militai re kringen in Lourenco Mar ques vernomen dat een deel van de 70.000 Portugese mili tairen weigert de strijd tegen het Frelimo voort te zetten. (ADVERTENTIE) Het wordt in deze een beetje ondankbaar wei voor ons bij de krant, een enorme hap lezers jl gewoon niet. In talloze venbussen is vanochtend deze krant binnengeval; zonder dat er echter een gretige hand naar In de loop van de dag ie hoogstens opgepakt doorj buurvrouw die de bloem, water komt geven, en „enjj sant" de binnengevallen op een stapeltje legt Triest lot, tot zwijgen j doemd. Am u, tiiuisgeble lezers, de taak, om dit ;o(El maken door tweemaal zo en zo veel en zo goed te 1 Graag ook tussen de door. ■ft Vermelen we ons voorts het benoemen van de door™ ver dezer week- Dat wordtl Henry Kissinger, die heeft I presteerd helemaal vanuit J ropa naar Washington te i gen om daar afgelopen wJ dag voor de rechter it j tijdsbestek van nauwelijli] minuten alleen maar twet „nee" te zeggen. Over petuigeruwpoBtéel sproken. •ft Bet onvoorstelbare, de* zomer* onvermijdelijkl weer eens gebeurd: Julie 1 een koe te Edenfield in fi, land, heeft afgelopen dosi dag een bruin kalf gek OFSCHOON ZE IN U| JAAR ZELFS GEEN SE HEEFT GEZIEN, zo laat| boer weten De boer hcd moeten zeJ dat HIJ in geen drie jar l stier had gezien, maar dot j niets over Julie Moo, waar. Trouwens, zelfs al heeft 1 lie Moo geen stier gezien, 1 Is nog niet bewezen dat niet langs geweest ia. Moraal: neem soms met een korrel zouL „Operatie Boem", zo de Belgische pers de spra wenverdelgingsactie, die leger onzer zuiderburen laatste dagen voert. De I keer, waarbij 300 kg i springstof tot explosie bracht werd, was in de m van dinsdag op woensdag, J wel: in de NACHT, om veer 2 uur. Vit het verslag van een L gische krant: „Ir. Engels het ministerie van Icndboi en de militairen van Bul waren bij deze actie bij staan door leden van he if part ment van landbouw, i de Civiele Bescherming r tvilligers, die na de ontploft de gewonde en zielton spreeuwen verder moeste: knuppelen, en rijkswacht die tot taak hadden te M. ten, dat ongewensten zicil dicht bij het bosje uicic Zij moesten trouwens eent mensen van de Vogelbescl ming en een onderwijzer 1 Tongeren „manu miWl (niet de sterke arm, of: harde hand) verwijderen', Zn verderop: „Het bos b nadien het klassiek gewoi beeld van een ware spie wenhekatombe: tienduizend doden op de bodem en i duizenden, die reeds halfi| deze fatale plaats po ontvluchten. Zij werden i de „kloppers" afgemaakt". Ik uz-ens u allen desi een prettig weekeinde, goede vakantie voor de tl zenden en extra moed voo'f thuisblijvers. Ml® Gezinskaart noemt NS dit voordeeltje. Dat Icost tl f 50,- per jaar. Daarvoor mag het hele gezin (kin deren t/m 19 jaar) altijd op twee enkeltjes of twee retourtjes reizen, mits Pa en Ma of een van beiden meereizen. Bovendien één gratis reisdag naar keuze voor het hele gezin. Zo ver u wilt. Zo is de gezinskaart snel terugverdiend. \foor alle kinderen tot en metl9jaaK 10.0 (Van een de Sane gelee deponei ine kikkert; gebuk m reddi mi is t en BORNE Toen kundige B. J. L, enkele maanden vijver viste en niet dat deze daad tienduizenden Sanderink, niet lieu en mens, slaagde gebaar erin de kikker terrijk Holland, te reJ nis van ons moderne Hij zette zijn kroost sloten, wellanden en het Twente-Rij nik an aal, het kikkerbestand volge jongste berichten nog i-i in nooit gekend welzijn 1. Waarom? Hoe? Wan Waar? Sanderinks Genesis simpel verhaal. In den ne was zijn vijver, vijver zat vol kroos, slechts weinige kikker gen het levenslicht. Totdi „Ik heb altijd karper kweek in die vijver en ging reuze goed. En eli zag ik een hoop kikki maar daar kwam n-ooii van gerecht. Toen wou eens anders proberen. Ik heb vla-k bij mijn een grote betonnen ba! de bouw. Die heb ik g met leidingwater, reet d-e kraan, en daar b dril, grasolaggen en planten ingedaan. En met. Na een paar maanden -ik terug. En toen zag ik ne kikkers, donder! diikkopjes, hoe noem En die beestjes moeten vreten hebben. Ik hai zakken voor forellenbrc dat heb ik ze gegeve dat ging heel best. N paar weken kregen ze jes, toen een staartje, paar pootjes kwamen 3n zo is het gegaan". Sanderink vertelt het in zijn zelfgebouwde w een sprookjeshuisje Hans en Grietje dat gen ligt in een ellij groen met hoog en Ie veel water. In de hos stenen karper op pootj een fonteintje uiit zijn cên andere hoek een gemaaikt Manneke Pi variabele straal. En toen? Sanderink: .,Er kwam •«rel kikkers uit, je 1 met handenvol eruit (Van onze correspond. WASHINGTON Johr lichman verklaarde tijde „loodgietersproces" in hington, dat hij zichze geleerd dingen te verget zijn geheugtln onnodig ten. Hij herinnerde zich zaken die hem in zijn proces wel van pas kv omtrent bezwarende echter liet zijn geheuge in de steek. De door hoge mate bewonderde sie-commentator Eric S beschouwt dit als een logisch principe, waan Amerikaanse natie zie redden van de waanz: haar bedreigt door de Watergate-papier die ken van de Himalaya litiek wanbedrijf, terwi, moedig wordt bekl door de Watergate-vervc Donderdagavond kwarr opnieuw 4000 pagina's tekst los, ditmaal uit d missie-Rodino van he van Afgevaardigden, fundering moet legger het debat over de vi president Nixon voor naat terecht moet st niet. Sommige democrat giftigd met een verbazei leeftempo. zijn al conclusie gekomen dat voldoende bewijsmater om de president in sti beschuldiging te steller

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 8