team inst :EEN STRIJD DOOR GROTE HITTE eteraan Genet wint ijn tweede Tour-etappe panj aarden kunnen k. Tour redden gelijk DOHMEN TWEEDE TOUR IN CIJFERS .WEEK U Italiaan Rota naar verkeerde startplaats Kessler laar fertha Schür in topconditie Coureurs wilden liet haar o Shankly trekt zich terug Eerste divisie start 18 augustus sport Van Velzen succesvol JTikJb Van Dongen: „Verkeerd programma" Uitslagen 18 Zaterdag 13 juli 1974 laverende homers. Een lmpo. I «rende Indruk kon hij nie| I .criteria ten en in de achts, I ilagbeurt verving coach Ernie I ieyers zijn heuvelartiest door I ïjn landgenoot Ray Peloquijl [ie de Amerikaanse miliitairei, I enslotte op zes runs Kxm hou. I .en. Nederland opende dus I ien overwinning van 126 t. I en weinig opwindende verte. I unig, waarin door beide ploe-1 [en overigens slechts tw«. outen werden gemaakt. Score verloop: CJsafe 0, 0, 0, 2, 2, 0, 1, j, I s 6. Nederland 9, 1, 1. 0, 0, 0, I x is 12. Werpersresultaten: Usafe: Sam Clemons 1-3 h» I >ius 8 man 0-2-4. Het veli I 'am Usafe maakte twee fou. I en. Nederland: Wm Remmen-1 vaal 7 1-3 inn. 8-2-11, Hei I ■fed-erlandse veld maakte tw« j outen. (Van onze oaardesportmede werker) APPIN GEDAM-KRUI- V'INGEN De Kruinlngw I ïackney-rijder W. van Velza cwam zeer succesvol uit ie I ;trljd op het concours hippl- iue te Applngedam. In de m-1 >rlek Hackneys gereden li andem was de zege voor Rf-1 rtica s Pearl en Marfleet Flo-1 ascent van Stal Van Velzet fereden door Gerard van Del en. Rij de eenspannen Hade I ley's grote maat reed Geranl I zan Uelden Marfleet Plore-1 ieent naar de tweede olaats I ■erwijl W. van Velzen zelf Re-1 Mica's Pearl in dezelfde ru-1 ar lek naar de zesde plaats -eed. Bij de tweespannen was •r voor Replica's Pearl Marfleet Florenitoius gereden I ioor W. van Velzen een vierde L Maats weggelegd. Om het sue- F :es voor stal Van Velzen te ompieteren reed Gerrit van Jelden in de rubriek eenspan- ïen kleine maat Ashley Ba- nelor Boy naar de zesde jlaats. (Van onze speciale ver slaggever) COLOMIERS Attilio Rota, een 29-jarige „knecht" uit de ploeg van Patrick Ser- cu en Wladimiro Panizza, heeft het vrijdagmorgen veel te ver gezocht. Het beteken de voor hem het einde van de Ronde van Frankrijk. Ro ta was niet op tijd aan de start in Lodeve, 50 km. van Montpellier omdat hij zich ruim honderd kilometer ver der in de richting van Colo- miers aanmeldde in Maza- met. Rota wilde geen stuk overslaan van het traject dat eindeloos Leek, hij meldde zich bij de verkeerde start plaats. In Mazamet namelijk vertrok de Ronde van de Toekomst. Het misverstand van Rota ontstond in de vroege morgenuren. Nadat de renners in Montpellier had den geslapen, net als de ka ravaan van de Ronde van de toekomst, voelde Rota zich niet lekker. Hij had wat last van zijn maagPloegleider Francocribiori zei tegen Ro ta: „Ga jij maar met onze tweede wagen nam de start, dan behoef je niet in de volle bus te zitten. Met de oude mecanicien Lupo Mas- ceroni, die al sinds 1948 in de tour is en die nog heeft gewerkt voor mannen als Coppi, Bartali en Magni, ver trok Rota in de ploegleiders wagen. Masceroni had het ongeluk bij de verkeerde ka ravaan „aan te pikken" en ontdekte pas in Mazamet dat hij achter de wagens voor de ronde van de toekomst had aangereden. Masceroni keer de uit Mazamet onmiddellijk terug en raasde op topsnel heid weer naar Lodeve, waar lichte paniek was ontstaan omdat niet alleen een renner ontbrak, maar ook de ploeg leiderswagen. De twee in de midi verdoolde Italianen haalden het niet. Pas nadat de karavaan was vertrokken kwamen Masceroni en Rota weer in Lodeve aan. Rota 65e in het algemeen klasse ment, kon niets anders doen dan in de bezemwagen stap pen. Daarom begonnen vrij dagmorgen slechts 111 ren ners aan de warmste dag van de tour. 9 Gerard Vianen en Gerrie Knetemann kijken of er nog wat in de proviandzak zit. COLOMIERS Jean Pierre Genet, is met zijn 1.85 me ter, een van de langste renners uit de Ronde van Frankrijk. Hij is tegelijkertijd ook een van de kleinere, want zijn rit- overwinning van Colomiers is pas de tweede die hij heeft behaald sinds hij elf jaar geleden, in de ronde van 1964 debuteerde. Sindsdien heeft hij nimmer op het appèl ont broken. Eddy Merckx neemt dankbaar een bidon aan tijdens de grote hitte. (Van onze sportredactie) PHILIPPINE —Even heefl I let er naar uitgezien dat een tantal renners het in de ne- ende kennisronde vah Philip- line voor amateurs zou laten I ifweten. De ploegleiders van Victoria (Jan Jaspers) en ca- 'é-restaurant Storm (Chris d: longe) voelden namelijk op iet laatste moment meer voor le Ronde van Made, die op lezelfde dag wordt verre- len. KNWU-consul Ben Use- I >aert: „In Made heeft men het ioen voorkomen alsof het een tmateurronde voor ploegen vas. Ik heb nog eens geïnfor- neerd, maar dat klopt niet. Ze noeten In Philippine starten, jaar hebben ze ingeschreven >ok. Chris de Jonge heeft me il laten weten dat hij komt net zijn renners. Jaspers Z" iet ook goed moeten vinden. \nders hangt de coureur: lie niet komen een schorsing >oven het hoofd"- BOKSEN Cassius Clay, ilias Mohammed All heeft in ,en interview in de Louisville jourier laten weten dat zij' (eveeht tegen titelhouder O irge Foreman, dat op 24 seg- ember a.s. in Kisnshasa (Zal- e) zal plaatsvinden zijn laat- ite zal zijn. (Van onze speciale verslaggever) COLOMIERS Als er in de tornende bergetappes in de lyreneèn geen aanval van de nj aarden op de positie van fddie Merckx komt, mag men Jeze Ronde van Frankrijk in lortief opzicht als mislukt be houwen. |Ja en Lcxpez-Carril van de paan ie CAS-ploeg rijden lorgen hun domein, de Pyre ien bimien. Ze zijn daar kind pn huis en ze zullen daar brtstochtelijk worden toege licht. Aja heeft twee minuten 15 seconden achterstand in Pt algemeen klassement op ferekx. Als hii een kans wil tegen Merckx zal hij JZWOLLE (DPA-ANP) ftt Zwolle zal moeten om- Jen naar een andere trainer. Kessler ondertekent na- dezer dagen een con- v.oor twee jaar bij de [jestduitse Bundesligavereni- Hertha BSC (Berlijn)- ee (41, Duitser van ge- "k'e. is de opvolger van Cramer, de FIFA- ainer met als speciale op- hh C,e "Voetbalontwikke- ngshulp", die om „persoonlij- redenen" om ontbinding kali drieiarige verbintenis •io verzocht. Cramer bedong "dert.jd 450.000 gulden. Lsr COntacten tussen Hertha «°L, naar verluid de rijkste 'n de Bundesliga, en Ha, er i'jn van zeer recente 1° "m-. Ook Kaizimirz Gorski, rainer van het tijdens het rn°01 om het wereldkampi- eïft!, D zo succesvolle Poolse ■Jual, is de «Is onvoig poemd. afgelopen dagen van Cramer ge- zijn slag moeten slaan in de zestiende en zeventiende etap pe, die beiden op de top van een col eindigen. Dan heeft Merckx geen kans meer om in een eventuele afdaling iets goed te maken. Bovendien is er op de top van de Col Soulor in de achtiende etappe weer een minuut bonificatie te ver dienen. Hoe denkt de kleine (1.6b me ter) Gonzalo Aja over zijn kansen. „Ach, ik ben maar een bescheiden renner", luidt het antwoord, „kijk Merckx, hij is groot en sterk en invloedrijk". Waarom is Aja eerst dit jaar op 28-jarige leeftijd doorge broken? „Ik kom uit een heel arme familie", zegt hij, „eerst had ik geen geld om een be hoorlijke fiets te kopen en hem goed te verzorgen- Toen ik dat bereikt had kon ik niet ïn een goede ploeg komen. Dat ls in Spanje erg moeilijk. Er zijn veel beroepsrenners en maar weinig ploegen. Ander half jaar geleden gaf CAS mij eindelijk een kans. Maar ik LIVERPOOL (SID) —Bill Shankly heeft de Britse voet balwereld geschokt door een 14-jarige ambtstermijn als manager van Liverpool zijn afscheid aan te kondigen. Ter verklaring van zijn plotseling aftreden zei de 58 jarige Schotse mijnwerkers- zoon, dat hij rust nodig had om de accu's op te laden. In de tijd. dat hij Liverpool leid de heeft Shankly de club naar het kampioenschap van de tweede divisie gevoerd, drie maal landskampioen gmaakt en successen geboekt in de toernooien om Europa Gup I en de Uefa-Cup. Tot op het laatste moment heeft de lei ding van Liverpool er alles aan gedaan de succesvolle trainer te behouden- Enkele voorstellen, die men mij heeft gedaan, zouden zelfs Paul Get- tv in verleiding hebben ge bracht". aldus de manager. moest knecht spelen voor Jo- se-Manuel Fuente. Hij is er in ueze Tour met bij en daarom mag ik eindelijk een keer mijn gang gaan". Aja, die heel mager is, dunne armen en beentjes heeft, weegt slechts 63 kilo. „Ik heb gisteren naar huis gebeld, de supporters in Santander zijn erg trots op mijn prestatie. Zij bereiden een groot feest voor", zegt hij. Het is deze kleine Aja, tot voor twee weken een onbekende en onbeduidende renner, die de 61ste Tour de France In sportief opzicht kan redden. Een duel met Merckx kan de Ronde, die morgen haar laatste week ingaat, doen opleven. Slaagt Aja daar niet in, dan zal de vijfde zege van Eddie Merckx er een zonder glans zijn behaalt in een Tour de France die tot de saaiste uit de geschiedenis gerekend mag worden. Vrijgezel Genet is met zijn ruim 33 jaar, net als Barry Hoban een van de veteranen uit die Ronde, waarin zijn ploeg Gan-Merder met ook nog Pouüdor- ruim is gesor teerd. Verder is er geen over eenkomst tussen de winnaars van de laatste ritten voor de Pyreneeën. Hoban is eigenlijk altijd goed voor een overwin ning. Genet is gewoonlijk al leen maar goed genoeg om werk op te knappen en niet zelden vuil werk. Dat kneoht zijn was ook de basis voor zijn overwinning van Gisteren. Ruim drie jaar nadat hij in Marche-en-Fa- menne voor het eerst in zijn loopbaan een Tour-etappe had gewonnen. Genet ging mee met een groep kleineren die het veertien kilometer voor de eindstreep in Colomiers pro beerden. Een merkwaardig groepje, waarin negen ploegen waren verenigd onder de tien renners die op deze vrijdag bij de gratie van de geringe interesse van de groten een kans kregen. Toch werkte het tiental niet echt samen. Genet proefde het onmiddellijk. De ervaren rot viel herhaaldelijk aan. Zorgde eerst voor een scheuring in het kopgroepje en vertrok tenslotte alleen, waarbij Delcroix, Di Lorenzo en Martos eilkaar bleven aan kijken. Een rit zonder historie had zijn winnaar, Jean Pierre Ge net. Het was het enig belan grijke. Voor ieder was deze dag te warm, het aantal km's te groot. Er was geen ani mo, geen ijver, behalve in de allereerste kilometers toen de tot nu toe falende Van Impe zijn gezicht liet zien. Van Im pe demarreerde praktisch in het startschot. De eerste kilo meters leidden tamelijk steil naar de Cote de la Barraque de Bare en de kleine Belg wilde eer. keer laten zien dat hij nog klimmen kon. Van Im pe pakte snel de premie van 500 franken op de top, incas seerde ook noig de 200 franken voor de winnaar van de eerste premiesprint en realiseerde zich toen dat er nog 230 kilo meter voor de wielen lagen. Van Impe veerde overeind na het „point chaud" in de gedachte dat de hele dag uit hete punten zou bestaan. De zwoegers, die in de beklim ming van slechts zeven kilo meter mmuiten hadden verloren haalden opgelucht adem. Zij behoefden geen angst te heb ben voor een grote slag aan de vooravond van de tweede rustdag. Het bleef vrede tot in Colo miers, want niemand kan het tenslotte de generaals die de vrede predikten, kwalijk ne men dat een paar gewone sol daten aan het eind van de dag even met hun geweer speel den. De ronde van Frankrijk met nog altijd 111 renners van de 130 die ruim twee weken ge leden in B-est begonnen, staat aan de voet van de Pyreneeën. Zondag op de Franse nationale feestdag wordt naar Spanje gereden. Optimisten hopen dat het voldoende aanleiding voor wat strijd zal zijn. (Van een speciale verslaggever) COLOMBIER Na drie etappes in zijn derde; Tour de L'avenir gereden te] hebben, vertelde Kees van Dongen gisteravond: „Ik weetj het niet meer, ik geloof dat ik niet zo goed zal eindigen als in de beide andere jaren". In! 1971 toen Regis Ovion won werd j Kees van Dongen veertiende in het algemeen klassement. In 1972, toen Fedor den Her tog zegevierde, eindigde hij als dertiende. „Ik heb geloof ik een ver keerd programma gekozen", zei Van Dongen, „eerst de Olympia's Ronde en toen de Ronde van Oostenrijk- Dat is een beetje teveel geweest. Ik zit er nu een be.etje door. Juist nu ik mijn krachten zo hard nodig heb. Ik krijg de terug slag van die inspanningen, dat voel ik". In Oostenrijk kon de renner uit Oud-Gastel tijdens de be klimming van de Gross Glock- nen nog een gevecht om de leiderstrui leveren, hij eindig de als zesde in het algemeen klassement. Maar nu weet hij niet of hij in de cols met de besten omhoog kan. „Mis schien is het vormverlies door de temperatuurwisseling ver oorzaakt, in Oostenrijk was het in de bergen erg koud, en hier is het dertig graden. De hitte slaat op mijn longen, ik kom lucht te kort", aldus Kees van Dongen. COLOMBIER Op het circuit van Colombier sprintte Mathieu Dohmen in tiende positie over de eind streep. De renners trokken aan hun remmen en wilden stoppen. ,-Nog één ronde, gil de de speaker. Vrijwel het gehele peloton, dat achter de ontsnapte 20-jarige Bemhari; Vallet uit Nice aanjoeg, hat! zich vergist. Er waren reeds renners afgestapt, maar zij klommen weer snel in het za del om de resterende 1500 me ter af te leggen. De derde etappe van de Tour de L'aven ir kende waarlijk een tumultu eus einde. Fr bevonden zich auto's van de volgcaravaan op het parkoer, dat inderhaast door de politie werd schoonge veegd. Nog 500 meter. Bem- hard Vallet, die in de verzen gende hitte een solo van 70 kilometer had gereden en van zijn voorsprong van vijf minu ten nog slechts enkele secon den overhield, ging juichend door de finish. Achter hem zette het peloton voor de tweede maal de eindsprin in Ditmaal had Dohmen een goe de positie gekozen. Hij kwam in de laatste meters sterk naar voren en versloeg iedereen in de sprint. Kees van Dongen eindigde uitstekend als vijfde. „Ik heb geluk gehad dat ie dereen zich vergiste", zei Doh men, zwetend en hiigend, „er ls niet hard gereden vandaag, maar wii hebben veel geleden door de hitte". Toen vroeg hii: ,>Welke prijs heb ik gereden?" Je bent tweede, want je hebt toch de sprir.i van het peloton gewonnen?, antwoordde men hem. Dohmen: „Ik wist niet of er nog meer renners ontsnapt waren'. Ploegleider Herman Krott mengde zich in het ge sprek: „Je moet beter oplet ten zei hij tegen Dohmen, ,van voren rijden, dan weet je precies wat er aan de hand is". Even later zat Dohmen met Schür in de caravan waar .le dopingcontrole wordt ge houden. Schür, de bestgeplaat- ste Nederlander in het alge meen klassement, zei, nadat hij zijn plas had afgegeven: „Het was vandaag een gek kenhuis in het peloton. Dc hele dag sjouwden de renners ;net emmers water om zich te verfrissen. Dat gedoe vond ik erg gevaarlijk". Iedereen prijst de conditie waarin Schür verkeert: „Ach, het gaat wel", zei hij beschei- len, „je kunt nog niets zeggen na zo'n paar etappes. Eerst moet ik over de Cols zijn, dan weet ik meer". VEERTIENDE ETAPPE 1. Genet (Fra.-Caput) 7.12,50 (met bonificatie 7.12,30); 2. Delcroix (Bel.-AI- bani) 7.13,10 (met bon. 7.12,55); 3. Di Lorenzo (Ita.- Cribiori) z.t. (met bon. 7.13); 4. Martos (Spa.-Velez) z.t. (met bon. 7.13,05); 5. De Mey er (Bel.-Schotte) 7.13,16; 6. laert (Bei-Van Vaerenberg) z.t.; 7. Dierickx (Bel.-Cadiou) z.t.; 8. Molineris (Fra.-De Mu- er) z.t.; 9. Zurano (Spa.-More- no) .zt.; 10. Botherel (Fra.- Stablinski) z.t.; 11. Huysmans Bel.-Albani) z.t.; 12. Bour- •eau (Fra.-PIaud) z.t.; 13. Ca- saner (Fra.-Lapebie) z.t.; 14. liotte (Fra.-PIaud) z.t.; 15. éianen (Ncd.-Caput) 7.14,04; 16. Teirlinck (Bel.-Stablinski) z.t.; 17. Ovion (Fra.-PIaud) z.t.; 18. W. Prinsen (Ned.-Lie bregts) z.t.; 19. Hoban (Eng.- Caput) z.t.; 20. Karstens (Ned.-De Muer) z.t.; 21. Van Katwijk (Ned.-Liebregts) z.t.; 2? Mintkiewicz (Fra.-Sta- D'i ski) z.t.; 23, Esclassan (Fra.-PIaud) z.t.; 24. Mourioux (Fra.-Caput) z.t.; 25. Martinez (Fra.-Stablinski) z.t.; 31. Prin sen (Ned.-Liebregts) z.t.; 57. Kneteman (Ned.-Caput) z.t.; 86. Den Hertog (Ned.-Lie bregts) z.t.; 101. Bal (Ned.- Caput) z.t.; 104. Allan (Aus.- Liebregts) z.t.; 107. Alaimo (I- ta.-Liebregts) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Merckx (Bel.-Albani) (8.02,43; 2. Aja (Spa.-Velez) op 2,05 minuut achterstand; 3. Lopez Carril (Spa.-Velez) op 3.20; 4. Panizza (Ita.-Cribiori) op 5,24; 5. Agostinho (Por.-Dc Muer) op 5,59; 6. Galdos (Spa.-Velez) op 7,01; 7. Pouü dor (Fra.-Caput) op 7,37; 8 Santy (Fra.-Caput) op 10,14; 9. Martinez (Fra.-Stablinski) op 11,33; 10. Van Springe (Bel.-Van Vaerenberg) op 11.49; 11. Pingeon (Fra.-Lapre- bie) op 13,27; 12. Pollentier (Bel.-Schotte) op 14,32; 13. Delisle (Fra.-PIaud) op 15,55; 14. Périn (Fra.-Caput) op 16,21; 15. Bruyère (Bel.-Alba ni) op 16,26; 16. Oliva (Spa.- Moreno) op 17,16; 17. Romero (Fra.-Lapebie) op 17,54; 18. Danguillaume (Fra.-PIaud) op 18,15; 19. Van Impe (Bel.-Sta blinski) op 19,04; 20. Lasa (Spa.-Velez) op 20,47; 21. Zu rano (Spa.-Moreno) op 20,57; 22. De Witte (Bel.-Schotte) op 21,28; 23. Bellini (Ita.-Cribio ri) op 21,33; 24. Julien (Fra.- Stablinski) op 22,08; 25. Den Hertog (Ned.-Liebregts) op 12,25; 36. Bal (Ned.-Caput) op 10,26; 53. Kneteman (Ned.-Ca- oii t) op 39,47; 58. Karstens (Ned.-De Muer) op 43,12; 73. y'ianen (Ned.-Caput) op 52,41; :0. H. Prinsen (Ned -Lie- bregts) op 56,28; 92. W. Prin sen (Ned.-Liebregts) op 1.06,19; 108. Van Katwijk (Ned.-Liebregts) op 1.43,28; 109. Allan (Aus.-Liebregts) op '.45,52; 171. Alaimo (lta.-Lie- >regts) op 2.05,11. DAGPLOEGENKLASSE- MENT 1. Albam (Delcroix, Huys mans, Merokx) 21.40,12; 2. Plaud (Borreau, Riotte, Ovi on) 21.40,36; 3. Caput (Genet, Vianen, Hoban) 21.40,38; 4. Cribiori (Di Lorenzo, Panizza, Secru) 21.41,05; 5. Velez (Martos, Aja, Galdos) 21.41,10; 6. De Muer (Molineris, Kar stens, Agostinho) 21.41,21; 13. Liebregts (W. Prinsen, Van Katwijk, H. Prinsen). BERGKLASSEMENT 1. Perurena (Spa.) 117 pun ten; 2. Me-r-kx (Bel.) 86 pt.; 3. Aja (Spa) 85 pt.; 4. Abiliera ;Spa.) 71 pt,; 5. Pouüdor Fra.69 pt. Puntcnkl-wsement: 1 -jjrcu 197 punten, 2. Merckx 128 pt, 3. Karstens 122 pt, 4 isclas- san 111 pt, 5. Guimard 102 pt, 6. Hoban 99 pt. ALGEMEEN PLOEGENKI.A« ^ENT 1 Velez 235.16 Caput 235.37.18, 3 Albar ,9.53, 4 Cribiori 235.44,40 j,- Muer 235-45.06, 6 Stablinski 235.55.10, 13 Liebregts 237.15.45. DERDE ETAPPE 1 Bernard Vallet (Fr) de 142 km. in 3.33.50 (met bon. 3.33.30), 2 Dohmen (Ned) 3.34.40 (3.34.25), 3 Szurkowsld (Pol) 3.34.40 (3.34.30), 4 Szoz- da (Pol) 3.34.40 (3.34.35), 5 Van Dongen (Ned) 3.34.10, 6 Danguillaume (Fr. jonge profs) z.t., 7 Schmid (Zwits) z.t., 8 Hummemberger (Oost), z.t., 9 Buckacek (Tsj. SI.) z.t., 10 Schraner (Zwits.) z.t., 18 Jacob Langen (Ned) z.t. Schür (Ned) z.t., 56 Pronk (Ned) z.t., 62 Van Houwelin- gen (Ned) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Martinez (Spa) 9.21.33, 2 Guitard (Fra. j. pr.) op 34 sec., 3 Szozda (Pol) op 42 sec., 4 Kaczmarek (Po') op 1.43, 5 Schür (Ned) op 1.57, 6 Ed wards (Eng) op 2.08. 7 Mirri (Ita) op 2.16.16, 8 Szurkowski (Pol) op 2.30. 9 Steinmayer (Oo-st) op 2.50. 10 Schmid (Zwits) z.t., 11 Dohmen (Ned) z.t., 12 Van Houwelingen (Ned) z.t., 15 Pronk (Ned) op 2.59, 20 Langen (Ned) op 4.33, 24 Van Dongen (Ned) op 4.41 F GPLOEGENKLASSE- MENT 1 Frankrijk (Amateurs) 10.42.10, 2 Nederland 10.43.36, 3 Polen 10.43.45. Algemeen ploegenklasse- ment: 1. Polen 28.5.42 2. Ne derland 28.58.46, 3. Jonge Franse profs 28,59.30. sport In 't kort WIELRENNEN Daan Holst heeft in Gistel (Bel) een wegwedstrijd over 135 kilome ter gewonnen. Hij legde de afstand af in 3 uur en 33 minuten. In Luik werd een amateurkoers gewonnen door de Nederlander Henri Lunen- berg. Hij had over de 105 kilometer drie mur en 10 mi nuten nodig. DAMMEN Nederland zal in september een landenwed- strijd spelen tegen de Sovjet Unie. Er zullen v:er ontmoe tingen worden gespeeld, op 2 3 5 en 6 September. De ploeg ls nog niet samengesteld. Wel staat vast dat wereldkampioen Ton Sijbrands niet zal deelne- BADMINTON De inter nationale badmintonfederatie heeft het mogelijk gemaakt dat de Volksrepubliek China deelneemt aan de badminton- competitie bij de Aziatische Spelen, die in september in Teheran worden gehouden. e WANDELEN De 2.1ste vierdaagse van Apeldoorn is een groot succes geworden. Niet alleen was er dit ja-ar een reeordi-nschrijving, het weer was tijdens alle dagen uitste kend. Van de oorspronkelijk gestarte 1535 wandelaars vie len er tijdens de vierdaagse 47 uit. TENNIS Marijke Schaar heeft zich vrijdag ge plaatst voor de halve fina-les damesenkelspel van een inter nationaal tennistoernooi in Dusseldorp (W.-Dl.). De Ne derlandse versloeg in de kwarteindstnijd de Westduitse Heide Orth met 63 46 64 VOETBAL De Joegosla vische voetfoalspeler Dragan Dzaj-ic heeft na die wedstrijden in West-Duits'.iand een groot aantal lucratieve aanbiedingen van grote Europese verenigin gen gehad, maar hij heeft be sloten te blijven spelen voor zi'jn ei-gen club: Rode Ster uit Belgrado. 9 BOKSEN Drie Nederlan ders zullen op 10 en 11 augus tus dee'nemen aan een inter nationaal boksto-ernool in Wie- ner-Neustad-t. Het zijn de zwaarweltergewicht Jan Doo- renboseh. De middengewicht Ko-bus Schmidt en de zwaar gewicht Lolle van Houten. ZEIST (ANP) In ver band met de uitspraak van de ice-president van de Utrechtse rechtbank dat de KNVB FC Vlaardingen dient toe te laten tot het betaalde voetbal zal de competitie voor wat betrelt de eerste divisie twee weken eerder dan oor- pronke ijk was vastgesteld beginnen. Doordat deze afdeling uit 19 clubs zal gaan bestaan vergt de afwerking van het wed strijdschema voor het seizoen 1974-75 vier wedstrijddagen extra. De eerste wedstrijden wor den op zondag 18 augustus ge speeld. Het hein "an de com petitie van rl» blijft gehandhaafd op zondag 1 sep tember-

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 19