IN TERNEUZEN Overschot aan hotelruimte Goesenaar schenkt 298 schilderijen aan Bergen op Zoom SPEELOBJECT BIJ VALKENNEST Burenruzie uit op rechtzaak vooi jonge V onnis dubbele moord Voorrang voor jeugdraad en kadervorming Chauffeur ramt huisje: 2 weken cel De Stem/De Vriie Zeeuw adverfe Vetsmelterij weg uit Hoofdplaat Forse straf dief Middelburg stad streek 1 Souburg Goes Terneuzen J. C. A. M Afwezig! Stereo- j apparaten] adverts in deze krj Bejaarde krijgt boete voor wapenbezit Gemeentebestuur Goes: Jongen verdacht van diefstal en afpersing in zeeland Blue Sound De Brs< avant-garde groep Sound" treedt op vrijdaga'v, 12 juli op in het open reneentrum „Open De B J te Middelburg. De aanvat 20.00 uur. De Bredase gj1 houdt zich bezig met het ken van zelf gearrange, elektronische muziek, groep speelt ook zij het - een iets gewijzigde bezetlij onder de naam „'White He Eén van de prominenten Blue Sound is Adri Heer? 1 vroegere drummer van dé Zeeland ook niet geheel kende muzikale duizen „Lazerus". a Telefoon Deze week capaciteit van de telefoon» trale te Oost-Souburg breid met 800 nummers. 200 gegadigden hebben tijd op een telefoonaansluit] moeten wachten, omdat centrale geheel was bezet, g dort moment kan echter lleverzo -eken om aansluit] alle verzoeken om aansluit] worden voldaan. Tenzij de l belverbinding nog ontbreektl Auto in sloot Tot op j den op onverklaarbare «-J ls een personenauto, besta door de 20-jarige P.B. uit ruczee m een langs d6 gelegen sloot beland. De t, stuurder diende met diver verwondingen per ambulj overgebracht te worden het Rode Kruis-ziekenhuij"] Zierikzee. De auto werd heel vernield. Inbraken In de nacht v, dinsdag op woensdag werd gebroken in het kantoor i de Zeeuwse Verwarming aan de Industrieweg te ij neuzen. Men verschafte toegang door het open brei] van een raam. Voor zover i worden nagegaan wordt niets vermist. Ook werd gei rende dezelfde nacht ingeba ken in de Meterfabriek aan] Terneuzense Industrieweg. dief verschafte zich ook toegang door het openbrek] van een raam. Er kon worden nagegaan of er vermist wordt. ms van geliefde -Jozef- ïaandag hiekerk roor zijn loor het in ken en na der zie- oli 1974. en Ellen de ter zaterdag kerk van ie over- irder ge- Met droefheid wij U kennis val overlijden van nig geliefd zoontj^ MARKJE Jan Theophiie op de leeftijd van] 4 maanden. J. J. Brugge L. B. Bruggf del Schoondijke, 9 juli] Lange Herenstraat! Familiebetichl] uit andere blai Overleden den: Neeltje Booml echtgenote van PC.J Middelburg: Aaltje stra (83) weduwe v zolaas Holster. Go zin'a Taillie (90) van J Kooman. zetn: Reinier Wittel echtgenoot van Oppeneer. Terreua chiel Meyer (75), noot van Maria v. j de. Hoek: Sara (77). is enorm ccepteren ■en. DE VOS TANDARTS St. Jansteen I van 15 juli t/m 8| Saneringskaarten vï| blijven geldig tot a| 31 augustus Complete Philips S Hifi Set 53,50 per raai 1014,— 24 x lp SAS VAN GENT Tel Gentsestraat f een belangrijk onderdeel voor een gezond en modem zakenbeleid een weldoordacht® beslissing passend in dit gezonde en moderne (Van onz® correspondent) TERNEUZEN Volgens de heer P- Standaert, eigenaar van het grootste hotel in Ter- neuzen, heeft Terneuzen zelfs een overschot aan hotelruimte. De heer Standaert is al vele jaren secretaris van de Kring Zeeuwsch-Vlaanderen van Ho reca Nederland en nu drie jaar voorzitter van de afdeling Kanaalzone. „Vandaag kun je ln de krant lezen dat Zeeland -voor wat de toeristen betreft- nog niet (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM „Er zou een instituut moeten ko men, eventueel ondergebracht bij het departement van cul tuur, dat zioh verzamelingen van kunstenaars verwerft en op zich neemt, daarvoor te zorgen. Ik geloof dat er dan veel meer kunstenaars bereid zouden blijken hun gehele oeuvre af te staan, waardoor het werk van kunstenaars die niet direct kunst maken om te verkopen, veel gemakkelijker toegankelijk zou zijn voor hen die er kenlnis van willen ne men". Dit zegit de creatief-thera peut Kees Vissers bij de schenking van schilderijen, in totaal 298 stuks, die de Goese kunstenaar M. Schipper aan het gemeentebestuur van Ber- i gen op Zoom doet- De commissie voor cultuur, I die maandag bijeenkomt, krijgt het voorstel van de I schenking te behandelen. B. en W, van Bergen op Zoom i zeggen in het betreffende raadsvoorstel dat het in het voornemen ligt, de werken als wisselcollectie te gebruiken. De heer Schipper kan zich hier volledig mee verenigen. Hij doet de schenking zonder enige voorwaarde. Het ge meentebestuur verwacht in oktober-november met edn se- lectie van het geschonkene een tentoonstelling te kunnen inrichten in het gemeentemu seum, Het gemeentebestuur j beraadt zich nog op de wijze waarop de schenking zelf op j passende wijze kan gebeu ren. Bij het raadstuk is een lijst gevoegd van de stukken, waarvan de eerste al geda teerd zijn in de jaren 20. De heer Schipper had verschillen de redenen voor zijn schen- f king aan de gemeente Bergen I op Zoom. Hij is woonachtig geweest in Hoogerheide en voorts ziet hij het museum in Bergen op Zoom als een insti- tuut dat een steeds belangrij ker functie zal krijgen in het contact tussen kunstwerk en I kunstbeschouwer of kunstaan- sehouwer. De heer Schipper vindt het ook een voorrecht op deze manier in dit museum vertegenwoordigd te zijn en I een kans te krijgen, voor de jeugd en ouderen in zijn werk „zichtbaar te blijven". De heer Schipper is in de I eerste jaren van het bestaan I van neurosensanatorium „De Viersprong" aan dit instituut I Verbonden geweest als creatief I therapeut. Dit pionierswerk in het Halsterse instituut ver richtte hij op zestigjarige leef tijd. Het mag wel iets bijzon- I ders genoemd worden, als ie- I mand, die uit de creatief-artis- tieke hoek stamt, op die leef tijd nog over kan stappen naar de therapeutische kant van de kunst. De heer Schipper heeft I dit werk steeds met veel ge- I degenheid en genegenheid ge- daan. waarbij hij zich bijzon- der beijverde om zijn zoeken naar kunstuitingen en kunst vormen in dienst te stellen I van de geestelijk lijdende medemens- vol is en dat geldt ook voor Terneuzen", voegt hij eraan toe. Hij geeft dit antwoord naar aanleiding van een hier en daar geuite klaoht dat Ter- neuzen niet over voldoende hotelruimte zou beschikken. Hij wijst er op dat Terneuzen geen uitgesproken „toeristen plaats" is. -,Er komen wel jaarlijks mensen in mijn hotel, die hier bijvoorbeeld van 's maandags tot vrijdags verbtij ven om bezoeken te brengen aan de Belgische steden Brug ge. Gent en Antwerpen, eens een dagje door Zeeuwsch- Vlaanderen toeren en mogelijk ook eens naar het Zeeuwsch- Viaamse strand gaan. Sommi gen komen elk ja-ar terug, maar het is niet zo dat toeris ten, die op Zuid-Beveland of Walcheren verblijven, overste ken naar Zeeuwsch-VI a ande ren". Ais een fabriek in de om trek gaat uitbreiden, dan ko men er plotseling veel vreem delingen, die gedurende enige tijd in Terneuzen verblijven maar daarvoor kun je geen nieuwe hotels gaan bouwen", zegt de heer Standaert. „Ais die werkzaamheden afgelopen zijn, dan verdwijnen ze ook weer en dat heeft bovendien met het toerisme niets te ma ken". Al is Terneuzen geen uitge sproken toeristenplaats, de heer Standaert, die evenals vele Horeca-mensen klaagt over het slechte weer, zegt er alleen maar voordeel bij te hebben als het mooi weer is en de stranden vol zijn. Ras echte Terneuzenaar die hij is weet hij dat iemand die „aan het water geboren isaltijd naar het water verlangt. „Aan het strand komen veel men sen, die alleen maar tijdens hun vakantie strand en water zien. Maar die houden het daar met veertien da-gen of drie weken aan één stu kuit, die willen ook wel eens wat anders en die mensen trekken er dan wel eens een dag uat. Bij mooi zomerweer komen er nogai wat in mijn zaak. Als het elders regent, druppelt het ln Terneuzen wel", waarmee hij bedoelt dat ook Terneuzen van het toerisme profiteert. „Er is al vele jaren sprake van het bouwen van een nieuw hotel in Terneuzen, maar tot nu toe ls het nog niet verder gekomen dan plannen maken", merkt de heer Stan daert op. Hij gelooft er niet zo erg in. „Kijk", zegt hij. „bij wijze van spreken ls een hotel bouwen met zo moeilijk, maar het exploiteren en er dan nog gunstige financiële resultaten mee bereiken is een ha-al an der hoofdstuk. „Natuurlijk zou een nieuw hotel uitzonderlijk veel service moeten verlenen. Ma-ar waar haal je het perso neel zo gauw vandaan en hoe veel zou een verblijf dan moe ten kosten"? De heer Stan daert is er heilig van over tuigd dat Terneuzen daarvoor (nog) niet de plaats is, hoe graag hij ook zou willen dat Terneuzen door veel meer vreemden ln hun vakantiepro gramma zou worden opgeno men. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De recht bank heeft E. van D., 71 jaar, uit Heikant, veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk, twee jaar proeftijd en f 500 boete. De bejaarde man was bevriend met Gerard I. Op 6 maart hield de politie hem aan, om dat hij een grendelgeweer voorhanden had, dat afkomstig zou zijn van Gerard I. Hij had dit van de jongen gekocht om dat hij het een te gevaarlijk speelgoed vond voor zijn 15- jarige vriend. Daarvoor had hij Gerard al verschillende keren bijgestaan bij het kopen van diverse wapens. De eis te gen Van D. luidde op 28 juni jJ. een maand gevangenisstraf voorwaardelijk, twee j-aar proeftijd en f 800 boete. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Donder dagmorgen vond de trieste af sluiting piaats van een zich jaren voortslepende burenruzie tussen de 66-jarige M. de R. en zijn buurman C. de R. uit Sluiskil. Op 9 februari van dit jaar werd achter in de tuin van de béide mannen een schuurt je afgebroken. De 66-jarige De R. wilde de golfplaten stutten met een ijzeren staaf. Buur man Clement was er als de kippen bij om zijn buurman en tegenstander enige minder fraaie woorden toe te voe gen. Op de een of andere manier is Clement achterover geval len, Maar op dat moment kon de getergde buurman zich niet meer inhouden. Hij ramde met een ijzeren staaf op zijn al op de grond liggende buurman, die daarbij deerlijk aan het hoofd gewond raakte. Nu, maanden later, is het slachtof fer nog niet volledig hersteld. De buurman heeft wel een schadevergoeding geëist van zijn aanvaller. De officier van justitie eiste drie maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk, drie jaar proeftijd en toezicht van de reclassering, en een geldboete van f 750. De ande re partij heeft hier beslist ook wel schuld, zei de officier van justitie, mr. Mijnsen tegen de verdachte in zijn requisitoir. „Maar u moet toch ook besef fen dat u ook fout bent ge weest. Het slachtoffer heeft al maanden in het ziekenhuis ge legen, en u verdient ook een flinke straf'. Mr. Tichelman, de verdedi ger, vroeg aanhouding van de zaak voor een psychiatrisch onderzoek. De vechtpartij vormde wel een zeer trieste climax van alle pesterijen. De verdachte is inmiddels ver huisd naar een bejaardenwo ning, vertelde mx. Tichel man. De rechtbank wijst over acht daigen schriftelijk von nis. SAS VAN GENT Sinds gisteren is de entourage van de gleuterschool Het Valken nest in Sas van Gent uitge breid met een speelobjecl vervaardigd door W. Clinkck- hamers. Het object, dat lijkt op een vlinder, is opgebouwd uit een aantal 1,50 meter lange bal ken, gegroepeerd rond een centrale balk. Het vindt een directe aansluiting met de daarnaast gelegen zandbak en ls bedoeld als een „overloop". (vervolg van pag. 1) Gerard doet namelijk nog steeds of hij niet beseft dat de twee mensen, wiens pad hij kruiste op die bewuste tweede maart ook echt dood zijn. Hij leek dan ook niet erg onder de indruk van het verhaal van mr. Van Empel. De ongeloof lijke situatie lijkt wel tot Bennie te zijn doorgedrongen. Hij heeft niet geschoten, maar hij heeft wei bewust meege holpen het plan op te stellen om de familie De Cock onder bedreiging van een vuurwapen geld af te persen. De recht bank meende om deze reden dat Bennie dezelfde maatregel opgelegd moet krijgen als zijn vriend Gerard. De plaatsing in een inrich ting voor buitengewone behan deling legt de rechtbank al leen op als de persoonlijkheid van het kind dit vraagt- Om de twee jaar moet de recht bank dan bekijken of de maatregel met nog eens twee jaar verlengd moet worden. Hij kan dit slechts volhouden tot dê jongens meerderjarig zijn geworden. Gerard en Bennie verblijven momenteel m het Lloyd Hotel te Amster dam, de Jeugdgevangenis. De uitvoering van de maatregel berust bij het departement van Justitie. De plaatsing van de beide Jongens in zo'n specialistisch ingesteld buis, vormt op zich al een moeilijke zaak vertelde de kinderrechter, mejuffrouw S. Nooteboom, twee weken ge leden, tijdens de behandeling van de zaak door de recht bank. De meervoudige kamer heeft zich bij het bepalen van het vonnis gesteld achter de eis van de hoofdofficier van justitie, mr. W. J. Kolkert, die in zijn eis duidelijk heeft ge steld dat deze jongens voor lange tijd uit Zeeusch-Vlaan- deren verbannen moeten blij ven. .(Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN De op richting van een „jeugdraad Reimerswaal" staat hoog op de lijst van maatregelen, welke over enige tijd genomen gaan worden ten behoeve van een te voeren jeugdbeleid in Rei merswaal. En ook steun ten behoeve van de vorming van het vrijwillige kader staat hoog op de prioriteitenlijst. Beiden althans naar het ge voelen van zowel burgemees ter mr. C. Pijl Hogeweg als van de wethouders C. Slabbe koorn en J.A. Nieuwenhuy- se. Dit bleek uit uitspraken tij dens de bijeenkomst eerder deze week, waarop de advies nota Jeugdbeleid Reimerswaal fficieel aan het gemeentebe stuur werd aangeboden. De burgemeester en de wethou ders gaven hun persoonlijke mening over een en ander. Voorzitter W.Dolman van de commissie drong er bij het gemeentebestuur sterk op aan om het jeugdbeleid snel aan te pakken. Een deel van de nota was reeds verouderd. Het be leidsadvies daarentegen was (Van onze correspondente) MIDDELBURG W. van L. uit IJzendijke bezorgde drie douaniers op 15 maart jongst leden in Sluis de schrik van hun leven toen hij met zijn vrachtauto het huisje ramde waarin de drie douaniers zaten buurten .Na controle door de politie bleek dat Van L. onder invloed verkeerde. De bloed proef Wees 2,05 pro mille uit. ..Ik had inderdaad een paar biertjes gedronken aan de Franse grens", vertelde hij donderdagmorgen tegen de po litierechter, „en later in Sluis nog een paar. Maar daar kwam het ongeluk niet door. Ik stond een beetje moeilijk geparkeerd En bij het achter uit steken raakte ik het doua nehuisje". „Maar man toch", voegde de politierechter hem toe, „als je nu toch met een auto rijdt van een en een kwart ton, in het drukke hedendaagse verkeer, dan kun je je toch niet per mitteren hier en daar een glaasje bier te gaan drin ken". De officier van justitie meende zelfs dat Van L. ge zien zijn veel meer hebben dan ven. Omdat voor Van L. alcoholpromillage gedronken moet hij had opgege- het erg moeilijk zou zijn zijn rij bewijs te moeten missen, eiste de officier van justitie een ge vangenisstraf van drie weken. Het moet toch uit de lengte of uit de breedte komen, meende hij- Verder een ontzegging uit de rijbevoegdheid voor zes maanden, maar dan geheel voorwaardelijk. Mr. Peek, de verdediger, zette een paar vraagtekens achter deze bloedproef. Hij uitte twijfels over het feit zijn cliënt werkelijk niet staat moest worden geacht een auto te besturen. Uit de poli- tieondervraging kwam hij toch niet als onbekwaam naar vo ren. Hij vroeg vrijspraak voor zijn cliënt. De politierechter, mr. P. van Empel, zei „Dat alcoholpromillage van 2,05 doet bij mij de deur dicht' Van L. moet dan ook twee weken de gevangenis in, en hij heeft twee jaar lang een voorwaardelijke ontzegging uit de rijbevoegdheid van een half jaar boven zijn hoofd hangen. (Van een onzer verslaggevers) HOOFDPLAAT De Kroon, hiertoe geadviseerd door de Raad van State, heeft goedkeuring gehecht aan de plannen van de heer Van de Ameele in Hoofdplaat zijn vet smelterij onder te brengen in de gebouwen van het voorma lige klooster aan de Oostlange- weg in Hoofdplaat. Plannen hiervoor bestonden ruim twee Jaar geleden al, toen de heer Van de Ameele naar ruimere bedrijfsruimte uitkeek. Zijn bedrijf is thans gevestigd ach ter het woonhuis in de Ker senlaan. Toen de pannen om aan de Oostlangeweg te gaan begin nen bekend werden, ontston den er weerstanden in Hoofd plaat. Men vreesde overlast, onder meer in de vorm van ratten. B. en w. van Oostburg verleenden een Hinderwetver gunning waartegen bij De Kroon in beroep werd ge gaan. Gisteren is bekend gewor den dat De Kroon geen Be zwaren had tegen vestiging van de vetsmelterij aan de Oostlangeweg. Er waren- wel een paar aanvullende voor waarden aan verbonden. Daar tegenover stond dat bepaalde voorwaarden in de vergunning van b. en w. konden verval len. De beroepen op De Kroon werden niet ontvankelijk ver klaard. volgens de heer Dolman recent. „Dingen kunnen echter snel verouderen en daarom is een snelle aanpak geboden", aldus de heer Dolman. „Uw commissie heeft 2 jaar aan dit advies gewerkt. U moet nu niet verwachten dat burge meester en wethouders binnen twee weken beslissingen ne men" zei burgemeester Pijl Hogeweg. Hij vond de nota er wel goed uitzien. „We zullen moeten uitmonden in een soort jeugdraad, waarmee we een beleid moeten voeren met ais doelstelling: in Reimerswaal is het goed wonen, ook voor de de jeugd", stelde burgemeester Hogeweg als zijn persoonlijke visie. Hij wees wel op de beperking van de financiën. Maar de burgemeester zei ook, dat op sommige punten het jeugdvraagstuk in Reimerswaal begint te dringen. De commis sie bood haaP diensten verder aan tot het moment waarop de gemeenteraad beslissingen heeft genomen. Burgemeester Hogeweg opperde het idee dat de commissie wellicht als, voorlopige jeugdraad kan fun geren. Tijdens een gesprek na de officiële aanbieding verklaarde wethouder Slabbekoorn nog, dat het college van B. en W. niet direct staat te springen om een „ambulane-beroeps- functionaris" ten behoeve van het jeugdwerk in Reimers waal. Reden daarvan zijn de volgens hem minder goede er varingen hiermee in andere gemeenten. De commissie van advies daarentegen heeft een dergelijke functionaris hoog genoteerd staan. (Van onze correspondent) OOSTBURG De politie van Oostburg heeft de 18-jari- ge T. v.d. E. afkomstig üit een opvoedingstehuis te Eefde aangehouden. Hij wordt ver dacht van afpersing en dief stal. V.d. E. zou maandag een meisje gestoord hebben in haar pension, toen hij \ijn hemd door een openstaand raam had gestoken en om geld had gevraagd. Op zijn aan dringen zou hij enige tientjes van haar hebben gekregen. Woensdagmorgen vroeg was hij volgens de politie weer op stap gegaan. Hij had toen, zo zegt de politie, bij enkele po gingen om geld te krijgen geen succes. Bij een woning in de Sincfal te Cadzand zou hij een damestasje uit een open staand raam hebben gehaald en hieruit 45 gulden nebben ontvreemd. Nadat verschillende mensen een vrij nauwkeurig signale ment hadden gegeven, heeft de rijkspolitie van Oostburg V.d. E- op camping Wilgenhof te Retranchement aangehou den. Op deze camping ver blijft V.d. E. met een groep andere jongens, eveneens uit dit opvoedingstehiuis. Na ver hoord te zijn op het bureau te Oostburg, heeft hij bekend. AARDENBURG St. Baafskerk,expositie door de kunstgroep Sinofala (t.m- 21 juli). Geopend ma. t.m. zat. 9.30-12.90 en 14.00-17.00 uur. St. Baafskerk 20.00 uur: Charles de Wolff concer teert. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. Tweede hal stadhuis, Grote Markt; Kunstwerk van de maand van Anton van Meurs, Bergen op Zoom (tm. 31 juli). Open ma. t.m. vrijdag van 8.30-12.30 uur en van 13.30- 17.30 uur. BURGH Oud schoolgebouw, Kerk straat 3, expositie: werken van diverse kunstenaars (t.m. 25 aug.). Open diag. van 10.00 tot 19.0 0 uur. Op zondag geslo ten' GOES Grand 20.00 uur: De avonturen van Rabbi Jacob a.l. 23.00 uur: Een bed voor z'n drieën 18 j. STAD: Diverse evenementen rond opening „Aanloophaven". Toeristische dagen, diverse evenementen GMC (t.m. 3 auigj. Museum voor Z.- en N.Beve- land, expositie „Met vlag en wimpel" (t.m. 15 sept.). Open di. t-m. zat 10.00-12.00 uur en 13.30-17.00 uur. HEILLE (BIJ SLUIS) Streeklandbouwmuseum, overzicht landbouwgeschiede- nis van de streek met gewas sen- en kruidentuin. Bijenkot, kinderboerderij, paardestal, dorsvloer, koestallen en café restaurant in een driehonderd jaar oude schaapskooi. Open ma. t.m. vrijd. 10.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur. Zaterdag en zondag 10.00-12.00 uur en 13.00-19.00 uur (tot 1 okto ber). HENGSTDIJK E .de Kort 15.00 uur. Vakantieschieting. Recreatieoord De Vogel 20.00 uur:Kaartavond. HULST Boekhandel van Geyt,Steen straat 20, expositie oude kaar ten, etsen, gravures en kera miek (t.m. 31 aug.). KLINGE-GRENS R. de Moor 19.45 uur: sohieting. MIDDELBURG City 20.00 uur: Help, de dokter verzuipt a.l. 23.30 uur: Terug uit de hel 18 j. Abdijgebouwen: 21 uur Klank en Liohtspel.„Schrijn van zwaard en kruis Jacob Roggeveenhuis, expo sitie en verkoop Ceylonse ba tik en Turks Mohair. Geopend (Van onze correspondente) MIDDELBURG De 22-ja- rlge A. A. M. uit Sluis hoorde donderdagmorgen twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk, twee jaar proeftijd, en toezicht van die reclassering plus een geldboete van f 500 tegen ziich eisen. In de maanden juli en au gustus vorig jaar nam hij in Cadzand koperen steelpannen, stormlantaarns, wafelijzers en andere huishoudelijke dingen weg. Daarbij verbrak hij in Sluis het slot van een schuur, en ook daar haalde hij een paar weinig om handen heb bende goederen weg. De offi cier vain justitie meende dat het hier nu niet zozeer om waardevolle artikelen ging, maar wel om het feit dat M. het vertrouwen geschaad heeft. M. heeft een stevige straflijst, stammend uit zijn kindertijd. De politierechter veroordeelde M. conform de eis van de officier van justi tie. flag. 10.00-12.00 uur en 14.00- 17.00 uur (t.m. 12 juli)- Stadhuis, Vleeshal, exposi tie: werken van de graficus M.C. Escher (t.m. 11 aug.). Open dag. 10.00-17.00 uur, zond. 14.00-17.00 uur. Zeeuws Museum, Abdij plein, expositie: tekeningen van Bantzinger over de inunda tie en droogmaking van Wal cheren (t-m. 31 aug.).Geopend ma. t.m. vrijd, 10.00-12.30 uur en 13..30-17.OU uur, zat. en zond. 14.00-17.00 uur, boven dien Iedere maandag t.m. vrij dag om 15 00 uur filmvoorstel ling van Broken Dykes van Fernhout en Teurg naar het eiland van Charles van der Lin den. Rijksarchief, St.-Fieterstraat 38, expositie Hugenoten in Zeeland, van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur, zaterdag van 9.30-12.00 uur (t.m. 31 aug.). OOSTBURG Ledel -Theater 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 J. SLUIS Raadskelder Stadhuis Ex positie schilderijen van Frans Bakker uit Den Haan (België) t.m. 18 juli- Open dagelijks van 10.00-12.30 uur en van 14.00-18.00 uur. ST. ANNA TER MUIDEN Voorm Raadhuisje Expo sitie schilderijen en beeld houwwerk van Jos But en Raymond de Meester de Bet- zenbrouck (t.m. 15 sept.) Open dagelijks van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur- TERNEUZEN Luxor De uitbrekers 14 Stadhuis (hal): expositie: „Presentatie van een mentali teit", werkstukken over wo nen en werkomgeving van de mens. Tevens week van Joop Dam, amateurnatuurbe schermer (t.m. 14 juli). Geo pend ma. t.m. vrijd. 8.15-17.15 uur vrijd. ook 19.00-21-00 uur, zat. 14.00-17.00 uur. Museum Burg. Geilstraat 2, expositie Hollandse en Vlaamse munten (t.m. 3 aug.). Open di. t.m. zat van 14.00- 17.00 uur. VLISSINGEN Alhamhra 20.00 uur: Help, de dokter verzuipt a.1.23.00 uur: Raad's wie er vannacht met me slaapt 18 St. Jacobskerk 20 u. or gelconcert door Jan Jongepier uit Purmerend (orgel). Ned. Museum. expositie Honderd jaar Oranje 1874-1974 (t.m. 30 juli)- Open ma. t.m. zat. 'van 10.00-12.00 uur en van 34.00-17.00 uur, zond. van 14.00-17.00 uur. WATERLANDKERKJE Gymzaal: 10 uur: film voor S.J.C. IJZENDIJKE Schoolplein: 14.30 uur: Crea- tiviteitsmiddag door S-J.C. Streekmuseum, expositie Cadzandse kamer, landbouw heemkunde en archeologie (t.m. 15 sept). Geopend werk dagen van 10.00-17.00 uur. De Molen, expositie: werken van Nederlandse en Belgische kunstenaars en van een Oos tenrijkse kunstenaar (t.m. 17 sept). ANTWERPEN Middelheimpark, expositie „Belgische beeldhouwkunst" met circa honderdvijftig beel den van de voornaamste Bel gische kunstenaars. Geopend alle dagen tot 6 oktober. Bouwcentrum, Jan van Rijs- wijcklaan expositie „De mens" waarin het verschijnsel mens ln zijn totaliteit wordt voorge steld (tot 31 aug). Museum Vleeshuis, Vlees houwerstraat B-2000, exposi- tie:„Ruckers dooumenten en instrumenten" geopend dag- van 10.00-17.00 uiur. Op maan dag gesloten (tot 1 oktober). BRUGGE Groeninghemuseum Ex positie schilderijen uit Vlaan deren en Holland van tussen 1450 en 1750. afkomstig uit de Nationale Galerij in Praag, (t.m. 20 oktober). Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen): HULST: Steenstraat 14, tei 01140- 3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m, vrijdag 8.15 -12.30 en 13.30 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20 00 uur. tel. 01600-22341, zaterdag van 10.00- 11 00 uur, tel. 01600- 49900. zondag van 20.00 - 22.00 uur tel 01600 - 2234L BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen tel. 01140 - 3751 of 01150 - 6297; Midden» Zeeland 01100 - 4944 HUISAANSLUITINGEN REDACTIE hiel Zeeuwse redactie: S C Augustijn kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, teL 01150- 7920. privé teL 01150 - 6745; algemeen re- lacteur Zeeland: A F Koopman, kantoor Kromme WeeJe 4, Mid- ielburg. tel 01180 - 7764 privé tel 01180- 7438: redacteur Midden- zeeland: drs J Bouwmans kantoor Klokstraat 1. Goes, tel 01100- 1030 privé Zuldvlietstraat 53 Goes, tel 01100-8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone G van Berkel kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 0115C 7920 privé tel 01150 4866: redacteur W.Z.» Vlaanderen R van der Helm, Melkweg 40. Oostburg, tel 01170- 1370; sportredactie Zeeland- T Koomen. tel 01155 - 2594. FOTO JOURNALIST ZEELAND C. J. de Boer Trumanlaan 10. Axel, teL 01155 2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE inspecteur Zeeland- P Konings. tel 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE inspecteur Zeeland: C. Menu, tel 01100 - 4316.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5