tuigt 'nburg ïisses ïgebied] :keurd alans slaat door aar Kruiningen lonum3^ Tientallen miljoenen guldens droogteschade Weight Controller Graham: apostel van de slanke lijn irug-tunnel Veranderlijk stad ge- Honden dedq examen Winkel in, winkel uit... tegen élk weer beschut. Kan dat? EISÏOCHT JllRANCHEMENT ÉG NIEI DOOR WEDGWOOD De Vos Eggermont B.V TOLWEG SNELWEG Arnemuiden Kruiningen M'n vrouw wou niet eens meer, dat ik mee ging zwemmen Volhouden Nederland Babbelend Welletj es virijctag 12 iul' 1974 nzer verslaggevers) ;t college van Gedeputeerde Sta buitengebied in de gemeente Hot rd. Wel is bezwaar gemaakt dan. De gemeente verwacht dat ugustus ter visie kan worden geli ui- nd, ien ïen Opi m- ss- m- ui- rig sa- vo- )ie- >ij- liet ers aar ar- ne- in In net in- In be lie- der vo- en de ide sijn ide, iin- ng- aat aan ijk- >or- iijn de opt, sge- 'oe- egi- HULST Kringgroep Speurhond" uit Hulst 01 seerde een dag na de match van zaterdag 6 juli mens uithou<jingsvern voor Duitse herders. Dit men houdt in, dat de twintig kilometer naast fiets moeten lopen met gemiddelde snelheid van veer vijftien kilometer uur. Onderweg worden honden drie maal sieeds tijdens een interval tien minuten. Aan het e» werd deelgenomen door honden en hun begeleil Slechts zeven honden slaaf voor het bijzonder zware uien. Als geslaagden kwamen de bus: mevr. De Rui Biervliet met Gero van Drei Klippen; C. de Sluiskil, met Castor van hoge geest; L. de Munck, delburg met Astor; J- Munck, Middelburg met Be van Haus Braham A. Sef Clinge met Anja van de gebos; F. Forsijth, Sas Gent met Danny; C. Bn man, Clinge met Astra van Clingebos. De keurmeester was de H. van Asselt uit Apeldoorn. uit LA. tle- vo- )oel van am- Peil vo- De s 2 ian- loor ;in- van L uit lac. oog K. em- ing, Wz im- ïol- lek, van 2e van bij tch- (ADVERTENTIE) Jawel, mevrouw. Zeer zeker, mijnheer. Dat kan. Dag in, dag uit. Kom maar naar Zuidplein: honderdenveertig winkels, warenhuizen en boetieks onder 1 dak. U kunt 't zo gek niet verzinnen, of u vindt 't er. En kijk, terrasjes om uitte blazen zijn er óók: op het grote overdekte plein en in de vele promenades. Uw auto? Parkeert u gewoon even pal ónder die 140 winkels. Wél zo makkelijk. En anders heeft u altijd nog de metro, die 544x per dag 'langs komt'. Dus? Precies: winkelen wordt een gezellig, 'Mooi weer'-uitje als u naar Zuidplein komt. Opzeker! Mogen weu uitnodigen? een complete winkelstad onderdak uidpleiri ('Vervolg van pag. 1 Andere bezwaren tegen Ter- neuzen, die (dus) in het voor deel van Kruiningen pleitten, zijn: De zandplaten ter hoogte van Terneuzen zijn weinig stabiel, zodat het moeilijk zal zijn een kunstmatig eiland te bouwen en in stand te hou den. Leg je de verbinding bij Terneuzen dan kun je met goed fatsoen geen veerdienst opheffen en handhaving van beide veren komt de rentabili teit van de vaste verbinding zowel als van de veren niet ten goede. Een tracé bij Terneuzen doorsnijdt een landschappelijk fraai gebied (de zak van Zuid-Beveland) Een verbinding bij Terneu zen is veel duurder dan bij Kruiningen. Het scheelt 200 a 300 miljoen gulden. Belangrijke pluspunten voor Kruiningen zijn: De platen van Ossenisse zijn stabiel, zodat het kunstmatig eiland geen problemen ople vert. Het plan voor Kruiningen ligt in feite bestekklaar (het plan van de combinatie Wes- tersohelde) Het veer Krudningen-Perk- polder kan uit de vaart wor den genomen. De verbinding maakt de af stand Zeeuwsdh-Vlaanderen- randstad via West-Brabant onale woningbouwstichtingl de genoemde woningen f bouwen, werd onlangs dot gemeenteraad goedgekeurd,I (|Vn een onzer verslaggevers) ETRANCHEMENT De ristische fietstocht, die was geschreven voor woensdag- jond in Retranchement is Kt doorgegaan. „Er kwamen gge en schrijve 8 fietsers idag™ en dat vonden wij te finig om de geplande tocht laten doorgaan", aldus de er de Witte, secretaris van i plaatselijke VW Voor de [tie t WV in dit kleine toe- benplaatsje was de fietstocht Éi experiment, diat jammer poeg niet is aangeslagen. te van Spes-Nostra uit zande, 2e klep R Grim®1 van Willem-Teil uit Ovezfl 3e klep H Koens van Nostra uit Ovezande, ",e! kleine vogels A Poelman Edele-Handboog uit Oudel» zeven vogels. Uitslag van de tweede 1 ste hoofdvogel A P°eJ* van Edele-Handboog uit 0" lande, 2e hoofdvogel J. Dries-Geus van Eensgef heid uit 's Heerenhoek, zij vogel R Grimminck Willem-Teil uit OvezandSj zijvogel Ko de Baar van lem-Tell uit Ovezande. 3» vogel E Rentmeester van lem-Tell uit Ovezande k vogel G Geys van Soranus^ Heinkenszand bij loting, kal mevr. Steenaert van uitgang uit Kwadendamri5- kal P. Puntus van Zeeiar uit Ovezande, 3e kal A Jonge Az van Soranus Heinkensgand, 4e kal B tg van Victoria uit Kwaden»* me bij loting. Meeste vogels Jeroen Vette van L cord!a uit 's Heerenhoe* vogels. HVooruitzidhten voor zaterdag [zondag, opgesteld door het JMI op donderdag om 18.00 X' Veranderlijk weer met kele regen of onweersbuien, iximum temperaturen om- reeks 21 graden. Weersvoor- Itzichten in cijfers gemiddeld Ier Nederland. Voor zater- Ijg: aantal uren zon: 2 tot 8. temp. omstreeks 13 gra- max. temp.omstreeks 20 den. kans op een droge pe at van minstens 12 uur: 80 cent.kans op een geheel etmaal: 40 procent. Voor g: aantal uren zon: 0 tot |inin. temp.: omstreeks 15 Jden max. temp.: omstreeks I graden, kans op een droge yiode van minstens 12 uifr: i procent, kans op een geheel peg etmaal: 30 procent. walecslanden -- HAAG De water men van donderdagmorgen, Fgedeeld door Rijkswater- La;- Honstanz 428 onveran- Rheinfelden 291 plus 2, aatsburg 285 onveranderd, «rsdorf 447 min 8, Maxau m. (EiÈn 20, Plochingen 120 ™n 6. Mannheim 330 min 16, ^Jjnbach 130 onveranderd, ■™z 324 min 7, B'ingen 194 ■n 3. Kaub 240 min 3, Trier min 2, Koblenz 233 min Keulen 211 min 6, Ruhrort min 9, Lobith 1000 min 10, ■fnerdense Kop 967 min 11, ^■megen 799 min 9, IJsselkop min 8, Eefde IJssel 407 4. Deventer 281 min 4, sin 5440 plus 4, Borgharen mm 31, Belfeld 1090 min ■^mve beneden de sluis 504 ™»-gen, zaterdag 13 juli. Fgen op zoom 9.10 hsweert 8.37 en 20.48 «neuzen 8.06 en 20.20 ■L®lngen 7.36 en 19.52 ameldinge 9.00 en 21.22 (Van een onzer verslaggevers) GOES De langdurige droogte direct na de inzaai en gedu rende de eerste ontwikkeling, gepaard gaande met lage tempe raturen, hebben ernstige schade veroorzaakt aan de gewassen in het kleigebied van Zuidwest-Nederland. In Zeeland, waar de schade het ernstigst is, zal de akkerbouw een oogstderving te incasseren krijgen ter waarde van enkele tientallen miljoenen guldens. Maar ook de schade in westelijk Noord-Brabant en zui delijk Zuid-Holland mag niet worden onderschat. Deze gegevens liggen vervat in een rapport van het consu lentschap voor de akkerbouw en de rundveehouderij te Goes. Volgens dit rapport heeft de regen van de laatste tijd op het eerste gezicht veel goeds gedaan. Maar vooral de stand van de suikerbieten en de zaaduien is en blijft op zeer veel percelen te dun. Ge volg hiervan zal zijn, dat deze percelen door onkruid zullen worden overwoekerd en een matige tot slechte opbrengst zullen geven. Enig optimisme lijkt verantwoord ten opzichte van de aardappelen, die gun stig zullen reageren op de te late neerslag. Voor enkele in oppervlakte kleinere gewassen als karwij, koolzaad en vlas is de regen echter absoluut te laat gekomen. Ook de op brengst in kwaliteit van de vroege graszaadpercelen zal gemiddeld teleurstellend zijn. Het consulentsehap te Goes heeft de situatie ook bekeken in het consulentschapsgebied Zevenbergen en Barendrecht. In het rayon Zevenbergen lig gen de problemen vooral ln de Biesbosch, het Land van Alte- na en de Noordwesthoek Naar schatting zal de oogst- depressie van suikerbieten m de Biesbosch en het Land van Altena ongeveer 20 procent zijn en in de Westhoek 10 procent. De aardappelen op de kleigrond geven in grote lij nen hetzelfde beeld te zien. Wat betreft de zaaiuien wordt gerekend op een opbrengstver mindering van 10 procent. Het vlas zal een matige opbrengst geven met daarbij een matige tot zeer matige kwaliteit. De stand van de wintertarwe is daarentegen overwegend goed. De zomergerst geeft een sterk wisselend beeld te zien van goed tot matig. In he rayon Barendrecht is het goed met de wintertarwe maar de zomergran en zullen een matige tot slechte op brengst geven. De helft van de suikerbieten heeft een te dun ne stand. Speciaal op Flakkee lijkt de opbrengst van zaaiui en matig te worden. Koolzaad, karwij en blauwmaanzaad: matig tot slecht. In het rayon Goes is de stand en de ontwikkeling van de akkerbouwgewassen matig tot slecht op een kwart van de ongeveer 100.000 ha. cultuur grond. De wintertarwe is over het algemeen goed. Voor de zomergerst wordt een gemid delde opbrengstderving van 15 procent verwacht. De stand van de erwten is overwegend matig tot slecht. Het vlas zal ten opzichte van vorig jaar 75 tot 90 procent opbrengen. Wat betr eft de suikerbieten moet ernstig rekening worden ge houden met een gemiddeld mindere opbrengst van 10 tot 20 procent. In geld uitgedrukt komt dat neer op ongeveer 11 miljoen gulden. De verwach tingen van de opbrengst van consumptieaardappelen zijn niet hoog gespannen. Deskun digen rekenen met een minde re opbrengst van dit produkt van 5 tot 10 ton per hectare. Bij een mindere opbrengst van 5 ton per hectare tegen een prijs van 15 cent per kilo betekent dit een schade van 11 miljoen gulden. De uien zullen ook slechts 70 tot 80 procent opbrengen van nor maal. In geld is dit een schade van bijna 3 miljoen gulden. In Zeeland met name ver schilt de situatie sterk. Omdat de volle omvang van de scha de ten laste komt van een beperkt aantal boeren, zullen er een aantal in financiële moeilijkheden komen te ver keren, aldus het rapport van het consulentschap voor de ak kerbouw en de rundveehoude rij te Goes. (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 3558, b.g.g. 2209 korter, zodat geen extra ver keersdruk wordt uitgeoefend op de Midden-Zeeland-route (daarmee zou de „open delta" verpest worden). De keuze van rijkswater staat is duidelijk gemaakt uit de alternatieven Terneuzen en Kruiningen. Andere tracés, zoals een verbinding bij Vlis- sinigen (hangbruggen) dan wel een verbinding bij de Bel gisch-Zeeuwse grens vielen al in het begin van de studie af. Een verbinding vlakbij België ligt te excentrisch ten opzichte van de belangrijkste Zeeuwse industriegebieden, vindt rijks waterstaat, de hangbruggen bij Vlissingen zijn wegens de ho ge kosten gewoon irrieëel. De verbinding moet te zij ner tijd a-ls taltweg worden geëxploiteerd. Het talplein zou in ZeeuiWBch-Vlaanderen moe ten komen, bij gebrek aan ruimte op Zuid-Beveland. Rijkswaterstaat noemt het met betrekking tot de exploitatie kosten reëel, dat het rijk erin bijdraagt omdat het veer Kruiningen-Perkpolder na het gereedkomen van de brug-tun- nel wordt opgeheven en de staat dus dan de subsidie aan diit veer uitspaart. Anderzijds wordt het redelijk geacht, dat de exploitant van de tolver- binding opdraait voor de kos ten die met de afvloeiing van veerpersoneel zijn -gemoeid. Uit veiligheidsoverwegingen kan geen langzaam verkeer op de vaste oeververbinding wor den toegelaten. Daarom zal nog worden onderzocht of het mogelijk is fietsers en brom fietsen te vervoeren met lijn bussen, die daartoe van de no dige accommodatie moeten worden voorzien. Het aantal lanidbouwtractoren dat via het veer Kruiningen-Perkpolder de Westerschel'de kruist, is maar zeer gering. Het vervoer van gevaarlijke stoffen zal bij opheffing van dit véer zijn aangewezen op dat tussen Vlissingen en Bresfcens of op de wegverbinding via Bel gië. In de nota wordt er op ge wezen dat de brug-tunnelcom- binatie niet alleen zakelijk maar ook veel toeristisch ver keer zal aantrekken, vooral naar de kustgebieden, de del- tadamrnen en de deltameren. De nieuwe verbinding zal ook zelf attractieve waarde bezit ten. Verkeersprognoses geven voor 1980 een werfedidagge- mid del de van 9500 voor het hele j'aiar en van 11.500 voor de maand juli aan. In het jaar 2000 zullen respectievelijk 11.700 en 13.900 motorvoertui gen van de verbinding gebruik maken. Naar in de nota wordt ver wacht, zal de aanleg van de verbinding 'bij Kruiningen on geveer vier en een half jaar duren. Geslaagd Aan de Vrije Universiteit in Amsterdam is P.J- Fey uit Arnemuiden ge slaagd voor het examen ge schiedenis. Speelplaatsen Te Krui ningen is een actie-comité ont staan diat zióh gaat bezighou den met het recreëren van de jeugd. Het Comité bestaat uit ouiders van kinderen en soos- leden. De directe aanpak heeft er geresulteerd d-at reeds twee plaatsen in Kruiningen be schikbaar zijn voor kinderre- creatie. Te weten één in het uitbreidingsplan de Knol waa-rin inmiddels enkele goal palen zijn neergezet en één terrein aan het zgn. weggetje van Gerritsen te Kruiningen alwaar door de dienst gemeen tewerken van de gemeente Reimerswaal inmiddels hout is neergelegd en de kinderen re creatief bezig kunnen zijn met timmeren. Een verzoek is ge richt aan het college van B. en W. van Reimerswaal cwn het terrein van de voormalige vuilnisbelt aan de Veerhaven te Kruiningen beschikbaar te stellen als crossterrein voor de jeugd. Het col-lege van B. en W. heeft hierop snel gerea geerd en toestemming daartoe verleend. De jeugd kan nu be ginnen met de aanleg van een crossbaan. Inkelrit Zaterdag wordt de 16e V.V.V. den Inkelrit ge houden. De inschrijving kan plaatsvinden vanaf 13.00 uur bij J. Vercouteren aan de Hoofdstraat 31 te Kruiningen. De start zal plaatsvinden te 14.00 uur en de afstand be draagt ca. 45 km. De moge lijkheid is geopend o-n zowel met auto als bromfiets aan de Inkelrit deel te nemen. Het is dus een oriëntatie-rit waarvan de groepen ingedeeld" worden in een A en een B groep. n Weight Controllers, werkend aan hun lichaam: groepsbewustzijn is belangrijk Voor m'n neus, smakelijk afstekend tegen het smet teloos wit van het tafella ken, staat een schaal knap perig bruin gebakken nieu we aardappeltjes. Die aard appeltjes liggen in al hun heerlijkheid tegen me te lonken. Toch durf ik er niet één van te nemen, want tegenover me, aan dezelfde tafel in de eetzaal van hotel „De Post" in Ter neuzen, zit Berry Graham, de apostel van de slanke lijn. Berry is de Engelse oprichter van de Weight Controllers Club in Euro pa, een club die zich bezig houdt met de „lijn"-proble- men van dikke mensen. Door een heropvoeding in de eetgewoonten durft Ber ry te garanderen dat je kunt afvallen zonder hon ger te lijden en dat je bo vendien zonder al te veel moeite op je streefgewicht kunt blijven staan. Vandaar dat ik maar net doe, of die aardappeltjes er niet zijn, want ik weet drommels goed, dat ze slecht zijn voor m'n lijn. Maar Ber ry Graham, slank, modern uiterlijk, 30 jaar en blijkbaar een mensenkenner heeft me door. „U durft niets van de aardappeltjes te nemen, om dat ik tegenover u zit", merkt hij fijntjes op. Ik kan niets anders dan blozend schuld bekennen. „Dat is nu het psychologisch effect van een gezelschap", zegt hij, „als u alleen was, had u er wel van genomen". „Daarom is de groepsthera pie van de Weight Controllers klassen zo belangrijk. Iedere week komen de leden bij elkaar, laten zich wegén, luisteren naar een praatje van de lesgeefster en praten met elkaar over h-un geza menlijke probleem: de felbe geerde slanke lijn". Hij leunt wat achterover en kijkt me aandachtig -aan. „Ik zou dat hele probleem nooit zo kunnen begrijpen, als ik hetzelf niet had onder vonden", legt hij uit. „Ik was zelf veel te vet- M'n vrouw wou niet eens meer, dat ik mee ging zwemmen. Ik woog maar liefst 89 kilo. Toen ben ik in Engeland naar zo'n af- slank-club gegaan. Het heelt geweLdig geholpen, want ik weeïg nu 72 kilo en ondanks het feit, dat ik een paar we ken geleden ben gestopt met roken (ik rookte zo'n 50 si garetten per dag) ben ik nog geen onsje aangekomen. Al leen een kwestie van bewust eten. Dat wilde ik andere mensen ook leren. Ik wilde de mensen helpen met de kennis en de ervaring, die ik heb opgedaan. Maar dat heeft heel wat moeite ge bost". Berry Graham vertelt dan een verhaal van vallen en op staan, van stug volhouden en een eigenwijs soort zelfver trouwen dat nogal Ameri kaans aandoet. Bery zat heel degelijk bij z'n vader in de speelgoedbusiness en had wat geld gespaard, toen -hij eind september 1971 besloot om te proberen in Europa de Weight Controllers Club van de grond te krijgen. Hij be gon in België, omdat dat het eerste land was, dat je bin nenreed, als je van de boot Dover-Ostende kwam. Opti mistisch trok hij naar Brus sel, maar hij kende noch de mentaliteit, de mensen of de taal. Van de hotel-receptio nist kreeg hij de nodige in formatie, zodat hij na een paar weken een idee had van „De Belg". Hij huurde een ruimte, zette advertenties in de krant, nodigde een spre ker uit, zorgde voor vertaal sters en wachtte gespannen: er kwam één bezoeker. Er werden andere gebieden in Brussel uitgeprobeerd, maar veel mensen dachten, dat de. Weight Controllers Club een organisatie was, die zich be zig hield met het wegen en controleren van de bagage voor een vliegmaatschap pij...... Toen mensen uit zijn om geving zeiden, dat hij er maar mee op moest houden, omdat hij toch noo'f zou sla gen, was dat voor F ry een reden om er mee door te gaan. Aan het eind van het iaar had hij 2 klassen met 11 leden. Een dame van 72 jaar verloor 20 kilo aan gewicht en éeeft "u ook zelf les. In april waren er 14 led-en in klassen in Aalst, Antwernen, Charleroi en Leuven, maar in de zomervakantie raakte hij ze allemaal weer kwijt. „Toen zat ik er echt wel een beetje mee", bekent Berry nu. Toch wou hij het nog éénmaal proberen. Er werd een klas in Gent geopend, waar een jong meisje vam 19 jaar bij was (Betty) dat 119 kilo woog. Van een lelijk dik meisje, dat nog nooit een vriendje had gehad, was Betty na verloop van tijd een aantrek kelijke jonge dame gewor den, die opnieuw moest leren zich tussen de mensen te be wegen. In mei 1972 kwam de grote ommekeer, toen er zich 80 nieuwe leden meldden in St. Niklaas. Nu zijn er in België 160 klassen en ver wacht men er aan het eind van het jaar 220 a 250. Eind '72 kwam Berry Gra ham de Nederlandse grens over, haalde enkele misluk kingen, maar nu is er dan toch een kantoor in Dor drecht en zijn er 26 klassen, waaronder Axel, Terneuzen, Breskens en binnenkort Hulst. „Je moet zelf dik zijn geweest om het allemaal te kunnen begrijpen", zegt hij, „met alles heb je moeilijkhe den: je kleren, je ring, je schoenen en zelfs met het optillen van een baby van d-e grond. Daarom zijn het ook altijid Weight Controllers-le den zelf die les mogen ge ven. We hebben minimaal 16 weken nodig, om de eetge woonten te veranderen. Ons systeem (ontworpen door artsen en aangepast aan de Europese voeding) is geen dieet, want we mogen (hoe wel met mate) aardappels, brood, rijst, spaghetti etc- hebben. We nemen alleen mensen aan, die minstens 10 pond te zwaar zijn: Het in schrijfgeld bedraagt ƒ25,- terwijl de weekbijdrage ƒ10 - is. Als het streefgewicht is bereikt, krijgt men een in signe en een certificaat. Dis cipline is belangrijk, omdat we alleen succes garanderen, als men zich houdt aan de regels. Het geeft erg veel voldoening om mensen te kunnen helpen. Het geld komt bij mij op de tweede plaats. Als ik hen maar een goed leven kan geven". Berry laat een fotootje van z'n vrouw en kinderen in Engeland zien, waar hij al leen maar in de weekends naar toe kan gaan. „Ga maar eens een avondje hier in Terneuzen kijken", zegt hij nog, als hij op het punt staat weer naar Dordrecht te ver trekken. Dat doe ik dan maar met een de volgende avond. On danks de voetbal op de t.v. is het bovenzaaltje van lunch room Anuche in de Noord straat goed gevuld met bab belende dames, de één nog wat molliger dan de ander, maar allen met één ge spreksthema en één vastom lijnd doel: de slanke lijn „Hoeveel ben jij deze week afgevallen"? „Ik kon het niet laten, maar ik heb deze week gezondigd met sher ry" (alcohol staat op de lijst van „verboden" heerlijkhe den). Dat soort zinnen vang ik om me heen op, als de da mes, na gewogen te zijn, plaats nemen aan lange ta fels waar koffie zonder melk en met zoetjes wordt geser veerd- Grote plakkaten met opschrift-en als „graaf je ei gen graf niet met je Vork" staan langs de kanten en Li lian Ouwen-huyse uit Malde- gem, ens te dik, maar nu een slanke den, geeft een psy chologisch eet-praatje weg. Naast me zit mevrouw A. de Boevere-De Baerdemae- ker uit Biervliet, een 57-jari- ge dame, die dol was op snoepen en met een even dikke vriendin in de afgelo pen jaren heel wat gebakjes naar binnen heeft gewerkt. Ze was ai zo'n jaar of 25 een stevige tante, maar toen ze 98,5 kilo woog vond ze het welletjes en bezocht ze een Weight Controllers-bijeen komst in Terneuzen. Nu is ze sinds ein-d januari al bijna 28 kilo kwijt en moet er nog 8 wegwerken voor ze haar streefgewicht heeft bereikt. Ze heeft zich opgegeven als lesgeefster, heeft daarvoor een opleiding gevolgd in Gent en Roosendaal en vo'l-gt Lilian trouw op vele van haar bijeenkomsten om erva ring op te doen. Ze heeft geleerd haar fan tasie weer aan het werk te zetten en weet smakelijk al lerlei gerechten te bereiden in de oven, grill, folie en römertopf. „Eerst zeiden m'n kennissen dat ik er mee door moest gaan, maar nu zeggen ze: ge wordt er ook niet schoner op. Nou, ik was me geregeld en om knapheid geef ik niks", zegt mevrouw De Boevere lakoniek, „ik was wild op gebak en choco lade, maar nu kijk ik er niet meer naar om. Het werd toch ook te gek met mij", roept ze uit, „ais ik aan het winke len was, werd ik zo kortade mig, dat ik onderweg voor een winkel moest blijven staan, zogenaam om de krant te lezen. Maar ik kan u nu wel vertellen", zegt ze met het air van de overwinnaar, „dat het meer was om uit te blazen dan uit belangstelling voor de krant". GERDI PREGER eindredactie: rein van der helm

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3