Haarlemse Honkbalweek sterk bezet Pech voor de Acht van Chaam PRIEM MAAKT RENTRéE IN RONDE ULVENHOUT Geweldige Zeeuwse tennissueeessen NEGENDE RONDE ST. MAARTENSDIJK •jho f i a umpffiaaiL DAF gebouwd uit veilighe CAI Melkhuisje I OP afgeroomd Maertens will in Vlijmen Merckx motor voorin,variomatic achterin; de ideale gewichtsverdeling vooreen leefvastewegliggmg KNVB moet FC toelaten tot betaald voetbal sport WIELERCOMPETITIE' ACHT VAN CHAAM Vrijdag 12 juli 1974 12. [Vrijdag 12 juli 1974 WERELDKAMPIOEN CUBA IS WEER FAVORIET (Van onze sportredactie) HAARLEM Vanaf vandaag tot en inet zondag 21 juli a.s. zal in liet honkbalstadion Pim Muiier te Haarlem voor de achtste maal de Haarlemse Honkbalweek worden ge houden. Het is iedere keer aangekondigd en ook nu weer: Dit is het sterkste bezette toernooi ooit in Nederland en Europa gehouden. Met de veelvoudige wereldkampioen Cuba, reeds in 1972 winnaar van de honkbalweek. de Sullivans, viermaal triomfator van dit toernooi, de USEF, een Amerikaans team van in Europa gelegerde militairen, Arizona en Nederland. Er zijn ditmaal minder ploegen dan de vorige maal, toen er een sterke poule van vier en een zwakke poule van drie teams was gevormd. De ploegen spelen een dub bele competitie zodat liefheb bers twee keer het treffen wacht tussen Cuba en de Sul livans, ongetwijfeld de toppers van deze wedstrijdenreeks, uie in totaal 20 wedstrijden zal bevatten. Nederland zal daarin geen rol van betekenis kunnen spelen, maar ongetwijfeld veel kunnen leren. Cuba is natuur lijk veel te sterk en ook de Sullivans, vermaard om bun show zullen voor het Nedej- lands negental een onoverko melijke hindernis vormen. De Sullivans komen met een nieuw team, waarin nog vijf spelers bij wie de bekende achtervanger Andy Kamza, aanwezig zijn van twee jaar geleden. Achtmaal Haarlemse honk balweek. Een bewijs dat dit evenemement niet meer is weg te denken uit de vader landse sportgemeenschap. Ne derland is er nog nooit m geslaagd beslag te leggen op de eerste plaats in dit toei- nooi. Enkele malen leek het erop dat de Oranjegarde vooi een verrassing zou gaan zorg dragen, maar dat ging cc Amerikaanse vertegenwoordi gers toch iets te ver en in d.~ beslissende momenten toonden zij dan weer hun grote kwab- teiten en sloegen meedoogen loos toe. De Sullivans zullen ook ditmaal zeker niet bereid zijn hun kansen op een vijfde toernooizege door een neder laag tegen Nederland teniet te doen en Cuba is sterker dau ooit. Iets wat deze eilandbe woners hebben bewezen in het laatste wereldkampioenschap, waarbij hen geen enkele hin dernis in de weg werd gelegd. Een derde plaats zit er vo >r Nederland misschien in. het hoogst bereikbare overigens, indien het team van Arizona en de USEF kan worden be- wongen. Ongetwijfeld staan er weer een negen dagen van tophomkbal te wachten, honk bal zoals men het waarsctujn- lijk nog nooit op onze velden heeft kunnen aanschouwen. Met alle facetten die deze sport zo boeiend en interessant kunnen maken: goede sport en wervelende show. Het Nederlandse team zal de strijd voeren onder leiding van de 38-jarige Amerikaanse coach Ernie Meyers. Deze is verbonden als coach aan het Charles Stuart Mott Communi ty College in Michigan en leidde samen met de ook in ons land bekende Ron Fraser vorig jaar de ploeg van de Verenigde Staten bij het we reldkampioenschap van de Femba in Nicaragua naar de eerste plaats. Meyers zit ech ter met de bekende moeilijk heden, zoals vakanties, studie en werkzaamheden bij de Ne derlandse spelers, waardoor de voorbereidingen beslist niet zo verlopen als voor een derge lijk toernooi wel gewenst zijn. Maar dat hebben wij de af gelopen maanden meer ge hoord en toch waren de resul taten verbluffendeen groot gemis ls natuurlijk het niet meer spelen van de fameuse Hamilton Richardson, die nu naast üees de Bruin als coach zal optreden met Ernie Meyers ais manager. De ploeg telt m totaal 17 man. Zes werpers. Rau Poliquin (Lotgering Scho ten). Paul Koster (Feye- noord), Jan-Dik Leurs en Bouke Fakkers (beiden Raak Nicols), Ferry Neuteboom (A- DO), Wim Remmerswaal (Ho- tam Storks) en Charles Urba- nus (OVVO), drie achtervan gers: Alfio Truman (Sparta) Paul Smit (OVVO) en Stef van der Sluis (Lotgering Scho ten). Vijf binnenvelders: Fred Beckers (Feyenoord), Harry van den Berg (Neptu- nus), Henk Jenken (OLA UVVj Leo Naaktgeboren (Raak Nicols) en Frank Smit (Luyck-s Giants) en vier bui tenspelers Barry Eygendaal (ADO, Wim Hageman (OR- WO HCAW), Ben Richardson (L-uncks Giants) en Harry van der Vaart (Raak Nicols). De winnaars van de zeven honk- balweken zijn: 1961: Alconbu- ry, 1-963: Sullivans, 1966: Cali fornia Stags, 1966 Sullivans, 1969 Sullivans, 1971 Sulli vans, 1972 Cuba. Hamilton Richardson: coach Nederlands honkbalteam. (Van onze sportredactie) CHAAM De organisators van de Acht van Chaam be leefden deze week een strop. Zij waren al voor 99 procent rond met de jonge Italiaan Ba- ronchelli, een grote belofte, die in de Giro op luttele se conden van winnaar Eddy Merckx als tweede eindigde. Alleen het contract moest nog getekend worden. Baronchelli komt echter niet, omdat hij een paar dagen geleden bij een val in een criterium een gebroken arm opliep. 6Van onze sportredactie) ULVENHOUT De kans is groot dat Cees Priem zijn ren tree zal maken in de Ronde van Ulvenhout die volgende tlteL week woensdag wordt gehou den en die evenals vorig jaar gratis toegankelijk is. De nati onale kampioen- die door een val over een te dicht achter de finish opererende cameraman Ik oefen echter stiekum een beetje op de rollen, Dat kun je toch niet laten'zegt Priem, die uiteraard de rest van het seizoen graag nog wat profijt wil trekken van zijn nationale u, Wf'ri De vier organisators, Thur en Willem van Oosterbosch, Cor van Peer en Jan Sommen, die bijzonder verguld zijn met het feit dat Priem zijn eerste wedstrijd in eigen land als zodanig gewond werd dat hij natj0naai titelhouder in Ulven- de Tour-karavaan noodge- hout rijdt zijn er deze week dwongen moest verlaten, heeft 00k nog in geslaagd Roger een contract getekend voor de Swerts, Freddy Maertens, „bouwvakkersronde". Henny Kuiper en Erik de tT Vlaeminek te contracteren. Kelemaa-! zeker is het star ten van Priem evenwel nog niet. „Het zal afhangen van de Daarmee kwam het aantal foto's, die maandag gemaakt contractueel vastgelegde ren- worden. Ik wil niet het risico op 95 een ongekend hoog d„ li, «h»m-n heupbeen een breuk wordt. - die vorig jaar een grandioos Als ik eohier zeker weet dat succes b*^ten met de deelna_ er geen kans op breken meer mg yan Eddy Merokx en diell3 bestaat, dan rijd ik. Ik dacht ploeg en die het dit jaar niet wel dat er een grote kans in minder willen doen, hebben zit dat ik in Ulvenhout rijd. Ik geprobeerd wereldkampioen zal dan niiet in grote vorm üimondi en de gereputeerde zijn. Maar ik heb dan natuur- Spaanse klimmer Fuente aan hjk wel ten geweldige moraal, de start te krijgen, maar die omdat het zo vluig is gegaan", vertrekken niet in Ulvenhout. aldus de Zeeuw, die a-1 weer Willem van Oosterbosch: „Fir- wat aan het trainen is. „Ik mam Vereist, die de zaken mag eigenlijk nog niet trainen, van Jean van Buggenhout Voortzet, bood ons Fuente voor 40.000 Belgische frank aan en Gimondi voor 70.000. Later zet hij evenwel dat de grote bui tenlandse vedetten via Jan Janssen moesten worden aan getrokken. Toen wij ons een ter met Jan Janssen in verbin ding stelden bleek de prijs van beide renners ineens ge stegen te zijn. Fuente moest 100.000 frank kosten en Gi mondi 80.000. Janssen vertelde ons dat hij die bedragen had doorgekregen van de grote managers. Maar het was ons toch te gek. Wij hebben tegen elkaar gezegd: we moeten met beide benen op de grond blij ven staan. Het is wel eens zo geweest dat wij koste wat kost een vedette wilden heb ben. Misschien heeft men daarom de prijs willen opdrij ven. Maar daar trappen wij in ieder geval niet in"- En Thur van Oosterbosch, die in zijn eentje het profveld aantrok (kosten 40.000 gulden): „Als je ineens hoort dat je in totaal 70.000 frank meer moet beta len, heb je het gevoel dat je gepakt wordt. En dan doe je het sowieso niet". Willem van Oosterbosch nog eens: „Ik wil het helemaal niet op Jan Jans sen sclvuiven. Maar ik vind het toch nok een opmerkelijk feit dat Kuiper en Duyndam hier voor f 300.- komen ter wijl we ze van Janssen, bij wie ze onder contract staan, konden krijgen voor respectie velijk 650 en 600 guMen. Thui heeft ze in Vlijmen zelf ge pakt en dat scheelt toch de helft". (Van onze tennismedewerkster) VLISSINGEN Op het eerste van de vijf internatio nale tennistoernooien, die deze zomer voor de Nederlandse en buitenlandse tennisjeugd in verschillende plaatsen van ons land worden gespeeld hebben Mare Tazelaar uit Terneuzen met zijn dubbelpartner Hans vain de Loo uit Lisse een prachtig succes geboekt door spelers hadden opgegeven op de eerste plaats te eindigen moest Mare Tazelaar door een in het herendubbelspel in de wat ongelukkige loting in de leeftijdsgroep t.m. 14 jaar. Er achtste finale aantreden tegen hadden zich voor dit onderdeel de als nummer 1 geplaatste en 32 dubbelparen opgegeven. uiteindelijke winnaar Roland Bij dit eerste interland Groen uit Beverwijk. Deze jeugdtoernooi werd gespeeld was echter te sterk voor Mare op de banen van het tennis- Tazelaar. maar d-oor dit resul- complex van Castricum. In de taat heeft Mare toch de eerste kwartfinale van deze dubbel punten geboekt voor de stan- versloegen Mare Tazelaar en denlijst van de 16 beste Ne- Hans van de Loo met de cij- derlandse spelers in deze leef- fers 63 03 de als nummer tijdsgroep. Deze week vindt 1 geplaatste Schipperijn-Gra- het tweede internationale vensteij. De halve finale werd jeugdtoernooi in BussUm eveneens op overtuigende wij- plaats, waarvoor uit vele lan- ze gewonnen met de cijfers den inschrijvingen zijn bin- 62 op het diubbel Van nengektxmen. de Vliet-Maaskant. In de fina le ontmoetten Mare Tazelaar en Hans van de Loo de als nummer twee geplaatste Bolsi- us-Vink. Na de eerste set met 60 te hebben gewonnen werd de tweede set aanvanke lijk wat te lioht opgevat. Na met 30 achter te hebben ge staan wisten zij deze uiteinde lijk toch met 86 op hun naam te schrijven. lm 't heren enkelspel waarvoor zich 64 (Van onze correspondent) ST.-MAARTENSDIJ K - Za terdag wordt in St. Maartens dijk op Tholen voor de negen de keer een wielerronde gere den. Aan het vertrek komen dames en amateurs. Bij de 36 dames, die om 2.00 uur toe clips wegtrekken en 55 kilo meter moeten gaan afleggen, bevinden zich o.a.: Keetie van Oosten-Hage, Bella v. d. Spie- gel-Hage, Truus v. d. Plaat, Nel Strees en Mi mi Brink hof Het is niet uitgesloten dat ook nog Belgische dames naar St.-Maartensdijk komen. De amateurs beginnen om kwart voor 4 aan de 85 kilometer oi 63 ronden. Bij de 71 vertrek kers is er geen enkele, die startgeld heeft ontvange Want het comité houdt wat dit betreft voet bij stuk en zegt zoals in alle voorgaande jaren, dat de renners voor de prijze-i moeten fietsen. Trouwens er is een flinke premiepot op St.- Maartensdijk (ruim 750 gul den) en daar zij-n dan de pre mies voor de dames nog niet bij gerekend. Toch heeft men in St.-Maartensdij-k ondanks het niet verstrekken van start- gelden een sterk veld renners bijgekregen, waaronder Toine v. d. Bunder, die vorig jaar -I» Toine van de Bunder: favoriet in St.-Maartensdijk winnaar werd. Hij krijgt als tegenstanders o.a.: Leo Boose, Ad Tak, Ton Damen, Piet Franken. Tonny Kraus, Peer Maas, Gerry van 't Geloof, Wim de Wilde, Wim We=t- dorp, Thijs Faase, Bram Gee'i- se, van wie laatstgeneomde tweetal als meetrekkers na tuurlijk een flink aantal sup porters meebrengt. Natuurlijk zijn ook van de partij de plaatselijke renners Kees Stoutjesdijk, en Ton van der Spiegel. Start en finish zijn nu ook weer op de Molendijk. (ADVERTENTIE) STAND MIDDEN ZEE LAND KLASSEMENT NA DE RONDE VAT,' HAAM STEDE - NO. 7. 1. A. v.d. Bunder IJzendij - ke 94 punten, 2. W. West dorp Heinkenszand 61 Dun- ten, 3. J.Raad 'i-Heerenhoek 57 punten, 4. G. v.'t. Geloof Oudenbosch 54 punten, 5. T. Huyzen Kloetinge 54 punten,, 6. R. Schuiten Zandvoort 54 punten, 7. G. St.Nico-laas 's- Gravendeel 50 punten, 8. A. v. Overveld Zegge 49 pun ten, 9. S. Aarts Roosendaal 48 punten, 10. C. Tolho Verseke 44 punten, 11. w. j Wilde Goes 43 punten, 121 Stoutjesdijk St.-MaartensiJ 41 punten, 13. T. Fae St. Annalahd 40 punten St.Nicolaas 's-Oravendeel punten, 15. A. v.d. Steen I ten Leur 38 punten, IC. Broere Oudehbosch 34 ten- 17. P. Maas Rooser i-J 31 punten, 18. J. CooremjJ Breda 27 punten, 19. M. gen el en Oudenbosch 23 puij ten, 20. A. Deusing Halstei 20 punten, A. v.d. H«| Dirksland 20 punten. 0 De dertiende etappe twee meisjes m bikini I meisjes. HILVERSUM (ANP) On danks een zo langzamer hand gebruikelijke reeks van tegenslagen zal ook dit jaar op de banen van j,et „Melkhuisje" in Hilversum het tennistoernooi om de internati onale kampioenschappen van Nederland worden gehouden. Vanaf maandag klinkt, ijs en weder dienende, op vijf banen het balgetok van vijftig heren, van wie er in twee kwalifica tieronden achttien moeten af vallen. Het deelnemersveld van het vijftiende „Melkhuis je" maakt een afgeroomde in druk, een gevolg van de ge compliceerde situatie in het internationale tenniswezen. De overkoepelende organisatie ILTF zag laatstelijk een horde spelers onder haar vleugels weggerukt door de nieuwe Amerikaanse „firma" World Team Tennis, hetgeen vooral het Europese toernooiencircuit ernstige schade toebracht. „Het is een wonder dat we toch nog weer een toernooi hebben kunnen organiseren', aldus de heer Mulder, voorzit ter van de Hilversumse Lawn Tennis Club, „Door de inter nationale verwikkelingen is het bijna "iet meer mogelijk behoorlijke spelers te krijgen. Ditmaal hebben we weer con currentie van toernooien in Chicago en Kitzbühel, terwijl volgende week ook nog de halve finales voor de Daviscup worden afgewerkt in twee Eu ropese zonen. Dat scheelt ons acht maal vier, is 32 spelers. We kunnen er hier overigens ook niet teveel hebben". Pas afgelopen dinsdag kon het sein definitief op groen, toen „Hilversum" een groep van 19 ATP-profs werd aange boden. Toch heeft het Melk huisje een stap terug moeten doen: van Grand Prix B- werd het weer een C-toernooi, ver geleken met het vorig jaar (toen onder meer Okker en Gimeno van de partij waren) zakte het prijzengeld van 50.000 naar 25.000 dollar (on geveer 65.000 gulden). De heer Mulder: „Gelukkig heb ben onze sponsors, de Araro- bank en de AVRO, het niet laten afweten, zij het dat zij hun steun hebben aanige- past,,. De vedette van het heren- toernooi is ditmaal de Argen tijn Guillermo Vilas, een 21- jarige, linkshandige speler, die achtste staat op de ILTF' Grand Prixlijst. Tot leedwezen van de organisator ontbreekt Rolf Thung, die dinsdag af- (Van onze sportredactie) BREDA In het Zeeuwse voetbalwereldje zijn nog enke le spelers van vereniging ge wisseld, Terneuzenspeler Nieuwelinck verhuisde naar Vogelwaarde, Axel-speler de Bode ging naar buurman AZVV. De kersverse derde klasser kan de komende com petitie beschikken over W. en J. Sinay van VCK. (ADVERTENTIE) Woensdag 24 juli a.s. reisde naar de Verenigde S ten. De Hilversummer, Wimbledon twee ronden oJ leefde, gaat daar proberen doorbraak naar de rijen f profs te forceren, maar wel tijdig terug te zijn de „nationale" in Scheve gen. De winnaar van het enkelspel in Hilversum o vangt 5.000 dollar (13.001 den), wie in de eerste wordt uitgeschakeld krijgt "j 100 dollar. In het dubbels) kan de winnende combim| rekenen op 1200 dollar. Eien damestoernooi zat I ditmaal volgens de heer der in het geheel niet in toernooidirecteur heeft ook geen pogingen in die t ting ondernomen. Van md dag tot en met woenso/ wordt nu een drielamdenm| strijd gehoudlen tussen de i mesploegen van Nederlii Zwitserland en Zweden. De plaatsing voor het Mtf huisje is: Herenenkelspel: 1. Guil!| mo Vilas (Arg.); 2. Rob Maud (ZAf.); 3. Jun Kar xumj (Jap.); 4. John (G.B.); 5 Tito Vasquez Aru 6. Julio Ganzabal (Arg.):[ Barry Phillips Moore 8. Nikola Spear (Joeg.). Direct tot het hoofdtoen toegelaten zijn de Nederig ders Jan Hordijk, Loek ders en Fred Hemmes. De damesploegen voor I drielandenwedstrijd zijn: Nederland: Marijke Sd Tine Zwaan, Elly Ajppel, dit.h Salome en Ada Bakiker. Zwitserland: Maria» Kindier, Evagreth Emmei ger, Marti ne Jeanmeret en l nemarie Riiigg. Zweden: Christina Sa» ger, Martine Jeanneret e" I nemarie Rügg. Zweden: Christina berg, Helena Anliot, Wikstedt en Mangareta Str berg. MONTPELLIER I det, de grijze eminenti [hoofdredacteur van l'E catenaccio te spelen. Goddet heeft, natuu dediging. Aanvallen w ders gekend dan uitvall UTRECHT (ANP) KNVB moet de stichtii Vlaardingen toelaten sectie betaald voetbal binnen 8 dagen. FC Vla gen, „opvolger" van de de rijen der amateurs te keerde Vlaardingse clut tuna, moet reeds aan mende competitie deelnemen. VLIJMEN (ANP) - Belgische wielrenner Frf Maertens heeft woensdag profrende van Vlijmen new. Hij legde de 100 kiloa ter af in 2 uur, 31 minuten 9 seconden. Zijn landgenoot Rogl- werd tweede met 22 secorf achterstand en Tino Tab) derde. De uitslag is: 1 Fredy MatJ tens Bel. 100 km. in 2 uur, '1 minuten en 9 seconden, 2 S-f giers Bel. op 22 sec,, 3 Ti'J Tabak Egm-ond aan Zee ï-l-T Güntber Harits Wdl z.t, Vick Sweeveld Bel. z.t, Theo van der Leeuw Vslktj burg z.t., 7 Jan Krekels S'l tard op 1.10, 8 Jan van Kal wijk Turnhout, 9 Louis Vft'1 trus Amsterdam z.t., 10 H Schippers Baarn z.t. WIELRENNEN: Een koe: in Maasdijk ls een compk" Westbrabantse aangelegen!» I geworden. Versteylen W beslag op de eerste John Akkermans werd dorc Jan Jonkers vierde, vijfde. Van P-^r zevende Stroosnijder elfde. Dit heeft vice-preside J.W. van Eek van de U se rechtbank gistermidd paald in de uitspraak v door de FC Vlaardingen de KNVB aangespanne: geding. Oorspronkelijk uitspraak maandag 1 zijn. maar omdat- dit d tractapelers van F Vlaardingen in moeiliji zou kunnen brengen aangaan van contracten mr. Van Eek thans ree spraak gedaan (15 juli ten de voetbalcontracten de zijn). Mr. Van Eek overw zijn uitspraak onder m< de KNVB aan de FC dingen zware financiële heeft gesteld, eisen di van andere, reeds voetbal spelende club; gevraagd. Zo verlang KNVB van de Vlaar een financiële garanti een ton per jaar ged drie jaar. Kort na 21 juni, de waarop de KNVB het om toelating van de FC dingen afwees, had mei Rijnmondstad toezeg van een bank om dat te garanderen. Mr Vs bleek er op grond «tukken en een verklari een van de bestuursled overtuigd, te zijn dat dit garantie safe is. Tenslotte meende 1 verzoek om toelating «ectie betaald voetbal i ten toewijzen, omdat ni mening het belang van Vlaardin-gen groter is belang van de KNVB. aldus de Utrechtse voor de FC Vlaardingi het om het al dan r «taan. bij de KNVB or nistratieve problemen t zien van de competit ling. De KNVB heeft de t van de FC Vlaardingen sectie betaald voetbal gerd op grond van mening van de KNVB doende financiële ba; deze nieuwe betaald club. FC Vlaardingen zet door een aantal die het jammer vin< door de terugkeer van Vlaardingen naar de a betaald voetbal noor V gen verloren dreigt t Zij hebben, op basis strikt zakelijke en p hele opzet van de club, het bedrijfsleven Woonplaats bereid g geld in de nieuwe on te steken.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 12