mum m. ammeurs Als provinciaal bestuur akkoord gaat Kern Terneuzen kan volgend jaar kabeltelevisie hebben 'n Glashelder betoog kernhuis meao? LANDSE NTANTS CHAP DIEVEN BETRAPT IN SAS VAN GENT Gerard Bal geeft eerste van serie promenadeconcerten dinsdag in Goes v GKUNDIG GSHOOFD elen met cijfers? baan waar veel t? isschien over om te studeren? stad streek r=^m^ÊÊm^ÊÊM Koffie drinken uit gryze koppen.... géén gezicht. Bier uit een melkbeker.... 't smaakt gewoon niet. Feestelijke wyn uit lege mosterdglazen.... 't kan heel wat beter. I Scherven brengen geluk Binnen handbereik I Honderdduizenden I glazen waar u proost tegen zegt Prijsbewust kopen EXAMENS - EXAMENS - EXAMENS - EXAMEN! I den voor: Stichting Westdorpe Vrij Wielerronde in Schoondijke Bouwvoorlichting De Hoop geopend Aardenburg De Stem De Vriie leeuw DIAMANTEN BRUILOFT IN GOES ZATERDAG ZONDAG JEUGDWIELER. WEDSTRIJD IN WESTDORPE Radio-opnamen in 's-Heerenhoek lingen ontstaat door pro- aris binnenkort de vaca- enverpieging A en B n B orische en leidinggeven- kunnen werken is gaarne bereid U alle n te verstrekken (tel. het hoofd van de ver richten vóór 20 juli a.s. tn. si TELEFOON 040.399V11 •werelds grootste dran- Producent, importeur merken bier, gedistil- I Tije dranken. latiecentrum van ons ;e komen tot de juiste diverse divisies, emaakt van een ICL n met drie disc drivers 1350 LPM, card-punch, Eveneens beschikt men itiecentrum maakt een omdat een meerjaren voering moet worden erking van de ontwik- en: in Cobol) aan de hand listen verstrekte pro- nmatests; ekumentatie; n-invoering; nde systemen. i wij naar kandidaten X, waarin wiskunde is op automatiserings- ing in het zelfstandig in Cobol. rie resp. tape/disc toe- ling. >ver deze funktie kan le heer A. Donkers interesseerden in deze ijke sollicitatie richten szaken Administratie, n de NAM. Dat boekje geeft jntantsvak en vertelt over de e Accountants Maatschap, 20-tal vestigingen in heel ibestand dat een goede derlaridse bedrijfsleven, iet NAM-boekje, of schrijf aan: kantoor breda Baronielaan 18 Breda-4304 (01600)224 00 v-terdag 6 juli (ADVERTENTIE) I Als er weer eens een glas is gesneu- ,t veld, zegt men vaak ter vergoelij- Ving: scherven brengen geluk. Dat kan wel zo zijn, maar 't is toch veel gezelliger en feestelijker wan* neer men familie en vrienden kan trakteren op de gewenste drank in passende glazen, dan in een bijeen geraapt stelletje. Natuurlijk breekt er wel eens het een en ander, maar het is een geluk bij een ongeluk, dat vooral glaswerk tegenwoordig zo verrassend voordelig 'kan worden aangeschaft. Want voor de prijs hoeft u 't niet te laten. Tenminste als u de prijzen Zó hoeft het niet vergelijkt en uw ogen goed de kost Hkcwprlr vnnr non nriic geeft. Kijkt u maar eens in de i Prijs-slag zaken. De inkopers van Jac. Hermans heb- [ben Wat zegt u van echte wijnof bier glazen voor minder dan 'n gulden Van bierpullen, roemers, borrel- enorme partijen flonkerende glaasjes, sherry- of portglazen voor izen ingekocht. Voor bier, sheny, groothandelsprijzen? jn, likeur, frisdranken, cognac, Over smaak valt dan wel niet te idvocaat, port, jenever, vermouth, twisten, maar de eerstvolgende i noem maar op. keer, dat u een cognacje in zo'n lie maten en soorten, die één ding stijlvolle Schwenker serveert, de meen hebben: ze zijn uitzonder- borrel in de kleine roemer, de wijn ijk laag geprijsd. in een kelkglas en de longdrink in ïo'n rank-en-slank bekerglas, dan twinkelt de gezelligheid u tegen. En als U dan weet dat U voor weinig geld, desnoods verdeeld over enkele weken, een glas- servies compleet kunt aanvullen en dat u geen cent maar dan ook geen cent onnodig te veel hebt betaald, dan zult u het eens zijn met Jac. Hermans, die altijd zegt: 'Lagere prijzen zijn de bes te loonsverhoging'. GOES Aan de R.K. Nij- verheidsschiool te Goes slaag- Diploma L.H.N.O. P: Joke Ca- pello. 's-Heerenhoek; Silviila de Jonge, Heinkenszand; Janny Poortvliet, Ovezande; Jobien I Rentmeester, 's-Heerenhoek; Yvonne Rentmeester, 's-Hte- renhoek; Yoos Rijk, Goes. Diploma L.H.N.O- P-T.: I Matty Bal, Heinkenszand; Fra-ncien Boonman, Baarland; j Dorien van de Dries, Lewe- I dorp; Elly Geys, Goes; Josien Janse, 's-Heerenhoek; Apolien I de Jonge, Heinikenszanid; Han- ny de Jonge, Heinkenszand; Marleen de Jonge, Heinkens zand; Nelleke Langenberg, Goes; Corry Rijk, Ndeuwdorp; Joke Rijk., Ovezande; Anita Vermeulen, 's-Heerenhoek; Lla van 't Westeinde, 's-Heeren hoek. Voor aanvullend T kre gen 5 leerlingen herexamen 1 werd hiervoor afgewezen. Diploma L.H-N.O. T.: Rian Allemekinders. Goes; Julia Ars, 's-Heerenhoek; Élly Ca- pello, 's-Heerenhoek; Irma En- gelbert, Heinkenszand; Greet van Gessel, Ovezande; tna van 1 de Guchte> Heinkenszand; Aliies de Jonge, Heinkenszand; Jopie de Jonge, Heinkenszand; Joyce de Jonge, Heinkens zand; Coby Kaas, Lewedorp; Bis de Klerk, Hansweert; He- leen Koeh, Hansweert; Addy de Nooyer, Goes; Miarianna R~as, Lewedorp; Corry Rijk, Baarland; Lia van Stee, Lewe dorp; Nel Stobbelaar, Lewe dorp; Janny Traas, 's-Heeren hoek, Thea Verdonk, Lewe dorp; José Vermuë. Heinkens zand; Marleen Vermuë, Kapel- Ie; Frida van de Waart, Hein kenszand; Ineke v-d. Walle, Heinkenszand; José v. 't West- einde, 's-Heerenhoek; Marian de Wit. Heinkenszand. 1 kan didate kreeg herexamen. Af gewezen geen. Diploma O.V.B.; Catrien Balleur, 's-Heerenhoek; Elly vd Dries, Ovezande; Lea Franse, Ovezande; Lea Franse, Heinkenszand; Carla Hirdes, Heinkenszand; Corry Hoon- dert, Ovezande; Marie-José Hoojudert, Ovezande; Elly de Jonge, Lewedorp; Miia Moison, s-Heerenhoek; Margo Prent, J™6®: Elly Raas, Lewedorp; Marlies Steenbakker, Ovezan de; Jopie Steyn, Lewedorp; Traas, Heinkenszand; Jeannet Verbart. Ovezande; Ineke Vermuë, Heinkenszand; Jeannet Vermuë Ovezande; anny de Winter, Kwaden aamm*; Nelly de Winter, nwadendamme; Trudy Zuid' Kwadenidamme; Toos £u'dhof Kwadendamme. 2 Kandidaten kregen herexamen, memand afgewezen. GOES Van de Scholenge meenschap DE VAKSCHOOL te Goes kregen een Ochtman- Prijs: Cora Polak, Matty Fran se, Lenie Daniëlse, Joke Pon- se, Yvonne Lans, Christi Da- lebout, An-j-a Elenbaas, Adrie Mosselman. Karin Bolle, Ham- ny van Kleunen, Anda Corne- lisse, Coby Dalebout, Barthe- lien Snoek- Cobie Snoek, Site Dekker- Jolanda de Witte, Christien Eversdij k, Paula Koeman, Joke Witte, Mar guerite v. d. Waarden, Anja Bos, Margo Phiiipse, Hanneke v. d. Oord, Els Louwerse, Janinie Schólten, Lineke Vogel, Marien Weststrate, Ingrid van Opstal, Jozefien Poley, Janne- ke de Bruyne, Elly van Koeveringe. TERNEUZEN Aan de middelbare technische school voor Zeeuwsöh-Vlaanderen te Temieuzen slaagden voor: 2- jarige aivonidcursus meet- en regeltechniek: P- Acke Terneuzen, R. van Hecke Terneuzen, J. Houtza ger Zaamslaig, D. Hovestadt Terneuzen, T. Klapthor Ter neuzen, P. Knijff Zaamslag, A. Luteijn Temeuzen, F- Lijbaart Terneuzen, W. de Moor Axel, C. Oltebek Temeuzen, P. Ver planken Sas van Gent, J. Brands Sluiskil 1 kandidaat werd afgewe zen. Werktuigbouwkunde: F. Ferket St.-Jansteen, T. v. Graefschepe Eede, W- Guiljam Zaamslag, R. van Itegem Nieuw-Namen. H. de Kerf Koewacht, J. Koekkoek Axel, A. Kools Zuidzande, G. Lam- paert Eede. K. Lauwereijs Hulst, C- Onghenae St.-Kruis, W. van der Peij 1 Terneuzen, L. Scheele Axel, J. Uitterhoe- ve Hoedekenskerke, P. de Waele Koewacht, J. Wieles Axel, C. Bakker Terneuzen, J. Buyze Oostburg, A. v. Dixhoorn Axel, A. Drumont Clinge. Elektrotechniek: 4A: R- de Burger St.-Jansteen, J. Doorns Terneuzen, B. van Houcke Temeuzen, T. van Kerkhoven Hulst- S. Kieboom Sas van Gent, F. Koch Temeuzen, G. Marsé Temeuzen. G. Meulen- berg Terneuzen, A. de Meijer ged. Biervliet, R. van Opdorp waterlandkerkje. R. van Over- meeren Sluiskil. A. Paarde- kam St.-Jansteen, J. Pasveer Temeuzen, P. van der Pijl Terneuzen, P. de Schepper Clinge Elektrotechniek 4B: R. van Acker Axel, F. de Bock West- dorpe, P. de Bruyn Hulst, F. Fleurbaay Hulst, Th. v. d- Cuoht Hulst, P. van Heese Kloosterzande, P. d'Hondt Clinge, J. van Leemput Stop peldijk, R. Musters Temeuzen, J. de Nijs Vogelwaarde, M- Oomens Hulst, R. Rottier St.- Jansteen, G. de Smit St.-Jan steen, J- v. d. Veeken Bosch- kapelle. M. de Vos Temeu zen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN „Als Gedeputeerde Staten van Zeeland het besluit van de raad van Terneuzen van 27 juni goed keurt, kan de kern van Terneuzen volgend jaar over een centrale-antenne-inrichting (kabeltelevisienet) beschik ken". Dit is de mening van de gemeentelijke voorlichtings ambtenaar, de heer J. Robesin, die met de heren J. F. de Mul, chef stedebouw Openbare Werken, en J. J. CJem- minck, eveneens als ambtenaar b\j Openbare Werken werk zaam, deel uitmaakt van de werkgroep, die een uitgebreide studie van dit onderwerp heeft gemaakt en zijn bevindin gen in een uitvoerig rapport heeft vastgelegd. -behalve de mogelijkheid van plaatselijke (streek) program ma's er ootk aanmerkelijk meer stations kunnen worden ontvangen. Dit laatste hangt evenwel af van de kosten die hieraan verbonden zijn. De PTT geeft de voorkeur aan een centrale antenne-inrichting en ver strekt overal in den lande ad vies om tot invoering ervan over te gaan. Tenslotte wordt er geëxperimenteerd met de uitzending van lokale pro gramma's via kabeltelevisie netten. Voor wat dit laatste betreft, zegt de heer Robesin, dat dit een onderwerp is, waa- op nog uitvoerig wordt gestu deerd. Hoofdzaak is echter dat met een centrale antenne-in richting de ontvangsten veel beter zijn en dat er bovendien Bouwkunde 4: J. Boone Biervliet, J. Dobbelaar Bosch- kapelle, W- Janssens Koe wacht, P. Kant Kloosterzamide. P. Meyler Terneuzen, P. Loof Terneuzen, G. Neve Kloosfer- zande, J. Pieseens ged. Hulst, M. Polderman Terneuzen, L- Reyns ged. Hulst, P. Seen Schoondijke, A. Verstraete Ee de, E. Vink Westdorpe, J. Vonk Sluiskil, A. v. d- Voorde ged. Hulst. Procestechniek: A. van den Bosch Axel, E- Engels Temeu zen, L. Frans Cajdzand, A. van Goethem Kloosterzande, J. Hanny Axel, M. de Maat Osse- nisse, M. de Mul Terneuzen. P, Mullaert Biervliet, P- de Nijs Hulst, A. Overdulve Axel. R. Pijfferoen Oostburg, P. Sarneel Sas van Gent, D. Schipper Terneuzen, A. Sctoou- wenaar Wemeldinge, R- de Smet Sluiskil, J. Sol Temeu zen, J. Vergouwe Groede, J. Verheye Groede, A. Verstraete Hoofdplaat, W. Wuillems Axel- IJZENDIJKE Aan de r.-k. Huishoudschool te IJzendijke slaagden voor het 3e jaar L.H.N.O. T-richting: E. van den B-umden. Sluis: L. Cort. bals, Aardenburg; M. Cort- vriendt, Biervliet: E. de Dalie, Sluiis; L. Da/men, Waterland- kerkje; V. Heijman, IJzendij ke; I. van Hoeve, Waterland- kerkje; I. Kopmels, IJzendij ke; H. Maenhoudt, Aarden- burg; E- Meertens, Biervliet; S. de Meijer, Biervliet; M.J. Steijaert, Philippine; E. Ver- caemer, Breskens; A. Ver- meersch, Aardenburg; L. Vis ser, Biervliet; J. Wieme, IJ zendijke; K. Willemsen, Ter neuzen. P- richting: J. de Fouw, Aardenburg; V. Lempereur. Sluis; A. Temmerman. Sluis; M. Vermeere, Hoofdplaat. 2 leerlingen kregen herexamen. Geslaagden van de opleiding Inrichtingsassistente: A.M. Blaakman, Hoofdplaat; A. Coc- quijt, Hoofdplaat; W. Daen, Waterlandkerkje; M- Hame- liijnck, IJzendijke; M. Haver- beke, IJzendijke; I de Krijger, Biervliet; E. van Lare, Schoonddjke; Th. Maenhoudt, Aardenburg: J. Nataert, Aar den-burg; I. van de Ree, Schoondijke; M. Roest, Sohoondijke; K. Tas, Water landkerkje; S. Vermeulen, Breskens; A. de Waal, West dorpe; S- Barentsen, Terneu zen; M. van den Berg, Axel; E. de Brouwer. Sas van Gent; E. van Gink. Axel; M. Heme- laar, Sas van Gent: D. de Jong, Terneuzen; J. de Jonge, Axel; C. de Kraker, Temeu zen; A. Nijman, Sas van Gent; A. de Nijs, Kloosterzande; H- de Putter, Zaamslag; I. van de Velde, Sluiskil; Th. Vereec- ken, Sas van Gent; O. van Wa-es, Westdorpe; R. Witte, Axel. Activiteiten Het West dorps feestcomité bruist weer van activiteit. Vooral nu de kermis voor de deur staat moet men een berg werk ver zetten, om de voorgenomen ac tiviteiten succesvol te doen verlopen. De voortekenen zijn in ieder geval erg gunstig Er bestaat geen twijfel over het welslagen van de jaarlijkse kermi-skoers voor amateurs, een evenement, dat overigens heel veel wenk vergt. Naast het avondcriterium op dinsdag 9 ju-H organiseert het comité zaterdag 6 juli (vanmiddag) een trimkoers, waaraan alle ingezetenen van Westdorpe boven 21 jaar kunnen deelne men. Het parkoers is- uitgezet rondom het hertenkamp. Sin gel en Ewoudst-raat. De deel nemers moeten 15 ronden af leggen. Onmiddellijk na afloop van deze trimkoers worden jeugdwedstrijden verreden, onder auspiciën van de KNWU. De grote attractie wordt ongetwijfeld weer het traditionele avondoriterium voor amateurs op dinsdaga vond. Er zal een zeer sterk rennersveld aanwezig zijn, on der wtie de succesvolle Zeeuwsch-Vlaa-mse amateur Toine van de Bunder en de Nederlandse kampioen bij de amateurs Jan Raas. Dit wieler- criterium telt tevens mee voor het Vlaanderen-klassement en het wordt mede gesponsord door Skol en De Stem. Rowans Ter gelegenheid van de kermis, die in West dorpe wordt gehouden van 6 tot en met 9 juli, organi seert de Rowansafdeling 177 uit Westdorpe en Sas van Gent een wafelaetie. Evenals een jaar geleden zullen de Ro wans weer het bekende „Wa- felhoekske" inrichten bij de familie De Beller op het dorp. De bezoekers kunnen er tegen een zeer schappelijke prijs een of meer wafels, eventueel met koffie consumeren. De leiding van de Rowans hoopt met de opbrengst van deze actie enig nieuw materiaal te kunnen aanschaffen voor de expeditie, die men deze zomer wil houden naar de Veluwe. Het ligt in de bedoeling van het Terneuzense gemeenteb- stuur een schting kabeltelevi sie Terneuzen in het leven te roepen, die tot doel heeft de totstandkoming en instandhou ding van een kabeltelevisienet in de kern Terneuzen (later mogelijk ook in de kernen). In de raadsvergadering van september aanstaande zullen drie gemeentelijke vertegen woordigers worden benoemd, teneinde, aldus de gemeente lijke voorlichtingsambtenaar, de raad voortdurend een zo uitgebreid en duidelijk moge lijk inzicht te geven in de gang van zaken. Verder ie mand, die in het bijzonder be trokken is bij de exploitatie van woningen en een lid van Temeuzen. D heren J. Robesin Terneuzen. D heren J. Robesin en J.F- de Mul zijn als advi seurs aangewezen. Eerst wanneer G.S. het raadsbenluit zal hebben goed gekeurd, zullen verdere onder handelingen worden gevoerd met firma's die zich met de aanleg van dergelijke installa ties bezig houden en zal omdat de gemeente Terneuzen een dergelijke aanleg onmoge lijk zelf kan financieren- een overeenkomst worden gesloten met de exploitatiemaatschap- pij Multivisie b.v. te Rotter dam, die zich bereid verklaard heeft, de financiering voor zijn rekening te nemen en de tariefstelling te baseren op een aansluitpercentage van 80. Ieder blijft dus vrij in de keuze om al dan niet aan te sluiten op het stadsnet, indien men reeds beschikt over een ontvangstmogelijk heid. In de huidige bouwver ordening is sprake van een verbod tot het plaatsen van een individuele antenne in ge val er een mogelijkheid aan wezig is om aan te sluiten op een centrale antennevoorzie ning. Ook zonder deze wijziging van de bouwverordening is de Exploitatiemaatschappij Multi visie b.v. bereid de tarïefstel ling te baseren op een aan sluitpercentage vah 80. Hoe hoog de tarieven uiteindelijk zullen zijn, kan pas in een later stadium, wanneer men de gegevens over zendbereik fin principe ook Duitsland Frankrijk en eventueel Enge land), overname c.q. vervan ging van de bestaande syste men SCHOONDIJKE Ondanks de concurrentie van de finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen West-Duitsland en Nederland in München - een duel dat vrijwel heel Neder land aa. de beeldbuis gekluis terd zal houden - hebben toch nog 54 amateurs ingeschreven voor de wielerronde van Schoondijke die zondagmiddag om halfdrie van start gaat. Voorzitter G. Wijffels van het wieiercomité Schoondijke, die de koers in elkaar heeft gedraaid samen met zijn me- diecomitéleden A- Koster (pen ningmeester) en W. Huygh (secretaris), voelt die concur rentie wel degelijk aan. Wijf fels: ,.Maar wat kunnen we er aan doen. We zijn al vanaf januari bezig met de voorbe reidingen. Op diat mom-ent kon ik ook niet weten dat Neder land in de finale zou spelen". Aan de publieke belangstel ling zal het echter wel te mer ken zijn. Wijffels verwacht echter dat de jury - evenals afgelopen zondag in Oostburg - zaïl besluiten de koers in to korten. In principe moeten de cou reurs 100 kilometer (14 ron den) afleggen op een parkoers dlat er als volgt uitziet: Bea- trixstraat start-Sasputsewee- Gattenisseweg-Groeneweg- fietspad Provinciale weg Schoondij ke-I J zendi j ke- Landbouiw-straat-Beatrix- straat (finish). Bekende cou reurs komen er genoeg aan de start in dieze koers. Favoriet is ongetwijfeld de prijsri-jd-er bij uitstek Toine van den Bunder, die hiet krijgt op te nemen tegen renners -als Silvester Aarts, Eddy de Block, Robert Orcraift. Willy de Feber, Gaby Minneboo, Wim de Wilde, Ge rard van 't Geloof, Leon Strobbe, Henny Gijsel, Wim Westd-orp, Terry Carroll, Ko Tolhoek en Plasschaert-cou- reur Cor Vervaet uit Walsoor- den- (.Van onze correspondent SAS VAN GENT In de nacht van donderdag op vrij dag om ongeveer 1 uur heeft de surveillerende rijkspolitie van de groep Sas van Gent in het voormalige P.Z.E.M.-gebouw nabij Driekwart twee dieven op heterdaad betrapt. De beide te Bouchate (B) verblijvende Rotterdammers A.K. en N.S. waren bezig met het stelen van een elektrisch lasapparaat, edlgendom van een Ternieuzens Pijpleiding- en constructiebe drijf, toen de politie erlangs kwam- Beiden werden gedu rende enige tijd te Sas van Gent opgesloten en na een volledügie bekentenis te hebben afgelegd weer vrij gelaten. Zij hiadden zich toegang tot het gebouw verschaft door het breken van enkele ruiten- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met het hijsen van de Nederlandse vlag door loco-burgemeester R. Hol, de Zeeuwse vlag door de nresident-commissaris van de Hoop de heer L. Hyssen en de maatschappijvlag door de voorzitter van de raad van bestuur, de heer J.G. van der Peijl, waarna mevrouw Van der Peijl het traditionele lint doorknipte, werd het 700 m2 grote nieuwe bouwvoorlich- tingscentrum van de Hoop b.v. aan de Kerkhoflaan te Ter neuzen gistermiddag officieel geopend. Benoeming In de plaats van mevrouw R. Rijnders-van der Walle werd tot kleuter leidster aan de r.-k. Kleuter school „Lentebloesem" te Aar- denburg per 1 augustus 1974 benoemd mej. L. Paridaen uit Aardenburg. Rijkspolitie Ter stand plaats Aardenburg van de rijkspolitie werd met ingang van 15 juli benoemd de heer W.J. Dek uit Heinkenszand, wachtmeester. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op dinsdag 9 juli vieren de heer en mevr- W. de Bruijne-De Back uit de Louise de Colignylaan te Goes het feit, dat zij zestig jaar geleden in het huwelijk zijn getre den. Het jubilerende echtpaar De Bruijne-De Back houdt ter ge legenheid hiervan op 9 juli een receptie in de Prins van Oranje te Goes. Deze receptie duurt van 16.00-17.30 uur. zondag van tel 01140-S751 of 01150-6297; Midden- Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST Steenstraat 14, tel 01140 - 3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel 01100 8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag Lm. vrijdag 8.15 12.30 en 13.30 -17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag Lm. vrijdag van 19.00 - 20 00 uur, tel. 01600 - 22341. zaterdag van 10.00- 1100 uur, tel. 01600 - 49900, 20.00 - 22 00 uur tel 01800 - 2234L BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen Zeeland 01100 4944 HUISAANSLUITINUEN REDACTIE Chef Zeeuwse redactie' S. C Augustijr kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen. tel 01150 - 7920. privé tel 01150 5745: algemeen re dacteur Zeeland A f Koopman, kantoor Kromme Weele 4. Mid delburg tel 01180- 7764 privé tel 01180- 7438 redacteur Miaden Zeeland drs J Bouwmans kantoor Klokstraat 1, Goes tel 01100- 4030 Drive Zutdvlietstraat 53 Goes, tel 01100-8138: redacteur te Temeuzen en Kanaalzone G van Berkel kantoor Nieuwstraat 9 Temeuzen. tei 01150 7920 privé tel 01150- 4868. redacteur W.Z. Vlaanderen R. van der Helm, Melkweg 40, Oostbrrrg. tel 01170- 3370; sportredactie Zeeland T Koomen. teL 01155 - 2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J de Boer Trumanlaan 10. AxeL tel 01155 2237 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE inspecteur Zeeland' P Konings. tel. 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland G. Menu, tel 01100 4316. AARDENBURG St.-Baafskerk, expositie door de kunstgroep Sincfala (t.m. 21 juli). Geopend ma. t.m. zat. 9.30-12 en 14-17 uur, zond. 14- 17 uur. BERGEN OP ZOOM Roxy, 19.30 u. C-'-iagd door de wind. Luxor, 2 23.30 u. Vrolijke ontucht Tirol 18 jr. BURGH Oud schoolgebouw, Kerk straat 3 expositie werken van diverse kunstenaars (t.m. 25 aug.) Open: dag. van 10.00- 19.00 uur. Op zondag geslo ten. COLIJNSPLAAT 14.30 u.: Concert Brassband Wilhelmina, 18.30 u.: muzikale show met majorettes en tam boer- en pijperkorps op het sportveld; 19.30 u.: Dans- en showorkest The Evergreens. GOES Grand, 20 u.: The sound of music a.l. Toeristische dagen, diverse evenementen GMC (t.m. 3 au-g.). Museum voor Z.- en N.-Be- veland, expositie „Met vlag en wimpel" (t.m. 15 sept) Open di. t.m. zat. 1-0.00-12.00 en 13.30-17.00 uur. HEILLE (bij Sluis) Streeklandbouwmuseum, overzicht landbouwgeschiede- nis van de streek. Met gewas sen. en kruidentuin. Bijen kot, kinderboerderij, paarde- stal, dorsvloeren, koestallen en café-restaurant, een driehon derd jaar oude schaapskooi. Open ma. t.m. vrijd. 10.00- 12.00 en 13.00-17.00 uur, zat. en zond. 10.00-12.00 en 13.00- 19.00 uur (tot 1 oktober). HENGSTDIJK Recreatieoord De Vogel, 18 u.: Voetballen, 19.30 u.: Bingo- avond. HULST Bioscoopgebouw, 19-21 u.: „Naakt over de schutting" P. Leeraert-Nijs, 15 u.: Schie ting. Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 20, expositie oude kaarten, etsen en gravures (t.m. 31 aug.). KLOOSTERZANDE Kermis. Krokodilbar, 21 u.: Zwitser se wijnavond met orkest Frans Bonne. MIDDELBURG Citytheater, 20 u.: Help, de dokter verzuipt a.l. Jacob Roggeveenhuis, expo sitie en verkoop Ceylonse ba tik en Turks mohair, geopend dag. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur (t.m. 12 juli). Stadhuis, vleeshal, expositie werken van de graficus M.C. Escher (t.m. 11 aug). Open dag. 10.00-17.00 uur, zond. 14.00-17.00 uur, Zeeuws Museum, Abdijplein expositie tekeningen van Bantzinger over de inundatie en droogmaking van Walche ren (t.m. 31 aug). Geopend ma. t.m. vrijd. 10.00-12.30 urn en 13.30-17.00 uur, zat en zond. 14.00-17.00 uur, boven dien iedere maandag t.m. vrij dag om 15.00 uur filmvoorstel- hng van Broken Dykes van Fern-hout en Terug naar het Eiland van Charles v.d. Lin den. Rijksarchief, St.-Pieter- straat 38, expositie Hugenoten in Zeeland van 9.00-12.30 en van 13.30-17.00 uur, zat. van 9.30-12.00 uur (t.m. 31 aug) OOSTBURG Ledeltheater, 20 u.: Vrolijke ontucht in Tirol 18 jr. RETRANCHEMENT Kiosk Markt, 20 u.: Concert <foor „Excelsior" uit Cad- zand. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 15 u. Holland Festival. NCRV Vocaal Ensemble. Het Ned, Kamerkoor. Openluchttheater, Dijikzigt. 20.15 u. Hongaars Ensemble Zala uit Zaleagers zeg. TERNEUZEN Luxortheater, 20 u.: Vreem deling zonder naam 14 jr. Stadhuis, (hal) expositie „Presentatie van een mentali teit" werkstukken over woon- en werkomgeving van de mens. Tevens werk van Joop Dam, amateur-natuurbescher mer (t.m. 14 juli). Geopend ma. t.m. vrijd. ook 19.00-21.00 uur. Zat. 14.30-17.00 uur Mu seum Burg. Geillstraat 2 ex positie Hollandse en Vlaamse munten (t.m. 3 aug). Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 uur. VLISSINGEN Ontspanningscentrum „De Piek", 20.30 u. optreden Ferre Gngnard (VSC) Alhambra, 19 en 21.15 u.: Help de dokter verzuipt a.l. Ned. Museum, expositie Honderd jaar Oranje 1874-1974 (t.m. 30 juli) Open ma. t.m. zat. van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur, zond van 14.00-17.00 uur. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie Cadznndse Kamer landbouw, heemkunde en archeologie (t.m. 15 sept.) Geopend werk dagen van 10.00-17.00 uur, zat. zon. en feestd. van 14.00-17.00 uur. De Molen, expositie wer ken van Nederlandse en Bel gische kunstenaars en van een Oostenrijkse kunstenaar (t.m. 17 sept.). ZUIDDORPE A. de Block, 15 u.: Schie ting. ANTWERPEN Mlddelheimpark, expositie „Belgische Beeldhouwkunst" met circa 15-0 beelden van de voornaamste Belgische kunste naars. Geopend: alle dagen (tot 6 oktober). Bouwcentrum, Jan van Rijswijcklaan. „Expo sitie De Mens", waarin het verschijnsel mens in zijn tota liteit wordt voorgesteld (tot 31 augustus). Museum Vleeshuis, Vleeshouwerstr. B-2000, expo sitie „Ruckers, documenten en Instrumenten". Geopend dag van 10.00 tot 17.00 uur. Op maandag gesloten (tot 1 okt.). AARDENBURG Exposities, zie zaterdag. BERGEN OP ZOOM Roxy, 19.30 uur: Gejaagd door de wind. Luxor, 14.00 uur: Gorgo go 14 j. 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j- BURGH Exposities, zie zaterdag GOES Grand, 14.00 uur: 101 Dal- matiërs ad. 20.00 uur: The sound of music a.l. Exposities, zie zaterdag. HEILLE (bij Sluis) Exposities, zie zaterdag. HENGSTDIJK Recreatieoord De Vogel, 18.30 uur: Autorally en dansa vond. HULST Bioscoopgebouw, 15.00, 19.00 en 21.00 uur: Naakt over de schutting 14 j. Exposities, zie zaterdag. KLOOSTERZANDE Kermis Krokodilbar, bal met orkest Frans Bonne. Het Witte Huis, 15.00 uur; Kermisschietin-g. KOEWACHT K. v. Boven, 15.00 uur: Schieting. LAMSWAARDE P. Claessens, 15.00 uur: Bin- nenschieting. MIDDELBURG Citytheater, 20.00 uur: Help, de dokter verzuipt a.l. Exposities, zie zaterdag. OOSTBURG Ledeltheater, 14.00 uur: Zeg maar ja tegen het leger a.l. 16.30 en 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. TERNEUZEN Luxortheater, 16.30 uur en 20.00 uur: Vreemdeling zonder naam 14 j. 14.00 uur: De hof nar a.l. Exposities, zie zaterdag. VLISSINGEN Alhambra, 15.00 uur: De nieuwe avonturen van Mak ker, de zoon van Rin-tin-tin a.l. 19.00 en 21.15 uur: Help, de dokter verzuipt a.l. Exposities, zie zaterdag. IJZENDIJKE Exposities, zie zaterdag. ANTWERPEN Exposities, zie zaterdag. (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE De jeugd afdeling van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen, onder leiding van voorzitter en stimulator Willem Verplan- ke uit IJzendijke, houdt in samenwerking met het plaat selijke wieiercomité op zater dag 6 juli (vandaag) een wie lerwedstrijd voor de jeugd in Westdorpe. Vooral dank zij het vel-e voorbereidende weik van ex-amateur Bertus Franse is deze jeugdkoers tot stand kunnen komen. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur met een koers voor de plaatselijke trimolub, die ook graag eens in actie wil komen in een echte wedstrijd. Daarna komt om 14.30 uur de jeugd aan bod in vier catego rieën. te weten 8 en 9-jarigen; 10- en 11-jarigen en de 14- jarigen in combinatie met nieuwelingen in clubver band. (Van onze correspondent)' •s-HEERENHOEK Het gezin Dürnholz maakt ook dit jaar weer oen radio-opname in bar Kiekieris te 's-Heeren hoek. Het gezin Dürnholz, bij de Duitse jeugd beter bekend als „Welle-70" maakt vandaag opnamen die speciaal voor de jeugdgevangenissen in de plaatsen Siegburg en Hagen worden uitgezonden. De vaste disc-jockeys van Kiekieris, Rein Heemskerk en Pieter-Jan Huizinga, (Pieter- tje) spreken de teksten in op de band, terwijl zoon Ralf Dürnholz de opnametechniek verzorgt. De familie Dürnholz heeft door haar activiteiten bij jeugdige Duitse gedetineerden een grote bekendheid verwor ven. Na ontslag uit de jeugd gevangenis begeleidt de fami lie Dürnholz deze jeugd bij het vinden van werk- en huis vesting. GOES Op dinsdag 9 juli wordt in de Grote Kerk te Goes het eerste van een serie van vijf promenade-orgelcon certen gegeven. Dit concert begint om 14.30 uur. Het concert wordt gegeven door organist Gerard Bal uit Naaldwijk. De heer Bal bezit het solistendiploma voor orgel. Hij voert onder meer uit „Fantasie in e" van Anthonie van Noordt, „Dialogue in c" van Louis Marchand, „Canzono in d", orgelkoraal van preludi um en fuga in g van Bach en „Dieu parmi nous" van Olivier Messiaen.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5