KISSINGER IN BRUSSEL: LGeen geheime afspraken esa Moskou" ussen DAF Dertig groepsleiders Dennendal ontslagen NIXON TERUG NAAR WATERGATE leroepsonderwijs Moeizaam gesprek HTP Heerlen met Rome Sherlock Holmes - nieuwe stijl NAVO-PARTNERS NIET GERUST Goud weer gedaald coop van: Mislukte overval handen aan't stuur ogen op de weg, dankzij deVariomatic gebouwd uit veiligheid Drie jaar geëist tegen Cor den Bels binnenland buitenland MIRV Bloembed commentaar Merkwaardig stilzwijgen D BV DONGEN schattingen SCHIETPARTIJ IN BANGKOK Aarzeling Spanje Spiegel, spiegel aan de wand Sojoez aan Saljoet gekoppeld BEGRAFENIS PERON Vrijdag 5 juli 1974 ,1 r i i i De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Henry Kissinger (links) beantwoordt vra- Sen van journalisten tijdeus een persconferentie, die hij met NAVO-secretaris-generaal Joseph Eins gisteren in Brussel heeft gehouden. (Van onze correspondent) WASHINGTON Hij is te ruggekeerd, na achttien dagen weg geweest te zijn en 42.000 kilometer te hebben gereisd, met een in de Amerikaanse vlag gewikkelde rede, waarin hij in heroïsche bewoordingen over zijn vredesmissie sprak. Hij is in Moskou geweest, op Jalta en in Minsk. Het gras op Niksonskiye Skvery Ni- xonplein was kortgeknipt en het feit dat Richard en Leonid elkaar weer beter heb ben leren kennen zou aan de voet liggen van een generatie van vrede. Er waren bazuinen- Trompet ten. Militaire koperblazers die van geen ophouden wis ten op de luchtmachtbasis Lorryng in het noorden van Maine, waar Nixon uit zijn „Spirit of 76" stapte om, als een vorst, het gejuich van zijn militaire pionnen en hun gezinnen te ondergaan. Jerry Ford nioemde Pat Nixon „The first lady of the World" en Nixon riep bij hem het bijbelwoord in herinnering „Zalig zijn de vredestich ters". Er was een zesjarig bloemenmeisje dat door Pat Nixon werd gekust. En toen trok Nixon de registers van zijn patriottische orgel open. Zelden hebben er in één en kele speech zoveel Ameri kaanse vlaggen gewapperd. 9700 aanzwellen. 100 van die wapens zijn voldoende om 100 miljoen mensen te doden en Hirosjima binnen één se conde honderdduizenden ma len te herhalen. Voorzover het gesprek in Moskou over de MIRV ging is dat mislukt. Oorlog door Nixon sprak met de werke lijkheidszin van een reclame- schrijver voor de Ameri kaanse televisie. Als een po litiek schoonheidsspecialist legde hij de kosmetiek op de resultaten van zijn histori sche reis. James Reston van The New York Times schreef dezer dagen bars over Nixon: „Hij leeft in een wereld van toneelrollen en niet in de werljelijbheid". In Maine speelde Nixon de rol van staatsman en vredesa postel. Maar straks, wanneer hij in Key Biscayne in de wind en de zon is uitgerust, zal hij de werkelijkheid van Watergate weer ontmoeten. Hij kan tenslotte niet eeuwig op reis gaan. En vermeende of werkelijke successen in Moskou kunnen de Amerikaanse grondwet niet veranderen, zelfs niet wanneer Breznjev en Nixon suggereren dat Nixons blij vende aanwezigheid in het Witte Huis de enige kans op wereldvrede betekent. Nixon is naar Moskou ge gaan om de sfeer tussen Washington en Moskou, los jes aangeduid als „détente" te verbeteren. Op het wezen lijkste punt kon geen over eenstemming worden bereikt, en dat is de MIRV, een soort van raketbus volgela den met kernwapens, die elk een onafhankelijke bestem ming kiezen, wanneer zij eenmaal boven het frontge bied van de opponent zijn gearriveerd. De MIRV geeft de VS de mogelijkheid om 7940 kernbommen op de Sovjet-Unie te werpen en dat aantal zal in 1977 tot Op motieven die het best gedijen in de geesten van reclameschrijvers heeft Nixon, in de schaduw van zijn „Spirit of 76" in Maine zijn vredesboodschap ver taald in een bloembed van retoriek volgeprikt met Amerikaanse vlaggetjes. Hij keerde terug uit een land dat hem in de pers beter behan delde dan zijn eigen land, ofschoon er in Maine geen televisietechnici waren die woedend stekkers uittrok ken, zoals Amerikaanse tele visiecommentators dat enkele malen in Moskou ondervon den. Watergate en diplomatie op wereldniveau vormen een klonterig mengsel. Nixon is teruggekeerd naar Watergate met pijn in het linkerbeen en vrees in het hart. De New York Times en de Washing ton Post schrijven minder aangenaam over hem dan de Pravda en de Isvèstia. Een kort kattebelletje dit maal. Tijdgebrek mijnerzijds, alsmede de bijna ondraaglijke spanning tussen WK-ontmoe- tingen van eergisteren en over morgen waarin u ongetwijfeld verkeert, deden mij besluiten tot dit advies: Uithijgen en nog even doordouwen! Over WK gesproken, of WM, op z'n Diets: Wegens München Was Merijn Wat Maf Was getekend: Merijn LONDEN (ANP) De Londense goudprijs werd gis termorgen vastgesteld op 132,50 dollar per ounce (31,1 gram), vier dollar onder het peil van woensdagmiddag. De ze week is al twaalf dollar van de prijs afgedaan. ■TV wordt in ons land al jaren een merkwaardig stilzwijgen pt bewaard over het feit dat duizenden jonge mensen de peur van het hoger beroepsonderwijs gesloten vinden. Er is terecht menen wij al een aantal jaren veel rumoer rond Ide studentenstop voor een aantal studierichtingen van or.ze •(universiteiten en hogescholen. Dat maakt die stilte rond de- jzelfde situatie bij hef hoger beroepsonderwijs des te vreemder. Daar komt bij dat het zo langzamerhand een publiek geheim is, dat veel instellingen van hoger beroepsonderwijs honderden legadigden afwijzen, omdat ze de ruimte en het personeel liet hebben om die stromen op te vangen en te verwerken, aar op die toelating en afwijzing in het hoger beroepsonder- ijs is geen enkele controle. Die is er wel voor hef wefen- ichappelijk onderwijs. Daarvoor bestaat een centraal bureau anmelding en plaatsing- We weten dus hoeveel kandidaat- ^Btudenten in het wetenschappelijk onderwijs we in de kou (9ten staan. Die kennis bezitten we niet voor het hoger beroepsonderwi|s. 'e tasten over de aard en omvang van dit belangrijke pro- leem voor dat onderwijs eigenlijk in het duister. Het is wel uidelijk dat het een omvangrijk probleem is geworden. Een irobleem ook dat voor duizenden niet gering verdriet met zich irengt. De omvang van het vraagstuk wordt bovendien nog ersluierd door de geneigdheid van heel wat directies van Jibger beroepsonderwijsinstellingen het afwijzen van talloze .^kandidaten te schuiven op „ongeschiktheid", terwijl er veelal Uidelijk sprake is van ruimte- en personeelsgebrek. Het moet toch mogelijk zijn, ook voor het gehele hoger leroepsonderwijs in ons land, te komen tot een centraal bu- feau voor aanmelding en plaatsing. Kan daartoe het bestaande ureau voor het wetenschappelijk onderwijs niet worden uit- lebouwd? De meeste instellingen voor hoger beroepsonder- ijs in ons land zullen graag meewerken aan zo'n centrale gistratie. En de onwillige kan men via de subsidievoorwaarde Iwingen mee te doen aan een eenvoudige registratie- Een jegistratie die in het belang is van het gehele hoger berceps- inderwijs. En die ons eindelijk inzicht kan geven in de omvang an het probleem waarover we nu op grond van enkele schaar se cijfers slechts wat vage gevolgtrekkingen kunnen maken. BRUSSEL De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, dr. Henri Kissin ger, heeft gisteren in Brussel de NAVO- bondgenoten de verzekering gegeven dat er tijdens de reis van de Amerikaanse prc- (Van onze redactie buitenland) sident Nixon naar Rusland geen geheime afspraken gemaakt zijn tussen Amerika en de Sovjet-Unie. Wat dit betreft heeft hij de bondgenoten van de V.S. in de NAVO volledig kunnen geruststellen. Kissinger is er echter niet in geslaagd de ongerustheid weg te nemen die is ontstaan (vooral hij Nederland, maar ook bij andere Europese NAVO-landen) door de vrij grote verschillen in de slotverklaringen die zijn uitgegeven res pectievelijk na de NAVO-ministersconferentie in Ottawa in Canada en na het bezoek van Nixon aan de Sovjet- Unie. roduktie-overschotten etimmeringsmaterialen (met kleine hoonheidsfouten leubelplaat triplex, multiplex, ook in ecoratieve wandplaten m edele outsoorten. ultiplex. ook watervast verlijmd. dele houtsoorten enz. ke vrijdag van 19.00 -21.00 uur en| .ke zatei dag van 9 30 - 11.30 uur op he' ndustrieterrein Tichelrijt te Dongen, p 15 juni a.s. geen verkoop. >n de Tramstraat 4 ook uitverkoop n KEUKENKASTEN BEUKENBLADEN APPARATUUR MEUBELEN OP a CONTANT 13 - 19 - 20 - 26 - 27 juli geen verkoop wegens vakantie". (Vervolg van pagina 1) Hoe de situatie is bij de 98 Pedagogische academies is niet ekend. Ook bij veel van die Opleidingsinstituten voor on- lerwijzeressen en onderwij- Jers is de plaat singsmogelij le pe id beperkt. Het is niet on waarschijnlijk dat zij samen o'n 2000 tot 3000 jongelui lebben moeten afwijzen door gebrek aan ruimte en uerso- eL Öe toeloop naar andere instel- pgen voor hoger beroepson- flerwijs, zoals het hoger econo misch en administratief onder lijs, de academies voor licha tieüjke opvoeding, de acade mies voor tekenen en hand vaardigheid, de conservatoria, Is eveneens veel groter ge weest dan er plaatsen beschik baar zijn. Hoevelen van deze pn hoger beroepsopleiding-in- itituen talloze mensen hebben noeten afwijzen is echter niet ►ekend. Deskundigen schatten flat het in de duizenden poopt. I Ook ontbreekt elik inzicht in [de gevolgen van die massale afwijzinig. Er is nimmer enig Onderzoek naar gedaan. Men heemt aan dat veel van die [teleurgestelde jonge vrouwen jn mannen gaan proberen een baantje te krijgen. Een deel al daarna via avondstudie toch nog een beroepsopleiding te krijgen. Het is echter de vraag of ze dan in het beroep van hun eerste keus terecht komen. NIJMEGEN Een mislukte overval is gistermiddag ge pleegd op het postkantoor in Nederasselt (Bij Nijmegen) Een onbekende man kwam het kantoor binnen en eiste onder bedreiging van een op een pis tool lijkend wapen geld. De eigenaar van het postagent schap weigerde echter dit te geven. Daarop ging de over valler er vandoor in een bui ten klaar staande Citroen, die werd bestuurd door een com pagnon. Van de daders ont breekt nog ieder spoor. BANGKOK (RTR) In de Chinese wijk van Bangkok zijn gisteren zeker zes mensen door politiekogels gedood. Honderden mensen probeerden een politiebureau te bezetten, waartegen de agenten met hun vuurwapens optraden. Er vie len ook 40 gewonden. Met die verschillen in de twee verklaringen hadden Nederland zeer zeker en ook de Belgische minister van buitenlandse zaken, Renaat Van Elslande, duidelijk moeite. Tijdens een pers conferentie die Kissinger op het NAVO-hoofdkwartier in Brussel gaf, beantwoordde hij een vraag over dit on derwerp duidelijk ontwij kend. Nederland en ook België hebben tijdens het raadsover leg duidelijk gemaakt dat ze vrij grote aarzelingen hebben over de spoedige gunstige af loop van de Europese veilig- heid'sconferentie. Kissinger heeft tijdens het raadsoverleg overigens wel duidelijk ge maakt dat de Amerikaanse president in Moskou geen be loften heeft gedaan over een spoedige afsluiting van de vei ligheidsconferentie. In NAVO- kringen in Brussel acht men het een vraag of deze kwestie het latente wantrouwen tussen Europa en de Verenigde Sta ten weer niet heeft aangewak kerd. Wat Nederland essentieel vindt, is dat op de veiligheids- conferentie ook duidelijke af spraken worden gemaakt over bijvoorbeeld een gemakkelij ker personenverkeer van Oost naar West en andersom en over meer vrijheid van infor matie. Omdat op dit punt nog geen enikele substantiële voor uitgang is geboekt, lieten de NAVO-ministers in Ottawa in hun slotverklaring voorzichtig weten dat de veiligheidsoonfe- ren-tie weliswaar enkele resul taten had opgeleverd, maar dat, veel zaken nog opgelost moesten worden. Het slotcommuniqué dat na de topconferentie in Moskou is uitgegeven gaat naar de smaak van veel Europese landen in de NAVO veel verder. Daarin wordt namelijk gezegd dat over een aantal vragen van betekenis al substantiële voor uitgang is geboekt en dat, er van uitgaande dat een goede afloop van de conferentie van betekenis is voor de vrede, de V.S. en de Sovjet-Unie er voor zijn dat de conferentie spoe^ dig, met een bijeenkomst op het hoogste niveau, wordt be sloten. In NAVO-kringen wijst men er op dat ook bij het laatste politieke gesprek (in Bonn) van de negen EEG-landen een gemeenschappelijke houding is aangenomen ten aanzien van de uitkomsten van de Europe' se veiligheidsconferentie. Het blijft een feit, zo concludeert men in Brussel, dat dit pro bleem verschillend benaderd wordt door enerzijds de V.S. en anderzijds de Europese lan den. In Ottawa was al duidelijk geworden dat de V.S. meer genuanceerd tegen dit vraag stuk aankeken dan hun Euro pese bondgenoten. Ondanks dat is het communiqué van Moskou in Brussel „een ver rassing". Er is nog een zaak waarte genover Nederland en de Eu ropese NAVO-landen zich vooralsnog wat voorzichtig op stellen. Kissinger heeft giste ren in Brussel de NAVO-raad meegedeeld dat hij volgende wéék dinsdag in Madrid een verklaring met Spanje zal te kenen die zich „zal bewegen langs de lijnen van de recente Atlantische verklaring". Kissinger zei gisteren dat hij het gewenst vindt dat Spanje meer bij Europa wordt betrokken. „Ik ben me er overigens van bewust dat een aantal NAVO-bondgenoten nauwere banden tussen Spanje en een aantal internationale organisaties niet onmiddellijk wenselijk vindt en ik respec teer dat", aldus de Ameri kaanse minister. In Brussel werd positief ge oordeeld over het feit dat Kis singer zich, na het topoverleg in Moskou, naar Brussel ge haast heeft om daar in een ruim een uur durende verkla ring de bondgenoten uiteen te zetten wat er in Moskou is besproken. Dat wijst toch op een verbeterd klimaat tussen de V.S. en Europa en op een Amerikaanse wil de afspraken inzake consultatie overeind te houden, aldus NAVO-kringen. Ondanks alle ongerustheid. (ADVERTENTIE) Op Goede Vrijdag treft de psychisch gestoorde Peter Hibben in zijn woning een vermoorde vrouw aan. Hibbens zoon - na de echtscheiding aan de moeder toegewezen - bezoekt hem regelmatig. Zo ook op Goede Vrijdag, Alleen vroeger dan gewoonlijk. En die vermoorde vrouw blijkt geen vrouw te zijnDeze twee gegevens bepalen het verloop van de meest inventieve en schokkende thriller van de laatste jaren: Spiegel, spiegel aan de wand. "Waarin travestie, psychische stoornissen, seksuele uitspattingen, moord en zelfmoord de revue passeren. Geschreven in korte en krachtige taal door de vele malen bekroonde Stanley Ellin. Voor 9,90 bij elke boekhandel. (ADVERTENTIE) MOSKOU (UFI) Het Russische twee-persoonsruim- tevaartuig Sojoez-14, dat woensdag is gelanceerd, is ge koppeld aan het op 25 juni gelanceerde Russische ruimte station Saljoet-3 en „alles gaat goed" zo heeft een woordvoer der van de in de Sovjet-Unie vertoevende Amerikaanse ruimtevaarders meegedeeld. E,. bevinden zich twee man in het ruimtevoertuig. Het is de bedoeling, dat zij het ruim- telaboratorium Saljoet-3 bin nengaan, dat 25 juni is gelan ceerd ROTTERDAM (ANP) De officier van justitie bij de rechtbank iin Rotterdam heeft een gevangenisstraf geëist van drie jaar (met aftrek van voorarrest) tegen de 52-jarige Oornelis van de B., in Rotter dam beter bekend als ..Car de Bels", Cor stond terecht, om dat hij ervan verdacht wordt in de nacht van 19 od 20 december 1973 ingebroken te hebben in een postkantoor te Lokeren (België). Bij deze in braak verdween uit de kluis, welke met een snijbrander en explosieven was opengemaakt, ongeveer 6,5 miljoen Belgische franken (ruim f 450.(X>0). Cor, die na een anonieme tip op 13 mei in Rotterdam werd gear resteerd, ontkonide voor de rechtbank iets miet de inlbraak te maken hebben gehad. (Van onze correspondent) ROME De besprekingen die een officiële delegatie van de Hogeschool voor Theologie en Pastoraat (HTP) te Heerlen momenteel in Rome voert, verlopen moeizaam. Die indruk krijgt men uit d» somber aandoende zwijgzaam heid van alle partijen. Zoals bekend, is de delegatie uit Heerlen, onder wie de rec- tor van de HTP, in Rome om er op de congregatie voor het katholieke onderwijs te praten over de bezwaren die men op deze congregatie heeft teren 't onderwijs op de HTT bezwa ren die zijn toegespitst op een aantal college-praktijken. Half mei liet genoemde con gregatie schriftelijk aan de bisschop van Roermond, mon seigneur Gijsen, weten, dat zij de bezwaren die de bis schop al langer tegen Heerlen had, deelde. Dat leek het begin van een actie om Heerlen op kortere of langere termijn te sluiten. Enkele dagen daarna ontkende de secretaris van de Vaticaan se congregatie voor het onder wijs de Duitse monseigneur Schöffer. dat er géén plannen tot sluiting van Heerlen be stonden. Afhankelijk van de wil in Heerlen om te komen pralen, was de congregatie vast van plan de discussie met Heerlen gaande te houden: aldus mor seigneu- Söhröffer. Heerlen heeft de weg tot on derhandelingen volledig open gehouden en stuurde begin de ze week een officiële delegatie naar Rome. Sindsdien hullen alle partijen zich in een volstrekt stilzwij gen. Maar "ingewijden karakte riseren het verloop van de ge sprekken als „niet goed en met slecht". Ongetwijfeld komt het deze week niet tot afdoende oplos singen in de kwestie HTP; er zuilen in de naaste of verdere toekomst opnieuw gesprekken gevoerd moeten worden, wel licht ook met monseigneur Gijsen, die inmiddels vastbe raden en door het Vaticaan geruggesteund zijn Rolduc-se- minarie uitbouwt. De Heerlense delegatie logeert gewoontegetrouw op het Ne derlands College in Rome, maar heeft zich daar terugge trokken. Er worden geen mededelingen gedaan „Niet in Rome; en niet op Schiphol, omdat we eerst onze eigen mensen uit voerig over het verloop van de gesprekken hier willen inlich ten, aldus een mededeling van de zijde van de delegatie. De Heerlense delegatie keert morgenvroeg, zaterdag, terug. (UTRECHT (ANP) Het bestuur van de Willem Arntszstichting heeft ongeveer dertig personeelsleden van de zwakzinnigeninrichting Den nendal op staande voet ontsla gen. Zij behoren tot de 150 mensen die woensdag weiger den het paviljoen Lorentz vrijwillig te verlaten voordat de politie tot ontruiming over ging. Bij de ontslagenen zijn ook groepsleiders uit andere paviljoens van Dennendal. In een gesprek met de sa menwerkende bonden van overheidspersoneel heeft het W.A.-bestuur verder aange kondigd, dat vier (al eerder) ontslagen stafleden hun dienstwoning moeten verlaten: ex-directeur drs. Carel Muller van Dennendal, Jan Mulder, ex-directeur van het paviljoen De Witte Hull in Zeist, Dick NEW YORK (AP) De harteloze en onmeedogende computer, die in New York de overtreders van de par- iceerv er ordening en najaagt, heeft een vrouw betrapt die haar man bedroog- De computer die gepro grammeerd is op het vervol- gen van dergelijke overtre- lers, zond een nota van 2000 5 dollar wegens onbetaalde xirkeerboetens naar een man, die buiten de stad woonde. De man belde de dienst, die deze parkeerboe tes behandelt, woedend op. „Die auto staat op naam van mijn vrouw en ze is in geen vijf jaar in New York ge weest. Ik betaal geen cent zei hij. De ambtenaar, die hem te woord stond, zei. dat hij per post afschriften van de bonnen zou opsturen om de man te laten ziendat de ■overtredingen zijn auto be troffen. Toen de afschriften kwa men, constateerde de man, dait de bonnen allemaal wa ren uitgeschreven op midda gen wanneer hij werkte. Gemiddeld tweemaal per week ha'd de auto gestaan bij een en hetzelfde woninablok m Manhattan East. Hij belde me op om zich 'e verontschuldigen", zei de ambtenaar „En hij vertelde me, dat hij zijn vrouw het bewijsmateriaal had laten zien. Tenslotte gaf zij toe de overtredingen gemaakt te hebben Es gevolg van een liefdesaffaire met iemand in dat blok De ambtenaar had verder niets gevraagdomdat de man verklaarde, dat de boe tes betaald zouden worden. Nicolai die de huisarts van Dennendal was en Peter Buys, groepsleider in de Witte Huil die is ontslagen na een poging de vorige beheerder, de heer R. W. Gay Balmaz. te ontvoe ren. Het bestuur heeft ook aan gekondigd, dat het in het ka- dier van de voorgenomen „re constructie" van Dennendal een lijst gaat maken van alle mensen die nu nog een arbeids overeenkomst met de stich ting hebben. Daar is volgens de heer L. Geradts, bondsbe- stuurder van de Algemene Bond van Ambtenaren, een aantal personeelsleden bij met wie het bestuur niet verder wil werken. Het bestuur zal de kantonrechter op grond van art. 1639 w („gewichtige rede nen") van het burgerlijk wet boek vragen, de arbeidsover eenkomst met deze groepslei ders ontbonden te verklaren. De PPR-fractie in de Twee- de Kamer is van oordeel dat de vernieuwing in de geeste lijke gezondheidszorg nieuwe kansen moet krijgen. De frac tie zal doen wat in haar ver mogen ligt om de totstandko ming te bevorderen van een „Nieuw Dennendal", waarbij de structuren van de inrich ting en de instelling van be trokkenen gericht zijn op voortdurend overleg over het beleid. Dit blijkt uit een ver klaring van de fractie over de gebeurtenissen op Dennen dal. De fractie noemt het „vrese lijk", dat op Dennendal een aantal zwakzinnigen van hun huis zijn beroofd. „Dat dit uit eindelijk door de politie is gebeurd is een schande van en voor onze maatschappij", aldus de verklaring. BUENOS AIRES (Rtr.-UPI) Duizenden jonge Peronisten zijn gisteren door de gelede ren van de militaire afzetting gebroken om de begrafenis stoet van president Peron te volgen. Zij liepen onder stro mende regen achter die met de vlag bedekte kist in de sym bolische begrafenisstoet. De kiist werd overgebracht van het congresgebouw, waar Peron opgebaard lag, naar de presidentiële villa in de noordelijke buitenwijk Olivos. Evenals zijn legendarische tweedie vrouw, Evita, zal het lijk van Peron worden gebal semd en niet worden begra ven. Eerder op de dag werd plot seling een eind gemaakt aan de toeloop van belangstellen den, blijkbaar omdat het lijk, dat slechts gedeeltelijk gebal semd was, was begonnen te ontbinden Na een uitvaartdienst in de villa eindigt de officiële rouw. De winkels, kantoren en fa brieken, die drie dagen geslo ten zijn geweest, gaan dan weer open. UIT protest tegen de bedrei ging van de persvrijheid door concentraties in de sector der uitgeverijen, hebben journalis ten en technisch personeel van dagbladen in Noord-Italië het werk neergelegd. EEN Franse missionaris heeft gevraagd officieel te worden erkend als slachtoffer van de luchtvervuiling, na drie jaar gewoond te hebben in Kawa saki. de Japanse stad waar de lucht het sterkst verontreinigd is. TWEE Zwitserse bisschoppen zullen bij de Congegratie voor de Geloofsleer in Rome per soonlijk gaan informeren over de stan:l van zaken bij het onderzoek tegen de theoloog Hans Kueng. Dit is een der resultaten van de Zwitserse bisschoppenconferentie. DE Britse regering wil bin nenkort in Noord-Ierland nieuwe verkiezingen laten houden voor een nieuw ver tegenwoordigend lichaam, dat „constitutionele conventie" ge noemd zal worden. Dat staat in een gisteren gepubliceerd witboek van de Britse rege ring. De datum van de nieuwe verkiezingen is nog niet vast gesteld.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9