eraar muziek RUM Douanepost maas in btw-net l o r r Middelburg krijgt natuur terug VERLIES OP FRAMBOZENTEELT 0e Si®» I De W'k Zeeuw Jten DOUANE-AGENT BLON DEEL Situatie bij Yan Haelst hoopgevend mm m YV Y-folder in Duitse taal Uitslagen veekeuring NTE REIMERSWAAl lus Mavo ijke veiling te Made! stad streek i Basisschool kan in oktober I klaar zijn Optreden van David Ireland Raad Terneuzen vergadert op 8 augustus llMiBMI SËBiaa ïïttMN w I Terneuzen Celstraffen voor rijden onder invloed Sas van Gent Zware straf voor diefstal Boete wegens intrappen van ruiten BOETE VOOR DIEFSTAL IN GOES Kruiningen Vrijdag 5 juli 1974 LLING BESTEMMINGSPLAN ENPOEL" TE KRUININGEN ter van Reimerswaal maakt bekenji ng van 8 juli 1974, gedurende e® emeentesekretarie (afdeling Alge. voor iedereen ter inzage zal ligger ngsplan „Eendenpoel" te Kruinij. door de gemeenteraad in zijn op®,, ing van 25 juni 1974 is vastgesteld illing van het plan zijn in het or® ijzigingen aangebracht, alleen zij die zich tijdig met h® de gemeenteraad hebben gewen- en de hierboven vermelde term® id, bezwaren in te dienen bij Geèe en van Zeeland te Middelburg. juli 1974. De burgemeester voornoemd, MR. C PIJL HOGEWEG ■EVRAAGD VOOR 6 LESSEN n inlichtingen: F. Schrauwen direk en 12, Zundert, Tel. 01696-2901 6 juli a.s. zal door veilingbedrijj erkend veilinghouders, t..ov. aarder W.C.J. Rosmalen te Brei orden geveild een grote partij: ELLEN, RADIO'S, VERLICHTING! STALLATIES, ZWAARDEN, LUX DLIJKE ARTIKELEN, CASSETT )RDERS, STOFZUIGERS, ENj| lartij LUXE ARTIKELEN, w.o. zul en koperen gebruiksvoorwerpK;! oorwerpen en wat verder zal w ht. tot inbrengen van andere goeder» r de aanvang der veiling aan tl ;elimiteerde inbreng geen resultaa'J al worden gehouden in de zaal vat| afé "Centrum" Marktstraat 16, Made. veiling des morgens om 11.00 u®| tot kijken vanaf 10.00 uur. E "Eurotax, n Alexanderstraat IA, Rosmalen, Gerechtsdeurwaarder riestraat 25, BREDA. (Van onze oorrespondent) IJZENDÏJKE „Wekelijks 1 passeren er aan de grenspost Veldzicht (nabij IJzendijke) goederen vanuit België waar bij de 16 procent b.t-w., die wordt ontdoken". Dit is de mening van de douane-agent, de heer G. Blondeel, nabij Veldzicht. De heer Blondeel zegt dat. wanneer vanuit Bel gië goederen naar Nederland vervoerd worden, er bij de Belgische douane eerst een statistiek wordt gemaakt. Voor de Belgische handelaar is dit een bewijs dat hij over de waarde ervan in België geen b.t.w- behoeft te betalen. Men moet deze bij de Nederlandse douane aangeven. Als voorbeeld stelt de heer Blondeel een Nederlandse par ticulier, die in België nieuwe meubels koopt. Hij is dan ver plicht aan het Nederlandse douanekantoor 16 procent van de factuurwaarde aan btw te betalen. „Maar zoals reeds ge zegd", aldus de heer Blondeel, ..hiermee wordt vele malen de hand gelicht". De oorzaak hiervan is vol gens de IJzendijkse douane- igent, het feit dat het kantoor 'eldzieht slechts bepaalde ipeniingsuren kent. namelijk ■an zeven uur tot tien uur en 's middags van drie tot vijf uur. „Wanneer iemand met in te voeren goederen buiten die luren aan het grenskantoor komt, diient hij of te wachten, of de grens via het kantoor Sluis of Sas van Gent te pas- ren, die zijn de gehele dag 'eopend", aldus de heer Blon- dee'. Hij zegt er tenslotte van ertuigd te zijn dat er op die anier jaarlijks een groot be- Irag aan btw wordt ontdo- :en. „Het vreemde van de gehele aak is", aldus de heer Blon- [eel, „dat patrouillerende deu r-ambtenaren wel regelma tig ergens vanaf een dijk met én kijker de omtrek afspeu- :n naar overtreders- Als zij Idaarvoor tijd hebben, dan lunnen zij net zo goed het kantoor open houden", meent hij. De heer G.A. GoMsmeding, ienstgeleider van de post Terneuzen, spreekt deze be- ■ering tegen. ,.Dat gebeurt isschien een paar keer op een jaar, want ik heb niet [enoeg mensen om dat kantoor een gehele daig te bemannen". Is zijn antwoord hierop. ,,Er is een overeenkomst niet de Bel gen in Beneluxverband, maar als zij zich daaraan niet hou- en. kan ik er ook niets aan Als de handel daarover klachten heeft, dan moet zij zich tot het ministerie wenden om hierin verandering te krij gen. Overigens begrijp ik wel .waarom de heer Blondeel .graag wil dat het kantoor Veldzicht langer geopend is. Vo »r hem zou dat financieel look veel aantrekkelijker zijn" (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de loop van de maand oktober zal de [nieuwe Terneuzense basis- 1 school, die zes lokalen telt, lereed zijn. Vier van deze lo kalen zijn bestemd voor het penbaar basisonderwijs en krijgen de naam „De Meer- Ipaal". De twee overige loka len, waarin vier klassen zullen worden ondergebracht en be stemd zijn voor de vereniging [christelijk volksonderwijs vorden „De Hille" genoemd. Zolang de nieuwe school nog niet gereed is, zullen de leer lingen van het christelijk on derwijs worden ondergebracht jbij „De Stelle" in de Wagner- hof. Afhankelijk van de bezet ting van het openbare-onder- wijsgecleelte, zal er mettertijd mogelijk in het bestemmings- plan Zeldenrust een nieuwe christelijke school worden ge- I bouwd. Het hoofd van de nieuwe basisschool „De Hille" wordt de heer M. Jasperse. De voorzitter van de Kamer E van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen, die heer F de Vos, zegt van deze zaak op de hooigte te zijn „Deze kwestie is al eens in het be- stuur besproken, maar wij hebben geen medewerking van de Belgen Als de handel klachten heeft,, dan moeten zij zich mondeling of schriftelijk tot ons wenden en dan zullen wij er beslist de nodige aan dacht aan besteden" (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN „De si tuatie is hoopgevend. Ik heb niet de indruk dat de zaak helemaal op losse schroe ven staat. Men wil terugvech ten om daarmee de onderne ming te behouden", aldus de heer Th. Ackermans, districts bestuurder van de industrie bond NKV. Hij had een gesprek met de directie van tapijtwever Van Haelst en Lanzu in Nieuw- Namen. Genoemd bedrijf had voor de tweede keer binnen zes maanden van de arbeidsin spectie in Breda vergunning gekregen voor arbeidstijdver korting tot nul uur. De laatste keer werd evenwel twintig percent van de tijd door de vijftig werknemers gewerkt. De heer Ackermans: „Er heerst een malaise in de hele textiel. De situatie zoals bij Van Haelst moet daarom he laas als „normaal" worden be schouwd, in Tilburg ligt het niet anders". De vakbondsbe stuurder kon melden dat in het bedrijf alles in het werk wordt gesteld om het bedrijf uit de problemen te halen. „Er zijn initiatieven en dat vind ik positief. Het is echter niet mijn taak om de plannen die er binnen het bedrijf bestaan, bekend te maken". De heer Ackermans noemde het gesprek met de directie open. Als oorzaak voor de ar beidstijdverkorting. die zes weken mag duren, kan o.m. het instorten van de Duitse markt worden genoemd. Het bedrijf richt zich dan ook meer en meer op de nog braak liggende Italiaanse markt- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In het Middelburgse jongerencentrum „Open de Beuk" treedt zater dagavond 6 juli op de Engelse zanger David Ireland. De m-uziek van David Ire land is het beste te omschrij ven als soft-rock. Deze zanger schreef ook tezamen met zijn vrouw een serie sprookjes welke vorig jaar te zien waren op de Nederlandse televisie. Aan het optreden van David Ireland gaat een film vooraf. Vertoond wordt „Kuifje en de Zonnetempel", een tekenfilm van ruim een uur. De gehele manifestatie begint zaterdag 6 juli om 20.30 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In verband met de tijdige behandeling van het verzoek van de stich ting katholiek schoolbestuur om medewerking te verlenen aan de bouw van een lagere school in het bestemmingsplan „Zeldenrust", wordt de vol gende raadsvergadering ge houden op donderdag 8 augus tus. •IUU1"!»:;|||.|H|!|||W jpfWiSar «M Jjfe lm iiti. - "KA1- I. !lj V*' is# lOttHMft m51® Kik IK «aSwT 0 Douaneman Blondeel. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Enige jaren geleden heeft bioloog J. C. IVedts de Swart te Middelburg een voorstel ingediend bij b. en w. van de gemeente Middelburg om de flora langs, de singels en de bol werken te sparen en niet meer te bespuiten en veelvuldig te maaien met de grasmachine. Dit voorstel is nu ingewilligd. Het gevolg daarvan is dat zich rond de stad Middelburg een lint van wilde flora heeft ontwikkeld dat een lengte heeft van bijna 3000 meter en een breedte van gemiddeld 13 meter. Zeer bijzondere soorten zijn onder andere het zilversel, de teunisbloem, het duizendblad, de hopklaver, de pinkster bloem, de gele morgenster, de blauwe morgenster, het groot kasiuskruid, en de zeer zeld zame kaardebol. Bovendien is een zeer bijzondere soort ha- vikskruid ontdekt, namelijk de zeer zeldzame rode vorm. Bovendien groeien tussen al deze bloemen tientallen soor ten fraaie grassen. De wilde flora wordt om de paar hondert' meter onderbro ken door vakken met geculti veerde rozen, hetgeen een zeer mooie combinatie is. Het riet langs de vesten, zowel van de bolwerken als de singels wordt eveneens niet meer be spoten- Resultaat is een zeer fraaie brede rietkraag waarin karakieten, waterhoentjes, wilde eenden en rietzangers nestelen. Het riet wordt vroeg in het voorjaar gesneden, het geen goed is voor de ontwik keling van het riet. Daardoor kan zich in de zomer een prachtige fraaie, rietkraag ont wikkelen, die in de winter en herfst geel gekleurd is. Als het experiment wordt voortgezet, aldus de heer Wedts de Swart, zullen over enige jaren bepaalde delen van de singels en de bolwer ken kunnen wedijveren met de.beroemde dijken in Zuid- Beveland, die met veel moeite en geld zijn aangekocht door de stichting Het Zeeuwse Landschap *fen het ministerie van CRM. De, duizenden bloe men zullen ongetwijfeld veel vlinders trekken als de echte vlindertijd, die valt tussen half juli en half september, is aangebroken. Raadsexcursie Het ligt in de bedoeling van het Ternpu- zense gemeentebestuur op woensdag 28 augustus een raadsexcursie naar de Belgi sche gemeente Mol te hou den (Van onze correspondent) MIDDELBURG J. de P., 44 jaar, uit Terneuzen, ver- keek zich op 20 april jongstle den een beetje in de hoeveel heid bier die hij had gedron ken. Na een etentje reed hij zo slingerend met zijn auto door Terneuzen dat de politie hem eens aan de tand wilde voelen. Volgens de verbalisan ten bleek duidelijk dat De P op dat moment beter niet had kunnen rijden. Na zeven biertjes en een paar glaasjes rosé. De officier van justitie eiste twee weken gevangenis straf, waarvan een week voor waardelijk, twee jaar proeftijd en vier maanden ontzegging uit de rijbevoegdheid. De poli tierechter deed er een heel klein beetje af. Hij liet de celstraf gelijk de officier ge- eist had, maar verlaagde de ontzegging door van de vier maanden er één voorwaarde lijk op te leggen. Op die consideratie mocht de 27-jarige W. J. V. R. uit Sluiskil niet rekenen. Maar hij bleek na zijn aanhouding op 31 maart in Terneuzen dan ook 2,70 pro mille alcohol in het bloed te hebben. De poli tierechter veroordeelde hem conform de eis van de officier tot twee weken gevangenis straf onvoorwaardelijk en ne gen maanden ontzegging uil de rijbevoegdheid. Dat je ook niet dronken op de fiets mag zitten, ondervond de 57-jarige H. L. uit Axel Hij bleek op 25 maart j.l. ste vig onder invloed, waardoor hij een behoorlijk gevaar od de weg was .L. kreeg donder dagmorgen f 150 boete. Aanrijding Twee perso nenauto's respectievelijk be stuurd door A. E. P. uit Er- tvelde (B.) en E. de G. uit Rotterdam kwamen gisteren op het kruispunt Stationsstraat - Rijksweg te Sas van Gent met elkaar in botsing. De au to's werden beschadigd. De Belg kwam uit de Stations straat gereden en wilde links af de rijksweg oprijden. Het uitzioht werd belemmerd door een vrachtauto. Toen hij op de rijksweg kwam vertrok de Rotterdammer van een par keerplaats. Er waren geen ge wonden. (Van onze correspondente) MDDELBURG De poli tierechter in Middelburg heeft de 36-jarige J. H. M. uit Schoondijke donderdagmorgen veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk en twee jaar proeftijd. M. heeft rond 20 tot 22 april 1972 samen met G. J van E. uit de woning van P T. in de Dorpsstraat te Oost burg een t.v., flessen drank en een weekendtas gestolen. M. is al een oude bekende van de politierechter. Aangezien hij niet eens de moeite had geno men zelf ter zitting aanwezig te zijn, en hij zich dus ook niet kon verdedigen, maakte de politierechter korte metten met hem, door hem conform de eis van de officier van justitie te veroordelen. Drie jonge Te-rneuzenaars waren gisteren eveneens 'net op het verzoek van de politie rechter ingegaan zelf ter zit tinig te verschijnen. Daardoor misten zij ook de stevige eis die de officier van justitie te gen hen instelde, en die de politierechter later definitief maakte. Het ging hier om de 22-jarige M. de V., de 24- jarige B. K. Ze braken vier jarige B. K. Ze braken vi»r keer in, te Axel en te Sas van Gent. Zo pikten zij bij de ZLM een radio-pick up, en boxen, en bij Frabricon in Terneuzen walky talky's weg. terwijl zijn vrienden inbraken, stond K. op de uitkijk. De V. en Den H. werden beiden ver oordeeld tot een maand gevan genisstraf onvoorwaardeliik pn K. tot zes weken, waarvan drie voorwaardelijk. (Van onze correspondent) KAPELLE Het is op het o.enblik volop oogsttijd voor frambozentelers. Deze I week zaï wel de drukste aan- I erweek zijn van dit produkt en dat is vooral 's middags rond elf uu en 's avonds rond halfzes goed te merken op de vtiling in Kapelle-Biezelinge Want dan komen enkele hon- j derden telers met allerhande vervoermiddelen hun frambo- I zen afleveren. Dagaanvoeren van ruim 20 i ton frambozen kwamen deze week voor op de Kapelse vei ling en d' is op zich een behoorlijkt veelheid, maar het is toch zienlijk minder dan het zou kunnen zijn en wat normaal genoemd kan worden- De frambozenoogst 1974 valt tegen. Dat was reeds het geval vanwege de aanhou- geen goed gedaan. Er zijn goe- voorjja en deze week hebben regen en wind het gewas ook geen goed gedaan. Er zijn go- de percelen frambozen in ddt Zeeuwse fruitcentrum. Er zijn veel meer waar sprake van is var. een slechte tot zeer slech te oogst. Het vorig jaar viel de oogst ook tegen. De aanvoer bij de veiling in KapeHe-Bie- zelinge bedroeg toen iets min der dan 300 ton en dat was maar ongeveer 70% van wat de laatste jaren een normale produktie was. Dit jaar moet worden aangenomen dat het nog minder wordt. Tijdens de eerste aanvoerweken zat het niet te best vanwege de z.g grofkorrelighéid, veroorzaakt door droogte en koude gedu rende he+ voorjaar. De hoop was gevestigd op deze week, wat dt drukste aan voer week moest worden maar de storm van maandag heeft veel scha de aangebracht. Soms in afge waaide stengels maar nog meer in de vorm van bescha digde vruchten. De frambozen die in Kapelle worden aange voerd krijgen al jaren een be stemming voor zgn. veredelde verwerking, dat wil zeggen dat ze naar diepvriesindustrie gaan of worden verwerkt in blik oi glas op sap. Het pro dukt wordt hiervoor aange voerd in doosjes met 250 gram nettoinhoud. Het plukken in de^e doosjes vraagt wat meer werk maai de telers werden daar meestal goed voor be taald. Dit jaar is dat ook niet het geval- Omdat de oogst te genvalt is ook de kwaliteit minder dan gewoonlijk en dat resulteert op dit moment in een prijs die bijna een gulden per kg lager ligt dan het vorig jaar. Het behoeft geen nader betoog dat het hierdoor voor veel frambozentelers een slecht jaar dreigt te worden. Rel op school (Van onze correspondente) MIDDELBURG De heer P. C. K. 27 jaar, uit Terneu zen maakte zich op 22 aprii j.l. zo kwaad op zijn leraar, en tater op de directeur van rijn school, dat hij eerst een ruit van de garderobe en later die van de voordeur intrapte, op het centrum voor vakopleiding in Middelburg. De rel ontstond nadat de leraar een opmerking had gemaakt over een bepaald werkstuk van K De politie rechter vond dat intrappen van die ruit niet er g gepasl Hij veroordeelde K. bij ver stek conform de eis tot f 200 boete. (Van onze correspondent SLUIS Alle West- Zeeuwsch-Vlaamse VVV's be schikken sedert deze week, dankzij de Streek VVV West- Zeeuwsch-Vlaanderen, over een Duitse uitgave van de zo genaamde hand-outs, waarvan de Nederlandse editie eind 1973 verscheen. De hamd-outs bevatten de voornaamste toieristische gege vens van elke plaats, ligging, bezienswaardigheden enz. kort om alle gegevens, welke voor de toerist van belang zijn. De ze hand-outs* sluiten aam op de streekf older van West- Zeeuwsch-Vlaanderen, welke begin dit jaar verscheen en blijken in die praktijk zeer goed te voldoen. Elke VW in West- Zeeuwsch-Vlaanderen ontving op kosten van de Streek VVV 1000 exemplaren terwijl en kele VVV's gebruik maakten van de mogelijkheid om tegen een gering bedrag extra exem plaren te bestellen. Er zijn plannen om van de hand-outs ook nog een Engelse en Franse ediitie te laten ver schijnen, waardoor het infor matie-materieel, waarover de West-Zeeuwsch-Vlaamse WV's kunnen beschikken, geheel compleet zal zijn. De uitgifte van één accommodatie-gids voor geheel West-Zeeuwsch Vlaanderen is een van de vol gende punten, welke de Streek VVV voor volgend jaar op haar programma heeft staan. W est -Z eeuwsch-'Vlaan deren loopt hiermede zeker voorop, wat betreft de unifica tie van het informatie-mate rieel van het VVV-wezen in Nederland, waarop vooral door ret Nationaal Bureau voor Toerisme wordt aangedrongen. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De jonge schipper R. B. uit Hansweert bleek donderdagmorgen tij dens de zitting van de politie rechter nog een beetje be duusd over de dingen die hij op 26 april j.l. overhoop had gehaald. Hij liep in die tijd in de ziektewet, en had nog f 800 schuld. Het voorstel van een vriend, om via een in braak het bedrag aan te zuive ren, leek een aardig idee. Zo togen beide jongens naar De Brug in Goes. Ze ontdeden de toegangsdeur van zijn schar nieren, en uit het kantoor na men ze f 273 en nog een aan talgirobetaalkaarten weg. Don derdagmorgen kreeg B. een maand gevangenisstraf voor waardelijk, twee jaar proeftijd en een geldboete van f 400.- Rc-oemin? Het hoofd van de school met de bijbel te Kruirrngen, de heer S. Roos endaal, gaat Kruiningen verla ten om per 16 september in eenzelfde functie in dienst te treden aan de Kon. Juliana- sehool te Waddinxveen. De heer Roosendaal heeft 20 jaar als hoofd van de school met de bijbel te Kruiningen gefun geerd. Per 1 oktober 1974 is in zijn plaats benoemd de heer J- Sanderse. afkomstig uit Over- haar (Ov). BERGEN OP ZOOM Roxy, 19.30 u.: Gejaagd door de wind. Luxor, 20.00 u.: Vro lijke ontucht in Tirol. 18 j. Oud schoolgebouw, Kerk straat 3, expositie werken van diverse kunstenaars (t.m. 25 aug.). Open: dag- van 10.00 tot 19.00 uur. Op zondag geslo ten. CADZAND Schoolplein, 14.30 u.: Crea- tieviteitsmiddag door S.J.C. COLIJNSPLAAT Dorpshuis De Brug, 20.00 u.: Instuif. GOES Grand, 20.00 u.: The sound of music, a.l.; 2300 u.: Raad 's wie er vannacht bij me slaapt. 18 j. Toeristische dagen, diverse evenementen GMC (t.m. aug.). Museum voor Z.- en N.-Be- veland, expositie „Met vlag en wimpel" (t.m. 15 sept.). Open di. t.m. zat- 10.00-12.00 en 13.30-17.00 uur. HEILLE (bij Sluis) Streeklandbouwmuseum, overzicht 1-andbouwgeschiede- nis van de streek. Met gewas sen- en kruidentuin. Bijenkot, kinderboerderij, paardestal, dorsvloer, koestallen en café restaurant in een driehonderd jaar oude schaapskooi. Open ma. t.m. vrijd. 10.00-12.00 en 13.00-17.00 uur. Zat- en zond. 10.00-12.00 en 13.00-19.00 uur (tot 1 oktober). HENGSTDIJK Recreatieoord De Vogel, 20.00 u.: Kaartavond. HULST Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 20, expositie oude kaarten, etsen en gravures (t.m. 31 aug.). MIDDELBURG Citytheater, 20.00 u.: Help, de dokter verzuipt, a-1.; 23.30 u.: De dochter van Jack de Ripper. 18 j. Abdijgebouwen, 21.00 u.: Klank en lichtspel „Schrijn van zwaard en kruis". Jacob Roggeveenhuis, expo sitie en verkoop Ceylonse ba tik en Turks mohair. Geopend dag. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. t.m. 12 juli). Stadhuis, vleeshal, expositie werken van de graficus M.C- Escher (t.m. 11 aug.). Open dag. 10.00-17.00 uur, zond. 14.00-17.00 uur. Zeeuws Museum, Abdijplein, expositie tekeningen van Bantzin-ger over de inundatie en droogmaking van Walche ren (t.m. 31 aug.). Geopend ma. t.m. vrijd. 10-00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur, zat. en zond. 14.00-17.00 uur, boven dien iedere maandag t.m. vrij dag om 15.00 uur filmvoorstel ling van Broken Dykes van Fern-hout en Terug naar het Eiland van Charles v,d. Lin den. Rijksarchief, St.-Pitter- straat 38, expositie Hugenoten in Zeeland van 9.00-12-30 en van 13.30-17.00 uur, zat. van 9.30-12.00 uur (t.m. 31 aug.). OOSTBURG Ledeltheater, 20.00 u.: Vro lijke ontucht in Tirol. 18 j. TERNE' Luxortheater, 20.00 u.: Vreemdeling zonder naam. 14 j. Stadhuis (hal), expositie, „Presentatie van een mentali teit", werkstukken over woon- en werkomgeving van de mens- Tevens werk van Joop Dam, amateur-natuurbescher mer (t.m. 14 juli). Geopend: ma. t.m. vrijd. 8.15-17.15 uur, vrijd. ook 19.00-21.00 uur. Zat. 14.30-17.00 uur. Museum Burg- GeP'straat 2 exnositie Hol landse en Vlaamse munten (t.m. 3 aug.). Open d-i. t.m. zat. van 14.00-17.00 uur. VLTSSINGEN Alhambra. 20.00 u.: Help, de dokter verzuipt, a-1.: 23.00 u.: Een bed voor ons drieën. 18 j. St.-Jacohskerk, 20.00 uur: Orgelconcert door Bram Beek man, orgel, en Philip Fey, ho bo. Ned. Museum, expositie Honderd jaar Oranje 1874-1974 (t.m. 30 juli). Open ma. t.m, zat. van 10.00-12.00 en van 14.00-17-00 uur, zond. van 14.00-17.00 uur. IJZENDIJKE Jeugdgebouw, 10.00 u.: Filmvoorstelling door SJC. Streekmuseum, expositie Cadzandse Kamer, landbouw, heemkunde en archeologie (t.m. 15 sept.). Geopend werk dagen van 10.00-17.00 uur. De Molen, expositie werken van Nederlandse en Belgische kunstenaars en van een Oos tenrijkse kunstenaar (t.m. 17 sept.)- ANTWERPEN Middelheimpark, expositie „Belgische Beeldhouwkunst" met circa 150 beelden van de voornaamste Belgische kunste naars. Geopend: alle dagen (tot 6 oktober). Bouwcentrum, Jan van Rijswijcklaan, expo sitie De Mens", waarin het verschijnsel mens in zijn tota liteit wordt voorgesteld (tot 31 augustus). Museum Vleeshuis, Vleeshouwerstr. B-2000, expo sitie „Ruckers, documenten en instrumenten". Geopend dag. van 10.00 tot 17.00 uur. Op maandag gesloten (tot 1 okt.). (Van onze correspondent) HEILLE Bij de te Heffie gehouden 17e premie-rundvee keuring, waarvoor ruim 80 stuks rundvee waren inge schreven, werden de volgende eerste prijzen behaald. Vaar zen 1-lVi: Annetje en Nadien van R. Focke. Vaarzen 1V2-2 jaar: Setma 18 en Sarina 6 van J. de Rijcke en Roza van A. Tresonie. Oudere vaarzen: Koosje A. Tresonie, Suzan R. Focke; Corrie A. Tresonie; Nannie J de Rijcke. Groepen Vaarzen: A. Tresonie; R. ïW- ke; J. de Rijcke. Kampioen vaarzen: Seima 18 J. de Rijc ke; reserve-kampioen: Koosje A. Tresonie. Koeien geboren na 1 juli 1971: Betsie R. Foc ke; Sonja R. Focke; Udine R. Rammelaere; Nannie 14 J. de Rijcke; Ria J. de Rijcke. Koeien geboren na 1 juli 1970 (ie halfjaar): Bertha J. de Rijcke (beste uier); Olga 2 J. de Rijcke; Ina J. Cauwels; Bertha J. Rammelaere. Idem tweede halfjaar: Alma 10 J. de Rijcke (beste uier); Lina 2 J. Cauwels; Selma 16 J. de Rijcke; Annetje 6 J. de Rijc ke; Sarina 4 idem. Koeien ge boren na 1 juli 1969: Sjora J. Rammelaere (beste uier); An netje R. Focke; Betsie Aug. Calus; Nannie J. de Rijcke; Sonja idem. Koeien geboren na 1 juli 1968- Inka J. Cau wels; Selma R. Focke (beste uier); Rozanna J. Rammelae re; Roos R. Focke. Koeien ge boren na 1 juli 1967: Alma J. Cauwels (beste uier); R. Foc ke; Carla A. Tresonie; Trees J. Rammelaere. Oudere koei en: Bertha J. de Rijcke (beste uier); Sarina R. Focke; Roza Aug. Calus; Orfus J. Ramme laere; Selma 13 J. de Rijcke. Kampioen koeien: Bertha Jos de Rijeke; reserve kampioen Alma J. Cauwels. Beste uier: Alma 10 J. de Rijcke. Groepen van 5: J. Cauwels en J. de Rijcke. Groepen van 4: R. Focke er J. de Rijcke. Groe pen van 3: J. Rammelaere en J. de Rijcke. Produktie koei en: 1. Sarina R. Focke 1101 gram vet per dag, 2. Lena J. Cauwels 852 gram vet per dag, 3. Habeltje Selma R. Focke 821 gram vet per dag. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwsitraat 9. tel 01150 7920 (4 lijnen); HULST: Steenmaat 14 tel 01140 - 3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel 01100 - 8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m vrijdag 8 15 - 12 30 en 13.30-17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE EXPLOIT A TIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00 20 00 uur. tel. 01800 - 22341, zaterdag van 10 00-1100 uur tel 01600 - 49900. zondag van 20 00 22 00 uur tel 01600 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwst'h-Vlaanderen tel 01140-3751 of 01150 - 6297; Midden- Zeeland 01100 4944 HUIS A AN SLUITINGEN REDACTIE 'het Zeeuwse redactie S C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen tel 01150 7920 privé tel 01150 5745, algemeen re- dacteur ZeHand A Koopman Kant<K>i Kromme Weele 4. Mid delburg tel 01180 -7764 privé tel 01180- 7438 redacteur Midden- Zeelnnd drb J Bouwman» kantoor Klokstraat 1. Goes tel 01100- 803Ci privé Zuidvhetstraat 53 Goes, tel 01100-8138, redacteur te remeuzen en Kanaalzone G van Berkei kantooi NJeuw.st.raat 9, Terneuzen tel 0115T 7920 privé tel 01150 -4866 redacteur W.Z. Vlaanderen R var» der Helm Melkweg 40 Oostburg. t.ei 01170* 3370: sportredactie Zeeland T Koomen. tel 01155 -2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J de Boer Truman laan 10. Axel, tel. 01155 - 2237. ABONNEMENTEN-EXPLOIT A TIE inspecteur Zeeland P Konings, tel 01150- 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE fnsperteur Zeeland C. Menu. tel. 01100-4316.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5