Braziliaanse coach Zagalo: „NEDERLAND HEEFT DRIE BELANGRIJKE SPELERS" l/MM 74 West-Duitsland-Scliön morgen honderd keer Pele uit het trainingskamp verwijderd Hoe rond is de bal? DDR begrijpt WK nog niet Opnie TIJ] GEI TOUR IN CUFER „Regen is onze tegenstander" BRAZILIAANSE SPELERS MAKEN ORANJE-RAPPORT Extra premie van 150.000 voor Extra program op de DOOR Brazilië-Oranje staat gelijk GEORGE KNOBEI tmrni m** Harry Vermeulen Jack Arentsen Theo Vaessen (Van onze speciale verslaggever) HANNOVER Mario Zagalo is sinds zijn komst in West- Duitsland (nu alweer bijna twee maanden geleden) maar weinig veranderd. De Braziliaanse bondscoach lijkt nog altijd uitermate rustig en vertrouwt nog steeds op zijn ploeg. „Eens moet de echte vorm er zijn. De prestaties worden wel steeds beter, maar nog altijd heeft Brazilië niet het juiste ritme te pakken. Mogelijk dat de strijd tegen Nederland de prikkel zal worden die veel van mijn spelers over de drempel heen kan tillen". De Braziliaanse coach beseft dat het in het Westfalenstadi- on van Dortmund geen gemak kelijke zaak zal worden. „We hebben met twee tegenstan ders af te rekenen. In de eer ste plaats met de spelers in het veld en daarnaast met al die Nederlanders die ook dit maal wel weer op de tribunes zullen zitten". Nederland is voor Zagalo be slist geen onbekende tegen stander. In de eerste finale ronde zag de Braziliaan zelfs twee wedstrijden van de Oranje-mannen. „Ik was in Dortmund bij het duel tegen Zweden. Daar heb ik gezien dat het voor de Nederlandse ploeg moeilijk is om een hecht gesloten defensie open te bre ken. Daarna heb ik eveneens in Dortmund de geweldige prestatie tegen Bulgarije ge volgd. Uit die beide wedstrij den kan ik een belangrijke conclusie trekken. Niet alleen Johan Cruyff is het grote ge vaar bij Nederland, maar ik vraag me af: hoe kan ik de erg krachtig spelende Nees- kens mede afstoppen en wat moet ik doen om de grote spelmaker op het middenveld, Van Hanegem, onder controle te krijgen. Nederland heeft niet een, maar liefst drie be langrijke mensen. En het zal moeilijk zijn om daar de juis te wapens tegenover te plaat sen"* bekent Zagalo in het Braziliaanse trainingskamp Hotel Benther Berg in de om geving van Hannover. Maar de zorgen die Zagalo kent zouden wel eens plaats kunnen maken voor een bij zonder groot optimisme wan neer woensdagavond om half aaht plotseling blijkt dat Bra zilië ineens wel de krachten kan ontwikkelen waarover de ploeg toch zou moeten be schikken. Zagalo: „Nog teveel van mijn spelers blijven onder hun normale vorm. Nog altijd heeft men niet het zelfbewus te spel kunnen vinden, waar door zelfs de meest gerouti neerde en ook sterkste tegen stander uiit het ritme wordt gehaald. In de wedstrijden te gen Schotland, Oost-Duitsland en Argentinië heb ik vooral geprobeerd om het spelpatroon weer een zuiver Braziliaans karakter te geven. En dat be tekende dus dat we met een aanvallend concept tegen deze ploegen zouden aantreden". „Maar wat gebeurde, men liet zich weer de speelwijze van HANNOVER „Het weer is onze grootste tegenstander", zegt de blonde Braziliaanse verdediger Marinho. „Wij heb ben de laatste tijd nogal vaak op gladde velden en hij regen moeten spelen, maar we zijn er nog altijd niet aan ge wend". Linkervieugelverdediger Fran cisco Manr.ho is ongetwijfeld de hardste man in de Brazili aanse ploeg. Velen van zijn directe tegenstanders hebben dat aan den lijve ondervonden. „Maar", verontschuldigt Ma rinho zich, „ik moet hier wel zo spelen. Anders kom ik he lemaal niet aan de bal. Mijn eerste uitgangspunt is altijd: iedere tegenstander moet res pect voor me hebben. Als men dat eenmaal heeft, dan kunnen we gaan voetballen. Zeker te gen de Europese ploegen die juist hier in West-Duitsland zo duidelijk in het voordeel zijn wat het publiek en het weer betreft". de tegenstander opdringen, een gevolg van het feit dat er in de Braziliaanse ploeg nog altijd niemand is gevonden die in zijn eentje het wedstrijd beeld kan bepalen. Rivelimo is op dit mament op weg om zelfbewuster te gaan spelen. Maar het is natuurlijk de vraag of hij dat ook in de strijd tegen Nederland kan be werkstelligen". Het is nog .altijd een lust om in het Braziliaanse trainings kamp te vertoeven. Als men eenmaal van de Braziliaanse voetbalbond een speciale kaart heeft ontvangen waardoor men het gehele toernooi als een vriend van Brazilië wordt be schouwd, dan kan men zich onbekommerd vermaken bij de Brazilianen. Zo ook giste ren, toen buiten Hotel Benther Berg de regen met stromen neerviel en binnen de spelers zich met allerlei spelletjes vermaakten. En als men dan eens nieuwsgierig bij zo'n groepje druk pratende, roken de en alleen frisdrankgebrui- kende topvoetballen: staat te kijken, dan is er altijd wel iemand die de „vreemdeling" uitnodigt om ook aan het kaartspelletje deel te nemen. En juist op die momenten zijn de Brazilianen erg spraakzaam over hun voetbalsport. Vraagt Jairzinho in gebroken Duits om een foto van het Neder lands elftal, wil Rivelino- die een beetje Engels spreekt, graag weten hoe oud Johan Neeskens wel is en heeft ver dediger Ze Maria de meeste belangstelling voor Het Kei zer. Het Nederlands elftal leeft duidelijk in de gedachten van de Brazilianen. Maar hoe denken Jairzinho. Rivelino en Ze Maria nu over de kwaliteiten van hun eigen trainer. De meningen rijn dui delijk verdeeld. Ze Maria: ..Zagalo is voor de buitenwe reld een poker-face- Niemand kent hem goed. zelfs wij niet. De kritiek op hem is echter niet eerlijk. Hij en wij doen alles om Brazilië weer wereld kampioen te maken". En Rivelino: „Dit Braziliaanse elftal is niet het sterkste dat samengesteld kan worden, liefst vijf van onze topspelers zijn geblesseerd. Zagalo zorgt er echter voor dat we vertrou wen dn de toekomst houden". Maar wat denkt men dan over het Nederlands elftal, de ploeg die in München de super-fina le tegen West-Duitsland zou moeten gaan spelen Alleen Jairzinho wil de vraag beant woorden. „Als we Nederland verslaan dan worden we ook wereldkampioen". formuleert de Braziliaanse vleugelaanval ler kort. „Als dat niet gebeurt, dan gaat de wereldbeker ze ker waar Nederland". (Van onze speciale verslaggever) HANNOVER Alle Brazili aanse spelers hebben de op dracht gekregen om over de wedstrijd Nederland - DDR een rapport samen te stellen. Op alle kamers van Hotel Benther Berg in Hannover ïijn speciale tv-toestellen ge plaatst en via een gesloten tv-cirouit is tot driemaal toe de wedstrijd Nederland - DDR te zien geweest. Bonds coach Zagalo verwacht vana vond de rapporten op zijn kamer. Woensdagmorgen zal dan gezamenlijk over de te olgen tactiek in de strijd tegen Nederland worden ge sproken. 0 Het lijkt wel of de Braziliaanse ploeg tijdens de training de hemel om geluk smeekt. Het geluk wat de regerende wereldkam pioen morgenavond langs Nederland moet brengen. (Van een onzer speciale- verslaggeVer) HILTRUP Het Neder landse elftal heeft in zijn ge schiedenis twee keer tegen Brazilië gespeeld. De eerste keer was tijdens de Olympi sche Spelen van 1952 in Fin land. In Turku verloor Neder land in een voorronde wed strijd met 15. In 1963 speelde Nederland ten tweede male tegen het Zuidamerikaanse land, dat zich inmiddels had verzekerd van twee wereldtitels. Oranje won met 10 door een doel punt van de Ajaxied Petersen. In deze ontmoeting speelde voetbalgrootvorst Pele toen op het toppunt van zijn roem. 20 minuten mee ten bedrage van 50.000 gulden. (Van een onzer verslaggevers) FRANKFURT Voor de Westduitse bondscoach Helmut Schön is de strijd van komen de woensdag tegen Polen in Tweeërlei opzicht van belang. Niet alleen moeten de West duitsers zich in deze slijtage slag nog zien te plaatsen voor de finale van het wereldkam pioenschap in München, maar daarnaast heeft het duel in het Frankfurter Waldstadion voor Schön en de spelers nog een extra prikkel. Het is namelijk precies de honderdste wed strijd die de Westduitse ploeg speelt onder leiding van Hel mut Schön. Sinds 4 november 1964, toen Schön de funktie van bonds coach overnam van de vermaar de Sepp Herberger, is er nogal eens wat te doen geweest rond Schön. Ondanks enkele zwak ke prestaties van zijn ploeg kan de Westduitse coach toch terugzien op een geslaagde carrière. Van de tot nu toe 99 gespeelde interlands werden er namelijk in de periode Schön 65 gewonnen, 18 wed strijden eindigden in een ge lijkspel en slechts 16 maal werd verloren. Hoogtepunt in deze serie was ongetwijfeld het veroveren van de Europe se voetbaititei. Twee jaar ge leden versloeg West-Duitsland in Brussel de Russische for matie in de finale. In de laatste wereldkampioen schappen heeft de Westduitse ploeg echter geen werkelijk hoogtepunt onder leiding van Helmut Schön kunnen berei ken. „Het wereldkampioen schap in Mexico heeft me wel op de meest onaangename wij ze verrast. Zeker nadat we daar in de halve finales door Italië (na verlenging) met 4-2 werden uitgeschakeld, terwijl we in die strijd toch met 2-1 hadden voorgestaan. En dan de laatste nederlaag tegen de DDR. Dat resultaat heeft me sterk aangegrepen", zegt de 58-jarige Schön. Sinds de 1-0 nederlaag tegen de DDR in Hamburg is Schön sterk veranderd. Hij is erg cynisch in zijn antwoorden ge worden, heeft een asgrauwe gelaatskleur gekregen en zelfs hebben de doktoren hem de laatste dagen erg veel rust voorgeschreven. Hij is daar door nog maar sporadisch bij de trainingen te vinden. Ge ruchten dat de Westduitse bondscoach duidelijk over spannen is en hartklachten heeft warden door de West duitse medici bij de nationale ploeg tegengesproken. Zij zeg gen: „Schön is alleen wat oververmoeid". Anderen in het begeleidingsteam oordelen echter: „Dit wereldkampioen schap heeft Sehön minstens tien jaar van zijn leven ge kost. Het is de vraag of onze bondscoach na dit wereldkam pioenschap en dan om gezond heidsredenen nog wel in dienst kan blijven". De slechte prentaties van het nationaIe elftal van Uruguay in dit wereldkampioenschap hebben er toe geleid, dat de voorzitter van de voetbalbond Fermin Sorhueta met onmid dellijke ingang voor zijn funk tie heeft bedankt. De scheidsrechterscommlssie van de FIFA zaï donderdag de namen bekend maken van de arbiters die de beide nog te spelen wedstrijden in München zullen leiden. De Belg Loraux was tot zondag de belangrijkste kandidaat voor het leiden van de finale. Na hetgeen de Belg echter in de strijd tussen Argentinië en Brazilië heeft laten zien (hij zorgde toen voor meer kabaai dan de spelers) zijn de kansen voor Loraux aanzienlijk ge daald. De Braziliaanse conditietrainer Chirol maakt zich zorgen over een aantal van zijn spelers. „Er wordt door de meeste spe lers te veel gerookt", vindt Chirol. Vooral laatste verdedi ger Pereira maakt het in de ogen van Chirol te bont. „Pe reira", zegt hij kwaad „rookt per dag minstens een pakje filtersigaretten op. Een maand geleden rookte hij zelfs niet. Pereira wordt nog geslagen door Jrirzinho, die momenteel al zo'n 40 sigaretten per dag rookt". De handtekeningen van de Oostduitse speiers brengen op dit moment op de handteke- ningenmarkt in West-Duits land het meeste geld op. Voor het hotel Altenkamp in Ralin- gen werd gisteren ruim 1.25 geboden voor een handteke ning van bijvoorbeeld Spar wasser. Johan Cruyff, zijn handtekening dan, was in Ra tingen te koop voor iets meer dan een gulden. De twee Poolse spelers Szar- mach (topscorer) en Deyna, die tijdens de strijd tegen Joe goslavië vervangen moesten worden, kunnen waarschijnlijk morgenavond tegen West- Duitsland weer spelen. Hoewel in eerste instantie de blessures vrij ernstig leken, oordeelde de Poolse bondscoach Gorski gisteren: „Op dit moment kun nen beiden wel niet spelen, maar ik ben er gerust op dat woensdag alles weer in orde zal zijn". (Van onze speciale verslaggever) HANNOVER De Brazili anen blijven het nationale elf tal overstromen met geweldige premies. Is iedere speler a! een premie in het vooruitzicht gesteld van ruim 160.000 als men wereldkampioen wordt, gistermiddag kregen de spe lers te horen dat iedereen bij een overwinning op Nederland 50.000 kam incasseren. (Van een onzer verslaggevers) HANNOVER De gehele Braziliaanse selectiegroep is kwaad op Pele, het Braziliaan se voetbalwonder dat zolang liet totale gezicht van het Zuidamerikaanse voetbal heeft bepaald. Pele laat in West-Duitsland geen gelegenheid ongebruikt om te verkondigen dat bonds coach Mario Zagalo een volle dig verkeerde groep heeft ge selecteerd voor het wereld kampioenschap. Ook de 2-1 overwinning van Brazilië op Argentinië heeft maar weinig aan het denkbeeld van Pele kunnen wijzigen. Gisteren verkondigde Pele: „Het is al een wonder dat dit Braziliaan se elftal tot de laatste vier is doorgedrongen. De ploeg heeft de resultaten tot dit moment meer bereikt door de reputatie die men altijd nog heeft, dan door speltechnische kwalitei ten. Werkelijke uitblinker» zijn er bij dit Brazilië niet te vinden". Pele is het vooral niet eens met de manier waarop Zagalo de ploeg samenstelt en ook de tactiek vaststelt. „De spelers krijgen veel te weinig vrij heid. Zagalo durft geen risico's in te bouwen, geeft geen en kele speler de vrijheid om zijn eigen spel te spelen. En daardoor speelt iedereen min stens 30 tot 40 Drocent onder zijn normale vorm". Kritisch volgt Pele ook het spel van de laatste man Perei ra. Pele: „Hij durft wel eens mee naar voren te gaan, maar dan voetbalt hij zo dom dat zelfs een schooljongen hem de bal kan afnemen. Het is wel een imponerende figuur, maar verdedigend een slecht organi sator". Al deze uitspraken hebben er toe geleid dat Pele geen toe stemming meer krijgt om het Braziliaanse trainingskamp in hotel Bentherberg bij Hanno ver binnen te komen. „Wij hadden verwacht", stelt trai ner Zagalo, „dat juist een man als Pele voor de ploeg nog van grote waarde had kunnen zijn. Ook nu hij voor de nationale ploeg heeft bedankt. Pele on dermijnt het zelfvertrouwen van mijn spelers". De uitspraak van Pele over Rivelino, de man die nog de meeste Braziliaanse doelpun ten tot nu toe heeft gescoord, deed in de ogen van cle Brazi lianen helemaal de deur dicht Pele over Rivelino: „Brazilië denkt dat men door het goed nemen van vrije sohoppen het wereldkampioenschap kan veroveren. Rivelino heeft men daarom voor de rol van vrije- schoppenspecialist opgeleid. Maar men is daarbij vergeten dat men hem helemaal uit zijn eigen spel heeft gehaald. Rive lino is van huis uit slechts een matig schutter, maar een goe de spelopbouwer. Dat was hij tenminste in Brazilië. Maar in dit wereldkampioenschap is hij ineens niets meer. Za-galo heeft hem helemaal verprutst. Zet bij Rivelino een sterke man als bewaker en Brazilië is gelijktijdig geen cent meer waard. Nederland zal dat woensdagavond in Dortmund bewijzen", bulderde Pele kwaad nadat hij kort daarvoor uit het Braziliaanse trainings kamp was gezet. De halve wereld met deze ook al aljgömeen staat er voor op z'n kop. opgeld doende tegel wordt maar het voetbalspel zelf de oorlog niet alleen aan de draaft nog in de kinder- tegenstander, doch ook aan schoenen. Ook letterlijk, het wezen van het spel Want de hevig betaalde en verklaard. Dat is een zonde goed doorbakken ptrofegsio- tegen de natuur, die zidh op nals, waarvan verwacht den duur goed, op de wordt dat ze vanaf 25 meter lange duur zal wreken. In met een kromme bal een geen andere sport wordt zo bolhoed raken, dragen schoe- met de regels geknoeid als in nen waarover kennelijk nog de voetbalsport. En in geen niemand zijn voetbaldeskun- andere sport wordt de eolia- diige gedachten heeft laten borerende scheidsrechter zo gaan. Juist die vlakken van te pakken gezet In weinig de moderne voetbalschoen, andere sporten spuwen de die het veelvuldigst met de tegenstanders elkaar zo veel- bal in aanraking komen, vuldig in het gezicht, worden opgesierd met hob- King Soccer hinikt en heeft belige strips of goed onge- een stinkende adem, maar lijkgemadkt door ellenlange, hij blijft nog wel even de als maar losrakende veters king. Het volk knielt voor en door een hijgend uit de hem neer en zijn eerste be scheen zwabberende tong. In dienaars zijn de halfgoden dit verband: afgezakte voet- die we, als we durfden, vlot- balkousen zijn legio en erg weg op een weegschaal zou- in, maar zonder twijfel ook den plaatsen om hen het te- oorzaak van groteske missers genwidht in goud uit te beta- gepleagd door profs, die per len. Fanny Blanfeers Koen trap een meier vangen. kreeg toen ze met vier gou- En wist u, dat het huidige den medailles van de Lon- wereldkampioenschap ge- dense Olympische Spelen te- speeid wordt met geplastifi- rugfkeendie een fiets cadeau, ceende leren ballen, die bij Maar wel eentje met ketting- droog weer zó stroef zijn, dat kast en terugtraprem. Onze zelfs de competentste spelers Qranjej,onkies worden ach. erover struikelen en Cruyff torna gezeten door banikiers er al officieel over klaagde? met certificaten tot waarden Als het nog ooit ophoudt met van duizenden guldens in de regenen, hetgeen niet waar- hand, nog belet moetend vra- sehijnlijk is, moet u er maar gen ook En Cruyff heeft in eens op letten. züjn opvallende bescheiden- Ook anderszins staat de held gezegd dat wie niet voetbalsport te kijk in zelf- voor Oranje is, zich tegen- gebreide babyschoentjes. Aan stander van het gehele Ne- de pure techniek van het derlandse volk verklaart, spel werden duizend-en-één Daarna werd de schuldige schrifturen gewijd, maar een journalist, die effentjes te- standaardwerk i® er niet en gendraads geschreven had, en dat is erger daar zit bij voetballersgericht in de duidelijk ook niemand op te vijver gemikt. Niemand floot wachten. De tactiek wordt free-kick. De haan, die wilde behandeld als een stiefkind, kraaien herinnerde zich bij Iedere oefenmeester heeft tijds dait hij niet zwemmen daar zijn eigen vage gedach- kon. ten over, maar te zamen komt Maar vedetten staari men met tot het opstellen van althanJ. met één teen buiten een verklaring^ van defect- de we, En we Wcm met ten van de Sport, met als zij u machtlg veel le. preambule: Het doel van zier aan het het Spel is te winnen en het succeg van d/Enigeltjes van doel kan en mag niet zyn 0ranje Qn^ks ahes. Maar met te yerliezen" M^ komt wat oök wger er met toe de sportaoraalu t vaft amateu.ristische de goot te halen en vervol- wei^g doordachte wijze gens te verheffen. waarop zelfs aartsvaderlijke Dezer dagen van voetbalexperts uitvoerig en Hanegem no| dat het hem ja dradi de karwen ko. koud liet hoe als er maar me£d WPdstrijden afwegen, gewonnen werd. Dat d ep- zonder psychologie tan grond,® fout. Dat is meel m het met ^t^elijke de suiker doen. Dat is onder- ulzet in dat bepaalde mi,K;U gewicht .geven. Dat is flessen- voetbaUende collectief trekken), maar wel gemeen- zonder de hoofdrolspeler d.;e SPi lüj n v toeval heet voetbal en Datzelfde speelt bi) de mter- t scheelt maar één prefatie van de op hol geria- etter daarby te betrek. gen spelregels t ken Wel zeggen ze steevast naamde aan de notxlrem dat ro£|aar nooit trekken is schering en inslag. h- dH Een doorgebroken mannetje rond ls' wordt in 's hemelsnaam maar Als we wereldkampioen wel vanzelfsprekend onder- worden, krijgt Frantisek va;n uit en desnoods het zieken- een hoek. Ansichten ei- huis ingehaald. Dat is zelfs nesi Klowns van Hemrich met een gele kaart erbij al- Boll. Rinus niet, die heeft er tijd nog beter dan een doel- a' een- punt tegen- Wat jij? Maar JAN WINTRAECKEN Hoe groot het verschil van opvatting is ten aanzien van de manier waarop voetbal ge speeld moet worden, hebben de DDR en Zweden zondag laten zien. Waar Zweden zijn rol als underdog in zijn poule met beide handen aangreep om West-Duitsland op de rand van de afgrond te brengen, zodoende mede zorgend voor een enerverend kijkspel. eD pas in de laatste fase eervol verloor, heeft de DDR in te genstelling tot zijn reputatie zich tegen Nederland zó ang stig, men zou bijna zeggen laf, opgesteld, dat de wedstrijd als kijkspel door zijn schuld vrij wel de mist is ingegaan. Hoe wel dat voor Oranje uiteraard een prettige zaak is, getuigt het van de kant der Oostduit sers van een groot gebrek van verantwoordelijkheid ten op zichte van het publiek en bo vendien van het nog niet be grijpen van de betekenis van een wereldkampioenschaps- toemooi. Wil men daarin iets bereiken, dan zal men vrijwel altijd op winst moeten spelen, zelfs wanneer men aan een ge lijkspel voldoende heeft. Zij het dan, dat men wat voor zichtiger opereert dan normaal het geval is. Nederland heeft woensdag ge noeg aan een gelijkspel, tegen een Brazilië dat, zij het zonder glans, toch weer bij de laatste vier in dit toernooi is geko men. Ik ben er zeker van dat men waar mogelijk de aanval zal zoeken sterker nog, mis schien wel zoals in voorgaande wedstrijden overrompelend zal starten om direkt de wedstrijd te beslissen. Er is nu wel kritiek geweest op de wijze van spelen van Jan Jongbloed, speciaal wat betreft het wegstompen van enkele ballen die misschien ook gevangen hadden kunnen worden. Wat Jan onder deze omstandigheden deed getuift van grote klasse. Hij nam met deze spekgladde bal geen en kel risico en demonstreerde daarmee op de meest eenvou dige wijze de wil om de wed strijd te winnen, want dat is belangrijker dan de mooiste safes. En deze houding ken merkt de hele ploeg. Waar hel kan mooi voetbal, maar zonder risico, want winnen staat voorop. En tn dit geheel past de handelwijze van Jongbloed volkomen. Opvallend is het totaal weg vallen van Joegoslavië. In de eerste wedstrijden werd ge weldig goed en mooi voetbal gespeeld, zij het weinig pro- duktief. Maar nu laat de ploeg het volledig afweten met al< trieste dieptepunt de vervan ging van de grote ter Dzajic. CAEN De uitsla vierde etappe is: 1 Sercu (Belg. 184 kilometer in 4 minuten en 54 secon tijdsvergoeding 4.48.3' hen Karstens (Ned, 4.48.54, met tijdsv 4.48.39, 3. Albert Hu (Ned, Liebregts) 4.4 tijdsvergoeding 4.48.4 alezzind (It. Cribiori met tijdsvergoeding G-uimard (Ft Cadiou 6. Piet van Katwijf Liebregts) 4.48.54, 7. Barrutia), 8 Van Ri (Belg Van Vaerenb Mourioux (Fr, Caput' ban (Eng, Caput), (Fr, Plaud), 12. (Fr, Cadiou), 13. Ro Plaud), 14. Oliva (Sp a), 15. Rota (It, Cril Aja (Sp, Barrutia), (Belg, Van Vaerenbt Perin (Fr, Caput), 1 lard (Fr, Cadiou), 20 (Belg, Albani), 21. G anen (Ned), Caput), mael (Belg, Van bergh), 23. Mintkiev Stablinski), 24. Hen (Ned, Liebregts), 2 ohini (It, Cribiori), den Hertog (Ned, L 37. Henk Prinsen bregts), 56 Cees Bal put), 69. Kneteman Caput), 122. Wil r (Ned), Liebregts). 1 Prinsen (Ned, Liebre; in dezelfde tijd als naar: 4.48.54. Het algemeen k ziet er als volgt uit: 1. Merckx (Belg, A uur, 2 minuten en den, 2 Gerben Karsti De Muer) op 2 sec, 3 (Belg, Albani) op Sercu (Belg, Cribior sec, 5. Van Spring- Van Vaerenbergh) op Gualazeini (It, Crib 25 sec, 7. Manzane Barrutia), 8. Hoban put) op 43 sec, 9. (Port. De Muer) op Danguillaume (Fr, 52 sec, 11. Theve Plaud) op 55 sec, 11 tier (Belg, Van Vae: op 55 sec, 13. Fedor tog (Ned, Liebregts sec, 14. Lasa (Sp, Bai 58 sec, 15. Gerrie K (Ned, Caput) op 58 Pesarrodona (Sp, Bai 59 sec, 17. Pintens (1 Vaerenbergh) op 59 Bertoglio (It, Cribio minuut, 19. Rebillard diou) op 1.01, 20. B Cribori) op 1.02, UI 1 (Ned, Liebregts) op Ovion (Fr, Plaud) oj Campaner (Fra, Fai 1.03, 24. Esclassan (B op 1.03, 25. Rou Plaud) op 1.03, 31. (Ned, Caput) op 1.07 van Katwijk (Ned, op 1.23, 73. Don Al Liebregts) op 1.23, Prinsen (Ned, Lieb 1-27, 104. Albert Hl (Ned, Liebregts) op Gerard Vianen (Ne- op 8.44, 118. Wil (Ned, Liebregts) op Lorenzo Alaimo bregts) op 14.13, Prinsen (Ned, Lieb 14.39. Het puntenklasser er als volgt uit: 1. Serou 86 puntei stens 75, 3. Gualazz Piet van Katwijk 47 en Bruyère 36. HILVERSUM (AN NOS-lelevisie zendt om elf uur een extra ma uit in het kader v: rcldkampioenEchap v dit programma, op Ni worden de kansen v land centraal gesteld W oensdagmiddag de directe uitzendin derland 2 van de West-Duitsland - Po 15.55 uur) in een gramma ovet de u'tsl gefilosofeerd tot 's avonds.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 10