Eerste akkoorden in Moskou getekend Olie-concerns loeren op kernenergie Straftoemeting in zaak St.-Jansteen niet eenvoudig 108 Werknemers worden „herplaatst „DE TIJD" WORDT WEEKBLAD NIXON EN BREZNJEV SPREKEN OVER BEPERKING KERNWAPENS Soelaas voor gemeenten met dalend inwonertal Surinamers betichten Rotterdamse politie van gewelddadigheid Weinig vertrouwen in Tweede Kamer commentaar Fri-ki-vestiging in Twello gaat door op halve kracht binnenland buitenland Teamgeest KAMERLID A. v. d. HEK: HEAO-diploma Lagere overheid tegen geïndexeerde leiiingsverpliclitin g Solzjenitsyn zondag op t.v. Zaterdag 29 juni 1974 9 17 1 1 TOT 6 UUR automatische industrie. irdige produkt ig vragen wij het bijhouden ehiedt aan de inning, inkoop ïktie, bij voor- aast materiaal- dministratieve /draulische en Sollicitanten uit voor een voorwaarden. uw sollicitatie mondeling als elijk richten AMBAC B.V. 01600-79310 AMSTERDAM (ANP) De Raad van Bestuur van de Ver enigde Nederlandse Uitgevers bedrijven N.V. te Haarlem, heeft besloten met ingang van 1 september het dagblad „De Tijd" om te zetten in een week blad. Bij De Tijd werken mo menteel 137 mensen; hiervan zullen er ongeveer 25 bij het weekblad te werk kunnen wor den gesteld, zo voorziet de VNU. „Rekening houdend met de langdurig zieken en met dege nen, die in de loop van dit jaar met pensioen gaan, zullen in totaal ongeveer 108 personeels leden herplaatst moeten wor den. Het ligt in de bedoeling dat dit indien enigszins mo gelijk gebeurt binnen het VNU-concern", bericht het be stuur in een gisteren uitgege ven persbericht. Volgens dr. E. Bloembergen, voorzitter van de Raad van Be stuur van de VNU, zal het over plaatsen van technisch en ad ministratief personeel naar an dere bedrijfstakken van het concern niet zoveel problemen opleveren als van de journalis ten. Bij het dagblad werken er ongeveer 55. Bij het weekblad worden het er 12. De heer Bloembergen opperde de moge lijkheid van bijscholing voor de niet-gekozenen. Het weekblad De Tijd zal het uiterlijk krijgen van de week- eindbijlage „Tijdspiegel" van het huidige dagblad. De redac tie blijft in Amsterdam geves tigd. Het zetsel zal tot volgend jaar april verzorgd worden door de zetterij van NRC-Handels- blad in Amsterdam en de VNU- dochter Rotabest in Best zal het weekblad gaan drukken. Per april zal ook het zetten aan Rotabest worden toevertrouwd. Tot uitgever-directeur is be noemd de heer N. G. Schrama, sinds 1972 marketing-manager van het dagblad en voordien algemeen redactiechef van De Tijd. De heer Arie Kuiper, chef redacteur buitenland, is uitge nodigd hoofdredacteur van het weekblad te worden. Het dagblad De Tijd heeft een belangrijke rol gespeeld ln de emancipatiebeweging van de katholieken in Nederland. Veel lezers vond het blad onder de geestelijkheid en de katholieke intellectuelen. TIPTereldkampioenschap voetballen: voor de een sportver- dwazing, voor de meesten onzer Heerlijke uren van spanning en plezier. Over de prestaties van het Nederlands elftal is al veel geschreven en zal hopelijk in de komen de dagen weer goed nieuws te berichten zijn. Eén facet daar bij zou wel 'ns wal meer aandacht mogen krijgen. Voordat het naar West-Duitsland trok was het Nederlands elftal een groep kankerende, ontevreden, onderling ruziënde spelers, weinig in tel bij het publiek, dat bij de voorwedstrijden meer boe-geroep liet horen dan applaus. En nu zo korte tijd later? Spelers en publiek hebben een complete gedaanteverwisse ling ondergaan. In het elftal is de onderlinge rivaliteit ver dwenen. Solisten zijn teamgenoten geworden, die niet vóór alles eigen roem en glorie najagen maar integendeel zich tot de bodem van hun kracht in dienst stellen van elkaar. Nu juicht het publiek weer, niet alleen om het razend knappe spel, waarop het wordt vergast maar ook voor de hartver warmende teamgeest, die de inspiratie vormt tot het spel Juist omdat er Tegenwoordig zo ontzettend veel gekankerd wordt en mensen steeds meer van elkaar vervreemd lijken te raken doet die teamgeest in het Nederlands elftal zo wel dadig aan. UNSPEET (ANP) Er moet op internationaal niveau meer samenwerking komen tussen de vakbeweging en progressieve regeringen ten einde een beter antwoord te kunnen geven op de toene mende macht van de boven nationale ondernemingen, vooral de oliemaatschappij en. Dit betoogde gistermiddag de heer A. van der Hek, Twee de-Kamerlid voor de Partij van de Arbeid op de internati onale conferentie van de ICF, de internationale conferentie van chemie- en industriearbei ders in Nunspeet, die de in dustriebond NVV heeft voor bereid om een strategie uit te stippelen tegenover de multi nationale ondernemingen. De heer V.d. Hek heeft de sterke indruk dat de oliemaat schappijen bezig zijn een deel van hun activiteiten op oliege- bied te verminderen om een grotere greep te krijgen op andere ernergiebronnen. Wat betreft de kernenergie bestaan al heel wat „joint ventures" tussen oliemaatschappijen en regeringen. De heer V.d. Hek. vreest dat er op het gebied van de op wekking van kernenergie sprake is van een gemeen schappelijke doelstelling tus sen regeringen en oliemaat schappijen. Het zou volgens hem nuttig zijn te weten hoe deze regeringen over de prijs ontwikkeling denken. Drs. P.J. Vos, beleidsadvi- seur van de Industriebond NVV, kondigde verder aan dat de Industriebond NVV wil dat de ICF, de internationale fe deratie van chemie- en indus triearbeiders, een „informatie- Bank" opricht teneinde de ac tiviteiten van de multinationa le ondernemingen beter in het oog te kunnen houden. De bond gaat in ieder geval de eigen documentatie uitbreiden en vanaf 1 september een lid van het verbondsbestuur spe ciaal voor de coördinatie vrij maken. Omstuwd door een enthou siast wuivende menigte Mosko- vieten staat president Nixon (rechts) terug te zwaaienna dat hij op het graf van de On bekende Soldaat in het Krem lin een krans had gelegd. MOSKOU (UPI, AFP, DPA) Na de ondertekening van drie samenwerkingsakkoorden hebben president Ni xon en partijleider Breznjev gistermiddag hun besprekin gen voortgezet. Volgens het Russische persbureau Tass is gesproken over aanvullende maatregelen ter beperking van de raketafweersystemen in de twee landen. Tevens werd de gedachtenwisseling over een beperking van de (ondergrondse) kernproeven voor atoomwapens voortge zet. President Nixon en de Rus sische leiders zijn het vrijwel eens geworden over een ver dere beperking van het aantal ABM-raketsystemen (raketaf weersystemen), als onderdeel van een meeromvattend ak koord over beperking van de kernwapens, zo is gisteravond uit kringen van het witte huis vernomen. Op het ogenblik mogen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten elk twee van zo'n sys temen met elk honderd raket ten hebben, maar in beide lan den is pas een zo'n systeem aangelegd. Een verdere beper king zou betekenen dat het bij een zo'n afweersysteem per land zou blijven. Tussen twee onderhande lingssessies zetten Nixon en Breznjev hun handtekeningen onder drie samenwerkingsak koorden betreffende energie, huisvesting en de ontwikke ling van een kunsthart. Na een korte met champagne op geluisterde plechtigheid, waar bij ln opgewekte sfeer weder zijds grapjes werden uitgewis seld, keerden Nixon en Brezn jev terug naar de onderhande lingstafel. Om meer tijd vrij te maken voor besprekingen is Nixons reisprogramma voor vandaag veranderd. Hij gaat niet naar de ..sterrenstad". waar Ameri kaanse en Russische ruimte- v" irders werken aan de voor bereiding van een gemeen schappelijke ruimtevlucht. Breznjev en Nixon hebben af gesproken er een ..werkdag" van te maken. In het weekend zal het overleg worden voort gezet in Oreanda, aan de Zwarte Zee. Volgens een gisteravond uit gegeven gemeenschappelijk communiqué is ook gesproken over beperking van de kern proeven. Voor het begin van de topconferentie heeft Brezn jev gezegd dat de Sowj et- Unie bereid is een tijdschema vast te stellen voor een verbod op ondergrondse kernproeven. Mogelijk komt op dit punt een deelakkoord uit de bus. Een algehele overeenstemming is niet te verwachten. Op een persbijeenkomst er kende de regeringswoordvoer ders van de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten, dat er „meningsverschillen" bestaan op „de weg naar ontspanning". Maar de Rus Zamhatin voegde daaraan toe dat de resultaten van deze ton „de wereld zul len tonen dat de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten vast besloten zijn voort te gaan op de weg die is uitgestippeld in de verklaringen en documen ten van de twee voorgaande topconferenties. Gisterochtend had Nixon een krans gelegd bij het graf va.i de onbekende soldaat. Op de terugweg werd hij toege juicht door toegestroomde Moskovieten, die „vrede en vriendschap" riepen. Nixon stapte uit zijn auto en liep een minuut of vijf handenschud dend over het Rode Plein. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het diploma van een school voor hoger eco nomisch en administratief oei- soneel (HE.A.O.) geeft toe gang tot de juridische en eco nomische faculteiten aan uni versiteiten. Dit is een plan van het kabinet, dat daartoe een ontwerpbesluit heeft, goed gekeurd, waarbij het acade misch statuut, wordt veran derd. AMSTERDAM (ANP) - De helft van het Nederlandse volk neeft weinig vertrou wen in de Tweede Kamer Dl- blijkt uit de resuitater van een aselecte steekproei die het NIPO 4 juni ondei 853 mannen en vrouwen bo ven da 18 jaar gehoudei heeft. Dertig procent van de on dervraagden bleek wel veel vertrouwen in hun afgevaar digd ente hebben terwijl 58 procent helemaal geen ver trouwen toonde. Twaalf pro ent van de geënqueteerden vvenste geen oordeel over de earner uit te spreken. Ook het vertrouwen van iet Nederlandse volk in net rabinet Den Uyl is door het N'IPO gepeild. Zesendert.g irocent had veel vertrouwen n het kabinet. Drieënveertig had weinig vertrouwen ter- vijl 13 procent van de on dervraagden geen enkel ver trouwen in het kabinet had. Geen antwoord op deze vraag gaf 8 procent van de ondervraagden. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT De vestgjng van de pluimveeslachterij Fri- ki in Twello zal gedurende één jaar met de halve perso neelssterkte doordraaien. De vestiging in Oostzaan wordt geheel gesloten. Dit is bekend geworden na het overleg dat directie en voedingsbonden van het NVV, NKV en CNV en de Unie BLHP hebben ge voerd over het rapport dat het adviesbureau Berenschot over Fri-ki heeft uitgebracht. Over het begeleidingsplan van de directie voor de drie honderd personeelsleden die moeten afvloeien (200 uit Oostzaan en 100 uit Twello) zullen de bonden nog nader beraad voeren met de directie. Materieel werd het plan door de bonden volstrekt onvol doende geacht. Overeengeko men werd, dat het plan zou worden herzien en afgestemd op datgene wat in 1974 ge- bruikeliik en passend is. Aan de vakbonden is een extra uit kering toegezegd van f 50.000 die zal worden gebruikt voor de vakbondleden die door de ^organisatie worden getrof fen. DEN HAAG (ANP) De Bank voor Nederlandse ge meenten heeft aanwijzingen, dat de lagere overheid (ge meenten en provincies) afwij zend staat tegenover geïn dexeerde leningsverplichtin- gen. Dit is gisteren meege deeld in de jaarvergadering van de bank. Het bestuur van de bank zei dit, omdat het voor de vraag was komen te staan, of door de krappe kapi taalvoorziening voor de lagere overheid en de zeer hoge ren te niet het tijdstip is aange broken waarop de van ver schillende kanten gehoorde suggestie, over te gaan tot net indexeren van leningen, m overweging moet worden ge nomen. Omdat de lagere over heid, volgens de aanwijzingen die de bank heeft, niet bereid is geïndexeerde leningsver plichtingen te aanvaarden, is het ook de bank niet mogelijk geïndexeerde leningen te slui ten. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Gemeenten, waarvan het inwonertal terug loopt (bijna 200), krijgen op korte termijn meer financiële armslag dan volgens de nu geldende regels. Dit is liet ge volg van een wijziging van de z.g. verfijningsuitkering voor gemeenten met een dalend in wonertal, waarmee het kabinet gisteren via een algemene maatregel van bestuur ak koord is gegaan. In de nabije toekomst wordt een dalend inwonertal (anders dan als gevolg van grenswijzi gingen) voor een gemeente voor 80 procent gecompen seerd door een verfijningsuit kering. "Iet gevolg ervan is, dat de daling van het inwo nertal pas veel later ten volle doorwerkt in de uitkeringen, die deze gemeenten ontvan gen. Via deze nieuwe verfij ning zal dit iaar ongeveer 60 5 70 miljoen meer aan deze ge meenten worden uitgekeerd. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De presi dent van de Middelburgse rechtbank, mr. P. van Empel, heeft opperwachtmeester De Koning van de rijkspolitie te Hulst gisteren bij de behande ling van de zaak tegen de twee minderjarige jongens Gerard I. uit Sint-Jansteen en Bennie N. uit Kloosterzande, een compli ment gemaakt voor diens tact volle optreden. Daardoor kreeg de justitie de beschikking over een éénsluidende getuigenver klaring van de tienjarige zoon en het achtjarige dochtertje van het echtpaar Tlieophile (51) en Julia (43) de Cock uit Sint- Jansteen, die zaterdagavond 2 maart door Gerard I. in hun woningen werden neergescho ten. Beide kinderen zijn getui gen geweest van het misdrijf. De verklaring van de beide kinderen werd tijdens de met gesloten deuren behandelde recrtszaak op pijnlijke wijze be vestigd door het gedetailleerde verslag dat de veertienjarige Gerard van de gebeurtenissen gaf. De Officier van Justitie, mr. W. Kolkert, zei daarover nog, dat al bij het onderzoek was gebleken dat afpersing het uiteindelijke doel is geweest. De jongens hadden van de heer De Cock tweehonderd gulden gekregen. Het is niet helemaal duidelijk geworden waarom Gerard is gaan schieten; ver moedelijk omdat hij zenuwach tig is geworden en zijn getui gen uit de weg heeft willen ruimen. Bij het onderzoek werd vast gesteld dat mevrouw De Cock op een afstand van drie meter geraakt werd door twee kogels uit het geweer van Gerard. Dit werd door de getuige-deskun- dige van het gerechtelijk labo ratorium bevestigd. Van de ver klaring van de jongens, dat mevrouw De Cock tegen het geweer zou zijn opgeiopen, bleef dan ook niets meer over. De rol van Bennie verschilt in zoverre van die van Gerard, dal hij niet zelf heeft gescho ten. Hij was slechts in het bezit van een roestig kinderpistool tje, maar volgens mr. Van Em pel zelf vroeger kinderrech ter geweest heeft de zestien jarige Bennie de held willen uithangen. Tijdens de persconferentie werd eveneens uitvoerig inge gaan op de soms verbijsterende achtergrond, waartegen deze misdaad is kunnen ontstaan. Mr. Kolkert vertelde dat Ge rard al op zijn elfde jaar be gonnen is met het verzamelen van wapens. Die ging hij dan in België kopen, waarbij hij vergezeld werd van een 71-ja- rige inwoner van Heikant, die hij als zijn vertrouwensman be schouwde. Ook de 68-jarlge vader van Gerard is eens mee geweest naar Amsterdam als zijn zoon daar wapens ging kopen. Een deel van zijn collectie twee geweren en een tafel vol pistolen en messen stond als stille getuige in de rechtzaal opgesteld. Het dossier op de groene tafel was zeker dertig centimeter dik. Het bevatte ook de stukken over niet min der dan 36 inbraken, die Ge rard in Belgische zomerhuisjes heeft gepleegd. Daarin zocht hij dan ook naar wapens en als hij die niet vond, vernielde hij de inboedel. De officier, de president en de kinderrechter (wegens de ernst vain de zaak werd ze door de meervoudige Kamer van de rechtbank behandeld in aanwe zigheid van de kinderrechter, mr. S. Noteboom) gingen uit voerig in op het probleem van de straftoemeting. In het kin derstrafrecht kan men slechts geldboeten en maximaal zes maanden tuchtschool opleggen. Mr. Kolkert meent dat deze straffen in dit geval niet van toepassing kunnen zijn. ffi.l wil de twee jongens voor hem moesten Gerard en Ben nie over één kam worden ge schoren in een soort psy chiatrische inrichting voor niet toerekeningsvatbare kin deren geplaatst zien. Ze komen in aanmerking voor een bui tengewone behandeling. die neerkomt op een totale herop voeding. Die plaatsing zal het Departement van Justitie ove rigens voor grote problemen plaatsen. Er zijn ln Nederland maar twee gesloten inrichtin gen, één voor normale kinde ren en één voor zwakbegaaf- den. Maar het laat zich aan zien dat men daar met de plaatsing van deze iongens niet erg Ingenomen is. De zwakbe gaafde Gerard kent nauweliiks enig gevoelsleven. Zelfs oo de avond van de moord, toonde hii geen emoties. De jongens werden verdedigd door mr. W. Scbute uit Middel burg, die weinig aan het re quisitoir van de officier had toe te voegen. Het oordeel van de recht bank valt op 11 juli. Voor de bejaarde Heikantenaar E. van D.. die Gerard aan wapens had geholpen, viel het vonnis gis teren al. Hij werd bii verstek veroordeeld tot een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk met twee jaar nroeftiid en achthonderd gulden boete. Dat wegens illegaal wanenbezit Een paar dagen na de moord op het eehtnaar De Cock vond de politie bii hem een «rpndel geweer dat hij enige tijd daar voor van Gerard had gekocht Mag ik allereerst de onder wijs- en leerkrachten onder u veel plezier wensen in de ko mende zes weken, en datzelf de doen aan het adres van de schooljeugd, die zich inmid dels joelend in de bekende zee van vrije tijd hebben gestort, meer bekend onder de bena ming „grote vakantie". Me vervolgens hogelijk ver bazend over een weergaloos clubje doordravers, dat onder aanvoering van mr. Luns niets dan openlijke kritiek op ge heime stukken pleegt rond te strooien alsof dat de gewoonste zaak van de vrije westelijke wereld zou zijn. Rare vogels, hoor, NAVO- gels. Maar gisteren hebben de NAVOgels besloten hun kri tiek die iedereen eigenlijk al kent publiek te maken als het beleid waarop ze kri tiek hebben ook bekend wordt. Wie dat fatsoen in de NAVO-kringen heeft weten op te brengen, zal we altijd een echt geheim blijuen- En, vrienden, vergeet d'n Retour niet. Laat. Eddy nou z'n gele trui kwijt zijn. Bruyère laat hem een zwaar pijpje ro ken. De zwarte meester zal toch niet echt op z'n Retour zijn? Atpet, we zullen (af)zien. boeren: klei(n) ROTTERDAM (ANP) De samenwerkende Surinaamse crganisaties in Rotterdam be tichten de Rotterdamse politie van gewelddadig optreden te genover minder minderheids groepen en in het bijzonder Surinamers en Antillianen. Volgens de organisaties maakt de politie er een gewoonte van deze mensen meedogenloos neer te knuppelen en zonder aanleiding op te brengen, waarna ze enkele uren later weer worden vrijgelaten. Hierdoor zou vooral in het centrum van Rotterdam in de zich rechteloos voelende Suri naamse en Antilliaanse ge meenschappen een sfeer zijn geschapen van angst en haat. Volgens de samenwerkende organisaties is er momenteel sprake var een zeer explosie ve situatie. „De Surinamers voelen zich bedreigd en willen maatregelen treffen om zich zelf te beschermen tegen de politie", aldus de organisaöies. Zij zeggen te beschikken over een serie foto's, waarmee be wezen zou kunnen worden dat de Rotterdamse politie zich onlangs aan de Westkruiskade tegenover Surinamers en An tillianen misdragen heeft. De ze foto's zullen ter beschik king worden gesteld van de jusitie (ondanks dat de politie ons gevraagd heeft ze te ver nietigen") opdat het optreden van politie grondig onderzocht kan worden, zo verklaren de organisaties. riet gewraakte optreden van de Rotterdamse politie op de Westkruiskade geschiedde dertien dagen geleden naai aanleiding van een geschil in een bakkerswinkel. Een Suri namer kreeg ruzie met de bakker over een rekening ten bedrage van f 25. „Pas toen de politie erbij kwam, ont stond er een vechtpraty. Ten slotte werd een Surinamer in de boeien geslagen en in een politiewagen gedragen. Al die tijd werd hij door een agent mishandeld. Zelfs werd hij liggend op de bodem van de wagen met een pistoolkolf op het hoofd geslagen", aldus de heer M. E. S. Fabri van de Stichting Surinaams Centrum Rotterdam. Volgens de heer Fabri probeert de politie deze zaak nu in de doofpot te stop pen. Coördinator van de actie van de samenwerkende Surinaam se organisaties Is de heer S. Braam. Hij is verbonden aan de Stichting Recreatiecentrum Suriname. De heer Braam, werkzaam in het onderwijs, zegt zeer lang te hebben nage dacht, voordat hij besloot een openbare aanklacht in te die nen aan het adres van de Rot terdamse politie. •,Maar tenslotte konden wij niet anders. Verscheidene ke ren hebben wij ondervonden dat een aangifte van mishan deling door een politieman niets uithaalt, als zij met wordt ondersteund door publi citeit". De heer Braam c.s. geven toe, dat vele van de 16.000 Surinamers en Antillianen in Rotterdam 'even aan de zelf kant van de maatschappij. De Surinaamse organisaties heD- be.i er alle begrip voor dat de oolitie op moet treden tegen donkergekleurde criminelen. Helaas hebben zij echter ge constateerd' dat sommige agenten van het Rotterdamse korps zijn gaan generaliseren. Een zwarte huidskleur zou ie mand automatisch tot misdadi ger stempelen todat het tegen deel is bewezen. Zeeuwse uogstje. Tandartsen.' wij trekken uw kies, u uw beurs. Nu moet lk toch even een zin uit de krant van gisteren herhalen: „Lof komt zeker toe aan die vooruitziende lieden van de Amerikaanse zakenwe reld die een juist begrip heb ben opgebracht voor het we derzijds voordelige karakter van de ontwikkeling van econo mische banden tussen onze landen, en die actieve steun verlenen aan de politiek, die op dit stuk door hun regering wordt gevolgd". Wie heeft dat gezegd? Juist, de anti-kapitalistische tsaar Leonid Millioncar Breznjev, bij wie momenteel King Ri chard Millionhouse Nixon op visite is. 't Is dat er zo'n onafgebro ken rij bezoekers langs het graf van Lenin trekt, anders had ie zich allang in zijn graf omgedraaid. Misschien lopen die Russen daarom wel in zo groten geta le en eindeloze rijen langs dat graf! Om te kijken wan néér ie zich nu eindelijk eens omdraait. AOWK'er leeftijd. supporter op lk hou mn hart vast over WK gesproken, dat op een ge geven moment het halve stadi on uitbarst in het lied: „En daddeme toffe jongens zijn. Ik weet zeker dat dan bijna het hele land achter de teevee gaat meebrullen. En dat zou verschrikkelijk zijn: een heel land vol tegelijk be zig met dat ijzingwekkend ou bollige schoolreisbussendreun- tje. tr Desondanks een genoeglijk wekeinde. resr—tievelijk ve'-antie, en iet op Sparwas ser. •Sr merijn. HILVERSUM (ANP) De NOS-televisie zal zondag 30 juni van 22.35 uur tot 23.35 uur via Nederland 2 (na het laatste NOS-,journaal) in een extra aflevering van het pro gramma Panoramiek een ge sprek uitzenden dat Walter Cronkite dezer dagen voor de Amerikaanse televisiemaat schappij CBS heeft gehad met de Rnssisehe schrijver Solzje nitsyn. In dit gesprek geeft Solzie- nitsvn zijn opvattingen weer over de reis van president Nixon naar Moskou en de rol van de Verenigde Staten in de wereld en over de pers in het westen. Verder geeft hij een persoonlijke zienswijze op de Sowjet-Unie.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9