Stijgende belangstelling toeristische Goes Gildezilver pronkstuk Goese expositie „vlag en wimpel" kerkdiensten OPENING 'AANLEG HAVEN WORDT HOOGTEPUNT GEMEENTE GOES SUBSIDIEERT „WERELD'-WERK PSD-VERVOERS- OVERZICHT Ook in mei minder passagiers Studenten fietsen voor hart stichting Afscheid van in 's-Gravenpoldcr Kinderboerderij Goes: jonge hangbuikzwijntjes OVERNEMING SBM GAAT DOOR Goes Burgerlijke stand NAAKTLOPER AANGEHOUDEN IN BRESKENS Auto's total-loss in Aardenburg de Q Evenals vorig jaar zal tijdens de feestmarlet te Goes vn het kader van de toeristische dagen een standwerkersw edstrrijd worden gehouden. markten GOES-KRABBENDIJKE, 28 Juni per doos: Redgauntlet IIX 4754, II 47. Loganbessen I 58—67, II 6065. Rode bes sen I 94, IIX 66—77, II 49— 73. per kg.: Redgauntlet I 180—200, IIX 180—195, II 122165. Senga Sengana IIX 174. rode bessen I 242872, IIX 165—293, II 250. Kersen 250330. Groenten: per stuk; Kropsla I 10—19, H 3,60—7. Komkommers 32—36. Bloem kool! 4 per fcr. 173174, 6 per kr. 85—146. 8 per kr. 74—95, 10 per kr. 51. per bos: Kroten 2536. Uien 2247. Selderij II15. Radlijs 49. Prei 125. per k>g.: Oude aardappelen 9Vi-11. Nieuwe aardappelen, bonken 4753. grote 4650, drielingen 3944, kriel 47 55. Rabarber 3952. Rode kool 79. Peulen 710. Snijbonen 150—160, II 81. Dubb. pr. bo nen T 420, II 390. Andijvie 1622. Tuinbonen 6264. Ui en 5758. TERNEUZEN, 28 jun! Per stuk: sla II 610, bloemk. A 155162, afw. 22^-87, groe ne komk. 1630, per kg: Eer stelingen grote 5368, Drie lingen 31-42. Kriel 58-59. Doré grote 70, Drielingen 43, tomaten A II 55—58, B II 57, CII 52, kassnijbonen II 142— 180. Krim: 68. prinsessenbonen I 304-335, peulen II 130, ra barber 88, sav.kool 83, spits kool 5967, rodekool 68, uien D 61, per bos: peen 8190, kroten 26—34, uien 4351, per doosje: aardb. Gorella klasse I 53, II 2742, Red Gauntlet I 4553, II 2558, Tanella I 4446, II 25, Lovo 11 4048, rode bessen II 79 99, framb. I 7782. (Van een onzer verslaggevers) GOES Burgemeester en wethouders van Goes hebben besloten om een subsidie van f 500,- te geven aan de Wereld winkel en een subsidie van f 250,- aam Amnesty Internatio nal. Het besluit vloeit voort uit een eerder door de gemeente raad beschikbaar gesteld be drag van f 1000,- voor het ver lenen van materiële steun aan groepen van ingezetenen van Goes die de bevordering van de internationale solidariteit tot doel hebben. Het informatiecentrum voor ontwikkelingssamenwerking in Goes (kortweg de Wereldwin kel) beoogt het geven van in formatie aan de bevolking over datgene wat zich in de ontwikkelingslanden afspeelt. De Wereldwinkel probeert dit te realiseren door onder meer het organiseren van voorlich tingsavonden. De Wereldwin kel heeft verder een biblio theek over zaken van ontwik kelingssamenwerking en er worden contacten onderhou den met een groot aantal in stellingen. Voor dit jaar heeft de We- reldwimel een huis-aan-huis- actie gepland in Goes. Met de nu toegekende subsidie kan deze actie worden bekostigd voor een groot deel. Annesty International heeft tot hoofddoel gewetensgevange nen steun te verlenen in gees telijk en materieel opzicht. In Goes is een start gemaakt met een adoptiegroep, waaraan drie gevangenen zijn toegewe zen. Verder is er een speciale werkgroep die zich bezig houdt met het voeren van ac ties en het bekendheid geven van het werk van Amnesty International onder de Goese bevolking. De groep staat vaak met een kraam op de markt. (Van een onzer verslaggevers) GOES Gisteravond is in het muzeum voor Noord- en Zuid-Beveland te Goes de :o- mertentoonstelling „Vlag en wimpel" geopend. De opening werd verricht door de zes ver tegenwoordigers van de Beve- landse gemeenten. Het thema van de expositie, (Van een onzer verslaggevers) GOES De Goese kinder boerderij de Hollandse Hoeve heeft er gisteren een mooie aanwinst bijgekregen. Gisternacht schonk een hangbuikzwijn op de Goese kinderboerderij het leven aan vijf jongen. De borelingen ma ken het uitstekend. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Gisteren sloot de termijn waarbinnen aandeelhouders van de Stoom tram-Maatschappij Breskens- Maldegem N.V. hun aandelen konden aanbieden aan de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram- weg-Maatshcappij N.V. Meer dan tachtig percent van de aandeelhouders heeft van deze mogelijkheid gebruik ge maakt. Zoals wij hebben bericht is het de bedoeling dat de ZVTM de SBM-aandelen tegen een koers van vijfhonderd percent overneemt. De ZVTM is voor de helft dochteronderneming van de Nederlandse Spoorwe gen, voor de andere helft ei gendom van de provincie Zee land. De SBM-aandelen waren al voor ruim veertig percent in NS-hajiden. Geboren: Adriaan zv J de Vos en M Krijnsen. Toontje dw M D Vaane en W J van der Cingel. Martinus zv G J Harinck en N Looij. Anthonij zv T Broekhoven en A Ver burg. Peter-Paul zv C Lobbe- zoo en A Schrier. Rens Willem zv W Schtljver en J Dek. Esther dv J Biondina en J Louwerse. Maarten zv R. Jan vier en C Bosveld. Dirkje dv G Lawson en C van der Endt, Johannes zv J Dieters en M van Woggelum Simone dv H Boer en L Lokerse. Cornelis zv J Scheele en G Vermeu len. Overleden: Johanna Poort huis (81); Cornelis van Goudswaard (70). Dirk Bak ker (48); Dingnius Hage (96); Eliza Kuijper (77), Anna Schroder (77). Anthonie Zoe- teweij (77), Adriana van Don gen (85). Antonetta Martens (46). Marinus van de Velde (69). Anthonie Looij (94). Ma rinus van Iwaarden (58); Hen drik de Kam (67). Gehuwd P. Flatteeuw en J Mol. J. de Kaart en A de Regt. J. Harthoorn en A Ha rinck. R Westerweel en N Sterk. H van Sabben en P Snoeek. P Leijs en E Lagen dijk. Huweliiksaangiften J van Harn en E van Minde. G. Hiibbers en M Schrier. die tot eind september zal du ren, is het verenigingsleven op De Bevelanden. Conservator Abeiman van het museum heeft alle verenigingen op De Bevelanden benaderd om voorwerpen, die in hun bezit waren van de historie van de vereniging, in één tentoonstel ling samen te brengen. Er zijn onder meer oude vaandels en archieven te zien. Maar het meest aantrekkelijke van de expositie is wel het Gilde-zil ver. Het zijn zilveren vooi- werpen en medailles van voor namelijk de schuttersgilden. Onder dit gildezilver is mate riaal van het Gilde St. Sebas- tiaan uit Yerseke en 's-Gra- venpolder dat nog nooit eerder tentoon werd gesteld. Deze voorwerpen noemde de heer Abelman de topstukken van de expositie. Er zijn er bij uit het jaar 1440. In zijn welkomstwoord me- moreeerde voorzitter P. Daniel- se nog eens de situatie waarin het museum momenteel ver- kerd. Hij maakte duidelijk dat het museum, van oudsher een vereniging met donateurs wel ke een bedrag bijeen kon brengen van f 2000,- per jaar, danig uit haar financiëel jasje ls gegroeid. Het jaarlijkse budget beloopt nu in de orde van grootte van f 70000,-. De museumvereniging wil de zaak dan ook graag overdra gen aan de gemeenten. Daar toe is reeds een plan, maar de verdeelsleutel van de kosten vormt nog een struikelblok. Voorzitter Danielse zei te ho pen dat dit spoedig uit de weg kan worden geruimd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De dalen de lijn in het aantal vervoerde passagiers door de provinciale stoombootdiensten in Zeeland, die zich vanaf begin dit jaar heeft gemanifesteerd, heeft zich ook in de maand mei nog doorgezet. Dit blijkt uit het vervoersoverzicht van de P.S.D. over de afgelopen maand. Het veer VMssingen - Bres- kens vervoerde vorige maand 345.979 passagiers, tegen 346.497 in mei 1973. Het veer Kruiningen - Perkpolder ver voerde 230.429 passagiers te gen 249.494 dezelfde tijd vorig jaar. Wat betreft het aantal vervoerde auto's gaf alleen het veer Vlissingen-Breskens weer een stijging te zien ten opzich te van mei vorig jaar. Nu werden er 110.330 auto's over gezet tegen 103.868 vorig jaar. He' aantal auto's via Kruinin- gen-Perkpolder liep dit jaar echter ook aanzienlijk terug. Nu werden in mei 96.979 au to's overgezet tegen vorig jaar 101.340. In totaal was er echter toch een stijging van het aantal auto's te constateren van ruim 2000. De periode januari tot en met mei 1974 vergeleken met de zelfde periode in 1973, geeft over de gehele linie een daling te zien, zowel wat betreft het aantal pasagiers als wat betreft het aantal auto's. (Van een onzer verslaggevers) GOES Vorig jaar heb ben ettelijke tienduizenden een bezoek gebracht aan de ganzestad tijdens de toeristi sche dagen. En die belang stelling vertoont nog steeds een stijgende lijn. Dat ver klaarde gisteren de beer J. C. Schout op een persconfe rentie van de G.M.C.-voor- bereidingscommissie van de toeristische dagen Goes 1974. Het programma van de toe ristische dagen dit jaar is in hoofdlijnen hetzelfde als vorig jaar. Het is overigens voor de tweede achtereenvolgende keer dat Goes zich zo gebun deld manifesteert met alle zo merse activiteiten. Op het pro gramma staan de bekende evenementen als de grote feestmarkt op dinsdag 2 juli, de rommelmarkt op donderdag 11 juli, waaraan iedereen kan deelnemen, het vuurwerk op donderdag 11 juli, het popfes tival op vrijdag 12 juli, de GMC-oriëntatierit op zaterdag 20 juli, de rallycross op zater dag 27 juli en de halve mara thon op zaterdag 3 augustus. Nieuw dit jaar is de plaat sing op diverse punten in de stad van G.M.C.-vlaggen. De padvinderij zal deze vlaggen elke morgen hijsen en elke avond strijken. Ook dit jaar ls de stenen brug en de gere formeerde kerk aan de West- wal verlicht. Volgend jaar zal de G.M.C. trachten een uitbreiding van dit soort stadsverlichting te bewer ken. Dit jaar was hiervoor nog te weinig geld. Onbetwist middelpunt van de toeristische dagen Goes dit Jaar is de opening van de nieuwe aanloophaven op zater dag 13 juli door locoburge meester drs. J. Dijkgraaf. Een speciaal programma van festi viteiten hier omheen ls opge steld door de stichting Nieuwe Aanloophaven. De kade zal die dagen zijn verlicht. Op vrijdag 12 juli begint er om 19.30 uur een popfestival in de nieuwe aanloophaven. In de loop van de ochtend echter al worden er rondvaar ten gehouiden, die starten van af de kleine ophaalbrug. Deze rondvaarten die uitsluitend zijn bestemd voor kopers, gaan ook zaterdag 13 juli door vanaf de grote ophaalbrug. Vaste vertrektijden zijn niet vastgesteld: de boot vertrekt wanneer er klanten zijn. Vanaf vandaag (zaterdag 29 juni) begint er voor de jeugd een tekenwedstrijd met als onderwerp het kadengebied. Gemaakte tekeningen kunnen worden ingeleverd bij de fir ma's Zuidweg, Den Herder en de Regt van de stichting Nieu we Aanloophaven. De uitrei king van de prijzen van deze tekenwedstrijd vindt plaats op vrijdag 12 juli voord-at het jeugdcdrcus Hogerop om 14.00 uur optreedt op de kade in de openlucht. Op 12 juli 's mor gens is er voor de jeugd eerst nog een hengelwedstrijd aan de kade. Op de eigenlijke openings dag, zaterdag 13 juli, is er 's morgens een Oudhollandse vis- afslag. De opbrengst hiervan is ten bate van het Rode Kruis, 's Middags om drie uur volgt dan de opening zelf van de nieuwe aanloophaven. Dit zal gepaard gaan met diverse manifestaties. De winkeliers van Centrum-Noord zullen hun etalages versleren met allerlei scheepsmodellen en de straten van Centrum-Noord zullen worden opgetuigd met visnet ten. Dit jaar zal ook de Zeeuwse koorschool meewerken aan de toeristische dagen Goes. Op de dinsdagen 2, 9, 16, 23 en 30 juli en 6 augustus geeft de koor school van 11.00-12.00 uur een concert in de r.-k. Maria Mag- dalenakerk. (Van onze correspondent) BRESKENS De politie heeft gistermiddag in de Dorpsstraat R-R. uit Breskens aangehouden. R. had zich in de Dorpsstraat van zijn kle ding ontdaan. Daarna was hij de Nutsspaarbank binnenge gaan, waar hij een vrouwelij ke bediende lastig viel. Toen hij weer naar buiten was gelo pen en langs de kant van de weg zat werd hij gearresteerd. Tegen hem werd daarna pro ces-verbaal opgemaakt wegens schensis van de openbare eer baarheid. TERNEUZEN Rijksscho lengemeenschap „Petrus Hon- dius" HA.V-O.: E. de Beule, Kapellebrug; A. Bliek Terneu- zen, E. de Bock Hoek, W. Boerbooms Terneuzen, J. de Buck Terneuzen, C. Cappon Axel, K. de Deckere Zaams- lag, N. Dingemanse Terneuzen, M. v. Muyzen Terneuzen, R. Eggermont Terneuzen, A, Ek- kenbus Koewacht, B. Fassaert Terneuzen, R. Fermont Ter neuzen, L. de Feijter Axel, W. Galle Terneuzen, P. van Gas sen Sluiskil, T. Hamrnerlinck Terneuzen, G. den Hertog Ter neuzen, H. de Hoon Terneu zen, K- Hoog Zaamslag, P. Jansen Terneuzen, M. Kers- builek Sas van Gent, A. Lam- merts Terneuzen, A. Martens Sas van Gent, T. de Smet Philippine, I. Snoek Terneu zen, Ji Swanevelt Terneuzen, N. Verhage Terneuzen, A. Westveer, Terneuzen; H. Oos terhout, Sas van Gent; S. Rim- melzwaan, Terneuzen; M. Schoonis, Sas van Gent. Atheneum-A: M. Dees Ter neuzen, D, Eskes Terneuzen, A. 't Gilde Hoek, M. Hermans Terneuzen, G. van Hoeve Phi lippine, A. de Jong Terneuzen, H. Lauret Fhilipinne, Y. Me- vissen Terneuzen, R. de Mei jer Terneuzen, L. de Milliano Terneuzen, C. Rammeloo Ter neuzen, A- de Roo Terneuzen, N. Willemsen Terneuzen, N. Wijnands Terneuzen. Atheneum-B: H. Boer Ter neuzen, A. van Boven Terneu zen, P. Carrière Axel, J. Co- hen Terneuzen, A. de Feijter Axel, H. Heynen Terneuzen, A. de Jager Biervliet, W. Lau rens Terpeuzen, R. Masdorp Terneuzen, A. Pieters Terneu zen, F. Rammeloo Philippine, V. Renaud Terneuzen, K. Sa- man Hoek, R. Sameel Sas van Gent; A. Simoen, Terneuzen; M. Willems Terneuzen, R. v-d. Winckel Terneuzen. Gymnasium-A (Oude Stijl) S. Destomibes Sluiskil. Gymnasium-A: K. Garos Terneuzen, I. Jansen Terneu zen, C. Michielsen Terneuzen, A. Villerius Hoek. Gymnasium-B: D. van Meeuwen Hoek. TERNEUZEN LTS, afde ling metaalbewerken: voor het P-diploma: P. van de Calseij- de, Sluiskil; J. de Coek, Over slag; K. M. Dekker, Zaamslag; F. Deijkers, Terneuzen; J. Donze. Spuii; M. G. Donze, Terneuzen; A. Haers, Philippi ne; W. Krocké, Hoofdplaat; W. Lafort, Westdorpe; Chr. de Maiillie, Sas van Gent; F. Ploe- gaert, Philippine; A. van Swaal, Axel; J. A. de Rdtter, Hoek; P. L. van Tatenhove, Terneuzen; C. van de Velde, Hoek; P. van de Velde, Groe- de; J. Wegman, Sas van Gent; M. Pieters, Terneuzen; J. Ha- negraaf, Terneuzen; P. van Hofwegen, Terneuzen; C. Adriaanse, Terneuzen; P. de Back, Terneuzen; P. J. Damen, Terneuzen; C. Deijkers, Ter neuzen; B. P. Hamelink. Ter neuzen; B. A. Kint, Terneu zen; J. C. de Reus, Terneuzen; J. E. de Silva. Vogelwaarde; W Wolfert, Terneuzen; R. Cornelis, Hoofdplaat; M. Die- leman, Hoek; P. van Gassen, Sluiskil; J. Jonekheer, Terneu zen; C. IJzerman®, Sas van Gent. Voor het T-diploma: J. Wieme, Philippine; C. IJzer- mans. Sas van Gent; A. J. Sjof- fels, Terneuzen. Afdeling brood- banketbak ken: P-diploma: E. Baart, Axel; J. A. v. d. Bos, Aarden burg; C. Faas, Terneuzen; P. van Hecke, Sas van Gent; M. J. v. d. Hooft. Terneuzen; W. Jansen, Terneuzen; J. Klaas- sen, Terneuzen; P. van Koute ren, Sluiskil; M. J. van Liere, Hoek; E. Martens, Hoofdplaat; F. Overdulve, Zaamslag; H. Pijnen, Terneuzen; C. Remin- sen, Axel; J. de Roos, Hulst; R. A. Seghers (verklaring) Koewacht; Th. Vermeulen, Hoek; S. Wanst, Nieuwvliet; K. Willemsen, Terneuzen; H. Zegers, Terneuzen; P. Neufeg- lise, Terneuzen; F. E. Stei- jaert, Hoofdplaat en C. West- veer, Terneuzen. Voor het T- diploma: L. W. Lensen, Ter neuzen; P. Neufeglise, Terneu zen; F. E. Steijaert. Hoofd plaat. Afdeling elektrotechniek: P- diploma: A. Dieleman, Terneu zen; P. Hemelsoet, Westdorpe; P. d'Hont, Sas van Gent; B. Janssens, Sas van Gtnt; B. de Krijger, Terneuzen; Th. Meer- tens, Hoek; A. C. Neve, Ter neuzen; J. P. Pieters, Terneu zen; C. D. de Poorter, Hoek; J. de Pooter, Spui; L. Prince, Terneuzen; W. D. Rutters, Terneuzen; H. Sarneel, Sas van Gent; R. de Smidt, Ter neuzen; B. Steketee, Terneu zen; H. Verdonck, Hoofdplaat. T-diploma: P. van Dijk, Sas van Gent; B. de Krijger, Ter neuzen; C. de Poorter. Hoek; J. de Pooter, Spui; Chr. Ver gouwe, Terneuzen; A. Ver- ooorte, Terneuzen; R. Wieland, Zuiddorpe. Afdeling motorvoertuigen techniek: P-diploma: A. W. Bakker, Terneuzen; G. van Delft, Hontenisse; A. van Es- broek, Westdorpe; P. den Ex- ter, Axel; A. Hemelaar, Vogel waarde; R. van Hooije, Koe wacht; C. v. d. Klooster, Hulst; E. de Kort, Hontenisse; A. Lenos, Axel; L. Lossae, Nieuw-Namen; W. de Maat, Ossenisse; F Pieters, Nieuw- Namen; G. Platjouw, Lams- waarde; R. de Ruijsscher, Biervliet; P. Rijk, Ossenisse; G. de Smet, Westdorpe; F. Vereecken, Terneuzen: E. Weemaes, Hulst; J. Witte, Axel. T-diploma: A. W. Bak ker, Terneuzen; L. Lossie, Nieuw-Namen. Afdeling metselen: P-diplo ma: A. Breepoel, Sluiskil; A. Broere, Terneuzen; J. Harms, Hoek; P. de Kort, Terneuzen; A. Mangnus, Terneuzen; R. Moelker, Philippine; R. Ram meloo, Hoek; H. Claessens, Lamswaarde; B. Colpaert, Kloosterzande; J. Compiet, Lamswaarde; C. Goedhals, Axel; M. van Hoecke, Zuid dorpe en J. Kool. Hulst. Afdeling metselen ITO-diplm.: P Broeckaert, Terneuzen; J Die leman, Terneuzen; C. Weese- poel, St.-Jansteen; G. Potters, Terneuzen. Afdeling timmeren: ITO-di- ploma: W. Dobbelaar, Vogel waarde: K Maljaars, Hoek; R. Muilwijk, Sas van Gent; M. den Outer, Terneuzen; P. Um- mentbum, Terieuzen. Afdeling metaalbewerken: ITO-diploma: C. Baaij, Ter neuzen; E. Boeijkens, Graauw; M. Bouwens, Aardenburg; J. Briquet, Hoek; S. den Deur waarder, Zaamslag; J. van Doeselaar, Sluiskil; P. Gazan, Terneuzen; Chr. Guiljam, Zaamslag: C. van Ham, Axel; N. van Hese. Axel; P. de Regt, Terneuzen; J. Scheele, Axel; M. Vergauwen, Kapellebrug; T. Verstraeten, IJzendiijke; A. de Visser, Biervliet; A. van Waes (verklaring) Terneuzen; A. Wille, Sas van Gent; F. van Zadelhof, Terneuzen; W. den Hamer, Hulst. HULST - R.K. Huishoud school, St. Martha M.H.N.O. Afdeling Kinder- verzorginig-Jeugdverzorging. Klas 2a. E. Colpaert, A. Ten Haken. M. Saey allen uit Sas van Gent. M. van Damme Clinge. T. van Dijk, A. Hey- ens, A. Kamperveen, L. van Nieuwenhuizen, I. Opopemeer, C- van Willigenburg allen uit Terneuzen. G. van Gaever Koewacht. M. Lauwers, M. de Meyer, A. de Veen, J. de Zwart allen uit Stoppeldijk. M. de Meyer St. Jansteen. Klas 2b. M. Bogaert Klooster zande. M. de Cock, C. van Goethem, R, Allefs allen uit St Jansteen. L. Compiet, V. van Driessche beiden uit Lams waarde- A. Ferket, M. de Bak ker allen uit Kloosterzande. F. Inghels, L. Bek, C. d' Hondt M. Piessens, Y. Flasschaert al len uit Clinge. W. Lazaroms, E. de Poorter beiden uit Ter neuzen. R. de Putter, M. Vis ser, M. Weesepoel, A. de Poor ter allen uit Axel. D. Schout, Heikant. A. van Waterschoot, M. Poppe beiden uit Grauw. M. de Wijn, M. v. Osselaer, M. Reunis, V. Riské, E. Vlassen- rood allen uit Hulst. M. Ver- linde Zaamslag. T. de Bakker Hengstdijk. R. de Blok Stop peldijk. F. de Cook Terhole, M. Cousin Sluiskil. L. van de Veeken, J. Wolffelaar beiden uit Boschkapelle- T. Verbiest Nieuw-Namen. (Van onze correspondent) AARDENBURG In de Beursenstraat te Aardenburg kwamen twee personenauto's met elkaar iin botsing doordat een personenauto bestuurd door mevrouw I.L uit Oost burg teveel links van de weg reed in de bocht komende vanaf de rijksweg. De aufo botste op een Duitse persone nauto bestuurd door F, H. uit Düsseldorf, die vanuit de rich ting Aardenburg kwam. Beide voertuigen waren total los. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Tien vier- dejaars medische studenten vertrekken maandagochtend a.s. vanuit Rotterdam voor een elfdaagse fietstocht door Ne- derland. Tijdens de tocht zul- len zij onder auspiciën van de Nederlandse Hartstichting aan iedereen, die dat wil, informa tie geven over het voorkomen van hart- en vaatziekten. Het doel van de eerste etap pe op maandag 1 juli is Mid delburg waar men omstreeks vier uur denkt aan te komen Feyenoorder Joop van Daele en fractievoorzitter W. Aantjes van de AR in de Tweede Ka mer fietsen mee. Direct na aanmomst zal mr. J. Aartsen, commissaris van de Koningin in Zeeland, het gezelschap ontvangen. Dinsdag gaat de reis lnaar Middelburg via Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Oos terhout. Dongen en Loon op Zand naar Den Bosch, gedeel ten van deze trip worden mee gefietst door fractievoorzitter F. Andriessen van de KVP en het Bredase Tweede-Kamerlid Dees (WD). Ook in Den Bosch zal de commissaris van de koningin, de heer J. v. d. Harten de medische studenten ontvangen. NED. HERV. KERK. Aardenburg: 10.30 uur de heer I. Verduijn. Axel: 10 uur Ds.P.J.Pen- nings. Biervliet: 9.30 uur Ds.W. Meeuse HA.. Breskens: 9.30 uur Ds.Ph. J. Leenmans. Cadzand: 9.30 uur Ds. J.W. Sehokking. Groede: 9.30 uur Dr. V. A. Vrij land! Hoek: 10 uur de heer J. Senf. Hontenisse: 10.30 uur Da. H.B. de Neeling. Hoofdplaat: 11 uur Ds. Ph.J. Leenmans. Hulst: 9 uur Da. H. B. de Nee ling. Nieuwvliet: 1)1 uur Ds. V.A. Vrij landt. Oostburg: 10 uur Ds. G.J. Geurtsen. Retranchement: 11 uur ds. J. W. Sehokking. Sas van Gent: 10.30 uuir J. L. v. d. Eijk. Schoondijke: 9.30 u. Ds. P. A. L. Brinkman HA. St Anna ter Muiden: 11 uur ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur de heer I. Verduijn. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Sluiskil: 9 uur Ds. J.L. v.d. Eijk. Terneuzen: Grote kerk: 9 uur Ds. E.J. Rietveld. Goede Herderkerk: 10 uur Ds. A.N.Doornhein; 19 uur. Opstandingskerk: 10.30 uur Ds. E.J. Rietveld. Waterlandkerkje: 10.30 uur Ds. J. v.d. Hoek. IJzendijke: 11 uur Ds. W. Meeuse H.A. Zaamslag: 10 en 19 uur Ds. A.T. Deinum H.A. Zuidzande: 9 uur Ds. J. v. d. Hoek. GEREF. KERK. Terneuzen: Noordstraat: 10.30 uur de heer G.A. Versteeg. Opstandingskerk: 9 en 17 uur de heer G.A. Ver steeg. CHR. GEREF.KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur Ds. D.J. van Vuuren. GEREF. KERK (Vrijge maakt) Axel: 10 en 15 uur Ds. J. v.d. Wielen. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14.00 uur Lees dienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur Lees- dienst. GEREF. GEMEENTE (Syno daal) Axel: 10 en 14.30 uur Lees- dienst. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur Ds. van Raven- swaay. OUD GEREF.GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 14 en 18 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS Terneuzen: 9.30 uur Bidstond: 10 en 19.30 uur Samen komst. Rooms Katholiek Axel, H. Gregorius de Grote, tel. 01155-1532, zaterdag 19.00 zondag 9.00 en 11.00 uur. Aardenburg, O.L.V. Tenhemel opneming, zaterdag 19.00 zondag 8.00 en 10.00 uur. Biervliet, rf. Maria Onbevl. Ont. tel. 01152-282. Zaterdag 19.00 zondag 10.00 uur. Breskens, H. Barbara, tel. 01172-1587. Zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Cadzand, Toeristenkerk, zater dag 19.00 en zondag 9.00 uur. Clinge, Parochie H. Henricus zaterdag 19.00 en zondag 8.00, 10.00 en 11.30 uur. Etde, Dorpsplein, zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Goes, H. Maria Maagd, tel. 01100-6754. Zaterdag 19.00, zondag 8.30 en 10.00 u. De Hoogte, Populierstraat, zon dag 11.30 uur. Groenendijk, H. Martinus, tel. 01148-382 Zaterdag 18.30 zondag 7.30, 9.00, 10.30 en 17.00 uur. Hansweert, O.L.V. Onbev. Ontv. Zaterdag 18.00 zondag 8.00 en 11.00 uur. 's-Heerenhoek, Sint-Willibror- dus. tel. 01105-264 Zaterdag 19.00, zondag 7.30 9.10 en 10.30 uur. Heinkenszand, H. Blasius, tel. 01106-1216. Zaterdag 19.00 zondag 7.30, 9.30 en 10.30 uur. Hoek, H. Kruiskerk, zaterdag 10.00 en zondag 10.30 uur. Hoofdplaat, H. Eligius, zater dag 19.00 en zondag 9.00 uur. Hulst, H. Willibrordus, tel. 01140-2130 Zaterdag 19.00, zondag 8.30, 10.00, 11.30 en 17.00 uur. Kamperland, Molenhoek, zon dag 10.30 uur. Koewacht, H. H. Philippus en Jacobus, tel. 01146-360. Za terdag 19.00 zondag 8.00 en 10.00 uur. Kwadendamme, H Bonifacius tel. 01194-219. Zaterdag 19.00 zondag 8.00 en 19.00 uur. Kruiningen, hotel De Koren beurs, Markt, zondag 11.15 u Lewedorp, H. Eligius tel. 01196-12336 Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00 e-- 10.00 uur Middelburg, r.-k. kerk zondag 8.00 en 10.30 uur. Parochie kerk (Lombardstraat) Za terdag 19.00 uur eucharistie viering Kerkcentrum. R.-k. kerk Middelburg, De Hoeksteen, 11.30 uur Eu charistieviering. Oosthurg, H. Eligius. tel. 01170-2003. Zaterdag 19.00. zondag 8.30 en 10.30 uur. Ovezande, O.L.V. Hemelvaart, tel. 01195-214, zondag 8.00 en 10.00 uur. Philippine, Zaterdag 19.00, zondag 7.30 en 10.00 uur Killand-Bath, zaterdag 19.00 uur zonden 10.00 uur. dag 1Ü.ÜU uur. meivaart, tel. 01158-1661. Sas van Gent, H. Maria He- Zaterdag 19.15 zondag 8.30, 9.30 en 11.00 uur. Sasput, Zaterdag 17.00 uur zondag 9.00 uur. Schoondijke, zaterdag 19.00 uur zondag 10.00 uur. Slijkpiaat, Hulpkerk, zaterdag 17.00 zondag 8.30 uur. Sluis, St.-Jan de Doper, tel. 01178-208. Zaterdag 19.00 zondag 8.00, 10.00 en 19.00 uur. Sluiskil, Ant. van Padua, tel. 01157-418. Zaterdag 9.00 en 10.45 uur. Terneuzen, H. Willibrordus, tel. 01150-2327. Binnenstad zondag 11.45 uur. Triniteits- kerk zaterdag 19.00 uur, Zondag 9.00 en 10.15 uur. Kruiskerk: (Hoek) zon dag 10.00 u. Opstandings kerk: zaterdag 19.00 u. zondag 9.30 en 11.00 uur. Vlissingen, Parochiekerk Sin gel. Zaterdag 19.00 en zon dag 8.30, 10.00 en 12.00 uur. Open Hof Pauwenburg, zondag 11.00 en 19.00 uur. Souburg, zondag 10.30 uur in Martinusschool, Irenestraat in Oost. Zaterdag 19.00 uur in West. Westdorpe, H. Maria Visitatie tel. 01158-527. Zaterdag 19.00 zondag 8.00 en 10.00 uur. IJzendijke, O.L.V. Tenhemel- openmg tel. 01176 - 284. Zaterdag 19.00, zondag 8.30 en 10.30 uur. Zandstraat, Zaterdag 19.15 uur. Xerseke, H. Anna, zaterdag 19.15 en zondag 9.45 uur. Voor 01130-1363 (Hans- weert, zondag 10.00 uur). Zuiddorpe, Zaterdag 17.15 uur. Pastoriediensten Van zondag 12 tot 24 uur zijn voor geestelijke bijstand te bereiken: Goes Goes-ziekenhuizen, parochie Goes en parochie Oost-Zudd-Beveland; B. Nieuwe Weme, Kloetingse- weg 47 te Goes, tel. 01100- 5510. Zak van Zuid-Beveland C. Kroon, Deken Holtkamp- straat 11, 's-Heerenihoek, tel. 01105-1264. Toeristenzielzorg CADZAND R.-k. Toeristenkerk Zater dag 19.00 uur, zondag 9.00 en 10.00 uur. DISHOEK - KOUDEKERKE Toeristenkerk Zondag 10.00 uuir. DOMBURG Bijkerk Zaterdag 9.00 uur. Recreatieterrein Zondag 10.00 uur. KAMPERLAND Toeristenkerk Molenweg 69. Zaterdag IS.00 uur, zon dag 10.00 uur. KORTGENE Ned. Herv. Kerk Zaterdag 19.00 uur. VROUWENPOLDER Toeristenkerk Fort den Haakweg. Zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. WESTKAPELLE Toeristenkerk Bazienstraat. Zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. ZOUTELANDE Toeristenkerk Bosweg 48. Zaterdag 19.00 uur, zondag 10 en 19 uur. Parochiekerken Goes Hoofdkerk, Singel straat. Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.30 en 10.00 uur. De Hoogte, Populierenstraat, Goes-Zuid. Zondag 11.30 uur. Middelburg Hoofdkerk, Lo- bardstraat 1, Zaterdag 19.00 uur, zondag 10.30 uur en 19.00 uur. Hoeksteen, Roo- zenburglaan. Zondag 11.30 uur. O.- en W.-Souburg Kerk- laan 19 in West. Zaterdag 19.00 uur, zondag 10.30 uur. Vlissingen Hoofdkerk. Sin gel 106. Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.30 - 10.00 en 12.00 uur. Open Hof Alex. Gogel- weg Paauwenburg. Zondag 11.00 en 19.00 uur. Oostkapelle Ned. Herv. Kerk, zaterdag 19 uur. Veere Ned. Herv. Kerk, zaterdag 19 uur. (Van onze correspondent) 's-GRAVENPOLDER Dl aanwezigheid van gemeentebe stuur en tal van genodigden uit het onderwijs nam de heer A. Geensen afscheid als hoofd var de openbare school. Wegens zijn gezondheid ging hij met vervroegd nensioen. De burgemeester van Borse- le de heer A. van Waes open de de bijeenkomst en gaf daarop het woord aan de wet houder van onderwijs, de i Bras. Deze gaf een volle dige uiteenzetting van de loopbaan van de scheidende onderwijzer Vervolgens kwa men aan het woord, de heer J. Minnaar, plaatsvervangend hoofd der school, die sprak namens de leerlingen en de oudercommissie: de heer A. Spee namens de Nederlandse Onderwijzers Federatie; de heer A. B. Hulshof namens oud- onderwijzeressen. Allen bo den de heer Geensen een ge schenk bon aan en mevrouw Geensen bloemen.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7