„Middelburcht": provincie staat er buiten Hoorzitting in Viissingen duurde slechts eén minuut Viissingen kiest een gastvrouw Zwervend met de bus door Midden-Zeeland Mie uwe Walcherse arcadia in de (Zeeuwse) handel Zeeuwse koorschool naar Duitsland Weekenddienst Stern-redactie Buiig stad streek l UITBREIDING TREVIRA-COMPLEX HOECHST In Terneuzen Jongetje gered van verdrinking in zwembad Goes Koninklijk zilver voor Heijnsdijk VVV-WEEKENDTIP Zwerf plein Suggesties Attracties Kinderspelen FILMS IN ZEELAND 2 Zaterdag 29 juni 197*, kter J Niesten, Grote istraat 18, tel. 3373. :ande, dokter J. ter Groenendijk 52, Hon- tel. 01148—1377 rijd. 18 uur tot maan- rgen 8 uur). ïrg, dokter M. Reyer- ipweg 29, tel. 01180- (zaterdag) en dokter 1 Rijst. Rouaansekaai 25343 (zondag). Visi- nvragen voor 10 uur. :uur voor dringende rn van 12.3013 uur 17.30 tot 18.00 uur. e, Wemeldinge, Ka- liezelinge en Katten- dokter Sacee-Schaef- Kapelle, tel. 01102— waal, voor Hansweert ■rseke dokter P. Pol- n, Yerseke, tel. -1300. Voor Krabben- Kruiningen en Ril- lath dokter C. Donker, endijke, tel. 01134 Gent, dokter M. Die- Gaaf Jansdijk A 185, orpe, tel. 1255. en. dokter P. Nijsten, Bijsstraat 25, tel. -2324. en, dokter J. Cramer, 519 (visites aanvragen L0 uur Spreekuur voor :nde gevallen 12.30— uui en 17.3018.00 irtsdijk, 's Heer skerke en Heinkens- dokter H. v. Maanen, en^zand, tel. 01106 ig, dokter C. Verboom, estraat 2, tel. 1377. iRPLEGING. )urg, Cadzand, Oost en Sluis, zuster Ris- uit Groede, tel. 1-1222. it, Breskens, Groede. ilaat, Schoondijke en dijke, zuster Adriaan- arnebeekstraat 1, Groe- ■1. 01171—1367. itsdijk e.o., Zuster J. Eelenbaasstraat 2. 's Arendskerke, tel. -1303. uster T. Coomans, tel. Vxel en Zaamslag, zus- v. Exel, Polders! raat 'aamslag, tel. 01153 Sluiskil en Philippine, Eustella, Jacob Ho- .raat 2, Philippine, tel. -306 (b.g.g. 01157— en Hontenisse- Zuster :r, tel. 01143—259. ge, Wemeldinge, Ka 's Gravenpolder, zus- v. d. Hoeven, Rijks straat 20, Kapelle, tel. 1937. gen, Yerseke en Hans- zuster Burger, tel. 1325. Beveland, Wilhelmina- Kattendijke en Wol- rtsdijk, zuster D. v, .ergen, Kortgene, tel. —378. Krabbendijke en de, zuster N. Roelse 1134—1510. rn Gent, zuster van elaar, Beneluxstraat ;el. 01158—1916. jen, zuster L. Clays- J. v. Lennepstraat 85, 2706 (b.g.g. 01158— iRTSEN. eeuwsch-Vlaanderen; rts F. Hamann, Leeu- ran 58, Terneuzen, tel. 2320. Spreekuren; 10—10.30 en 18—18.30 en zond. 1212.30 jurg, tandarts A. Oort, golaan 6, Viissingen. )1184—4390. Spreekuur: 310 uur en zondag 11 uur. eeuwsch-Vlaaneren: rts A. van Goor, Oost- tel. 01170—2077 ikuur zat. en zond. tus- en 12.30 uur. n Noord-Beveland, tand- J. ten Haaf, Beatrix- 38, Goes, telf. 01100— Spreekuur zat. en van 9 tot 10 uur. VARTSEN. en Zuid-Beveland, r M. Karelse, Hein- and, tel. 01106—1290. reuwsch-Vlaanderen, r Cysouw, Stations- t 10, Axel, tel. 01155— en E. de Nijs, Wilhel- aan 11, Hulst, tel. —3004. ren en deel van N-Be- id, dokter J. Klok uit capelle, tel. 011881443 ;ult alleen na telefoni- afspraak). eeuwsch-Vlaanderen, K. v. d. Vijver. Üplaat. tel. 01174—424. IEKEN. Zeeuwse Apotheek, tel. burg, A. Ringeling- e Delft 133, tel. 12538. zen, Apotheek Hamann, 060. ;en, I. v. d. Sande. uisstraat 3032, tel- MIDDELBURG Een ver schil van opvatting tussen de Stichting Verpleeg- en Rust huizen Zeeland en de juristen van de Provinciale Griffie, is er de oorzaak van geweest dat zes PvdA-Statenleden onge bruikelijk lang hebben moeten wachten op een antwoord op door hen gestelde vragen. In discussie was de beheers vorm en daaruit voortvloei end het geheel aan conse quenties voor de provinciale financiën van een nieuw pro ject van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen: de appartemen ten verzorgingsflat „De Middelburcht" in Middel burg. De stichting meende, zo hebben gisteren G.S. aan de zes PvdA-Statenleden laten weten, dat een z.g. basisover eenkomst inzake beheer, ge volgd door overname van „De Middelburcht" door de stich ting zelf kon worden aange gaan. Daarvoor vroeg men toestemming aan het provinci aal Bestuur, dat tal van geldle ningen van de stichting door middel van garanties pleegt te dekken. Op de Provinciale Griffie zeiden rechtskundigen echter, dat de basisovereen komst. automatisch een aan koopverplichting van „De Middelburoht" inhield. Daar mee kon het Provinciaal Be stuur, zo deelt het mee, niet in zee gaan. Om die reden heeft de stichting een aparte be heersstichting voor ,,De Mid delburcht" in het leven geroe pen. Hoewel deze nieuwe stichting bestaat uit dezelfde bestuursleden als de „grote" stichting, heeft de provincie er geen bemoeienis mee. De tijd die nodig was, eer men de juridische complicaties had opgelost, vormde de reden van de late beantwoording van de vragen van de PvdA-statenle- den, aldus G.S. Het college geeft toe, dat op het moment dat het bestuur van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen het besluit tot de transactie aangaande de Mid delburcht nam men niet op de hoogte was van de plannen, Men achtte het echter vol doende, dat het bestuur van de stichting besefte dat pro vinciale goedkeuring vereist was. Voor een „ingrijpen" vooraf vanwege het provinci aal bestuur bestond dan ook geen aanleiding, zo zeggen G.S. in hun antwoord. Burgemeester Aschoff bevestigd de onderscheiding bij de heer Heynsdijk op de revers. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De rijks- chartermeester bij het rijks- Vooruitzichten voor zondag en maandag opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18.00 uur: af en toe zon. plaatselijk buien en weinig verandering in temperatuur. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min. temp.: omstreeks 13 gra den. Max. temp.: omstreeks 19 graden. Kans op een drogt» periode van minstens 12 uui. 90 procent. Ka»s op een ge heel droog etmaal: 60 pro cent. Voor maandag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min. temp.: omstreeks 13 gra den. Max. temp.: omstreeks 19 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur. 70 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 40 pru- cent. waterstanden Konstanz 405 plus 6, Rhein- felden 286 plus 7, Straatsburg 272 plus 10, Plittersdori' 437 plus 7, Maxau 487 -8, Plochm- gen 136 -5. Mannheim 308 -17, Steinbach 118 onv., Mainz 310 -7, Binigen 181 -4, Kaub 226 - 1, Trier 235 plus 1, Koblenz 222 -3. Keulen 186 pluis 28, Ruhrort 333 plus 36, Lobith 935 plus 16, Pannerdense Kop 908 plus 15, Nijmegen 729 plus 7, IJ.sselkop 853 plus 3- Eefde IJssel 378 onv.. Deventer 249 -1, Monsin 5450 plus 8, Borgharen 3803 -16, Belfeld 1098 lus 8. Grave beneden de sluis 504 plus 4. Morgen zondag 30 juni Bergen op Zoom 12.39 Hansweert 11.51 Terneuzen 11.23 en 23.48 Viissingen 10.53 en 23.19 Wemeldinge 12.29 Maandag 1 juli Bergen op Zoom 1.05 en 13.44 Hansweert 0.15 en 12.51 Terneuzen 12.22 Viissingen 11.54 Wemeldinge 0.55 en 13.34 ars!lief in Zeeland mr. Caspar van Heel heeft Zeeland een bijzonder „legaat" geschonken. Mr. Van Heel. die met ingang van 1 juli naar Zwolle ver trekt reden waarom wij van een „legaat" spreken heeft namelijk een boek sa mengesteld, dat onder de naam „nieuwe Walcherse arca dia" door uitgeverij „Repro- Holland" in Alphen a.d. Rijn ln de handel wordt gebracht. Gisteren is tijdens een bij eenkomst in het Rijksarchief ln Zeeland het eerste exem plaar van dit nieuwe boek ge presenteerd De nieuwe Walcherse arca dia bestaat uit een groot aan tal fotoreprodukties van teke ningen, die lange tijd in ar chieven en collecties verbor gen zijn geweest. Het gaat steeds om prenten en tekenin gen, die karakteristieke ge bouwen. vooral landhuizzen, op Walcheren voorstellen. Het srala dat mr. Van Heel han teert is zeer breed. Het va rieert van de ruïnes vam een Nehalenniatempel op het strand bij Domburg tot de sta tige gebouwen in de Walcher se steden, de rijke buitengoe deren en de typerende intieme dorpsgezichten. De titel „Walcherse arcadia' verwijst naar een soortgelijk boek, dat in 1715 door de Vlis- singse predikant en rector Mattheus Cargon werd samen gesteld. Deze -.oude" arcadia werd in 1969 fotografisch her drukt. Mr. Van Heel echter heeft voor zijn nieuwe arcadia originele tekeningen uit de ar chieven gelicht, daarmee een eerbewijs brengend aan kun stenaars als Cornells Pronk, Jan Arends- Jan Bulthuis, Aart Schouiman en vele ano- nieume prenttekenaars uit het verleden. Bij elke reproduktie geeft mr. Van Heel een korte beschrijving, waardoor de ar cadia vooral een kijkboek is geworden. (Van. onze correspondent) GOES In het zwembad te Goes is gistermorgen de ne- genjariëc C. v&ïi Iwaarden, die niet kon zwemmen, spelender wijs in het diepe gedeelte ge raakt. Door oplettendheid van dc badmeester kon de jongen, nadat kunstmatige ademhaling was toegepast, worden ge red. Hij werd ter observatie landen gebracht. (Van een onzer verslagge vers) TERNEUZEN Burge meester J. C. Aschoff van Terneuzen heeft de ere-me- daille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nas- sau, uitgereikt aan de heer J. Heijnsdijk uit Hoek. De plechtigheid geschiedde in de burgerzaal van het stadhuis in aanwezigheid van familieleden van de heer Heijnsdijk. Op 1 juli zal de heer Heijnsdijk 50 jaar in dienst zijn van het landbouwbedrijf van de heer M. Boogerd in Zaamslag, waar hij bedrijfs leider is. (Van een onzer verslaggevers) VLISINGEN Slechts 70 seconden duurde de hoorzit ting, die gisteren onder voor zitterschap van Gedeputeer de J. van den Bos in het Vlissingse stadhuis was be legd. Onderwerp van de hoorzitting was de aanvraag van Hoechst N.V. om het zo genaamde Trevira-complex in Vlissingen-Oost met een derde produktiestraat te mo gen uitbreiden. Hoeohst heeft vergunningen voor deze uitbreiding aange vraagd op grond van de hin derwet en op grond van de wet inzake de luchtverontrei- nigin. Tegen de voorgenomen uitbreiding was schriftelijk bezwaar gemaakt door de Ver eniging Milieuhygiëne Zee land, en de stichting Natuur en Milieu gezamenlijk. Het bezwaar gold voornamelijk het feit dat de stukken die Hoeohst omtrent de uitbrei ding ter inzage had gelegd, niet volledig waren. Er waren van de beide milieugroepen geen afgezanten aanwezig om de bezwaren nader toe te lich ten. De produktieleider van de Trevlra-sector van Hoechst, dr. H. S. Petras, zette kort uit een dat de derde produktie straat er één was van een reeds lang goedgekeurd type. De documenten die op het ei genlijke produktieproces be trekking hebben, waren bij de inmiiddpis afgesloten periode van ter visie legging niet ge deponeerd. omdat zij als be kend werden verondersteld. Een andere Hoechst-functiona- rls, de heer J. Schieman, ver klaarde naar aanleiding van een vraag uit milieukringen, dat er wat betreft de zoge naamde „dampspspannmg" in de leidingen, geen aparte nor men waren gegeven, omdat de betreffende onderdelen van de Installaties moeten voldoen aan de specificaties van het stoomwezen. Na 70 seconden kon voorzit ter Van den Bos, de hoorzit ting sluiten. Het geheel vergde minder tijd dan u nodig hebt gehad om dit bericht te le zen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het Vlis singse Actiefonds hoopt don derdagavond 18 juli een „De Ruyterstad-gastvrouw" aan een dan in Britannia verza meld pulbiek te kunnen pre senteren. Het gaat ditmaal niet om „miss-Vlissingen", voor wie fraai benenwerk, ideale heup- maten en een pittige boven- partij voornaamste attributen vormen. ..Wij zoeken naar een vrouw, die met de vereiste allure de stad Viissingen, en eventueel ook Vlissingse be drijven kan vertegenwoordi gen bij evenementen die een ietwat ongedwongen karakter hebben", zeiden de bestuursle den van het Vlissings Actie fonds tijdens een persconfe rentie. Het is beslist niet de bedoe ling dat de „De Ruyterstad- gastvrouw" bij allerlei gele genheden als een soort kerst engel op nieuwjaarsdag, in de schaduw van de autoritei ten wordt tehouden, om op die plaats onnozele glimlachjes af te geven. Nee, aldus de orga nisators, de gastvrouw zal ons werkelijk vertegenwoordi gen. De zorgvuldigheid waarmee het Vlissings Actiefonds de gastvrouw wil behoeden voor smalende lachejes en voor pi kante observaties, blijkt al uit de wijze van de verkiezing, die uitgesproken kuis zal zijn. Vlissingse dames, ouder dan 18 jaar, gewapend met behoor lijke talenkennis (vooral En gels), een representatief voor komen en goede omgangsvor men, kunnen zich telefonisch melden bij de heer Nuissl de ambtenaar voor recreatiezaken van de gemeente Viissingen, tel. 6428. In informatieve gesprekken waarbij ook eventuele echtge noot of verloofde aanwezig mogen zijn, kunnen de dames besluiten om haar kandidatuur te bevestigen, waarna al even decent een voorselec tie plaatsvindt. Daaruit moeten drie of vier dames te voor schijn komen, die op de feest avond van 18 juli door Karin van Wamelen-Kraaykamp, aan het publiek worden voorge steld, een comité kiest bij- die gelegenheid de ene, echte en onvervalste gastvrouw, die een jaar in functie zal blijv.en, maar eventueel herbenoem-j baar is. Zij krijgt niet alleen' diverse geschenken, maar ook een geheel verzorgde vijfdav-1- se reis naar Deal, Walmer i Kingsdown in het Enge' graafschap Kent, waar zij met een in functie zal komen als vertegenwoordiger van VI is sin gen bij de zomerfeesten die daar worden gehouden. Sinds ongeveer een maand kennen wij in Midden- Zeeland een nieuwe, leuke manier van zwerven. Vanaf 28 mei kan men 'namelijk per bus zwerven door Zeelan d op een z.g. Zwerfkaart Midden-Zeeland. Dit begrip is nog slechts bij weinigen bekend en daarom willen wij er in deze weekendtip iets meer aandacht aan besteden. Een Zwerfkaart Midden- Zeeland is een dagkaart die op alle bussen van het Streekvervoer Walcheren (S.W.) en de Automaat schappij Zeeland (A.M.Z.) verkrijgbaar is en waarmee men een hele dag mag reizen op alle buslijnen van deze twee maatschappijen, inclu sief een tocht over de Zee- landbrug tot Zierikzee. Uit gesloten is de route per A.M-Z.-bus in Zeeuwsch- Vlaanderen. De kosten van zo'n kaart zijn betrekkelijk gering, na melijk f 5,- voor volwasse nen en f 2,50 voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar. Voor de rit over de Zeelandbrug moet het tolgeld bij worden betaald. Maar dat is zeker de moeite waard want er is geen beter uitzicht over de Oosterschelde dan vainuit een bus: men kijkt dan namelijk óver de reling heen. Tja, waarheen ga je met zo'n Zwerfkaart? Dat is juist het aantrekkelijke. Iedereen kan eep zwerfplan maken naar eigen goeddunken. Na tuurlijk is het verstandig om te voren een dienstregeling te raadplegen, want dan kan men extra-veel reisgenoegen uit zo'n zwerfkaart halen. Waarom laat u ais ouders de kinderen niet eens een plan maken, daarbij de voor waarde stellend dat niet over hetzelfde traject heen en weer gereisd mag worden. Kies eens een museum uit dat u wilt bezoeken, combi neer dat met een rondvaart voor de kinderen, een bezoek aan Miniatuur Walcheren of een dorpje in de Zak van Zuid-Beveland, waar u al zo lang eens heen wilde. Kortom overleg en combi neer en verdien uw geld te rug, want boe verder u reist hoe meer geld u verdient. Om een voorbeeld te geven: een normaal retourtje van Middelburg naar Goes kost al bijna vijf gulden, dus iets verder reizen en u „ver dient" al geld. Het gaat natuurlijk niet in de eerste plaats om het geld verdienen maar om het ple zier van op deze manier te reizen. Kiinderen, wier ou ders een auto bezitten komen bijna nooit in een bus en zullen dan ook een geweldig dagje-uit aan een dergelijke zwerftocht beleven. Misschien is het een beetje moeilijk een aantrekkelijke route uit te stippelen, maar wat denkt u van de volgende suggesties? 's Morgens een rondrit ma ken over Walcheren, bijvoor beeld lijn 3A. Die vertrekt in Middelburg en gaat dan via St.-Laurens en Seroosker- ke, Oostkapelle, Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Zoutelande, Meliskerke en Biggekerke tot Koudekerke. Hier kiunt u overstappen op de bus naar Viissingen (lijn 2B). Vanuit Viissingen is er weer een bus naar Middel burg (halte Plein 1940), van waar er ook een bus naar Goes vertrekt. Sommige bussen rijden door de Zak van Zuid-Beve land naar 's Heerenhoek, Heinkenszand en 's Heer- Arendskerke. Andere rijden direct naar Goes- In Goes kunt u besluiten in oostelijke richting verder te rijden bij voorbeeld over Kapelle, We meldinge en Yerseke of kunt u noordwaarts naar Zierikzee reizen. De Zeelandbrug pas seert u dan natuurlijk wel twee keer (retour f 0,90 ex tra als tolgeld). Vanuit Goes kan men ook naar Noord- Beveland reizen tot aan Kamperland en daar kan men weer overstappen op een bus naar Middelburg. Een exact tijdschema kun nen wij natuurlijk niet voor u opmaken, want reizen zon der pauzes is natuurlijk niet aan te bevelen. Juist een wandelingetje hier, een be zoekje daar, dat maakt het zwerven aantrekkelijk. In Zeeland zijn er talrijke attracties, die men 'kan gaan zien. Zij worden alle ver meld in de Zeeuwse Recrea- tiegids van de Provinciale VW (kosten f 2,- en ver krijgbaar op ieder VW-kan- toor). Er worden in, deze tijd van het jaar echter ook veel evenementen georganiseerd en mogelijk dat hierin ook een reisdoel voor de zwerf tocht te vinden is. Voor dit weekeinde zijn o.m. de volgende evenemen ten georganiseerd: Colijnsplaat: Vandaag ope ning van de Toeristenweek met o.m. een zeehengelwed- strijd, ontvangst van het Tamboer- en Pijperkorps uit Eschweiler en de Blaaskapel uit Stolberg, ballonwedslrijd voor de jeugd, rondvaart over de Oosterschelde, kin derfeest met Hans Borghart, voetbalwedstrijd en fancy- fair. Morgen wordt in Colijns plaat een concert verzorgd door de Brassband Wilhelmi- na en is er een tentoonstel ling van oude foto's etc. Domburg: In deze plaats is het vandaag kermis op het Jan Tooropplein en is het de hele dag ringrijden. 's-Heerenhoek: Zondag een wedstrijd handboogschie- ten op de staande wip. Kwadendamme: Vandaag zijn de handboogschutters in actie te zien. Middelburg: Han Bennink verzorgt vanmorgen een con cert in de openlucht op het Abdijplein en vanavond is het op de Boulevard in Viis singen te horen. Natuurlijk worden er van daag en morgen ook evene menten buiten Midden-Zee land georganiseerd en daar van noemen wij: Bruinisse: kinderspelen op het sport veld voor kinderen van 4 tot 7 jaar en spoorzoekwedstrijd voor kinderen van 7 tot 12 jaar. Deelname gratis. In Oostburg vinden vandaag de 10e clubkampioenschappen van de folkloristische krul- bolsport plaats op de banen bij het Grote Gat- Aanvang 14 00 uur. Nu, wij hopen dat u hier uit een keuze kunt maken en wensen u een allergenoeg lijkste Zeeuwse zwerftocht toe. eindredactie: rein van der helm Voor redactionele zaken kunt u dit weekend contact opnemen met Gé van Berkel voor Zeeuwsch-Vlaande- ren (tel. 01150-4866) en met Jan Bouwmans (tel. 01100- 8138) voor Midden-Zeeland. Fotoredacteur is Cor de Boer (01155-2237). Miniatuur Walcheren Luxortheater: In Terneu zen draait deze week een echte vakantiefilm, waarbij de ernst ver weg wordt gela ten. Louis de Funès - die al de meest doldwaze creaties op zijn naam heeft staan - heeft met de hoofdrol in De Avonturen van Rabbi Jacob een nieuw hoofdstuk in zijn carrière geschreven. Tot en met dinsdag 2 juli. OOSTBURG Ledeltheater: „Ontucht" schijnt in Oostburg aan de gevoelens van de bioscoopbe zoekers te appelleren. De luchtige sexkomedie „Vrolij ke ontucht in Tirol gaat er tenminste zijn 9e week in. Tot en met dinsdag 2 juli. Ook zondagmiddag om 16.30 uur. Voor de jeuigd begint om 14.00 uur een voorstelling van Stan Laurel en Oliver Hardy in Wonderland. GOES Luxortheater: Ook hier Louis de Funès in het pro gramma dat tot en met zon dag draait. Samen Uit, Sa men Thuis, waarin ook Bour- vil schittert, zorgt voor enke le uurtjes uitgelaten ontspan ning. Maandag en dinsdaga vond is het schieten geblazen in een z.g. spaghetti-western The Good, The Bad and The Ugly met vermaarde „schut ters" als Clint Eastwood, Lee van Cleef en Eli Wallach. In de matinee zondagmiddag Walt Disney's Tekenfimfesti- val. Aanvang 14.30 uur. MIDDELBURG City theater: De sensatie van het filmfestival in Can nes, „De Grote Schranspar- tij" waarin vier mannen van geheel verschillend mi lieu en karakter, besluiten zich letterlijk dood te eten. Dit „eetpartjjtje" word! in City vanaf zondag opgevolgd door Hausfrauen-Report. waarin wordt ingegaan op de huwelijksproblemen van de moderne tijd. HULST Koning van Engeland- Je sus Chrisit Superstar. Hiero ver behoeft na een triomf tocht als deze film door de wereld heeft gemaakt, wei nig meer gezegd te worden. (Van een onzer verslaggevers) GOES Vandaag vertrekt de Zeeuwse koorschool voor i toernee van een week naar Duitsland. De reis heeft zowel •en inspannend als ontspan nend karakter. Op het programma van de koorschool staan een aantal concerten en een aantal uit stapjes. De koorschool vertrekt vanmorgen om 8.00 uur. De reis gaat dan naar Rijckholt waar een concert wordt gege ven om 11.00 uur. Om drie uur 's middags wordt de koor school ontvangen in Rommers- kirchen en 's avonds zit de groep in Keulen. Zondag 30 juni verzorgt de Zeeuwse koorschool de hoog mis in Knechtstede en geeft de koorschool in Dormagen een concert in de open lucht. Op maandag 1 juli gaat de groep naar Bonn. Daar wordt het Bundeshaus bezocht en het geboortehuis van Beethoven. Een concert wordt die dag ge geven bij Fiat. Verder wordt er op die maandag een tocht gemaakt naar het Siebengebir- ge en de Drachenfells. De ver dere verblijfsweek in Bonn behelst nog een aantal concer ten en uitstapjes. Zo staat er onder meer een bezoek op bet programma aan de Bay erf a- brieken. Op zaterdag 6 juli zal de Zeeuwse koorschoo' offi cieel worden ontvangen door het stadsbestuur. De Zeeuwse koorschool wordt in Goes terugverwacht op zondag 7 juli omstreeks zes uur 's avonds.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3