CHU-BORSELE: DERDE ZETEL PvdA-PPR HEEFT 1 VOORDEEL MIEL BORDUI (71) NOG STEEDS BELANGRIJKSTE MAN VOOR 's-HEERENHOEKS VOETBAl RAAD KAPELLE NAM NIEUWE REGELING RELASTINGEN AAN 18.000 kilo gratis mosselen beschikbaar Oosterscheldedag op 3 augustus Abortus kliniek Bergen op Zoom Laatste tuinbouw- diploma's in Goes |uni 1974 stad streek i1 - „Nu wellicht constructiever socialist in gemeenteraad - KVP heeft zich uitstekend gehouden Hengstdijk Hoedekenskerke Sas van Gent Zaamslag Onroerend goed-tax Middelbare land- en tuinbouwschool Viertal van Vies won pelotons- schieting Ned. Bond NCB-KRING VAN W.-Z.-BEVELAND BIJZONDER ONTEVREDEN markten GOES-KRABBENDIJKE, 26 juni Aardbeien per doos: Redgauntlet I 48—49, IIX 43- 44, II 3339; Seng a Sengana II 2835; per kg.: Redgauntlet I 172—177, IIX 156, II 147— 160; Vola I 171; diversen per doos: Loganbessen II X 56 61, II 56; Rode bessen I 51 55, IIX 44, II 3947, Kruisbes sen II 45; per kg.: Rode bes sen IIX 130—160, II 130-156; Br. Bruine I 320. Groenten: per stuk Komkommers I 34. Kropsla 3,6019. Bloemkool 4 per kr. 115; 6 per kr. I 106— 109; 6 per kr. II 7576; 8 per kr. II 3945. per bos: Kroten 2736. Uien 1940. Selderij 1112. Prei 116. per kg.: Ou de aardappelen 10. Nieuwe aardappelen bonken 5259, grote 4757, drielingen 48 53, kriel 4655. Rabarber I 90, II 27. Spitskool 58. Gr. sav. kool 62. Rode Kool 6781, Peuilen 410470. Snijbonen 1 180, II 110. Dubb. pr. bonen 380—400. Andijvie 26. Tuinbo nen 51. Waspeen 22. Postelein 50. Uien ongesorteerd 24. KAPELLE, 26 juni - Kruisbessen I 40. Frambozen ln doosjes: 1 1.161.30, na- pluk 2,68, industrie per kg. 1.93—2.82, II I,-, vat- frambozen 1,-. Aardbeien zon der dop voor industrie I en II 1.44. Rode bessen: per kg. I 2.70—2.90. IIX 2.19, II 1.15, per doos: I 7790, IIX 6979, II 52. Aardbeien per doos: I 41—55, II 24—34, per kg.: I 1.57—1.88, IIX 1.39—1.66, II 921.42. Kersen: Early Rivers per kg. I 2.83, II 1.25. Logan bessen per doos I 8586. Gol den Delicious: II 80 47, II 70- 80 46—47, II 65 28—30, II 60 21. Aardappelen nieuw: I 48 53, drielingen 2536. Kriel 28—32. Groenten: andijvie 47, Bloemkool 45—1.02, Spitskool 42, Bosuien 932, Boskroten 1037, Dubbele bonen I 3.51 3.68, II 2.81. Kassnijbonen 1.84, Rabarber 26. TERNEUZEN, 26 juni sla klasse 1: 10, sla klasse 2: 26. bloemkool per stuk A 127, A2 79—99, B 100—103, B2 46, af wijkend 24. groene komkom mers 1737. per bos: peen 97101. kroten 3136. uien 4853. per doosje aardbeien Tamella klasse 1 4654, klasse 2: 29, Gorella klasse 1: 62, klasse 2: 2248 Red Gauntlet klasse 1: 5063; Vola klasse 2: 4753: Lavo klasse 1: 35, rode bessen klasse 1: 93105. per kilogram: aardappelen Eerstelingen: grote 5370; Drielingen 3741, kriel 51, Doree grote 67—69; Kriel 58. andijvie 3334. rabarber 33 73. peulen klasse 2: 91199. kasprinsessenbonen klasse 1 249—265, klasse 2 268—279. tomaten A 2: 88, B 2: 96, C 2: 68, CC 58. savooiekool 2537, spitskool 7173, kassnijbonen klasse 2 158133. fruit Golden Delicious klasse 1 80-85 41 50, 75-80 48—55, 70-75 46—61, 65-70 26—44, 60-65 34—35, Golden Delicious klasse 2 80- 85 39—48 75-80 34—54, 70-75 32—55, 65-70 22—44, 60-65 29—32, 55-60 25. Kaartavond In de kantine van camping De Vogel wordt op vrijdag 28 juini een kaart avond gehouden. Het karaten begint om 20.00 uur. Het deel- nemersgeld bedraagt een gul den. Iedereen mag meedoen. Op zaterdag 29 juni is er in dezelfde kantine een bingo avond, die om 19.30 uur be gint. Er zijn leuke prijzen te winnen. Op maandag 1 juli is er een sport- en spelmiddag voor jong en oud. Er komen Heel wat sporten aan bod, te weten: hardlopen, zakkenlo- pen, knikkeren, hindernislo- Den, touwtrekken enz. Deelne mers tussen zes en zesentach tig jaar zijn welkom. Het in schrijfgeld bedraagt een gul den. Men kan zich in de kan tine van camping De Vogel inschrijven om 13.30 uur. De spelmiddag begint om 14.00 uur. Op dinsdag 2 juli organi seert camping De Vogel een avondvoettocht voor het gene- le gezin. Onderweg moeten leuke opdrachten worden uit gevoerd. Er worden mooie prijzen beschikbaar gesteld. De voettocht gaat langs een zeven kilometer lang traject. De kosten per persoon bedra gen een gulden. Inschrijven- kan men vanaf 18.30 uur in de kantine. De prijsuitreiking is op woensdag 3 juli om 19.00 uur. waarna er een bingo avond wordt gehouden. Verkoop Door notaris Van Dissel te Goes werd on langs op verzoek van de heer Th. van Doeselaar te Hoede kenskerke het perceel boom gaard aan de 's-Gravenpolder- sestraat te Hoedekenskerke openbaar verkocht. De boom gaard had een oppervlakte van ongeveer vïereneenhalve hec tare. Het perceel werd gegund •an de hoogste inschrijver met f. 107.790,-. de heer P. Wisse te Biggek-erke. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Slechts één lichtpuntje ziet de CHU-afdeling Borsele in het feit, dat de PvdA/PPR-fractie tijdens de laatstgehouden gemeenteraadsverkiezingen een raadszetel heeft gewonnen. Dat lichtpuntje „dat er nu wellicht een kans is dat er een constructiever socialist in de raad komt en dat zou na deze vier jaar toch wel plezierig zijn". Dit schrijft CHU-gemeenteraadsfractievoorzitter in Borsele H. Eversdijk uit Heinkenszand in een brief aan alle CHU-kiezers. De heer Eversdijk komt in deze brief nog eens uitvoerig terug op de uitslagen van deze verkiezingen en hij geeft com mentaar erop. De brief is ver der bedoeld als dankbetuigihg aan alle CHU-kiezers. De heer Eversdijk stelt op de eerste plaats vast dat het aantal uit gebrachte stemmen op de CHU in Borsele nog nooit zo groot is geweest. Dit ondanks de geweldig vele kritiek die vooral vanaf de linkerzijde is geleverd op de CHU tijdens de afgelopen raadsperiode. De heer Eversdijk constateert verder dat de confessionele partijen als geheel procentueel sterker zijn geworden na de laatste verkiezingen. In 1969 stemde 69 procent van de be volking van Borsele op een confessionele partij, in 1974 was dat 73,8 procent. Het ster ker worden van de confessio nele partijen kwam tot stand ondanks het verlies van een zetel van de ARP. Het aantal stemmen op de CHU in Borsele is nog nooit zo groot geweest, noch procen tueel, noch absoluut. Onder meer het schrijven van de PvdA-PPR-fractie de avond voor de verkiezingen in Hein kenszand, waarin volgens de heer Eversdijk getracht werd zjjn persoon in diskrediet te brengen, heeft waarschijnlijk een averechts effect gehad, zo meent de heer Eversdijk, Want het resultaat van de CHU in Heinkenszand was nog nooit zo goed In 7 van de 15 kerkdorpen van de gemeente Borsele is de CHU nu de grootste partij: Heinkenszand, Driewegen, Ou- delande, Baarland, Hoedekens kerke, Nisse en 's-Heer Abts- kerke. De KVP is de grootste partij in de typisch katholieke dorpen: 's-Heerenhoek, Lewe- dorp, Ovezande en Kwaden- damme. Volgens de heer Evers dijk heeft de KVP zich ove rigens toch uitstekend gehou den tegen de achtergrond van het feit dat deze partij ook flinke trappen te incasseren heeft gekregen van de linker zijde. De ARP is de grootste partij in Nieuwdorp, de SGP in Borssele en '«-Gravenpolder en de PvdA-PPR in Ellp woutsdijk. De plannen voor de naaste toekomst zijn van de CHU: de vorming van een afspiege lingscollege met zo mogelijk opnieuw drie wethouders. Kandidaat-wethouder voor de CHU is de heer A M. Jan sen. Tennis Tennisclub Drive heeft onderlinge clubwedstrij den gehouden. Duidelijk werd dat het spelpeil ten opzichte van vorig jaar met rasse schreden vooruitgegaan is. De uitslagen van deze wedstrijden waren als volgt: Damesdiubbel: Mevrouw H, Colsen-Mevrouw Dobbeleir - Mevrouw Rombouts en Me vrouw van Rossum 6-4, 6-4. Herendiubbel: J. de Roos-E. Dobbeleir - F. Puylaert-R. Wididershovem 6-2, 6-1, ge mengd dubbel: B. Widdersho- ven-R. Widdershoven - H. Col- sen E. Dobbeleir 6-2, 11-9. Dat het de tennisvereniging voor de wind gaat blijkt uit de resultaten. Het zaterdaigteam dat voor het eerst aan de competitie deelneemt werd re gelrecht kampioen. Tijdens de Sasse sportweek van 9 tot en met 16 augustus houdt Drive het grote jaarlijk se Schrobbertoernooi. In sep tember volgt dan nog een toernooi tegen de tennisclub uit Hulst. 's-HEERENHOEK „Een vent als Miel Bordui noem ik eem noeste werker. Dit komt niet alleen van mezelf maar dat is de mening van het bestuur en alle leden van de „Patrijzen". Ik noem hem verder een volhouwer en een doordouwer; iemand die zich op een prettige wijze in de vereniging beweegt. Miel is een man, die ondanks alle tegenslagen de vereniging op peil houdt. We hebben met z'n allen achter het voorstel gestaan om hem voor te dra gen voor de speld van ver dienste van de KNVB. De ze uitspraak is afkomstig van de heer G. W. Eijssens, de huidige voorzitter van voet balvereniging de „Patrijzen" uit 's-Heerenhoek. Miel Bordui is de man die iedere zondag, weer of geen weer, voor zijn club klaar staat om te zorgen dat de bezoekers bij de wedstrijden hun entree-geld betalen. Hij is nu 71 jaar en al meer dan 30 jaar actief lid van de Patrijzen. Emile Bordui, men kent hem in 's-Heerenhoek beter als Miel Bordui, is nog steeds van Belgische nationa liteit, ofschoon hij in Hein kenszand is geboren. Als jongetje trapte hij wel eens tegen een bal, maar het voet ballen werd door hem pas intensief beoefend gedurende de eerste wereldoorlog toen er soldaten in Henkenszand waren ingekwartierd. In Heinkenszand werd toen, door die soldaten, v.v. „O- lympia" opgericht. Miel speelde met drie broers in dit elftal en al spoedig werd hij aanvoerder van deze club. Het duurde niet lang of hij speelde in het eerste elf tal en aan hem werd de plaats van linksbuiten toebe dacht. Deze plaats heeft hij in andere clubs ook bezet. Met dat voetballen kwam Miel in 's-Heerenhoek. Daar vond hij dan ook zijn vtouw. Nelly Courtin, met wie hij deze week 50 jaar getrouwd is. Met zijn broer Sjef, Jan en Kees Menheere, richtte hij in 's-Heerenhoek de club VIOS op en hun veld was de wei van Louw Rijk aan de 's-Heerenhoeksedijk in 's- Heerenhoek. Toen Miel en Nelly ge trouwd wiaren, begonnen zij in Goes een café. Miel kon 's zondags niet voetballen, want hij moest in de zaak staan. Hij ging maar weer maar 's- Heerenhoek terug, waar hij met zijn vader en vier broers een klompenmakerij begon. „Mijn broer Sjef, mijn neef Jaap van Eijkeren en ik richtten toen de club SW op en iedere dag voetbalden wij in de „Bus" bij Barbesteijn. Alle bewoners van de „Bus" trapten mee. Ook de gebroe ders Koens (nu 80 en 81 jaar oud). Die stonden bij toer beurten in het doel. Bas (Sjèn) Martijn, de visboer uit Arnemuiden kocht voor ons de ballen en was verder onze financier. We waren lid van de Zeeuwse voetbalbond in de dertiger jaren. Vóór ons werd toen de „Patrijzen" opgericht en in 1944 werd ik daar lid van. Het bestuur bestond toen uit meester Verhaar, mijn neef Jaap van Eijkeren en later werd ik penningmees ter van deze vereniging. De tijd die ik in de „Patrijzen" heb meegemaakt, was wel de mooiste in mijn sportloop- baan. Ik begon in de eerste klasse van de KNVB. We speelden toen in de competi tie tegen Brabantse clubs, waarin voetballers van klas se speelden. Bij de uitwed strijden naar Brabant gingen we soms in 2 a 3 bussen stampvol met supporters. We gingen zelfs met een mossel- schuitje met 200 supporters aan boord van Borssele naar Terneuzen om in Koewacht te voetballen. De mensen aan de w-al gaven ons niet veel kans dat we levend in Ter- neuzen aan zouden komen, maar we hebben het gehaald en we kwamen ook nog be houden thuis", vertelde Miel. Miel, die na het bereiken van zijn dertigste jaar niet meer zo actief aan de voet ballerij deelnam, bleef in de club zijn bestuursfunctie be kleden. Het ging toen met de „Patrijzen" op en neer. De „Patrijzen" spelen nu in de vierde klasse van de KNVB. Zegt Miel: „Ik zie de „Pa trijzen" als een middelmatige club, die met veel en inten sief trainen zeker iets goeds Kan bereiken. In dezelfde klasse (amateurs) sla ik Bra bant hoger aan dan Zeeland, wat spelgehalte betreft. Ver der zie ik dat de voetbal sport vooral bij de „Patrij- zen"-C-junioen serieus wordt beoefend. Ik verwacht van de ze jongste generatie goede voetballers voor de toe komst." 0 De heer C. Bordui (Vervolg van pag. 1) Dokter Den Houdijker ver telde ons „zeer nauw gelieerd" te zijn m/et de Rutgerssüch- ting. Deze stichting belegde anderhalf jaar geleden een bijeenkomst met de Bergse huisartsen om de mening te vragen over de vestiging van een abortuskliniek in Bergen op Zoom. Het standpunt dat de huisartsen toen innamen was dat een kleine gemeente als Bergen op Zoom niet ge schikt was als vestigingsplaats voor een dergelijke klimeir. De huisartsen begrepen toen best dat zo'n kliniek nodig was in Brabant, maar gaven er de voorkeur aan dat die dan gevestigd zou worden m een van de grote gemeenten, ln de anderhalf jaar daarna is er niets meer over een dergelijke kliniek vernomen. De plaatse lijke huisartsen kwamen er achter dat de problematiek weer speelde toen in de kran ten een advertentie verscheen waarin gevraagd werd om een Frans sprekende secretaresse en een gediplomeerd verpleeg ster. De Rutgerstichting was hiervan niet op de hoogte, waarop een van hun artsen solliciteerde als verpleegster om erachter te komen wat e- aan de hand was. Dokter Den Houdijker heeft voordat hij de polikliniek vestigde wel ge sproken met de officier van justitie, d,e inspectie volksge zondheid en de gemeente. Hij heeft ook een gesprek gevoerd met een van de gynaecologen van ziekenhuis Lievensberg. In formele afspraken heeft hit niet geresulteerd. De polikli niek is op dit moment geves tigd in het pand Stationsstraat 23. De bedoeling is ook de panden 23a en 25 in te rich ten. Daarmee zal begonnen worden zodra de kliniek in het pand 23 volledig functio neert. In medische kring, waarbinnen geen eensluidend standpunt bestaat over de abor tus provocatus, wordt gedis cussieerd over de opmerkmg vah de inspectie volksgezond heid, dat er geen sprake is van vercommercialisering op grond van de berekende tarie ven. Bovendien zetten enkeie artsen vraagtekens achter de „sociale begeleiding" van de behandelde vrouwen. Kaarten De leden van dé kaartvereniging DW hielden in café Het wapen van Zee land hun maandelijkse kaart- wedstrijd, meetellend voor het persoonlijk kampioenschap 1974. De uitslag van deze zes de ronde wat: l M. de Vos 60 punten, 2 K. de Koeij er 52, 3 H. van de Voorde 48, 4 J. Stolk 42, 5 Joh. Buijze 38 punten. hs lverwege de compe titie is de stand: 1 A. de Zeeuw 289 punten, 2 J. van Doorn 273, 3 J. de Feijter 264, 4 C. van Doorn 262, 5 J. Stolk 259, 6 J. de Koeijer 259, 7 Joh. de Feijter 257, 8 H. van de Voorde 253, 9 Jac. van Doorn 253, 10 M. de Vos 247 pun ten. examens TERNEUZEN De negen tienjarige oud-inwoonster van Terneuzen, Nienke Jansen, is aan de rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het kan didaatsexamen geneeskunde. TERNEUZEN Geslaagd voor het examen LHNO 1 stroom, Huishoudschool De Leeuwtjes: Anita André, Ails Bareman, Nellie Bijl, Ria van Driel. Elly van Gelder, Jannie Haak, Elizabeth Hangoor, Truus Pijpelink. Joke de Put ter, Panera Reym, Willie van Rijsbergen, Tonu v. d. Staal, Anneke de Troje, Ma-de! ein Verhaagen, Ine Wisse, Lia Bo- gerd, Janny de Bruijne, An drea van Damme, Sylvia Dokk, Loes Harte. Heieen Hofman, Mattie Jansen, Ella Kavser, Miranda de Koeyer, Gerda Luteyn, Lucia Meyer, Nellie Mesman, Sonja de Put- tti. Ingeborg Soemers, Gitta Ttisman. Kandidaten P-stroom pl aanvullend T-examen: Els Schot vanger, Yvonne van Strien, Marijke Bouterse, Jan- me Damming, Elly den Ha mer, Karin Jansen, Suzan de Ritter (Ned). (Van onze correspondent). KAPELLE Op de raads vergadering te Kapelle, die dinsdag werd gehouden, werd het voorstel tot vaststelling van de verordening op de hef fing en invordering van on roerend goedbelasting behan deld. Deze verordening treedt op 1 januari 1976 in werking. Bij de invoering van deze be lasting zullen de thans be staande rijks- en gemeentelij ke belastingen terzake van on roerend goed, te weten, grond en personele belasting, en de straat- en rioolbelastingen, vervallen. Voorgesteld werd voor eige naars een tarief vanf 7.01 en voor gebruikers een tarief van f4.75 per f3000 aan te wen- fVan een onzer verslaggevers) GOES Tijdens een bij eenkomst op de rijks middel bare land- en tuinbouwschool te Goes werden gisteren de einddiploma's uitgereikt. Het De Nederlandse Bond van Wipscrutters organiseerde haar laatste pelotonschieting te El- Iewoutsdijk op de wip van Juliana, ook hier weer 18 pe lotons. Kampioen werd het viertal van Vios uit 's-Heereu- hoek met 48 punten, dit be stond uit de heren P.J. Traas C.P. Timmerman, Johny Boon man en A.A. Martens. Reserve kampioen werd het viertal van vader de Jonge met drie zonen met 42 punten. Persoonlijk werd Willem de Jonge kampioen met 22 pun ten gevolgd door P. Steke'ee van Diana met 19 punten en derde werd C.D. Raas van Vooruitgang ook met 19 pun ten, vierde Johny Boonman met 17 punten en vijfde A.A. Martens met 16 punten beiden van Vios uit 's-Heerenhoek.. Door voorzitter van Liere wer den na de wedstrijd de onder scheidingen aan de winnaars uitgereikt. Ondertussen had op de tweede wip een gewoon con cours plaats waarvan hier de uitslag. Hoofdvogel; A. Voet van Soranus uit Heinkenszand. 1-ste zijvogel; H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. 2e zijvogel; Jac. Platschorre van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. 1- ste bovenka!; William Voet van Soranus uit Heinkenszand. 2e bovenkal; J. v.d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heeren hoek. 1-ste onderkal; W. Voet van Soranus uit Heinkenszand. 2e onderkal; E. Rentmees'er van Willem-Teil uit Ovezande 1-ste klep; W. Voet van Sora nus uit Heinkenszand. 2e klep; C.v.d. Guchte van Spes-Nostra uit Ovezande. 3e klep; C. Stouthamer van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. Dit was een schieting van Ons-Genoegen uit Oudelande, hier waren 70 schutters van 16 verenigingen voor ingeschreven. was voor de laatste keer. dat de Goese r.m.l.t.s. diploma's uitreikte aan geslaagde leer lingen voor de afdeling tuin bouw. De tuinbouwafdeling wordt met ingang van dit schooljaar opgeheven. Oorzaak hiervan is de reeds jarenlange durende crisis in de fruit teelt Het was gisteren echter voor de eerste keer dat diploma's werden uitgereikt aan geslaag den voor de driejarige oplei ding landbouw. In verband met het opheffen van de tuin bouwafdeling n-a-men ook drie leraren van de school afscheid Het waren de heren Op 't Hof, Koert en Ruisen, Leraar Haan- drikman nam eveneens af scheid van de school omdat hij mer pensioen gaat. Tenslotte gaan nog twee lerarén de Goe se r.m.l.t.s. verlaten: de heren Goedee en Van de Feen. De diploma's werden giste ren uitgereikt dooi- directeur lr. W M. Markusse van de rijksmiddelbare land- en tuin bouwschool. Hij stelde onder meer diat het landbouwonder wijs moet kunnen worden ver geleken met andere middelba re beroepsonderwijsinstellin gen Een aantal leerlingen kan het middelbare landbouwon derwijs niet meer aan, zo zei de heer Markusse die daarbij memoreerde dat dit jaar 20 oiocent van de eersteklassers niet kon worden bevorderd (Je heer Markusse wees de geslaagden er met nadruk op dat hun behaalde diplom;, geer, garantie vormde voor een goede betrekking of een goed ondernemerschap. Naar zijn informaties gingen 50 procent can de geslaagden van de driejarige landbouwopleiding werken op het ouderlijk be drijf en van d-e tweejarige op leiding was dat 75 procent. V oorzitter N ieuwen-hulzen van ae commissie van advies wees de geslaagde leerlingen var. de r.m.l.t.s. te Goes nog eens op de moeilijke positie van de hedendaagde land- oiraw. In dit verband bracht hii het belang van een sterke slandsorganisatie na-ar voren en riep de leerlingen op de organisaties te steunen. Op de diplomauitrelkmg w»s onder meer ook aanwezig landlbouwonderwijsinspec- teur Bouten en een vertegen woordiger van de gemeente Goes. De traditionele boeken bom van de gemeente Goes voor de ijverigste leerling ging dit jaar n-aar Han Steen- poorte uit Oosterland. den. De totale waarde in het economisch verkeer zal bij be cijfering f146 miljoen bedra gen. Met een verhoging van 14 procent en met aftrek van compensatie-uitkering zal voor de gemeente een bedrag van f 516.000 worden opgebracht. Bij het inwerkingtreden van deze verordening, die een ver schuiving van belastingdruk met zich brengt, ziijn een aan tal vrijstellingen opgenomen. Voor deze verordening wordt een bedrag van f 105.000 De- schikbaar gesteld voor het ia- ten verrichten van schattingen van alle belastingobjeeten en het opbouwen van bestanden, in dit bedrag af te schrijven in vier jaar. Aanvangende in het eerste heffingsjaar. De heer J.J. Ganzeman (Gem. Bel) merkte op dat de betrokkenen hierdoor wel zul len worden gehandicapt. De heer J. Zuidweg (Prot. Chr. Partij) vond dat hieromtrent veel bezwaarschriften te ver wachten zijn. Een krediet van f 65.000 werd beschkbaar gesteld voor de aankoop van een noodlo- kaal voor de open-bare lagere school te Kapelle (dorp). Men wil de school uitbreid-en tot een elfklassige school met in begrip van kleuteronderwijs. De eerstvolgende raadsvergade ring in de oude samenstelling vindt plaats op dinsdag 27 au gustus om 20 uur. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Op de goed bezochte kringvergade ring van NCB in de Jeugdhoe- ve gehouden gaf voorzitter J. Boonman een verslag van de vergadering van het hoofdbe stuur. Hierin waren onder meer de slechte prijzen van granen aan de kaak gesteld en het feit dat Brussel geen be leid ten aanzien van de boeren heeft gevoerd." Het bestuur was het niet eens met betaling voor vervuild oppervlaktewa ter, hetgeen voor veehouders weer een extra belasting bete kent, waar niet voor gecom penseerd kan worden. De melkveehouders moeten in oktober 1975 de melk in tanks storten, hetgeen extra kosten meebrengt. Bij de inge komen stukken was een lijst, samengesteld voor taxateurs bij de commissie grond-gebrui ker? in Tilburg. De Belgische raad van bedrijfsontwikkeling zal een bezoek brengen aan de provinciale raad voor bedrijfs ontwikkeling in Zeeland. Er wordt onder meer een bezoek gebracht aan het bedrijf van de heer Op 't Hof. Bij de rondvraag spraken de be stuursleden hun ontevreden heid uit over de zeer slechte vergoeding van landbouwpro- dukten. Men was het er wel mee eens dat aan de vrije produkten weinig gedaan kan worden, maar de gegarandeerde produkten zoals granen, sui kerbieten. en melk zouden ze ker moeten worden aangepast. Hierbij komt nog dat men dit iaar met een overwegend slechte oogst zit. veroorzaakt door de droogte in dit voor taar. Zelfstandigen worden eveneens door de belasting ui termate hard aangepakt. Van een inkomen van f. 25.000.- gulden wordt 10.000 aan de fiscus betaald Het bestuur vas algemeen van menin-g dat, tndien er in het prijzenbeleid geen verandering komt, de or ganisaties zeker tot acties moeten overgaan. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Voor de derde achtereenvolgende keer wordt iu Yerseke op zaterdag 3 au gustus een Oosterscheldedag gehouden. De dag wordt geor ganiseerd door de werkgroep Oosterscheldedag, waarin zijn vertegenwoordigd de midden stand, de horeca, de verenigin gen en de mosselbedrijven te Verseke. Het is niet uitgesloten, dat dit jaar de Oosterscheldedag voor het laatst za-1 worden ge houden. Want de organisators willen met deze manifestatie de gehele Oosterscheldeproble. matiek nog eens onder de aan dacht brengen en het belang van het behoud van het unie ke Oosterscheldemilieu onder strepen. Wanneer dit jaar wordt besloten de Oosterschel- de op de een of andere manier af te sluiten, zal er in de toekomst geen Oosterschelde dag meer worden georgam- -terd De organisators ver wachten overigens op zaterdag augustus zo'n 70-75.000 be oekers in Yerseke. Vorig jaai waren er dat ongeveer >0 000. Eén van de hoofdonderdelen van deze dag is het gratis mosselen eten. Hiervoor zijn (8.000 kilo mosselen beschik bar gesteld. De organisators hebber, overigens een flink programma op poten weten te metten Het begint allemaal reeds op vrijdag 2 augustus met een kermis. Op zaterdag oegmt dan het grote festijn waarvoor speciale medewer- kuig is gekregen van vele Bel gen die reeds jarenlang in Yerseke komen vissen en tamperen. De gratis mosselmaaltijd De unt 's morgens om tien uui. lei mosseleten wordt muzi- taai opgeluisterd door The (Old Stars uit Bergen op toom 's Middags maakt Mo- «arf uit Yerseke een muzikale rendga-ng. De kermis duurt de gehele dag door. Op net ha venplateau. waar het grootste 'eeJ vam het gebeuren zich afspeelt, zorgt The Dutch Rvthme Stee] Orchestra voor muziek. Verder treden daar op nel duo Frank en Mirella en de hofkapel Toeteroet. 's mid- tagi is er om vier uur ook weer de vlootsehouw op de 1 'nstersehelde, waaraan de ge nen- vissersvloot van Yerseke ia. deelnemen. De Deltaband uil Vlissingen werkt verder meer met een taptoe en 's ivouids is er vuurwerk en het Justerscheldebal. In het ge- •iperitehuis zal de gehele dag 'i<r de Oosterscheldefilm ver toond worden van Piet Meyer. De opening op zaterdagmor- ,-'i tien uur zal gebeuren met iehulp van een zeer oude land weerwagen die in op- icht onder begeleiding van 'on Affezzione uit Kwaden- tamme door Yerseke trekt, .'order zullen er drie parachu- ïsten landen in het water voor de Beatrixhaven. Op de paardenmarkt te Yerseke zul- ten tot nog toe zo'n tien actie groepen een milieumarkt hou den t

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7