Goolagong geeft Schaar geen kans Wolff hoopt op contract bij Ajax Oranje-spelers boycotten krant Hier gebeurde het: Oostduitsers trainen hard YAZALDE NOG GEEN SUCCES Drie coaches ontslagen STAANPLAATSEN OVER IN BREDA U gaat heel wat geruster op vakantie als u eerst naar de Amro Bank gaat sport Op dtt p\ v\ crp-^AA JOHAIM CRUYFF, WERELDKAMPIOEN WIM RIJSBERGEN: EEN BROEKIE IN DE BRANDING POLEN HEEFT DE GOUDKOORTS ARGENTIJNSE PLOEG ZINT OP REVANCHE (Van onze speciale verslaggever) HANNOVER Het feest dat de Argentijnse selectie- groep na de kwalificatie voor de tweede finaleronde heeft gevierd, zit de spelers nog altijd volop in de benen. Dat was gisteren duidelijk aan de ploeg te merken die onder leiding van Ladislao Vladimir Cap, niet zover van het nieuwe trainingskamp dat men in de omgeving van Han nover heeft opgeslagen, heel voorzichtig op het trainings veld onder handen werd genomen. Spelers als Heredia, Yazalde, Wolff en Ayale trokken zich niets aan van de commando's van bondscoach Cap. „Iedereen heeft vandaag de vrijheid te doen wat hij wil. De laatste dagen hebben we veel gereisd en het feest van zondagnacht in de uitgaanswijk van München Schwabing heeft nogal wat energie gekost. Vanaf morgen worden de teugels weer strak aangetrokken". De Argentijnse ploeg, komen de woensdagavond in Gelsen- kirchen de eerste tegenstander van Nederland in de tweede finaleronde van het wereld kampioenschap, mag dan op dit moment een wat uitgeblus te indruk maken, innerlijk zint de formatie op revanche. „Ik ben blij", zegt bondscoach 'Cap lachend, „dat we voor de aanvang van dit toernooi een van de laatste oefenwedstrij den juist tegen Nederland hebben gespeeld. En dat die ontmoeting op een voor ons doen catastrofale 4-1 nederlaag is uitgelopen. Ik hoef de jon gens nu niets meer over Ne derland, over de sterke punten als Neeskens, Cruyff en Van Hanegem te vertellen. Ze we ten dat ze woensdagavond tot het uiterste moeten gaan om Nederland te kunnen bedwin gen". Cap doet er verder het zwij gen toe. Hij geeft wel ver schillende van zijn spelers direct na de training toestem ming om nog wat over het komende gebeuren in Gelsen- kirchen te praten. Laatste man Heredia. de speler die bij At- letico Madrid onder contract staat en tijdens de laatste Eu ropacup-finales tegen Bayern München zo'n opvallende rol kon spelen, vindt het zelfs een groot pluspunt dat zijn ploeg (Van een onzer verslaggevers) RATINGEN De Oostduitse voetbalploeg, die sinds begin deze week in hotel Altenkamp in Ratingen (op zo'n tien kilo meter afstand van Düsseldorf) het nieuwe trainingskamp heeft opgeslagen, heeft zich gisteren erg intensief op de wedstrijd van vanavond tegen Brazilië voorbereid. Had chef-trainer Georg Busch- ner voor afgelopen maandag slechts een korte training vastgesteld (niemand mocht op dat moment het stadion van Ratingen binnen) dinsdag nam Buschner zijn ploeg tweemaal onder handen. Voor het eerst was ook de snel geblesseerd geraakte Eberhard Vogel weer van de partij, „maar ik dacht niet", oordeelde dr. Dieter Zipfel, de arts bij de Oostduitsers, „dat hij in deze tweede finaleronde nog kan worden ingezet. Vogel is pas weer met de looptrai ning begonnen". De reservespelers bleven gis teren het langst in actie. De zestien man die de laatste tijd steeds tot de vaste selectie van de nationale ploeg hadden behoord, waren op dat mo ment reeds naar binnen ver trokken. waar zij van alle wedstrijden die de Brazilianen tot nu toe gespeeld hebben, de meest belangrijke tv-beelden nog eens te zien kregen. (Van een onzer verslaggevers) METZKAUSEN De Neder landse ploeg krijgt vanavond de Europese topscorer tegeno ver zich in het veld. De Ar gentijnse aanvalsspits Hector Casimiro Yazalde, die bij Sporting Lissabon onder con tract staat, heeft in de Portu gese competitie in het afgelo pen seizoen liefst 46 doelpun ten gescoord. In de herfst van dit jaar zal hij daarvoor naar Parijs moe ten komen om de „gouden schoen", nu nog in het bezit van Gerd Muller, in ontvangst te nemen. In de eerste drie wedstrijden van dit wereldkampioenschap is Yazalde echter nog niet erg succesvol geweest. Hij scoorde slechts tweemaal en dat ge beurde in de ontmoeting tegen Haïti. In de eerste wedstrijd tegen Polen kon Yazalde door een blessure niet spelen en bij de 1-1 tegen Italië kwam de Europese topschutter niet aan doelpunten toe. „Maar dat zegt allemaal niets. Voor mij komen er nog vol doende mogelijkheden om op te vallen", zegt Yazalde in het Argentijnse trainingskamp in Metzkausen. juist tegen Nederland moet beginnen. „Het is altijd prettig als je de eerste wedstrijd te gen de zwakste ploeg in de groep mag spelen", verkondigt Heredia. Of de 4-1 nederlaag tegen Nederland dan geen in druk op hem heeft gemaakt? „Dat resultaat zegt totaal niets. Vergeet niet dat de in terland in Nederland voor ons op een weinig gelukkig tijd stip kwam. Het was de tweede wedstrijd in de gehele oefen campagne waarin wij over alle spelers konden beschikken". In de Argentijnse selectie- groep zitten liefst zeven profs die buiten hun eigen land voetballen. Daardoor moest Cap ook erg lang wachten voordat alle „vreemdelingen" door hun verenigingen in Por tugal, Spanje en onder andere Brazilië waren vrijgegeven. „En dat is natuurlijk een na deel geweest. Tegen Neder land speelden we nog onwen nig. Maar n,u hebben we het echte ritme gevonden; zitten er ook ineens in de ploeg een aantal spelers die het wed- strijdbeeld voor een belangrijk deel kunnen bepalen", ver volgt Heredia. Dé ontdekking van dit wereld kampioenschap is de kleine, behendige en technisch ook zo begaafde jonge middenvelder René Houseman. Een speler die nog in de strijd tegen VMM 74 Door Harry Vermeulen Jack Arentsen Theo Vaessen Heredia (links) is blij dat Argentinië zijn eerste wedstrijd tegen het „zwakste" aantreedt. Naast hem op de foto wisselspeler Claria en Atleticoster Ayala. van de vier (Van onze speciale verslaggever) METZKAUSEN Enrique Ernesto Wolff, de 25-jarige Ar- Nederland ruim een maand gentijnse aanvoerder, die mo geleden niet verder kwam dan een plaats op de reserve bank. De 19-jarige Houseman, die voor FC Buracan speelt, is nu ineens de man geworden via wie alle opbouwende en verdedigende schakels bij de Argentijnen lopen. René Houseman is zelf niet geschrokken van de belangrij ke opdracht die hij de laatste wedstrijden van bondscoach Cap heeft gekregen. „En ook tegen Nederland zal het wel weer lukken. Ik ben blij dat ik in die wedstrijd in Amster dam na rust nog even tegen de Hollanders heb mogen voetballen. Ik ken het spel nu een beetje dat de Oranje-man nen spelen. Zorgen maak ik me geenszins over de wed strijd van woensdagavond. Ne derland is een eerlijke tegen stander". menteel nog hij River Plate on der contract staat, verwacht van de komende week bijzon der veel. Wolff wil namelijk in Europa gaan voetballen. „Er zijn contacten met belangrijke clubs. Niet alleen in Spanje en Portugal, maar ook in Neder land heeft een vereniging grote belangstelling voor mij. Voor 500.000 gulden ben ik te koop", verduidelijkt Wolff snel. Vooral de strijd van vana vond in Gelsenkirchen tegen Nederland wordt voor Wolff belangrijk. „Want", zegt hij, „ik weet dat Johan Neeskens bij Ajax weggaat. Dat deze club van wereldniveau naar een goede plaatsvervanger zoekt. Een man die op het middenveld alles kan doen en die alles kan maken. Ik zal voor die vacante positie in de (Van een onzer verslaggevers) HILTRUP De spelers van het Nederlands elftal hebben gisteren voor een uniek feit in de geschiedenis van de KNVB gezorgd. Namens aanvoerder Johan Cruyff kreeg verslagge ver Henk Wehberg van De Volkskrant te horen dat geen enkele speler uit de selectie- groep van 22 man nog met de vertegenwoordiger van De Volkskrant wilde spreken. Wehberg was naar Cruyff ge stapt omdat de spelers aan wie hij commentaar had ge vraagd hem totaal hadden ge negeerd. Wat was er gebeurd? De selectiegroep van Oranje heeft van Michels, voor hij aan zijn taak als supervisor begon, te horen gekregen dat iedereen die niet wilde mee werken aan het bereiken van het grote doel, verwijderd zou worden. Die woorden golden zowel voor spelers als begeleiders en andere trainers. Dit bevel van Michels tot een positieve be nadering in de groep, heeft in de groep goed doorgewerkt en tot nu toe de goede resulta ten zijn daaraan uiteraard niet vreemd zijn er onder de spelers nagenoeg geen wrij vingen geweest. Redenerend vanuit deze goede harmonie ergerden zich een aantal spe lers van het Nederlands elftal regelmatig aan artikelen in De Volkskrant (van de hand van verslaggever Ben de Graaf), die in hun ogen onrechtvaar dig kritisch zouden zijn en niet positief genoeg voor de Holland-promotie, waarvan de spelers vinden dat zij daar wezenlijk aan meewerken. Toen nu maandag in De Volkskrant een artikel ver scheen waarin werd gesugge reerd dat Van Hanegem maar een helft zou hebben gespeeld omdat hii wrev°lig werd van de uitblinkersrol die Cruyff in Oranje vervult, staken de spe lers de koppen bij elkaar en werd er besloten om De Volkskrant te negeren. Stelde WK-commissielid Ger- rit Brox over deze kwestie; „Wij kunnen uiteraard de spe lers niet dwingen om mat be paalde journalisten te praten Dat is hun eigen zaak. Maar evengoed zullen wij niet toe staan dat een geaccrediteerde journalist de toegang tot net perscentrum wordt ontzegd" Cruyff, die na een gesprek met de voorzitter van de Ne derlandse Sportpers, Joop Nie zen. tot de overtuiging kwam dat de journalistieke en spe lersinzichten niet altijd paral lel kunnen lopen, accepteerde het aanbod van Niezen om donderda-g int een "esp'-ek te komen met Ben de Graaf. Triest detail voor Wehberg (hij stond als persoon buiten de zaak en dat werd hem ook door de spelers zo overge bracht) was dal toen hij op het terras zijn emotie stond ie verwerken, hij een glas water over zijn hoofd kreeg gegooid Dader onbekend. Opvallend was echter dat Van Hanegem niet in de persruimte aanwe zig was. Nederlandse topploeg gaan strijden". Enrique Wolff die bij River Plate en in het nationale elftal als vleugelverdediger optreedt, ziet het niet als een bezwaar dat men hem niet in de rol van middenvelder zal kunnen zien spelen. „Ik heb bij River Plate op alle plaatsen in de ploeg gespeeld. Met uitzonde ring dan van de keepersposi tie. In het Argentijnse elftal heb ik daarnaast de mogelijk heden om vooral via de vleu gels of via het centrum achter de aanval me aan te bieden. Ik wil in de komende wed strijden tegen Nederland, Oost-Duitsland en Brazilië laten zien dat ik een erg waardevol le speler ben: een teamgenoot die zich voor anderen durft en kan inzetten. Voor mij staat de komende week de toekomst op het spel". De Argentijnse voetballers verdienen in hun eigen land slechts een pover maandsalaris als men in ieder geval hun inkomsten vergelijkt met die van de in het buitenland spe lende Argentijnen. Zoals bij voorbeeld doelman Carnevali (Spanje), Perfumo (Brazilië) Bargas (Frankrijk), Heredia en Ayala (Spanje) en Yazalde (Portugal), die maandelijks onnoemlijke bedragen incasse ren. ..Dit wereldkampioen schap", vervolgt Wolff, „heeft me duidelijk gemaakt dat ik nu aan een echt, lucratief profcontract moet werken. Voor mij en mijn vrouw maakt het niets uit of ik dan in Zuid-Europa of bijvoor beeld in Nederland of in West-Duitsland ga voetballen. Naast een transferbedrag van 500.000 gulden voor mijn club, verlang ikzelf nog wel 150.000 gulden aan handgeld en een goed maandsalaris. Het hoeft niet zo hoog te zijn als bij voorbeeld van Perfumo bij de Braziliaanse club Belo Hori- zonte. Hij ontvangt per maand nog altijd zo'n ruim 8.000 gul den. Met een bedrag van rond de 4.000 gulden ben ik al te vreden; exclusief natuurlijk de premies. En dan ben ik toch niet duur. Per slot van rekening ben ik pas 25 jaar en Perfumo al 32". Enrique Wolff zegt dat hij de komende dagen een eerlijk spel zal spelen. „De dag na iedere wedstrijd krijg ik van coach Cap steeds een uur vrij om met mogelijke clubmensen m Europa te praten. De vere niging die mij het eerst een goed contract aanbiedt, kan over mij beschikken. Ik ben niet van plan om twee of drie clubs tegen elkaar uit te spe len. Men weet wat ik wil ver dienen en de club dié dit voor Wolff over heeft, kan erop re kenen dat ik me zeer snel bij die ploeg zal komen melden". (Van een speciale verslaggever) WIMBLEDON Ladies day op Wimbledon. Een verwaterd begrip. Sinds Linda Lovelace op Ascot verscheen „zonder iets onder" kijkt niemand meer op van de strikjes en ïrutseltjes, die tennis-paus Teddy Tinling ditmaal heeft bedacht. Bovendien moeten sinds enkele jaren op bevel van hogerhand dc dames de gunst van de publieke belang stelling delen met de heren van wie er al enkelen hun partijen voor de tweede ronde speelden. Zonder schade overi gens voor de geplaatste spe lers van wie Ken Rosewall het „probleem" Vayav Amritraj oploste met alle vertraging- staktieken, die hij in de twin tig jaar tennis heeft aange leerd (6—2, 5—7, 9—8, 6—1) en titelhouder Jan Kodes nau welijks het hoofd boven water kon houden tegen Leif Johans son, dezelfde, die door Rolf Thung werd verslagen in de Daviscup. Tom Okker zag zijn tegen standers voor de volgende ron des zich aaneensdharen. Eerst krijgt hij te maken met de Hongaarse computer-technicus l Van -onze speciale verslaggever). FRANKFURT Drie bondscoaches die de afgelopen dagen met hun ploegen vanuit Duitsland naar hun eigen land konden terugkeren omdat men geen plaats bij de laatste acht had kunnen veroveren, zullen ander werk moeten gaan zoe ken. Naast de coach van Uruguay Porta, hebben ook de Bulgaar Mladenov en zijn collega van Haïti bericht ontvangen dat zij niet langer de bevoegdheid krijgen om de nationale ploe gen van hun land te blijven trainen. Voor de Italiaanse coach Vla- careggi schijnen er geen don kere dagen in het vooruitzicht te zijn. De voorzitter van de Italiaanse bond Franco Carre- ro, heeft namelijk verklaard dat Valcareggi zijn contract dat tot 1975 loopt, normaal zal volmaken. (ADVERTENTIE) MADRID FC Barcelona heeft de finale van het toer nooi om de Spaanse voetbalbe ker bereikt door de tweede wedstrijd voor de halve fina les in Madrid tegen Atletico met 21 te winnen (na ver lenging). Het eerste due) was in 11 geëindigd. De club van trainer Rinus Michels (die uit West-Duits- land was overgewipt) treedt komende zaterdag in de eind strijd aan tegen Real Madrid, dat zich zaterdag j.l. reeds ol-atste ten koste van Las Palmas. Met kontant geld op zak loopt u altijd een zeker risiko. Stap daarom voordat u op vakantie gaat even binnen bij de Amro Bank. Daar vertelt men u graag hoe u uw vakantiegeld het verstandigst kunt verdelen tussen kontante buitenlandse valuta en cheques. Amro Reischeques bijvoorbeeld. Raakt u ze op de een of andere manier kwijt, dan hebben anderen er niets aan en u krijgt ze gewoon vergoed. U belt even met Amro Teleservice en binnen de kortste keren wordt geld telegrafisch overgemaakt naar de bank ter plaatse, waar ook in Europa. Daarom: ga bijtijds naar de Amro Bank in uw buurt. Voor buitenlands geld, cheques en uw reisverzekering. En pak dan meteen het gratis landengidsje mee. 't Geeft u allerlei nuttige informatie over wisselkoersen, buitenlandse munteenheden enz. Szapolcs Baranyi, die Pierre Barlhes in een vrijgevige bui trof (rt—2. 6—2, 6—0). Als Okker Baranyi verslaat en daar is gerede kans op, omdat de 30-jarige Hongaar een typi sche man is van de langzame banen, komt hij in de derde ronde tegen Cliff Drysdale. Tom Okker's nieuwe dubbel spelpartner won na een zwak ke start Van de Amerikaanse nummer vijfentwintig Jeffrey Austin (06, 62. 64, 6 3). „Scherper en geconcentreer der dan ooit", zo heeft Vic Edward Evonne Goolagong aangekondigd na de eerste helft van de Amerikaanse ste- dencompetitie, die de meeste speelsters slecht bekomen is omdat er zoveel werd gereisd en gespeeld moest worden in bedompte ruimtes. Juist in die condities zou het speelse Au stralische meisje geleerd heb ben wat discipline is. De Ne derlandse kampioene Marijke Schaar heeft het geweten. Amper een half uur slechts Stond ze op baan een: 16, I6. Ongetwijfels de kortste tijd. die zij het tegen een speelster van formaat heeft uitgehouden. En tot die gere nommeerde speelsters behoren onder meer Margaret Court, die haar drie jaar geleden de weg afsneed naar de laatste acht en Billie Jean King. Goolagong was zonder meer de meest imponerende. Haar service en scherp gesneden re turns lieten Marijke Schaar geen enkele kans tot trucages. Elf punten maakte Goolagong voordat Marijke er zelf één scoordé. daarna pakte ze één game op de service van het Australische meisje en hield eenmaal in het begin van de tweede set haar eigen opslag. Dat. was alles. Zondag pas was ze op Wim bledon aangekomen. „Mis schien had ik eerder moeten komen. Het gras was nu ont- zttend snel voor me. Maar wat wil je, als je eenmaal weet dat je in de eerste ronde tegen de numimer drie van het schema hebt geloot, weet je dat je kansloos bent. Dan daet het is allemaal niet zoveel meer toe. Het nieuwste slachtoffer van het kneuterige sfeertje dat de Nederlandse kolonie op Wim bledon weet te scheppen, heet Elly Appel. Het meisje uit Be verwijk dat in de kwalificatie had verloren van Pat Bostrom, maar als „Luoky Loser" in het hoofdtoernooi belandde, had tegen het Zweedse propje Mi- mi Weckstedt het voordeel van de lengte, de vastere vol ley en de betere looptechniek. Maar de zenuwen drukten haar uit balans. Achterover hangend bracht ze de eerste bal hoog terug, kreeg dan een vinnige mep terug en was het initiatief kwijt (3—6, 64, 4— 6). DE BELANGRIJKSTE UITSLAGEN: Dames enkelspel, eerste ron de: Casals (VS) - Moor (Eng) 6—2, 6—1; M. Wikstedt (Zwe) - Elly Appel (Ned) 6—3, 4-6, 6—4: J. Heldman (VS) - L. Flemming (VS) 63, 60. Heren enkelspel, eerste ron de: Metrevelli (Rus) - Feaver (Eng) 6—2. 6—3, 3—6, 6—1; Drysdale (Z-Af) - Austin (VS) 0—6, 6—2, 64, 6—3: Ashe (VS) - Kary (Oos) 64, 6—2. 6—4; El Shafei (Egy) - Parun (N-Ze) 6—1, 4—6. 8-9, 7—5, 97; Connors (VS) Bengtson (Zwe) 61, 7—9, 62. 64: Riessen (VS) - No- wiokl (Pol) 64, 64, 75: Baranyi (Hon) - Barthes (Fra) 62, 62, 6—0: Panatta (Ita) - Pohman (W-Dl) 4—6, 62, 63. 63: Dóminguez (Fra) - Tiriac (Roe) 63. 6— 0. 86; Crealy (Aus) - Taylor (Eng) 4—6, 9—8, 6—3, 9—8. Tweede rondeMottram (Eng) - Pasarell (VS) 6-2, 98, 97: Rosewall (Aus) Amritraj (Ind) 82, 57, 9— 8, 6—1. (Van onze sportredactie) BREDA Bij de Amro. bank in de Veemarktstraat in Breda een van de vijf kanto ren van deze bank waar kaar ten voor de komende duels van het Nederlands elftal wa ren te verkrijgen, waren giste ren nog tussen de 400 en 506 staanplaatsen onverkocht voor de wedstrijd, die Oranje vana vond tegen Argentinië speelt. (ADVERTENTIE) ACTUEEL VOETBALWEEKBLAD J verkrijgbaar onthullend kleurrijk altijd in de aanval yotdkopar (F, 15,60 vow 13 ure.) Slum mm briefkaart met Uw naam au adraa aan Kick, pertbus 400, Anutanfam of baf 023-339040 STAND BIESBOSCH STAND PLANTAGE KLASSEMENT NA DE RONDE VAN OSSEN- RONDE VAN GEERTRUI- DRECHT: DENBERG: 1. A. v. O verveld (Zegge) 1. J. Cooremans (Breda) 51 punten, 2. T. v. Hasselt 64 punten, 2. C. v. Bragt (Roosendaal) 50, 3. A. Tak (Lage Zwaluwe) 34, 3. W. v. (Oud Gastel) 48, 4. G. St. Stenis (Hoog Blokland) 34, Nicolaas ('s-Gravendeel) 47, 4. A. Prinsen (Raamsdonks- 5. F. Pirard (Breda) 39, 6. C. veer) 33, 5. P. Franken v. Dongen (Oud Gastel) 38, (Oosterhout) 33, 6. F. Pirard 7. F. Brand (Dordrecht) 36, (Breda) 27, 7. A. dc Jongh 8. M. Rehorst (Den Haag) (Made) 27, 8. J. v. Driel 36, 9. W. v. Stenis (Hoog (Werkendam) 25, 9. T. Joore Blokland) 32, 10. A. v.d. (Raamsdonksveer) 22, 10. J. Steen (Etten Leur) 29, 11. F. Klomp (Groot Ammers) 22, v.d. Ende (Monster) 25, 12. 11. A. v. Houwelingen P. Maas (Roosendaal)) 22, (Heesselt) 20, 12. J. v. Veen 13. T. Damen (Ulvenhout) (Werkendam) 20, 13. B. 21, 14. J. Spetgens (Liessel) Groen (Steenwijk) 20, 14. L. 20. 15. J. Breussirag (Boven- d. Hartigh (Blaaksedijk) 19, kerk) 20, 16. T. Joore 15. T. Smit (Halfweg) 19, 16. (Raamsdonksveer) 19 17. P B. Broere (Oudenboseh) 19. Hobo (Breda) 18, 18. A. Ge- 17. T. ter Harmscl (Lage vers (Schijndel) 18, 19. T. Zwaluwe) 18, 18. J. Zuidweg ter Harmsel (Lage Zwaluwe) (Rotterdam) 18, 19. T. Venix 18, 20. M. Jongenelen (Ou- Zevenbergischenhoek20 H. denbosch) 17. A. Kraus (Ou- v. d. Oever (Schevenigen) 16 denboseh) 17

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 16