Training: een happening... Jan Jongbloed bijna Ajacied RUUD KROL UIT NORMALE DOEN KALMTE BEWAREN Geld voor Oranje amro-pierson f and daar blijft n mens gezond bij Angst Teams Tempo éstoÉèt*? uiLf iUut. uifitiiillMiü ilHIiu üJiliiui fLnliiiiMiillbw ®6tidBei«SSiee lhZ7^rbier eU ^an ac^e tijdens de training van gisteren. Op de rug gezien (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Je zou ze ei genlijk met eigen ogen moe ten kunnen bekijken, de trai ningen van de 22 Oranjespe lers. Wie denkt dat de heren voetballers in him zweet ba den of dat zich daar, waar ze even stilstaan, plasjes water vormen, heeft het zeer beslist mis. Er hangt, om te beginnen, een zeer ontspannen sfeer gedurende de training. Er wordt veel gelachen en gebruld, vooral als dr. Fadrhonc de leiding heeft. De man is, zoals be kend, nauwelijks te ver staan. HILTRUP Omdat opperste baas Rinus Mi- chels pas tegen het slui ten van de persconferen tie in Hiltrup arriverde, was het dr. Fadrhonc dit maal vergund zijn visie te geven over de wedstrijd tegen Argentinië. Dr. Fadrhonc, die eerst een lofzang op het Nederlandse voetbalpu bliek hield („Wanneer de schaatsfans naar het buitenland trekken moet er altijd politie bij te pas komen, maar zondag waren er 40.000 Neder landers in Dortmund en er is niets gebeurd"), gaf toch wel toe enige angst te hebben voor Argentinië. „De 4-1 ne derlaag van Argentinië in de oefenwedstrijd tegen Nederland werkt niet in ons voordeel", aldus Fadrhonc, „de Argentij nen zullen zonderme *r wraak willen nemen. Bovendien is er aan hun elftal veel gesleuteld. Er zijn een paar spelers bij de Argentijnen Ayala bijvoorbeeld, die een elftal dragen. Zij begin nen pas nu in vorm te komen". Fadrhonc had de spelers tijdens de training er vooral voor gewaar schuwd om, wanneer ze voor kwamen te staan het vooral niet te licht op te nemen. Fadrhonc: „Wanneer een ploeg uit Zuid-Ameriks tegen een achterstand oploopt dan verandert er meteen 'ets in hun spelwijze, maar dan wel in de negatieve zin. Rob Rensenbrink en Cruyff, zij speelden erg sterk in Amsterdam, hoeven er bijvoorbeeld nu niet op te rekenen dat zij kunnen soleren zoals toen. De Nederlan ders zullen nu wel an ders worden aangepakt". HILTRUP De ver moedelijke opstellingen van Nederland - Argen tinië zijn: Nederland: Jongbloed, Suurbier, Rijsber- gen. Haan en Krol, Jan sen, Neeskens en Vap Hanegem, Rep, Cruyff en Rensenbrink. Argentinië: Carnevali, Wolff, Perfumo, Chaza- retta en Sa, Heredia, Telch en Houseman, Ay- ala> Yazalde en Kem- pes. 494. HILTRUP Johan Cruyff sprak gistermorgen met Cor van der Hart de sterke punten door van het elf tal van Argentinië, vana vond tegenstander van Oranje. Aan het sterke midden veld, de snelle vleugel spelers en de hechte, maar niet de snelle ver dediging, voegde Cruyfi hoven dien nog het woord „onderschatting" toe. „De Argentijnen", aldus Johan Cruyff, „weten welk vlees ze Ln de kuip hebben. De 4-1 neder laag tegen ons heeft hen aan het denken gezet. Als wij hen onderschat ten, kunnen we de kous wel eens op de kop knj- gen". Van der Hart: „We moe ten tegen al onze ko mende tegenstanders doodeenvoudig aanvallen en tempo maken. Het is het enige wapen waar mee we iedereen om d» oren Runnen slaan". Van der Hart zal overigen vandaag niet in Gelsen kirchen zijn. Hij zal de wedstrijd Brazilië-Uost- Duitsland bezoeken om daar later rapport over te kunnen uitbrengen. KLAP KOMT HARD AAN BIJ SPELERS (Vervolg pagina 1) HILTRUP Gisteren, twee dagen na de schitteren de triomf op Bulgarije en een dag na het plezierige samenzijn van de spelers met hun vrouwen en de kin deren heerste er in het Ne derlandse kamp in Hiltrup diepe verslagenheid. Bondsofficials liepen met sombere gezichten rond en ook de spelers waren min der uitgelaten dan op ande re dagen. De reden van deze plotselinge stemmingsom mezwaai loog er dan ook niet om. Het Nederlands elf tal, dat in de drie tot nu toe gespeelde wedstrijden sa men met zijn legioen een unieke eenheid vormde, dreigt abrupt van hetzelfde legioen gescheiden te wor den. Vandaag, in de wedstrijd te gen Argentinië in Gelsenkir- chen zullen maar 27.000 Oran je-supporters zich onvoorwaar delijk achter hun elftal kun nen opstellen, maar in de wedstrijd voor zondag tegen de DDR is het volledig mis. De KNVB heeft namelijk gis termorgen van het Westduitse organisatiecomité te horen ge kregen dat er voor de Neder landse supporters slechts 3.000 kaarten beschikbaar zijn. Een aantal dat, gezien de Oranje-koorts die er op het ogenblik in Nederland heerst, uiteraard veel te klein is. Want het stadion van Gelsen- kirchen, dat 72.000 toeschou wers kan bevatten, zou moei teloos met Nederlandse sup porters kunnen worden ge vuld, indien de kaarten hier voor aanwezig zouden zijn. „Daarom zitten wij ook zo vreselijk in de put", zei secre taris-penningmeester Henk Burgwal van de KNVB gister middag verslagen. „Toen wij het bericht van het organisa tiecomité ontvingen brak er op het WK-bureau grote paniek uit. Nu waren we er eindelijk in geslaagd om een geweldige verhouding met het Neder landse publiek te realiseren en dan doen ze ons dit aan. En dat voor een land dat het or ganisatiecomité al aan miljoe nen aan inkomsten heeft ge holpen. Ik weet niet hoe ik dit aan de supporters van het thuisfront moet verkopen. Bo vendien vinden de spelers het ook verschrikkelijk. Ze waren (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Hoewel Jan Jongbloed nog geen handte kening heeft gezet onder een tweejarig contract met Ajax, staat het voor 99% vast dat hij komend seizoen het doel van de Amsterdam se topclub ral verdedigen. Een informeel gesprek met Ajax-manager Hans Kraay, enkele dagen geleden in Hil trup gevoerd, heeft Jongbloed duidelijk gemaakt dat Kraay en Ajax hem graag willen in lijven. „En ik wil graag", zegt de 33-jarige doelman van Oranje. Ik ben ai akkoord ge gaan met hetgeen ik bij Ajax zou kunnen verdienen, maar over mijn persoonlijke wensen Is nog niet gepraat. Dat ge beurt pas na de wereldkampi oenschappen". Wat voor Jongbloed zwaar zal tellen in dat gesprek, is dat hij persé niet vijf dagen per week wil trainen. „Dat kan inen van mij niet verlangen en dat zal ook wel niet de bedoe ling zijn". Bovendien wil hij so wie so op dinsdag zijn heilige" visdag vrij zijn. Jongbloed: „Als men mij op die dag. als ook mijn sigaren zaak is gesloten, geen vrij wil geven, dan praat ik niet meer verder. Dan blijf ik gewoon bij de FC Amsterdam. Daar heb ik nog een eenjarig con tract. Bij Amsterdam is het nooit een punt geweest dat ik vrij was op dinsdag En daar ben ik ook nu niet vanaf te brengen. Hierin valt met mij niet te schipperen". Jan Jongbloed bekent, dat ill), zo hij rond komt met Ajax, het sfeertje binnen FC Am sterdam wel zal missen Hii verwacht ook dat enkele spe lers het hem kwalijk zullen nemen als hij vertrekt. Een aanwijzing in die richting is al dat zijn gabber Frits Flinke- vleugel nog geen woord van zich heeft laten horen. „Geen brief, geen telegram, geen te lefoon van Fritsie in Hiltrup, ls niet zo'n best voorteken Dat valt me eerlijk gezegd van hem tegen", treurt Jan. „Ik heb wel vandaag (giste, ren, red.) een telegram gehad van Dé Stoop met gelukwen sen" Jan Jongbloed vindt het oven gens onbegrijpelijk dat de „kenners" er nu pas achter zijn gekomen dat hij een uit stekend doelman is. „Ik wist allang wat ik kon!" En tegen de aanwezige journalisten. „Jullie hebben het ook nooit gezien. Wel een stel jonge trainers in het betaald voetbal, die wisten het. En ik heb toch wel zoveei eergevoel in mijn lijf dat ik het prachtig vind dat een topclub op mijn leef tijd nog naar me toekoratl" er aan gewend dat ze door het enthousiasme van de Holland se aanhang, thuiswedstrijden speelden". Burgwal, die veel relaties heeft in de Internationale voetbalwereld, heeft uiteraard niet stilgezeten. Vele telexbe richten met boodschappen waarvan zoals de voorzitter van het comité WK-voetbal het uitdrukt, „de koude rillin gen je over de rug lopen", zijn al naar alle adressen die er maar enigszins voor zouden kunnen zorgen dat de hoeveel heid kaarten wordt verhoogt. „Maar steeds", zei een trieste Burgwal, „kwam er een sim pele boodschap: Uitverkocht". Burgwal heeft wel een ver moeden waarom het mis is gegaan met de kaartverdeling. „De Duitsers hadden er zon dermeer op gerekend dat West-Duitland eerste in zijn groep zou worden. En omdat zij er ook niet aan twijfelde of Nederland zou tot eenzelfde prestatie komen, hielden ze al rekening met de wedstrijd West-DuitslandNederland in Gelsenkirchen. Zij hebben de kaarten vlug in de voorver koop gegooid en de Duitse voetbalsupporters waren er als de kippen bij om die kaarten te kopen. Met het gevolg dat er ook Westduitsers met kaar ten van Nederland tegen de DDR in de maag zitten, ter wijl hun eigen elftal in Düsseldorf speelt. Ik geloof echter niet dat alle kaarten al verdeeld zijn. Volgens mij zit ten er nog veel op de zwarte markt". Burgwal („De 3.000 kaarten zijn allang verdeeld over de reisbureaux, zelfs de voorzit ter van de KNVB zou bij wij ze van spreken niet meer aan een kaart kunnen komen"), hoopt nu alleen nog maar dat er veel Duitse supporters zijn die hun kaarten komen inleve ren. Het organisatiecomité heeft hiertoe namelijk, door de onverwachte ontwikkelin gen die zich door de nederlaag van West-Duitsland tegen de DDR hebben voorgedaan, de mogelijk geopend. Zegt Burgwal weinig over tuigd: „Ik geloof daar nauwe lijks aan. De mensen die nu kaarten voor Nederland heb ben gekocht kunnen niet alle maal aan een kaart voor West- Duitland komen. En omdat Nederland door zijn aantrek- kelijke spel op het ogenblik in Duitsland populair is, geloof ik dat ook veel Duitsers graag de wedstrijden van Oranje willen zien. Bovendien komt daar nog bij dat we tegen het ande re Duitsland spelen, een gege ven dat ook hier aanspreekt ik hoop alleen nog maar dat de Westduitsers zich achter het Nederlands elftal zullen soharen. En met de nederlaag tegen de DDR in het achter hoofd, is daat wel kans op". Zeer zeker als hij de zaken serieus traoht te benaderen, werpt hij met de meest vreemde termen en is liet commentaar van de diverse spelers niet van de lucht. Voor de goede orde, wordt ie dere dag in twee groepen ge traind. Fadrhonc, houdt zien, als Michels er niet is, zoals gisteren, bezig met het kern elftal. Van der Hart neemt de „reserves" onder handen. Hij trekt er wél tamelijk hard aan, omdat deze mannen het wedstrijdritme missen en vrij snei geneigd zijn met „losse hand" door het trainingskamp te stappen. Zü lopen veel, doen veel oefe ningen aan de Dal en nun uiterste best hun gehele ziel in de training te leggen. Daar entegen wordt de kerngroep als het ware gekoesterd, in ieder geval verre van afgemat. Niet door Fadrhonc en niet door Michels. De vaste keus leeft zich uit met schoten oo doel, met voorzetten vanaf de cornerlijn, die dan door een insprintende speler moeten worden ingekopt. Deze trainingswijze beoogt slechts dat de spelers het con tact met de bal en het gevoel voor de juiste richting niet kwijtraken. Jan Jongbloed blijft aldus ook volop bezig, al ziet hij vele ballen langs zijn oren flitsen. Zoals de vuurspetters van Jo han Neeskens, Arie Haan, Wim Suurbier en Ruud Krol. De met veel effect genomen ballen van Johan Cruyff gaan echter grotendeels over of naast het doel. Slechts weinig journalisten volgen ook nu nog de training van het Oranjeteam. Dat ligt gedeeltelijk aan het feit dat zij te ver van het trainingsveld ingekwartierd zijn of het veld niet mogen betreden. Fadrhonc houdt er niet van dat het veld rondom „bezaaid" is met journalisten en fotografen. Vooral de laatsten worden op grote afstand van het gebeu ren gehouden. Gevolg is dat de toch aanwezige fotografen uit gerust zijn met meterslange lenzen en zo met dit kostbare materiaal de spelers toch naar zich toe kunnen „trekken". De politie-agenten, even alert als steeds op ongewone din gen, omzomen in groepjes van twee het veld. Gistermiddag haalden ze een Italiaanse jour nalist uit een groepjo dichtbe groeide struiken. Hij had daar een uur voor de training, toen het toegangshek tot het veld reeds uitnodigend open- stond, postgevat. Voor de fel schijnende zon Dat wilde de politie gewoon weg niet geloven. Hij werd v i>?'c op een keurig en beleefde manier „buiten" gezet om later, toen de spelers wa ren gearriveerd, weer even vriendelijk te worden binnen geloodst. Vanwege de hitte mogen de spelers van de kerngroep die dat wensen, met ontbloot bo venlijf trainen. Johan Nees kens Wim Rijsbergen. Johan Cruyff en Johhny Rep doen dat. Steevast. In schrille te genstelling met dat bloot, traint Ruud Krol bijvoorbeeld .,g?ed ingepakt; over zijn shirt draagt hij namelijk nog een jack. „Om het luie zweet eruit te lopen", dolt hij. Het zijn deze trainingen, voor al als Rinus Michels er niet is ware happeningen. Zo merk jè dan dat dr. Frantisek Fadr honc de „aanleiding" is tot veie lachwekkende situaties en bij iedere kwinkslag en de daaropvolgende lachsalvo's draait de „andere" groep zich om, om mee te „genieten". Grappen worden dan over en ■zeer gemaakt, hetgeen veel minder geschiedt als Micneis voor de troep staat en Fadr honc als tweede man fungeert Achter het doel tenslotte fun geren leden van het team be geleiders, zoals dr. Karei Ha- melynck, chirurg, Pierre van den Akker, verzorger. Jan Wolff, fysio-therapeut. en Cor Klomp, magazijnmeester, als ballen jongens. Zij doen dit werk met veel enthousiasme, maar lopen zich het hart uit hun lijf. En wanneer zij zich dan op verre afstand van de schietgrage voeten een mo ment neervlijen in het gras om uit te rusten, krijgen zij een „regen" van ballen op hun lichamen. „Precisie-schieten" noemden de spelers dat De „ballenjongens", zich ge dwee als zodanig laten gebrui kend. vatten dit spelletje spor tief op. Zo blijven ook zij op een speelse manier fit. (ADVERTENTIE) amro-pierson fund Een op researchfaciliteiten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig gesetekteerde aandelen. solide vermogensbeheer. DOOR Harry Vermeulen Jack Arentsen Theo Vaessen BA1M (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Ruud Krol. de 25-jarige briljante vleugelver dediger van Ajax en het Oranje-elftal, was gisteren een beetje uit zijn normale doen. De anders zo praatgrage Am sterdammer kon zich niet con centreren, omdat, bekende hij: „Ik al met mijn gedachten bij (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP De golven van publiciteit rond het Nederlands elftal en zijn successen in Duitsland hebben vele voor de spelers gunstige reacties kisgeweekt in Neder land. Tal van brieven en tele grammen zoor de groep zijn al binnengestroomd, maar nu volgt ook nog geld. De eerste „hap" werd giste- -en aangeboden door de Ne derlandse Orediet Bank, die elke speler een certificaat van 2.000 gulden toezegde. De heer Goudsmit van de Nederlandse Crediet Bank was gisteren persoonlijk naar Hiltrup geko men om de 22 spelers en de trainers deze lijfelijke mede deling namens de hoofddirec tie van de bank te doen en hun dit bedrag symbolisch aan te reiken. Na de wereldkampioenschap pen mogen de spelers een keuze maken uit het pakket certificaten die deze bank zijn cliënten aanbiedt. Johan Cruyff en Rinus Mi chels ontvingen als eersten het certificaat. Reacties van de meeste spelers: „We laten dat bedrag gewoon op de bank staan. Trekken we rente van". Karei Jansen, voorzitter van de Vereniging van Contract spelers, was erg verheugd over deze geste. Bovendien had hij ositieve verwachtin gen over de „joint venture" (gedeelde verkoop), die de KNVB voor de wereldkampi oenschappen met de spelers is aangegaan. Door de plaatsing van Oranje in de tweede fina lepoule zijn er uiteraard nog grote inkomsten aan recettes te verwachten. De begroting die door de commissie Zwik- stra (zij behartig! de financiële belangen van de spelers) is opgezet Krijgt derhalve een gunstiger aanzien, hetgeen in houdt dat de spelers beslist meer gelo zullen beuren dan de 35 mille die hun tot nu toe in het vooruitzicht was gesteld. de wedstrijd tegen Argentinië ben. Nee, bang ben ik niet, maar ik besef dat er veel, heel veel op het spel staat". „Ik denk dat we ditmaal een geheel ander Argentinië zullen ontmoeten als ruim een maand geleden in Amsterdam. Ik heb het toen niet zo moeilijk ge had. Ik kreeg Mario Kempes Ruben Ayala en later House man tegenover me. Ze hebben me het niet lastig kunnen ma ken. maar dat kan morgen heel anders zijn". In zijn zevenjarige carrière bij Ajax, met welke club hij tweemaal de Europa Cup ver overde (de eerste maai tegen Panatinaikos, liep hij met zijn rechterbeen in het gips) en in de negentienmaal dat hij vóór de wereldkampioenschappen in Oranje speelde, is hij slechts eenmaal een tegenstan der op het veld tegengekomen die sneller was dan hij. Het was een Peruviaan, die hem voorbijliep. „Dat moment zal ik nooit meer vergeten. Toen", ver klaart hij, .,heb ik me gereali seerd dat er nog wel snellere jongens op het veld lopen dan ik. Ik ben snel, maar niet zéér snel Wie dat laatste zijn, win nen het van me". -n het trainingskamp in Hil trup loopt de Ajacied vrijwel de gehele dag in T-shirts, waarop de letters: „The Mod Man". Hij heeft zeven van die shirts in verschillende kleu ren Hij draagt ze graag, want, zegt hij: „Ik ben toch ook een modern man 1" Hij heeft zich op de tennis baan van het Waldhote'. tevens ontpopt als de beste tennisspe ler van de groep van 22, De verklaring: Ruud Krol heeft in het verleden les gehad van een tennisleraar en zijn slag kracht is enorm. Bijna even groot als zijn schietkracht- die hij nog niet heeft kunnen to nen tijdens dit toernooi, „ik weet dat ik een vrij aardi ge trap in de benen heb. maar :k heb de laatste tijd geen doelpunten meer gemaakt, be houdens dan die eigen goal tegen de Bulgaren. Maar ik heb dan ook nog niet de top vorm die ik graag zou willen hebben. Wel voel ik dat mijn vorm groeit". Vandaar dat hij, terugblik kend, niet erg tevreden is over zijn spel in de strijd tegen Zweden. „Toen speelde ik beneden mijn kunnen, het was gewoon een kwestie van tr niet „in" zijn die avond Tegen de Uruguezen speelde ik wel goed, maar tegen de Bulgaren ging het weer stuk ken beter dian tegen die Zwe den". Ruuid Krol, alleen al vanwege zijn atletische gestalte, in Duitsland in the picture als nooit tevoren, is niet beduusd van al diie publiciteit rondom zijn persoon. „Alles wat hier gebeurt, is nieuw voor me. Zo beleef ik het ook. Zo heb ik ook het bezoek van mijn vrouw, Yvonne ervaren. Ik heb al vele trainingskampen meegemaakt bij Ajax en het Nederlands elftal. Daar waren geen vrouwen bij. Omdat dit nele wereldtoernooi een nieu we ervaring voor me is. was het samenzijn met mijn vrouw een welkome onderbreking. Meer niet". Ruud Krol, die zichzelf een specialist in het uitschakelen van de tegenstander noemt, heeft zich vrij gemakkelijk aan- en ingepast in de groep. De als individualist omschre ven voetballer stelt zich nu blindelings in op het geheel, de groep. Zijn persoonlijke in zichten en ideeën zet hij opzij voor dat ene resultaat, probe ren de wereldbeker te pakken. Vandaar ook dat hij de unieke leidersrol van Johan Cruyff gemakkelijk accepteert. Waren er in het verleden, in zijn Ajax-tijd, nogal eens wrijvingen tussen hem en de Oranje-aanvoerder, nu zegt Ruud Krol: ..Johan is de enige vedette van dit toernooi. Dat kan iedereen zien. Ik accep teer dan ook alles van hem, /owe1 in als buiten het veld". GRONINGEN De ge meenteraad van Groningen beeft besloten FC Groningen een subsudie te geven van mi nimaal 1' 220.000 voor het ko mende seizoen. Bovendien zal de gemeente het exploitatiete kort van de stichting FC Gro ningen in dat seizoen voor haar rekening nemen. Verder moet de gemeente volgens een door de meerderheid van de raad aangenomen motie de schuld van f 571.800 overne men, die de stichting bij de gemeente heeft. Deze schuld zal binnen tien jaar worden afgeschreven. (ADVERTENTIE) Vanavond zal moeten blij ken, of de oefenwedstrijd vai. Oranje tegen Argentinië, graad meter is geweest voor de wer kelijke krachtsverhoudingen Heeft het Nederlands elfta met vlag en wimpel de finale ronde bei eikt. bij de Argentij nen heeft het tot op heden no niet erg vlot gelopen, speehl men tegen Polen erg goed door een fout van de doelman ging deze wedstrijd toch ver loren. Maar pvaïlend was de gewel dige strijd vaardigheid waar mee men na een snelle 2-0 achterstand, door bleef gaan om een goed resultaat te be reiken. "olen-Argentinié wordl door de Duitse pers nog steeds bestempeld als de beste wed strijd van deze WK. Irgentinié is nog meer dan Rrazilié het schoolvoorbeeld te noemen van het Zuidameri- taans voetbal Gedragen door zeer goede techniek, heeft men een geweldige voorkeur voor individuele acties, geraf "meerde tikjes en een samen spel lat men het liefst uit voert op een paar vierkante neter. Beroemd of berucht, zoals men DOOR GEORGF KNOBEI het wil noemen is de mentali teit van de Argentijnen, geen enkel voetbat op de wereld is zo getruci, ah zij. Met de meest venijnige rukjes, duw tjes, kniipjes en trapjes, wordt het spel van de tegenstander mtregeld Van buis uit sterk defensie! ingesteld, s toch gebleken on der andere, namelijk tegen Pólen, en de hele wedstrijd tegen Aalié dat de ploeg aan vallend ook grote mogelijkhe den aeeft De meest opvallen de speler van d< ploeg is zon der twijfel Ayala van Atletico Madrid, die niet alleen opvalt door zijn lange wapperende haren, maar vooral door zijn geweldig voetbaltalent. Daarnaast ls Yazalde van Sportclub Lissabon, en Euro pees topscorer, in Europa de neest bekende, hoewel hij in it toernooi nog geen opval- ïide dingen heefl gedaan. Al- andere spelers van dit team '.jn stuk voor stuk ook van nternationale klasse, niet ver- .'onderlijk als men weet dat jgentinié zoveel talent beeft, at meer dan 20" Argentijnen, ij buiten» ndse eiiibs spelen, loeilijkheid bi,i hen is nog steeds om uit deze getalen teerde spelers een eenheid te maken. Er woröen nog steeds als teameenheid teveel fouten gemaakt. Op di» punt ligt men duidelijk achter op Nederland, en ik ber er zeker van, wan neer de Oranje-spelers hun Italntte ten opzichte van het provocerende spe' der Argen- t'incn kunnen bewaken, zij on getwijfeld deze wedstrijd zul- en winnen. De ploegeenheiö en het uit zonderlijk talent van Cruyff staat daar boven.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 15