Zilveren NAVO krijgt toch nog een feestdag cadeau Vervolging niet mogelijk met beroep op medische ethiek Actie Palestijnen eist zeven levens Economische Zaken contra Konsumenten Kontakt over vleesprijzen Maand geëist voor slaan Bossche officier I )esre|yci Atelier-personeel verrast directeur: eisen ingewilligd Goed sparen is: hoge rente en betere voorwaarden. tot VERGANE GRIEKSE GLORIE IJS LERAAR LERARES Zitten Wijziging van woon- ruimtewet goedgekeurd tichting >liek Onderwijs ibergen binnenland buitenland Koel- en vriesadvies ZWITSANAL koel- en vriescellen VAN AGT OVER ABORTUS: VERGOEDING RAADSLEDEN BETER Regering Portugal neemt water leiding over Krantenstakmg in België weer voorbij ISRAËL STELT LIBANON VERANTWOORDELIJK: Rabin Gedode Turk eerder slaags Wasserijen duurder met landgenoten Gevangenis straffen voor terreuractie Persoonlijke lening door RPS en giro Evan Lanschot 10 n.i.v. X augustus 1974 of ama voor de onder haar taande St.-Catharina school /O, Burg. Vranckenstraat 6 rakken Frans 21 uur. kunde 8 uur. ie van deze vakken tot een weektaak is mogelijk. n aan het bestuur van de Onderwijs Zevenbergen Zevenbergen. ekteur. Telefoon 01680-4431 7 (thuis). Woensdag 26 juni 1974 1MBMI krijgt u gratis. Ook voor service aan koel- en vriesinstalla- ties. Even (01607>-2495 Prinsenbeek bellen en u wordt snel en akkuraat geholpen. BANKSTELLEN UIT EIGEN FABRIEK Grote sortering kwaliteits- J stoffen. 5 jaar garantie op binnenwerk. Norm. prijs 1400,- voor f 795,-. DEM Meubelfabriek Culemborg 03450-2602. TOONZALEN Oulemborg, fabriek. Hout weg 8, Bergen op Zoom, Wassenaarstr. 15, Drunen, Grotestraat 98. Geopend di. t/m za. van 10-18 u. Vr. tot 21 u. Lopen ook. als u last hebt van aambeien. Die narigneid. gaat voorbij m*b Zwitsanal van ZwitsaL Dat helpt goed. brengt die noodzakelijke verlichting: tl hebt meteen al minder pijn. De jeuk stopt en de gevoelige zwellingen verdwijnen. Zwitsanal,een we tenschappelijke combinatie van. helende, verzachtende en Pijnstillende stoffen, kan u vlug van uw aambeien- ellende afhelpen. In zeer goede staat te koop demontabele inhoud 15 - 100 m3 Voor inlichtingen kunt u bellen (01607) -2495 Prinsenbeek. taande bon opgeven. izenden. Jammer ge- ig nemen. Voor toe- en wij geen porto in triand en België zal portokosten hiervoor, u van ons een ac- maken). Wij moeten bestelling in drukke te zenden huisnummer >men. Editie (Van onze correspondent) BRUSSEL In Brussel en directe omgeving waken ruim 3000 man over de veiligheid van twaalf staats- en rege ringshoofden en over die van president Nixon vooral. Het verkeer in de stad ondervindt moeilijkheden want elk ogen blik is wel één van de hoge buitenlandse gasten op pad met alle gebruikelijke gevol gen als daar zijn het afzetten van straten het omleggen van het verkeer en het te hoop lopen van nieuwsgierigen. Hier en daar werd ook al op beseheiden wijze betoogd, maar dat wordt woensdag be ter als de linkse Amada (Alle IMacht aan de Arbeiders) in optocht protest gaat aanteke nen tegen de politiek en de persoon van Nixon. De toe slemming tot die betoging werd netjes aangevraagd en verkre gen, maar het vanwege de Amada voorgestelde parkoers werd op verzoek van Binnen landse Zaken enigszins gewij zigd en wel zo dat de heer Nixon zelf de Amadisten niet in het vizier zal krijgen. President Nixon landde dins dagavond tegen negenen op het vliegveld Meisbroek dat hermetisch afgesloten was door een dubbele ring van rijkswachters en militairen. Nixon lijdt nog steeds aan een lichte vorm van aderont steking. Ook tijdens zijn reis door het Midden-Oosten had hij hier al last van. Volgens zijn artsen is er evenwel geen ge vaar voor het optreden van klontering in het bloed. pe meeste hoge gasten logeren in de corresponderende am bassades die stuk voor stuk ln avond en nacht fel verlicht en duidelijk zichtbaar streng be waakt worden. Op hel hoofd kwartier van de NAVO te Evere bij Brussel wordt intus sen alles in gereedheid ge bracht voor de plechtige on dertekening van de verklaring van Ottawa, waarin zoals he kend de vijftien NAVO-leden de onderlinge solidariteit be vestigen. De zaal waarin de ondertekening plaatsvindt, wordt opgesierd met bloemen. De vers gewassen en gestre ken vlaggen van de vijftien naties liggen klaar en de ere- compagnies repeteerden voor de laatste keer hun operette-achtig optreden, dat zelfs de Bluebells hun niet zouden verbeteren. Zo krijgt de zilveren NAVO in het magere jubileumjaar toch nog een feestdag cadeau. Secretaris generaal Luns straalt toch. On danks de crisis, die zo niet op gelost, dan toch afgezwakt werd. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT Personeelsle den van het confectiebedrijf ('pescador in Hilversum heb ben gistermiddag het hoofd- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De handha ving van de bestaande wetge ving is problematisch gewor den, nu een groot aantal art sen ten aanzien van de abortus een ander standpunt is gaan innemen en ook zelf deze me dische verrichting ter hand heeft genomen. Feitelijk be staan de strafbepalingen alleen nog op papier, want er is geen vervolging mogelijk, wanneer een beroep wordt gedaan op de medische ethiek. Bij een eventuele strafzaak zal altijd een aantal artsen ge. reed staan om te verklaren dat er sprake is geweest van een medische indicatie die tot de ingreep heeft geleid, zo be toogde minister Van Agt van Justitie gisteren in de Eerste Kamer. Hij zei: „Er is een nieuwe Wetgeving nodig om de zaak weer in de hand te krijgen. De bewindsman verklaarde echter niet bereid te zijn om druk uit te oefenen op de Tweede-Kamerfracties van de KVP en de ARP om haast te maken met de indiening van een voorstel voor een nieuwe abortuswetgeving, zoals bij de kabinetsformatie was overeen gekomen. Dit voorstel zou vol gens de bedoelingen van de kabinetsformateur mr. Burger eerst door de Tweede Kamer moeten worden verworpen, waarna dan een socialistisch voorstel van veel ruimere strekking door een Kamer meerderheid zou worden aan vaard. kantoor in Amsterdam bezet. De twaalf vrouwen van het atelier dwongen op die manier de directie de toegezegde af- vloeiingsgelden te geven. Toen in april bekend werd dat het atelier in Hilversum zou sluiten, beloofde de direc tie de twaalf vrouwen f 4.000,-, mits ze voor de slui ting van het bedrijf geen actie zouden ondernemen. Pas toen de vrouwen het hoofdkantoor kwamen bezetten, deel'd-e de directeur mee dat het geld zou worden overgemaakt. Omdat de nodige reorganisa- tie-beslissdrogen uitbleven, heeft het personeel van Singer in Nijmegen (800 man) een telegram gezonden aan de Amerikaanse hoofddirectie. Daarin wordt gevraagd voor 5 juli met beslissingen te ko men, waardoor het huidige personeelsbestand gehand haafd kan blijven. De hoofddirectie van Singer heeft anderhalf Jaar geleden toegezegd dat er naast kan- toormaohines ook andere pro- dukten vervaardigd zouden worden, waarmee aanvullende werkgelegenheid geschapen werd. De distrfetsbestuurder van de industriebond NKV, de heer J. Peters, zei dat het personeel en de bonden zich zullen beraden op harde ac ties, als de eisen voor 5 juli nipt worden ingewilligd. Voor de 25 werknemers van het assemblage- en verkoopbe- dri-jf van garageonderdelen Lincoln Engineering in Soest ts ontslag aangevraagd bij het gewestelijk arbeidsbureau in Amersfoort. Het Amerikaanse moederbedrijf wil het bedrijf overplaatsen naar Heidelberg In Duitsland. De sociëteit De Groote Club „Doctrina et Amicitia" in Am sterdam heeft een ontslagver gunning aangevraagd voor vijftien van de ongeveer der tig personeelsleden. Volgens de secretaris van de sociëteit betreft het een deel van het keuken- en bedienend perso neel. De in surséance van betaling verkerende Beurs Express N.V. heeft de nog resterende personeelsleden ontslag aange zegd. Wat er met dit financië le weekblad gaat gebeuren, is miet zeker. Getracht wordt hiervoor een gegadigde te vin den. De Gaay Fortman DEN HAAG Minis ter de Gaay Fortman van Binnenlandse Zaken heeft in de Eerste Ka mer een betere financië le regeling voor gemeen teraadsleden aangekon- dirngd. Daartoe zal de ge meentewet worden ge wijzigd. Er zal volgens de bewindsman worden gestreefd naar een rede lijke vergoeding die niet meer gebaseerd zal zijn op het aantal bijgewoon de vergaderingen maar op de tijd die gemiddeld aan het raadswerk wordt besteed. Daarnaast zal een tegemoetkoming worden verleend in de kosten die aan het raadslidmaatschap zijn verbonden. (Van onze redactie buitenland) LISSABON De Portugese regering heeft gisteren het wa terleidingbedrijf van Lissabon overgenomen. Het bedrijf, dat verleden week werd bezet door arbeiders, is niet ontruimd. In de afgelopen tien dagen heeft de regering nu vier semi-parti- culiere bedrijven overgenomen. Zowel in Mozambique als in Angola hebben zich incidenten voorgedaan waarbij het Portu gese leger was betrokken. In Mozambique werden zes Portu gezen gedood en in de Angole se enclave Cabind-a sneuvelden zeven Afrikaanse mijnwerkers. (Van onze correspondent) GENT De staking in de ürukkerijen, waardoor dins dagmorgen in België de kran ten Het Volk, Gazet van Ant werpen, Volksgazet, De Nieu we Gazet, Financieel Economi- scne Tijd en La Cité niet kon den verschijnen Is maar een eendagsvlieg geworden. Het technisch personeel van de kranten die de spreekbuis zijn van de christelijke vak bond, heeft in grote trekken voldoening gekregen voor de oorspronkelijke eis, dit wil zeggen een loonsverhoging van vierhonderd Belgische francs per week. Verwacht wordit dat vandaag alle kranten in België opnieuw zullen verschijnen. DEN HAAG (ANP) De Tweede Kamer heeft het regerings voorstel de woonruimtewet te wijzigen onder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Deze wijziging zal het staatssecretaris Schae- fer van Volkshuisvesting mogelijk maken dc woonvergunning af te schaffen voor het betrekken van een huurwoning met een kale huur boven 300 per maand en voor een koopwoning met een koopsom boven 100.000, en voor alle gevallen van inwo ning. Als ook de Eerste Kamer de wijziging goedkeurt, kunnen op grond van de gewijzigde woonruimtewet gemeenteraden ver zoeken de in het verleden ingevoerde woonruimteliberalisatie ongedaan te maken of voor liberalisatie (voor bepaalde wijken of categorieën woningen) in aanmerking te mogen komen. NAHARIA Palestijnse commando's die (zoals wü gisteren al in enkele edities konden melden) via zee naar Israël waren gekomen, hebben zich in de nacht van maandag op dinsdag schie tend een weg gebaand in een flatgebouw in de kustplaats Naharia. Een kleuterleidster en haar twee kinderen wer den gedood toen zij probeer den te vluchten. Militairen die het gebouw omsingeld hadden, gingen na tweeën- een halfuur tot de bestor ming over waarbij de drie Palestijnen werden gedood. Bij het vuurgevecht kwam voorts een militair om en werden er vijf gewond. De commando's waren via de Middellandse Zee met een rub berboot naar het 25.000 inwo ners tellende stadje Naharia ge komen en ca. 200 meter van het flatgebouw van drie verdiepin gen aan land gegaan. Volgens de autoriteiten wa ren zij kennelijk van plan een school in de omgeving aan te vallen waar scholieren voorbe reidingen troffen voor een feest aan het eind van het schooljaar later op de dag. De Palestijnen gingen het ge bouw door en beschoten elke deur. Daarna gingen zij de flat binnen waar mevrouw Irene Zarankin, een 38-jarige kleu terleidster, haar man en twee kinderen zich verborgen had den. Toen de vrouw en haar 5- jarige zoontje en 10-jarige dochtertje probeerden te ont snappen door uit een raam te springen, werden zij volgens ooggetuigen en militaire krin gen neergeschoten. De man van de kleuterleidster werd licht gewond. Aan de overval op de 7 km ten zuiden van de Libanese grens gelegen plaats Naharia zijn in de afgelopen maanden aanslagen voorafgegaan op een gebouw in Kyriat Sjmone, een school in Maalot en een neder zetting in Sjamier. „De aanval op Naharia was een vergeldingsactie voor de Is raëlische aanvallen op Pales tijnse vluchtelingenkampen in Libanon." Dit staat in een ver klaring die het algemeen op perbevel van de Palestijnse re volutie in Damascus heeft uit gegeven. Het algemeen opper bevel is de overkoepelende mi litaire organisatie die de ver schillende guerrillabewegingen omvat. De verklaring werd ver spreid door het Palestijnse persagentschap Wafa. Er werd niet gezegd welke guerrilla-organisatie de aanval op Naharia uitvoerde. Maar volgens andere guerrillakringen behoorden de drie commando's tot de El-Fatach-beweging, de grootste commando-organisatie. Israel houdt Libanon verant woordelijk voor de overval in Naharia. Premier Rabin ver- Weet gisteren in het parlement te Jeruzalem de Libanese rege ring dat zij „tot dusver niets gedaan heeft om de moord dadige activiteit t^gen Israël vanuit Libanon tegen te gaan." De regering in Beiroet, aldus Rabin, heeft de plicht derge lijke acties tegen Israël te voor komen en zij is daartoe in staat. Rabin zei voorts nog in het parlement, dat de drie gedode Palestijnse guerrillastrijders le den waren van Jassir Arafats „El-Fatach". Als er al iemand in Israël is geweest die van me ning was dat moorden alleen door extremistische organisaties gepleegd worden, dan moet hij nu, na Naharia, toch wel inzien dat hij zich vergist heeft, aldus de Israëlische premier. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het ministe rie van Economische Zaken is het oneens met de uitslag van een nieuw onderzoek van het Konsumenten Kontakt naar de vleesprijzen. Volgens de eco nomische controledienst van het ministerie van Economische Zaken wordt vlees langzamer goedkoper voor de consumen ten. Het Konsumenten Kontakt houdt vol, dat de huisvrouw nog altijd weinig of niets van prijsdalingen van vlees merkt. DEN HAAG (ANP) De minister van Economische Za ken. drs. R. F. M. Lubbers, heeft er mee ingestemd dat de witwasseriien hun tarieven met ingang van 1 juli 1974 met ze ven net verhogen ten opzichte van het niveau dat toelaatbaar was op grond van de priizenbe schikking goederen en diensten 1973. (Van onze redactie binnenland) LICHTENVOORDE De 25-jarige Ramasan Erkan, die maandagavond in zijn woon plaats Lichtenvoorde bij een vechtpartij werd doodgesto ken, is volgens de rijkspolitie tweemaal eerder met twee landgenoten slaags geraakt. De ruzie zou gaan om geld dat hij aan één van de twee of aan beiden schuldig was. Maandagavond hebben zijn twee landgenoten Erkan met hun auto bij de fabriek in Aalten waar hij werkte, opge wacht. Toen hij de fabriek uitkwam en met zijn auto op weg naar huis was, hebben zij hem met een snelheid van on geveer 140 km ingehaald. De twee Turken zijn toen plotse ling gestopt om daarna achte ruit te rijden, tegen de auto van Erkan. Weer is het drietal op de vuist gegaan. Later zjjn er een slagersmes en een sti letto aan te pas gekomen. Het gevolg was, dat Erkan om het leven kwam. De twee andere Turken liepen ernstige won den op. (Van onze correspondent) DEN BOSCH Als de offi cier van justitie in de gijze lingszaak Deil meer dan 8 jaar tegen De N. zou. eisen zouden ze hem païkken. Zo hadden de inmiddels veroordeelde ver dachten de 26-jarige Daan de N. uit Den Haag en de 25- jarige Jan B. uit Den Bosch afgesproken. Toen men dan ook op de zitting van de Bossche recht bank op 29 november vorig jaar de officier van justitie mr. J. van Mierlo 10 jaar met aftrek van het voorarrest te gen hen eiste sprongen zij het podium op. Daan haaide uit naar de officier en raakte hem. Terwijl Jan die achterom de groene tafel was gelopen probeerde de officier te schop pen. Er ontstond een groot tu mult omdat tientallen perso nen die zich op de publieke tribune bevonden over de ba lie klommen en de zaad in kwamen. Nadat de orde was hersteld werd de geschorste zitting voortgezet. De Bossche hoofdofficier van justitie, mr. A. N. Mes- schaert, eiste dinsdagmorgen bij verstek tegen Daan en Jan ter zake van openlijke ge weldpleging in vereniging een maand gevangenisstraf. Voor de zaak Deil en enkele banko vervallen veroordeelde het Bossche gerechtshof de man nen in mei j.l. tot 7 jaar met aftrek, één jaar meer dan het rechtbank vonnis. Daian en Jan hadden voor de behandeling van de vechtpar tij niet naar de zitting in Den Bosch willen komen. De recht bank werd voor deze zaak voorgezeten door de president, mr. P. J. A. Cremers. Er was opvallend veel bewaking in de zaad aanwezig en ook buiten het gebouw stond politie. De ECD vinRt dit een „onzorg vuldige uitlating" en twijfelt aan de onderzoekmethode van deze consumentenorganisatie. De belangrijkste resultaten van het uitgebreide landelijke onderzoek van het Konsumen ten Kontakt, waarin o.a. de vakcentrales zitting hebben, zijn. vlees is ondanks bewerin gen van producenten en sla gers na regelmatige markt prijsdalingen niet beduidend goedkoper geworden. de gemiddelde slagerij is niet duurder dan de gemiddel de supermarkt, waar vlees wordt verkocht. Bij het onderzoek waren ruim 100 verkooppunten van vlees betrokken. Het Konsu menten Kontakt volgde een maand lang wekelijks de prij zen van een zestal veelver- kochte vleessoorten. Sommige soorten werden bij slagers en supermarkten een fractie (meestal enkele tienden van percenten) goedkoper. Andere soorten werden weer duurder. Voor de schouderkarbonade moest ln een maand 2,6% meer worden betaald. In dc supermarkt werd dit vlees zelfs 6,2% duurder. Het ministerie van Economi sche Zaken wijst er op dat bij de beoordeling van de vlees prijzen een onderscheid moet worden gemaakt tussen zgn. worstkoeien (voor de vleesfa- brieken) en de vleeskoeien (voor de slagers). De ECD verdenkt het Konsumenten Kontakt er van geen onder- scneid te hebben gemaakt tus sen verschillende kwaliteiten van slachtvee. De prijscontro les van de ECD hebben uitge wezen dat er ondanks „enkele zondaars" de verlaging van de vleesprijzen redelijk ver loopt. - .iincsf:"P%, 0 Eens hoge medewerkers in de Griekse junta van 1967, nu simpele, onopvallende bur gers in een winkelstraat van Athene: generaal Angelis, voor malig chef-staf van het Griekse leger en later vice-precident (l) en Styllianos Pattakos, voorma lig vice-premier op weg naar hun familie met wat cadeau tjes. ALMELO (ANP) De rechtbank in Almelo heeft 14 meest jeugdige, Molukkers, die in de nacht van 11 op 12 april in de Frans Halsstraat in Al melo een gewelddadige terreur actie ondernamen en die kort daarna konden worden gearres teerd, veroordeeld tot gevan genisstraffen die varieerden van 5 tot 8 maanden met af trek van voorarrest. De actie is gepleegd door van de Kei-eilanden afkomstige Molukkers tegen in Almelo wo nende Ambonezen. Er is nie mand bij gewond geraakt. Bij de wraakactie werd met brand bomen gegooid, er werden op grote schaal vuurwapens ge hanteerd en ruiten ingeslagen met geweerkolven. Het inci dent volgde op conflicten tus sen Ambonezen en (Pro-Indo nesische) Keiezen in onder meer Hatert en Apeldoorn. De groeperingen leven op gespan nen voet met elkaar, onder meer op grond van verschil lende politieke inzichten. DEN HAAG (ANP) Gis teren is het reeds eerder aan gekondigde wetsontwerp dat het mogelijk moet maken dat ook de Rijkspostspaarbank en de girodienst persoonlijke lenin gen kunnen gaan verstrekken, bij de Tweede Kamer inge diend. Deze uitbreiding vindt plaats in het kader van de her structurering van beide instel lingen en de uitbouw in de richting van een „retailbank' (ADVERTENTIE) 10%% Vraag onze brochure over alle spaarvorriïen. bankiers 's-Herfogenboscb, Amsterdam, Breda, Den Haag; Eindhoven,Nijmegen,Roosendaal,Rotterdam,Tilburg, Vught Jazeker, moeders, ik weet er alles van. Nog een paar dagen en uw lieftallig kroost zal zo'n anderhalve maand lang niet bij u weg te slaan zijn. Va kantie. ir Afijn, sterkte en niete- min voel plezierEn voor het zover is: geniet nog even van de rust. ■it Let verder vandaag alleen goed op, kijkt uit de doppen en weest op uw hoede: Nixon is alweer in de buurt. Nu in Brussel. Een steenworp af stand zogezegd. Maar slechts wie zonder zonde is werpe de eerste. Laat-le dan wel raak gooien, denkt een mens zo wel eens bij zichzelf. Maar dat is niet aardig. Bovendien, dat moeten die Amerikanen zelf maar uit vechten- ir Als ik eon defensieplan aan de NAVO zou moeten voorleg gen zou ik zeggen dat ik pak weg, drie divisies wilde af schaffen, terwijl ik er in feite één kwijt wilde. Dan kon ik heel wat toegiften doen aan Luns en zijn generaais zonder dat het pijn deed. it Misschien doet Joop het ook wet zo. •k Lubbers: Laat die beenhou wers eens een toontje s-lager zingen. Kijk, ga Je daar volop tn actie tegen het straaljagerge- weld op en rond de vliegbasis Gilze-Rijen, en intussen zorgt een straaljagerpiloot van die zelfde basis ervoor dat een bosbrand weinig kans krijgt omdat hij stiel alarm kon slaan. ir Maar goed, dat kun Je een oneigenlijk voordeeltje noe men. ir En in Roosendaal en omge ving hebben ze gisteren ook eens hartelijk kunnen lachen em de manier waarop het boottochtje voor de raadsleden van Roosendaal en Steenber gen in het water dreigde te vallen. De rondvaartboot kon niet onder de baileybrug bij Gasteis Veer door, waarop de organisatoren rode blossen op de wangen kregen. 'O- Zo'n oud noodbruggetje hoe lelijk ook heeft toch ook iets roerends. Het geeft je wat meer gevoel voor de be trekkelijkheid der dingen. Ach, wat heet vooruitgang? Eén brug, en alles ligt stil. En waar de tijd bleef stille staan. ir En ik zwijg stille en ver dwijn. Groetjes. MER1JN In 't kort OOK AL IS minister Lubbers van mening dat de Prijswijzers in het kader van het gestelde doel een duidelijke Invloed hebben uitgeoefend, toch ziet hij deze niet als een geschikte vorm voor de consument. De inhoud is te eenzijdig gericht. MINISTER Lubbers van Econo mische Zaken vindt een ver hoging van de minimum-melk prijs met twee cent tot 76 cent per liter welletjes. Aan een verhoging tot 77 cent, zoals het Produktschap voor Zuivel wil, zal hij zijn fiat niet geven. BIJ EEN brandstichting in een hotel bij Darmstadt zijn een hotelgast omgekomen en 16 mensen gewond. DR. BRIDGET Rose Dugdaie, een 34-jarige Engelse, is in Dublin tot negen jaar gevan genisstraf veroordeeld wegens heling van 19 kostbare schil derijen, gestolen uit de woning van sir Alfred Beit. ADMIRAAL Gino Birindelli, oud-commandant van de geal lieerde strijdkrachten in de Middellandse Zee, is afgetre den als voorzitter van de Itali aanse neo-fascistische partij. DE AZIAAT wiens in een kle- dingzak verpakte lijk vorige week in Amsterdam werd ge vonden, blijkt een Japanner te zijn. IN RUSLAND is gisteren het ruimtestation Saljoet-3 gelan ceerd. Het is onbemand. DE UTRECHTSE politie is vol gens hoofdinspecteur Van de Dorpe „de wanhoop nabij", waar het diefstallen uit auto's betreft. Sinds 1 januari zijn al 60 tot 70 procent meer aangif ten gedaan dan vorig jaar. DE KVP-fractie wil de werk wijze van de Tweede Kamer zo vereenvoudigen, dat er minder vergaderd hoeft te worden, maar er toch meer wetsont werpen kunnen worden behan deld.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11