atie - sport Iriljant AXEL HERDENKT EIND SEPTEMBER BEVRIJDING Creatieve dagen voor scholiertjes ieaumetz gewijzigd in Belgische vlucht verzorgster ker opleiding in GOES Organisatie Herdenkingscomité Bevrijding Axel 1944-1974 RAAD OOSTBURG VOOR RECONSTRUCTIE WEG OOSTBURG - GROEDE EEN LOSSINGSVERGUNNING VOOR FRANSE VLUCHT GESCHENKEN De Vos Eggermont B.V. NIEUWE SHOWROOM DE HOOP DINE SAES, mardendag Westdorpe vist Terneuzen Burgerlijke stand en De Meijer B.V. UTOCHAUFFEUR WESTKOERIER ZATERDAG Kwadendamme in - zeeland ZONDAG ""ADVERTENTIE) Metaalbewerker Alvast slag. Werken en geld door te leren. Dat kan oor met de s een hooggeschoold en cialiseren met de Uitge- rbeeld tot Plaatconstruc- >f in je vak. ;urt op een prettige ma- ndere prettige dingen te jorten bijvoorbeeld. Om- >og niet altijd gespannen :an. Bij de vaklui het best naar hun Ie salariëring is, met een en de 15 en 18 jaar bent dan moet je gauw eens ings of vraag schriftelijk makend van Hollandsche 11 tot 17 uur en maandag IELE VERKOOP e prijzen, van allerhande e antieke meubelen en anr >n. Zoals Biedermeier Eetji oltaire's. Bergére's. Armze-j Tudorkast (17e). Franse! zaam mooi. Renessainse ta-' Boulle kastje, met Breiï| es, Klepbureaus en Schrijf- assief eiken kasten (18e enl znkastjes, Dekenkisten enj jlmeubeleen. Franse Jachtl ressant. Klokken, Pendules; idelaars. Lampen enz. enz TIQUITEITEN raat 7 - Heeze (N.-Br.) et Gemeentehuis lf. 4907 -2706 AREN GROTE KORTING afdeling verloskunde vaij skenhuis kan binnenkort g<| worden een ieken hiervoor kontakt mei aten van plm. 22 jaar, dij bezit zijn van het dipl°m^ /erzorging. g in ziekenhuiswerk strew ibeveling. u band met onregelmatig k3"l van de diensten gaat onzS ur uit naar ongehuwde kanj 1. aties en/of verzoeken en rij jen te richten aan het hoof^ eelszaken. Langendijk75, Tel.(01600)22^ OFF. DEALER K.T.V. HIFI - STEREO APPARATUUR Ijg onze correspond ent) IjSTDORPE De r.k. Van Bejaarden, afdeling Kgipe, houdt maandag 24 .bejaardendag". de bewoners en leden l-et bejaardentehuis wordt Ibegonnen met een eu- Ktieviering voor de leven- i overleden leden, die zal |i,n opgedragen door pas- podde. Daarna wordt een l.iafe) geserveerd, met Intend de jaarvergade- br de overige leden (niet- 1-ers van het bejaardente- is de jaarvergadering itsteld op dinsdag 25 juni IH.OO uur 's middags m I Concordia. Om 9 uur K eerst een mis opgedra- ljiet dezelfde intentie en lens opgedragen door lor Modde. Na de mis een koffietafel in het I-ngsgebouw. Tijdens de ïiering zal een spreek- i worden gehouden door Igijleider, de heer Van de (i Ook zal een dubbeltjes- :j worden gehouden onder liwezigen. Tagenda voor de vergade- I vermeldt onder meer de Verslagen van de secretaris I ie penningmeester, een Tucht van de kascontrole- tissie. Wegens aftreden heer P. van Bambost, Inch niet herkiesbaar stelt, |m nieuw lid in die com- worden benoemd. Na Inuze volgt tenslotte de Strekking en de gebrui- Ilc rondvraag. (ADVERTENTIE) B K1E11WSTBAAT 26 HULST Jsagd Aan de r.k. op- jsschool voor kleuter- in Breda is geslaagd Iret diploma kleuterleid- Ingrid Buysrogge uit (Van onze correspondente) AXEL Op 19, 20 en 21 september van dit jaar belooft het in Axel een gezellige boel te worden. Tenminste als de opzet van het 14 mensen tel lende Herdenkingscomité Be vrijding Axel X944-1974 slaagt en het weer geen roet (of regen) in het eten gooit Maandenlang heeft men regel matig vergaderingen gehou den, suggesties overwogen en de financiën goed in de gaten gehouden, maar nu zijn de plannen om de 30-jarige be vrijding van Axel op grootse wijze te vieren, praktisch rond. Op donderdag 19 september zullen 'z middags om ongeveer half vijf de Poolse gasten op het gemeentehuis worden ont vangen, een ontvangst die door de Vereniging Axel-Po len wordt georganiseerd, 's Avonds zullen de doden wor den herdacht. Op diverse be graafplaatsen zullen bij de graven van de oorlogsslachtof fers kransen worden gelegd, evenals bij het Poolse monu ment in de Zeestraat. Om een Geboren: Ruth dv D. Bos man-Jonker, Terneuzen; Me- chelina dv A. de Wolf-Corne- lissen, Zaamslag, Mirko zv M. Tomic-Bronsveld, Terneuzen; Tanneke dv J. Lyppens-Sand- man, Terneuzen; Danny zv Th. vn Dam-Bours, Westdorpe; Yan Marc zv A. Landrein-Van Waes, Terneuzen; Dennis zv I. Riemens-De Braai, Axel; Rowe- na dz N. Witmamp-Prins, Ter neuzen; Maro zv Th. Geer- inckx-De Brauwer, Terneuzen; Johan zv J. Jaer-Janse, Ter neuzen; Gilbert zv M. Bies- xaar-Van der Ploeg, Westdor pe; Menno zv H. Hommers- Caessens, Terneuzen. Ondertrouwd: Marinus Jan sen 20, Terneuzen en Cathari- na van Langeraad 20, Terneu zen. Getrouwd: Jan Aarnoudse 20 en Johanna van de Velde, Terneuzen; Bastiaan van der Melde 26 en Elizabeth Roose 22, Terneuzen; Hendrik Lucas- se 21 en Francoise Herrebout 21 te Zaamslag; Johannes Buijze 22 en Catharina van Arenthals 20 te Zaamslag; Thomas Hofman 27 en Corne lia de Jonge 25 te Tietjerkste- radeei. Overleden: Janneke de Keij- er 85, Terneuzen; Wilhelmina Kramer 60 ev P. Dij, Hoek; Jacobus de Ruiiter 53, Terneu zen; Adriaan de Pooter, 82, Axel; Remiqius Borgt 61, Axel; Elzearius Voeten 78, Sas van Gent; Willem Allaart 86, Zaamslag; Jan Godeschalk 75, Terneuzen; Anthonie de Zeeuw 81, Terneuzen. uur of adht zal er een herden kingsbijeenkomst worden ge houden in de gereformeerde kerk, waar een nog uit te nodigen spreker een herden kingsreden zal houden Vrij dag beginnen de feestelijkhe den. In de scholen van de gemeente Axel zullen ver schillende feestelijkheden plaats vulden. De plannen hiervoor zijn nog niet hele maal uitgewerkt. Maar men denkt aan een bevrijdingsfilm voor de lagere scholen en b.v. poppenkast voor de kleuter scholen. Het Seydlowskiplein is ln deze dagen het centrale feest terrein, waar van alles te doen is. Er zal een kleine kermis zijn (met een draaimolen en een schiettent) er zullen alle mogelijke kraampjes zijn met vertegenwoordigers van de Axelse middenstand en gele genheden om te eten en te drinken, er wordt aan beelden de kunst gedaan, er komt een rommelmarkt, de creatieve club van kunstenaar Chris Hoorman (die dan waarschijn lijk ook een expositie in De Kalle gaat houden) geeft een soort „open house" en voor avonds zal er muziek worde/: georganiseerd, zodat er op hz-t door feestverlichting versierde pelin ook nog een dansje kan worden gemaakt. Speciaal voor de jongeren wordt er in de Halle om acht uur een drive-in-schow van radio Veronica gehouden (als Veronica dan tenminste nog bestaat). „We gaan door tot er geen belangstelling meer Is", vertelde de voorzitter van het comité, de heer J.P.C. Roe- lands, „er is geen sluitings tijd". 's Zaterdagsmorgens wordt ep een mis in de r.k. kerk opgedragen terwijl de Poolse gasten en belangstel lenden nog eens een rondrit gaan maken langs de gevechts terreinen van de oorlog. De bevrijdingsmarkt en de week markt gaan intussen gewoon door, waarbij de weekmarkt ook in een feestelijk jasje ge stoken zal worden. Adjudant De Jonge van de rijkspolitie neemt weer de zorg op zich voor een oriënta- tierit, het Rode Kruis gaat een wandeltocht organiseren en waarschijnlijk zal er ook nog een Poolse volksdansgroep op treden. De visclub wil niet achterblijven en organiseert viswedstrijden aan de kreek bij het zwembad. Verder heeft men de modelvliegclub en de Bweefvliegcliub gevraagd enke le demonstraties te geven. In de diverse kernen zullen schietingen worden georgani seerd. Het is ook de bedoeling dat er 's zaterdags een drum bandfestival zal komen, maar ook daarover zijn de definitie ve plannen nog niet helemaal rond. Alle muziekgezelschappen van Axel worden tenslotte 's avonds uitgenodigd mee te doen aan een speciale taptoe. Om de kosten enigszins te dekken, zal er ook een loterij op touw worden gezet. Alle uitvoerige informatie krijgen de Axelaars te zijner tijd via een feestgids gratis in huis. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De Kinderen van de Axelse St.-Antonius basis school hebben donderdag een creatieve dag gehad. Ze heb ben, onder schooltijd, groeps gewijs het gehele schoolplein met krijtjes gekleurd (zie fo to) en deden verder nog aan volksdansen, verven en boet seren. Er was een poppenkast en de scholieren speelden to neel. Gisteren was het groot feest voor de 120 kleutertjes, die de kleuterschool De Zevensprong in Axel bezoeken. Voor de eerste keer werd er in plaats van het jaarlijkse schoolreisje, een creatieve dag gehouden. Onder het motto „alles mag, niets moet" begon de dag om 9 uur met het voorlezen van een verhaal. Om 10 uur wer den de kinderen op ijs getrak teerd en verplaatste het hele schoolgebeuren zich naar bui ten. Hier konden de kinderen naar hartelust spelen, verven, plakken, bouwen en een wed strijdje houden. Rond half twaalf (de bui tenlucht maakt hongerig) wer den de meegebrachte boter hammen opgegeten en werden de kinderen onthaald op ter plaatse gebakken wafels. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De gemeen teraad van Oostburg heeft in principe besloten om over te gaan tot de reconstructie van de weg Oostburg-Groede en heeft daarbij ingestemd met het tracé, dat door b. en w. was voorgelegd. Het bestek zal nu worden klaargemaakt en ter verkrijging van D.A.C.W.-subsidie worden in gestuurd. Het krijgen van sub sidie hiervoor is voor de ge meente een eerste vereiste. Tijdens de behandeling van dit onderwerp in de raadsver gadering wees raadslid A. Sa- lomé op het feit dat de actie groep liever een ander tracé zou willen hebben, maar vol gens dit raadslid zijn de be zwaren, die daaraan kleven te groot. Hij voerde verder aan dat het voor de inwoners van Groede een grote teleurstelling zou betekenen als een ander tracé werd genomen. Raadslid A. Verhage voor spelde dat er moeilijkheden zullen ontstaan met grondeige naren, die ten behoeve van de wegaanleg grond zullen moe ten afstaan. Hij adviseerde contact met de grondeigenaren op te nemen, zodat tijdrovende onteigeningsprocedures kun nen worden voorkomen. Wet houder G. Claeijs zag dat niet zo somber in. Hij deelde mee dat er al een prettig contact met grondeigenaren is geweest en wees erop dat de gemeente Oostburg bij de vele grond aankopen in het verleden nooit veel moeilijkheden heeft raagt iats ETTEN-LEUR. met opleggers gewenst, i GOLDWALDLAAN -9'l Telefoon zl608 - 4462. f feu onzer verslaggevers) "NEUZEN Het niet »n van de voor zondag Ihni geplande wedvlucht pl Beaumetz -zoals be- werd het convooi |"se duiven niet in toegelaten wegens [Wtbreken van de vereiste Wei-gunningen- is in de Ptsf duivenwereld met ntde gevoelens ontvan- 1 zijp liefhebbers die [Ulemaal zo erg niet vin- Mat het een wedvlucht F" het Belgische Doornik Morden, maar weer ande- l'fnken daar heel anders ^e kunnen maar moei- J aannemen dat „men" is p'bi een vergunning aan Irifen. En, zo stellen zijn J*e geweten hadden dat Doornikvlucht zou ge- 1 zijn inplaats van Beau f dan hadden we andere Ff meegegeven. Nu was d'r zondag geen best Keer, toch zeker niet in [morgenuren, vandaar dan X.dat de duiven pas om 1 «ur werden gelost. jS.de postduivenvereniging f -*■ Hoofdplaat was het de van de duiven van Th. l'jfrt, zowel bij de oude- '!i de jonge duiven eiste I eerste prijs voor zich ffrwijl hij de dag daarvoor I" wedvlucht vanuit Tours in Hoofdplaat als eerste (IJj'fkon klokken. "lagen Doornik: Nog ,,"r te Breskens met 683 [- duiven, hoogste snelheid meter per minuut: 1. «natie Kareis-Van Opdorp, 2. L. Ras, 3. W. Bruinoge. 4. J. van Oostenbrugge, 5 en 10. A. Boekhout. I. de Jonge-M. 7. A. Cornells, 8. D. Klaassen, 10. A. Poppe. Met 83 oude duiven: 1 en 7. H. Mookhoek (1198- mpm), 2. A. van de Voorde, 3. J. van Gijs, 4. C. van Opdorp, 5. D. Klaassen, 6. J. Faas-de R„ 8 en 9. A. Cor nells, 10. A. Poppe. Eerste de Beste te Schoon- dijke met 156 jonge duiven: 1 en 5. J. Toernoois en zoon (1184.41 mpm), 2 en 4. J. Temmerman, 3 en 9. Klaassen- Ta-illie, 7. R. Postma, 8. C. Jansen. 9. S. Huigh, 10. J. de Zwart. Met 98 oude duiven: 1 en 3. G. de Wever 1201.76 mpm), 2. S. Huigh, 4 en 6 C. Jansen. 5 en 8. R. Postma, 7. P. de Hullu, 9. P. Ras, 10. Klaas- sen-Taillie. Combinatie Axel-Stoppel dijk met 448 jonge duiven: 1. G. Meijer (1239.2 mpm), 2. B. de Poorter, 3. 5 en 10. J. Giele, 4 en 6. K. Verbunt, 7. J. den Engelsman. 8. J. Verschu ren, 9. Ed van Ecke. Met 169 oude duiven: 1 Mevrouw Lip pens (1237.1 mpm), 2. J. Die- leman, 3. P. Zandtra, 4 en 7, Jo. Wentzler, 5. D. de Bakker, 6. Fl. van Acker, 8. W. Dobbe laar, 9. A. Arens, 10. B. Her man. De Zwaluw te Sint Jansteen met 42 oude duiven: 1,4 en 6. J. van Spaandonck (1205,3 mpm), 2,3 en 7. J. van de Graaf (Terneuzen), 5. R. Ve- moreken, 8. P. Letens. 9. P. van Looy en zoon, 10. C. van Helsland. Met 56 jaarlingen: 1. C van Helsland (1216.3 mpm), 2. Ach Sturm. 3 en 9. Ed Óttjens, 4 en 10. J. van Spaandonck 5. L. van Dorsse- laer, 6. J. Verheyden, 7. Cyr. Blommaert, 8. J. de Graaf- (Terneuzen). Met 164 oude duiven: 1. L. van Dorsselaer (1224.2 mpm), 2 Th. Dobbe- laer, 3 en 8. W. Timmerman, 4. R. Vermorcken, 5. A. Mat- tens, 6. G. Duerinck, 7. J. van Spaandonck, 9. R. van Grem- berghen, 10. Fl. Bommaert. De Postduif te Heikant met 209 jonge duiven: 1. H. van Himschoten (1228.- mpm), 2. A. de Potter, 3. K. de Beule, 4. Aug, Bosnians, 5 en 9. J. Jansens, 6. J. Everaert, 7 en 8. R. Danckaert, 10. B. Verdur- men. Met 80 oude duiven: 1 en 4. Aug. Bosmans (1235.2 mpm), 2en 3. Gebrs. Sturm, 5. Combinatie Thijs-Danckaert, 6. B. Danckaert, 7. A. van Ister- daele, 8. A. Pieters, 9. A. Jan sens, 10. H. van Himschoten. De Reisduif te Graauw in samenwerking met De Post duif te Lamswaarde met 48 jonge duiven: 1 R. Sarrarens (1168.68 mpm), 2. J. Kamoen, 3 en 7. Gebrs. De Booij. 4 en 8. A. Kouijzer, 5 en 9. P. van Dalen. 6. A. Kamoen, 10. Ch. de Kerck Met 98 oude dui ven: 1. L. van Vlienbergen (1230.89 mpm), 2,3,4 en 5. Ed. Mattheiissen, 6. Ant. de Kos ter, 7. G. Vioen, 8. A. Kouij zern 10. D. de Koster. Strijd in Vrede te Groede met 256 jonge duiven: 1. L. van de Wege (1186.76 mpm), 2. Ch. Ras, 3, J. Manhave, 4. C. de Poorter, 5 en 8. J. van de Wege, 6. M. de Regt, 7. A. Manhave, 9. G. de Roeck, 10. A. Beun. Met 83 oude duiven: 1. Ch. Ras (1152.99 mpm), 2. G. Dusarduijn, 3. A. Merre- laar, 4. J. van de Wege, 5. M. Elfrink, 6. C. de Poorter, 7. H. Simpelaar, 8. Iz. Maas, 9 en 10. W. Risseeuw. VZV te Hoofdplaat met 430 jonge duiven: 1. Th. Steijaert (1161.- mpm), 2. B. de Poor ter, 3. Iz. van Grol, 4. R. Simonse. 5. Gebrs. Temmer man. 6. A. Temmerman, 7. A. de Wever, 8. M. Vermeere, 9. Th. van de Velde, 10. J. Stei jaert. Met 70 oude duiven: 1. Th. Steijaert (1164.- mpm), 2. Waebeke en zoon, 3,4 en 8. A. Temmerman, 5. B. Pielaet, 6 en 9. J. Spinnewijn, 7. P. de Poorter, 10. E. Scherbeijn. Vrije Vlucht te Sasput met 156 jonge duiven: 1. C. Boo gaard (1348.- mpm), 2. H. Rie- mens, 3,4 en 6. A. de Wever, 5 en 9. P. de Poorter, 7. P. van Dierendonok, 8. P. Boogaard, 10. B. de Poorter. Met 37 oude duiven: 1. H. Groosman (1180.- mpm), 2, 8 en 10. H. Calon, 3. A. de Wever, 4. J. Dhont, 5. P. de Poorter, 6. J. Boone, 7. R. Hendrikx, 9. E. de Wever. Rayon West Zuid-Beveland met 541 oude duiven: 1. en 10. ■D Rijk uit Heinkenszand (1209.52 mpm), 2. P. van 't Westeinde uit Lewedorp, 3. L. Traas uit 's-Heerenhoek, 4. G. van Strien uit Wolfaartsdijk, 5. L. de Jonge uit 's-Graven- polder, 6. C. Hermes uit Le wedorp, 7. J. Reijntjes uit 's- Heer Arendskerke, 8. A. van Bremen, 9. H. Jansse, beiden uit 's-Heerenhoek. De Reisduif te Philippine met 324 jonge duiven: 1. Th. Rammeloo, 2 en 4. F. de Mul. 3 L. Breepoel, 5 Cyr. de Clercq, 6. Ed. van Vooren, 7 en 9. F. Roegeest, 10. O. Haers. Met 164 oude duiven: 1 en 3. A. Gommers, 2. H. van de Hemel, 4, 5 en 10. F. Roe- giest, 6. A. Ploegaert, 7. L. Taalman, 8. Cyr. de Clercq, 9. R. Lippens. Concours Combinatie Hulst met 354 jonge duiven: 1,3 en 9. J. Dobbelaar (1233.- mpm), 2 en 4. J. de Witte, 5. W. Blommaert, 6. Jac. de Potter, 7 en 8. Ch. van de Wielen, 10. Th. Casteels. Met 88 oude dui ven: 1. Fr. Riské (1225.- mpm), 2. J. Jansen, 3. A. de Vetter, 4. Ch. Voet, 5. A. Nijs, 6, Aug. de Kouwer, 7. R. Hen driks, 8. J. Weemaes, 9. Ed. de Nijs, 10. J. van Helsland. Steeds Sneller te IJzendijke met 196 jonge duiven: 1, 3, 4, - en 8. Putter en zoon 1182.- mpm). 2. O. de Mul, 5 en 10. Fl. Aersen, 6. C. Martens 9. Fr. Dieleman. Met 141 oude duiven: 1.5,6,7 en 9. A. Note- boom (1203,- mpm), 2 en 3. A. Haverbeke, 4 en 8. Iz, de Cacq, 10. P. de Smet. De Snelvliegers te Oostburg met 273 jonge duiven: 1 2 en 7 Comb. Datthijn-Willems 1141.18 mpm. 3 J. Bakker, 4 A. Risseeuw jr 5 en 10 P, de Paepe, 6 J. Verkeste. 8 C. Bron, 9 B. Veenendiaal. Met 100 oude duiven: 1 en 2 P. Boekhout duiven: 1 en 2 P. Boekhout 1139,42 mpm), 3 en 4 W. van Unen, 5 I Verheije, 6 J. Bak ker, 7 en 9 T. de Jonge, 8 M. Buijsse, 10 A. Wage. De Snelle duif te Clinge met 21 duiven: 1 J. Lernout, 2 en 8 Gebrs Willaert. 3 J Lernout. 4 en 7 H. de Scheper, 5 P. Braoke, 6 G. Werbroeok. gehad. De raadsleden waren het et over eens dat de gemeente Oostburg ook in de nieuwe zittingsperiode van de raad drie wethouders moet blijven houden. De heer A. de Feijtei was aanvankelijk van mening dat over dit onderwerp ook de nieuwe raadsleden zouden moeten meepraten, maar toei hem van diverse fracties was verzekerd dat de nieu-we men sen zijn geïnformeerd en er mee akkoord gaan, trok bij zijn bezwaar in. Raadslid Ver hage meende dat Oost-burg zelfs vier wethouders nodig heeft. De vierde wethouder zou zich dan met het welzijn van de kleine kernen kunnen bemoeien. Burgemeester A. Schipper zag uitbreiding van het aantal wethouder zou niet lukken „Het aanstellen van een vierde wethouders zou niet lukken. Overigens geloof ik niet dat we daaraan behoefte hebben' aldus burgemeester Schipper Hij wees erop dat de gemeen te Oostburg met zijn uitgestrekt gebied, een van de moei lijkste gemeente is gezien de problemen op het terrein van de ruimtelijke ordening en de recreatie. Om die problemen aan te kunnen heeft Oostbur; zeker drie wethouders no dig. Met tien stemmen voor en vier tegen besloot de raad het bezwaarschrift van de heer A. Cappon uit Breskens tegen de aan hem verleende kampeer exploitatievergunning vooa 1974 ongegrond te verklaren. BesproKen werd uitvoerig het feit dat de Westkoerier een politiek verhaal vaii Raadslid Verhage had gepubli ceerd zonder overleg met het gemeentebestuur, die dit blad via het betalen voor publicatie van de raadsnotulen aan een aardige inkomstenbron helpt. De heer Verhage verweerde zich door te zeggen dat het blad altijd een politieke ru briek heeft gehad en dat hij de enige was, die er tijdens de verkiezingsstrijd gebruik van had gemaakt. „Ik hoop dat on ze ledenwinst daaraan te dan ken is geweest", plaagde de heer Verhage de andere frac ties. Burgemeester Schlppai wees erop dat gezien de tus sen b. en w. en de u-itgevei gemaakte afspraken de uitge ver ook de andere politieke partijen in het blad aan het woord had moeten laten. (ADVERTENTIE) HUIST Korte Nieuwstraat 21 Tel. 3558, b.g.g. 2209 BERGEN OP ZOOM Roxy, 14.00 uur: Walt Dis- ruey's „Kinderen van kapitein Grant". 20.00 uur: Angelique 18 j. Luxor, 20.00 en 23.30 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j- Sportpark Rozen oord: gehele dag atletiekwedstrijden. Stoelemat, 14.00 uur: Muzi kale ontmoeting van elf Bra bantse muziekscholen, met 250 muizicerende jongeren. Hal Stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand van Guido Hommes uit Bergen op Zoom (t.m. 28 juni). Geopend ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur Etcete ra, Molstraat 10a, expositie Henri M. Ubink met schilde rijen, tekeningen en beelden (t.m. 30 juni). Dag. van 13.30- 17.00 uur. Bovendien vrijd, van 13.30-18.00 en van 19.00- 2100 uur. Markiezenhof, Steen-bergsestraat, kunste naarscollectief i.s.m. Etcetera (t.m. 3 juli). Open dag. van 14.00-17.00 uur. BRUINISSE Muziektent, 19.30 uur: con cert door „Nut en Uitspan ning" uit Zoinnemaire. GOES Grand Theater, 19.00 en 21.15 uur: Te Professionals 14 j. Grote Kerk, 20.00 uur: Or gelconcert door Stoffel Gunst. Museum v. Z.- en N.-Beve- Iand, expositie Zeeuwse kun stenaars van de groep WEB (t.m. 22 juni). Geopend d-i, t.m. zat. van 10.00-12.00 en van 13.30-17.00 uur HULST Bioscoopgebouw, 15.00 uur: Jesus Christ Superstar a.l. P. Leeraert-Nijs, 15.00 uur: Schietinig. De Batavieren, 14.30 uur: Schietimig. Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 20, expositie oude kaarten, etsen en gravures (t.m. 31 aug.). KLOOSTERZANDE Jac. de Waal, 15.00 uur: schieting. KOEWACHT (B P. v. d. Steen, schieting. LAMSWAARDE P. Ciaessens: 15.00 uur: Bin nenschieting 2 wippen. MIDDELBURG Citytheater, 20.00 uur: Chato's land 14 j. Zeeuws Museum, Abdij van Bantzinger over de inun datie en droogmaking van Walcheren (t.m. 31 augustus). Geopend ma. t.m. vrijd. 10.00- 12.30 en 13.30-17.00 uur, zat. en zond. 14.00-17.00 uur Bo vendien iedere maandag t.m. vrijd. om 15.00 uur filmvoor stelling van „Broken Dykes" van Fernhout, en „Terug naar het eiland" van Charles v. d. Linden. Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38, expositie Hugenoten in Zeeland van 9.00-12.30 en van 13.30-17.00 uur, zat. van 9.30- 12.00 uur (t.m. 31 aug.). OOSTBURG LedeKheater, 20.00 uur: Vro lijke ontucht in Tirol 18 j. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 15.00 uur: Holland Festival: NCRV Vocaal ensemble, Het Nederlands Kamerkoor. De Doelen (hal), 20.15 uur: Hol land Festival, slotfeest Poetry International. Schouwburg, 20.15 uur: Holland Festival. The Royal Ballet Londen m.ni.v. Het Residentie Orkest. Theater De Lantaren, 20.30 uur: Holland Festival. „Waark" hartig volkstoneel rond sociale toestanden in Oost-Groninigen. SAS VAN GENT Beurscentrum „De Vlaande- reuê, Westdam 37: 15.00 u-ur: Schieting op de liggende wip. Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie recent werk (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De handet en scheepvaartmaa-tschappii „De Hoop" in Terneuzen opent op vijf juli een nieuwe show room. De Bouwvoorlichting de Hoop aan de Kerkhofla m heeft een vloeroppervlak van zevenhonderd vierkante meter. Tn de nieuwe uitbreiding z>in onder meer te zien: wand- en vloertegels, keukens en kasten en allerlei soorten materialen. De officiële opening zal om half twee plaatsvinden. Geslaagd Aan de Techni sche Hogeschool te Eindhoven slaagde voor het ingenieurs- examen bedrijfskunde de heer J. de Boo uit Kwaden damme. Van der Braak (t.m. 28 juni). Geopend ma. t.m. zat van 9.00-10.00 en van 13.30-18.00 uur, vrij. tot 21.00 uur, woens dagmiddag gesloten. ST.-ANNALAND Streek museum, expositie Honderd jaar briefkaart (t.m. 29 juni). Geopend van 14.30-17.00 uur, op ma. van 19.00-21.00 uur, zond. en op feestd. gesloten. TERNEUZEN Luxortheater, 20.00 uur: Je sus Christ Superstar a.l. Museum, Burg. Geillstraat 2, expositie Hollandse en Vlaam se munten (t.m. 3 aug.). Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 VLISSINGEN Alhambra, 19.00 en 21.30 uur: The Poseidon adventure 14 j. Jeugdsociëtelt Walk-Inn, Min. Lelystraat: 20.00 uur: Folkconcert door de VSC m.m.v. Fungus. Sted. Museum, expositie Honderd jaar Oranje 1874-1974 (t.m. 30 juli). Open ma. t.m. zat. van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur, zond. van 1400-17.00 uur. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie Cadzandse Kamer, landbouw, heemkunde en archeologie (t.m. 15 eept.). Geopend werkd. van 10.00-17.00 uur, zat., zond. en feestd. van 14.00-17.00 uur. De Molen, ex positie werken van Nederland se en Belgische kunstenaars en van een Oostenrijks kun stenaar (t.m. 17 sept.). ASSENEDE (B.) Galerie Marg. de Boevé, ex positie Nic. van Bruggen, met schilderijen en Jetty Roels met foto's (t.m. 26 juni). BERGEN OP ZOOM Roxy 14 uur: Walt Dis ney's „Kinderen van Kapitein Grant". 20 uur: Angelique 18 j. Luxor 14 uur: Een mil joen jaar voor Christus 14 j. 16.30 uur: Festival a.l. 20 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 Exposities: Zie zaterdag. BOSCHKAPELLE A. Stallaart 15 uur: Schieting- GOES Grand theather 14.30 uur: Sjors, Sjimmie en de Gorilla a.l. 19 en 21.30 uur: Onder moeders vleugels a.l. HENGSTDIJK P. v. Dijk 15 uur: Sdhie- tinig op 2 wippen. HULST Bioscoopgehouw 15, 19 en 21 uur: Jesus Christ Superstar a.l. Exposities zie zaterdag DE KLINGE Fr. Frankaert-De Buur (zaa:l Van Dijck) 15 uur: Schieting. KLOOSTERZANDE Jac. de Waal 15 uur: schieting. KOEWACHT A. de Kind Schieting. 15 uur: KOEWACHT (B) G. v- Bumste Schieting. MIDDELBURG Citytheater 20 uur: The Professionals 14 j. Kuipers poort 11.30 uur: Koffiecon cert Trio Hutyra. Exposities zie zaterdag. OOSTBURG Ledeltheater 14 uur: Easy Rider 14 j. 16.30 en 20 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j- ROTTERDAM Piccolo theater 13 en 15.15 uur: Dansakademie- Kindervoorstellingen. De Doe len (Grote Zaal): 20.15 uur: Captain Beefheart. 11 id Festival Theater De Lantaren 20.30 uur: Waark. Hartig volkstoneel rond sociale toe standen in Oost-Groningen. SAS VAN GENT Expositie zie zaterdag- ST.-ANNALAND Exposities zie zater- TERNEUZEN Luxor theater 14 uur: Laurel en Hardy in wonder land. '6.30 en 20 uur: Jesus Christ Superstar a.l. Exposities zie zaterdag. VLISSINGEN Alhambra 15 uur: Ivan- hoe 14 j 19 en 21.15 uur: Ryans dochter. Ontspanningscentrum „Df Piek" 21 uur Kevin Coyn and his band. Exposities zie zaterdag. IJZENDIJKE Exposities zie gaterdag. ASSENEDE (B) Expositie rie zaterdag.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5