KRITIEK OP NIEUWE RAADSLEDEN HULST B. A. de Sckpper (Kloosterzanè) 25 jaar in ambtenarij Gemeentesecretaris gehuldigd De Stem De Wm COMMISSIE„HAVEN BESTUUR M9ET TAAK VOO!! GEWESTEN WORDEN" SCHIPPERS VOOR RECHTER B.B.C Vorm Boete voor horloge-venten in Hulst EXPERTI TIJDENS INFORMATIEAVOND OVER Aantal markt- handelaren viel wat tegen in Sluis Brand in bulldozer Verkeers ongelukken in W.-Z.- Vlaanderen EVERSDIJK ERELID VAN EUTERPE PZEM BOUWT TRANSFORMATOR- STATION IN CAM BRON-POLDER Weekenddienst Slem-redactie stad streek BUSDIENST BRESKENS DRAAIDE MET VERLIES CADEAUS LIED Nu tekort aan democratische controle FASEN INTEGRATIE Groenendijk m Zaterdag 22 juni 1974 (Van onze correspondent) HULST-NIEUW NAMEN Tijdens de informatieavond van de werkgroep Behoud Ziekenhuis Hulst, die gistera vond werd gehouden in het gemeenschapscentrum Den Dullaert hebben de aanwezi gen forse kritiek geuit op de nieuwgekozen raadsleden van Hulst. Opgemerkt werd dat bijna alle lijsten als eerste programmapunt hadden staan: „Het ziekenhuis Hulst moet behouden blijven", maar dati nu als het er op aan komt bijna niemand van de heren aanwezig is". Aan het begin van de avond zette de voorzitter van de werkgroep W. Bartz uit St.- Jansteen, aan de ongeveer 80 aanwezigen, nog eens op dui delijke vijze uiteen waarom het belangrijk is dat het St.- Liduinaziekenhuis in Hulst dient te blijven. Spreker bracht daarbij de reeds vol doende bekende bezwaren van de werkgroep tegen een even tueel streekziekenhuis in de kanaalzone naar voren. Tijdens de geanimeerde dis cussie die hierna vWgde lieten alle aanwezigen duidelijk blij ken dat het ziekenhuis m Huist moet blijven. Men wil dan ook met alleman staatsse cretaris Hendriks laten mer ken dat heel de bevolking van de streek achter dat hoofddoel staat. Fusies vond men een levensgevaarlijke zaak, omdat dan in de regel alleen de sterkste overblijft. Bij twee fuserende zwakkeren verdwij nen ze allebei en in die rich ting moet het daarom niet ge zocht worden, zo werd ge zegd. De handtekenlngen-nklle kan als een onderzoek dienen naar de meningen van de man ln de rtraat zo vond men. ,,Het is echt lammer dat het weei de kleine man is die voor hel voortbestaan van het zieken huis moet zorgen zo zei men. Sr was veel kritiek op de topmensen omdat die tot nu toe weinig van zich hebben laten horen. Dat er een steeds grotere belangstelling komt voor de strijd om het behoud van net ziekenhuis Hulst, beek gister avond opnieuw uit de grote publieke opkomst. Op een andere informatieavond lil Nieuw Namen waren met minder dan 87 personen aan wezig- Spreker was hier Pas toor Mangnus. die een aan dachtig gehoor vond. De men sen reageerden zeer enthousi ast op de nandtekeningen-ak- tie. waarvoor zich zelfs te veel kandidaten ingaven. (Van onze correspondent) SLUIS Begunstigd door prachtig zomerweer verliep ook de derde dag van de SIui-- se feestweekbraderie „Hier is 'Sluis" succesvol. De jaarmarkt viel wat het a antal deelne mende markthandelaren betrof iets tegen. De heer Tukker, die de geluidsinstallatie var. de braderie verzorgt, zorgde er met zijn muziek en zijn onderhoudende praatjes echte»- voor dat de stemming op peil bleef, 's Avonds kon de jeugd In bar-dancing Lamminsvliet naai Avro's Top Pop gaan luisteren, terwijl in de sport hal Henk van Montfoort met zijn show ervoor zorgde dat ook het ouder publiek aan zijn trekken kwam. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE „Met u samen durf ik de toekomst in" Met deze woorden onderstreepte gemeentesecretaris B. A. de Schepper gisteravond na een boeiend betoog, zijn vertrouwen in de mensen met wie hij in de gemeente Hon- tenisse samen moet werken. Hij had deze uitspraak ge baseerd op vijfentwintig jaar ervaring in de gemeentelijke ambtenarij en kon het dan ook weten. De raadszaal zat tijdens de bijzondere raadsvergadering bomvol ambtenaren en raads leden en ook het college van burgemeester en wethouders was aanwezig. Alles ter ere van het zilveren ambtsjubi leum van de heer De Schep- per. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG De Stoomtram Maatschappij Bres kens - Maldegem NV heeft in 1973 met 15 autobussen 682.500 reizigers vervoerd. Absoluut waren dat er 18.500 minder dai. in het jaar daar voor, procentueel was de da ling 1.6 procent. Het verlies van het busbedrijf was over het boekjaar '73 f 14.749,32. De omzet van het bedrijf steeg vorig jaar van f 1.121.000,- tot f 1.134.000.-. Voor een deel van de chauf feurs is een 6-prooent? loon- toeslag weggelegd uit een njksuitkering. Per ultimo '73 had de Stoomtram Maatschap pij 35 man in dienst. De ven nootschap kan daarnaast over twee part-time chauffeurs be schikken. „Het gebeurt zelden dat raad plus alle ambtenaren sa men zijn, maar dit jubileum is de reden ran ,-de grote ver broedering", aldus burgemees ter mr. M Somérs in zijn openingswoord. „Ik heb u in de afgelopen vier jaar leren kennen als een bijzonder goed secretaris, die zijn vak verstaat. U bent bij zonder open en altijd ter be schikking van de mensen. Daarom dank" De heer So mers maakte een bijzonder B en W.-besluit bekend. Omdat een gemeentesecretaris tijdens een raadsvergadering altijd moet zwjj-gen en nooit de kans krijgt zijn hart te luchten,, werd hem, overigens op eigen verzoek, voor elke raadsverga dering die hij in het verleden (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gistermid dag om half twee werd de brandweer van Terneuzen ter assistentie gevraagd bij een brand in een bulldozer van de firma O. uit Middelharnis, die ingezet was bij grondwerk zaamheden in het Zuider dok. De machinist van de bulldo zer H.K. uit Waarde ontdekte op een gegeven ogenblik vlammen in de cabine, die hij eerst met grond wilde doven. Toen dit niet lukte werd ge bruik gemaakt van een poe rt erb'usapparaat. Daarna rukte de Terneuzense brandweer uit. De vermoedelijk door kortslui ting in de bedrading ontstane brand richtte heel wat schade aan. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland rayonkantoren TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel 01150-7920 (4 lijnen): HULST Steenstraat 14. tel 01140 - 3751 (3 lijneni: GOES Klokstraat 1. tel. 01100-8030 (3 lijnen) kantooruren Maandag t.m. vrijdag 8 15 - 12 30 en 13 80 - 17 00 uur. buiten kantooruren advertentie-exploitatie Breda Maandag t.m. vrijdag van 19 00 - 20 00 uur. tel. 01600 - 22341 zaterdag van 10.00 - 11 (10 uur. tel OIHUO- 49900, zondag van 20.00 - 22.00 uur tel 01 KOU 22341 bezorgklachten Zeeuwsch-Vlaanderen tel 01140 - 3751 ol 01150 -6297, Midden Zeeland 01100 - 4944 huis aansluitingen redactie Chef Zeeuwse redactie S C Augustiir kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen, tel. 01150 7920 pnvê tel 01150 5745 algemeen re dacteur Zeeland A F Koopman kantoor Kromme Weele 4 Mid delburg, tel 01180 - 7764 privé tel 91180 (436 redaeteut Minden Zeeland: drs J Bouwmans kantoor Klokstraat 1. Goes tel Oltou 8030 privé Zuidvlietstraat 53 Goes, tel 1)1100-8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone G van Bei kei kantooi Nieuwstraat 9 Terneuzen. tel 01150 7920 privé t.el 91150 - 4866 redaetpur VV Vlaanderen- R. van der Helm Melkweg 40 Uosthtirg. tel 91170 3370; sportredactie Zeeland T Koomen tel 01155 2594. fotojournalist zeeland C. J. de Boer. Trumanlaan 10. Axel. tel 01155 2237. abonnementen-exploi i a he Inspecteur Zeeland- P Konings. tel 01150 6297. advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu. tel 01100 4316. heeft moeten notuleren, drie seconden spreektijd toegeme ten. Concreet, tweehonderd vijftig maar drie seconden of ruim twaalf minuten. De heer De Schepper maakte daar als laatste spreker dankbaar en met zichtbaar genoegen ge bruik van. Eerst echter, werd hem veel lof toegezwaaid door sprekers als nestor raadslid F. A- de Bakker, die de jubilaris schet ste als een bijzonder sympa thieke persoonlijkheid, die al tijd belangstelling en tijd heeft voor iedereen. Waarne mend secretaris C. Roelands. zette zijn „baas" naimens het personeel in het zonnetje: ,,U heeft een voorbeeldige team geest bereikt, niet alleen de ambtenaar krijgt aandacht, ook de mens er achter". Ook de h rer A. Sponselee, wist als vertegenwoordiger van de oergoneelsvereniging veel goeds te meidien: „Het is uw zorg om het vele werk in goede banen te leiden. Het is soms om zot van te worden" De heer De Schepper werd tijdens deze raadsvergadering overladen met oadeaus De secretaris tenslotte, ont vouwde zijn keurig- uitgeme ten speech. Hij gaf een wat geromantiseerd. maar waar overzicht van vijfentwintig jaar arbeid in dienst van de gemeenschap. H-oe het begon met een mislukte studie in Delft. Hoe burgemeester Heri- drikse van Vogel-waarde hem in dienst nam als jongste, der de ambtenaar belast met be volkingsadministratie en lo- ketwerk. Het moet een roman tische tijd zijn geweest op de kleine secretarie, met een te lefoon als een oude koffer- grammofoon en de drie ambte naren, broederlijk samen wer kend aan één en dezelfde ta fel. De vergadering werd ge volgd door een uiterst geani meerde en diruk bezochte re ceptie in De Krokodilbar. waar als uitsmijter door het personeel van de dienst alge mene zaken een op de heer De Schepper geschreven lied ten gehore werd gebracht. Een lied ook, waarin de „sic" re gelmatig op de hak werd ge nomen, maar dat gaf allemaal niets, de sfeer zat er toch al lang in. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - Het besturen en het beheren var zeehavens zal in de toevomst aan cewes ten moeten vvoulen opaedra- gen. Dit berikent dat de hu- dige havenschappen (Vlissin- gen, Terneuzen en Delfzijli ie zijner tijd zullen worden op geheven. VUians als hel kabi net instemt met het gisteren gepubliceerde advies van de commissie Zeehavenoverleg waarin één en ander word' voorgesteld. Een belangrijk argument voor haar arLes noemt de zeehavencomn ssie het f-a rat de havenschappen in f-i'tp geen dem rst sche lichamen zijn De commissie spreekt m dit verband van ..een teku-t aan demoei arische controlemo gelijkheden'' A's voorwaaro stelt ze overigens wel dat de gewesten -an voldoende in vang moeten zijn en dat ze wor den den toegerust met een zo danig pakket van taken en be voegdheden dat een doeltref fend havenbeheer gewaarborgd is. Met haar adv es loopt de commissie v "ruit op de ne west vorm mi-* Zt is er zich van bewust, oat het indelen van ons land ,i gewesten nop wel enige tiju kan duren en doet daarom ook een aantj! -vergangsmaatiegrien aan o hand. die c - ou neerkomen dal bet havenbestuur althans «n- germate gedemocratiseerd wordt Deze de red sering zou in fasen kun i n ve: "oen fr. po ste instantie zou een advies commissie kunnen worden sa mengesteld uit di Provin" ale Laten en de betrokken ge meenteraden 'H e-naast meer aandacht kunnen worden tegeven aan 0 e u.'tbreid'nri an inspraaKji' itriures' In de tn/eede rinse moet dan. aldus de zeehavencommissie, een nieuwe --"reu irsstruetn tv vnor in de '.vcrpangsperioJ"' worden sevi "r.J ln dit kader ■wordt ze '..-ent aan bijvoor, ooeld het sin-ft voegen van de bij het have rbnp betrokice.i gemeenten tot één havenge- meente. die si men met da provincie een gemeenscha ope lijke regeling am gaat. Ook zou het den'bear zijn dat het havenbestuur- en beheer tijde- l.ik wordt or, éoagen aan di provincie, i ar het nadee daarvan is dat ae provincm groter is dan et gebied dat onder de invloedsfeer van de haven ligt. Hoe dan or k moet in tweede tase.m u aei1 geval Je voorbereid r.g worden getroi Een tot de '- uitrekking van het rijk uit lei havenschap De derde fase tenslotte zou m even saam "a,ren met i-t invoeren van de wet op de gewesten. <-urbü dus bet u venbestuur aan hei nieuwe ?e west wordt ci s «dragen Naast deze wijzigingen in het zeehnc; estuur op regio 1 ruv au heel' de commis sjp ook een aantal belangrijke voorstellen van nationale aard gedaan, teneinde te komen tot een geïntegreerde zeehavenpo- litiek. Voorgesteld wordt ondei meer <*en coördinerend minis ter voor zeehavenaangelegen heden aan tew ijzen. Dit zou in e ogen van de com oissie het zij de minister van Verkeer en Waterstaat, hetzij diens collega van Economische Zaken moe ten worden Daarnaast moet er een per manent interministerieel over leg op gang worden gebracht, bijvoorbeeld door het instellen van een onderraad voor zeeha venaangelegenheden in de mi nisterraad (naar analogie van bijvoorbeeld de raad voor eco nomische aangelegenheden) en parallel daarmee een interde partementale coördinatiecom missie voor het rijkzeehaven- beleid. Voorts beveelt de commissie een nationale havenrpc i aan. een adviescollege voor de re gering (naar analogie van de raad van de waterstaat). (Van onze correspondent) BIERVLIET P.T. uit Biervliet is met zijn personen auto tegen eeh vaars gereden up de Provineialeweg die: - vliet-Hoek. Het dier stak plot seling de weg over en werd bij deze aanrijding zo ernsiig verwond, dat het vrijwel op slag dood was OOSTBURG Op de krui sing Zuidzandsestraat-Burclit- straat-Nieuwstraat zijn twee personenauto's met elkaar m botsing gekomen doordat L. de G. uit St.-Niklaas (B.) geen voorrang verleende aan J. de B. uit Oostburg. Beide voer tuigen liepen materiële schade op. SCHOONDIJKE Op ae rijiisweg Oostburg-SehooncUj'- Ke nabij Veldzicht is de perso nenauto van rijschoolhouder b. uit Biervliet in brand geraakt. Een juist passerend lid van de vrijwillige brandweer ueeft met een poederblusapparaat uit de auto.van gemeentewei- Ken waarmee hij reed de brand geblust. Hij sleepte de auto daarna naar Sohoondij- ke. BLUIS ln de nacht van donderdag op vrijdag om circa halftwee vloog de 16-jarige G. Rammelaere nabij de Blau- weweg met zijn bromfiets uit de bocht en kwam tegen een boom terecht. Met een gebro ken schouder en andere n- wendige kneuzingen werd hij opgenomen in het St.-Antoni- usziekenhuis te Oostburg. (Van onze correspondent) HEINKENSZAND Voor de verdiensten gedurende twaalf jaar voorzitterschap van muziekvereniging Euterpe Is de heer Eversdijk benoemd tot erelid De heer Bruggenwn als huidige voorzitter van Eu terpe overhandigde hem de oornonde en de versierselen welke bij dit erelidmaatschap horen,^.tijdens de afscheidsre ceptie, die door de vereniging aan de heer Eversdijk werd aangeboden. Vanaf september 1960 tot mei 1974 was de heer Evers dijk voorzitter. Onder zijn leiding werd jeugdkorps Jong Euterpe opgericht. Om aan zijn waardering hiervoor bhik te geven componeerde de eer- r.e leraar van Euterpe de heer Mannaert de meester Evers dijk mars. Tijdens de recep tie werd deze mars door het huidige jeugdkorps uitgevoerd. De receptie waarop mevrouw Eversdijk bloemen werden aangeboden werd muzikaal opgeluisterd door Jong Euter pe en de drumband. Schoolreisje De leerlin gen van de vijfde en zesde klas van de H. Hartschool in Groenendijk hebben onder ideale weersomstandigheden hun jaarlijkse schoolreis ge had. Het programma vermeld de een bezoek aan het 's Gra- venzand en een miniatuur- voorstelling van de stad Gent in de tijd van het ontstaan. Bovendien werd een bezoek gebracht aan de Sint Baafska- thedraal. Op het strand van Blankenberghe werd gegeten en een strandwandeling ge houden met tot slot een be zoek aan het beroemde Mei ie park in de Panne. Aan de uitbundige stemming in de bus was duidelijk te merken dat de leerkrachten voor een uitstekend programma hadden gezorgd. (Van eem onzer verslaggevers! MIDDELBURG —De recht bank te Middelburg heeft zich gistermorgen vooral bezigge houden met hoger beroepsza ken, die betrekking hebben op het binnenvaartreglement Verder werden een aantal ver keersovertredingen behandeld. Een koopman uit Roosendaal moest zich verantwoorden voor illegaal venten van horlo ges en armbanden op de markt van Hulst Over al deze zaken doet t!e rechtbank op 4 juli uitspraak. De Antwerpse schipper W. v. H. was voor de rechtbank gedaagd, omdat hij in septem ber van het vorig jaar met zijn schip De Schelde I op de Oosterschelde had gevaren zonder voldoende ankervoor zieningen. Zijn raadsman be riep zich op de bijbel van de binnenvaart, het handboek over het binnenvaartregle ment. „Er staat niets over an kers in", zo zei hij. Hij wees er verder op, dat een schipper in loondienst niet verantwoor delijk kan zijn voor de uitrus ting van het schiD waarmee hij vaart. Tegen C.M. de K. schipper eveneens uit Antwerpen was door het Kantongerecht een boete van vijftig geulden ge- eist, dit omdat hij bij Wemel- dinge de rode lichten van de Bonzjbrug had genegeerd en was doorgevaren. De K.: „Als die bruggewachter met zijn armen zwaait dan denk ik dat ik door kan varen". De Offi cier van Justitie, mr. J W. Kolker vond. dat de K. wat al te vlug met zijn conclusies was geweest. Raadsman mr. Brinkman merkte op, dat er voor zijn cliënt geen enke'e reden was geweest om od te schieten. Voor het varen zonder vol doende verlichting op de Oosterschelde werd tegen schipper J. v. N. te Venlo f 500 boete geëist. Daar kwam nog een bedrag van f 100 bij omdat er, toen de gastanker van v. N. werd aangehouden geen z.g. gasvrij certificaat aan boord was. Dit laatste werd door v. N. ontkend: „Ik had het aan boord maar ik had moeilijkheden met mijn be- manning.DIe wou het niet ha len. De politie kwam de sfeer toen nog verergeren". Mr, Kolkert concludeerde dat het vereiste certificaat niet aan boord was geweest en bleef bij zijn eis. Tegen de electro-monteur P.L. te Middelburg werd een boete van f 25 geëist omdat hij van de verkeerde kant een een richtingsstraat was ingereden. L.: „Ik was totaal overspan nen". Waarop mr. Van Empel lakoniek antwoordde: „Dan had u niet in een auto moeten zitten". Een maand gevangenisstraf was de uitspiaak voor G.K. te Kloosterzande voor het veroor zaken van een ongeluk met dodelijke afloop. Ook zijn rij bewijs wordt voor zes maan den ingetrokken. M. de R, te Sluis werd ge vonnist met een verbeurdver klaring van de honden, die illegaal in een hondenkennel werden gehouden. Een boete van totaal f 600 kreeg W. 't G te Middelburg voor een drietal verkeersovertredingen. De Roosendaalse koopman P.H. hoorde een geldstraf van f 100 eisen omdat hij in het centrum van Hulst geprobeerd had zonder vergunning horlo ges en armbanden aan de man te brengen. De koonman bleef dit feit ontkennen, ondanks het feit dat de nolitie de siera den in zijn kleding had gevon den. ilot-sAKTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter G. de Bruyckere, Brouwerijstr. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel Dokter Kok, telefoon 01155-1555. Biervliet, Hoofdplaat en üJzen dijke Dokter A. Lievens, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Borssele en Nieuwdorp, Dokter Sterrenburg te Nieuwdorp, lel. 01196-12327 (neemt waar voor dokter Kiviet). Breskens en Groede: Dokter Van der Maas, Breskens, tel. 01172-1466 Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter Bom uit Cadzand, tel. 01179- 1366. Clingc, Koewacht en St.-Jan- steen: 'Dokter Melchers, tel. 01146-327. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande De praktijk van dokter J. Geldof, J. Kole en H. Zwar- telé wordt waargenomen door dokter S. Wöstmann, Nieuwstr. 18a, Ovezande, tel. 01195-450 (van vrijdaga vond 8 tot maandagmorgen 8 uur). Goes Dokter F. v. Peer, Oostsingel 132, tel. 5306. Iloek, Philippine en Sluiskil Dokter Van Haelst, Spoorstr. 44. Sluiskil, tel 01157-1444. Hulst Dokter W. Eysink. Glacisweg 50, tel. 2060. Kloosterzande Dokter li Buwalda, Cloosterstr. 72, Kloosterzande. tel. 01148 1377 (tot maandagmorgen 8 uur). Kloetinge, Wemeldinge, Ka- pelle-Biezeünge en Katten- dijke Dokter Vreeswijk te Kapelle, tel. 01102-1290. Middelburg Dokter P. Schram, de Krammer 14, Middelburg, tel. 01180-14664 (zaterdag) en dokter De la Hayze, Seisdam 22, Middel burg, tel. 01180-14305 (zon dag). Beide dagen visites aanvragen voor 10.00 uur- Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 uur cn 17.30-18.00 uur. Reimerswaal Voor Hans- weert en Yerseke Dokter J. de Bey, Hansweert, tel. 01130-1344. Voor Krabben- dijke, Kruiningen en Ril- land-Bath dokter J. Kamps. Rilland-Bath, tel. 01135- 343. Sas van Gent e.o. Dokter E. du Puy, Stationsstraat 26, Sas van Gent, tel. 1777. Terneuzen Dokter R Bau- wens, Jac. van Lennepstr 87, tel. 01150-3768. Vlissingen Dokter Mijnlieff, tel. 2525 (tot zat. 24.00 uur) en 'dokter J. Meyer, tel. 2225 (van zat. 24.00 tot zond 24.00 uur). Voor beide da gen visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor (Van een onzer verslaggevers) HULST De provinciale Zeeuwsche Energie Maat schappij (PZEM) bouwt op net ogenblik hard aan een nieuw transformatorstation in <Je Cambron polder tussen Terhole en Vogelwaarde. Het itation krijgt waarschijnlijk de omschrijving 50 K.V. stati on Hulst. In dit station wordt Je voedingsspanning van vijf tigduizend volts getransfor- irieert. tot tienduizend volt. Kabels bedienen hiervandaan 1» transformatorhuizen m Je verschillende Oost-Zeeuwsch- VI aam se plaatsen. Het nieuwe transformatoi station, waaraan men begin dit jaar begon te bouwen, is veel groter dan het bestaande 69 K.V.-station aan de Tivoli- weg in Hulst. Laatstgenoemd station, op het ogenblik nog volop in gebruik, zal ook na oe ingebruikneming van net nieuwe station voor wat be treft het tienduizend voltsge- deelte blijven functioneren i laartoe zullen in de toekomst nog ienduizend volts kabels naar Hulst moeten worden ge trokken. Het motief voor de Douw van het station in de Cam- oronpolder is het voorkomen van geluidsoverlast De instal latie is ver genoeg van eruge bebouwde kom gesitueerd urn bewoners niet te storen. Bo vendien is rekening gehouden, althans destijds, met de om wikkeling van de industrie bij Ossenisse en langs het Baal- ho.ekkanaai Ondanks het feit dat de mdustriep'annen vuur Ossenisse van de baan zijn. acht de PZEM de bnuwp aats toch geschikt. Met name door oe centrum-functie ervan. Het nieuwe transformator- siatmn is voorlopig voor acfit taai genland. Daarna zullen aldus de PZEM, nieuwe voor- zamlngan moeten worden ge troffen. dringende gevallen vai 12.30-13-00 uur en 17.30-18.00 uur. 's-Heer Arendskerke, \v0]J pliaartsdijk en Ilcinkcn-,-ulJ Dokter A. Vos, WoU phaartsdjjk. tel. 01198-231, 1 Zaamslag Dokter C. Vel boom, Axelsestr. 2 ij 01153-1377. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Om burg en Sluis Zustj Heyens uit Aardenburg tel 01177-1522. Biervliet, Breskens, Groedi Hoofdplaat, Schoondijke IJzendijke Zuster Sul Havenstraat 16, Biervljl tel. 01152-216. Ellewoutsdijk e.o. Zuster Korstanje, Waranda 8, Hein kenszand, tel. 01106-1615, Goes Zuster T. Melis 3328. Groot Axel en Zaamsla; Zuster M. Geensen-Deinat v. Middelhovenstr. 53, Axd tel. 01155-2145. Hoek, Sluiskil en Philippic Zuster Bouwens Hoek, tel. 01154-1771. Hulst en Hontenisse Zustl Hiliaert, tel. 01140-3054 zuster Breyaert-Eys, t 01140-3943. Kloetinge, Wemeldinge, pelle en 's-Gravenpoldcr - Zuster T. Driesprong, Kerk hoekstr. 24, 's-Gravenpolda tel. 01103-1435. Kruiningen, Yerseke en Hanj weert Zuster Noordhoi tel. 01131-1488. Noord-Beveland, Wilhelmini dorp, Kattendijke en Wol phaartsdijk Zuster M Gorp, Wissenkerke id 01107-373. J Gorp, Wissenkerke, te| 01107-372. Rilland, Krabbendijke m Waarde Zuster M. Matl Buteynweg 29, Rilland. Sas van Gent Zuster Vai Waes, Schulpenpad 43. ta 01158-1548 (b.g-g, 01151 1567). Terneuzen Zuster A. Let houts, van Steenbergenlai 67, tel. 3360. TANDARTSEN Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts J. Neve. Hemelst 12, St.-Jansteen, tel. 0il40| 2084. Spreekuren: zat. 10.0 10.30 uur en van 18.00-18J uur en zondag van 12.0J '2.30 uur- M'Idelhurg Tandarts Smit, Londense Kaai 29. t 01180-12738. Spreekuren zal van 9.00-10.00 uur en zonj van 11.00-12.00 uur West-Zeeuwseh-Vlaanderen Tandarts A. Streefkel Breskens, tel. 01172-1411 Spreekuur: zat. en zond. vl 12.00-12-30 uur. Zuid- en Noord-Beveiand Tandarts A. van1 Lid Markt 11, Kruiningen, te( 01130-1443. Spreekuren: zl en zond. van 9.00-10.0J uur. DIERENARTSEN Noord- en Zuid-Beveland Dokter G. BoneschanscheJ Kruiningen, tel. 01130) 1233. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Dokter J. de Haas, Axej sestr. 108, Zaamslag, en Blok, v. Middelhovenstr lj Axel (voor beiden teief 01153-1366). Walcheren en deel Noord-Bej veland Dokter L. Jobsa Gri.jpskerke, tel. 01189-13>| (consult alleen na tel. spraak). West-Zeeuwsch-Vlaanderen Dokter H. v.d. Vijver, IJ-J zendijke, tel. 01176-1388. APOTHEKEN Goes Goese Apotheek, M 7104. Middelburg L. v.d Boogi Vrijlandstr. 79, tel. 12789 Terneuzen Apotheek Kla: sen, Winkelceptrum Zui( polder, tel. 01150-2090. Vlissingen J. Tan-Mey1 Scheldestr. 26, tel. 2025. UE Tweede Kamer heeft De- rioten volgende week geem debat te houden over de nog door de vorige regering inge diende kernenergienota. Het debat wordt, uitgested tot na de zomervakantie. ZUIDDORPE laandag 24 jun! as. om 19.30 uur zal de 2uio- tlorpe zangeres Mar'® Cécile Moerdijk de gaste zijn is het I V. spel z» vader, zo zoon Saterdag 22 juni 1974 MIDDELBURG IJs en Zeeland uniek samenwerk vijftienjarigen onder deze ontvangen. Volgend jaar, z In het algemeen is het vo doende dat werkende jongerf twee dagen per week ofw beroepsbegeleidend onderwi ontvangen, ofwel dee'.nemt aan de cursussen die, doi heel Zeeland, op de speciaal --ris» 0 Mej. dr. Dekker meet de bl V oor redactionele za ken in het weekend kunt u terecht bij Rein van der Helm voor Zeeuwscli-Vlaanderen (tel. 01170-3370, b.g.g. 01152-432) en bij Tom Koopman voor Mid den-Zeeland (tel. 01180- 7438). De fotodienst wordt verzorgd door Erik Ossewaarde (01143-390). Vooruitzichten voor zondag maandag opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18 uur- Mooi Zomerweer. Weersvoor uitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon 716 min. temp.om streeks 12 gr. max. temp.: om streeks 21 gr. kans op een [droge periode van minstens 12 Uur: 95 procent, kans op een êoheel droog etmaal: 90 pro- cent Voor maandag aantal uren I zon 516, min. temp: om streeks 13 graden, max. temp omstreeks 22 graden, kans op een droge periode van mm- ztens 12 uur: 95 procent, knns op een geheel droog etmaal: o procent. Konstanz 386 plus 1, Rhein- fclden 267 min 7. Straatsburg min 14, Plittersdorf 424 min 18, Maxau 47 9 min 23, rioehingen 141 min 2, Mann- retm 317 plus 1, Steinbach 127 ?.ln 2, Mainz 304 plus 25, «ogen 176 plus 22, Kaub 213 Pus 22. Trier 232 plus 2. Ko- enz 202 plus 12, Keulen 151 P'ï 4. Ruhrort 309 min 5, ™'th 936 min 18, Pannerden- 750 p 909 min ie- Nl me gen [49 min 16, IJsselkop 860 min Eefde IJssel 398 min 12, Sinter 275 min 9, Monsin ®M3 Plus 1. Borgharen 3831 ï'n 14, Belfeld 1097 plus 5, rave beneden de sluis 498 min 2. i „borgen, rfgen 18.23 Hansweert 5.09 OfTlfXiiA ctf\ zondag 23 juni Zoom 6.02 op en "answeert 5.09 en 17.29 'Wneuzen 4.29 en 16.50 Lossingen 3.56 en 16.21 "Otneldmge 5.52 en 18.13 Maandag 24 juni op Zoom 6.50 B SfOsweert 5.53 en 18.09 «Leuzen 5.16 en 17.35 i "ssmgen 4.44 en 17.06 emeldinge 6.40 en 19.01

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2