ju thuis CBTB wil (nog) geen harde actie Kritiek van Zeeuwse commissaris op oriënteringsnota ruimtelijke ordening de ABN VAKANTIEGELD VOOR AARDAPPELTELERS IS TE LAAG Kindervakantiewerk in s-Heerenhoek 10 jaar Streekvervoer Walcheren: ruim negen ton verlies JQ0 Een goede bank heeft voor u spaarbil jetten diegroeienvan fioo,-naar fi6o,- (in vier jaar, elf maanden en vier dagen) Jeugdvakantiewerk Goes heeft leiders geld en materiaal nodig F landelijk voorzitter drs. Zijlstra: felle kritiek op kabinet! een goede grote bank Na verwerking subsidies totaal verliessaldo ruim 15 ton Tien jaar geëist tegen arts, die eigen kind doodde Fietser breekt been stad streek kei >sie Nieuw.Namen Zeeuwse behendigheids- wedstrijd op de fiets Schoondijke Algemene Bank Nederland Goes Vlissingen Terhoie Facsimile- uitgave over monumenten Middelburg Goes |uni 1974 Idig t/m zaterdag 22 juni. v (Van een onzer verslaggevers) RENESSE De ontevredenheid in land- en tuinbouwkringen over het gevoerde re geringsbeleid en het beleid van de EEG groeit net de dag. Dat werd gisteren weer eens duidelijk op de toogdag van de CBTB - West-Nederland, sectie zuid, die werd ge- I houden in de Ark in Renesse. markten KAPELLE 18 juni I Kruisbessen I 85, II 41fram bozen per doos lx 97, I 84 t, IIx per kjg 1,653,16, II I 1,652,32, in tabs voor inlus- Ije 1,01- Aardbeien zonder jop voor industrie: Sengana 18, Red Gauntlet 1,28; diver rassen 1,28; aardbeien per os I 45—56, II 24—38. Rode I bessen per doos I 1,221,53, II ;31. Aardbeien per Kg: I 1,37-1,78, IIx 1,20—1,51, II 1901,20. Kersen Early Rivers per kg I 8,39, II 95, Golden Delicious I 70-80 42, I 65. 31, 1 SO 22, II 80 28—38, II 70-80 1 33—39, II 65 25—30, II 60 20, u 70x 26,60, II 55x 20,40 I Kleuwe aardappelen I 607 0, drielingen 4053, kriel 40 I il. Groenten: bloemkool 22— rabarber 54, spitskool 46, I andijvie 48, boskroten 38—41. boguien 1738, kas,dubbele bonen 14,00—4,10. II 1.50 GOES, 19 juni —Export en industrievieling: groene kruis bessen export 85, II 41, fram bozen in kratten per doos I 11-108, frambozen in kratten per kg IIX 165—316, II 165— 232, industrie 101. Div. rassen aardbeien zonder dop 128. Ge wone veiling per doos: Red Gauntlet IIX 37—38, Senga Sengana IIX 35, II 2627, ro de bessen I 123126. per kg: Bedgauntlet I 157, IIX 149 lal, II 154, Vola IIX 159. II 60116, Senga Sengana II 129. Groenten: per stuk: kropsla I (i,—9'/2, n 3,60—12, bloem kool 4 per kr. 2748, 6 per kr. 2750, 8 per kr. 1331, 10 ter kr. 25. Per bos: Kroten 3543, uien 6Ü32, selderij 10—17, wortelen 36. per kg: ïieuwe aardappelen grote (2—58, drielingen 4045, kriel 4347, oude aardappelen bonken 1417, grote 9Vz, ra barber I 5273, II 35, spits kool I 4347. gr. sav. kool I 13. peulen 460570, snijbonen 310—340, dubb. pr. bonen I 1380—400, andijvie 2043, pos telein 54, rode kool 60. (Vervolg van pagina 1.) Op het moment van de ex- I plosie voer de met 779 ton stookolie geladen tanker op het Zijpe in de richting van Willemstad. Twee vaartuigen namen deel aan het blussings- werk: de Goude uit Willem stad en het bergingsvaartuig Nieuwland uit Wemeldinge, de met draagbare appara- I tuur voorziene brandweer van Bruinisse aan boord had geno- I men. Omstreeks 5 uur pas was I het vuur gedoofd. Volgens de rijkspolitie te water is uit de gebarsten tank geen olie op het water uitgestroomd. De hemanning van het motorjacht Cipo'.ina Arguntata, de heer en mevrouw G. Polderman uit S:-Maartenszee bevonden zich hij het uitbreken van de brand op zeer korte afstand van te Moeseltank. Ondanks de bulderende vlammen legden tij hun jacht langszij en na men de opvarenden aan boord Mevrouw Polderman herinnert tch dat zij omstreeks 2 uur m 'ie namiddag straaljagers over hoorde vliegen. Zij dac-bt dat luide knal veroorzaakt werd toen deze door de ge luidsbarrière gingen, maar zag le vlammenzee op de Moesel- hnk toen zii zich omdraai de. Vanuit St.-Annaland zijn de geredde opvarenden aan het eind van de middag overge bracht naar Oude Tonge. De kapitein van het brandende schip heeft daar een woning. Dat gebeurde overigens met de privé-auto van de heer Pol derman, omdat de taxi waar °m gevraagd was, de hu ii van het kapiteinsechtpaar niet mee wilde nemen. Het dier zou de bekleding van dc auto nebben hunnen beschadigen. De oor- taak van de ontploffing en de brand is nog niet bekend De rijkspolitie te water 'n We »eldinge stelt een onderzoek m. Botsing In Nieuw-Namen botste dinsdagavond rond half teven een bromfietster tegen eeu auto. Mejufrouw J. van P. Nieuw-Namen, bestuurster Jan de bromfiets, reed over de Kauterstraat in de richting {jan de kruising Schelpweg- nombaehtstraat, toen over de dchelpweg een auto kwam, be zuurd door de heer P. v. C. Jat Nieuw-Namen. De brom- "etsbestuurster zag de auto komen, reed er tegenaan s'raat terecht. Ze raakte licht b" kwam via de motorkap op jbwond aan de knie. De brom- ets en de auto liepen ook lich- le schade op. Met die groeiende ontevre denheid wordit de roep om harde acties steeds sterker. De opmerking van een vragenstel ler: „Er moeten harde maat re gelen warden genomen", werd doOf de toogdag met applaus gesteund. Landelijk CBTB-voorzitter drs. R. Zijlstra, gaf echter dui delijk te verstaan, dat de CBTB aan bepaalde soorten acties absoluut niet mee zal doen. „Om verbetering van de situatie te bereiken, willen we de kracht van onze argumen ten blijven hanteren", aldus de heer Zijlstra. Hij vond o< tie dan pas gerechtvaardigd wanneer de kracht van het argument uitgeput was. „Mnar welke vorm van actie is dan gerechtvaardigd?" vroeg de heer Zijtatra zich af. De agrarische sector heeft een zeer machtig wapen: de voedselvoorziening. Maar de CBTB is onder geen beding bereid dit wapen te gaan ge bruiken, zo bleek uit het be toog van de heer Zijlstra. Want dan worden mensen ge dupeerd, die buiten het con flict landbouw - overheid staan. De heer Zijlstra ver heelde niet, dat het de CBTB steeds moeilijker wordt ge maakt, zijn standpunt in dezen te handhaven. Dit komt door de resultaten, die de actiegroe pen steeds vaker bereiken door hun optreden. De neer Zijlstra gaf in dit verband enige pittige kritiek weg op de overheid. Want als deze laat blijken angst te hebben voor harde acties, zullen deze verschijnselen steeds algeme ner worden, aldus de CBTB- voorman. Dan zullen ook de christelijke organisaties niet andiers meer kunnen. En dat achtte de heer Zijlstra een zeer slechte ontwikkeling. De landbouworganisaties hebben gistermiddag weer een gesprek met de regering. De •toogdag in Renesse besiloot ter ondersteuning van haar verte genwoordigers aan dat ge sprek, de minister van Land bouw een telegram te sturen, daarin werd grote verontrus ting uitgesproken over de hui dige inkomensontwikkeling in de Nederlandse land- en tuin bouw. Aangedrongen werd om alles in het werk te stellen om aan deze „rampzalige ontwik keling" een einde te maken. Gewestelijk vorzitter G. J. de Jager, wijdde in zijn toe spraak ook aandacht aan de roep om harde acties. Hij be toogde, dat demonstratieve ac tiviteiten in elk geval nooit de plaats mochten innemen van het overleg. De heer De Jager ging ver der uitvoerig in op het huidige economische klimaat voor boet en tuinder. Hij noemde dit klimaat ronduit slecht. De landbouwers en de tuinders hebben volgens de heer De Jager in het huidige onderne mersklimaat te weinig finan ciële reserve om de slechte tijden lang te kunnen uitzin gen En ook het elastiek van inspanning en produktivite.'.s- stijging raakt uitgerekt. Hij waarschuwde er echter jool, dat de landbouwers elkaar niet in de put moeten praten. Er dient evenwel een oeleid t.e komen, waarbij het landbouw inkomen in de pas loopt bij andere sectoren. Op het gebied van de belas tingen pleitte de heer De Ja ger er o.m. voor, dat in Zee land bij de invoering van de onroerenjd-goedbelasting uit sluitend de waardegrondslag genomen zal worden als bas's Voor deze belastingheffing. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De jeugd commissie Wielerbelangen Zeeland (vereniging Theo Middelkamp) houdt zaterdag morgen in Middelburg behen- digheictewedstrijden op de fiets voor de jeugd van acht tot en met veertien jaar, waar onder slalom, ringsteken, ring- werpen en balwerpen.. - De aanvang van deze jeugd wedstrijden is om tien uur bij het sportcomplex aan de Breeweg te Middelburg. De deelname is geheel gratis. Jon gens en meisjes die willen deelnemen kunnen van elk ty- p- fiets gebruik maken en worden verzocht om kwart voor tien aanwezig te willen zijn. (ADVERTENTIE) Geslaagd Aan de lagere land- en tuinbouwschool in Schoondijke zijn geslaagd voor het A-diploma: W. Murre uit Hoek. Voor het gewone diplo ma slaagden: M. v.d. Dries uit Sluis, J. Maartsen uit Groede, P. Haverbeke uit IJzendijke, E. Mattens uit Koewacht en M. van Waes uit IJzendijke. (Van een onzer verslaggevers) RENESSE „In Zeeland is de industriële ontwikkeling niet uit de hand gelopen. Van af het begin heeft het provin ciaal bestuur aandacht gehad voor zaken van milieu, lucht en waterverontreiniging. Na tuurlijk zijn er foutjes ge maakt. In het algemeen geno men is de ontwikkeling van Zeeland sinds de zestiger ja ren toe tl juichen. Het is na melijk verantwoord ge beurd". Dit betoogde gisteren de commissaris der koningin in Zeeland, mr. J van Aartsen, op de toogdag van de CBTB- West-Nederland sectie zuid in De Ark te Renesse. De heer Van Aartsen stelde dat Zee land de ontwikkeling nodig had ten behoeve van de werk gelegenheid Hij herinnerde er zijn gehoor ook nog aan. diat in de jaren 1965-1966 iedereen in Zeeland de industriële ont wikkeling toejuichte. Pas later zijn er tegenreacties op geko men. De drie pijlers, waarop Zee land rust: landbouw - visserij, recreatie en industrie moeten volgens mT. Van Aairtsen ook in de toekomst kansen hebben zich verder te ontwikkelen. Vooral ook de ontwikkeling van de recreatie moet daarbij goed in de hand worden ge houden- Geen eenvoudige zaak. vond de heer Van Aairts en omdat de problematiek van de ruimtelijke ordening zeer ingewikkeld is. De heer Van Aartsen. die zo'n beetje een afscheidstoe spraak hield, uitte daarbij kri tiek op de on-langs verschenen oriëntermssnota ruimtelijke ordening. In deze nota komt Zeeland inuweliiks aan bod, hetgeen mr. Van Aartsen een groot bezwaar vond. De commissaris der konin gin sloot in zijn toespraak aan op de inleiding welke kort te voren was gehouden door drs. M. C. Verburg. directeur van het economisch-techno logisch instituut (ETI). De inleiding van de heer Veirburg had als titel: „Welvaart en welzijn in de Delta". De heer Verbuirg betoogde dat beide begrippen ten nauwste samenhingen. Zo lang de mensen gedekt willen zijn wat betreft de materiële behoeften en voorzieningen, zal er wat betreft de persoon lijke verzorgingssector ge werkt moeten worden met overschotten van heit nationale inkomen. Werkgelegenheid noemde de heer Verburg een geweldig stuk welzijn., evenals de soci ale wetgeving. „Je kunit n,iet zeggen: economische ontwik keling? Een streep eronder' aldus de heer Verburg. Wel moet men zich gaan afvragen of we bepaalde producten, zo als bijvoorbeeld een electri- sche tandenborstel, wel nodig hebben. Op het vlak van het welzijn zijn twee zaken nogal eens met elkaar in strijd: Dat gene wat d-e mensen willen en datgene wat van bovenaf ge pland moet worden. Inspraak is nodig, maar ook planning stelde de heer Verburg. Volgens de ETT-directeur kan Zeeland echt nog wel wat groeien, zowel wat betreft de bevolking als wat betreft de economie. Wel zei de heer Verburg, dat deze groei geleid en gestuurd moet worden en dat Zeeland' het niet over zich heen moet laten komen- Wat de industriële groei aangaat, moet de provincie selectiever worden. Het ETI is trouwens momenteel oezig normen op te stellen: vesriging van industrie dient getoetst te worden aan normen van milieubelang en arbeidsmairkteisen. dank zij de samengestelde interest van jaarlijks Bovendien verschuift uw inkomstenbelasting, wat fiscaal voordeel kan opleveren. Elk kantoor van de ABN kan u alle inlichtingen verstrekken over de financiële voordelen van het ABN Spaarbiljet 1974/79. (en niet alléén voor spaarders) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het wa ren geen opgewekte geluiden die de directie van de N.V. Streekvervoer Walcheren op de aandeelhoudersvergadering moest laten horen. In het jaar 1973 werd een exploitatiever lies geleden van ruim (V am een onzer verslaggevers). BREDA Tien jaar gevan genisstraf met aftrek voorar rest en ook nog terbeschik kingstelling v-an de regering eiste de officier vam justitie mr.. P. van Ben them woens dagmiddag voor de rechtbank in Breda tegen de 40-jarige arts, D.O. uit Tilburg. Dit we gens moord op zijn eigen jongste kind, de 6-jarige Dirk O. op 28 juni gepleegd. „Ik ben volkomen norm-aal em ik aanvaard alle verantwoorde lijkheid en elke straf', aldus de arts zelf die zijn laatste woord als religieus geladen mens besloot met een schrift lezing om precies te zijn een stuk uit de brieven van Ju- (Van onze correspondent) GOES Op de kruising Patijnweg .- Voorstad heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een personenauto, die bestuurd werd door mej. A. M. D. uit Kloetinge en een fietser, de 56-jarige M. L. uit Wemel dinge. Tengevolge van déze aanrijding liep de fietser een gebroken rechterbeen op. Hij werd overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis te Goes. Snelheidscontrole Door de gemeentepolitie te Goes is van 9 tot 15 uur in de bebouwde kom een snelheidscontrole ge houden. Acht personen dien den in verband met het over schrijden van de maximum snelheid te worden bekeurd. 60 jaar getrouwd Op maandag 8 j-uli vieren de heer en mevrouw Izaa-k Malipaart- Bogte te Vlissingen hun 60- jarig huwelijksfeest. De waar nemend burgemeester van Vlissingen zal met zijn echtge note het jubilerende echto-.iar aan huis gaan gelukwensen. f 911.000. Het verliessaldo, dat na verwerking van de rijksbijdrage en de bijdrage van de gemeente Vlissingen resteert, bedraagt ruim f 33.000. Op voorstel van directie en raad van commissarissen van de N.V. Streekvervoer Wal cheren, hebben de aandeelhou ders er in toegestemd, dit ver liessaldo over te brengen naar de nieuwe rekening. Het totale verliesnaldo dat dan op deze rekening zal prijken, beloopt meer dan anderhalve ton. In het verslagjaar 1972 kon de N.V. Streekvervoer Wal cheren nog een winst van ruim f 65.000 halen. De in 1973 sterk gestegen verliezen worden vooral toegeschreven aan de stijging van lonen en sociale lasten, de toegenomen Schoolkamp De kinderen van de Gerardius Majella ba sisschool in Terhole houden deze week weer hiun jaarlijkse schoolkamp. Plaats van be stemming is dit jaar het Belgi sche St.-Kat)h. waver, waar de kinderen logeren in het kamp huis „Rozendaal". Dit kamp huis is een oude abdij die cp een 15 ha. groot landgoed ligt Hiervan is ongeveer 7 ha. be bost. Het doel van deze kamp- week is de kinderen kennis te laten maken met de historie van de streek en met de hui dige leefwijze. Voor deze kampweek wei d ook een uitgebreid programma samengesteld met onder meer wandeltochten, bezoeken ex cursies, een rondvaart, terwijl natuurlijk 9port en spel ook niet ontbreken. brandstofprijzen (voor dieselo lie met ruim 240 procent) en aan een daling van de ver voersvraag, speciaal in het in terlokaal vervoer en op de stadsdienst Vlissingen. In het groepsvervoer stegen de ont vangsten, evenals in het toer- vervoer al is er wat dit laatste betreft zo zegt de directie sprake van een zorgelijke ontwikkeling. De dagtochten, die de N.V. SW organiseert, trekken minder belangstelling dan men was gewend. De au toloze zondagen en de benzi- neschaarste hebben nauwelijks een positieve invloed op de omzet van het vervoersbedrijf gehad. In de zomermaanden kampt het autobusbedrijf op Walche ren bovendien met een enorme toename van het particuliere vakantieverkeer. De normale dienstregelingen van het bus bedrijf worden daardoor soms grondig verstoord. De directie van de N.V. SW overweegt dan ook een aparte zomer- en winterdienstregeiing in te voeren, omdat blijkt dat men in de zomer met langere rijtij den rekening dient te houden. Beruchte verkeersknelpunten, zoals de Keersluisbrug te Vlis singen, belemmeren ook het openbaar vervoer. Wachttijden van 10 tot 15 minuten bij de Keersluisbrug zijn niet onge woon. Er zal op den duur niet zijn te ontkomen aan de in voering van verkeerslichtin- stallaties met voertuigidentifi. catie, aldus de directie van het Waleherse vervoersbedrijf. Dit systeem maakt het mogelijk dat bepaalde voertuigen (b.v. brandweer, ambulance, maar ook autobussen en dergelijke) de stoplichten naar eigen be hoeften kunnen laten wer ken. IVan onze correspondent! KAPELLE-BIEZELINGE Op een drukbezochte bijeenkomst ter gelegenheid van de Aardappel-contactdag 1974, die gisteren in de Caisson te Kapelle-Biezelinge gehouden werd, sprak de heer ir. D. Luteijn, secretaris van de ZLM-Goes en voorzitter van de Raad van Commissarissen van de Aviko B.V. te Steen deren over ontwikkelingen van de coöperatieve aardappel-afzet verwerking in Nederland. De heer Luteijn vond in het begin van zijn inleiding, dat het vakantiegeld voor de boeren voor wat be treft de oogst, de afzet en de verwerking van de aardappelen niet bijzonder hoog is. De afzet is gedurende de laatste twintig jaar na de oor log niet zo geweldig groot ge weest. De heer Luteijn vond, dat iedere boer zelfstandig en geheel volledig over zijn hafzet beslist. Men neemt de prijzen zoals ze op de m-arkt voorko men, hetgeen een gebrek aan marktpolitiek is. Bijzonder snel is later de afzetontwikke- ling op gang gekomen, zowel regionaal, nationaal als inter nationaal. Ook het kopen van pootgoed liep in de variabele prijzen. In 1969 liepen de kosten van f. 1470,- per a. Momen teel bedragen deze kosten f. 2.000,. per ha. Het verschil in de aardappelprijzen is hier door gedurende de laatste 15 jaar aanmerkelijk groter ge worden. Dit neemt niet weg, (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de loop van de volgende maand zal ten befaamd standaard werk over de Zeeuwse hoofdstad in een zogenaamde facsimile-uitgave verschijnen. Het gaat om het boek van dr. W.S. Unger „Monumenten van Middelburg". In samenwerking tussen het Arnhemse antiquariaat Gys- bers en Van Loon, en d-e Mid delburgse boekhandel Panoy, is de „wedergeboorte" van Uragers rijk geïllustreerde en uitstekend gedocumenteerde werk mogelijk geworden. Het boek telt 164 pagina's tekst en 77 bladzijden met illustra ties. De auteur van het boek, dr. Unger, is oud-stadsarchivaris van Middelburg. Zijn boek is sinds jaar en dag bij jong en oud gewild, en derhalve per definitie steeds uitverkocht. Door de facsimile-uitgave komt het weer binnen het be reik van velen. dat de consumptie-gewoonten normaal blijven. De export naar Argentinië bedroeg vorig jaar 5000 ton, ma-ar dit jaar werd nog geen ton n-aar d-it land geëxporteerd. Over de handel en verwerking meende de heer Luthijn dat er een voldoende kwantum is om de grote opslag-, sorteer- en ver werkingsbedrijven te vullen. De aardappelverwerkende be drijven nemen enorm toe en er is vraag naar langjarige verbindingen en prijzen. Over de prijsvorming en de toekomst merkte de heer Lu thijn op, dat deze steeds meer op de vrije markt worden vastgelegd. Men moet een vuist maiken met de commer ciële afzet en verwerking. De heer Luteijn adviseerde de aanwezigen om over deze ma terie duidelijk te denken aan h-et EEG-vlak. Na de pauze volgde een dis cussie over de vaste verbin ding, de afzet en prijzen, de. aardappel-verwerkende sector en de uitbetalingsprijzen. in zijn openingswoord sprak de heer A.C. Blok namens de CTV-Zuid Bevel-and over de vele problemen betreffende de opkomst v-an de gewassen ten gevolge van het wegblijven van de regen. Een somber beeld. De heer H. van Beek, voorzitter van de LCC-Con- tactcommissie, sprak over de goede samenwerking tussen de Zuid-Ho-11,and-se eilanden en Zeeland en gaf een opsom ming van het aantal aardap peltelers in deze gebieden. Na de middag vond een rondrit per autobus plaats, waarbij o.a. Wilhelminadorp, de zak van Zuid-Beveland werden be zocht en waarbij de industrie, de recreatie en de kerncentrale in het Sloe-gebied niet werden overgeslagen. Diploma-uitreiking Op woensdag 26 juni worden ce diploma's uitgereikt aan de geslaagde kandidaten van de Rijks Middelbare Land- en Tuinbouwschool te Goes. De uitreiking vindt plaats om 14.00 uur in het schoolgebouw aan Ravelijn De Groene Jager Tegelijkertijd wordt afscieid genomen van zes leerkrachten, die de RMLTS te Goes gaan verlaten. (Van onze correspondent) GOES Gezien het grote succes van voorgaande jaren gaat het >eugdvakantiewerk 1974 voor Goes en de dorps kernen op donderdag 25 juli van start. Dit werk duurt tot en met woensdag 7 augustus. Het organiserend comité, be staande uit de heren H. de Ridder, C. Parent, S. Prevoo, P. de Jong en de dames H. van Maurik, L. Luikenaar en N. van Houdt, heeft in eerste instantie de taak de organisa tie van dit werk tot stand te brengen. Om dit comité in zijn taak te verlichten, heeft men veel leiders nodig. Er bestaat gele genheid om zich als leider of (Van onze correspondent) •s-HEERENHOEK Het kindervakaptiewerk voor 's- lleerenhoek, dat ieder jaar nog een groot succes was, staat nu in het teken van het 10-jarig jubileum. Het organi serend comité is dan ook van extra feestelijk tintje aan te geven. Alle kinderen van 4 tot. 12 jaar kunnen aan dit festijn met sport, spel en creatief werk deelnemene. Veel medewerkers en mede- spontaan gesehikbaar gesteld werksters hebben zich weer om een en ander te doen sla gen. Het werk wordt gehou den op maandag: 5 augustus van 9.30 tot 11.45 uur en van 13.00 tot 16 00 uur, op woens dag 7 augustus van 9.30 tot 16.00 uur, op vrijdag 9 augus tus van 9.30 tot. 11.45 uur en van 13 00 tot 16.00 uur- Op de maandag wordt in de Jeugdhoeve Oegonnen met handenarbeid, na de middag is pt straattekenen, stoelendans en kan men andere spelleties doen op het sportveld. De woensdag staat volledig in het teken van het 10-jarig jubileum, 's Morgens mogen de kinderen hun fietsen, step pen, skelters en andere „rij tuigen", meenemen, die ze mo gen versieren. HHet materiaal daartoe is aanwezig Tussen de middag wordt een picknick gehouden, waarbij de kinderen op frites en een vlaflip worden getrak teerd. Na de middag wordt met medewerking van de fan fare door de kinderen met hun versierde fietsen een grote op tocht door het dorp gehou den. Op vrijdag is er een oriënt.a- tieloop door het dorp. Na de middag volgt de prijsuitrei king met nog een extra ver rassing. Tijdens de spelen wordt voor limonade en choco lademelk gezorgd. Materiaal zoals dozen, lap jes, wol, enz kan men een week tevoren in de Jeugdhoe ve afgeven. De kinderen kun nen zich op school bij de juf of meester voor het vakantie werk opgeven leidster voor het vakantiewerk op te geven. Men hoopt ook op medewerking van de Goese padvinderij. Voor opgave en inlichtingen hiertoe kan men zich wenden tot „De Veste", Keizersdijk 16 te Goes of bij de heer S. Prevoo, Stadskan toor Oostsinigel 31 te Goes. Aan dit vakantiewerk kunnen kinderen van 2 tot en met 12 jaar deelnemen. Kinderen van 2 tot 3 jaar kunnen iedere morgen worden beziggehouden in De Veste. Voor kinderen van 4 tot 5 jaar in De Veste en wijkgebouwen De Pit en het „Polderuus" in de Goese Polder, kinderen van 6 tot 7 jaar elke middag in d-e wijk gebouwen De Pit, het Polder- suus en elke dag van 9.30 tot 15.30 uur in de Veste. Kinde ren van 8 tot 12 jaar elke dag van 9.30 tot 15.30 uur op de „Hollandse Hoeve". Het vakantiewerk wordt ge subsidieerd door de gemeente Goes, hetgeen niet wegneemt dat evenals in de voorgaande jaren een beroep gedaan zal worden op het bedrijfsleven en de burgerij. De grotere kernen zorgen voor eigen lei ding, het materiaal voor dit werk komt uit Goes. Voor de kernen Kattendijke en Wilhel minadorp komt de leiding uit Goes. Het materiaal wordt ook uit Goes gebracht. Het materi aal voor bet vakantiewerk zal bestaan uit klei, verf, dozen, touw, stenen, hout, ballen en and T speelmateriaal. Het vakantiewerk zal be staan uit doe-activiteiten, spel en sport, speurtochten, hutten bourwen, toneel, enz. met jon gens en meisjes van 4 tot 12 Jaar. Voor de zgn. doe-activi- teiten, zoals handvaardighe den, wil men voor het materi aal contact opnemen met aan nemers-, slopersfirma's en aanverwante bedrijven. Op ge meentelijke aanplakborden, scholen en winkel-etages zul len de nodige biljetten worden opgehangen.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7