Cadzand en Zuidzande krijgen eerste bejaardenwoningen Koopfeest in Sluis geopend HAVENSCHAP BESLUIT TOT AANLEG BASISWEG ROND SLOE Terneuzen machteloos tegenover prostitutie ANJER- CHRYSAL JONGEN GESCHEPT 0e Slim 0e Vriie leeuw PARACHUTISTEN BRACHTEN JANTJES HAMER Kloosterzande INBRAAK IN AXEL Terneuzen wil stichting voor kabeltelevisie in UITBREIDING GHENT TANKING stad streek Sas van Gent VAN DEN BERG zeeland Donderdag 20 juni 1974 5 (iVan een onzer versfagigevers) uadzand-zuidzande De woningbouwvereniging West-Zeeuwsch-Vlaanderen kan beginnen met de houw van de eerste bejaardenwonin gen in Zuidzande en Cadzand. De rijksgoedkeuring van het ministerie van volkshuisves ting is binnen voor de bouw van zes bejaardenwoningen in Zuidzaade en zeven in Cad- aand. Opdracht voor -het bouwen van de woningen is al gegeven aan aannemersbedrijf gebr. Van der Poel in Temeuzen, de jima Tamse uit Goes gaat de centrale verwarmingsinstalla- ties plaatsen en gebouwd wordt volgens ontwerp van ar chitect De Bruijne -uit Terneu zen. Het is de bedoeling dat met het bouwen zo spoedig mogelijk zal worden begon nen. Dat betekent dat waar schijnlijk al vrij snel na de bouwvakanitie zal worden ge start. De woningen in Zuidzande komen te staan aan de Chris- toffelstraat. Die van Cadzand aan de Vijverstraat. Met het bouwen van bejaardenwonin gen in de kleinere kernen van de gemeente Oostburg wordt tegemoetgekomen aan de be hoefte van oudere mensen in deze plaatsen om in wat meer aangepaste huizen te gaan wo nen. De belangstelling daar voor is er zeker in de kleine kernen. Mensen, die tot nog toe hun te grote woning wil den verlaten of om andere re denen belangstelling hadden voor een bejaardenwoning, konden niet in eigen plaats blijven wonen en moesten naar grotere plaatsen in de omgeving, waar wel bejaar denwoningen stonden. Nu kunnen deze mensen in Cad zand en Zuidzande straks in bun eigen vertrouwde omge ving blijven wonen", aldus de heer De Wilde van de woning bouwvereniging West- Zeeuwsch-Vla-anderen. Hoe groot de interesse in deze dorpen voor de bejaar denwoningen is, is volgens hem niet exact te zeggen. „In Hoofdplaat en Waterlandkerk je heeft de woningbouwvere niging uit Axel bijvoorbeeld bej aard enwonin gen gezet. De belangstelling daarvoor is altijd goed geweest. We verwachten daarom dat er ook voldoende interesse zal zijn in Cadzand en Zuidzande. Bovendien krij gen we vanuit deze plaatsen regelmatig vragen over de plannen om er bejaardenwo- ningen te bouwen. Maar meest al is het zo dat de aanvragen pas go-e-d loskomen als je aan het bouwen bent", zegt de heer De Wilde. De bejaardenwoningen m Candzand en Zuidzande zullen bestaan uit woonkamer, slaap kamer (gelijkvloers), keuken, bergplaats (van binnenuit te bereiken) en een zolder met daarop een tweede slaapka mer. De huurprijs is nu bere kend op een bedrag vsn ƒ120,45 per maand, maar die is ■gebaseerd op de huidige prij zen van materiaal en lonen. Een stijging van materiaal- en loonkosten zal in de huurprijs worden doorberekend, zodat de uiteindelijk huurprijs uit eindelijk mogelijk enkele tientjes hoger komt te liggen. JVan een onzer verslaggevers) - SLUIS De hamer van Jantje van Sluis kwam gis termiddag uit de lucht ge vallen. Dat gebeurde tijdens de openingsceremonie van de Sluise braderie. Met het in ontvangst nemen van zijn onafscheidelijke - symbool, uit handen van een drietal parachutisten was de ope ning van het koopjesfeest in Sluis door Jantje van Sluis een feit. Dit jaar wondt voor het eerst in Sluis een braderie ge houden. Vele honderden bin nen- en buitenlanders krioel den in de voormiddag al door de ouide straten van het West- Zeeuwsdh-Vliaiamse stadje. Op de terrasjes was het een drukte van belang, een drukte die nog werd aangemoedigd door bet warme weer en de tapkas ten, die oip straat waren ge zet. Bond drie uur verscheen er een vliegtuig boven Sluis- Na een paar rondjes, om het lan dingsterrein te verkennen, werd de eerste parachutist al losgelaten. Hij landde vlekke loos op een weiland achter het Walplein. Ook de hamer van Jantje van Sluis bracht het er heelhuids af. De vele honder den toeschouwers zagen ver volgens noig twee leden van het Texel-Spa-nara-team het vliegtuig verlaten. De zweefeapriolen werden vooral door de kinderen met open mond gevolgd. Onder de belangstellenden waren behal ve de inwoners van Sluis, veel Belgen, Duitsers en ook Engel sen. Namens de gemeente Aardenburg was ook burge meester brs. W. Lockefeer aanwezig. Voor de gemeente Sluis nam loco-buirgemeester F, Cuelenaeore de honneurs waar. Nadat de hamer was over handigd aan Jantje van-Sluis en nadat die „zwevende ma trassen" waren opgevouwen Smg liet gezelschap genodig den naar hotel Centraal. Hier volgde een openingstoespraak van de voorzitter van het feestcomité, dat die braderie op poten heeft gezet, de heer M Leenhouts. De toespraialk was via luidsprekers voor iedereen in binnenstad te vollgen. De heer Leenhouts zei zeer verheugd te zijn met de grote belangstelling voor het win- ialgebeuren in Sluis. De heer Leenhouts: „De braderie is op- (ezet om koning klant van dienst te zijn". Hij wees ver- I ter nog op de functie van I Sluis in West-Zeeuwsch- I Vlaanderen: .Sluis maakt deel I uit van een groter gebied, dat I functioneert als recreatie- en I woongebied. Dat gebied strekt I zich uit over de land-sgren- I zen". I Na dit korte woord tot de I bevolking van Sluis, ginig I Jantje van Sluis de stad in om I surprises uit te delen, nadat I ui) aan de mensen een vraag I over een bepaald onderwerp I bad gesteld- Voor de kinderen van Sluis gisterenmiddag vrij van srfvool hadden Werd er een ballonnenwedstrijd georgani- ssfird. Hiervoor was het animo erg groot. Om vier uiur kozen Je eerste ballonnen met naam Airtjes het luchtruim. De braderie van Sluis duurt tot en met zondag. Voor van daag staan er biertapwedstrij- den op het programma. Ieder' ®en kan eraan meedoen. De braderie wordt gehouden op de Markt, in de Vrïjstraat. Kapellestraat, de Oude Kerkstraat, de Kiaaii en op de besten markt. Gedurende vier dagen is de binnenstad van Sluis afgesloten voor alle ver teer. Tijdens bet winkel-ge beuren rijdt er ook de hele dag door een treintje door de stad. Jantje van Sluis in actie tijdens de eerste feestdag in Sluis. ^ehcngelwedstrijd De "«lefigelvereniging de Vogel ™udt op zondag 23 juni haar vierde clubwedstrijd. Er wordt fv« in de Westerschelde pen Zeedorp en gemaal Rampen in Ossenisse van ■f.'ü. uur tot 18.15. uur. In- J-hrijving en prijsuitreiking ueschieden in café Modern Mooaterzande. (Van een onzer verslaggevers 1 TERNEUZEN Tijdens een in Terneuzen gehouden vergadering heeft de raad van bestuur van het havenschap Vlissingen gisteren besloten tot aanleg van een nieuwe ba sisweg rond het Sloe. Hierdoor wordt meteen een ontsluiting van het noord-westelijke dee' van het industriegebied ver kregen, waardoor voor het ha venschap een terrein van 4ü0 hectaren industrieterrein extra is uit te geven. Aanvankelijk was het de bedoeling om met de aanleg van deze basisweg te wachten tot de behoefte van Pechiney dat nodig zou maken. Nu ech ter ook de Nederlands-Ameri kaanse Pijplijnmaatschappij (N.A.P.M.) zich in heit Sloegë- bied vestigt heeft het haven schap wat industrieterrein be treft behoefte aan meer arm slag. De N.A.P.M. heeft van het havenschap de belofte gekre gen dat een stuk industrieter rein aan vaarwater voor d:t bedrijf zal worden gereser veerd. Over zaken als prijs, optiereoht en tijd, waarop het terrein ter beschikking m iet komen, moet men het nog eens worden. De aanleg van de basisweg is in vier fasen ingedeeld. Het voordeel hiervan is dat men niet het gehele project, maar enkele fasen ervan, in het pakket van aanvullende wer ken voor de werkloosheidsne- strijdiing kan laten opnemen, Zo-u men het totale project er in stoppen, dan zou dat wei eens concurrentie kunnen be tekenen voor andere projecten in Zeeland. Met name de heer I. Filius uit Vlissingen was daar gisteren nogal huiverig voor. Havenschapsvoorzitter A Kaland merkte hierbij op Jat. het in dit verband niet te zeggen is in hoeverre de ver schillende projecten „elkaar zullen bijten". Op een vra'J-a van burgemeester G. van Waes van Borsele deelde hij mee dat ook tijdens de aanleg het verkeer tussen Nieuwdom en het Sloegehied zal kunnen doorgaan. Hoe de indeling gaat worden van de nieuwe haventerreinen, is nog niet bekend. Een teke ning waarop al een indeling was geschetst, was tot vreugde van de heer Van Waes nog maar een fictie. Wat de inde ling betreft moet een gulden middenweg worden gevonden tussen de wens om een zo groot mogelijk waterfront te krijgen en het feit dat grond, die wordt weggegraven voor de aanleg van havens niet kan worden uitgegeven. „We zijn er nog niet uit. We zouden onze plannen hiervoor dit jaar wel moeten afronden", aldus de heer Kaland. De heer Filius merkte op dat met het bouwrij.pmaken van de terrei nen straks bedragen nodig zul len zijn in die orde van dertig tot vijftig miljoen gulden. Bij de bestudering van de gewens te indeling zal ook de lotale vervoersproblematiek in het Sloegebied worden bekeken. Op verzoek van de heer Van Waer zal de hele groenvoor ziening langs de wegen in het Sloegebied aandachtig worden bestudeerd Het havenschap Terneuzen was gisteren zo klaar met bet afwerken van de agenda. De jaarstukken, van 1973 werden voorlopig goedgekeurd. Voor de definitieve goedkeuring worden nog de rapporten van de accountants afgewacht. Van die kant is overigens wel de opmerking gekomen dat de winst op een verkeerde manier is geboekt. Hierover ontstond enige discussie. Voor het feit dat de activiteiten binnen het werkgebied van het havenschap Terneuzen in 1973 toenamen, werd het personeel dank ge bracht. „Ze hebben goed werk gedaan", was het oordeel van de heer Kaland. FC Racing White 70 Maandag 24 juni houdt FC Ra ring White 70 een algemene jaarvergadering. Tijdens deze bijeenkomst wordt gesproken ove-r d-e opening van het sport terrein, waarna een feestavond zal volgen. Ook komt een be stuursverkiezing aan de orde. De heren B. de Kok en J Mohnen treden af als be stuurslid. Hiervan is alleen de heer Mohnen herkiesbaar. Be sproken worden ook tijdens deze vergadering de zaterdag- competitie en de begroting voor het nieuwe seizoen. Bromfietser gewond In de Vier Ambachtenstraat bot ste gistermiddag om kwart over een A.S. uit Sas van Gent bij het achteruitrijden met - zijn vrachtauto tegen het zestienjarige meisje B.S. uit Sas van Gent, die daar op haar brommer reed. Het meis je werd gewond aan haar voet. De bromfiets werd geheel ver nield. (ADVERTENTIE) UNIEKE KOLLEKTIE GAS-GEISERS boilers fornuizen en kookplaten •k wasemkappen koelkasten diepvriezers V. Waesberghestraat 7-9 HULST (Van onze correspnodent) AXEL Bij de familie F. aan de Kinderdijk in Axel is ingebroken. De ongewenste be zoeker wist zich via een raam aan de achterkant van de wo ning toegang te verschaffen en doorzocht daarna het hele huis. Er werd heel wat vermist: f 150,—, DM 105, B.frs. 350. Fr. fr. 25, een gouden armband, een gouden kettinkje, een gou den ring, een gouden kruisje en een gouden dameshorloge. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN —Tijdens de raadsvergadering van donder dag 27 juni zal de Terneuzen- se gemeenteraad gaan praten over het voorstel om een Stichting Kabeltelevisie Ter neuzen op te richten. Deze stichting zal dan moeten gaan zorgen voor de installatie en beheer van een kabeltelevisie net in Terneuzen. In de raadsvergadering van september zal aan d-e raad worden voorgesteld om ais drie gemeentelijke vertegen woordigers in dit stichtingsbe stuur te boenoemen drs. R. Barbé en de nieuwe raads e- den W. de Zeeuw en P. Re- mijnsen. Verder zou er iemand in het bestuur moeten zijn, die veel heeft te maken met de exploitatie van woningen. In dit verband wordt aan J. Rouw gedacht. Aan de wo ningbouwvereniging Terneu zen zal gevraagd worden een afgevaardigde in het stich tingsbestuur aan te wijzen. Als adviseurs van de stichting worden door b. en w. aange- weze n J. de Mul en J. Rohe- sin. Om heit werk te laten door gaan vragen b. en w. van de raad op 27 juni toestemming om dit voorlopige bestuur dan al te laten functioneren. Ver der stellen b. en w. voor om voor de verdere uitwerking van de plannen een overeen komst aan te gaan met Multi- visie b.v. in Rotterdam. B. en w. zijn er geen voor standers van o-m de bewoners van Terneuzen te verplichten om binnen een bepaalde tijd op het kabeltelevisienet aan te sluiten. Ieder blijft vrij in de keuze om wel of niet op,het stadsnet aan te sluiten. Hoe hoog de tarieven voor da men sen. die op het stadsnet willen aansluiten, zullen zijn, kan pas in een later stadium worden berekend. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De ge meente Terneuzen staat vrij wel machteloos tegenover de toenemende prostitutie in de Dijkstraat. Politie zowel als gemeente blijken binnen de marges van de wet te weinig armslag te hebben om hande lend tegen dit gebeuren op te treden. Deze week is dat nog een: duidelijk gebleken tijdens een informatie-avond met bewo ners uit de binnenstad van Terneuzen. Naar aanleiding van een vraag vian een dei aanwezigen vertolkte wethou der P.J. Huybrecht de gevoe lens van de gemeente Terneu zen: „De Nederlandse wet geeft geen weg om het gebeu ren daar aan te pakken. Voor mii is de Dijkstraat een gru wel' De korpschef van de ge meentepolitie in Terneuzen. hoofdinspecteur E. Hubregtsen heeft eenzelfde gevoel van machteloosheid: „Als we er iets aan hadden kunnen doen. dan hadden we het allang ge daan. M>et de wet in d-e hand kunnen we het niet beteuge len". De korpschef wijst erop dat ook de gfote steden in Neder land met het euvel van een bloeiende prostitutie kampen. Het gaat er daar ook erg vrij aan toe- V/at de openheid van d-e prostitutie betreft is Ter neuzen in Zeeland wel een twijfelachtige 'koploper. In de Dijkstraat neemt het aantal etalages w-a-arin de liefde te koop wordt aangeboden nog steeds toe. Over die openheid zegt de inspecteur: „Ik heb de indruk diait het 'ook landelijk 0 De Temeuzense „Reperbahn" de Dijkstraat is overdag erg rustig. steeds openlijker wordt". Hij vertelt verder dat hij op het ogenblik bezig is om te onderzoeken of het op de een of andere ma-nier mogelijk is om iets tegen die „uitstalkas ten" te doen. De meeste klachten over hinder van het nachtleven in de Dijkstraat komt va-n de buurtbewoners. Passerende voetgangers worden zelden of nooit lastig gevallen. De heer Hubregtse: ,-Jia da's juist het gekke, ik krijg erg weinig klachten van passanten". Tegen de lawaaihinder van de cafés kan de Temeuzense politie wel optreden. Dat is dan ook al diverse malen ge beurd, nadat er klachten van omwonenden waren binnenge komen op het politic-bureau. De korpschef: „We hebben af gelopen zondag vier cafés ge controleerd. In een daarvan is d-e muziek afgeslotea"s BERGEN OP ZOOM Roxy, 20.00 u-ur: Angelique, 18 j. Luxor, 20.00 uur: Vrolij ke ontucht in Tirol, 18 j. Hal Stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand van Guido Hommes uit Bergen op Zoom (t.m. 28 juni). Geopend ma. t.m- vrijd. van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur. Etcete ra, Molstraat 10a, expositie Henri M. Ubin-k met schilder ijen, tekeningen en beelden (t.m. 30 juni). Dag. van 13.30- 17.00 uur. Bovendien vrijd. van 13.30-18.00 en van 19.00- 21.00 uur. Markiezenhof, Steenbergsestraat, kunste naars-collectief i-s.m. Etcetera vt.m. 3 juli). Open dag. van 14.00-17.00 uur. (ADVERTENTIE) Verdubbelt het leven van uv anjers en chrysanten Laat de bloemen mooiei Uitgroeien. Het vaaswatei blijft helder en reukloos Water ververser overbodig Vraag bij elke I «ooJ/j bos een zakje, Anjer-Chrysal is ideaal voor anjers, chrysanten en tuinbloemen 3ENDIEN - NAARDEN - HOLLANI (Van een onzer verslaggevers) GENT In de Gentse ka naalzone zal het bedrijf Ghent Tanking Company de opslag capaciteit uitbreiden met vier tanks van elk ongeveer 47.000.000 kubieke meter in houd. Daartoe zal het bedrijf overgaan tot de aankoop van een perceel grond met een op pervlakte van 2 ha 73 a. Deze uitbreiding werd in de gemeenteraadzitting van Gent behandeld omdat de stad eige naar is van de grond. In 1972 reeds werd door de stad een perceel industriegrond aan dit bedrijf verkocht. Meteen werd optie verleend voor vijf jaar tot aankoop van drie percelen aanpalende grond. Deze uit breiding betekent voor Ghent Tanking een verdubbeling van de opslagcapaciteit. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het zesja rig jongetje A. van de V. uit Terneuzen is gisteren geschept door een auto, bestuurd door D. M. uit Sas van Gent. Het ongelu-k gebeurde op de Chur- chilllaan. De jongen stak bij het spelen plotseling de rij baan over en de automobilist kon ondanks krachtig remmen een ongeluk niet voorkomen. De jongen liep alleen wat schaafwonden op. GOES Grandtheater, 20.00 uur: The Professionals 14 j. Museum v. Z.- en N.-Beve- land, expositie Zeeuwse kun stenaars van de groep WEB (t.m. 22 juni). Geopend di. t.m. zat. van 10 00-12.00 en van 13.30-17.00 uur, HULST Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 20, expositie oude kaarten, etsen en gravures (t.m. 31 aug.). MIDDELBURG Citytheater, 2-0.00 uur: Cha- o's land, 14 j. Abdijgebouwen: 21.00 uur: Klank- en lichtspel. Zeeuws Museum, Abdijplein; expositie tekeningen van Bantzinger over de inundatie en droogma king van Walcheren (t.m. 31 augustus), geopend ma. t.m. vrijd. 10.00-12.30 en 13.30-17.00 uur, zat. en zond, 14.00-17.00 uur. Bovendien ie dere maandag t.m. vrijd. om 15.00 uur filmvoorstelling van „Broken dykes" van Fernhout, en „Terug naar het eiland" van Charles v. d. Linden. Rijksarchief, St.-Fieterstraat 38, expositie Hugenoten in Zeeland van 9 00-12.30 en van 13.30-17.00 uur, zat. van 9.30- 12.00 uur (t.m. 31 aug.). NIEUW-NAMEN Café Picavet-Martens; 13.30 uur. Bejaarden jubileumschie- ting. ROTTERDAM Schouwburg, 20.15 uur: The Young Vic Co. Londen met „Twelfth Night". De Doelen (Kleine Zaal), 20.15 uur: Hol land Festival Poetry Internati onal. Theater de Lantaren, 20 30 uur: Kevin Coyne, pop. SAS VAN GENT Galerij Uilenspiegel, West kade 71, expositie recent werk Van der Braak (t.m. 28 juni). Geopend ma. t.m. zat. van 900-10.00 en van 13.30-18.00 uur, vrij. tot 21.00 uur, woens dagmiddag gesloten. ST.-ANNALAND Streekmuseum, expositie Honderd jaar briefkaart (t.m. 29 juni). Geopend van 14.30- 17 00 uur, op ma. van 19.00- 21 U0 uur, zond. en op feestd. gesloten. TERNEUZEN Museum, Burg Gcil'straat 2 expositie Hollandse en Vlaam se munten (t.m. 3 au-g.)- Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 uur. VL1SSINGLN Alhambra, 20.00 uur: The Paseidon Adventure, 14 j. Sted. Museum. expositie Honderd jaar Oranje 1874-1974 (t.m. 30 juli). Open ma. t.m. zal van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur, zond. van 14.00-17.00 uur. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie Cadzandse Kamer, landbouw, Heemkunde en archeologie (t.m. 15 sept.). Geopend werkd. van j.' 00-17.00 uur, zat. zond en feestd. van 14 40- 17.00 u :r. De Molen, expositie werken van Nederlandse en Belgische kunraars en van een Oosten r>jkt kunstenasr (t.m- 17 sept.). ANTWERPEN Fakkeltheater, 20.30 uu*" „Liefde half om half van Alan Avckboum. ASSENEDr Galerij Mu g. de Boevé, ex positie Nic. van biuggen. met schiMer'jen _-n Jetty Roel* met foto's (t.m. 26 juni). Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14. tei 01140- 3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel 01100- 8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m vrijdag 8 15-12.30 en 13.30- 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00- 20 00 uur, tel. 01B00 - 22341, zaterdag van 10.00-1) OU uur, tel. 01800 - 49900, zondag van 20.00 22.U0 uur tel 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen tel 01140- 3751 ot 01150-6297; Midden- Zeeland 01100 - 4944 HUIS AANSLUITINGEN REDACTIE Chel Zeeuwse redactie S C Augustijn kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150 7920, pnvé teL 011 SO 5745: algemeen re dacteur Zeeland A I' Koopman, kantooi Kromme Weele 4. Mid delburg tel 01180- 7764 privé teL 01180- 7438; redacteui Midden- Zeeland drs J Bouwmans kantoor Klokstraat 1, Goes tel 01100- 8030 privé Zuidvlietstraat 53 Goes, tel 01100-8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone G van Berkej kantooi Nieuwstraat 9, Terneuzen tei 0115T 7920 privé tel 01150 4866. redacteur W.Z. Vlaanderen R van der Helm Melkweg 40, Oostburg, tel 01170- 3370; sportredactie Zeeland T Koomen. tel. 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J de Boer. Trumanlaan 10. Axel tel 01155 - 2237. ABONNEMENTEN-EXPLOTI AI'IE Inspecteur Zeeland P Konings, tel. 01150- 6297. ADVERTENTIE EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland C. Menu. tel 01100 - 4318.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5