1. ogramma 1" m Spoorverbinding Zeeuwsch-VIaanderen- België kost niet zoveel Zeeland wil selectieve groei zeeuws DAGVERBLIJF VOOR GEESTELIJK GEHANDICAPTEN IN OOSTBURG Toch wel handig zo'n brommer! J. L. PLATTEEUW SCHREEF BOEKJE OVER AXELSE KLEDERDRACHT Folkloristische markt in Knokke ZOMERAVONDMUZIEK IN CADZAND I EVRARD CLAESSENS VAN SESO: Iedere donderdagmiddag 3 streek Verkenners Nieuw-Namen I vieren jubileum Bezetting bij Gentse krant half succes Wegomleiding tussen Zeeland en Antwerpen ...ook als je met z'n tweeën alleen wilt zijn. VROEGE REUZEN- AARDAPPELEN IN WESTDORPE F leen bingoavond. Op zonda juli is er een autorally I volgd door een dansavond1 Op maandag 8 juli wordt 's middags sport en spel h- dreven. Op dinsdag 9 wordt voor de tweede maa een avondvoettocht met on drachten gehouden. Op weien. daf. 3° j'uli zal de bekent volksdansgroep „Hava Naai la" een optreden verzorgen Op donderdag 11 juli is er I een volksdansmiddag vooi I kinderen, met 's avonds e« I bingoavond. Op vrijdag 12 ju] I houdt men een kaartavond" Ponderdag 20 juni 1974 O (Van onze correspondent! NIEUW-NAMEN Op za terdag 22 juni viert de ver- kennersgroep St.-Paulus n Nieuw-Namen het dertigjarig jubileum. Tevens wordt op de ze dag de heeir F. van Roeyen wegens zijn vijfentwintigjarig- leiderschap van de groep Ge huldigd. Ter gelegenheid van tb-ze feestelijke gebeurtenissen is er een reünie voor alle ouiJ verkenners van de groep geor-ï ganiseerd. Het feestcomité van Nieuw- Namen heeft in samenwerking met de kerngroep oud-verkenT I ners het volgende programma I opgesteld. Om 14.00 uur is er een eu-j I charistievierimg, die zal wo.-J, den gecelebreerd door oud® verkenners. Om 15.00 volgt een tocht naar het club lokaal De Blokhut, waar eetl open dag gehouden wordt. 1)1 stoot wordt voorafgegaan d>oJ drumband De SeheldezonerJ In de Blokhut nttft men ee expositie ingericht van materil aal uit de afgelopen de ti| jaar. Er is een modelkamp en er zijn foto's te bezichtigen. Om 17.00 uus is er eea feestvergadering m café TiltM man, waar tevens vertegen woordigers van da plaatselijke verenigingen amwezig /Tikes zijn. Tijdens de vergadering wordt ook de hear Van Roeyï en gehuldigd. Om 19.00 uur worden de feesclinrheden be sloten met een serenade duif de fanfare De Scheldezonen examens HULST Mavoschool St. Clemens; Mavo-4-diploma; Ronny Aarssen, Werner Acke Rudy Bakx, allen Hulst; Toin( Baert, Koewacht; Eddy Ben tram, Hulst; Luc Bertram Clinge, Mare de Bleyser, Hulst; Wim Bogaert, Clinge; Berm] I Boogaert, St.-Jansteen; Tony I de Booy, Hulst; Camiel Bos- I mans, St.-Jansteen; Gerry de I Booy, Kloosterzande; Carloi I Celie, Koewacht; Robert Cer- pentier. Koewacht; Iman van Dam, Hulst; Toine van Dam me, Kuitaart; Arjan van Ede len, Hulst; Jack Elenbaas, Clinge; Mare Fassaert, Hulst - Eriok Francken, St.-Jansteen Rudy van Gimst, Terhole; Ke- né Goossens, Koewacht; Hen- ny Gijsel, Heikant; Ronald Janssens, Koewacht; Jos Kmt, Hulst; Toine de Koning Kloosterzande; Hans de brij ger, Hulst; Peter Leenknecht, Terhole; Theo de Letter Koe wacht; Wim de Maat, Hulst Frank Mariman, Clinge;»»®1 Mens, Hulst; Teun Moltnotl, Hulst; Ronny v. Overloop, Koewacht; Peter v. Oostei- hout, Hulst; Theo PrKt Nieuw-Namen Gerard buy laert, Zuiddorpe; Paul de Si der, Hulst; Paul de Rijk- u'° ge; Theo Roels, Kloosterzande, Karei Schelfhout, Kloosterzan de; Leon Schelfhout Les waarde; Ronny Schelfhout, Lamswaarde, Emerie Schepper, Vogelwaarde; Seghers, Walsoorden; R°"n/ Serrarens, Lamswaarde, r de Smet, Vogelwaarde; MfJ de Smet, Koewacht; Hen» i| Spaenhoven, Hulst; I Valckx, Hulst; Jos van de I de, Graauw; jack Verbra Hulst; Fons de Vetter Kapel I lebrug; Jos de Waal, Klo° I zande; Fons van Waterscho, Walsoorden; Danny Weemae, Clinge Gerard van de Nieuw-Namen; Hubert laert. Terhole: Ivo Wou*1' Koewacht; Albert wijn* Hulst: Paul IJsebaert Huist- Er zijn vier kandidaten gewezen. Twee kandida hebben herexamen. HULST - Voor het it1^ delburg gehouden e- MBO-SD (Middelbare Je roeps Opleiding - de Dienstverlening) slaag" heren F. Strooband uit H - werkzaam op de afdeling zijnszorg van de cretarie in Hulst, de he Vermue in Hulst. op de afdeling sociale van de gemeentesecretarie Terneuzen en de heer H. saert in Lamswaarde. ,e zaam op de afdelmg zaken van de gemeentes®»- tarie in Kloosterzande. HI an een onzer verslaggevers) ANTWERPEN Volgens Evrard Claessens van het Stu diecentrum voor Economisch #n Sociaal Onderzoek van de universitaire faculteit St. Igna tius te Antwerpen, zou jeeuwsch-Vlaanderen zonder jl teveel kosten wat het ipoorwegverkeer betreft, uit Jet bestaande isolement ver los! kunnen worden. Vanuit België zou Ïeeuwsoh-Vlaanderen twee jpoorwegverbindingen kunnen krijgen, namelijk vanuit Sint Ski aas via Hulst en Axel „aar Terneuzen en vanuit Gent via Sas van Gent en Sluiskil naar Terneuzen. Deze laatste verbinding zou dan vanuit Terneuzen door kunnen loper naar Bergen in Zuid- België, van waaruit men dan teer gemakkelijk aansluiting krijgt op treinen naar Parijs en verder. Dit alles staat in de nota „Spoorplan 80", samengesteld jnor prof. E. van Broekhoven en zijn assistent Claessens. Over dit rapport schreven wij gisteren reeds. In een toelich ting hierop stelde de heer Claessens gisteren: „Ik kom dikwijls in Zeeuwsch-Vlaan deren en het heeft mij ver driet dat Walcheren en Zuid Beveland wel over uitstekende spoorwegverbindingen be schikken en Zeeuwsch-Vlaan deren, de bult van Noord-Bel- gië, daarvan verstaken blijft. En dat terwijl de problemen om deze streek vanuit België te bedienen niet zo groot zijn. Er zijn in dit gebied spoorlij nen, namelijk van Terneuzen, via Axel en Hulst naar Sint Niklaas en van Gent via Sluis kil en Sas van Gent naar Ter neuzen. Als deze lijnen ge bruikt zouden worden zouden de investeringen laag zijn en het landschap zou niet verder hoven te worden aange tast". Wat het grensoverschrijden de treinverkeer betreft is er een technisch probleem omdat wat de spoorwegen betreft de netspanning in Nederland en belgië verschillend is. In Bel gië gebruikt met 3000 volt wisselstroom en in Nederland 1500 volt wisselstroom. In Roosendaal en enkele Franse plaatsen is echter gebleken dat dit technisch probleem ge makkelijk opgelost kan wor den. Het grootste probleem is echter de vraag of de Neder landse en Belgische spoorwe gen elkaar zouden kunnen vinden wat het laten rijden van treinen in Zeeuwsch- Vlaanderen betreft- Met name het verrekenen van kosten en het verdelen van opbrengsten kan een probleem vormen. De nota is wel ten behoeve van de Belgische spoorwegen geschreven, maar die hebben er niet om gevraagd. Wel be staat er van die kant grote belangstelling voor de gedach ten van het SESO en enige samenwerking wat het uitwer ken van deze gedachten be treft, zal in de toekomst gaan ontstaan. Daarbij zal dan de gedachte om Belgische treinen in Zeeuwsch-Vlaanderen te la ten rijden nader worden beke ken. Van de kant van de N.S Kwam hierop gisteren geen commentaar. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/UTRECHT Er is in Zeeland een aantal krachtige stellingen gefor- Imuleerd over de oriënteringsnota ruimtelijke ordening. Deze nota het eerste hoofd tak van een nieuwe, derde, nota inzike de ruimtelijke ordening is provinciaal aan I ie inspraak onderworpen geweest. 1 In Zeeland organiseerde het provinciaal opbou worgaan Stichting Zeeland de discus- I sies met en onder bevolkingsgroepen over dit typische „welzijns"-stuk. De stellingen die in Zeeland I geformuleerd zijn en die giste- I ren aan de raad van advies Ivoor de ruimtelijke ordening I werden gepresenteerd, gaan I diep in op het vraagstuk van zogenaamde „selectieve I groei". Een der Zeeuwse stel lingen luidt! „Met klem wij ten wij een ontwikkeling van I Zeeland van de hand, zoals die Ibv in het verleden in het ISijnmondgebied heeft plaats- Igeronden. Wij achten het ver- Istandiger een ongewenste ont- I witte li mg nu te voorkomen, I dan. later de negatieve effec- ten te moeten bestrijden." Een volgende stelling zegt: .Door een te snelle en sterke I verstedelijking van Zeeland iou ook de recreatiefunctie in gevaar kunnen komen." In de Zeeuwse inbreng in de natio nale discussie wordt ook het feit gehekeld, dat de oriënte ringsnota wel veel uitgangs punten, doelstellingen en be leidsvoornemens aangeeft, maar dat zij blijkbaar tegelij kertijd kolen en geiten spaart. Er zijn bindende uitspraken nodig, zo vindt men in Zee land. Over de problematiek van Zeeuwsch-Vlaanderen wordt opgemerkt: „Bepaald teleur stellend voor een verantwoor de ruimtelijke ordening van de grensgebieden (met name van Zeeuwsch-Vlaanderen) is de vrijblijvendheid en de be slotenheid waarin de bijzonde re commissie voor de ruimte lijke ordening .van de Benelux economische unie opereert. Wij twijfelen er dan ook aan of het Benelux kader van eni ge wezenlijke betekenis is bij het tot stand komen van de derde nota. inzake de ruimte lijke ordening", aldus het standpunt van de Stichting Zeeland. Verder wordt opge merkt: „Wij zijn van mening dat taxering van de situatie in grensgebieden vanuit die regi o's zelf, als inbreng bij een verantwoorde ruimtelijke ont wikkeling, onontbeerlijk is, en dat bij de concretisering meer bevoegdheden aan deze regio's zullen moeten worden gedele geerd". De Zeeuwse -stellingen gaan ook in op de recreatie. De druk op grote delen van de Zeeuwse kust is thans reeds te groot, zo wordt opgemerkt. De dagrecreatie uit Rotterdam zal dan ook grotendeels moeten worden opgevangen bij de dammen in het noordelijk Del tagebied. Zeeland vraagt ook een genuanceerd beleid ten aanzien van plattelandsgebie den en aandacht voor de klei ne kernen, wier welzijn met het lapmiddel van de tweede woningen, van de regen in de drup dreigt te komen. Gisteravond werd in het Jaarbeurs con-grescentrum te Utrecht het Zeeuwse stand punt door een vertegenwoordi ger van het epbouworgaan vertolkt. (Van onze correspondent) GENT Bij het Gentse krantenbedrijf „Vooruit" heb ben redacteuren en technisch personeel een paar dagen sym bolisch de lokalen bezet ge houden. Deze actie hield ver- band met een vergadering van de Socialistische Gemeen schappelijke actie, waarop het nog verder toekennen van steun aan de partijkranten (naast „Vooruit" nog „Volks gazet" en het Franstalige „Le Peuple" zou worden bespro ken. De vrees bestond dat van nog verdere steunverleningen zou worde-n afgezien wanneer geen rationalisatie (fusie?) doorgevoerd zou worden. Deze steun werd vooral door de verzekeringsmaatschappij Pre- voianoe Sociale gevraagd. Op de vergadering werd be sloten, een extra onderzoek te wijden aan de problematiek van de socialistische per®. De redactieleden van „Vooruit" kregen bepaalde garanties van hun directie. Zij stopten de actie. Hun voorstel, dat een neutraal studiebureau een rati onalisatie-plan zou uitwerken, werd even-wel niet aan,ge-no men. (Van een onzer verslaggevers) HOOGERHEIDE Zater dag en zondag wordt het dorp Hoogerheide afgesloten voor doorgaajnd verkeer in verband met de daar te houden natio nale wielerkampioenschappen. De afsluitingen zijn van zater dagmorgen half tien tot zater dagavond half negen en van zondagmorgen negen uur tot zondagmiddag half vijf. Het verkeer komende uit de richtingen Bergen op Zoom en Zeeland m-et bestemming Ant werpen wordt, in beide rij richtingen, omgeleid via Huij- bengen. Op de auto-weg Mid- delburg-Korteven-Bergen op Zoom. moet het verkeer met bestemming Antwerpen, in de richting Bergen op Zoom rij den en de autoweg bij de afrit Huijber-gen verlaten. Een om leidingsroute is met borden aangegeven. Tevens dient het verkeer op dit traiect tussen Bergen op Zoom en Korteven, gedurende de gehele week rekening te houden met werkzaamheden, waarbij een rijbaan van dit weggedeelte is afgesloten. Op de openblijvende rijbaan krijgt het verkeer in beide richtingen twee vers-malde rij stroken ter beschikking. Er is een snelheidsbeperking van vijftig kilometer per uur en een inhaalverbod var vracht auto's ingesteld. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag opgesteld door het KVMI op woensdag om 18 uur: droog, zonnig en gema tigd warm. Weersvooruitzich ten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren ton: 516, min. temip: om streeks 13 graden, max.temp. omstreeks 21 graden, kans op een droge perioden van min stens 12 uur: 95 procent, kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor zaterdag: aantal uren urn: 516 Min. temp.: om streeks 13 graden, max. temp; omstreeks 22 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent, kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. water* standen Konstaniz 384 pluis 10. Hheinfelden 286 plus 15, Straatsburg 305 plus 65, Plit- tersdorf 458 plus 59, Maxau 489 plus 37, Flochingen 150 Plus 5, Mannheim 276 7, Steinbach 122 min 6, Mainz 275 min 15, Bingen 154 min Kaub 193 min 12, Trier 247 plus 5. Koblenz 207 min Keulen 167 min 16, Ruhrort *12 min 10, Lobith 968 min 3, Pann er dense Kop 939 min 2. Nijmegen 765 min 4, IJsselkop min 1, Eef.de IJssel 410 Plus 2, Deventer 285 plus -, Monsin 5448 min 16, Borgha ren 3817 min 61, Belfeld 1110 Plus 23, Grave beneden de sluis 501 min 2. o 0 Op de foto een groepje boerinnen in Axelse klederdracht met in hun midden prinses Juliana in 1923. Behalve dat de herinnerin gen aan de zo goed als ver dwenen Axelse klederdrach ten in een paar hoerenka mers worden bewaard, heeft de amateur-historicus J. L. Platte-euw uit Terneuzen -de ze ook op papier aan de ver getelheid ontrukt. Na zijn boekjes over Hoek (drie stuks), Zaamsla-g en „vijf woelige jaren" (de ka naalzone in de oorlogsjaren), heeft hij nu het zesde ge schreven: „De Axelse kle derdracht". In 84 pagina's (38 foto's verdeeld over 32 pagina's en 52 pagina's tekst) gaat hij in zijn inlei ding na. welke de oorzaken zijn van het verdwijnen van deze folkloristische, sierlijke Axelse dracht. Het begin er van zoekt hij al in de eeuw wisseling, waar-bij hij consta teert dat het voor-al na we reldoorlog II in versneld tempo is gegaan. Maar ook na de eerste wereldoorlog begon het dragen van de Axelse klederdracht al te verminderen. Oorzaak: jon gens, die gedurende lange tijd het soldatenuniform ge dragen hadden en er daarna niets meer voor voelden om nog ouderwets gekleed te lo pen. De meisjes volgden al vrij spoedig dit voorbeeld. Over de oorsprong van de klederdracht wijst de auteur op de geïsoleerde ligging van het land van Axel en de invloed van de Spanjaarden tijdens de80-jarige oorlog (1568-1648) en niet van 1586-1648. maar dat zal wel een druikfout zijn. Vooral de filigrain-knopen, die bij de dracht behoren, zouden daar van getuigen. Hoe langzaam ook, de Axelse dracht was ook aan mode onderhevig, want de heer Platteeuw wijst op de rok (bij de man- schaffen wa-ard. nen), de kniebroek, de hoge hoed en de zilveren schoen gespen, die stuk voor stuk rond 1860 verdwenen. Vervolgens geeft hij een uitvoerige beschrijving van de mannen-, vrouwen- en kindermode en van de kente kenen van rouw. Zoals aan elke klederdracht, kwamen er aan die van het land van Axel vaak kostbare stukken te pas, zoals zilveren en gou den sloten en strikken, zeer fraaie, soms w-el vijfrijige halssnoeren van bloedkoraal of gitten, fijn bewerkte „beuken" enz. Vooral de vrouwen sierden zich verder op met zilveren beugeltassen, naaldenkokers en zelfs een schaar. Bij de mannen en kinderen ging het er wat eenvoudiger toe. De mannen droegen als „onderdeel" van hun uitrus ting een mes, waarvan het heft vaak heel kunstig was gesneden. Meestal met voor stellingen, die met de land bouw te maken makken. Merk waardig was dat op de twee zilveren broekstukken (grote gespen) altijd het rui- terportret is afgebeeld van keurvorst Johan Wi-llem van de Pa-ltz, naar een schilderij (of te-kening) uit 1711. Rond het beeld staat een tekst in het Latijn en omdat de ver vaardigers van deze broek- stukken de betekenis niet kenden, werden de letters dikwijls in een verkeerde volgorde geplaatst, ten gevol ge waarvan de vertaling niet meer mogelijk was. Het goed verzorgde boekje wordt uitgegeven door de drukkerij van Aken te Ter neuzen en het kost f 7,50. Voor degenen, die een herin nering willen bewaren aan deze kleurige, zo goed als verdwenen klederdracht, ze ker de moeite. KNOKKE In het win kelcentrum De Bolle in Knokke-Heist vindt dit jaar vor de zesde keer in succes sie een wekelijkse folkloris tische markt plaats. Op de markt viden demonstraties plaats van allerlei oude be roepen waarvan in het Vlaam se land nog specimen te vin den zijn. Iedere donderdag middag in juli en augustus - hoogtepunt van de jaarlijkse vakantieperiode - klinkt het Hooghuysdraaiorgel waarop de Heistse Klakkertjes (vis serskinderen) hun mazurka's en polka's dansen- De verkoopsters op deze wekeliijkse markten zijn ge kleed in de historische kledij van Heister vissersvrouwen, wat op zich een leuke combi natie vormt met de vrolijke outfit van de vakantiegan gers. Krijgt men van het ge scharrel op de markt honger: geen probleem. Voor een zeer democratisch prijsje wordt u een vissersmaal aan geboden bestaande uit bruin brood, gebakken vis en - na tuurlijk - een schuimend pintje bier. Dit jaar heeft men voor de folkloromarkt o.m. de vol gende beroepen weten aan te rekken: pottenbakker, net- tenbreier, kloefenkapper, zeeldraaier, smid, manden- vlechter, leerbewerker, gar- fiaalpelster, keramieker, kant- klossters, portrettekenaars, aquarellist, houtsnijder, bor stelmaker etc. De kinderen kunnen beziggehouden wor den met ritjes in de ouder wetse paardetram. eindredactie: rein van der helm In Cadzaud wordt een vo rig jaar begonnen ..evene ment" herhaald. Het zijn de zomeravondconcerten die worden gehouden in de her vormde kerk van Cadzand. De concerten vielen vorig jaar bij de gasten van deze Zeeuwse badplaats -maar ook van daarbuiten- zeer in de smaak. Het bezoekersaan tal was dan ook zeer bevre digend. Het organiserend co mité, waarvan de Cadzandse dominee J.W. Schokking deel uitmaakt, heeft er vorig jaar naar gestreefd zoveel mogelijk medewerking van goede mu sici, goede vakmensen dus, te verkrijgen. Deze musici zijn steeds be reid geweest tegen het bijna belachelijk lage honorarium hun volle medewerking te geven. De concerten staan op een behoorlijk niveau maar hebben in hun programma keuze en de medewerking van enkele leerlingen toch' een wat lichter karakter, wat echter -gezien de reacties van de badgasten van vorig jaar- zeer op prijs wordt ge steld. De concerten, die dit jaar op woensdag 26 juni, donder dag 11 juli, donderdag 25 juli, woensdag 7 augustus en woensdag 14 augustus zijn, worden weer gehouden in de hervormde kerk en beginnen om 20.00 uur. De toegangs prijs bedraagt f 2,50 per per soon, voor studerende en kinderen ƒ1,25. Tijdens de concerten wordt geen pauze ingelast. In de toegangsprijs is wel de prijs van een kopje koffie begrepen, dat na af loop van het concert in het kerkgebouw 't Zwin wordt geschonken. Het programma voor de zomeravondconcerten Cad zand 1974 ziet er als volgt uit: 26 juni: Hervormd kerk koor Cadzand o.l.v. Arie Karreman en het orkest van de Terneuzense muziekschool o.l.v. Jan Wisse. 11 juli: Ferenc Hutyra (fluit), Ellengard Jense (kla vecimbel), Marinus Hille- brand (cello) en Karin Janse (sopraan). 25 juli: Froukje Wiebenga (fluit) en Christiaan Ingelse (orgel). 7. augustus: mevrouw E. Marx-Szigeti (viool), Frans van Raad (orgel), Marinus Hillebrand (cello) en leerlin gen van de Zeeuwse muziek school. afdeling Oostburg. 14 augustus: Duits studen tenorkest uit Hannover. (ADVERTENTIE) gen, vrijdag 21 juni jg.-gen op zoom 4.24 en Hansweert 3.32 en 15.58 Terneuzen 2.51 en 15.16 gissingen 2.18 en 14.46 "emeldinge 4.14 en 16.42. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In Oostburg werd gisteren gestart met een dagverblijf voor oudere gees telijk gehandicapten. Het pro ject gaat uit van de Stichting Dagverblijven Zeeland, waarin de stichting voor Sociaal Pe- dalogische Zorg „Dominicus Savio" en de ouderverenigin gen „Philadelphia" en „Voor het Zorgenkind" participeren. Medewerking werd voorts verkregen van het gemeente- bestuui en het ministerie van C.R.M Vrijdagmiddag om half vijf zullen de drie burgemeesters van de West-Zeeuwsch-Vlaam- se gemeenten - de regio waar binnen het Oostburgse dagver blijf werkzaam zal zijn - hiet onderkomen van het dagver blijf bezichtigen. „Het dagverblijf voor gees telijk gehandicapten onder scheidt zich van de verple- gings- en verzorgimgsinrichiing door het externe karakter van de zwakzinnigenzorg", aldus het bestuur van de Stichting Dagverblijven Zeeland. „Het is de bedoeling de pupi1 en - die momenteel thuis wonen - actief oezig te houden. Doel is vooral de flexibiliteit zo groot mogelijk te maken, waardoor zij een plaats in de maat schappij kunnen blijven inne men". Het dagverblijf in Oostourg wordt ondergebracht in het z.g. Paulus Paviljoen van het voornalige Sint-Antoniuszie- kenhuis. Het is de bedoe'in.g dat er groepskamers komen, alsmede een keuken voor de huishoudelijke training van de pupillen, een rustkamer, ren onderzoekkamer en een han- denarbeidilokaal. Op het dagverblijf werken de pupillen in groepjes va' ongeveer vijf met een leidster een programma af. Dit pro gramma behelst o.a. het len omgaan met elkaar, aangepas te actualiteit, huishoudelijke training, gymnastiek en sport, handenarbeid, muziek et Di1 programma - uiteraard aange past aan de mogelijkhecei i van iedere pupil persoonlijk - is erop gericht hun de kans te geven meer zelfstandig te worden zodat zij in de maat schappij in eigen vertr «.iwje omgeving en streek kunnen blijven. (Van onze correspondent) WESTDORPE De beken de (amateur)-tuinder, de 67- arige Henri van Vooren uit Vestdorpe, rooide enkele da- jen geleden reeds vroege aard- ippelen uit de volle grond, ^r bleken verscheidene aard- ippelen bij te zijn boven de iiaat 55. de zogenaamde bon- ien (speciale fritesaardappe- en). Dit is aanmerkelijk vroe ger dan normaal In zijn loop baan heeft de heer Van Voo ren nooit eerder zo iets meege- 1 maakt.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3