FEESTELIJKHEDEN ROND BROEDER LIBERATES BEGONNEN Begrotings wijzigingen Hontenisse aangenomen Vanavond prestatie loop Heikanler knutselde een energie besparende vlaspers in elkaar Protest tegen woonwagen centrum Strodorpe Uitgebreid programma op „De Vogel" in Hengstdijk Den Dullaert - een actieve wijk België kost Zeel selei DRUKKE RECEPTIE IN AULA MA VO-SCHOOL stad streek 1mi m\m ui— Kloosterzande Geloofsbrieven St. Jansteen Kruiningen Heikant Hulst Westdorpe BROCHURE Verkenners Nieuw-Namenl vieren jubileum EVRARD C Zonnig Donderdag 20 juni 1974 2 (Van een onzer verslaegevers) HULST Een druk bezette receptie heeft gisteren in de aula van de St.-Clemens mavo in Hulst de feestelijkheden aangezwengeld rond de direc teur van genoemde school, broeder Liberatus, die deze week het feit herdenkt, dat hij veertig jaar geleden bij het onderwijs ging werken. Sprekers als de heer J. Mangnus, de eerste Hiilsterse oollega van broeder Liberatus, broeder Hubertus. voorzitter van bet schoolbestuur, inspec teur H. Peltenburg voor het mavo-onderwijs, rector P. Boeren van de Jansenius Scholengemeenschap in Hulst, broeder Michael, broeder over ste van de congregatie en wet houder Stolte van Hulst zwaaiden de jubilaris tijdens de receptie veel lof toe. Met name werd naar voren gebraaht, dat broeder Libera tus de eigenschap heeft, het belang van de leerling altijd voonoip te stellen. Het jubileum is met deze officiële receptie nog niet van de baan. Vanochtend wordt in de school een eucharistievie ring gehouden, waarna de dag wordt voortgezet met een door leerlingen verzorgd feestpro gramma. Alle klassen presen teren zich op de een of andere wijize. Broeder Liberatus neemt vandaag ook oadeaus in ontvangst. De dag wordt besloten met een film in cultureel centrum Den Dullaert. Morgein wordt er voor de leerlingen een fietsenralley georganiseerd over een par cours van vijftig kilometer. Bij zeer slecht weer houdt men als alternatief een zes kamp in de sporthal van cul tureel centrum Den Dullaert. Morgenavond is er tussen 18.00 en 20.00 uur een receptie voor wie daar belangstelling voor heeft in de aula van de school- Zaterdag is gereser veerd voor een oud-leerlingen bijeenkomst. Van de negen honderd oud leerlingen hebben er reeds vierhonderd toege zegd te zullen verschijnen. De bijeenkomst duurt van 16.00 tot 22.00 uur. Vrouwen De vrouwenbe weging van het NKV afdeling Kloosterzande, maakte deze week een reis n-aar Giethoorn. De groep van zesenzeventig dames vertrok in twee bussen om 7.00 uur 's ochtends. Via Antwerpen reed men naar Breda, waar een koffiepauze werd ingelast. Oponthoud in een file veroorzaakte de late aankomst in Giethoorn. Er werd hier geluncht en in twee boten vijf kwartier rondeeva ren. Vervolgens trok m-en via de Hoge Veluwe naar Apeldoorn voor een bezoek aan het na tuurpark Berk en Bosch. Op de terugreis werd Oosterhout aangedaan voor het diner. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De gemeenteraad van Hontenisse heeft gistermiddag het voorstel van burgemeester en wethouders de begroting van inkomsten en uitgaven op punten te wijzigen, zo dat bepaalde werken in het kader van een sluitende begroting gerealiseerd kunnen worden, aangenomen. Niet. echter nadat de heer A.P.J. Roctus burgemeester M. Somers interpelleerde over de kosten van de gemeentereini- ging. „Ik heb gepleit voor ver laging van deze lasten met vijftien gulden per paar voor bejaarden en alleenstaanden" Burgemeester Somers verwees de heer Roctus naar de ant woorden, die hij in vorige raadsvergaderingen ten aan zien van de zaak gegeven had. De heer Roctus, niet tevre den bleef op het standpunt staan, dat de lasten voor ge- HULST De presta tieloop ten bate van de ziekenomroep Hulst, staat voor de deur. Van avond zullen naar wordt verwacht, minstens vijf honderd wandelaars en hardlopers naar het 's Gravenhofplein in Hulst komen om deel te ne men aan dit sportieve spektakel. Talloze organisaties, verenigingen, particulie ren, sportclubs enz. heb ben al medewerking toe gezegd. Het traject be gint op hef 's Graven- hofplein en loopt via de V. Wasberghenstraat richting stadswallen. Het is de bedoeling dat de snellopers met n-aar alle waarschijnlijkheid, de lange afstandskaimpioen van Zeeland, Piet Vonk voorop, het pad boven op de wallen nemen. De genen die het rustig aan willen doen en hopelijk ■zijn dat er ook velen, kunnen de drieëneenhal ve kilometer lange route langs het pad beneden aan de wallen volgen. De start vindt plaats tussen half acht en acht uur. Er is geen tijdsli miet, men mag zo lang lopen als men wil. In café Sport "in de Steen- straat is er gelegenheid voor het eventuele om kleden. Daar kan men zich tevens vanavond inschrijven. Inschrijven kan men ook in de loop van vandaag op het kan toor van dagblad De Stem in de Steen straat. Zeer bewust heeft de organisatie van de pres tatieloop gesteld dat voor het evenement geen prijzen, bekers of andere tastbare beloningen be schikbaar worden ge steld. De totale op brengst gaat naar de zie kenomroep Hulst, die het geld gebruikt voor de aanschaf van studio apparatuur. Het ligt in de bedoeling dat straks middels de nieuw in te richten radio-studio ook live-reportages gemaakt zullen worden. Met na me de sport zal dan aan dacht krijgen. Deelname aa-n de pres tatieloop kost niet te veel. Volwasbenen beta len twee gulden, kinde ren slechts één gulden. noemde groepen, verlaagd dienden te worden. „We zullen de zaak uitputtend bekijken, en met een nota komen", al dus de heer Somers, die als zijn mening gaf, dat bij invoe ring van verlaging der lasten voor bepaalde categorieën mensen, een onhanteerbare verordening zou ziin gebo ren. De raad ging gisteren ak koord met het b. en w.-voor- stel, het Vormingswerk Jong Volwassenen in Hontenisse niet de volle subsidie van ruim zes mille te geven, die zij op grond van de rijkssubsi dieregeling vormingswerk leerplichtvrije jeugd 1964 had kunnen krijgen. De financiën van de gemeente laten het niet toe. Wethouder P. Ever- aard wil wel een bedrag van vijfhonderd gulden beschik baar stellen. „Het is een soort waardering'ssubsidie", aldus de burgemeester. Het college zei de raad dat volgend jaar op nieuw zal worden bezien of de gemeente volledig zal kunnen meedraaien in de subsidiere geling. De raad ging zonder meer akkoord met het b. en w.- voorstel de raadszaal een op knapbeurt te geven, kosten twintig mille. De heer J. Menu zei wel graag een andere op stelling van de tafels te wil len, zodanig dat men elkaar kan verstaan. Ook de publieke tribune moet verbeterd wor den. Voor wat dat la-atste be treft, aldus de voorzitter, is weinig ruimte. De raad voteerde vlot de gevraagde medewerking aan de verschillende scholen in de gemeente, die door omstandig heden aan vervanging van be paalde middelen toe w-aren. Ook medewerking aan de in richting van een handenar- beidlokaal voor de stichting Katholiek Onderwijs in Kloos terzande werd goedgekeurd. De vergadering werd even geschorst om een commissie in de gelegenheid te stellen de geloofsbrieven van d-e nieuwe raadsleden te onderzoeken. De geloofsbrieven van C.M. Roc tus, W. Gelderland, B.J.M. Pauwels, G. F. Peersman, E. J. van Goethem, H.J. Bruggeman en P.J. Lauwers werden goed bevonden. De nieuwe raadsle den zullen tot de raad worden toegelaten. De heer A. Perdaan toonde zich gisteren een beetje opsti- naat. Toen burgemeester So mers hem vroeg zitting te ne men in de stemcommissie ter begeleiding van de benoeming van een lid van het gecombi neerd armbestuur, weigerde hij. Het waarom werd niet he lemaal duidelijk. Desgevraagd gaf hij te kennen er liever niet over te willen praten. „Het is een oude koei en daar praat ik liever niet over". Wielerwedstrijd De wie lerclub de Sporters organiseert voor de vijftigste maal de ron de van Sint-Jansteen ter gele genheid van de kermis op dinsdag 2 juli aanstaande. De ze wielerwedstrijd voor ama teurs wordt verreden over een afstand van honderd kilometer en begint om 18.15 uur. Er hebben voor de wedstrijd reeds een zestigtal renners in geschreven onder andere A. v.d. Bunder, P. Gödde. Roy Schuiten, Ad. Tak, Fr. Pirard, B. Broere en de plaatselijke renners Th. v.d. Brande en H Gijsel. De nieuwe machine aan het werk. Vrouwenbond Onder lei ding van presidente mevrouw Jansen van Nieuwenhuyse is de afdeling Kruiningen van de Zeelandse Christelijke Vrou wenbond haar maandelijkse bijeenkomst gehouden in het jeuigdgebouw van de gerefor meerde kerk. Het werd een gezellig samenzijn dank zij het optreden van de dames Koole, De Braai en v.d. Plasse. Na de pauze was er een interesante lezing door mevrouw Leender- se-Moerman. Gemeenterels De perso neelsvereniging van de ge meente Reimerswaal is op reis geweest. De leden van de per soneelsverenigingen zijn eerst naar Maastricht gereisd, om vervolgens een boottochtje te maken van Maastricht naar Luik. Daarna is men naar de watervallen te Coo gereden. In Scherpenheuvel werd de maal tijd gebruikt. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL „Het is niet reëel om een woonwagencen trum van de ene woonkern naar de andere te verplaatsen en zodoende de lasten op de schouders van een Older te schuiven". Dat schrijft het contactorgaan Sluiskil in een protestbrief aan de gemeenten Sas van Gent en Terneuzen, over de plannen van de ge meente Sas van Gent om net woonwagencentrum langs het kanaal v*n Gent naar Terneu zen te verplaatsen naar Stro dorpe bij de kern Sluiskil. „Er is al een woonwagen kamp aan de Blikstraat in Sluiskil en bij de Axelse Sas sing is een kleintje. Als we er nu ook nog dat van Sas van Gent bij krijgen dan is de kern Sluiskil omringd door drie woonwagenkampen en dat is wel een beetje tevee- van het goede", aldus de net"" K. van der Gouwe, woord voerder van het contactorgaan, „We zullen alles doen om dit te verhinderen", voegt tin daar aan toe. In de brief zegt het contact orgaan dat de hoofdbezwaren op planologisch gebied liggen. De bezwaren gelden vooral het aanzien van de kern Sluis kil. In de brief aan de gemeente Terneuzen wordt er verder nog gevraagd om de plaranen van Sas 'an Gent zoveel mo- geijk tegen te gaan. Een der de instantie, waaraan de brief is verstuurd, is het ministerie van CRM. Aan de staatssecre taris wordt gevraagd of deze zijn goedkeuring aan de plan nen van de gemeente Sas van Gent wil onthouden- (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT De heer L.J. Herwegh, loonwerker in vlas uit Heikant, heeft na drie maanden sleutelen, passen en meten een bijzonder energie besparende vlaspers uitgevon den. Dezer dagen werd het mobiele appara&t, dat vergele ken bij reeds in gebruik zijn de persen, goedkoop wordt ge noemd, in het bijzijn van ter zake deskundigen gedemon streerd en goed bevonden. De vlaspers betekent in de eerste plaats een uitkomst voor de minder sterke vlas werkers. Het met ar hand op steken van vlasbundels op wa gens en tassen, wordlt overbo dig. In de pers, die aan een tractor is gekcppeld, stapelt men bundels geroot of groen vlas op. De stapels worden vervolgens door een soort vork voorzichtig ingedrukt, zo,!., t men pakken krijgt van onge veer vierhonderd kilo gen"* vlas of bijna vijfhonderd kilo groen vlas. De pakken worden gebundeld met or-vergankei.il nylonkoord. Het apparaat heeft bij de demonstratie, aldus de heer Herwegh, zeke» indruk ge maakt, zo zelfs dat dezelfde dag al door een coHega werd opgebeld met het verzoek om nog zo'n pers. De vinding is des te opval lender omdat de heer Her wegh niet eens een technische opleiding heeft gevolgd. Bo vendien is drie maanden lang zonder bouwtekening gewerkt „Ik had het idee in mijn hoofd en ook het systeem was vast omlijnd. Ik ben toen maar begonnen met het aan elkaar lassen van een paar stukken ijzer. Wel was he. moeilijk de details perfect te krijgen". Het werken met een vlas pers wordt pas de laatste jaren gedaan, zo vertelt de heer Herwegh. In Frankrijk werd het eerst met dergelijke appa ratuur gewerkt. De kwaliteit van het vlas is in Frankrijk lang niet zo goed als in Ne derland, zodat men daar met een grovere pers kan werken. Haalt men echte^- een Franse pers naar Nederland, dan wordt het vlas gekwetst. Deze zomer wordt een ver gelijking gemaakt door des kundigen uit Wageningen, tus sen zes of zeven verschillende soorte persen. „Ik denk dat wij daarbij heel goed uit de bus zullen komen. Ik denk dat dit de enige pers is, waar straks vraag naar komt. Het is dan ook iets heel aparts, meestal zijn zulke toestellen te duur en te gecompliceerd en ook vaak niet geschikt voor groen vlas. Deze pers kwetst het vlas niet en is goedkoper dan alle andere", aldus de heer Herwegh. De vlastelers organisaties hebben inmiddels al een sub sidie verleend voor de ontwik keling van het apparaat. De heer Herwegh heeft nog geen patent aangevraagd, maar overweegt wel dat te doen. De heer Herweg. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK —De leiding van recreatiegebied en cam ping De Vogel in Hengstdijk heeft voor het zomerseizoen een uitgebreid programma van vakantieactiviteiten samenge steld. Het programma voor de eerstkomende weken ziet er ais volgt uit: Oa vrijdag 21 juni wordt er een kaartavond gehouden in de kantine van de camping. Op zaterdag 22 juni is er een diseobalavond m-et dansen op „gezellige platen". Het wor.it een avond voor jong en oud. De muziek wordt verzorgd door een disc jockey. Op vrijdag 26 jumi is er wederom in de kantine een kaartavond. Op zaterdag 29 juni wordt bingo gespeeld. Op maandag 1 juli kan jong en oud deelnemen aan een sport en spelmiddaig. Dinsdag 2 juM is gereser veerd voor een avondvoett-ocht met leuke opdrachten. De tocht is zeven kilometer lang. Op woensdag 3 juli is er een bingoavond in de kantine van de camping. Op donderdag 4 juli houdt men een viswed strijd voor iedereen die e- zin in heeft. De aanvang is om 18.00 uur. Op vrijdagavond 5 juli kan men zich weer met kaarten vermaken. Op zater dag 6 juli is er 's middags een voetbalwedstrijd en 's avonds Zeehengelwedstrijd De zeehengelclub de Knorhanen houdt op zaterdag 22 juni haar vierde clubwedstrijd. Er wordt gevist in de Westerschelde bij Ossenisse van 14.30 uur tot 17.30 uur. Marionette-Kamp FC Ma rionette uit Hulst heeft on langs in een op het OZO- terrein gespeelde vriendschap- 49-nederlaag geleden tegen pelijke voetbalwedstrijd een het eveneens uit Hulst afkom stige voetbalteam „Kamp". Het teaim van „Kamp" was de gehele wedstrijd de betere ploeg. Bij de rust stond het al voor met 14. Dank zij deze overwinning nam „Kamp" vol ledige revanche voor de enke le weken geleden tegen dit zelfde FC Marionette geleden 43-nederlaag. Monkey - Groene Molen FC Monkey 1 uit Kioosterzan de speelde onlangs op het OZO-terrein te Hulst een vriendschappelijke voetbal wedstrijd tegen FC De Groene Molen uit Groenendijk. Nadat de rust met een dubbelblanke stand (00) was ingegaan, slaagde FC De Groene Molen er in de tweede helft in om driemaal te scoren, zodat het verdiend met 30 won. NKV-reisje De vrouwen beweging van 't NKV, afdeling Hulst, organiseerde voor de le den deze week een uitstapje naar Mon-seh-au. De reis werd gemaakt met tachtig personen. Het dagje uit wend bijzonder geslaagd genoemd Sympathiek gebaar De carnavalsvereniging „De Koe- ters" heeft van haar zusterver eniging „De Betekoppen" een financiële bijdrage ontvangen voor de gehouden hengelwed- strijd te Westdorpe. De Koe- ters zijn hiervoor zeer erken telijk. Dit gebaar werd door de Sasse carnavalsvereniging gedaan, omdat men zelf geen hengelaars kon leveren voor deelname aan die wedstrijd. (Van een onzer verslaggevers) HULST De buurtvereni ging Den Dullaert timmert reeds bijna tien jaar aan de weg in Hulst. Met als doel de vijfendertighonderd bewoners van de gelijknamige wijk, die verdeeld leven over ongeveer duizend tot elfhonderd huizen, te binden. Bestuur en werk groep, samen dertig man sterk, organiseren allerlei acti viteiten in de sfeer der ont spanning en zorgen er boven dien voor dat de kinderen vei lig kunnen spelen Om met het laatste te begin nen: binnen enkele weken kunnen de zes- a zevenhon derd kinderen in de leeftijds groep van zes tot dertien jaar terecht op het door de ge meente toegezegde terrein, hoek Vondelstraat-Sportlaan. Een commissie gaat er los ma teriaal als blokken hout neer gooien, zodat de kinderen -r straks vrijuit hun luchtkaste len kunnen bouwen. Het belangrijkste motief voor de aanvraag van het ter rein vormt het feit, dat de bestaande verspreid liggende speelplaatsjes worden vernield door kinderen die eigenlijk te oud zijn om er nog te spe len. Hoewel de buurtvereniging aanvankelijk was opgezet om iets te doen voor d-e jongsten m de samenleving, zijn de laatste jaren ook andere zaken bij de kop gepakt. Voorzitter W.A.C. F,veraard: Vorig jaar is er een enquête gehouden onder alle bewoners. We wil den weten 'vaar zoal behoefte aan bestond. Naar aanleiding daarvan werd een babysit-cen trale opgericht (overigens komt d-e centrale nog steeds oppassers tekort) en werd het speelterrein aangevraagd. Er is nog meer. Niet zo lang geleden werd een kaartclub opgericht, die ai vijf maal in cultureel centrum Den Dul laert boj elkaar is geweest. Genoemde club zal, aldus de heer Everaard, ln september of oktober volop gaan draai en. Gebleken is dat de huis vrouw uit de Dullaertwijk be hoefte heeft aan speciaal op de vrouw gerichte activiteiten. Een te vormen damesclub wil zich bijvoorbeeld gaan storten op het bloemschikken, creatie ve vorming, handvaardigheid enz. Het bestuur van de vere niging wil proberen hiervoor deskundigen aan te trekken. Ook bezigheden ln de bui tenlucht worden regelmatig op touw gezet. Op 29 juni organi seert de vereniging in samen werking met de KPJ en de PJZ een zeskamp, waaraan acht ploegen deelnemen. De zeskamp wordt gevolgd door een feestavond in het meest riante clubhuis van Hulst- Met sport at men kennelijk ln de goede hoek: op konin ginnedag werd een fiets-rally gehouden, met driehonderd deelnemers, aldus de heer Everaard. Op het ogenblik is men al bezig met de voorbereiding van d-e vakantie-activiteiten voor kinderen. Uit ervaring weet men dat met de poppen kast oge ogen worden ge gooid. Vorig ja-ar kwamen maar liefst driehonderdvijftig kinderen kijken. De dertig activisten van de buurtvereniging zitten niet stil. .Onze opzet is, sociale activiteiten te ontplooien. We zouden tot een coördinatie moeten komen met verenigin gen. met bijvoorbeeld de Filmliga en de stichting „Uit". Kortom, met instellingen die hun vakmensen beschikbaar stellen. Er zal echter nog ge zocht moeten worden naar °en bepaalde vorm, waarin dat ge goten kan worden. De heer Everaard vertelt, dat het niet altijd ev-en gemakkelijk is de mensen bij de gebeurtenissen te betrekken. ,.We zouden graag de mensen die de hele week op hun stoel zitten, wil len activeren. Als je een alge mene oproep plaatst, dan komt er niemand. De mensen willen wel, ma-ai velen moeten eerst over de drempel zien te ko men. Het valt op dat als de mensen persoonlijk zijn bena derd. dat dan iedereen wil meedoen In het bestuur, zo vertelt de heer Everaard, ia gesproken over de motgelijkheid een bro chure samen te stellen, speci aal ten behoeve van de nieu we bewoners var de wijk. Het moet een wegwijzer worden, waarin alle teir zake doende wetenswaardigheden zijn op genomen. De heer Everaard weet één ding zeker: Den Dullaert staat bij velen hoog aangeschreven „In andere plaatsen hoor je de mensen soms zeggen dat Den Dullaert een actieve wijk is. en dat vind lk een groot com p-lSment". een bingoavond. Op zonda-. i juli is er een autorally \<J volgd door een dansavond I Op maandag 8 juli work ga 's middags sport en spel dreven. Op dinsdag 9 wordt voor de tweede mu een avondvoettocht met drachten gehouden. Op woa» dag 10 juli zal de bekend volksdansgroep „Hava Na;S la" een optreden verzorgen Op donderdag 11 juli ls B een volksdansmiddag V07 kinderen, met 's avonds 1 bingoavond. Op vrijdag 12 JU] houdt men een kaartavond" (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN Op terda» 22 juni viert de ver- kennersgroep St.-Paulus t Nieuw-Namen het dertigjarii jubileum. Tevens wordt op d(. ze dag de heer F. van Eoevea wegens zijn vijfentwintisiarij leiderschap van de groep huldigd. Ter gelegenheid van do feestelijke gebeurtenissen n er een reünie voor alle 01 verkenners van de groep ganiseerd. Het feestcomité van Nieuw| Namen heeft in samenwerkt] met de kerngroep oud-verkt ners het volgende program! opgesteld. Om 14.00 uur is er een charistieviering, die zal wor den gecelebreerd door 0111 verkenners. Om 15.00 ut volgt een tocht naar het clul lokaal D-e Blokhut, waar open dag gehouden wordt, stoet wordt voorafgegaan -i>: drumband De Scheldezom In d-e Blokhut ntiit men expositie ingericht van matei aal uit de afgelopen de jaar. Er is een modelkamp er zijn foto's te bezichtigen. Om 17.00 uus is er feestvergadering in eafé Til' man, waar tevens vertege woordigers van de plaatsc'iijl verenigingen aanwezig zulli zijn. Tijdens de vergadcit wordt ook de heer Van Hoey en gehuldigd. Om 1900 worden de feesili-itheden sloten met een serenade doir die fanfare De Scheldezonen HULST Mavoschool St.- Clemens; Mavo-4-diploma: Ronny Aarssen, Werner Acke,| Rudy Bakx, allen Hulst; Tour Baert, Koewacht; Eddy tram, Hulst; Luc Bertrai Clinge, Mare de Bleyser, Hult Wim Bogaert, Clinge; Benul Boogaert, St.-Jansteen; Tonf de Booy, Hulst; Camiel mans, St.-Jansteen; Gerry Booy, Kloosterzande; Cara» Celie, Koewacht; Robert Ca| pentier, Koewacht; Iman vatf Dam, Hulst; Toine van Dat me, Kuitaart; Arjan van Eeke- len, Hulst; Jack Elenbi Clinge; Mare Fassaert, Hul Eriok Francken, St.-JansWI Rudy van Gimst, Terhole; r né Goossens, Koewacht; HeaJ ny Gijsel, Heikant; Ronal Janssens, Koewacht; Jos Kinl Hulst; Toine de Konmgl Kloosterzande; Hans de Ml ger, Hulst: Peter LeenkneM Terhole; Theo de Letter Kos-* wacht; Wim de Maat, Hu® Frank Mariman, Clinge; ™1® Mens, Hulst; Teun MoltM Hulst; Ronny v. Overloop,! Koewacht; Peter v. Ooste hout, Hulst; Theo "rad Nieuw-Namen Gerard r ,j I laert, Zuiddorpe; Paul de der, Hulst; Paul de Kijk, L»; ge; Theo Roels, Kloosterza* Karei Schelfhout, Kioosterzan-1 de; Leon Schelfhout, U® waarde; Ronny Schel»1 Lamswaarde, Emerie Schepper, Vogelwaarde; Seghers, Walsoorden; R«»'l Serrarens, Lamswaarde; re de Smet, Vogelwaarde: de Smet, Koewacht; h™ I Spaenhoven, Hulst; Valckx, Hulst; Jos van de ve 1 de, Graauw; Jack VerbraeMM Hulst; Fons de Vetter K»P«I lebrug; Jos de Waal Kl°o zande; Fons van Waters Walsoorden: Danny Weema» Clinge Gerard van ae „1 Nieuw-Namen; Hubert 1 laert. Terhole: Ivo Wou™ Koewacht; Albert Hulst; Paul IJsebaert. Hu'»" Er zijn vier kandidaten I gewezen. Twee kan& hebben herexamen. HULST - Voor het in delburg gehouden e. - MBO-SD (Middelbare ,je 1 roeps Opleiding - Dienstverlening) slaagd I heren F. Stroobandj uit Huwj werkzaam op de arde.tins 1 zijnszorg van de Semj* A.I cretarie in Hulst, de h l Vermue in Hulst, werkaa«| op de afdeling sociale van de gemeentesecretar 1 Terneuzen en de heer H. I Lamswaarde. I de afdeling soo^l van de gemeentesect» ta-rie in Kloosterzande. Donderdag 20 juni 197 (Wan een onzer verslaggevr ANTWERPEN Vo gvrard Claessens van het ziecentrum voor Econon ea Sociaal Onderzoek vat universitaire faculteit St. dus te Antwerpen, jeeuwsch-Vlaanderen a ui teveel kosten wat apoorwegverkeer betreft, het bestaande isolement lost kunnen worden. Vanuit België Zeeuwsdh-Vlaan deren spoorwegverbindingen kuj krijgen, namelijk vanuit Niklaas via Hulst en paar Terneuzen en vi (jent via Sas van. Gent! Sluiskil naar Terneuzen. laatste verbinding zou vanuit Terneuzen door kuj loper naar Bergen in tt België, van waaruit men weer gemakkelijk aanslu krijgt op treinen naar P en verder. Dit alles staat in de „Spoorplan 80", samen-ge door prof. E. van Broekh en zijn assistent Claes Over dit rapport schreven MIDDELBURG UTRE muleerd over de oriënte stuk van een nieuwe, de de inspraak onderworpei In Zeeland organiseert sies met en onder bevo De stellingen die in Zee geformuleerd zijn en die g ren aan de i"»ad van ac voor de ruimtelijke orde werden gepresenteerd, diep in op het vraagstuk de zogenaamde „select groei". Een der Zeeuwse Bngen luidt; „Met k-lem zen wij een ontwikkeling Zeeland van de hand, zoal! bv. in het verleden in Rijnmondgebied heeft pl gevonden. Wij achten het standiger een ongewenste wikikelinjg nu te voorko dan later de negatieve e ten te moeten bestrijden." Een volgende stelling „Door een te snelle en st verstedelijking van Zee zou ook de reereatiefuncti gevaar kunnen komen." I: Zeeuwse inbreng in de n nale discussie wordt ook feit gehekeld, dat de orii ringsnota wel veel uitga punten, doelstellingen en lei ds voornemens a-an-g Vooruitzichten voor vr) en zaterdag opgesteld door KNMI op woensdag om uur: droog, zonnig en g tigd warm. Weersvooruit ten in cijfers gemiddeld Nederland. Voor vrijdag: aantal zon: 516, min. temip: streaks 13 graden, max.t omstreeks 21 graden, kan een droge perioden van stens 12 uur: 95 procent. °P een geheel drootg eti 90 procent. Voor zaterdag: aantal zon: 516 Min. temp.: streeks 13 graden, max. t omstreeks 22 graden, kar een droge periode van stens 12 uur: 95 procent, op een geheel droog et" 80 procent. waterstanden Konstantz 384 plus Rheinfelden 286 plus Straatsburg 305 plus 65, tersdorf 458 plus 59, h 489 plus 37, Plochinger Plus 5, Mannheim 276 n Steinbach 122 min 6. I 275 min 15 Bingen 154 10. Kaub 193 min 12, 247 ping 5, Koblenz 207 r Keulen 167 min 16, Ri 832 min 10, Lobith 968 r Pannerdense Kop 939 rr Nijmegen 765 min 4. IJsi 889 min 1, Eefde IJsse Plus 2, Deventer 285 pl Monsin 5448 min 16. Bo «w 3817 min 61, Belfelc Plus 23, Grave benede «luis 501 min 2. h saert zaam zaken in op ^orgen, vrijdag 21 juni Bergen op zoom 4.J 16.52 Hansweert 3.32 en 15.1 Terneuzen 2.51 en 15.16 gissingen 2.18 en 14.46 Wemeldinge 4.14 en 16.'

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2