k\ bal •oberto Porta: ïvreden met ST mveede plaats MICHELS BLIJ MET FLUITEN VAN BABACAN KEIZER VERLEGEN obo KARSTENS TWEEDE Den Hertog actief VERTREK NEESKENS GEEFT ROB RENSENBRLNK HOOP IS UW BONTJAS REEDS VERZORGD MEVROUW?? BONTMANTELS TEGEN ZGMERPRIJZEN. 10°/o korting2 jaar schriftelijke jarantie. ÜH I.1EL EERDER RL) DE PLOEG Van Hanegem: Eerste cluel meestal slecht P'jpfitters en bankwerkers uitzendbureau voor ue industrie Uw prachtige bontmantel, die U deze winter met zoveel genoegen hebt gedragen, is een kostbaar bezit. Hij is het waard, goed en volkomen veilig te worden opgeborgen. Dan kan hij U in het vol gend seizoen weer dezelfde gracieuze diensten bewijzen.... Wij stellen U gaarne onze speciale bontkluizen ter beschikking.Wij bieden U de garantie van absolute veiligheid in elk opzicht. Uw bontkleding is daar op de meest vakkundige wijze beschermd te gen mot, tegen vocht, tegen brand en diefstal. Op het tijdstip dat U wenst komt hij weer ongerept uit onze kluis te voorschijn. En voor dat alles, die onbezorgde zekerheid, betaalt U slechts een geringe vergoeding. N.B. wij verwijzen u nog even naar onze garantiebepalingen; uw garantiebewijs wordt n.l. ongeldig indien de onder garantie gekochte mantel niet tijdig bi ons in bewaring gegeven wordt. Speciale prijzen voor omwerkingen en reparaties. Doe dit tijdig!! Jaren jonger Verouderde modellen worden door ons weer jaren „jonger". Het wordt een nieuw model, een „nieuwe" jas! U draagt hem weer met plezier en - terecht - met trots! Qe Vrouw die alles van bont weet TILBURG - Heuvelstraat 44 DEN BOSCH - SCHAPENmarkt 17 BREDA - Eindstraat 14 EINDHOVEN - Demer 18 26 19 [dag 15 juni 1974 /ermeulen Jrentsen /aessen Jelissen o p K dan aanvallen. gevoegd dat Chill in I Iredstrijd het midden- let voor wat het was I ongeveer 25 meter I lijn doel een afweer- Iprichtte. ■•ote handicap voor de P was natuurlijk het l/an Overath, die vrij- Ike actie zag misluk- letgeen tot gevolg hadl opibouw van de aan- elke creativiteit en ling missen. Intussen I de Duitsers zich met twaar bevochten zegej In prachtige uitgangs- 1 I veroverd om de vol- Ironde te bereiken. Ken 1 Inning in de volgende lijd tegen het toch niet Trke Australië volstaat lor. Voorlopig is het I. dat de als finalisten ■verfde ploegen, Duits- ■n Brazilië, beide zeer lam gestart zijn. Het is 1 voorbarig om daaruit lies te trekken, maar Ie Nederlandse spelers 1 wel prettig te weten Je kwaliteit van deze Iten zeer zeker niet Ikt boven die van het Iteam. ijtf jfoel arriveert in Hannover. (Van onze speciale verslaggever) IjaNNOVER. Volkomen onverwacht (een dag eerder dan IkedoeLing was) kwam Rinus Israel zich gistermiddag na Upafenis van zijn vader bij supervisor Rinus Michels Uien. Een totale verrassing, en voor de leiding en voor de L-, die de stoere Feyenoorder met veel piëteit ontvingen, ji voormalige chef d'equipe Jack van Zanten had Israel van gehaald en met zijn auto naar Hannover gebracht. Of Israel i Uruguay zal aantreden is niet bekend. 1 komen en bij die vla- ek dat Buljevic een bal- peid bezat, die de Oost- ;igers herhaalde- baste. I.D.R. bleef verkrampt pn de eerste helft, die er opleverde dan een I schot van Sparwasser I kopbal van Streich. In ,ze had Buschner, de Ise coach, zijn spelers er Ik van overtuigd dat de poes door de knieën gaan onder de storm- Ischner kreeg gelijk. De Iers die met hun 4-4-2- j bewust voor de verde- ladden gekozen, voelden lichte arbeid, die in de pelft nodig was om bü voldoende mankracht Inval te hebben, lie kon incidenteel de Ise aanvalsgolven nog lis onderbreken, maar 1 steeds minder mensen mgeving om in de com- te betrekken. Oost- id hield Australië in 'n eep en met de treffers rwasser en Curran, die nd kon komen door de buitenspelval iets te mzetten kwam bij de overtuiging als aanvul de overmacht. Streich, schitterende voltreffer, voor 2—0 en van dat realiseerden de Oost- zich dat het nuttig was serves te bewaren voor ende wedstrijd. ADVERTENTIE) (Van onze speciale verslaggever) HANNOVER Roberto ita is in de dagen voor de hte wedstrijd van zijn elftal p«n Nederland de enige ge nist die journalisten op een taa o manier te woord feit willen staan. Zijn spelers 'aaien noognartig laten weten t zij voor ieder interview naald wensten te worden, i waren wel zo vriendelijk fe Ultimatieve daad nader tc pcfficeren door verschillende ►azen vast te stellen vuoi faladjournalisten en r'adio- Iflv-jüumaUsteii. Jrcla tilt daar niet zwaar aan. I' nr hem komt het met slecht |l: dat hij het enige kanaal n> I waaruit het nieuws over IciSUay wordt geventileeru. I; i zijn niet kansloos tegen I ce and", is zijn eerste wei- I nae opmerkin g. .w I' wringen wil hij zijn lüpraak wel toelichten. „Ne- fcfland vertrouwt op de uuei- loetbal Aan de grenspost i;'8h autoweg komt zaterdag j® informatiepost van de I false aulo oaanpolitie en de ■•gemene verkeersdienst van Irijkspolitie te Driebergen, post is vooral bestemd ie mensen die de we- f «kampioenschappen voetbal I zoeken. Zij kunnen "n deze stands Informatie enover de te volgen I "'Jte, eventuele omleidingen |t!1 de parkeermo gelijkheden I de omgeving van de stadi- I tas. ligentie van Johan Cruyff. lii) is de grote man die het elfta moet sturen. De rest vaart blindelings op zijn aanwijzm gen. Nederland kan daardoot als kollektief ontzettend sterk voor de dag komen. In het elftal van Uruguay spelen een ter stuk voor stuk spelers met nersens. Zij zijn allen voetba lintelligent- De grootste zwak te is dat ze soms te veel individualist zijn en dat dam door het teamverband wat zwakker wordt". Volgens Porta eindigt de wei strijd vandaag in een gelijt» »pei. „De beste uitgangspositie voor zowel Nederland als Uru guay", verkondigt hij. „Ik bei er bijna zeker van dat zowel Uruguay als Nederland dooi de groepsronde heenkomen En als ik eerlijk moet zijii verwacht ik wel dat Neder land eerste zal worden. Men speelt in Nederland nu een maal verschrikkelijk sterk voetbal. Maar ook de tweede plaats brengt ons verder en daar zijn we voorlopig tevre den mee". (Van onze speciale verslaggever) HANNOVER Rinus Mi chels' hoop op de kansen van de wedstrijd van Ne derland tegen Uruguay van daag in het nieuwe Saksen stadion in Hannover, z(jn ge stegen door de houding van scheidsrechter Babacan, die niet aarzelde om het irrite rende spel van Chili tegen West-Duitsland met een ge le en een rode kaart te be straffen. „Vergeet niet", stelde Miohels in het Parkhotel in Hannover, waar de selectiegroep de ver richtingen van de Duitsers en de Chilenen via de televisie had gevolgd, „dat de Chilenen tegenover Uruguay nog maar kleine jongens zijn. Uruguay staat onbetwist bovenaan op het gebied van hardheid. Daar helpen alleen maar besliste maatregelen tegen. Die scheidsrechter van gisteren speelde het knap. Hij liet ze eerst uitrazen en toen iedereen dacht dat hij de overtredingen over het hoofd wilde zien, kwam hij met zijn kaarten voor de dag. Ik hoop dat wdj morgen ook zo'n scheidsrech ter treffen. Je weet het maar nooit in zo'n toernooi". Michels die na zijn uitval bij de receptionist van het hotel in een opmerkelijk goede stemming verkeerde, denkt ui teraard niet alleen aan eventu ele scheidsrechterlijke proble men. Het beeld dat hem van de eerste twee wedstrijden is bijgebleven is bepaald niet po sitief. Michels: „Zowel Brazilië als Chili hebben resultaatvoet bal gespeeld. Dat Brazilië min der zou zijn was voor mij geen verrassing. Het gemis van een persoonlijkheid als Pele is voor iedere ploeg fu nest. Maar dat Chili het ver dedigende spel zo tot in de perfectie zou uitvoeren, heeft me toch wel verbaasd. Zoals het gisteren was, wist een aanvallend ingestelde ploeg als Duitsland er geen raad mee. Ik vrees dat Uruguay hetzelf de spelletje zal spelen en dat ze daarin meesters zijn heb ben ze al meermalen bewezen. Zo'n tactiek kun je niet door aanvallend geweld ontregelen. Daarvoor zijn die ploegen technisch te sterk. Als wij vandaag tegen Uruguay mas saal zouden aanvallen (en de kwaliteiten hebben wij daar voor in onze ploeg) dan zou den we ons gegarandeerd te pletter lopen. Ook Nederland zal voorzichtig moeten opere ren. Wij moeten de Uruguezen op tactisch gebied verslaan. Een mooie wedstrijd zal het waarschijnlijk niet worden, maar die zullen er in dit toer nooi ook niet veel gespeeld worden. Ik verwacht echt niet dat ze de schoonheidsprijs hoeven uit te reiken". Michels, hij vertrekt zondag vanuit Düsseldorf naar Spanje om daar Barcelona in de halve bekerstrijd tegen Atletico Ma drid te begeleiden, verwacht dat het voor zijn spelers een sober toernooi zal worden „Maar ook voor mij zijn al die toestanden met Barcelona en dit wereldtoernooi een fysieke beproeving". Toch kon hij nog de vrlende lijkheid opbrengen om in vloeiend Spaans een serie van de meest onnozele vragen te beantwoorden, die door Spaan se journalisten op hem werd afgevuurd. Hij raakte slechts geïrriteerd toen hem werd ge vraagd wat Barcelona nu wel zou doen als het in dit wereld- (Van onze speciale verslaggever) HANNOVER Piet Keizer vierde gisteren in h-et Parkho tel in Hannover zijn 31ste ver jaardag. De directie van dit torenhoge hotel, dat precies tegen de Hannover Messehalle ligt, vervulde zijn rol als gast heer dam ook uitstekend. Toen de kleurrijke Oranjebus met de spelers gisteren rond vier uur bij het hotel arriveer de, stond een hostess aan de ingang klaar met een bos bloemen voor Piet Keizer. Ze drukte die, verlegen en met een opgewonden kleur op haar lachende gezicht, in de handen van de Oranje-speler. Hij nam de bloemen nonchalant aan en meteen, nauwelijks reagerend op de felicitaties, trad hij het hotel binnen. De door de wol geverfde Ajacied was doodeen voudig verlegen en nam op dat moment de pose aan van de ongenaakbare. Die onverschilligheid, die hij even etaleerde, maakte de vriendelijke hostess echter wit heet van woede. Haar baluwe ogen spuwden viuiu-r en naar gedachten over die „freundli- che Hollander" waren op slag verawenen. En Piet Keizer blééf onver schillig. Toen men hem later, reikhalzend van alle kanten de hand drukte met welge meende felicitaties, droop hij snel af met de woorden: „Ik moet even bellen". Er kwamen in het Parkhotel gisteren een tiental telefoont jes en enkele telegrammen binnen met felicitaties voor Piet Keizer, om hem ook veel succes toe te wensen voor vandaag. Maar Keizer zal zijn supporters vanmiddag geen cadeau kunnen aanbieden. Ook hij mag op de bank zitten en zal de vreugde vam het doel dat hij najaagt nog eenmaal voor het front van miljoenen voetbal supporters te schitte ren op de dag na zijn verjaar dag (nog) niet kunnen be leven. toernooi zou uitkomen. „Ik ben een man die altijd van de realiteit uitgaat, en omdat Barcelona niet mee speelt, wil ik daar ook niet op antwoorden, ik ga o-ok geen voorspellingen doen ten aan zien van de wedstrijd van vandaag. Ik weet dat die niet gemakkelijk zal zijn. Er bot sen namelijk twee spelsyste men. Die van het Europese el» die van het Zuidamerikaanse voetbal". (Van onze speciale verslaggever) HANNOVER „Wij krij gen het vandaag tegen Uru guay net zo moeilijk als Brazi lië en Duitsland het tegen Joe goslavië en Chili hebben gehad. De eerste wedstrijd is meestal waardeloos". Wim van Hanegem stelt het zonder aarzelen. Voor hem staat het vast aal de kwaliteit van de wedstrijd van vandaag zal lijden dooi de angst van de onbekendheid die beide te genstanders voor elkaar heb- oen. De opstelling van de beide elftallen s waarschijnlijk als volgt: Nederland: Jong- oloed, Krol, Rijsbergen, Haan, Suurbier. Wim van Hanegem, Johan Neeskens, Wim Jansen. Rob Rensenbrlnk, Johan Cruyff, en Johnny Rep. Uruguay: Mazurckievics, For- lan, Jauregui, Masnik. Pavoni, R,ocha, Castillo, Espa-rrago, Co l-Ha, Morena Mantegazza ol Mizar. Door Harry Vermeulen Jack Arentsen (ADVERTENTIE) Voor enige projecten in Middelburg en Terneuzen bunnen wij direct uitzenden enige ploegen ervaren ij betalen een hoog loon reiskosten en reisuren, vakantietoeslag en doorbetaalde feest- en vakantiedagen. 9°e^e sociale voor zieningen. Rotterdam, Hoogstraat 55 W. 010-149602 - 149813 BETTEMBURG (ANP) Fedor den Hertog was de man van de dag in de eerste rit van de Ronde van Luxemburg, die de renners over 172 kilo meter van Luxemburg naar Betemburg bracht. De Nederlander n-am in een vlucht met De Brauwere een voorsprong die uitgroeide tot meer dan drie minuten. Met nog een kleine veertig kilome ter te ij den werd Freddy Maertens, drager van de lei derstrui, d-e animator van de tegenaanval, waai'door Den Hertog weixi ingelopen met Lucien de Brauwere, die als enige wat had gezien in de vroege ontsnapping van de Nederlander. Temidden van de veertien renners, die vlak voor Bettemburg Den Hertog en De Brauwere teruggrepen, was Maertens de snelste sprinter. Hij won de rit. voor Gerben Karstens en Frans Verbeek. Als viei-de veroverde Cees Priem de troostprijs voor de Frisol-ploeg van Den Her tog Uitslag eerste etappe: 1 Maertens, 172 kilometer van Luxemburg naar Bettemburg ln 4 uur 30 minuten en 42 seconden, met tijdsvergoeding 4.30.37; 2 Kanstens (Ned.) 4.30.41, met tijdsvengoedimg 4.30.39; 3 Verbeeck (Bel.) 4 30.42, met tijdsvergoeding 4.30-41; 4 Priem (Ned.) 4.30.42; 5 Dillen (Bel.). 6 Swerts (Bel.); 7 Danguillaume (Fra.); 8 Mytnik (Pol.); 9 De Brauwere (Bel.); 10 Van Lin den (Bel.) allen dezelfde tijd als Priem. Eddy Merckx heert vrijdag in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland ruim afstand genomen van een aan tal van zijn concurrenten ln het algemeen klassement. De winnaar van de Ronde van Italië trok gisteren in de rit over 193 kilometer van Dies- senhofen naar Eschenbach- Atzmannig tien renners mee naar een winst van ruim drie en driekwart minuut op de groep. Bi.i dat tiental waren Gösta Pettersson en Louis Pfenninger, maar niet de drie Nederlanders, die hoog geklasseerd stonden, René Pij nen. Tino Tabak en Wim de Waal. Tweede etappe; 1 Merckx (Bel.), 193 kilometer van Diessenhofen naar Esehenbaeh- A-tzmanmig in 5 uur 23 m- nuten en 9 seconden; 2 Conti (Ita.), 3 Bitossi (Ita.), 4 Spahn (Zwi.), 5 Battaglin (Ita.), 6 Gösta Pettersson (Zwe), 7 Lopez-Carril (Spa.), 8 Pfen ninger (Zwi.), 9 Aja (Spa.), 10 Lazcano (Spa,), U Grande (Spa.) allen dezelfde tijd als Merckx, op 3 minuten en 47 seconden; 12 Faolini (Ita.). Algemeen Klassement: 1 Merckx 9 uur 8 minuten en 39 seconden; 2 Gösta Pettersson op 9 seconden; 3 Pfenninger op 0.14. De Fransman Guy Leieu heetf gisteren de negende etappe van de Ronde van Oostenrijk voor amateurs gewonnen. Hij legde de 133 kilometer, van Bad Hofgastei naar naar St.-Wolfgang. af in 3 uur, 13 minuten en 23 secon den. UITSLAG: 1 Leieu (Fra.)" 133 kilometer m 3.13.23, 2 Sitzwohl (Zwi.) op 29 seconden, 3 Hesse (Oost.) op 30 seconden, 4 Ro thauer (Oost.) z-t., 5 Colpo (It.) op 31 sec., 6 Bodier (Fr.) op 33 seconden, 7 Preuer (Oost.) op 1.54. De rest van het veld in de zelfde tijd als Preuer, uitge zonderd Bert Scheuneman, die op de 53e plaats eindigde in de tijd van 3.18.01. Algemeen klassement; 1 Mitteregger (Oost.) 23 uur, 52 minuten en 35 seconden; 2 La- vroesjkin (Rus,) op 24 secon den; 3 Denk (Oost.) op 27 seconden; 4 Soetsjov (Rus.) op 42 seconden; 5 Königshofer (Oost.) op 1.32 min.; 6 Van Dongen (Ned.) 1-42; 7 Pronk (Ned.) 5.25: 8 Langen (Ned.) 8.18: 20 Bakker (Ned.) op 7.53: 40 Scheuneman (Ned.) op 41.58. mm Theo Vaessen Jean Nelissen (Van onze speciale veslaggever) HANNOVER Rob Rensen brink, de 26-jarige linker spits van Anderlecht, maar in wourdein en gedachten nog steeds ee»i ras-Amsierdam- mer, weet dat vandaag op liem een grote verantwoorde lijkheid zal rusten. Hij is zo snel als een hinde, zijn tech niek is fabuleus en zijm zelf vertrouwen nog niet gedeukt. Toch hebben de duels Brazi- lië-Joegoslavië en Chili-West- Duitsland hem aan het den ken gezet. De frêle gebouw de Kensenbrink is veel ge wend op de Belgische vel den, maar het schaafwerk van vooral de Joegoslaven en van de Chilenen tartte al zijn voorstellingen. „Die twee wedstrijden", zegt hij, „vormen een indicatie van hetgeen wij morgen (vandaag) kunnen verwach ten. Och, bang ben ik niet, maar als je geblesseerd zou raken, lig je wel voor gerui me tijd er uit. Want drie dagen zijn te kort om te herstellen van een flinke blessure". Rensenbrink, als voetballer tot nu loc alleen hogelijk gewaardeerd in België en iil Nederland, hoopt vandaag een opvallende rol te spelen, om ook Ajax aan het den ken te zetten. Nu ook Johan Neeskens vertrekt naar Bar celona, heeft Ajax de be schikking over nog meer fi nanciële middelen om de aan- valsster van de Bi'Usse se club „los te weken". „Het wordt een moeilijke (aak voor Ajax", voorspelt Rob somher. „Nu Neeskens zal vertrekken, heb ik echter goede hoop dat er nog iets geregeld zal worden lussen Van Praag en onze voorzit ter, Constant van den Stack. Ik moet er niet aan denken dat ik nog zeven jaar im België zal wonen. Ik zit er nu al vijf jaar en toch kan ik Amsterdam niet vergeten. Ik mis mijn vrienden, mijn kennissen en mijn ouders in Amsterdam. Datzelfde geldt voor mijn vrouw. Ik stel me dan ook voor dat Ajax een of andere oplossing bedenkt om mij uit Brussel weg te halen". Om dat te bewerkstelligen wil Rob Rensenbrink de laag gespannen verwachtingen over het Oranje-spel vandaag al overboord zetten. Ontspan nen reageerde hij gisteren op een spervuur van vragen, al bekende hij dat het regime van Rinus Micliels het ver blijf in het trainingskamp er niet gemakkelijker op maak te. „Ik drink de gehele dag bij voorbeeld jus d'orange en bronwater. Dat komt je op den duur je keelgat uit. Een goed pilsje zou er best in willen. Maar ja, ik wist wat ik begon toen ik naar Duits land vertrok. Daarom, ook deze weken gaan voorbij". Reiié van de Kerkhof, de man die vandaag op de bank zal zitten, is liet trainings kamp al meer dan zat. Ilij geeft toe een hartgrondige hekel te hebben aan de zoge noemde persuurtjes. Ziet het nut er niet van in, want: „Jullie hebben ons gisteren toch ook al gezien en gespro ken en morgen moeten we weer praten en overmorgen en....". De geestdrift, waarmee ook zijn tweelingbroer Willy in de beginfase was vervuld, is enigszins bekoeld. Gisteren, tijdens een persbijeenkomst in het Parkhotel van Hanno ver, lag maar een woord op zijn lippen, dat was: honger, maar hij keek tevens begerig naar de glazen bier die wer den rondgedeeld. Het kost het merendeel der spelers, die het 100 prof zijn moeilijk kunnen opbren gen, veel opoffering zich door de komende weken heen te slaan. Er van uit gaande tenminste dat Neder land de tweede finaleronde zal bereiken. (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 27