een jonge, ambitieuze vertegenwoordiger amro bank olivelti roomi* zelfgemcra Volledig betaalde opleiding tot Piocess-Operator. émSKH Ga niel Seat in kle Produktieontwikkeling dranken Welke jonge Brabanders willen best een tijdje in Amsterdam wonen en werken Voor de nazorg aan bij onze klanten geplaatste apparatuur, hebben we M.T.S.-ers nodig Ben je technisch aangelegd? Dan heb je kans op een I EERSTE EIG1 N.V. HERO CONSERVEN BREDA INTERNATIONALE UITGEVERIJ N.U.H.A. 40 sch rein werkers Olivetti nederland bv Zaterdag Id juni 1V/4 In verband met een interne promotie zoeken wij een MEDEWERKER voor de afdeling Leeftijd 25 tot en met 35 |aar Opleiding H 8 O -A of gelijkwaardige opleiding Vereist: ruime laboratoriumervanng in een voedingsmiddelenbedrijf bij voorkeur in de drankensektor Na een inwerkoeriode zal deze medewerker met een qrote mate van zelfstandigheid werken aan de ontwikkeling van het produktenpakket dranken Na een inwerkperiode zal deze medewerker met een grote mate van zelfstandigheid werken aan de ontwikkeling van het produktenpakket dranken In deze funktie heeft men vooral binnen het bedrijf een groot aantal kontakten o a met medewerkers die het commercieel beleid bepalen en vorm geven Noodzakelijk achten wij voor deze funktie Een hoge mate van kreativiteit. tot uiting komende in oorspronkelijke produktieideeén. Zeer goede kontaktuele eigenschappen in verband met de in- en externe kontakten Bij het nemen van een beslissing over de aanstelling zullen wi| ons laten adviseren door het Gemeenschappelijk instituut voor Toegepaste Psychologie te Tilburg Schriftelijke sollicitaties, voorzien van een recente pasfoto, te richten aan N V Hero Conserven Breda. t a v. Hoofd Personeelszaken. Postbus 3243 Tetermgsedi/k 227 Breda ZOEKT VOOR ENIGE VAN HAAR OBJECTEN IN NOORD-BRABANT die op uiteenlopend niveau tactvol kan optreden. Accu ratesse, goede contactuele eigenschappen en doorzet tingsvermogen kunnen de basis zijn voor een interes sante positie en inkomen. Met event, vakantieafspra ken wordt rekening gehouden. Kom voor een oriënterend gesprek op maandag 17 juni a.s. te 19.00 uur naar het Oranje-Hotel, Stationsplein Breda vragen naar de heer Mathijssen, of schrijf aan WILLEMSPARKWEG 46, TEL. 020-738951, AMSTERDAM Gevraagd voor België met gereedschap Goede vakmensen verdienen 500,netto per week Bel 085-425929 085 - 451825 BANKSTELLEN UIT EIGEN FABRIEK Grote sortering kwaliteits- stoffen. 5 jaar garantie op binnenwerk Norm. prijs 1400.- voor f 795,-. DEM Meubelfabriek Culemborg, 03450-2602. TOONZALEN Culemborg, fabriek. Hout weg 8, Bergen op Zoom, Wassenaarstr. 15, Drunen, Grotestraat 98. Geopend dl t/m za. van 10-18 u. Vr. tot 21 u. In *75 start het Amro effektencentrum in Breda in de 2e helft van 1975 verhuist een gedeelte van de Amro Bank van Amsterdam naar Breda. Het gaat hier om een belangrijk stuk van de buitenlandse effektenadministratie. Omdat door die ingrijpende verhuizing hel werk geen vertraging mag ondervinden (niet alle huidige medewerkers gaan mee), zoeken we nu al mensen uit Breda en omgeving, die na een opleiding van 1V2 jaar de taken kunnen overnemen. Wij denken daarbij aan jonge mensen vanaf ongeveer 20 jaar. Omdat het funkties op verschillende niveau's betreft, zoeken we mensen met uiteenlopende vooropleidingen: MAVO, HAVO, MEAO of HBS-A. Opleiding van ongeveer anderhaifjaar De opleiding in Amsterdam begint met een brede praktische oriëntatie op het werk van de afdeling; daarnaast wordt er intern in banktijd een effektenkursus gegeven. Verder is het van belang dat de toekomstige medewerkers na verloop van tijd een aantal vakgerichte opleidingen gaan volgen. Bij voorbeeld PDB, MBA of talenkursussen. Uiteraard zijn de studie kosten voor rekening van de bank. Het zou goed uitkomen wanneer u al een van bovengenoemde kursussen gevolgd hebt Alles bij elkaar zit u ruim een jaar in Amsterdam. Dat zou best een interessante tijd kunnen worden. Vooral omdat we goede financiële regelingen hebben getroffen. Vanzelfsprekend profiteert u van het gebruikelijke pakket arbeids voorwaarden. Dat houdt in; naast een goed salaris, 7V2% vakantietoeslag, winstaandeel, een extra uitkering van 1/12 van het jaarsalaris, premievrij pensioen en 20 dagen vakantie. Vergoeding van pension Naast deze standaard arbeidsvoorwaarden bieden wij u een royale tegemoetkoming in de pensionkosten, alsmede gratis lunch en diner in ons bankrestaurant. Ook uw weekendreiskosten worden vergoed. Lijkt het u wel wat om ruim een jaar in Amsterdam gestationeerd te worden dan kunt u uw schriftelijke sollicitatie richten aan de Amro Bank, afdeling Personeel- voorziening, Staalmeesterslaan 410, Amsterdam-West. Telefonisch kunt u nadere informaties inwinnen bij de heer W. G. Bosma, Personeelzaken Effektenbedrijf, telefoon 020-28 21 17. 74-3525 Op ons kantoor te Breda zijn goede m.t.s.-ers nodig, die na een opleiding van 4 tot 6 maanden een functie in een eigen rayon geheel zelfstandig gaan vervullen. Interessant, afwisselend werk dat voor het grootste deel „buiten de deur" wordt verricht. Als zij dit goed aankunnen volgen aansluitende opleidingen en promoties elkaar in goed tempo op totdat zij uiteindelijk worden belast met de service-werkzaamheden aan boekhoud-, factureer- en elektronische systeemmachines, of doorgroeien naar een verder gespecialiseerde of leidinggevende functie. Voelt u iets voor een baan in de apparatuur van de toekomst? En bent u niet ouder dan 25 jaar? Waag er dan een postzegel of een telefoontje aan. Olivetti Nederland B.V., afdeling Personeels zaken, Lange Voorhout 86, Den Haag. Telefoon (070) 185270. E Wat kan ijs ongelooflijk lekker zijn! Wanneer u het zelf maakt, met verse room, melk, eieren en vruchten En waarom zou u niet? De Tefal IJsbereider maakt in uw eigen koelkast zacht,romig ijs. Op precies dezelfde manier als een echte Italiaanse ijsmachine. Misschien lijkt het een beetje luxueus. Maar als u één keer uw eigen sorbets of parfaits hebt geproefd denkt u daar wel anders over. Moeilijk? Helemaal niet. 't Kdn niet mislukken. En Tefal geeft u er natuur lijk een kompleet en mooi verzorgd receptenboekia bij. Prijs f 49,95. Met Tefal lukt alles Vraag uw winkelier of bel anders Tefal-Veenendaal (083S5-19058) voorverkoopadressen in uw omgeving. "?T |Ep; Voor 15 jonge mensen met technische aanleg, bestaat er nu de mogelijkheid om een gedegen opleiding te volgen voor Process- Operator. Bij Esso Chemie, in Rozenburg. Mèt 1 x per week, gewoon in werktijd, een dag theoretische scholing. Mèt het normale salaris dat bij de functie hoort. En mèt de zekerheid dat zij na twee jaar zelfstandig bedieningsvakman zijn. Bij de aanvang van deze opleiding moeten zij htm militaire dienstplicht al vervuld hebben, of er van vrijgesteld zijn. Wie grijpt die kans Neem voor nadere inlichtingen zo spoedig mogelijk contact op met de heer J. C. van Doorn, afd. Perso neelzaken Esso Chemie N.V., Postbus 1015, Rozenburg. Telefoon 01888-2.466, toestel 387 of 335- Vrijwel iedereen die per auto 0p vakantie gaat wil zijn be gemming zo snel mogeUik be reiken en zal daartoe zoveel mogelijk gebruik maken van autosnelwegen. Nu we vandaag een ogenblik stilstaan b(j za ken waarmee de met vakantie taande automobilist onderweg te maken kan krijgen en din gen waaraan hjj aandacht moet besteden wil de reis men selijkerwijze gesproken vlek keloos verlopen, moet als eer ste punt onvermijdelijk het rij den zelf onder de loep worden genomen. Sinds jaar en dag wordt het van de daken geschreeuwd: mensen- doe het kalm aan, rijd peen 800—1000 km per dag (zeker niet als u 50 weken per jaar slechts weinig rijdt), las onderweg om de twee uur een stop van een kwartier en een middagpauze van een uur in, begin omstreeks 4 uur uit te zien naar een geschikt hotel letje of camping, houd reke ning met de kinderen die va ker dan volwassenen behoefte hebben aan een (sanitaire) stop, enz. enz. Toch zijn er nog altijd veel mensen die in de mening dat al deze adviezen Met de onlangs geïntro duceerde Seat 133 brengt de Spaanse fabriek van die naam haar eerste eigen model op de markt. En om maar met de deur in huis te vallen: als de prijs zoals de bedoeling schijnt te zijn rond de 6500 gulden komt te liggen, dan mag gerust van een aan winst in de kleine klasse worden gesproken, waar voor in ons land zeker be langstelling zal bestaan. Seat is het grootste concern in Spanje zowel wat omzet als wat het aantal werknemers betreft en heeft een vaste greep op de automarkt in eigen land, n.l. van 52 pet. In 1953 werd de Seatfabriek met me dewerking van Fiat opgericht en in het beginstadium wer den uitsluitend Fiats gebouwd zij het met kleine wijzigingen, die er tenslotte toe hebben geleid dat Seat nu een geheel eigen model brengt. Overi- gens mag men niet vergeten, dat Fiat nog steeds een stevige vinger in de Spaanse pap heeft, want 36 pet. van de aan delen z(jn in handen van het Turijnse concern. De Seat 133 houdt duidelijk het midden tussen de Fiats 126 en 127 en is bedoeld om de Fiat 850 D op te volgen, hoe wel dit wagentje nog enige tijd in produktie zal blijven. De 133 heeft de motor achterin en aandrijving op de achter wielen, biedt plaats aan vier personen, al is de ruimte ach terin voor lange ritten wat door JAN EDINK In het door de K.N.D.B. van 8 de eerste keer georganiseerde schap van Nederland, is het Vorden gelukt ongeslagen dez< titel te veroveren. De 13-jarige kampioen won er 5 remise en verloor er ge opliep tot 17 punten, gevolgd Evert Dollekamp met ieder 13 opviel in dit toernooi was het niveau van de deelnemers, v tussen 12 en 15 jaar lag. We zullen aan de hand van ee ton het gemiddelde spelpeil van gaan. De volgende stelling is ontst 4 om 4 kombinatie uitvoerde wust aanbood. Gerrit Wassink voerde de vo°lgt tot winst (19—23!) 30- (6—11) 20—15 (9—14!) 30—24 oo 20 (14—19) 20—15 (19—24 o» 33 of? (28x39) 25—20 (39- 21 (17x26) 29—23 (27—32 geeft het op. In zijn partij tegen 'Gerbei Wassink met wit steeds attent kettingstelling die zwart dooi Petto had. Hij loste dit probiet

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 24