„Het hoort bij het vak" NEESKENS BEVRIJDT VAN LOODZWARE LAST Selectiegroep blessurevrij Pele wordt gemist JONGBLOED TWIJFEL' Zege Paolini in Zwitserland Fadrhone kwaad op K.N.Y.B. HAAN ONDER ZWARE DREK Welke camera bewijst u dat u best kunt filmen? De Eumig Mini 3 Servofocus! Vedetten duur verzekerc Westduitsi Doe wat de Metro 544 keer per dag doet: kom eens langs GEORGE KNOBEL (Ofinnrin Eumig maakt filmen makkelijk. Het is gebeurd dienstmaagd wac en sloeg ze kalm nog steeds. U leest dit verb vele andere in he Boek van de Maa Een reis in de de monumenten Nederland. Met 13 overzie routekaarten in In speciale Boek Maandoplage f.1 Daarna f 22.50 Vrijdag 14 |i>r>! 1974 CRUYFF: MIDDELPUNT (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Persconferentie van het Oranjeteam, gis termiddag, twee uur vóór de openingswedstrijd Brazilië Joegoslavië. De Breughelzaal van het Waldhotel. Naar bui ten het uitzicht op de plas met de op het water wiegende luxe jachten. Binnen het geroezemoes van stemmen. Ruud Geels k(jkt, met een vuist onder zijn kin, naar de televisie. De Kerkhofjes en Eddy Treytel zitten in een hoekje van de zaal. Piet Keizer en Willem van Hanegem sluipen met een hengel weg en gaan vissen. Het stralend middelpunt is zoals altijd Johan CruyffHij onttrekt zich niet aan zijn verantwoordelijkheid en staat urenlang de internatio nale pers te woord. Een Zweedse journaliste vraagt: „Wat leert u uw kinde ren Cruyff: „Het verschil tussen recht en onrecht". Een verslaggever van Agence France Presse vraagt: „Hebt u dezelfde taktische problemen als Netzer Even flikkert er een licht op in de ogen van Cruyff, want het is een dom me vraag. Maar hij antwoordt diplomatiek: „Die heb ik niet, ik speel al jaren hetzelfde spel". Ié 0 Gisteren was de Nederlandse selectie alweer volop in training. Op de foto van links naar rechts: Van Hanegem, Cruyff, De Jong, Fa drhonc en Haan. Een Engelsman vraagt: „Bent u niet bang voor de Urugue- zen? Zij hebben verklaard: eerst zorgen we ervoor dat Cruyff van het veld wordt af gedragen, en dan pas gaan wij aan voetballen denken". Cruyff: „Er zijn hier goede (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Bondscoach Frantisek Fadrhone is voorne mens zijn ontslag bü de KNVB voor de arbitragecommissie van de Raad van Arbeid te brengen. Fadrhone gisteren: „Er zal na mijn vertrek een geheel nieuwe struktuur bij de bond komen en daarom moest ik gaan. Wat blijkt? Er komt geen nieuwe struktuur, alles blijft bii het oude en daarom is mijn ontslag ongemotiveerd". Maar er is sprake van dat Fadrhone bij Feyen- noord en AIK als trainer kan komen, wil hij dat dan niet? Fadrhone: „Nu de druk van de verantwoordelijkheid voor het Oranjeteam van mij afgevallen is, ben ik de zaken met ande re ogen gaan bekijken. Ik zie nu duidelijk welk spel met mij gespeeld is en dat wil ik toch op een of andere manier rechtzetten". De dokter stuurt dus aan op mogelijk een ww-uitkering. Hij had gisteren geen goed woord over voor de leiding van de KNVB. Vooral over de uitspraak van de arbitrage commissie in de zaak Nees- kens was hij woedend. „De mensen aan de top in de KNVB begrijpen er niets van. Welke club zal in de toekomst nog geld willen Investeren in de opleiding van jonge spe lers? Na een paar jaar zeggen ze: we zijn weg. En dan zijn ze ook weg. Ik voorspel: dit leidt tot een chaos, daaraan gaat het Nederlandse voetbal kapot". scheidsrechters, die mij voor aanslagen behoeden". Een Duitse journalist: „Waar om dlraagt u vier kettinkjes om uw hoofd'" Cruyff: „Ik heb thuis vier mensen die mij dierbaar zijn". Twee lange uien gaat dit vraag- en ant woordspel door. Een Zwitserse lournalist: „Wat gaat u na uw carriëre doen met de miljoe nen die u verdient heeft? Cruyff: „Ik wordt public rela tion officer, want ik houd van werken, ik kan er niet zon der". Als Van Hanegem en Keizer een zootje vis gevangen heb ben en andere spelers zich op hun kamer hebben terugge nokken, staat Cruyff nog jteeds te praten. Wordt hij niet moe van steeds dezelfde vragen beantwoorden? „Ach" zegt hij, „dit hoort bij het vak cn de afwisseling is dat ik die vragen in drie talen moet be antwoorden". Hij kijkt de zaal lond. „Ik wordt alleen spinr.ij Hg als ik die twee fotografen daar zie. Ik zou ze wel zo naar bulten willen laten jagen Wat is er gebeurd? Cruyff: „Die twee hebben jarenlang honderden foto's van mij ge maakt waaraan ze veel geld verdiend hebben. De vorige maand vroeg ik hen: zouden tullie mij niet drie kleuren- en 25 zwart-wit-afdrukken Kunnen bezorgen? Natuurlijk Kan dat, zeiden ze. Ik kreeg die foto's ook. maar met een rekening van 7000 gulden". Hoe lang gaat Cruyff nog door met het vergaren van zijn mil joenen? Ik deitk dat lk over vier jaar stao. Dan ben ik 81. Of ik het wereldkampioen schap in Argentinië haal, is nog maar de vraag". En dan? Zal hij het wereldje, waarin hij steeds het middelpunt is. niet gaan missen? Cruyff: „Straks zal mijn voornaamste pro bleem zijn nat mijn privéle- ten gelukkig blijft. De rest if dan onbelangrijk' Het loopt tegen vijf uur. De Brazilianen tieden aan tegen de Joegoslaven, de spelers van Oranje verzamelen zich voor ae tv Van Hanegem en Ke,z»r komen met hun hengels terug De journalisten worden vei- zocht te verdwijnen. Cruyff kijkt nog eenmaal rond: „Is iedereen tevreden?" Dan gaat ook hij oor de televisie zit ten. Het zijn aitijd de kampi oenen die net gewicht van een sport dragen. (ADVERTENTIE) Wie één keer in het overdekte Zuidplein geweest is, blijft komen. Al was 't alleen maar omdat elk seizoen er flaneerseizoen is. Of omdat er zoveel verschillende winkels, warenhuizen en boetiekjes zijn. Of... omdat de Metro er vaste klant Is. 544 keer per dag stopt-ie, als het ware, vóór de deur. En dat wil zeggen: in de kortst mogelijke tijd bent u "uit" en thuis. een complete winkelstad onderdak (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Al zal het meer dan waarschijnlüke verlies van Johan Neeskens voor het Ne derlandse voetbal in de toe komst zwaar wegen, op het ogenblik heeft de arbitrage commissie, die de weg van Neeskens naar Barcelona open de, het Nederlandse elftal een goede dienst bewezen. Want de man die de afgelopen maanden gebukt ging onder grot finan ciële problemen en ook de sle pende transferzaak nog eens een half jaar kreeg mee te dragen is deze loodzware last door de uitspraak in zün voordeel en de onwaarschijnlük goede fi nanciële condities die Barcelo na hem biedt in één klap kwüt- geraakt. En het is hem aan te zien. Nonchalant tegen de duur be klede muur van de perszaal van het Waldhotel leunend, praat hij honderduit met een voor zijn doen opmerkelijk enthousiasme, terwijl diezelfde Neeskens nog geen week gele den zijn kommentaren in een meestentijds sombere gemoed stoestand ventileerde. Nees is weer terug, een onbetwist voordeel voor Oranje. Want wat een ontketende Neeskens allemaal kan, zouden de Uru- guezen zaterdag zelfs wel eens op pijnlijke wijze kunnen er varen. Stelt Neeskens: „Ik ben er zeker van dat het met Barce lona in orde zal komen. Ik weet dat men mij daaf graag wil hebben. De prijs zal geen probleem zijn. Voor mij was (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Chirurg Hame- lynck spoedde zich na afloop van de lichte training van Oranje zorgelijk naar Ronnie Rensenbrink en Wim Jansen. Zijn geoefend oog had opge merkt dat beide spelers enige malen trekkebenend hadden rondgelopen. Gelukkig bleek de bezorgdheid van Hame- lynck loos alarm. „Ik wist me niet eens meer te herinneren dat ik kreupel had gelopen", zei Rensenbrink. Wim Jansen had een ietsje last gehad van zijn hardnekki ge liesblessure, maar ook dat was van te verwaarlozen aard. „Ik kan zaterdag spelen", zei Jansen. „Mijn blessure is vol ledig genezen. Ik voel me zelfs een stuk beter na de training van gistermorgen. Het was een hele tijd geleden dat ik Cruyff op een training in actie had gezien. Maar als je ziet wat zo'n man met een bal doet, dan stimuleert mij dat voor de wedstrijd van zater dag". Schaatsen Leen Pfrom- mer, de schaatscoach van de nationale herenploeg vertrekt vandaag naar Amerika. Op uitnodiging van de Ameri kaanse bond zal hij veertien dagen als gasttrainer de Ame rikaanse pupillen onder zijn hoede nemen. het dat wel. Ik had gedacht diat Ajax voor mij hoogstens een bedrag van anderhalf mil joen had kunnen vorderen. Ajax hoeft echt niet te klagen en opnieuw met een proces te dreigen, ze zijn er met die tweeëneenkwart miljoen goed vanaf gekomen. Bovendien weten ze bij Ajax wel dege lijk dat er niets meer mogelijk is. De uitspraak van de arbi tragecommissie is bindend en daar dient zelfs Ajax zich aan te houden". Neeskens zegt zonder pijn in het hart van Ajax afscheid te nemen. Hij weet dat hij bij Barcelona welkom is en dat speciaal Cruyff en Michels verlangend naar zijn komst uitzien. „Ik zou trouwens niet weten", zegt hij enigszins ver bitterd, „waarom ik erover zou prakkezeren om bij Ajax te blijven. Toen ik vertelde dat Barcelona mij wilde heb ben heeft Ajax niet één tegen bod gedaan. Eén keer heb ik Coster laten opbellen. Van Praag zei toen dat er na af loop van de wedstrijd tegen FC Den Haag een gesprek zou plaatsvinden. We hebben twee uur zitten wachten, maar ik heb Van Praag nooit zien ver schijnen. Naderhand ontkende hij zelfs dat er een afspraak zou zijn geweest Toen was voor mij de maat vol. Vanaf dat moment wist ik dat ik niet meer bij Ajax zou blijven. En al gaat momenteel het gerucht dat Barcelona, omdat het met Cruyff en Sotil het aantal van twee toegestane buitenlanders in diienst heeft, mij nog een jaar aan Ajax zou willen uit lenen. buiten het feit dat ik van dit verhaal niets geloof, zal niets ter werld mij nog terug naar Ajax kunnen brein- gen". Neeskens zegt dat de overige selektieleden van het Neder lands elftal erg positief heb ben gereageerd. Ze kwamen me stuk voor stuk gelukwen sen en ze zeiden dat ze net mij allen gunden. Vóór die uitspraak viel zijn er echter wel een paar dingen gebeurd waaruit ik kon concluderen dat eenaantal spelers stem ming tegen mij probeerden te maken. Al die verhalen over goede aanbiedingen voor ande re spelers zijn pertinent on juist. Er is niet één speler bij Ajax die op dit moment met een aanbod uit het buitenland op zak loopt. Ze hebben mis schien pandek willen veroorza ken, waardoor mijn transfer niet door zou gaan". Door Harry Vermeulen Jack Arentsen Theo Vaessen Jean Nelissen I/MM74 Na een voor mijn gevoel prachtige, ideeënrijke openings ceremonie, waarin speciaal de Braziliaanse groep de show stal, heeft in de wedstrijd de wereldkampioen zijn afvaardi ging niet kunnen evenaren. Voor mij was de grote vraag in deze wedstrijd: kan het ge mis van een grote persoonlijk heid als Pele gecompenseerd worden door grotere inzet en collectiviteit. Een vraag die mij beziggehou den heeft na de succesvolle jaien met Brokamp bij MVV en daartegenover het gemis van Cruyff bij Ajax. Wie dit krampachtig, een we reldkampioen onwaardig spe lend Brazilië heeft gezien, weet dat hel antwoord ontkennend luidt. Hier was een ploeg aan het werk die alleen maar speelde om niet te verliezen. Iets wat in de Pele-periode geheel onbekend was. Brazilië speelde duidelijk meer ingestudeerd voetbal, met stuk voor stuk zeer goede voetbal lers, technisch zeer bekwaam, maar toch niet meer geleid door het meesterbrein dat op basis van een fabuleuze voet balintuïtie plotseling datgene kan doen wal een elftal kracht en zelfvertrouwen geert om een wedstrijd te beslissen. Dit elftal had het beeld van de ploeg die in Engeland in 1968 niet ver kwam, toen Pele uit moest vaben met een zwa re blessure. Toegegeven, Bra zilië was het meest gehandicapt door de weers- en de terrein- gesteldheid, en zal zich mis schien in de loop van het toer nooi onder andere, betere om standigheden, anders manifes teren. Maar feit blijft dat J goslavië in alle opzichten de betere was, maar genoegen moest nemen met de 0-0 om dat het afweiken, behoudens de bal op het houtwerk, totaal rnmachtig wus. In prachtige, kansrijke posities werd niet direct gehandeM. Balletje aannemen, nog eens goed leggen, slecht schieten, besluiteloosheid, deden prath- 'ïge kansen verloren gaa, laar in andere opzichten *i| ?ze ploeg zeer sterk, comi). alen, zae- strijdvaarJJ chnisch zeer bekwaam, gret opvermogen en een 'uitst ind uithoudingsvermogen, raag blijft of deze ploe, olijk zal gaven een echte toei nooiploeg te z jn, want dat n natuurlijk net grote punt voor elk sterk elftal bij deze we. xeldkampioenschappen. {J goede wedstrijd is niet noeg. Waarbij nog komt n hoeverre deze keiharde slijq. geslag nadelige gevolgen v de Joegoslaven zal hebben. Opvallend in deze wedstrf wa» de onverbiddelijke intd waarmee de cluels man tegel man werden uitgevochten. Het was echt oog om oog, tand o„ tand. Als deze ouverture eéi beeld heeft gegeven van de strijdwijze van dit toer.iu. wordt, dan staat ons op het gebied van harde inzet een en ander le wachten' (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Jan Jongbloed, de 33-jarige doelman van FC Amsterdam, twijfelt. Hoewel hü woensdag zei er vrüwel ze ker van te zijn dat hü morgen tegen Uruguay het doel van Oranje zal verdedigen, giste ren bekende hü eerlijk: „Ik weet het gewoon niet meer. Je lioort van alles, zelfs Michels heeft woorden in die richting gebruikt. Maar zeker weten doe ik het nu niet meer. Ik heb, als ik val, nog steeds een beetje last van mün elleboog. Dat baart me zelf zorgen". De elleboog van Jongbloeds linkerarm vertoont een ver dikking, die zo hard is als een steen. Hij kan zijn arm wel vrij bewegen, zonder dat hij pijn voelt. Maar als hij op die plek valt, schieten pijnscheu ten door zijn arm. Jan nu gelooft dat Michels door die lichte blessure alsnog zal be sluiten toch de voorkeur te geven aan Piet Schrijvers. Maar de FC Twente-doelman verzekert: „Ik geloof vast dat Jan morgen keept. Ik zou het ook normaal vinden dat Mi chels hem neemit' Juist omdat het centrum van onze verdedi ging met Haan en Rijsbergen aanvallende neigingen ver toont en aldus moet zorgen dat er weinig druk uitgeoefend kan worden door de Urugue- zen, is Jongbloed de man die in het doel zou moeten. Omdat hij nu eenmaal sterk is In het bestrijken van het gehele strafschopgebied. Bovendien, lk gun het hem van harte". Jan Jongbloed blijft onzeker. Hij probeert zijn twijfels te uiten, hetgeen hem niet zo erg goed lukt Zegt hij: „Ik zal keepen als Michels mij dat vraagt. Maar diep in mijn hart geef ik er niets om om op de bank te zitten. Ik kan alleen iftaar afgaan. Bovendien Hoéf ik mij niet meer wiaar te ma ken. Over twee jaar is mijn carrière toch ten einde. Voor Schrijvers en Treytel ligt dat veel anders. Die kunnen nog naam maken en gelid verdie nen". De angst en de zenuwen be ginnen de beide keepers te overmannen. Het is natuurlijk geen kleinigheid de man te zijn die de spits af moet bij ten. Dat kost enorm veel zelf vertrouwen en een geweldige ooncentratle. Jongbloed weer: „Concentreren kan ik me erg goed. Zenuwachtig zal ik dan ook niet zijn als ik zaterdag tussen de palen moet. Ik kan alleen maar mijn best doen' Dat Jongbloed gisteren niet door de zienuwen werd ge plaagd, bewees hij keer op keer tegenover Duitse journa listen, die hij met zijn Am sterdamse humor tot twijfels bracht- Op de vraag van ie mand of hij de beste Neder landse keeper was op dit mo ment, zei hij: ,.Ik ben geen Nederlander, ik ben Amster dammer. Ik ben dan ook de beste Amsterdamse keeper". ftimis Michels, die gisterr dag vlak voor de eerste officie^ le, maar wel ongedwonj persconferentie van Oranje n I het Waldhotel arriveerde, al vandaag de twijfels rond de doelveraedigers opheffen, spelers zelf geloven dat hij in Hannover, waarnaar men van daag afreist, zijn opstelling zal prijsgeven. Het zal of va Jongbloed, of voor Schrijve een hele opluchting zijn. (ADVERTENTIE) DIESSENIIOFEN (SIZ) Enrico Paolini heeft donderdag dc eerste etappe gewonnen van de Ronde van Zwitser land. In de eindsprint aan het eind van dc rit over 157 kilo meter, van Zurzach naar Dies- senhofen bleef hij zijn landge noot Gavazzi en Merckx voor. Wim de Waal werd als zesde geklasseerd in de massale eindsprint. Eddy Merckx, die woensdag het voorspel had ge wonnen, behield de leiding in het al gemeen klassement. De uitslag van de eerste etappe is: j Enrico Paolini (I- ta). 157 kilometer in 3 uur, 53 minuten en 27 seconden (40,351 km per uur), 2 Gavaz zi (Ita), 3 Merckx (Bel), 4 Bazzan (Ita), 5 Barras (G.Br), 6 De Waal (Ned), 7 Antonini (Ita), 8 Salm (Zwi), 9 Savary (Zwi), 10 Juliano (Ita), allen In dezelfde tijd als Paolini. De top van het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1 Merckx, 4 uuir, 5 minu ten en 30 seconden, 2 Petters- son (Zwe) op 9 sec, 3 Pfen- ninger (Zwi) op 14 sec, 4 Manzaneque (Spa) op 16 sec, 5 Viiejo (Spa) op 21 sec. Rudolf Mitteregger heeft donderdag de eerste plaats in het algemeen klassement van de Ronde van Oostenrijk over genomen van de Tsjechoslo- waak Bartonicek. Mitteregger kwam als derde binnen in de bergetappe van Sankt Johann naar Mallnitz over 181 km. Cees van Dongèn, Bert Pronk en Jacob Langen haalden de finish bij de eerste tien. De uitslag van de achtste etappe is: 1 Denk (Oos), 181 km in 5 uur, 30 min. en 51 sec, 2 Lavroesjkin (Rus), 3 Mitteregger, 4 Soetsjov (Rus), 5 Konigshofer (Oos), 6 Van Dongen (Ned), 7 Rosoemenko (Rus), 8 Pronk (Ned), 9 Sum mer (Oos), 10 Langen (Ned), 11 BAKKER (Ned), 31 Doh- men (Ned. (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Op Ar ie Haan, de aanvallende middenvelder van Ajax, rust dezer dagen een zware druk. Het is zeker dat hij met Wim Rijsbergen morgen het centrale verdedi- gersblok zal moeten vormen. Met andere woorden: Haan speelt op een plaats die voor hem nog onwennig is. Zegt hij: „Ik zal op die plek steeds moeten denken: je moet terug blijven. En als ik ga, zal johan Neeskens dat gat moe ten dichten. Ik heb nu een maal de neiging csm aan te vallen, doelpunten te scoren. Dat mag nu vrijwel niet en dat zal ik goed in mijn hoofd moeten prenten". En dan, terwijl zijn blik op Wim Rijsbergen valt, die ook een aantal journalisten, te woord staat: „Ik moet direkt eens gaan luisteren wat Wim allemaal heeft te vertellen. Dat kan belangrijk zijn voor zaterdag". Arie Haan echter durft de gok die Michels hem zal opdragen aan. Hij is geheel voorbereid en hij besteedde gisteren meer aandacht aan het toekomstige vertrek van Johan Neeskens naar Barcelona, dan aan zijn debuut als „laatste man". Het vertrek van Neeskens heeft hem aan het denken gezet. Omdat na Johan Cruyff op nieuw een vedette vertrekt beseft Arie Haan dat op hem en enkele andere spelers een grote druk zal komen te lig gen. Haan is inmiddels uitge groeid tot een routinier en hij voelt er weinig voor straks in een elftal te spelen dat voor een nieuwe opbouw staat. „Dat", vindt hij, „kan Ajax zich niet permitteren. Moet het er echter toch van komen dat de oudere Ajacieden zich zullen moeten ontfermen over een stel jonge en onervaren knapen, dan moet er voor mij en voor de andere routiniers meer geld op tafel komen. Be gin dit seizoen was ik bezig aan een miljoen. Daar is nu niets van terecht gekomen. Ik hoef geen miljonair te worden, maar als komend seizoen ge bouwd moet worden op onze ervaring, dan mag het salaris, wat mij betreft, wel iets om hoog". Niemand hoeft meer bang te zijn voor „filmtechniek". De Eumig Mini 3 zit namelijktechriischzóln elkaar, dat met techniek niets meer te maken hebt. U kijkt doora» zoeker, kiest uit het 3-voudige zoonH bereik (van dichtbij tot veraf) de beeld' yitsnede die het mooiste vindt en-U drukt maar op de knop. Film loopt. Film Automatisch. Belichtingstijd, afstandinstelling, scherptediepte - u mag het allemaal vergeten. Uw film wordt automatisch ju» belicht en automatisch scherp van oneindig tot vlakbij. U kunt u dus helemaal op uw onderwerp concentreren. Daar komtnoj bij dat de Eumig Mini 3 licht is, handig en kompakt; echt de camera om altijd bij de hand te hebben. Zo hebt u alleen maar plezier van filmen. En zo brengt u met die kleine Eumig alleen maar briljante films mee naar huis. Automatisch. Veel pleziert Het geheim van de Servofocus. Servofocus is een Eumig-patent. Daarom zult u ook alleen maar bij Eumig de Servofocus kunnen vinden. Servofocus beteken-: automatische regeling van de scherptediepte bij het zoomen, d.w.z. steeds automatisch de juiste afstandinstelling.Dus: mei meer bang zijn voor onscherpte. Van veraf tot dichtbij wordt alles automatisch scherp. (Daarom zit er op de Eumig Mini 3 ook geen afstand-instelring; die is namelijk helemaal niet nodig). Zo wordt het u automatisch makkelijk gemaakt om scherpe films te maken. r, •tdvlesfV Meer informatie. Ik wil meer weten over de Eumig mini filmcamera's. Op envelop vermelden Eumig Antwoordnummer 182 Weetp Neem Adret Plaate Geen postzegel ST l Vrijdag 14 juni 1974 SCH( VOO SUPI MALENTE In de sch de Westduitse nationale pl heel wat stevig gesloten d worden getoond waaruit b mekka, wanneer men Heli De Westduitse bondscoa dc rol van favoriet in het k Duitsland heeft de laatste nu afgesloten worden met geval de bekroning van mi De 17-0 overwinning die Westduétsers in de laatste oe fen wed strijd tegen een ama teurselektde uit Sleeswijk-Hol stein wist te bereiken, hee Schön helemaal in een juic stemming gebracht. Dat m« men immers wel opmaken u zijn woorden: „Ik heb in di wedstrijd alle 22 geselekteei de spelers tijdens negentig mi nut en voetbal in aktle geziei Ik was blij om te kunne konstateren dat iedereen zo'n perfekte konditle ver keert. Dat er niets meer bespeuren viel vam konditk achterstand bij Günter Netze: van de lichte blessure die Bet kenbauer tijdens de trainin heeft opgelopen en dat Ger Müller en Juipp Heyncke weer volop kunnen scorer Met de dag stijgt het zelfvei trouwen in de ploeg. En dat een goed teken. Ik moet er n alleen voor zien te waken da het zelfvertrouwen niet tot on derschatting van de tegenstan ders gaat leiden". Helmut Scfhön kent toch no wel een angst. „En dat zij onze eigen supporters. Me verlangt natuurlijk van ploeg dat ze van elke wed strijd een groot feest makei Dat ze altijd even sterk spe len. Maar dat kan natuurlij niet. We spelen in een toer nooi en dan zal men ook we eens op zekerheid moeten spe len. Ajax en Feyenoord heb (Van onze sportredaètie). FRANKFORT De dur 704 voetbalbenen bij het tien de wereldkampioenschap voe bal zijn ten dele voor astronc mische bedragen verzeken De KNVB heeft de dure pre mie voor de zes miljoen gu den moeten overnemen, waai voor het Spaanse Barcelon Johan Cruyff tegen elke taaiblessure" verzekerde. De Italiaanse bond sloot ee gezamenlijke verzekering af voor alle 22 spelers voor ee totale waarde van 50 miljoe gulden. Daarvan is vier mi joen voor ster Rii'va. De Wes duitse verzekeriragsmaatschaj Pijen moeten voor elke geble seerde speler van bet nation; le team 5000 mark uitbetak aan diens club voor elke we< strijd die deze prof in de k< mende achttien maand< mist. I (De aanbiei t/m 6 juli 19 ImaandB Echter zola

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 16