>or Shell a Eugène Laurel EUGéNE VOELT ZICH BIJ TERNEUZEN GOED THUIS Zakencentrum Axel november 75 gereed Mmder- validen sportvereniging nog niet helemaal van de grond Voetballer George van Waes zou graag derde wip zien in Westdorpe SEiSHHl MEDEWERKING GEMEENTE NIET OPTIMAAL Goes krijgt jazz-club in De Veste VAN DE WEEK ntage. Balanceren wielen incl. BTW. tnt rc UititaWtfa ■mt. r- ZiJrfrtfóMr. tin) ft. Drempelvrees DONDERDAG 13 Jl NT IOT4 J. Kavelaars 1342 GENT I. 01158- 1790 omst. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - „Ik voel me het beste thuis bij Terneuzen", iegt de 28-jarige Eugéne Lau- ret, aanvoerder van het eerste elftal van tweedeklasser Ter- neuzen. Vanaf zijn negende jaar isLauret al lid van deze vereni ging en op 17-jarige leeftijd was hij al een vaste keus voor het eerste elftal. Toen hij twintig jaar was kreeg Lauret zelfs een contract aangeboden van de Bredase betaalde voetbalclub NAC. Dat gebeurde na een wed strijd van het Zeeuwse elftal tugene Lauret, igtste verdediger bij Terneuzen, tegen Beveren-Waes, dat uit komt in de hoogste afdeling van onze zuiderburen. De Zeeuwse selectie won dat duel met 4-1 en Lauret, die een schitterende partij speelde, scoorde drie keer. NAC was op dat moment echter niet de enige club die met een contract aan kwam Ook Beveren Waes het de kans niet onbenut een poging te doen om het Temeuzense talent aan zich te binden Behalve deze twee clubs stond er ook nog een afgevaardigde van het Belgische St -Niklaas met een contract te zwaaien NAC sprak Lauret echter het meest aan en zo kwam het dat de Terneuzenaar voet- baldomieilie in Breda vond. Aanvankelijk moest Lauret zich waar gaan maken in het B-elf tal. Dat lukte uitstekend. Lauret werd in dat seizoen meteen topscorer. Lauret: „Daarna volgde een reeks onvergetelijke wed strijden met het eerste team van NAC". Er was één duel bij dat voor Lauret negatief uitviel. Dat was de ontmoeting tegen ex-landskampioen Ajax. De ge blesseerde Lauret moest toen meespelen en kreeg tegen Barry Hulshof geen schijn van kans, hetgeen tot gevolg had dat Lau ret werd vervangen. Dit bete kende tevens het laatste optre den van Lauret in het eerste team van NAC. Het voetbalsei zoen was toen vrijwel afgelopen en het nieuwe contract aat Eu géne Lauret kreeg aangeboden, was met bepaald in overeen stemming met de ideeën die hij er zelf over had. Daar kwam nog bij dat hij duidelijk heimwee had naar Terneuzen. Lauret: „Ik zat in die tijd meer in Terneuzen dan in Breda. Ik kon Terneuzen gewoon niet mis sen. Ik heb voor mezelf de knoop doorgehakt en ben teruggekeerd naar mijn oude club". Voor Ter neuzen een welkome verster king. De Terneuzense equipe kon een fysiek en technisch sterke speler uitstekend gebrui ken. Vanaf die tijd is Eugéne Lauret ook steeds vaste keus voor het Zeeuwse elftal, waar van hij tevens aanvoerder is. Momenteel draait Lauret niet meer mee in de spits, maar ope reert hij als laatste man. Over de trainers die Terneu zen in het verleden heeft gehad, zegt Lauret: „Onze ex-trainers zitten bijna allemaal in het be taalde voetbal. Steehouwer bij Fyenoord, Knobel straks bij het Nederlands elftal en Meester bij NAC. Een teken dat het steeds mannen met kwaliteiten zijn geweest. Ook de huidige trainer, Cas Hubregtse is een zeer goede ■eiënmeester. Hij weet een on begrensde afwisseling te bren gen in zijn oefenstof". Over de kansen van Terneu zen in het volgende seizoen - eventueel een gooi doen naar een plaats aan de top van de tweede klasse - is Eugéne Lauret erg voorzichtig. Te meer omdat een andere steunpilaar van Terneu- 3 U 13£U* zen, Rinus Polderman, van ploeg J veranderde. Polderman gaat zoals bekend naar het Tilburgse Willem II. Lauret: „Maar wie weet. We hebben zeer goede A-junioren achter de hand, dus mogelijk staan we volgend sei zoen toch aan de top". (Van onze handboogmede- werker Cecs de Zeeuw) WESTDORPE - „Ik heb in deze sport nog geen enkele slechte ervaring opgedaan, ik heb zelfs nog nooit een pijl op mijn hoofd gehad en dat gebeurt wel eens bij een schieting op de staande wip", aldus de kerverse koning 1974 van de schuttersvereni ging St.-Sebastiaan uit Westdorpe, de heer George van Waes. Een titel die hij op maandag 27 mei j.l. voor de zesde maal in een tijdsbestek van twaalf jaar voor zich opeiste: „Neen tot keizer heb ik het nog nooit gebracht, daarvoor moet je drie jaar achter elkaar de koningstitel winnen om deze titel te mo gen voeren en dat is me tot nu toe nog niet gelukt". Plezierige herinneringen aan de handboogsport heeft hij ge noeg, behalve de genoemde ko ningschappen, waarbij het maar aan weinigen gegeven zal zijn hem te overteffen, noemt hij met een zekere trots in zijn stem het feit dat hij uitkomend in het zo genaamde „viertal" van St. Se- bastiaan met zijn collega's J. Bruggeman, A. de Beleir en A. Goethals in 1970, '71 en '72 de Zeeuws-Vlaamse titel won en tevens driemaal kampioen van Nederland werd in die jaren, iets wat zeer zelden gebeurt. Ook dit jaar zal hij in dit viertal, waarin Goethals is vervangen wegens verhuizing naar Noord-Brabant door een neef van Van Waes, de heer Th. van Waes, voor de hoogste eer gaan strijden. George van Waes, voorzitter van St.-Sebastiaan jubileert dit jaar: hij is 30 jaar actief lid van deze vereniging: „Er zijn dit j aar bij ons nog geen jubilarissen". Wordt daaraan nog aandacht besteed? „Och, er zal toch wel een jubileumschieting worden georganiseerd". Van Waes sch iet enkel op de staande wip en neemt minstens eenmaal per week deel aan zo'n schieting, niet alleen in Westdorpe, maar ook bij zusterverenigingen en soms op concoursen in België. Hij vindt zijn sport (behalve ja gen zijn enige hobby) niet zo duur. „Als je je inleg hebt be taald kun je ook terugverdienen en in de consumptietent kun je tenslotte net zo veel of zo weinig besteden als je zelf verkiest". Nog een hoogtepunt uit zijn schuttersloopbaan noemt hij het feit dat hij een paar jaar geleden tijdens een schieting in Axel onder de ogen van prins Claus en prinses Beatrix de hoogvogel af schoot, die hij daarna persoon lijk aan de prinses overhan digde. Als er in Westdorpe ge schoten moet worden hoeft Van Waes niet ver te lopen. De twee prangen van St.-Sebastiaan staan, om in schutterstermen te blijven, op schootsafstand van zijn woning op een door hem als landbouwer in gebruik zijnd weiland. Die twee wippen zou hij - en daarin staat hij niet al leen - graag uitgebreid zien tot drie. Dan zouden ook de grote concoursen in Westdorpe kun nen worden gehouden. Maar het huidige terrein is daarvoor ei genlijk te klem en men zou een aangrenzend stuk weiland erbij moeten kunnen krijgen. Als dat zou lukken dan zou die derde wip er zeker wel komen, dat zou financieel wel te verwezenlijken zijn. In de wintermaanden beoe fent Van Waes en vele andere van zijn collega's de sport in België, namelijk in een toren in Zelzate. Zo'n toren zou ook in Zeeuwsch-Vlaanderen ge bouwd kunnen worden, maar natuurlijk veel geld gaan kosten ,,en", zo zegt Van Waes, „tal van Zeeuws-Vlaamse verenigmgen zijn aangesloten bij een zoge naamd „Torenverbond" in Bel gië, onder andere in Zelzate. Stekene en 3t Gillis Waas We kunnen hierdoor toch ook in de winter gaan schieten en dat remt de animo tot het bouwen van een overdekte wtp in Zeeuwsch- Vlaanderen" In deze tijd van het jaar is zo'n toren echter met nodig en wordt op de vrijdagavonden door Van Waes - Alstk tijd heb - buiten geoefend ..Het is een eerlijke sport die ik zie als een ontspan ning en met graag zou willen missen" Vraag ik tenslotte naar zijn pnjzenkast die door al die successen toch wel rijkelijk ge vuld moet zijn zegt hij „Die heb ik (nog) niet De prijzen staan bij mijn zoon op zijn kamer". AXEL - Als alles volgens plan verloopt zal Axel in november 1H5 een modern zakencentrum 'ijker zijn. Na de bouwvakantie ovt jaar, begin augustus, start de Vastgoed Ontwikkeling Maat- Jthappij (VOM) te Arnhem, met «bouw van dit project aan het Kennedyplein te Axel. Het wichten is alleen nog op een be- ëbikking over geldelijke steun War de particuliere huurwo ningen. Zoals bekend wordt de onder laag van het in totaal ruim «00 vierkante meter vloerop pervlak omvattende project in beslag genomen door winkels en kantoren. In de bovenste twee 'agen, die voor bewoning zijn «stemd, zullen 31 flatwoningen I worden ondergebracht. Tot dusver heeft men hier Wekamerflats gepland, met een flate eetkeuken, die eventueel Mlt met de kamer in verbinding Jan worden gebracht. Verder Wikt men aan een badkamer «W ligbad en een handdouche, groot leefbalkon, terwijl de ?°te slaapkamer bovendien bij «woonkamer getrokken kan "den. Over de huurprijzen is o.i het nog niet helemaal eens, aar die zullen waarschijnlijk ssen f 275 en f 300 per maand sgon. Daar komen ae service sten, de kosten voor c.v. en «'gelijke dan nog bij. an de verhuurbare beneden- 'PPervlakte is 1495 vierkan ®ete,r bestemd voor een su- ,/ma1rkt' 1032 vierkante meter wr dagwinkels, 650 vierkante tiging in Axel voornamelijk ge richt zal zijn op levensmiddelen en dagverse artikelen, met daarnaast een beperkt non-food assortiment. Men dacht ook aan een vast personeelsbestand van ongeveer 40 mensen, terwijl er ook zo'n 25 30 part-timers werk zullen kunnen vinden. De Axelse middenstand reageerde den tiidens een hoorzitting van de zijde van de winkeliers geen duidelijke bezwaren ingediend. H ~fl 1 «eter 'en voor showroom of kanto on 1053 vierkante meter j: J tal toren. Onder de gega- steli v'nden we een bankin- S' een notariskantoor, een tess ef'een s"jtërij,een deliea- enzaak, een woninginrich- dn, 8eschenkenhuis en een hiL ian'n8bedrijf. De onder ton ,8en hierover zijn echter Y°loP bezig. v,.e tari'ddeling is in handen «en» R\e,laarskant00r Van Ke" Sim„„ u'l Delft- De firma eindP?Su" Terneuzen zal de uit luien ^ouw V00F rekening mP„ maar over de prijzen is een n m bespreking Binnen «nfir.iWeken hoopt men de fcdn7 ntp,a '"uecerr ;rvanhetvo- siiDeJ?! meldd< we al, dat de door Dpr' zo 6"ed als zeker hom»* Druvter in beslag ge- Won,.,), worden. Een teitsafri°?r van de publici- C llri8 van De Gruvter °en zelfs mee, dat de ves- TERNEUZEN - De minder- validen sportvereniging Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen komt nog niet helemaal van de grond. Sinds januari van dit jaar is een groep mensen aan het werk om ook minderval iden een kans te geven aan sport te doen. Maar het gaat nog niet helemaal naar wens. Voor een deel komt dat door de opstelling van de ge meente Terneuzen. Mevrouw Sleutel-Fröberg, secretaresse van de sportvereniging, zegt daarover: „Het is bijzonder jammer, dat we zo weinig me dewerking krijgen. Wanneer je ziet. hoeveel plezier de leden van onze vereniging aan het zwem men beleven, dat is geweldig. Sommigen waren nog nooit in het water geweest en voor hen is het natuurlijk helemaal een ge weldige ervaring. Maar de prijs, die we voor het zwembad moe ten betalen, is hoog De gemeente heelt er voor gezorgd dat we één uur per week het zwembad De Honte voor ons alleen hebben. Maar daar moeten we dan wel f 22,- voor betalen. Daarvan H zegt burgemeester Aschoff dan nog, dat het in feite goedkoop is. Want ze halen het er met dit be drag niet eens u'l Maar dat is volgens ons geen juiste redene ring. Het zwembad is er toch ze ker net zo goed voor minder val ide mensen. Moeten ze daarom meer betalen, omdat het zwembad een uur vrij moet zijn voor hen? Wij vinden van niet. Volgens ons moeten we gewoon evenveel als ieder mens beta len", aldus mevrouw Sleutel. De heer R de Smet, fysiothe- rapeut en eén der initiatiefne mers tot oprichting van de ver eniging, vult aan: „De gemeente vindt dat we het financieel zelf maar moeten opvangen. Ze zijn daar niet voldoende doordron gen van het belang van dat zwemmen. Het is niet alleen re creatie voor die mensen, maar ook een vorm van therapie Ik zie dan ook mensen vorderingen maken. Van één van de leaen hadden we een paar maanden geleden echt niet gedacht dat ze zover zou komen. Maar dat gaat erg goed" Maar het is niet alleen de ge meente, die de ontwikkeling van de mindervaliden sportvereni ging lichtelijk belemmert Me vrouw Sleutel „Bij de oprich ting hebben we iedereen, die met mindervaliden te maken heeft een brief gestuurd. Artsen, fy- lijice personen weten dus dat we be staan. Maar reactie krijg je van bijna niemand En dat is erg jammer, want juist via hen kun je de mindervaliden bereiken Maar om ons onduidelijke rede nen komt men er niet toe om mensen naar ons door te sturen. Misschien vragen ze zich wel af: zou die patiënt er inderdaad wel voor in aanmerking komen. Ze weten er waarschijnlijk nog te weinig van af". In de derde plaats zijn ook ue mindervaliden zelf er waar schijnlijk nog niet helemaal aan toe om te gaan sporten. 'T leden tal van de ver ligt zo tussen de tien en vijftien personen, en dat is dus niet zo erg hoog. Wel licht dat de contributie (f 10,- per maand) voor sommigen aan de hoge kant is, maar volgens de heer De Smet zijn er ook nog an dere redenen. Hij zegt daarover: „Er is veel drempelvrees Men sen vragen zich af, of ze dat wel allemaal kunnen of nemen ge woon aan dat ze het met kunnen. Anderen schamen zich voor hun lichaam. Dat hoeft helemaal met. want iedere medewerker is gewend om met mindervaliden om te gaan Weer anderen willen niet ingedeeld worden in de ca tegorie mindervaliden Vinden dat ze daar met thuis horen en ze willen zich om die reden met bij 'n sportvereniging met een der gelijke naam aansluiten. Dit soort dingen zijn er de oorzaak van dat we nog met een vnj klem groepje zijn. De mensen moeten er gewoon nog aan wennen", al dus de hr De Smet De minder validen sportvereniging houdt zich momenteel nog maar alleen met zwemmen bezig Gedachten zijn er om ook wat aan zaalsport te gaan doen De heer De Smet: „Naast het zwembad is een sportzaal, die op zaterdagmor gen met wordl gebruikt Missch ien dat wij er dan terecht kun nen Maar we weten nog met precies wat de mogelijkheden zijn Dat zijn we nog aan het onderzoeken Wel is duidelijk dat een en ander een vrij kost bare geschiedenis gaat worden Want er zal nogal wat materiaal denk bijvoorbeeld aan wedstrijd-rolstoelen, wanneer we aan basketbal zouden willen doen - aangeschaft moeten worden". „Maar", zegt mevrouw Steu- tel, „wanneer je ziet wat voor mogelijkheden je mindervaliden daarmee geeft. We zijn on langs in Oostburg naar een bas ketbalteam uit Brugge gaan kijken Er werd daar een demonstratie-partij gespeeld Die mensen zijn zo behendig in hun rolstoelen en hebben zich een geweldige basketbaltech- mek eigen weten te maken Dat is soms nog knapper dan wat een gezonde speler kan En dan zie je hoezeer die mindervaliden ge meten van het feit dat ook zij aan sport kunnen doen Dat is toch eigenlijk het doel van de vereniging gehandicapten ple zier laten beleven aan het beoe fenen van sport" Vanwege de vakantie-periode ligt de sportvereniging nu stil In september gaal men weer zwemmen, misschien ook wat aan andere sporten doen. wan neer er althans voldoende be langstelling, financiële midde len en medewerkers zijn De heer De Smet „We zouden bij voorbeeld graag de medewer king hebben van een ervaren zwem-instructeur Zelf zijn we daar uiteraard met voor opge leid en dan ben je ook maar be perkt En ook hebben we straks behoefte aan vrijwilligers, die wat aan de zaalsporten willen gaan doen Mensen die kennis hebben van de spelregels van bepaalde sporten, trainingen kunnen geven Hetgeen dan al lemaal wel pro deo gedaan moet worden Want we hebben geen geld om dergel tjke mensen te be talen" Wie interesse heeft kan eens contact opnemen Ook wie financieel wil helpen is van harte welkom En last but not least mindervaliden. die willen gaan sporten kunnen zich opge ven De vereniging kan nog best een aantal leden gebruiken Het adres mevrouw H Steutel- Fróber Bernard Zweerslaan 22 m Terneuzen. tel 01150-6841 GOES Een aantal enthou siaste jazz-liefhebbers uit Zee land. die er genoeg van hebben om voor het beluisteren van hun favoriete muziek uren te moeten reizen heeft in Goes een jazz club opgericht De jazz-club heeft onderdak gevonden ui een van de zalen van het ontmoetingscentrum De Veste aan de Keizersdijk m Goes Het is de bedoeling dat daar regelmatig |azz-muziek be luisterd kan worden die zowel door het huisorkest Whisper- not al dan met mei gastsol isten. ais door andere bekende Neder landse jazz groepen zal wor den gebrat hl De eerste jazz-avond wordt vrijdag 14 juni georganiseerd Het concert begint om 8 uur Op deze avond kan kennis worden gemaakt met het huisorkest Whisper Not. dat bestaat uit Theo Phil. Tenorsax. And ré van Schalk gitaar Menno Radema. piano Ko Polfhet bas en Henk Sinke slagwerk He! eerste half jaar zal er om de twee weken op Tijdagavrmd een concert zijn

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9