1 STAATSSECRETARISSEN VAN ONDERWIJS BEZOEKEN ZEELAND Stank bij smeerpijp kan worden verminderd Richttorens Vlaketunnel Goes raadslid wil behandeling van culturele nota uitstellen PvdA-kamerfractie naar Zeeland C. VAN LEEUWEN: AFVALWATER VERDUNNEN MET ZUIVER WATER Filatelisten sluiten seizoen Mzijnsraad Koopavond voor gehandicapten BEZWAREN TEGEN GEPLANDE UITBREIDING BOUWGROND IN MELISKERKE Family in Heaven niet verboden natuurkunde stad streek Nieuwe melodieën vanaf Lange Jan boo: s over onveilige watergangen Wolphaartsdijk AR-DELEGATIE BEZOEKT ZEELAND 's-H. Arendskerke Van der Have neemt bedrijfs gebouwen van landbouw- vereniging Melissant over Goes WEB „Wel kwetsend" Donderdag 13 juni 1974 luur kunde I technisch onderwijs. V*n een onzer verslaggevers) JUDDELBÜRG Morgen, I jrijdag, brengen de staatsse- (Ktarissen Veerman en Klein I (Onderwijszaken) een bezoek I nn Zeeland. De beide staats- I sfCretarissen zullen zich in I ten groot aantal onderwijs- I naagstukken, die zich in de I provincie voordoen, verdiepen. Iji, gezelschap van een aantal Zeeuwse prominenten, waar over de gedeputeerden Boersma en Van den Bos, zul len zij in Middelburg gesprek ken voeren met vertegenwoor digen van een aantal onder wijsinstellingen. Achtereenvolgens worden ontvangen: represanten van het hoger nijverheidsonder wijs, waarvoor een coneentra- tieplat. wordt voorbereid, af gezanten van de in oprichting zijnde school voor middelbaar sociaal pedagogisch onderwijs en vertegenwoordigers van de stichting middelbaar econo misch en administratief onder wijs uit Terneuzen. Verder krijgen de staatsse cretarissen een aantal concrete bouwplannen voor scholen on der ogen, o.m. voor de nieuw bouw van de MEAO-school in Middelburg, de nieuwbouw van de rJc. huishoudschool St.- Martha in Hulst en de nieuw bouw van de LTS in Terneu- Rond het middaguur spre ken de staatssecretarissen over het plan. voor de opbouw van een sportaccommodatie t.b.v. het samenwerkingsproject Midden- en Noord-Zeeland ten behoeve van de werkende jon geren. In Vlissingen (in het ge bouw van de hts) worden de staatssecretarissen geïnfor meerd over het hoger beroeps onderwijs in Zeeland, de le rarenopleiding, de behoefte aan een sociale academie en een school voor kunstonder wijs, alsmede een fysiothera peutisohe opleiding. Ook de studiefinanciering Komt ter sprake. Na gesprek ken met vertegenwoordigers van de Rijiks Pedagogische Academie te Middelburg, vindt een onderhoud met G.S van Zeeland plaats- Na afloop van de marathon is er een gesprek met de pers. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De filate listenvereniging „Delta-west" houdt vandaag de laatste ver gadering van dit seizoen. Zij zal bij deze gelegenheid een bestuursverkiezing hóuden- Kandidaten zijn de heren N Oskam en J. Minderhoud, bei den uit Souburg. De vergade ring wordt gehouden in ge bouw De Schakel te Middel burg en begint om 19.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Met in gang van het nieuwe kwartaal zullen de onderstaande melo dieën op het speelwerk van het carillon van de Lange Jan te Middelburg worden gezet. Op de hele uren speelt het carillon de melodie „De Zand man" van Brahms. Op halve uren klinkt een menuet van Haydn en op de kwartieren hoort men thema's van Von Wilm. markten GOES -KRABBENDIJKE, 12 juni 1974 Groene kruisbes- n export 168-176, ind. 40. per doos: Red Gauntlet IIX 72- 11 45-76. Sentga Sen-gana 0 75, II 47. Frambozen II 62. per kg: Red Gauntlet IIX 364. Groenten: per stuk: kropsla 11 HO. bloemkool 4 per kr. I 91- H II 59, 6 per kr. 43-86- B per t. 30-38, afw. 32-34. per bos: toten 39-47, uien 32-57, radijs 5-35., oer kig: oude aardappe len bonken 20, grote 5-8, nieu we aardappelen grote 72-101, telingen 53-56, kriel 52, Ispitskool 40-43. groene sav. 46-49, spinazie 56, rabar- I 98. II 66, peulen I 520- snijbonen 350-360, andij vie 28-78. postelein 52. hooi (Van een onzer verslaggevers) WAARDE/YERSEKE „Leg een pijp van de smeerpijp I MoerdijkWaarde naar de Oosterschelde en vermeng het afvalwater van West-Brabant en Shell Moerdijk met zui ver Oosterscheldewater, zodat het sterk verdund en met een beter aroma in de Westerschelde terecht komt". Dit idee, dat afkomstig is van de heer C. van Leeuwen van de tommissie leefbaarheid Waarde zou een sterke verminde- ring van de stankoverlast bij Waarde kunnen betekenen. Op het tracé wan de Bra bantse smeepijp staat bij Ber gen op Zoom een pompstation, dat het afvalwater nog een ex-tra duwtje richting de Wes terschelde moet geven. Vanaf dit pompstation zou een buis moeten worden gelegd over een stuk schor naar de Ooster schelde. Een afstand van onge veer vijfhonderd meter. Het afvalwater van West-Brabant met het zoute Oosterschelde water vermengen kan ook be tekenen dat er meer continu geloosd kan worden, en niet zoals nu: af en toe. Door die periodieke iozin-gen blijft er veel rommel in de pijpen ach ter, wat gaat verdikken en gaat gisten. Wanneer er dan een netuwe stoot water uit Brabant naar Zeeland wordt gepompt, wordt deze rommel meegesleurd en veroorzaakt bij de monding van de pijp een minder aangename geur. De heer A. Merles van het Deltainstituut: „Het afvalwa ter verblijft te lang in de pijp. Als er naar behoefte bijge mengd wordt, dan kan er con tinu geloosd worden. Dat lijkt mij een goede oplossing". Volgens de heer Van Leeu wen heeft zijn idee vijf voor delen. Die luiden als volgt: een kortere verblijftijd van het water in de pijp. Verdun ning van het water met als gevolg minder kans op de voor de inwoners van Waaide inmiddels bekend geworden „rotte eieren ludht", Door meer zuurstoftoevoeging een snellere afbraak van het ver ontreinigde water en tenslotte een verminderde aantasting van de schorren oostelijk van Waarde, De heer Van Leeuwen: „Wat kan er nou tegen zijn om een pijp te leggen naar de voor- radkamers van dat pompstati on. Het kan dan in plaats van bijvoorbeeld een keer per tien uur een keer per vijf uur de voorraadbak leegpompen naar de Westerschelde". De heer van Leeuwen wijst er verder nadrukkelijk op dat zijn op lossing slechts van tijdelijke aard is: „In afwachting van een definitief te bouwen zui veringsinstallatie, kan dit een vermindering van de hinder zijn". TERXEUZEN. 12 juni 1974 - Per stu-k sla 2 6-13, kas- bloemkool A 2 106-119, B 94, 1 34-80, afwijkend 35-53. Per is peen 69-104, kroten 38-47, I uien 34-40, asperges B 292- 58, C 131-199, afwijkend 132 3 blauw 160, per kilogram aardappelen Eerstelingen grote H10, Drieling 70-80, kriel K). Andij-vie 66-73, peulen 1 4-838, kaspr.bonen 402-454, rabarber 101, tomaten A 2 99- 110, sav.kool 23-36, kassnijbo- :.en 1 446-437, kassnijbonen irom 302-307, waspeen 110, asperges A 639, B 592, C 451, A blauw 453, afwijkend 373, AARDBEIEN PER DOOSJES 1 Gaunt led I 87-93, II 65-84, Gorella I 92-100, 2 71, Vola I '1-100, II 39-84, Tamella II 65. Appels Golden Delicious I Mat 80 55, 75 56-64, maat 70 8-03, maat 65 43-52, maat 60 II maat 80 48-59, maat 75 '1-59, maat 70 50-57, maat 65 J-49, maat 60 31-36, maat 55 01-40, Golden Delicious geel Mat 75 55 maat 70 52, Win- ton I maat «5 112-134, II Mat 55 49. Aan een onzer verslaggevers) middelburg d« wei- %sraad Middelburg heeft in 'o" brief zijn verontwaardi gt kenbaar gemaakt over i '®>t. dat er ondanks tragische lessen uit het verle- ien - nog niets ls gedaan aan behoorlijk® beveiliging ,l!> de watergangen en blus- 'veTS in Middelburg-zuid en "tnwendaele. We'zijnsraad heeft het P"* dat de watergangen op- fert ook in o-ktober 1973 on- „v- aandacht van B. en W. Ln v, aanleiding was vi hei verdrinken van een "'er Dinodag jongstleden is ""derom een kind lm een ken ,waterganeen verdron- Mj' *°lgens de Welzijnsraad dit overigens tevergeefs T 1373had !aten »st« 's ket gevaar van de tangen tegen te gaan, als gedeeltelijk zo ondiep bet de kinderen er als *are spelenderwijs ver- mee bunnen raken. Er biw=«n ""k banken bij de wa- bgen geplaatst dienen te re SS1' Waar oudere, of ande- «en jSaenen toez'cbt kun- 'rii'-ierw °P hpt spflen '#"1 De heer Merks heelt In no vember van het vorig jaar een onderzoek ingesteld naar de gevolgen van de afvalwaterlo- zing bij Waarde. In een recent verschenen intern rapport van het Delta instituu tte Yerseike geeft hij een aantal conclusies en wenken naar aanleiding van het onderzoek. Hij beveelt ondermeer aan de lozingen al leen plaats te doen vinden bij hoogwater en de eerste uren van afgaand water. Ook con cludeert hij dat de schorren van Waarde duidelijk onder invloed van de lozingen staan. Daar tegenover staat weer dat volgens zijn rapport het afval water zich snel over een groot oppervlak verspreidt. Of er bij Waarde ook vergiften zoals kwik worden geloosd is niet door het laboratorium onder zocht. Of de hoeveethede ge loosd afvalwater zijn gestegen sinds het in gebruik nemen van de pijp kon de heer Merks ook niet vertellen. We! wijst hij erop dat allerlei be nodigde feiten moeilijk terug te vinden zijn: „De gegevens, daar kun .ie bij verschillende instanties heel moeilijk ach terkomen. Dat is allemaal nog al duister". Het ligt in de bedoeling van het laborator! um om de metingen bii Waar de deze zomer te herhalen Gevonden Portemonnee nret inlhoud en 2 ban'kVuilietten Deze voorwennen zun afgege ven bij de politiepost. -V e, V' M;," r ":"pyxj "V:" i" ïtr*1' (Van een onzer verslaggevers) GOES Op vrijdagavond veertien juni wordt er in Goes een koopavond gehouden voor gehandicapten en bejaarden. De organisatie van deze avond is in handen van de Zeeuwse vrouwenraad en de Goese middenstandcentrale. Ook het Rode Kruis in Goes zal de helpende hand toesteken. Tot nog toe hebben zich honderd dertig gegadigden opgegeven voor deze koopavond. Niet al leen inwoners van Goes, maar ook uit Ellewoutsdijk, Schort en dorpskernen uit de ge meente. Door de medewerking van een aantal particulieren kunnen ook veel bejaarden of gehandicapten die slecht ter been rijn de koopavond mee maken. Het is ook mogelijk om vrijdagavond het stadhuis te bezichtigen. Na afloop van de koopavond ls er een bijeenkomst met een kopje koffie in het stadskan toor. Aan de gebeurtenis wordt muzikaal luister bijge zet door het jeugdmuziekkorps Excelsior UiL Goes. (Van een onzer verslaggevers). K. -r"ELLE Op het werk terrein van de aannemerecom binatie Vlaketunnel staan sinds korte tijd twee hoge houten gevaarten- Het zijn de richttorens die eind deze zo mer gebruikt gaan worden voor het afzinken van de Urn- nelelementen van de toekom stige Vlaketunnel. De tunnel moet in 1975 afgebouwd zijn. De torens die nu nog op de wal staan zullen straks op de twee zinkelementen worden geplaatst. Vanaf de torens wordt gericht op de wal om de juiste afzinkplaats van de tunneldeelen te vinden. De elementen, die nu in de bouw put liggen komen dan aan pontons te hangen zodat ze ergens tussen het wateropper vlak en de kanaalbodem ko men te hangen. Met de lieren die op de pontons zijn beves tigd laat men de elementen naar de bodem zakken. De richttorens zakken tegelijker tijd mee. Aan de hand van het water dat rondom de richtto rens komt te staan kan ook bepaald worden hoe diep de tunneldelen al zijn gezakt. Het afzinken zal omstreeks eind augustus begin september plaatsvinden. (Van een onzer verslaggevers) middelburg Een de.e gatle van arp-kamerleden, staten-gemeenteraads- en be stuursleden van de arp, brengt moTgen (vrijdag 14 ju ni) een werkbezoek aan Zee land In h«t kadör van de ar- p-actle „Wij komen terug". De delegatie zal zich speci aal verdiepen in problemen rond de Oosterschelde en in verband daarmee een excursie naar de werken in de Ooster- scheldemonding maken. 's Middags om 15.00 uur wordt: de delegatie ontvangen door burgemeester C. Pijl Hogewey van Reimerswaal, die de plan nen voor het gebied Rei mei.- waal zal toelichten. In de Prins van Oranje te Goes wordt 's avonds om 8 uur een bijeenkomst met kie zers en partijleden gehou den. Gevonden Zwarte brom fiets, donkerblauwe herenfiets en sleutel. Deze voorwerpen zijn afgegeven bij de politie post. (Van een onzer verslaggevers) KAJPELLE Het zaaizaad- bedrijf, kweekbedrijf en zaad- handel D.J. van der Have b.v. te Kapelle heeft de terreinen en gebouwen met de gehele bedrijfstnventaris van de coöp Landlbouwvereniging Melissant te Melissant overgenomen. Ook de aandelen van de opslagcentrale Melissant b.v. waarvan de coöp landbouw- vereniiging Melissant voor 50% mede-eigenaar was zijn door Van der Have overgenomen. Met Cebeco Zuid-West is een regeling getroffen zodat de dienstverlening aan de le den van de coöp Landbouwver- enlging Melissant op het ge bied van de voer- en con- sumptiegranen en de meststof fen op de gebruikelijke wijze voortgezet kan worden. Van der Have is één van de grootste zaaizaadbedrijven in ons land met 225 medewer kers. Het hoofdkantoor met magazijnen ia gevestigd te Ka pelle. De kweektechnische af deling te Rilland Bath. Verder zijn er magazijnen van het bedrijf gevestigd te Nieuwer- kerk-Schouwen Duiveland en Middenmeer. Supportersclub Er zijn plannen om in Goes een club op te richten voor Feyenoord enthousiastelingen. Een van de initiatiefnemers is de heer L. Huissen uit Goes. Het doel is om met een hele club mensen tegelijk op een goedkope ma nier door middel van een ge- zameiijke busreis de thuis wedstrijden van de Rotter damse voetbalclub te gaan be zoeken- Als vertrekpunt zail In principe Goes worden geno men. Maar bij voldoende deel name uit Walcheren of uit Zeeuwsch-Vlaanderen kunnen vandaar uit busreizen georga niseerd worden. De suppor tersclub in oprichting is tot het initiatief gedwongen door de stijgende benzineprijzen en het steeds duurder worden van de Nederlandse Spoorwe gen. Afscheid koster Vrijdag neemt de heer J. Nieuwdorp afscheid als koster van de Grote Kerk van Goes. Tijdens een bijeenkomst die om zeven uur 's avonds in de Grote Kerk begint, zal er door de hervormde gemeente een af scheidscadeau worden aange boden. De bijeenkomst zal af gewisseld worden door orgel spel en het optreden van het korps „Hosanna' Verkoping Door notaris Van Dissel te Goes werd dins dagavond ln de Prins van Oranje publiek verkocht het huis met schuur en tuin aan de Vogeienzangweg 22 te Goes. Koper werd de heer N. A. Walraven te Goes voor f 48.500,-. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het Goese ge meenteraadslid J. Kaboord, heeft gisteravond tijdens de vergadering van de culturele raad Does gepleit voor uitstel van de behandeling van de veelbesproken culturele nota. De nota ln definitieve vorm staat op de agenda van de eerstkomende raadsvergade ring van de gemeenteraad van Goes op twintig juni. De raadsleden hebben de nota nog niet ontvangen. „Er is geen enkel raadslid die de officiële nota al in zijn bezit heeft. Ik vraag me af of we die nota tijdens de komen de raadsvergadering al moeten behandelen. Moeten we als culturele raad niet zeggen: B. en W. kunt u dit niet een maand uitstellen. Mejuffrouw A. van der Leeden, eveneens lid van de culturele raad vond dat een dergelijk advies aan B. en W. van Goes buiten de competen tie van de raad ligt. De heer G. Menken, vroeg zich tijdens de vergadering in de Prins van Oranje af waarom er ei genlijk een tweede nota was verschenen- Ook vanuit de werkgroep wooncultuur en cultuurconser- (Van onze correspondente) MIDDELBURG Het Zeeuws Coördinatie Orgaan heeft in een brief aan de ge meenteraad van Mariekerke zijn bezwaar kenbaar gemaakt tegen het bestemmingsplan Pauwhoek dat tot 10 juni ter visie heeft gelegen. Het plan dat een uitbreiding inhoudt van het bestemmingsplan van het dorp Meliskerke met circa zeventig woningen gaat naar de mening van het Zeeuws Coördinatie Orgaan voorbij aan de bepalingen van het streekplan Midden-Zeeland. Mariekerke is daarin niet aangewezen als groeikern zo dat het redelijk lijkt te veron derstellen dat in de komende tien jaar hoogstens enkele tientallen woningen voldoende zullen zijn om de natuurlijke bevolkingsgroei te kunnen op vangen. In de toelichting op het plan is als motief aangevoerd dat de voortdurende vraag naar bouwgrond in Mariekerke noodzaakt tot een uitbreiding van geringe omvang. Het Zeeuws Coördinatie Orgaan meent dat de kwalificatie ge ringe omvang niet is te hand haven, indien men mede in ogenschouw neemt de aan de zelfde kant van het dorp Me liskerke in een eindfase ver kerende nieuwbouw van even eens circa zeventig wonin gen. Het Zeeuws Coördinatie Or gaan concludeert dan ook dat het plan zeker als forensen project zal gaan fungeren. Ook dit is in strijd met het streek plan dat voor dergelijke be bouwingen elders ruimte heeft gereserveerd. De zeer zware recreatie en urbaniserende druk die Walcheren onder vindt is een voortdurende be dreiging van hef landelijk ka rakter, aldus het Zeeuws Coördinatie Orgaan, dat er voorts op wijst dat de motive ring 'an het plan wel erg summier is terwijl bovendien een verslag ontbreekt van het onderzoek naar de economi sche uitvoerbaarheid van het plan. Het Zeeuws Coördinatie Or gaan verzoekt de gemeente raad het plan te verwerpen en het college van burgemeester en wethouders uit te nodigen een nieuw plan te ontwerpen waarin aan genoemde bezwa ren wordt tegemoet geko men. (Van onxe parlementaire redactie) DEN HAAG Ongeveer tertig leden van de PvdA- fractie in de Tweede Kamer brengen vrijdag een werkbe zoek aan de Zeeuwse en Zuid- ilollandse eilanden. De fractie- 'eden, die verdeeld over vier roepen uitzwermen naar 'voor wat Zeeland betreft) -irhouwen-Duiveland, Tholen en Noord-Beveland, zullen zich oriënteren op vier hoofd thema's: werkgelegenheid on pendel, recreatie, de kleine van de Oosterschei sluiting de. De groep die naar Schou- wen-Duiveland gaat (en ook een bezoek brengt aan het Grevelingenbekkenwordt om tien uur op het gemeentehuis van Zierikzee verwacht, al waar gepraat wordt met B. en W„ de directeur van het ar beidsbureau, een bestuurde! van de Industriebord NVV en •net raads. en statenleden over de werkgelegenheid. Daarna voligt een gesprek met de wet houder van onderwijs, 's Mid dag» volgt een boottocht op de scholen en (uiteraard) de af- Grevelingen, nadat de burge meester van Brouwershaven 'n inleiding over de problematiek van dit bekken heeft gehou den. Tenslotte praat de groep nog met het bestuur van het waterschap. Ook de groep, die Noord- Beveland bezoekt, begint (dit maal op het gemeentehuis van Kortgene) het werkbezoek met gesprekken over de werk gelegenheid. 's Middags wordt een kleine school bezocht. Ook gaat men naar een jachtwerf en een betonfabriekje, waarna de jachthaven wordt bezich tigd. Ook dit bezoek wordt afgesloten met een gesprek met het waterschapsbestuur Noord-Beveland. De „groep-Tholen" start na een ontvangst op het gemeen tehuis met «en bezichtiging van de werkplaats voor min- dervaliden Beto. Vervolgens net als in de andere groepen: gesprekken over de werkgele genheid. Na de lunch is er een gesprek met het waterschap Tholen over de Oosterschelde en tenslotte (over dezelfde problematiek) zijn er gesprek ken met actiegroepen als SOS en Zevibel. vering had men nogal wat kri tiek vooral op de inhoud van deze tweede aangepaste nota. Naar de mening van deze werkgroep en ook naar de me ning van de culturele raad zijn er te weinig adviezen en wenken van de raad in deze nota terug te vinden. Wethouder J.P. Lindenbergh trachtte de aanwezigen duide lijk te maken waarom er een tweede exemplaar was ver schenen". De heer Linden bergh: „We hebben gedacht in die tweede nota de adviezen op te nemen. Er kwam toen een tweede hoorzitting over de binnenstad. We wilden die no ta op die discussieavond ter sprake brengen. We hebben de opmerkingen van de culturele raad ter harte genomen. We zijn nu bezig met het opstel len van de definitieve nota. U moet maar rustig afwachten wat er uit de bus komt". Reactie vam de mejuffrouw Van der Leeden: „We ver wachten concrete dingen in een nota waarin iets van ons werk is terug te vinden. Behalve de culturele nota kwam ook een aanvullend subsidieverzoek van de kun stenaarsgroep WEB ter sprake. De groep die kort geleden een expositie inrichtte in de Gr >te Kerk in Goes heeft aan deze expositie een exploitatietekort overgehouden. Volgens d° woordvoerder van de groep de heer G. Heerebout was dit. vooral veroorzaakt door de on geschiktheid van de Grote Kerk als expositieruimte. Een andere reden was het gebrek aan koopkracht bij de Goese bevolking. Gewoonlijk gaat tien procent van de opbrengst van verkochte kunstvoorwer pen tijdens een WEB-expositie naar de gezamenlijke kas. De verkoop bleef echter beneden de verwachtingen- Het gebrek aan goede expositieruimte in Goes werd door verschillende leden van de culturele raad beaamd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het colle go van b en w van Middel burg zal het bestuur van de Stichting Cultuurspreiding Zeeland verzoeken om bij het programmeren van toneelvoor stellingen en dergelijken, in het vervolg rekening te hou den met de religieuze en zede lijke gevoelens van het pu bliek. Deze gevoelens kunnen maar al te gemakkelijk wor- der gekwetst, zo is het college gebleken uit benarde vragen van alle confessionelen aisme; de de liberale raadsfracties in Middelburg. Het ging over ee* voorstelling, in de stads schouwburg van het stuk 8 a- mily in heaven. Daarin wordt onder andere God de Vader als een soort Charley Chaplin- figuur voorgesteld, de maagd Maria als een frivole vrouw, terwijl Jezus wordt uitgebeeld door een masturberende acteur mei een cowboyhoed op. In hun antwoord laten b e/i w weten, dat zij de stichting Cultuurspreiding Zeeland zul len verzoeken, om ln het ver volg het publiek tijdig te in formeren over de inhoud van de voorstellingen die men over de provincie spreidt. Een re den om de toelaatbaarheid van de voorstellingen te regelen door middel van subsidievoor waarden zien b en w van Mid delburg niet, waarbij zij mede varen op het kompas van de Middelburgse Culturele Raad. Aan censuur van toneelvoor stellingen wordt in het gehee? niet gedacht. Middelburgs b en w betreu ren,met de ontstelde raadsle den, dat ar zulke voorstellin gen als „Famiiy in heaven" :n Middelburg worden gegeven maar tot een protest bij de verantwoordelijke instanties achten zij zich niet geroe pen ekamens GOES Voor net aipioma primaire opleiding dameskap- pen slaagden aan de scholen gemeenschap „De Vakschool" te Goes de volgende leerlin gen: A- van Belzen, M. A. van Bimmel, W M. van Bimmel en A. G. Schaap allen te Vlis singen; T, A. P Eversdijk te Kapelle, G. W. van Hekke ie Bruinisse, G. L. Huissoon te Arnemuiden, J. E. Kaaisteker te Ouwerkerk, J. G. Krijger te Kloetinge, T. E. Schipper en L. C. Soester te Middelburg, H- L. Schouten, M. J. van Stai, te Wemeldinge, M. L Verdon- ke te Goes. G. J. de Vrieze t» Zierikzee en J. J. Wisse te Kattendijke.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7