Mevrouw Kroché maakt heel erg lange dagen Vierde Kringoverwinning M. Pieterse prenslaiyjJ*:...** u contact WEDVLUCHTEN UIT DOORNIK HADDEN EEN TRAAG VERLOOP Uitslag wedvlucht uit St. -Ghislain IN GESPREK MET.. i - de Noord nv ïl Alblasserdam iMMMMÉÉÉHIMIÉIÉië Steffie Kroché-Temmerman N3 Verbouwde vestiging ABN in Oostburg geopend Religieuze kunst Vakantiewerk Amada -advokaat DONDERDAG 13 JUNI 1974 iessen-de Noord nv omvat :ot 60.000 ton d.w„ reparat,,' 1 esterverwerking en de fab i I voor de utiliteitsbouw. 5n aan den IJssel en Alblas b geschoolde technici: e reparatie zijn plaatsen vrij. t van deze funkties, bel dan n berichtje (in gesloten en- n der Giessen-de Noord nv dam. ngskomen. De adressen zijn sn IJssel en Dam 2, Alblas- BRESKENS- Wie doet het ze na? Al die tientallen vrou- I «en, die dag in dag uit aan de lopende band staan, het ene been op een verhoginkje, een vlijmscherp mes in de hand, een groot, waterbestendig geel voorschoot aan, een pierklein straaltje water dat constant op het werkblok spat en dan al die vissen. Honderden, duizenden, die met een paar sneetjes en een enorme haal met grote handigheid van al het nodige «orden ontdaan om keurige stukken filets te verkrijgen. Als ik op een mooie, zonnige I lentemorgen, innig tevreden met mijn lot, de zingende motor van de auto en mijn moeder (die ik niet zo vaak zie) naast me op de voorbank, heb ik er nog geen idee van wat me in Breskens weemaal te wachten staat. Zeeuwsch-Vlaanderen is nu op zjjn mooist. Kleurrijk, sappig, vriendelijk en rustig met onderweg 'n grootvader die met zijn kleinkind wandelt en een stouw die de wapperende was van de lijn haalt. Het contrast is dan wel erg groot, als we bij Diepvries Bres kens (directeur de heer H. van Hanegem) arriveren om te pra len met één van de dames, die I jaar werkt. Hier is alles drukte bedrijvigheid wat de klok I slaat. De firma, die een jaar of vier bestaat en de eerste twee ir alleen een visfileerbedrijf is, biedt werk aan ongeveer 85 I mensen, waaronder veel Turkse I vrouwen (wat natuurlijk de no- communicatiestoornissen t). Er worden allerlei vissen I aangevoerd uit Den Helder, Stellendam, Vlissingen, Bres- ïens en Zeebrugge, die gefileerd •orden, diepgevroren en dan «eer worden uitgevoerd naar i. Amerika, Italië en Zweden, rse vis wordt geëxporteerd I naat Frankrijk. Als wij komen, s het net koffiepauze. Iedereen rept zich naar de kantine, want to n bakje leut 's morgens gaat tr altijd wel in. Toch is er ie- nd, die stug blijft doorwer- i. Koffiepauze of geen koffie- ize. Dat is mevrouw Steffie Kroeké-Temmerman uit Hoofd- it. Voor ons is ze echt I wel bereid haar werkzaam- I heden even te onderbreken om I wat te vertellen over haar werk len haar leven. Een werkzaam le llen, want Steffie Krocké heeft linde 49 jaar van haar leven niet ■vaak met haar handen over el- kaar gezeten. Ze heeft een rond, I mendelijk gezicht, donker krulhaar en is één van de oudge dienden m het bedrijf, omdat ze er al ongeveer van het begin af aan werkt. Ze is getrouwd en reeft twee zoons van resp. 15 en 13 jaar Ze heeft in haar leven al »an alles gedaan. Niet alleen het awshouden, waar de meeste ge touwde vrouwen voor op moe ien draaien, maar ze heeft ook al meegewerkt op het land en ze heeft zich verdienstelijk ge maakt in een boomgaard. Daar plukte ze appels, sorteerde ze en pakte ze netjes in Iedere nieuwe dag begint voor haar 's morgens tussen halfvijf en halfzes. Op een tijd dus, dat de meesten van ons zich nog eens lekker om draaien. Eerst wordt de huis houding gedaan. Na een paar uurtjes stevig aanpakken (als andere vrouwen zich amechtig op hun eerste kopje koffie stor ten) is het tijd voor Steffie om naar Breskens te vertrekken, want daar begint om acht uur haar eigenlijke dagtaak. Schol fileren tot vijf uur, met een pauze van twaalf tot halfeen. Ze knikt eens bevestigend, als ze het hele rijtje opsomt. „Het wordt inderdaad wel eens ver moeiend". geeft ze toe, „want 's avonds moet ik thuis ook nog eens verder M'n man die bij een overslagbedrijf werkt, helpt me wel hoor Maar ja, de jongens zijn na het eten natuurlijk me teen verdwenen" Ze lacht eens goedmoedig „Hoewel ik ook echt wel om financiële redenen werk, zou ik toch niet de hele dag stil kunnen zitten Och, het werken hier houdt je jong Je staat tegenover al de meisjes en je praat eens en je hebt plezier met elkaar Bovendien moet ik nu ook aan anderen het vak le ren Nee. ik had het zelf nooit eerder gedaan, voor ik hier kwam, maar ik heb het snel ge leerd Dat moet ook wel, want we worden per kilo verwerkte vis betaald Dat is ook één van de redenen, waarom ik geen kof fiepauze neem. Bovendien houd ik helemaal niet van koffie", voegt ze er met een vies gezicht aan toe. „Ik heb er nog steeds geen spijt van dat ik hier ben gaan werken. Het bevalt me wel goed. Ga maar eens mee kijken", nodigt ze ons uit. We lopen voor zichtig door de bedrijfsruimte, want van alle kanten wordt er met wagentjes gereden en vis uitgestort. Ze gaat op haar plaats staan, pakt resoluut het mes, scherpt het even en geeft een flinke aal over de vis, die voor haar ligt. Binnen de kortste keren zijn de stukken filets in een bakje gegooid en zijn de res ten in een andere bak verdwe- Twee kistjes van 40 kilo moet 17 a 18 kilo filet opleveren. „Die resten worden gebruikt voor het voer van o.a. katten en nertsen", legt mevrouw Krocké uit, „in het begin heb ik me wel eens ge sneden hoor", zegt ze, handig zwaaiend met haar mes, „maar nu gelukkig niet meer" Ze pakt een nieuwe vis. „Of ik last heb van de vislucht?" Ze schudt ont kennend haar hoofd. „Nee hoor, dat valt erg mee. Als ik 's avonds thuiskom, gooi ik mijn kleren in de garage en trek 's morgens weer schone aan. Vermoeide voeten. Die heb ik wel, ja" (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN - Enorm sterk vliegen ook dit seizoen weer duiven van de liefhebber M. Pieterse te Wemeldinge. Er "1 dan ook heel wat moeten gebeuren wil de generale titel ton de Concoursbond Zuid-Beveland aan het einde van dit seizoen, evenals in het vorig jaar, niet in zijn bezit komen. Hij w°n dit seizoen reeds vier kringvluchten en alle met duiven ?eboren in het jaar 1972, waarvan zijn 72-236694 zowel op april en 28 april beide keren vanuit Beaumetz de erepalm "w zich opeiste. Maar ook op de grotere afstanden blijken jinduiven het te kunnen, de overwinning op Dourdan en nu 'we week vanuit Orleans - in de laatstgenoemde vlucht wint jd) bovendien zeer waarschijnlijk de 2e prijs provinciaal Mwijzen dat. bitslag Orleans: (CCZB), in °n.tL"ur!> 766 duiven, hoogste 'hiid 1145,54 meter per mi- 1 en 15 IW. Pieterse, 2 C. «gers Biezelinge, 3 P van Os 'toeke, 4 J. Hartman Goes, 5 J. Unii Kloetinge, 6 P. Butler o- 7 E. Mollet Hans- Jen, s W Visser 's Heer- Jjendskerke, 9 D Rijk Hein- «enszand, 10 W Krijne te i j'de, U L. Paauwe Krab- p,; 'ike, 12 Steenhardt- Goes, 13 M. Boudens u.endamme, 14 A. de Leeuw "tasweert. Kring Centrum uwsch-Vlaanderen v'°gen j ,u" Orleans 394 duiven. 1 J mui.. 1 u" Terneuzen (1152.5 dnm'' van Schilt West- li**' 3 H van de Hemel Phi- sf '"!y t D Dobbelaar Bosch- SliiS 5 A. Bouchout jr. 6 G. Snelders Sas van ena iLf de Uavour Sluiskil, 8 14,.en,z'erStoppeldijk, 10, V„l 15 J Haak Hoek, 11 K. ,,^1 Axel, 12 J de Mul Phi- W 1 F van Hoye Sas van C°ncoursbond vanuit Zuid- Doornik met 1 H Witte Kruinin- Zen tU"!?n 1 n wiue tsruinm- Re he,d 1222 24 mpm. 2 A 'v Knnnmeen 3 J Hartman ven Goes. 4 L. de Jonge K waden- damme, 5 en 11 Tjarks te Yer seke, 6 A de Leeuw 7 12 en 15 J Zandstra. 8 en 14 Gebr Dom- manchet allen te Hansweert. 9 H. van Noorden Kruimngen, 10 J de Klerk Hansweert, 13 J van de Vegt Kruinmgen Vanuit Beaumetz met 1247 duiven 1 J Pauwe (1041,23 mpm). 2 J en P Voots. 3 M Blok allen te Kruimngen. 4 G de Hond Goes, 5 E Vermast Yer- seke. 6P Willeboer Kruimngen, 7 G van Stnen Wolfaartsdijk, 8 H. van Stel Wemeldinge 9 en 15 J Hartman Goes, 10 M Pieterse Wemeldinge 11 W Raas 's Heerenhoek 12 A Snoek Kat- tendijke, 13 M Jeremiasse We meldinge 14 C Hermes Lewe- dorp Rayon West Zuid-Beveland vanuit Doornik met 231 duiven 1 L. de Jonge uit s- Gravenpolder (1206.76 mpm), 2, 3 en 6 J Fransse Lewedorp. 4 J Roelands Kwadendamme. 5 A van Bremen 's-Heerenhoek, 7 P Rijk 's-Heerenhoek 8 W Raas 's-Heerenhoek. 9 en 10 G vai Strien Wolfaartsdijk De Reisduif te Graauw in sa menwerking mei De Postduif te Lamswaai'b mei 63 oude dui I Geh' k stei 119 mpm), 2, 4, 5 en 9 L. van Vlier- berghen, 3 G. de Koning, 6 A. de Koster, 7 en 8 J van Denderen, 10 A. Bracke. Met 117 jaarlin gen IJ Valck (1021,99 mpm), 2 A Kamoen, 3, 4 en 7 L. van Vlierberghen, 5 H van Campen, 6 J van Denderen, 8 A. Verbiest. 9 Gebrs De Koster. 10 D de Koster Eerste de Beste te Schoon- dijkemet 91 duiven. 1 R Postma (967,35 mpm), 2 Ed Roelands, 3 H. Everaert, 4 AU, Pieters, 5 Ed. Willaert, 6 en 8 Th Casteels. 7 Aug. van Helsland, 9 A de Poor ter, 10 DE Nijs. Uitslag Kringvlucht van Krtng Oost Zeeuwsch- Vlaanderen vanuit Dourdan met 828 oude duiven 1 J van de Branden te Clingef 1245 -mpm), 2, 8 en 10 E Piessens Hulst, 5 Gebrs Smet Heikant, 6 J Dha- ms Hulst, 7 J E legeert Koe wacht. 9 W Verbiest Koewacht Mei een deelname van 395 jaar lingen 1 B Pilaet Clinge 2 R de La Ruelle Zuiddorpe 3 en 7 R Hendriks Hulst, 4 A de Koster Graauw 5 R van Goethem Kloosterzande, 6 P Rottier Hei kant, 8 J Jansen Hulst. 9 P van Looy en zoon Sint-Jansteen, 10 Ed van Goethem Heikant Eerste de Beste te Schoon- dijke met 49 duiven vanuit Or leans 1, 4 en 8 Klaassen-TaiUie (1060,55 mpm), 2 en 6 P de Hullu, 3 en 5 H van Kouwen- berg, 7 J Ptjcke. 9 J de Zwart 10 R Postma De Reisduif te Graauw (Or leans) met 23 duiven 1 Ed Mat- theijssen (1070 70 mpm). 2 en 5 A de Koster. 3 P Moorthamer 4 Th Weemaes. 6 en 8 Em Ver «traeten, 7 J van Denderen, 9 J Compiet, 10 P Bauwens Hoop te Biervliet (Beaumetz) met 215 duiven 1 Dingemanse en zoon (1012 08 mpm). 2 A de Ri.pvore 3 pp iC P Wopda 1 c en 6 H. de Dobbelaere, 7 A. Jan sen, 8 Blomma en Co, 9 C. Bre vet. Vanuit Doornik met 133 dui ven. 1, 3 en 9 H. de Dobbelaere (1149 80 mpm), 2H.de Krijger, 4 A. de Boevere, 5 A. Simonse, 6 en 10 J Lecluijze. 7 en 98 Blomme en Co Vanuit Orleans met 67 duiven 1 en 5 Van de Linde-Du Puy (1107.47 mpm), 2 W de Jonge, 3 Chr. de Graat 4 en 9 P Weeda, 6 J. Lecluijze. 7 Dingemanse en zoon, 8 A. de Boevere, 10 A. Neve. De SneUe Duif in Terhole met 48 duiven vanuit Beaumetz. 1 en 2 A. Ongenae (1095 - mpm), 3 M. Vermuë, 4 en 8 A. Hemelaar, 5 J. Schonenberg, 6 en 9 L. Hey- mans, 7 Hon. Colsen, 10 J As- selman. Steeds Sneller te IJzendijke vanuit Beaumetz met 227 dui ven, hoogste snelheid 1024,- mpm. 1 Th Cruson, 2 B Thange. 3 en 6 A Mussche. 4 J de Guyte- naere, 5 G Claeys, 7 C Note- boom, 8 Putter en zoon, 9 F Die- leman, 10 P Zeegers. Vanuit Orleans met 38 duiven. 1 en 6 Putter en zoon (1112 - mpm), 2 A. Noteboom, 3, 4,5,7 en 9 Reg. Thomaes, 8 en 10 G Claeys (Van onze correspondent) OOSTBURG - Ter gelegen heid van de opening van de ge heel verbouwde vestiging van de Algemene Bank Nederland in Oostburg heeft burgemeester A Schipper van Oostburg een en veloppe met Inhoud gekregen te bestpmmen voor een sociaal ol cl Itureel doel Distnctsdirec tear G Stübbe zei dat hij ge woonlijk alleen aanwezig is wanneer er een nieuwe vestiging wordt geopend Toch was het hem een genoegen naar Zeeuwsch-Vlaanderen te komen DOEL - De afgelopen week is het kernreactorhart van de cen trale Doel I opgeladen. Verleden week woensdag begon men met dat karwei, en toen zei men er een dag of vijf voor nodig te hebben. Dus moet de centrale inmiddels opgeladen zijn. Dat opladen is op zich niet zo'n erg spectaculaire zaak. De 121 brandstofelementen, met een to taal gewicht van 31,7 ton, zijn al geruime tijd aanwezig en bo vendien zo weinig radio-actief, dat zij met de blote hand aange raakt kunnen worden. Het begint allemaal een beetje gevaarlijkerte worden, wanneer de reactor in werking treedt, en dat kan nu vrij snel gebeuren. Normaal gesproken zes weken na het opladen. Ondertussen blijft er bij de bevolking in de buurt van de centrale een le vensgroot wantrouwen tegen het geval bestaan. Ondanks alle geruststellingen van deskundi gen, onder meer te horen ge weest in het televiesiepro- gramma „Heiligt Doel de midde len?", dat kortgeleden in België en in Nederland werd uitgezon den. Dat wantrouwen wordt ge voed door het feit, dat de bevol king niet weet, wat zij zou moe ten doen in het geval er iets*met de kerncentrale mis zou gaan. ledereen is ervan overtuigd, dat de centrale zelf wel een gedegen plan voor noodsituaties zal heb ben, en dat ook bij de Bescher ming Bevolking de nodige maat regelen zijn getroffen. Maar die plannen zijn niet bekendge maakt, en dus weten de mensen helemaal niet waar ze aan toe zijn. Daarom wordt er nu, onder meer in de Belgische pers sterk op aangedrongen, om de bevol king niet langer in het ongewisse te laten. En als er dan het een en ander wordt verteld, dan wel graag in begrijpelijke termen, zo vraagt men. Want aan het ge goochel met woorden als „rem" en „curie" heeft ook geen enkele buitenstaander iets. In België is men enigszins be zorgd geworden voor de reli gieuze kunst. Steeds regelmati ger verdwijnen er namelijk uit Belgische kerken kunstwerken. Zo vaak. dat de Nederlandse Kuituur-minister nu speciale maatregelen wil gaan nemen, om een en ander in de toekomst te voorkomen. Verleden week verdween uit de Smt- Johannes-Evangelist in Luik een gedeelte van een zogeheten „Sedes-Sapientiae"-beeld uit de dertiende eeuw Van de zit tende Mana-figuur werd het kindje Jezus met wereldbol en kruis verwijderd Het was de zo veelste diefstal van religieuze kunst dit jaar In april verdween een Maria-beeld in Oostakker In diezelfde maand één in Ko- ningshooikt. In mei werden twee beelden meegenomen: een Ma ria in Heppen en een Catharina in Ruisbroek In Onze-Lieve- Vrouwe-Lombeek namen deven er rustig de tijd voor om een aan tal beelden uit een ratabel te za gen. Vandaar de speciale maat regelen die de minister wil gaan treffen. Wat hij wil gaan doen is nog niet duidelijk. Scholieren en studenten, die zich de komende zomer in ons land met vakantiewerk zullen gaan bezighouden, krijgen be taald volgens de wettelijke minimumloon-maatregelen. Aldus heeft minister Boersma kortgeleden verklaard. In België is men zover nog niet. En ieder een, die wel eens vakantiewerk gedaan heeft, weet hoe vaak er dan misbruik van vakantiehul pen wordt gemaakt. Waarbij de goede werkgevers uiteraard niet te na willen spreken. Een Belgi sche vereniging zonder winst oogmerk is zich nu aan het be zighouden met hulp aan vakan tiewerkers. Men geeft een brochure uit, waarin wordt ge wezen op de rechten en plichten van zowel vakantiewerker als werkgever. Bovendien kan men bij de vereniging aankloppen, wanneer men als vakantiewer ker onenigheid bij zijn baas krijgt. De vereniging zal zich dan voor het recht in zetten. Voor wie van plan is deze zomer in België zijn vakantiegeld te gaan verdienen, geven wij hier het adres van „Hulp bij Toe risme": Langestraat 31, Blan- kenberge. De linkse politieke partij in Vlaanderen „Alle Macht Aan De Arbeiders" (AMADA) blijft in het nieuws Verleden jaar okto ber werden de beide jonge dok toren Kris Merckx en Michiel Leyers, animatoren van deze maoïstische partij, in het Ant werpse gerechtshof veroor deeld Bij die zaak was het tot ongeregeldheden gekomen, waarbij er rake klappen vielen tussen de rijkswacht en AMADA-aanhangers Ook de verdediger van de doktoren, AMADA-hd Koen Rombouts (27) was m het slagveld terecht gekomen Voor zijn optreden daar nu, werd hij gedaagd Vol gens de beschuldiging had hij de heren rijkswachten uitgeschol den, één van hen in de wurg greep genomen en een ander een dreun verkocht Vandaar dit merkwaardige proces, waarbij de advokaat in het beklaagdenbankje moest plaatsnemen Zoals te verwach ten viel, was de beschuldiging nogal overdreven Wat Rom bouts in feite gedaan had, was een rijkswacht beetpakken, die een op de grondliggende demon strant. met zijn gummiknuppel aan het aftuigen was. Hij bleek ook helemaal niet gescholden te hebben. Dus wat dat betreft was het proces niet zo spectaculair Veel belangrijker waren een aantal andere zaken, die naar voren kwamen het optreden van de rijkswacht was ronduit erg onverstandig geweest. Toen de demonstranten niet snel ge noeg de zaal verlieten, waren ze er op in gaan hakken. Terwijl de mensen de zaal eenvoudig niet sneller door de twee smalle deurtjes konden verlaten. Mis schien staat de rijkswacht wel niet zo erg positief ten aanzien van de AMADA-mensen en hu ideeën? Zelfs aanklager mr Georges Impens. die je niet bepaald een communist kan noemen, trok min of meer partij voor zijn con frater Hij zei „De jongere gene ratie staat kritisch ten aanzien van de gezagsuitoefening en zij heeft gelijk Koen Rombouts is een rechtschapen, open en eer lijk man, die onze volle achting verdient Sommige van zijn stel lingnamen zullen ons schokken, maar dat neemt niet weg, dat hij dmgen te zeggen heeft, waar voor wij hem dankbaar moeten zijn" Het vonnis was miniem Het hele grapje kost Koen Rom bouts 3000 frank Maar het bete kende wel een overwinning van AMADA op de rijkswacht, die bij dit proces ovengens ook weer op volle oorlogsterkte was uit gerukt Er deden zich geen inci denten met de 30 AMADA- aanhangers voor (Van onze duivensportmede- werker) TERNEUZEN - Een zwaar bewolkte hemel waaruit elk moment een regenbui zou kun nen neerplensen hing in de vroege morgenuren van Hemel vaartsdag dreigend donker bo ven Doornik. Ook boven Zeeuwsch-Vlaanderen en de te vliegen luchtlijn hetzelfde be eld, met als gevolg dat de duiven in de manden bleven en de los sing enige tijd werd uitgesteld. De convoyeur-begeleider van de duiven uit Kring West Zeeuwsch-Vlaanderen loste de duiven om 9.40 uur, Kring Cen trum daarentegen deed dat pas om 12.30 uur Vrijwel overal kwamen de duiven traag en werden hier en daar nog al wat achterblijvers gemeld die pas de volgende dag op hun hokken te rugkeerden. Uitslagen uit Doornik: Vrije Vlucht te Sasput met 44 duiven 1 en 4 P Dierendonck. snelheid van de eerste prijswinnende duif 1085 - meter Der minuut. 2. 3 en 8 P de Poorter, 5 H. Calon, 6 en 7 C. Boogaard, 9 Iz Leenhouts, 10 C. de Wever. VZV te Hoofdplaat met 98 duiven. 1 A. van de Broeeke (1101.- mpm), 2 A. Gernaert, 3 A. den Hamer, 4 Seijnesael-R., 5 Th. van de Velde, 6 A. Dierick, 7 en 10 E. Temmerman. 9 M. Ver- meire. Eerste de Beste te Schoon- dijkemet 85 duiven. 1 C. Jansen. 1063.- mpm, 2 S. Taillie, 3 Klaassen-Taillie, 4 P Raas. 5 en 10 G. Dobbelaere, 6 R Postma, 7 Gebrs. Huigh, 8 S. Huijgh, 9 J. Pijcke. Recht voor Allen te Sluis met 56 duiven. 1, 2 en 9 J Lauret (1108 - mpm), 3 O Moens, 4 J Wage, 5 E Coppens. 6 J Van Nijhoff, 7 G de Meijer, 8 J De- zutter, 10 J Stabij. Combinatie Axel-Stoppeldijk met 175 jaarlingen. 1 Fl. van Ac ker 1254,37 mpm, 2 F Schoof, 3 en 7 M Klaassen, 4 en 5 P de Bakker, 6 en 8 E Boeijkens, 9 J Giele, 10 W Dobbelaer Met 54 oude duiven 1 G Koekkoek (1290.58 mpm), 2 en 5 J de Enge lsman, 3 Fl van Acker, 4 en 6 A. Arens, 7 J Giele. 8 J Fruyttier. 10 J Verstraeten De Eendracht te Terneuzen met 149 duiven 1 en 2 C Rouw (1260 - mpm), 3 H Koch en zoon, 4 E van Es, 5 J Geelhoedt, 6 G van Houdt, 7 en 10 R. van de Veeke, 8 A. Vroegop, 9 A. Diele- man Wedvluchten vanuit Quie- vram Nieuw Leven te Koewacht met 85 jonge duiven len 3 Rob van Hijfte 2 en 5 Ch Suy, 4 A. Geers, won verder 7,8 en 10,6 P Van Gijsel, 9 A Martens Met 20 jaarlingen 1 en 6 F de Maaier, 2 G deCaluwé, 3en 7 Fl. Bonneen Co., 4. 8 en 10 J de Bruijne, 5 J Elegeert. 9 Aug Rombout Oude Duiven len 4 F de Maaier, 2 en 3G deCaluwé, 5 J de Schepper De Snelle Duif in Terhole met 42 duiven 1, 4 en 6 Hon Colsen 1247 - mpm. 2 en 10 J Asselman, 5 Fr Roelands, 3 en 8 J Scho nenberg, 7 L. Heymans. 9 All Beaurain zo zei hij „Hoe hier het kantoor geleld wordl door de heer F Ha genaar mag een voorbeeld vooi anderen zijn Het enthousiasme straalt af op zijn medewerkers Wanneer mede hierdoor de ves tiging blijft groeien, zal er zelt nieuwbouw gepleegd moeter vorden" Nadat de burgemees 1>or het draaien aan een sloi 'ik geopend had kreeg hij Jt n'eloppe met een cheque van I 1000,- Hij zei later nog mee te delen voor welk doel het geld besteed zal worden TERNEUZEN - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers hield een wedvlucht vanuit St.-Ghislain. Deze vlucht werd niet in provinciaal verband ge houden. Uitslag rayon A. Deel name 775 duiven I en 3 W Da lebout te Nieuwerkerk. snelheid eerste prijswinnende duif 1065.2» meter per minuut: 2 P Flikweert te Zierikzee. 4 B de Ruiter te Nieuwerkerk: 10. A Stoutgesdijk; 9. T Mays beiden te Zierikzee. Rayon B Deelname 396 dui ven, hoogste snelheid 1077 76 mpm 1, 5, 6 en 7 P de Wilde; 2 1 en 10 D Polderman 4 W Burgers allen te Oud-Vosse- meer 8 J Hoi te Tholen, 9 I Berkey te Oud-Vossemeer Ra yon C met 990 duiven 1 A de Poorter (1147 44 mpm 2. H Schautteet,3 C Klaasse allen te Breskens, 4 en 7 L Lievense, 5 W Daane en zoon beiden te Vlis singen. 6 en 9 Lievense-W 8 L. Heyt, beide te Westkapelle; 10 H Buys te Middelburg Ra yon D met 686 duiven 1 en 2 en 6 J Duynkerke te Borsele hoogste snelheid 1098 22 mpm 3 P Kesteloo 4 J Verburg 5 J Mmneboo allen te Kortgene, 7 H Mondeel te Borsele 8 G van Liere te Kortgene 9 J Janse te Borsele 10 P Wilderom te Kortgene Rayon E met een deelname van 515 duiven, snel heid eerste prijswinnende duif 1112 30 mpm 1 2 en 4 J van de Velde te Yerseke. 3 C van Oosten te Krabbendijke 5 C Clement te Krabbendijke 6 Ph Steketee 7 en 9 J de Koeijer 10 C Hoebeke allen te Yerseke Rayon F met 107 duiven 1 W de Putter te Axet 11117 34 mpm 2 4 en 7 Gebroeders Zegers te Terneuzen, 3 D Deurwaarder. Othene. 5 A de Bruijne te Ter- neuzen, 6 en 9 H de Feijter te Axel. 8 en 10 A. Meeuwse te Terneuzen Dourdan De Voorwaarts te Zaamslag-Veer met een deel name van 190 duiven, hoogste snelheid 1119 - mpm 1 D de longe 2 Bareman - De Blaey 3 J Bakker 4 en 8 mevrouw Wie- land - De Zwart, Axel. 5 W de Putter uit Axel 6 en 7 H Scheele. 9 Fr Scheele 10 Combinatie Harms - Goossen te Axel EMM te Terneuzen met 140 duiven, hoogste snelheid 1145 2 mpm 1 en 8 P Scheele 2 W van Hoeve, 3 6 en 7 Gebrs Zegers 4 D Deurwaar der, 5 A Meeusen, 9 A Sch eele. 10 J van de Bergen

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11