Terneuzen kan als borg worden aangesproken SPORTRAAD PRAAT OVER SPREEKUUR MODELKAMER VERKOOP Vertier voor groot en klein op recreatieterrein t Vroon Maand geëist voor dodelijk ongeluk STICHTING VERPLEEG- EN RUSTHUIZEN Ideeën WONINGINRICHTING B.V. Speeltuin Roeivijver Restaurant stad streak Schelde jazz festival geopend HUREN Na planten bomen Gentse milieu activist vrijgesproken Zeer aantrekkelijke zomeraanbiedingen, tegen zeer speciale prijzen. Profiteer van deze aanbiedingen, en kom beslist even langs. Tot ziens bij: VfAf ZEELAND Weekenddienst Stemredactie Dr. Vermei re secretaris bisdom Roinmelniarkl Goes Zaterdag o juni 1974 medische dlens,e HUISARTSEN Aardenburg en Onstt, B0kt?r„F.. Loost e I straat 53 te Oost'h 01170-2121. b )Urg, Ie Axel Dokter Schilt^, 1777, b.g.g. 01157^^ Biervliet, Hoofdplaat en r. dijke Dokter A r, Beursstraat 6 te IJ»i!21 tel. 01176-1266. Uzet*3iJ Borssele en Nieuwdorn I praktijk van dokter wordt waargenomen dokter Sterrenbure Nieuwdorp, tel. ®m, 12327. 011 Breskens en Groede rw, H. Hauer te Breskenf* 01172-1566. Hl Cadzand, Retranchement - en Zuidzande j)T"J Bom te Cadzand. tel. 011^ 1366, Clinge, St.-Jansteen en KI wacht Dokter Br- teü. 01140-2361. Driewegen, Hoedekenske •s-Heerenhoek en Ovezi. De praktijk van de hu- artsen J. Geldof, J. Kole en H. Zwartelé wórdt tot maandagochtend 800 uuri waargenomen door dokter S Wöstmann, Nieuwstraat 18 te Ovezande, tel. Olijf 450. Goes Dokter J. van Feen, Oostsingel 118, tel 5003. Hoek, Philippine en Sluis. Dokter H. Hofstee, .TnlU nastraat 2 te Hoek, teil 01154-1345. Hulst - Dokter W. Giele Grote Markt 11, tel. 2969. Kloetinge, Wemeldinge, pelle-Biezelinge en Kat, dijke Dokter Vreesr. in te Kapelle. tel, 01102-1290. :e Kloosterzande Dokter jü. Buwalda, Clooeterstraat 12, te Hontenisse. tel. 0114 1277- Tot maandagmor 8.00 uur. Middelburg Dokter J. de La Hayze, Seisdam 22, 14305 (zaterdag) en doktL P. Schram, De Krammer 14, tel. 14664 (zondag), Visi^ aanvragen voor 10.00 ut Spreekuren voor dringeni— gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur. Reimerswaal Dokter J. de j Beij te Hansweert, te 01130-1344 voor de dorp ter J- Kamps te Rillan Bath, tel. 01135-343 voor Hansweert en Yerseke. Dot dorpen Krabbendijke, ningen en Riiland-Bath. Sas van Gent Dokter F, Puylaert, Oostkade 19 te van Gent, tel. 1366. Terneuzen Dokter P. Nijs, ten, Anna Bijnsstraat 25, tel 01150-2324. Vlissingen Dokter G, de Graaf, tel. 2121 (tot zater dag 24.00 uur) en dokter A van Dijk, tel. 3459 (van za terdiag 24.00 uur tot zonda 24.00 uur). Visites aanvra gen vóór 10-00 uur. Spreek uren voor dringende geva' len /an 12.30 - 13.00 en va 17.30-18.00 uur. Wolphaartsdijk, 's-H. Arend., kerke en Heinkenszand Dokter H. v. Maanen te Heinkenszand, tel. 0110 1234. TANDARTSEN O.-Z.-Vlaanderen Tandarl- P. van Mieghem, Scheldekanl de 58 te Terneuzen, teil 01150-2685. Spreekuren za-1 terdag van 10.00-10-30 en van 18.00-18.30 uur, zond van 12.00-12.30 uur. W.-Z.-Vlaanderen Tandart. N. Janssen te Aardenburg., tel. 01177-1380. Spreekuren] zaterdag en zondag van' 12.00 - 12.30 uur. Walcheren - Tandarts C. West-] veer, Loskade 2i te Middel burg, teil. 01180-26694-1 Spreekuren zaterdag van I 9.00 10.00 uur, zondag van| 11.00-12.00 uur. Z. en N.-Beveland Tand-1 arts E. Klinkert Turfkade 15 te Goes, tel. 01100-6504. Spreekuur zaterdag en zon dag van 9.00 - 10.00 uur. dierenartsen N.- en Z.-Beveland Dokter M- Gaakeer te Ovezande, tel. 01195-283. O.-Z.-Vlaanderen Dokter J- de laas, Axelsestraat 108 Ie j Zaamslag, tel. 01153-1366 en dokter A. de B.lok, v. Mid- delhovenstraat 10 te Axel, tel. i)53-1366. Walche.-en en deel N.-Beve- land Dokter J. Klok Ie Oost-Kapelle, tel. 01188- 1443. Consult alleen na tele fonische afspraak. W.-Z- Vlaanderen Dokter W. Kapsenberg te Sluis, tel- 01178-1225. APOTHEKEN Goes Goese apotheek, tel- 7i04. Middelburg Apotheek A Ringeling, Lang-e Delft W 1 tel. 12538. Terneuzen Apotheek KJaa,_ een, Winkelcentrum Zul po-lder, tel. 01150-2090. Vlissingen Apotheek J- va de Sande, Badhuisstraat Ju- 32, tel. 2066. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis - Zr An cd» te Aardenburg, tel. vri 1746- Biervliet, Breskens, Hoofdplaat, Schoondijke IJzendijke Zr. Domini® Molenstraat 11 te Uzen ke, tel. 01176-1341. Ellewoutsdijk e.o. Jongejan Sinke, Vinkeho te Heinkenszand, tel. v' 1696. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Goese sportraad gaat op haar eerstvolgende ver- piering na in hoeverre er in Goes behoefte bestaat aan een we kelijks sportspreekuur. De Goese sportraad zal dit bespreken op ünsdag elf juni in hotel de Korenbeurs in Goes. De aanvang van fee openbare vergadering is acht uur. van de Westerkerk- Daarvoor was men ondergebracht in een kleine zaal van hotel Ocken- burgh. De vereniging heeft nu het plan opgevat om schaak cursussen te gaan organiseren voor de Goese jeu-gd van twaalf jaar en ouder. Deze cursus zal gegeven worden door de sterkste Zeeuwse schaker Cor Jansen- Hij zal geassisteerd worden door Goe se schakers. Mede met het oog op deze activiteit vraagt de vereniging om een ruimte die geschikt i-s om de schaaksport te bedrijven en die verhuurd wordt door de gemeente tegen het zelfde tarief dat andere sportverenigingen moeten be talen. Wil men in Goes een sport- jpreekuur en kan dat ook ge- ifjiiseerd worden- Met de in- gelling van zo'n spreekuur w Goes de vierde gemeente 3 Nederland zijn. Een van de jeden waar een sportspreek- uur behoorlijk draait is Haar lem. Elke maandagavond tref- ln trimmers, recreatie- en topsporters in deze stad elkaar tijdens een spreekuur dat ge leid wordt door een arts, een lerares lichamelijke opvoeding B een fysiotherapeut. Officieel heet dit gebeuren: „Het me- èsch sportconsultatiebureau". Ook in Amsterdam draait er een sportspreekuur met groot aces. Er kunnen sporters net letsel terecht voor bege leiding en het is te allen tijde mogelijk om specialisten te plegen over bepaalde talen. Naast het behandelen van iportletsel houdt het bureau in Haarlem zich ook bezig met trgometrie en voedingsiproble- matiek. De ergometer is een speciale fiets waarmee de maximale belasting van een sportvrouw of sportman bere kend kan worden, behalve het sportspreekuur komt tijdens deze vergadering nok de Goese schaakvereni ging aan de orde. Deze vereni ging heeft om een eenmalige subsidie van ruim negentien honderd gulden verzocht. Ver der vraagt de Goese schaak- dub om een ruimte waar de Wen deze denksport kunnen beoefenen. 0p het ogenblik houdt de Goese vereniging ha-ar schaak- ivonden in de vergaderzaal Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door net KNMI op vrijdag om 18.00 uur. Zonnige perioden, ooik enke le buien en vrij koud. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zondag: aantal uren mir 210 uur. min. temp. om streeks 7 graden, max. temp: Mstreeks 15 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent, karos JP een geheel droog etmaal: procent. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met het oplaten van een tros ballon netjes waar aan een bord met de naam tweede Schelde jazz festival Terneuzen was beves tigd heeft drs. R. C. E. Barbé, wethouder van culturele zaken in Terneuzen, dit evenement vrijdagavond officieel van start doen gaan. In zijn openingstoespraak zwaaide wethouder Barbé de initiatiefnemer van het jazz festival, Frank Koulen, lof toe. Zonder de contacten van de heer Koulen met de jazzwe- reld zou het volgens de heer Barbé niet mogelijk zijn dit festival in Terneuzen van de grond te krijgen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeente Terneuzen zal niet deelnemen in een overeenkomst die de „garantiegevers" van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland, en wel een aantal Zeeuwse gemeenten en de provincie, zijn aangegaan. Desondanks kan Terneuzen, hoe wel deze gemeente de enige uit de „club" van garantiegevers is, die financieel buiten schot wenst te blijven, toch als borg worden aangesproken indien de stichting Verpleeg- en Rusthuizen onver hoopt niet m staat zou zijn opgenomen leningen en de rente daar over te voldoen. Zulks zal het geval zijn als de stichting in betalingsmoei lijkheden komt, die zoals dan zal moeten blijken uit de rapportering van externe ac countants veroorzaakt zijn door verliezen die op een van de vestigingen van de stich ting in Terneuzen zijn gele den Voorheen was de af spraak zo, dat in principe alle ..borgen" konden worden aan gesproken als er ergens in het uitgebreide werkgebied van de stichting betalingsmoeilijk heden zouden opdoemen. Met de provincie Zeeland en met de Zeeuwse gemeenten, die de miljoenenleningen van de stichting Verpleeg- en Rust huizen hebben gegarandeerd, is nu een nieuwe overeen komst aangegaan, waaraan Terneuzen zoals gezegd echter niet wenst deel te ne men. Volgens de nieuwe over eenkomst wordt alleen die „borg" aangesproken die zich financieel ten aanzien van een bepaald verliesgevend object neeft verplicht. Dit werd gisteren meege deeld in de vergadering van het algemeen bestuur van de stichting Verpleeg- en Rust huizen, Zeeland, die werd ge houden in Ter Valcke in Goes. Van de kant van het gedele geerd bestuur werd overigen» meegedeeld dat de stichting nog nimmer in betalingsmoei lijkheden verzeild is geraakt. Het ziet er ook niet naar uit dat dit ooit zal gebeuren. Terneuzen kwam ook ter sprake in verband met de kwestie die daar vorige week is derezen rond de vaststelling van de huren van flats, die door de stichting worden geëxploiteerd- Volgens de voorzitter van de stichting, de heer A. J. Kaland, is er ken nelijk bij de informatieover dracht naar de bewoners toe iets mis gegaan. De stichting, zo beklemtoonde de heer Ka- land, had met meer begrip dan men soms bij particuliere wo- mngexploitanten ontmoet, de zogenaamde „bewonerscom missie" van het bewuste com plex woningen ingelicht. De bewonerscommissie, aldus de heer Kaland, is echter blijk baar in haar voorlichting aan de huurdersgemeenschap op een andere toer gegaan. „Wij zuilen nu alle huurders apart een brief sturen, waarin pre cies wordt uiteengezet hoe wij tot de nieuwe huiurvaststelling zijn gekomen", beloofde de heer Kaland. De in Terneuzen opgedoken berichten dat de bewoners van het verpleeg kundigenhuis buiten de huur- maatregel zouden vallen mis sen in ieder geval elke grond, aldus het bestuur. (Van onze correspondent) GENT Leon Laureis, voorzitter van het Milieu-co mité Kanaalzone is door de rechtbank te Gent vrijgespro ken van een overtreding van het scheepvaartreglement. Zo als gemeld had hij 's nachts bomen geplant op een plaats wiaar men bezig was een in- steekhaven aan te leggen voor het Kanaal van Gent naar Terneuzen. De actie was ingegeven door de overweging, dat de in- steekhaven grote hinder zou veroorzaken vüot de psychia trische inrichting in de buurt en er dus niet modht komen. Door deze actie kwam het mi nisterie op de plannen terug. Ondertussen kreeg de proce. dure een normaal verloop en werd Laureis voorzitter van 't comité door de politierechter te Zelzate veroordeeld tot een boete van 720 B.frs. „Wegens de aanleg van een obstakel in de bedding van een waterweg". Er werd tegen dit vonnis beroepaa ngetekend op grond van het strafrechte lijk begrip van noodweer om dat de luchtvervuiling te Zel zate steeds maar erger werd. De rechtbank te Gent heeft nu een vonnis geveld dat deze zaak geen vervolging verdiend omdat de samenstellende ele menten van een misdrijf niet aanwezig waren. (ADVERTENTIES) h DEN HAAG De water- ™gten van vrijdagmorgen, "Negedeeld door riikswater- U*: Konstanz 369 pl. 5, «neinfelden 280 pl. 4 Straats- "frS 2" pl. 29, Plittersdo-f S1 Pl- 18, maxau 484 pl.I2, wellingen 159 -21, Ma ïheim f.Pl-25. Steinbach 130 pl. 6. Mainz 287 pl. 15, Bingen 154 PL«.Kaub 191 pl. 4. Trier 225 ''- Koblenz 183 -7, Keulen 141 'li Ruhrort 298 -10. Lobith tru z Pannerdense Kcp Pl 2, Nijmegen 731 onv "sselkop 861 pl. 1, E Efd- "W 382 pl. 1, Eefde Mon.zin 5444 -2, Borgha- 3844 pl 6. Belfeld 1082 -1 Ve beneden de sluis 498 -5. M°rgen, zondag 9 juni 18 50rgen op Zoom 8'35 en Hansweert 5.46 en 17.56 '«neuzen 5.08 en 17.20 "tangen 4.35 en 16.51 "wieldinge 6.25 en 18.40 i'or»en, maandag 10 juni iteeen op Zoom 709 en Hansweert 6.20 en 18.29 '«neuzen 5.46 en 17.55 'ussingen 5.13 en 17.27 «neldinge 6.59 en 19.15. janhendrikx BREDA, BOSCHSTRAAT 1-3, CATHARINASTRAAT 89 TELEFOON 01600 - 72050 's maandags de gehele dag gesloten. Juist voor de Pinksteren werd tussen Westkapelle en Domburg een groot recreatie terrein met een multifunctio neel karakter geopend onder de naam 't Vroon. Het pro ject is eigenlijk een voortzet ting van de vroegere Karting Walcheren, die als gevolg van de dijkverzwaring bi> Westkapelle moest verdwij nen. 't Vroon, dat nu iets meer richting Domburg ligt, is veel groter en uitgebreider opgezet dan de vroegere kar- tingbaan. Men heeft hier dui delijk op een ontspannings- en vermaakcentrum voor groot en klein, bij zonnig en minder zonnig weer, gecre- eerd. Het belangrijkste onder deel van het terrein, dat in totaal zo'n 40.000 m2 beslaat, in ongetwijfeld de skelter- of kartingbaan. Deze baan is één der grootste van Neder land met een lengte van 510 meter en een breedte van 8 meter. Momenteel zijn er 12 skelters, die een snelheid kunnen halen van ruim 45 a 50 kilometer per uur. Op het eerste gezicht lijkt een der gelijke snelheid nauwelijks haalbaar door de laag-bij-de- grondse skelters, maar een kleine timing leerde ons dat het inderdaad juist is. Reke ning houdend, dat bij inten sief gebruik iedere vijf we ken de banden zijn versleten en dat de karts zelf maar nauwelijks een jaar mee gaan, is de huurprijs van ƒ4,- voor 5 minuten en ƒ7,- voor 10 minuten niet duur te noe men. Omdat skelteren ook voor de allerkleinsten erg aa-ntek- kelijk lijkt, maar beslist met aan te bevelen is, is er op het terrein een aparte kin- der- of mini-kar ting, waar kleintjes vanaf 2 jaar zich kunnen uitleven in het be sturen van skelters. Deze mi ni-skelters zijn volstrekt vei lige elekbro-karts die gevoed worden door bij de kassa verkrijgbare munten. Behalve de mini-karting is er voor kinderen een grote speeltuin, gelegen op het verhoogde eiland, dat om- ---- - - - -• N-.' ringd wordit door een roeiv'j- ver- Er staan al een flink aantal speelwerktiuigen in de speeltuin, maar deze zomer zal het aantal nog worden uitgebreid. De speeltuin is alleen te bereiken over een houten brug. Voor ƒ0,75 run nen de kindieren zich hier de hele dag vermaken. Een andere attractie zijn de 6 tramipolineimatten, waar voor dezelfde automatenmun- ten gekocht moeten worden, als c&e voor de mini-karting gelden. Het trampolinesprin gen blijft evenals trouwens het midigetgolven een attrac tie, die publiek blijft trek ken. Daarom ligt direct ach ter de trampoline een fraaie midigetgolfbaan met 18 holes, waarop spelers hun onderling te onganiseren behendig- heidswedstrijiden kunnen spelen. Rondom de speeltuin ligt een 300 meter lange roeivij ver met boten, die geschikt zijn voor 4 volwassenen of 2 volwassenen en maximaal 4 kinderen. Deze roeivijver is een nieuwe attractie, die niet in de oude Karting Walche ren aanwezig was. Per boot betaalt met ƒ3,75 voor een half uur. Moegespeeld, -geskelterd of -geroeid kan men uitbla zen op het zonnige terras, dat uitziet op de mdnikarting en trampolines. Bovendien is er direct bij het terras nog een kleuterspeelhoek met zandbak, waar de kleintjes zich kunnen vermaken. Is het weer minder zonnig, zodat men weer op overdek te recreatiemogelijkheden is aangewezen, dan kan men eveneens naar 't Vroon gaan. Er is in het hoofdgebouw. dat in een opvallende kleu rencombinatie is geschilderd, een grote speelzaal, waar zo'n 50 automatenspelen als flippers, biljarttafels en schietautomaten staan. Achter de speelzaal ligt het grote restaurant met zelfbedieningsbuffet, dat de bezoekers in staat stelt in dit ontspanningscentrum „over te blijven". Ook neelt men gedacht aan de mo-gehjkheid om rustig een drankje te kunnen drinken, terwijl de kinderen zich buiten of aan de automaten amuseren Er is in het hoofdgebouw namelijk ook nog een grote bar, waar zo'n 100 personen aan kun- ren plaatsnemen. Kortom de ze nieuwe kartingbaan is weloverwogen gebouwd en betekent dan ook een welko me aanvulling in het Zeeuw se recreatie- en ontspan- ningsmogelijkhedenpakket, 't Vroon is voorlopig tot sep tember dagelijks geouend van 10 uur 's morgens tot 1 uur 's nachts; de kartingbaan is geopend tot 10 uur 's avonds. Gaat u dit weekend nog niet naar 't Vroon, dan vindt u hierin misschien een idee om naar toe te gaan of t.e gaan zien. Bruinisee: 8 juni Rode Kruis-wandeltooht over 8 en 15 kilometer. Start van af de muziektent om 14 uur. In schrijfgeld ƒ1,75 tot en met 14 jaar en ƒ2,25 voor volwas senen. Goes: 8 juni Rijtoer reet de stoomtram van Goes naar Ouidelande. Vertrek vanaf het oude veelosperron om 14 uur. Goes: ter afsluiting van de festiviteiten rondom de hero pening van het stadhuis vindt er op 8 juni 's avonds van 20-21.30 uur op de Grote Markt een muzikale manifes tatie plaats waaraan alle mu ziekkorpsen uit Groot-Goes een bijdrage leveren. Hulst 8 tot en met 16 juni tentoonstelling „Affiche" in de Burgerzaal van het stad huis. Geopend op zaterdag en zondag 15-17 uur; overige dagen 9-12 en 14-17 uur. Kwadendamme: 8 juni wedstrijd in het handboog- schieten op de staande wip. Aanvang 13 uur. Sluis: 9 juni voetbalwed strijd Combinatie S.V. Sluis- S.V.H. Den Haag op het ge meentelijk sportterrein aan de Zuiddijkstraat. Aanvang 15 uur. Terneuzen: 8 juni laatste dag van het tweede Schelde- jazzfestival met als program mapunten onder meer 10.30 uur vertrek vanaf het Schut tershof van een aantal jazz bands voor een rondrit. Ver der het optreden van diverse jazz-bands op het festivalter rein van 11-13 en 14-18 uur. 't Avonds is er een jazz concert in de bar „Porgy en Bess" in de Noordstraat, dat duurt tot 's nachts 3 uur. Veere: 9 juni zeilwedstrij den voor alle klassen op het Veerse Meer. Vlissingen: 8 juni ruilbeurs tn het wijkcentrum „Midden hof' te Souburg van postze gels, sigarenbandjes, suiker zakjes etc. Aanvang 14 uur tot 18 uur. Vlissingen: 8 juni rommel markt in het repetitielokaal van Braas- en Drumband „Caecilia" (voormalige vis mijn) aan de Nieuwendtjk. Aanvang 10 uur. Vlissingen: 9 juni rond vaart over de Westerschelde met Flandria-rondvaartbaot. Afvaart Koopmanshaven om 13.30 uur. Kaarten verkrijg baar bij VW Vlissingen en aan boord. Voor redactionele aangele genheden kunt U vandaag en morgen contact opnemen met de heren A. Koopman, tel. 01180-2738 (voor Midden- Zeeland) en R. van der Helm, tel. 01170-3370 (voor Zeeuwsch-Vlaanderen) eindredactie: rein van der helm HULST De Koning van Engeland, heeft voor vrijdag en zater dag telkens om 20 uur en zondag om 19 en 21 uur een oud succesnummer van stal gehaald: Irma la Douche, Voor degenen, die deze film nog niet zagen een gelegen heid om de schade in te ha len. Ongetwijfeld zullen ve len, deze vrolijke geschiede nis met Shirley Maclean en Jack Lemimon nog eens wil len zien. Zondag om 15 uur Gespuis in Arizona, met Au- die Murphy, Michael Dante, Buster Crabbe en Gloria Tal- bott. De geschiedenis van twee soldaten, die zich na de Amerikaanse Burgeroorlog bij een guorrillabende voegen. De gevechten zijn niet van de lucht. Gevangenschap, verraad, gevechten tegen In dianen en een overval op een goudtransport zorgen voor de nodige spanning. Toegang 14 jaar. TERNEUZEN LUXORTHEATER prolon geert van vrijdag tot en met dinsdag telkens om 20 uur de kostelijke sexfilm Vrou wen die er de tijd voor ne men. Een rapport over huis vrouwen die te veel tijd heb ben, zoals er nog maar wei nig op het witte doek ver schenen zijn. Toegang 18 jaar. Zondagmiddag om 14 en 16.30 uur: Kuifje en de zonnetempel. De wereldbe roemde stripfiguur met kapi tein Haddock in een dol avontuur. Toegang alle leef tijden. OOSTBURG LEDELTHEATER. Voor de zesde week van vrijdag tot en met dinsdag om 20 uur en zondag ook om 16.30 uur Vrolijke ontucht in Tirol. Zondagmiddag om 14 uur, Please Sir, met John Alder- ton, Deryk Guyler, Joan San derson en Noel Hewlett en niet te vergeten klas 5C. Een film vol plezierige avonturen van klas 5C met hun leraren en niet te vergeten de con cierge. MIDDELBURG CITYTHEATER prolon geert Jesus Christ Superstar tot en met dinsdag telkens om 20 uur. De film behan delt een aantal episoden uit het leven van Jezus afwisse lend in klassieke en in mo derne stijl. Vrijdag om 23.30 uur nachtvoorstelling van Vrouwen-Privé met o.m. An na Fonsou. GOES GRAND THEATER. Zater dag en zondag om 19 en 21.30 uur De grote schrans- pariJj (La grande bouffe) de film van Marco Ferreri met o.m. Marcello Mastroia- ni, Ugo Tognazzi, Michael Piccoli e.a. Vier mensen, ver tegenwoordigers van even veel lagen van de bevolking zijn van plan op gastronomi sche wijze een einde aan hun leven te maken. Enkele da mes houden hen gezelschap om hen in hun laatste levens uren mogelijk nog ter wille te kunnen zijn. Toegang 18 jaar. Vrijdag om 23 uur nachtvoorstelling Maagd in moeilijkheden. Toegang 18 jaar. Maandag en dinsdag om 20 uur Uncle Tono, een har- Die film behandelt een rassen- o.m. Mondo Cane maakte). De film behandelt een rasse- onrust in de Verenigde Sta ten. Jacopetti stelt daar tegen over scènes uit de slaven tijd en dan ziet men dat er in feite nog niet zo heel veel veranderd is. Een harde film, niet geschikt voor gevoelige naturen. Zondag om 14.30 uur De schat iii het Zilver- meer, naar het bekende boek van Karl May. Een film vol spanning en avontuur, ge schikt voor alle leeftijden. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Vrijdag morgen kreeg de rechtbank twee ongelukken te behande len waarbij vier doden waren te betreuren. Op 26 april van dit jaar reed de 30-jarige au tomobilist G. A. K. uit Klooster zande op de provinciale weg Terhole-Zaamslag achter op de auto van moeder en dochter Stevendaele uit Vogelwaarde. De auto van de dames raakte in brand en zij kwamen in de vlammen om. K. reed op bewuste avond met zo'n gangetje van een 80 kilometer over de provinciale weg. „Ik pakte een pakje siga retten uit het dashbordkastje, ik keek er een moment in, maar op dat moment zag ik dat de Daf van de dames al veel dichterbij was dan ik had gedacht. Ze wilden namelijk links afslaan, en hadden daar om vaart geminderd". K. kon de auto niet ontwijken. „Dit ongeluk had niet hoe ven te gebeuren", meende de officier van justitie, „als u de ogen op de weg had gehouden. IJ hebt ernstig gefaald. Dit is geen ongeluk dat je met een geldboete af kunt doen". De officier eiste een maand ge vangenisstraf onvoorwaarde lijk, en anderhalf jaar ontzeg ging uit de rijbevoegdheid- De rechtbank doet op 21 iuni uit spraak. Het tweede dodelijke onge val vond plaats op de provin ciale weg Zaamslag-Terneuzen op 21 maart in Vogelwaarde. Daar schoot de vrachtauto van de 20-jarige D. R. uit Eede in dichte mist het kruispunt over. Hij raakte de auto van het echtpaar Dumont. Me vrouw was op slag dood, en meneer overleed vijf dagen la ter in een ziekenhuis. De officier meende dat ver dachte onvoorzichtig had ge handeld door op de kruising geen voorrang te geven. Een zaak die in de sfeer van de verkeersovertredingen ligt. meende hij. Hij eiste daarom een geldboete van f 450,- en Vier maanden ontzegging voor waardelijk uit de rijbevoegd heid, en een proeftijd van twee jaar. Met de bijzondere voorwaarde dat er gedurende de eerste zes maanden van de proeftijd alleen met de vracht auto mag worden gereden. 21 Juni is de uitspraak. (Van onze correspondent) BREDA Als opvolger van de heer G. van Nistelrooy, die zich volledig gaat wijden aan het geven van godsdienstles sen aan het Mencia de Mendo- za-lyceum te Breda, is door de bisschop van Breda benoemd tot. nieuwe secretaris van het bisdom dr. Gabriël Vermeire S.M. Hij studeerde kerkelijk recht in Rome, was enige tijd professor in het kerkelijk recht en sedert 1967 overste van het studentenconvict te Nijmegen. GOES Vandaag wordt op de Grote Markt van Goes een rommelmarkt gehouden. De opbrengst zal ten goede komen aan het Zeeuws Mannenkoor. De verkoop zal per opbod ge beuren. De aanvang is negen uur.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3