Opleiding voor winkelpersoneel ALLEEN BESTUUR KAN ZIEKEN HUIS SLUITEN Plaatselijk buitje vanuit Breskens REINARDI SPEELT IN OPENLUCHT WEER EHBO-CURSUSSEN VOOR HUISVROUWEN IN HULST Ter bor, aan, SPÖR' PRAA' SPRE IN TECHNISCHE SCHOOL AXEL Vijftig man zes weken op straat Inbraken opgelost Volop eve nementen in Zeeuws Vlaanderen Schuur door bliksem afgebrand STICHTI] stad streek Axelse auto's zwaar beschadigd na ongevallen In 1974/'75 Aardenburg Hulst Terneuzen Eede Kapellebrug St. Jansteen Zuiddorpe Vrij koud Zalerda Zaterdag 8 juni 1974 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Staatssecre taris Hendriks zou op dit mo ment het ziekenhuis in Oost burg niet kunnen sluiten. Daartoe ontbreken hem de wettelijke mogelijkheden. Sluiten kan alleen het zieken huisbestuur doen. Dit kregen gisteren leden van de bejaar- denraad West-Zeeuwsch Vlaanderen te horen toen zij op het Departement van Volksgezondheid ruim 10.000 handtekeningen overhandigden aan de waarnemend directeur- generaal van dit ministerie, de heer Elzen. De handtekeningen, verza meld door de bejaarden, vorm den het bewijs dat de bevol king van West-Zeeuwsch- Vlaanderen zijn ziekenhuis in Oostburg wil behouden en niets voelt voor een centrale ziekenhuisvoorziening in de Kanaalzone. Mevrouw M. Niermans, voorzitster van de bejaarden- raad, begreep dat staatssecre- taris Hendriks op dit moment te druk bezet was om persoon lijk de handtekeningen in ont vangst te kunnen nemen. Zij wees in dit verband o.m. op de kwestie Dennend-a-1. Niette min hoopte zij dat de heer Hendriks niet aan de bezorgd heid van de West-Zeeuwsch- VLaamse bejaarden wilde voorbijgaan. De heer Elzen zei de actie' volledig te begrijpen- „Het zal allemaal echter niet zo'n vaart lopen", zo zei hij. De opdracht van de staatssecretaris aan de be ej-on-eez ed ziekenhuisbesturen moest ge zien worden als een mene te- kei aan de wand voor deze besturen om met elkaar om de tafel te gaan zitten en te be zien waar samenwerking mo gelijk w-as. Achtergrond van de opdracht van de staatsse cretaris is de enorm toegeno men stijging van de ziektekos ten die men wil inperken. De heer Elzen achtte het overi gens niet uitgesloten dat het ziekenhuis in Oostburg iets zou moeten inkrimpen, gezien het inwonertal in het verzor gingsgebied. Dit zou de moge lijkheid kunnen scheppen ruimte te creëren voor patiën ten uit het huidige verpleegte huis. Beja-ardenconsulent Ge rard Veiduijn vroeg de heer Elzen op welke wijze de plaatselijke bevolking in spraak zou kunnen krijgen in de discussies rond de zieken- huisproblematiek. De heer El zen zei dat dit uitsluitend af hing van ziekenhuisbesturen, waarop Verduijn vroeg of dit nu eens niet van bovenaf aan de besturen kon worden opge legd. De heer L. van Witsen, lid van het bestuur van de Be- jaardenraad, merkte nog op dat een centraal ziekenhuis in Sluiskil een „miskleum" zou zijn. Volgens hem is het zo ongeveer de ongezondste plaats van Zeeland, gezien de da-ar aanwezige industrie. Staatssecretaris Hendriks en de heer Elzen werden voorts uitgenodigd een dagje te gast te zijn bij de Bejaardenraad om dan met openbaar vervoer West-Zeeuwsch-Vlaanderen eens te bezichtigen. Op deze wijze kam men dan een inzicht krijgen in de mogelijkheden van dit vervoer, mogelijkhe den die een bezoek aan een eventueel streekziekenhuis in de Kanaalzone aanzienlijk be moeilijken. Het gezelschap be jaarden, 58 in getal, maakte na de aanbieding van de handte keningen nog een tochtje door Den Haag en Scheveningen, waarna men omstreeks half- acht weer in Breskens arri veerde- (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het pakket part-time beroepsopleidingen voor wer kende jongeren wordt in Zeeuwsch-Vlaanderen met een vak uit gebreid. Eind augustus wordt op de technische school in Axel gestart met een opleiding voor winkelpersoneel. Van het minis terie voor Onderwijs is goedkeuring verkregen voor de start van de nieuwe opleiding, die reeds stads twee jaar in praktisch alle delen van het land wordt gegeven. is aangedrongen op het in le ven roepen van de opleiding in Zeeuwsch-Vlaanderen. De De opleiding is bedoeld voor jongeren van vijftien tot en met zeventien jaar, de partiële leerplichtigen, die in het win kelbedrijf werkzaam zijn. De opleiding wordt afgesloten met een theoretisch een een prak tisch examen, af te nemen door een van ministeriële zij de ingestelde centrale exa mencommissie. Aan de oplei ding wordt een erkend vakdi ploma verbonden. Men denkt in augustus te kunnen starten met een eerste groep van on geveer twintig leerlingen, die een dag per week op de tech nische school theoretisch ge schoold worden. Bij voldoende belangstelling kan men even tueel volgend jaar nog een of twee klassen opnemen. Het bedrijf waar de leerling werkt, verzorgt het praktijk gedeelte van de opleiding. Aandacht wordt daarbij be steed aan de techniek van het benaderen van een klant, maar ook aan de goederenbeheer en artikelenkennis. Ook verkoop bevordering en verkooptech niek, alsmede de winkeladmi nistratie, zijn vakken, die in de bedrijven zelf aan bod ko men. Het theoretisch gedeelte van de opleiding bestaat uit vakken als warenkennis, bran chekennis, handvaardigheid (etaleren, stilistisch tekenen), sport en persoons- en maat schappijvorming. De opleiding is twee jaar geleden opgericht door werknemers- en werkge versorganisaties en in handen gegeven van de stichting op leiding en vorming detailhan del. Met de nieuwe opleiding in Axel, is de opleidingscirkel voor jongeren in Zeeuwsch- Vlaanderen helemaal gesloten. Vanaf augustus kunnen alle daartoe in aanmerking komen de werkende jongeren in Zeeuwsch-Vlaanderen in eigen gebied een of andere opleiding volgen. De LTS van Terneu- zen biedt part-timers oplei dingsmogelijkheden in de sec toren automontage, brood- en banketbakken, metselen en schilderen. Hulst neemt een gedeelte var de bouw- en de elektro-op1'-'-ding voor reke ning. Axel leeft behalve de nieuwe winkelopleiding ook opleidingen in de afdelingen, scheepsbouw, b-metaal, cen trale verwarmingsmontage en de economisoh-administratieve beroepeene categorie, de oca'oo. Aan de winkelopleiding in Axel is grote behoefte, aldus de directie van de lts en de detailhandel in Axel. Van de kant van de winkelbedrijven opleiding wordt dan ook in nauwe samenwerking met het bedrijfsleven gegeven. Steeds mee-r wordt, aldus de directies van winkelbedrijven, gevraagd naar kwalitatief goed perse neel. De werkgelegenheid volgens het gewestelijk ar beidsbureau, in de winkelsec tor nog goed te noemen. Beter zelfs, dan uit de papieren blijkt. Er is op het ogenblik genoeg vraag naar goede ar beidskrachten. (Van onze correspondent) AXEL Op de Beoosten- blij-straat in Axel wilde de bestuurder van een landbouw- spuitmachine W. H. uit Axel de inrit van een boerenerf op rijden. Hij bemerkte niet de op dat moment hem inhalende personenauto, bestuurd door J. V., eveneens uit Axel, die een aanrijding niet meer kon ver mijden. De personenautn kwam in een naast de weg gelegen sloot terecht en werd zwaar beschadigd. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor- Gistermorgen werd de automobilist P. R. uit Axel op de provinciale weg nabij Mar- grette verrast door een plotse linge rukwind. Zijn auto raak te van de weg en botste tegen een mast van een bovengrond se elektrische leiding. De paal knapte af en viel op het dak van de auto, die total-loss was. De R. kwam er met de schrik van af. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN De ta pijtweverij Van Haelst en Lan- su in Nieuw-Namen heeft voor een periode van zes weken de arbeidstijd voor de rond vijf. tig meest Belgische werkne mers tot nul gereduceerd. De betrokken werknemers krijgen in die periode een uit kering volgens de werkloos heidswet. De arbeidsinspectie in Breda heeft voor het terugbrengen van de werktijd, vergunning ver leend tot 28 juni. De vergun ning werd op 6 mei aange vraagd. De produktievoorraad zou in vergelijking met de af zet veel te groot zijn. (-Van onze correspondent). TERNEUZEN De Terneu- zense gemeentepolitie heeft in de loop van de laatste dagen vijf diefstallen opgelost. De Terneuzenaars J. v. D., J. i. d. M. en T. de D. werden aan gehouden in verband met de inbraak tijdens het pinkster- weekeinde in de herenmode zaak van Dixhoorn in de Noordstraat. De aldaar vrij grote partij gestolen kleding werd bij deze drie verdachten teruggevonden. Tegen hen werd proces-verbaal opge maakt wegens heling. T. de D. wordt bovendien verdacht van een winkeldiefstal bij de firma Boerbooms in de Noord straat. Als laatste werd door de gemeentepolitie de Terneu- zenaar S. N. aangehouden, die inbraken pleegde in twee scholen in Sluiskil en in de openbare lagere school. De Branding te Terneuzen. Er moeten in verband met de in braak bij Van Dixhoorn nog twee verdachten worden aan- gheouden. De vier die door de politie werden verhoord heb ben volledige bekent-enisse af gelegd en werden nadat pro- ces-verbaal tegen hen werd op gemaakt op last van de offi cier van justitie te Middelburg gisteren weer vrijgelaten. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Stads kort kan elke landbouwer zich een plaatselijke bui huren. Een firma in Breskens levert het door middel van een reuzen- tuinsproeier met een spuitcir- kel van maar liefst 155 meter doorsnee. Landbouwer L. I. Basting liet het deze week op zijn perceel bonen in één uur tijd 7 millimeter regenen redde op die manier waar schijnlijk zijn door droogte geteisterde bonenplantjes. De plaatselijke bui is ontwikkeld in Frankrijk waar hij al op grote schaal wordt toege- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Stich ting Cultuurspreiding Zeeland is drukdoende met de voorbe reiding van het evenementen seizoen 1974-75. Volgens de planning op dit moment krijgt de regio Zeeuwsch-Vlaanderen het komende seizoen tenmin ste 32 evenementen via de stichting „Uit in Zeeuwsch- Vlaanderen" toegewezen- Daaronder bevinden zich voorstellingen van groot for maat, zoals een optreden van het internationaal befaamde „Mistero Buffo", een Belgische theatergroep, die toneel in een volkomen nieuwe stijl brengt. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft men verder in petto; een optreden van het cabaret Tin- gel-Tamgel, een voorstelling van het Zwarte Theateir, „Le genden van het oude Praag", het Zuidelijk toneel Globe met .Suiker" en voorts evenemen ten als „Het Hemelbed", de produktie „Grote bek, grote buik", een optreden van de Hoofdstad-operette, verschil lende cabaret-voorstellingen o.a. van Frans Halsema en Ge rard Cox, een optreden van het Scabina-ballet en diverse concerten. Aan het eind van het sei zoen treedt J-asperina de Jong op met een solo-voorstelling. Op muziekgebied verwacht men o.a. ook het Nederlands Kamerorkest. Het cultureel menu wordt afgewisseld door Andre van Duin met „Pretma- chine" en het optreden van een Roemeens folkloristisch ensemble. Kollekte De kollekte ten bate van het Nederlands Ast ma Fonds heeft in Aardenburg ƒ565,48 opgebracht. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het jugdcircus Reinardi in Hulst gaat dit weekeinde aan de weg timmeren, bijna letterlijk zelfs, want er is voor zon dagavond en openluchtoptreden gepland in de Oude Polderstraat in Hulst. Om zeven uur geeft de „directeur" broeder Perpetuus, het startsein voor een uur durend programma, waaraan naar schatting ongeveer zestig kinderen zullen meewerken. Voorzitter J. van Eekelen van de honderd leden tellende bloeiende Hulsterse vereni ging. „We hebben al lang ge merkt dat de mensen van het bestaan van het circus afwe ten, maar velen hebben het nog nooit gezien. We willen nü iedereen tonen dat we er zijn". Tot nog toe was het gebruikelijk dat met een be paald programma werd opge treden in verschillende zalen. Aan het begin van dit jaar werd oun. een optreden ver zorgd in cultureel centrum Den Dullaert. Elke maand wordt gemiddeld een keer op getreden, meestal op uitnodi ging van verenigingen. Zo trok het circus al eens naar Limburg en Brabant. Toch wordt geprobeerd om elk jaar ook een keer in Hulst zelf op te treden. Gebleken is dat de artiesten in de leeftijd van ongeveer zes tot zestien jaar bijzonder graag in Den Dul laert spelen. Deze zaal biedt, aldus de heer Van Eekelen, het voordeel dat er een echte piste in te construeren valt. Het komende buitenoptreden bij de bejaardenwoningen in de Oude Polderstraat ziet er anders uit. „We gaan naar de mensen toe met een selectie uit het totale programma. Het optreden wordt echter zodanig, dat het eigenlijke karakter van het circus bewaard blijft. Het een uur durende program ma wordt gevuld met o.m. koorddansen, fietsen, jongle ren, alsmede enkele shownum mers. Er wordt gedanst en er komt een majorettenigroep aan te pas". De vereniging, want dat. is het, blijft actief. Het circus bestaat al acht jaar en heeft een goede reputatie od te houden. Er wordt daarom veel geoe fend. Op woensdagmiddagen en zaterdagen oefent men in een zaal van het Houtenkwar tier in Hulst. Ook de gymnas tiekzaal van de Willibrordus- school wordt als oefenruimte gebruikt. Het is niet zo, ver telt de heer Van Eekelen, dat de hele club tegelijk komt oe fenen. De vereniging is ver deeld in verschillende arties tengroepen, die los van elkaar de diverse nummers oefenen Dat gebeurt onder leiding van de deskundigen, de heer en mevrouw Van Hoyen en voor de acrobatiek de heer en me vrouw Bakker. In spanning wacht men intussen af hoe het hooggeëerd publiek het optre den in de Oude Polderstraat zal waarderen. In het najaar wil men meer van dat soort optredens gaan verzorgen. Postzegelclub De postze gelclub Het Land van Hulst houdt zondag om 10 uur de laatste bijeenkomst van het seizoen in het Gemeenschaps centrum Den Dullaert te Hulst. Zoals gewoonlijk is de nieuwtjesdienst om half tien aanwezig met de nieuwste uit giften van Nederland, Surina me, Nederlandse Antillen en België met FDC. Naast het officiële gedeelte staan er nog op het programma een gratis loterij en een kwartjesloterij waai-van die eerste prijs een serie postzegels is met een waarde van rond vijftig gul den. Daarnaast is er een vei ling waarop gewoontegetrouw een groot aantal kaveltjes ter verkoop wordt aangeboden. Voor de verzamelaars van ou de munten is waarschijnlijk ook weer het nodige aanwezig. Tenslotte kunnen degenen die mee willen doen aan de ko mende postzegeltentoonstelling in Sas van Gent zondag hun in schrijvingsformulieren inleve ren. (Van een onzer verslaggevers) HULST Sinds een j'aar worden in Hulst EHBO-cur- sussen gegeven speciaal ten behoeve van huisvrouwen. In zeven of acht lessen vertelt de heer J- Valx, instructeur van de EHBO-afdeling Hulst wat te doen of te laten bij vooral de huis-tuin en keuken-onge vallen. De cursus wordt steeds op dinsdagmorgen van tien tot elf uur gehouden in het Wit- Geie Kruisgebouw In het afgelopen jaar hebben vier groepen van vijftien tot twintig huisvrouwen de cursus kunnen volgen. Omdat het idee bijzonder goed is aange slagen, hebben de initiatief neemsters, mevrouw E.L.L. Hageman-Brands en mevrouw R. Heyman-De Waele plannen gemaakt voor het komende seizoen. In september gaat men weer starten met de zeven lessen omvattende cursus op dinsdag ochtend. Daarnaast is er voor dames die verder willen en een officieel EHBO-dipIoma wensen te halen, de mogelijk heid deel te nemen aan de echte cursus in cultureel cen trum Den Dullaert. De dagen waarop laatstgenoemde cursus wordt gehouden, is nog niet bekend. De cursus in het Wit-Gele Kruisgebouw betekent, aldus mevrouw Hageman voor moe ders met kinderen een uit komst. Men heeft die plaats gekozen, omdat daar oppasmo- gelijkheid bestaat. Moeders kunnen de kinderen gewoon meebrengen. De huis-tuin en keukeneur- gus is in meerdere opzichten succesvol. Niet alleen wordt door de instructeur voorlich ting gegeven over zaken als verbrandingen, breuken en vergiftigingen, ook de dames kunnen door vanuit eigen er varing te praten, duidelijk maken wat er zo al in de praktijk allemaal kan voorko men. De cursus heeft boven dien, aldus mevrouw Hage man, een sociaal karakter. De huisvrouwen komen via de cursus met elkaar in contact. Om te zorgen dat de opgedane kennis niet vergeten wordt op kritieke momenten, is er een handleiding op stencil gezet. Voor de officiële EHBO-cursus in september zijn al vijftien- aanmeldingen binnen. Voor deze. maar ook vooi de oor spronkelijke huis-tuin en keu kencursus kunnen belangstel lenden zich nog opgeven bij mevrouw Hageman, telefoon 01140-3637 of bij mevrouw Heyman, telefoon 01140- 4171. (Van onze correspondent) BRAAKMAN Donderdag avond om kwart voor twaalf is tijdens een vrij hevig on weer Ie landbouwschuur van landbouwer A.J. van Hoeve aan de Isabellaweg in de Braakman door de bliksem ge troffen en volledig afge brand. Een schaap met twee lam meren en een geit, benevens twee personenauto's, twee trekkers, een sproeimachine en vier landbouwwagens kon den nog rnrden gered. Behal ve het gi'iouw is er een groot aantal landbouwmachines, o-a. een nieuwe aardappelrooama chine, een stroopers, ploegen, cultivators, maaimachines, kunstmeststrooier, een partij hooi, stro en droge pulp verlo ren gegaan. De brandweer van Biervliet was binnen een kwartier ter plaatse, maar kon weinig tegen de vuurzee uit richten en even later arri veerde de brandweer uit Sas van Gent met twee wagens, maar toen bleek al dat er van blussen geen sprake meer kon zijn. Tenslotte verscheen de brandweer uit Philippine, die het werk van Biervliet over nam en tot vrijdagmorgen na bluste. Het op ongeveer 20 meter afstand van de schuur staande woonhuis liep door de gunstige windrichting geen ge vaar. De schuur is eigendom van rijksdomeinen en tegen brand verzekerd. De schade be draagt minstens een ton Eksakt heropent Op woensdag 12 juni wordt het vergrote en gemoderniseerde bedrijf van Eksakt (radio, tv en electrische huishoudei-jke apparaten) aan de Dijkstraat te Terneuzen om 15 uur offi- ceel heropend. Van 15 tot 21.30 uur is er een receptie Bollen 99 boilers namen te Eede op de banen van de Geeter deel aan de grote jubi- leumbolling ter ere van het gouden bollersfeest van Pru dent Staelens. Burgemeester drs. W.L.A. Loekefeer bood namens de gemeente Aarden burg gelukwensen aan. Uitslag van de bolling: 1. Fr. Rijc kaert-B. Martens-C. van Rie 2. C. Gijs-H. Pijfferoen-G Schoonacker 3. A. Verhamme- R. van Maele-J. Kerkhove; 4. F. Voet-B. Goethals-E. Rijc- kaert-K. De Vreeze-J. Blon deel-J. Goethais; 5. F. de Dries-P. Haegeman-M. de Lange-W. Veldkamp-R. Goe thais - A. Minnaert - W. Ver- straete-J. Deij-E. Sierens-A. Haegeman-G. Meijer-A. Stan daert. De „Grensbollers"speel- den tegen ABC. uit Aarden burg en wonnen deze ontmoe ting met 70 tegen 42 punten. Uitslag eerste wedstrijd: gewonnen door Aardenburg. De tweede wedstrijd met 10 punten verschil gewonnen door Eede, zodat Eede de beker in de wacht sleepte. Na de wed strijd werd een prijsbolling tussen beide clubs gehouden. De uitslag hiervan luidt: 1. C. Gijs-J. Kerkhove-O. Rodts 2. J. de Meij - R. Dhondit - J. de Vreeze; 3 St. van Parijs E. van Rie - G. Gijsel: 4 P. van Maele-K. Goethais - T. Voet-H. van Bellegem-A. van Pamelen- F. Rijckaert. Kermisschieting Ter ge'e- genheid van de kermis vond in zaal Fabie bij Cijr. de Kind een tweetal schietingen plaats waaraan door 98 schutters werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: Wip een: Hoge vogel, L. de Kind, Kemseke- Paal (B) eerste zijvogel, J. de Vetter, Kapellebrug. Tweede zijvogel, L- de Kind, Kemse- k-'-Faal. Wip twee: hoge vo gel, mevr. M. de Kindt uit Hellestraat, Stekene (B) eer ste zijvogel, Cam. Lammens, Stekene- Tweede zijvogel, L. de Kind, Kems-eke Pa-al. Geslaagd In Den Haag slaagde voor het examen schoonheidsspecialiste mej Belinda van Campenhout uit Sint-Jansteen. Volleybaltoernooi In Zuiddorpe werd een jongens aspirantenvolleybaltoernooi gehouden, georganiseerd door SV De Sterre. Er werden tien wedstrijden gespeeld. De laat ste match tussen Watneys Takti-ka en SV De Sterre 1 moest de beslissing brengen. Watneys won de eerste set vrij gemakkelijk met 155. In de tweede set kwam De Ster re goed terug en won deze met 1513. Hierdoor eindig den beide teams gelijk, elk met zeven punten- Watneys had echter een beter setge middelde en werd daardoor winnaar. De uitslag was als volgt: 1 Watneys Taktika, ze ven punten: 2 SV De Sterre 1, zeven punten; 3 Spectrum,' vi-er punten; 4 Savok, 1 punt; 5 SV De Sterre 2, 1 punt. Na afloop reikte de heer Diele- man de door de gemeente Axel beschikbaar gestelde fe- ker uit. HUISARTSEN Aardenburg en Oosth... Dokter F. Loos™ straat 53 te (Wk "L 01170-2121. H| Axel Dokter Schiltm., 1777, b-g.g. 01157-1451 Biervliet, Hoofdplaat dijke - Dokter A Beursstraat 6 te TT,I_ tel. 01176-1266. Borssele en Nieuwdorp praktijk van dokter wordt waargenonV dokter Sterrenbur. Nieuwdorp, tel 12327. Breskens en Groede i H. Hauer te Bresker 01172-1566. Cadzand, Retranchement J en Zuidzande j Bom te Cadzand. tel t 1366. Clinge, St.-Jansteen en wacht Dokter BraU tel. 0-1140-2361. 9 Driewegen, Hoedekensktj 's-Heerenhoek en Ons. De praktijk van de t artsen J. Geldof, J. Kol H. Zwartelé wórdt maandagochtend waargenomen door dokt Wöstmann, Nieuwstraat 1 te Ovezande, tel. (lf 450. Goes Dokter J. van i Feen, Oostsingel 118, 5003. Hoek, Philippine en Slui Dokter H. Hofstee, J-| nastraat 2 te 01154-1345. Hulst - Dokter W. Giet Grote Markt 11, tel 2989, Kloetinge. Wemeldinge. pelle-Biezelinge en Katti dijke Dokter Vree teKapelle. tel. 01102-1290,1 Kloosterzande Dokter I Buwalda, Cloosterstraat 1 te Hontenisse- tel. Olll 1277- Tot maandagmor] 8.00 uur. Middelburg Dokter J, de| Hayze, Seisdam 22, 14305 (zaterdag) en doki P. Schram, De Krammer] tel. 14664 (zondag), Vis aanvragen voor 10.00 Spreekuren voor dringen gevallen van 12.30-13.00 van 17.30-18.00 uur. Reimerswaal Dokter J. j Beij te Hansweert, 01130-1344 voor de öotjj ter J- Kamps te Rill; Bath, tel. 01135-343 voor Hansweert en Yerseke, dorpen Krabbendijke, ningen en Rilland-Bath. Sas van Gent Dokter j Puylaert, Oostkade 19 te S van Gent, tel. 1366. Terneuzen Dokter P, ïjj ten, Anna Bijnsstraat 25, t 01150-2324. Vlissingen Dokter G, Graaf, tel. 2121 (tot zaief d-ag 24.00 uur) en dokter I van Dijk, tel. 3459 (van i terdag 24.00 uur tot zond) 24.00 uur). Visites aanvra gen vóór 1000 uur. Spre uren voor dringende gevii len van 12.30 - 13.00 en vïj 17.30-18.00 uur. Wolphaartsdijk, 's-H. Arend» kerke en Heinkenszand Dokter H. v. Maanen Heinkenszand, tel. 011# 1234. Goes Zr. T. Coomans, tel. 7970. Groot Axel en Zaamslag Zr. Y. Mollet, Boekweistraat 45 e Zuiddorpe, tel. 01156- 336- Hoek, Philippine en Sluiskil Zr. Villerius, Rozenlaan 5 te Hoek, tel. 01154-1495. Hulst en Hontenisse Zr. Colsen, tel. 01140-2368. Kloetinge, Yerseke en Hans wee -t Zr. v. d. Vreede, tel. 01134-1607. N.-Beveland, Wilhelminadorp. Kattendijke en Wolphaarts dijk Zr. P. v. d. Kamer te Co-lijnsplaat, tel- 01199- 332. Rilland, Krabbendijke en Waarde Zr. 'N. Roelse, tel. 01134-1510. Sas van Gent Zr. van Waes, Schulpenpad 43, tel. 01158- 1548, b.g.g. 01158-1567. Terneuzen Zr. L. Claeijs sens, J-ac. van Lennepstraat 85, tel. 01150-2706, b.g g 01158-1781. TANDARTSEN O.-Z.-Vlaanderen Tandar P. van Mieghem, Scheldeh de 58 te Terneuzen, 01150-2685. Spreekuren terdag van 10.00-1030 van 18.00-18.30 uur, van 12.00-12.30 uur. W.-Z.-Vlaanderen Tar.dert) N. Janssen te Aardenbt tel. 01177-1380. Spreek:: zaterdag en zondag vit 12.00 - 12.30 uur. Walcheren - Tandarts C. Wal veer, Loskade i\ te burg, tel. 01180-266 Spreekuren zaterdag 9-00 10.00 uur, zondag va 11.00-12.00 uur. Z,- en N.-Beveland 7® arts E. Kltakert 15 te Goes, tel. 01100-6 Spreekuur zaterdag en M'| dag van 9.00 - 10.00 uur. DIERENARTSEN N.- en Z.-Beveland Dokter| M- G-aakee-r te tel. 01195-283. O.-Z.-VIaanderen Dokter'I de laas, Axelsestraat 10! I'l Zaamslag, tel. 01153-1366 al dokter 4. de Blok, v. M»| d-elhovenstraat 10 te Ara| tel. il53-1366. Walcheren en deel N.-Bove- j land Dokter J. Klok Oost-Kapelle, tel ®"®'J 1443. Consult alleen na fonische afspraak. W.-Z—Vlaanderen p°®!| W. Kapsenberg te Sluis, 01178-1225. APOTHEKEN Goes Goese apotheek. 7104. Middelburg Apotheek Ringeling, Lange De® 1J teL 12538. Terneuzen Apotheek K» s-en, Winkelcentrum po-lder, tel. 01150-2090. Vlissingen Apotheek J.j de San-de, Badhuisstraat 32, tel. 2066. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, burg en Sluis Zr. Ajc;:' i te Aardenburg, tel. 1746- u. Biervliet, Breskens, 0rwJ.' Hoofdplaat, SchoondijW IJzendijke - Zr. Df®, Molenstraat 11 te ke, tel. 01176-1341. j Ellewoutsdijk e.o. Jongejan Sinke, Vink''J .7 te Heinkenszand, tel, 1696. (Van een (jOES De Goese sport: gadcring na in hoeverre er i gelijks sportspreekuur. De dinsdag elf juni in hotel de deze openbare vergadering Wil men in Goes een sp I spreekuur en kan dat ookl realiseerd worden- Met de Stelling van zo'n epreeld zou Goes de vierde gemeJ in Nederland zijn. Een vad steden waar een sportsprd uur behoorlijk draait is Hq tem. Elke maandagavond t fen trimmers, recreatie- topsporters in deze stad elk tijdens een spreekuur dat leid wordt door een arts, lerares lichamelijke opvoed en een fysiotherapeut. OfficJ heet dit gebeuren: „Het disch sportconsultatieburea Ook in Amsterdaim draait! een sportspreekuur met gi succes. Er kunnen spor met letsel terecht voor be leiding en het is te allen tl mogelijk om specialisten I raadplegen over bepaq kwalen. Naast het behandelen eportletsel houdt het bureai] Haarlem zich ook bezig I ergometrie en voedin-gsprol| matiek. De ergometer is speciale fiets waarmee maximale belasting van sportvrouw of sportman bl kend kan worden. Behalve het sportspreekl komt tijdens deze vergadeij ook de Goese schaakverq ging aan de orde. Deze vera ging heeft om een eenmal subsidie van ruim negen til honderd gulden verzocht. \T der vraagt de Goese schd club om een ruimte waarl leden deze denksport kunl beoefenen. Op het ogenblik houdt I Goese vereniging haar schaf avonden in de vergader Vooruitzichten voor zoi en maandag, opgesteld het KNMI op vrijdag om uur. Zonnige perioden, ook ei le buien en vrij koud. Weersvooruitzichten in fers gemiddeld over Ne land. Voor zondag: aantal zon: 210 uur. min. temp. streeks 7 graden, max. te omstreeks 15 graden, kant een droge periode van stens 12 uur: 80 procent, op een geheel droog etm w procen-t. waterstanden DEN HAAG De w: hoogten van vrij-dagmor ""eegedeeld door rilksw: staat: Konstanz 369 pl Bheinfelaen 280 pl. 4 Stri ourg 277 pl. 29, Plitters Jp pl. 18, maxau 484 t fjochingen 159 -21, Ma t 298 pl.25. Steinbach 133 p "iamz 287 pl. 15, Bi apen Kaub 191 pl. 4, Trier "2, Koblenz 183 -7, Keulen -12, Ruhrort 298 -10, lx 3- pl. 2, Pannerdense ,$4 Pl 2, Nijmegen 731 IJsselkop 861 pl 1, E IJssel 382 pl. 1, P'- 6, Monsin 5444 -2, Bor fen 3844 pi 6, Belfeld 108 rave beneden de sluis 49 M°rgen, zondag 9 juni 18 5(jrSen op Zoom ®-35 Hansweert 5.46 en 17.56 lerneU2en 5.08 en 17.20 Vlissingen 4.35 en 16.51 wemeldin,ge 6.25 en 18.40 n°rSen, maandag 10 juni 19 25rgen op Zoom 70f Hansweert 6.20 en 18.29 ferneuzen 5.46 en 17.55 vlissingen 5.13 en 17 27 emeldiage 6.59 en 19.15

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2