itot ch lige! yuadekker: Al heel wat inschrijvingen Groot festijn voor trimmers in Oostburg •proeier aniseert motorcross Zeeuws elftal- FC Amsterdam Promotiestrijd tennisclub Axel STERK VELD IN 's-HEERENHOEK Zege van Terneuzen I I I Zaterdag elftal tegen Dordrecht „24 UUR VAN OOSTBURG" Van de Bunder oppermachtig in Vlissingen Bp V'v ders Max Tailleur helpt Van der Merwe I verdag 8 juni 1974 a maria eule Gebr. Vervaet VI. J. Bal 1200 missionarissen 5 maanden in Nederland se eers Pinksierkoüekte 09 Weck voor de Nederlandse .Ik wil over dio ïa erd, opsturen naar: Gouda.) Mensen met psychische ornissen waardoor zij :handelen en verplegen wij. verzorging en begeleiding, ïogelijkheden. amen voor het 'wee maal per maand ar huis vergoed, wonen is mogelijk. die openstaat voor 7jaar en ouder die Havo-, Mavo- of Wie onderstaande bon st Hoofd Personeels- ïgevelderlaan 1, ijkerhout, chtingen. laties: :h ziekenhuis lan 1, noordwijk out. 02523-3041 ste trimronde het hooglste aan tal punten heeft verzameld is eindoverwinnaar van de „24 uur van Oostburg", de pri meur van Nederland op trim- gebied. Het inschrijfgeld per ploeg bedraagt ƒ50,- en de in schrijvingen moeten binnen zijn voor 1 jiuli. (Van onze sportredactie) OOSTBURG „Oostburg is altijd „in" voor stuntwerk. Daarom ook deze primeur I voor Nederland", zegt Frans Quadekker, met Arnold Huisman, Johan Verhulst en Adrie Jansen het organisatorisch brein vormend van de „24 uur van Oostburg". Een groot jestijn voor fietsende trimmers. Van vrijdagavond 2 augustus acht uur tot zaterdagavond 3 augustus acht uur komen de I trimmers en volkskoersers die de laatste twee jaar geen licentie van de KNWU hebben ;ehad in actie op het Oostburgse parkoers. Een initiatief van bovengenoemd viertal dat door de winkeliersvereniging Oostburg in samenwerking met Dagblad De Stem wordt ;eorganiseerd. „Nee", zegt Frans Quadek- :er, zich in Oostburg verplaat- sad met een ouderwetse En- taxi, „het is geen na- van de Tour du Flic, was een vierdaags evene ment, maar dit is heel iets anders. We denken aan een I maximum van dertig ploegen me kunnen deelnemen. Elke ploeg bestaat uit vijf renners. Animo is er voldoende. Dat kbben we in Temeuzen ai afgetast bij de Tour du Flic. 3e ploegen die daar inschre ven komen vrijwel zeker. Voirts hebben we in dit prille siadium al toezeggingen bin- r.en van de Wielertoerist uit Sluis, Jan Janssen, de ex-Tour- ie France-winnaar komt met een equipe en we zijn bez g met de Hilversum III-ploAg met mannen als Krijn Torrin- ga, Barend Servet en Tom Blom. Het kan een mooi spek- takel worden". De „24 uur van Oostburg" aestaat uit vijf trimrondes - die ieder twee uur duren- I twee afvalritten en er wordt in totaal twee keer geneutrali seerd, Het programma ziet er als volgt uit: Vrijdag 2 augustus: 20.00 uur: start eerste trim ronde tot 22.00 uur. 22.00 uur: start eerste afvalrit tot onge veer 23.00 uur. Na eerste af valrit start tweede trimronde tot ongeveer 01.00 uur. Zaterdag 3 augustus: 11140-2097 0-6100 8. (Van onze voetbalmedewerkers) MIDDELBURG Het za- 'erdagafdelingselftal van de KNVB, afdeling Zeeland speelt vanmiddag een wed strijd tegen het afdelingselftal van Dordrecht. De wedstrijd *ordt gespeeld op het terrein van de vereniging DMC te Dubbeldam en begint vanmid dag om half drie. In 't elftal dat wordt gecoached door trainer Jan Meul- feester, zullen de volgende Wers uitkomen: Saai van Keizen en Jaap de Ridder (Arnemuiden), Jan van die Velde (AZVV), Peter Bolken- baas en Jan Lievense (Brou wershaven), Jil Hannewijk JHeinkenszand), Marius Pries ter en Bert Schrier (Nieuw- 4orP), Gillis Maranus en Ge rard Schipper (Oostkapelle), «an Riemens (Serooskerke), Jan Tierie (SKNWK), Jan beensj (Spui). Sam Polder man (Veere), Adni Moelker IWemeldinge). Van 01.00 uur tot 10.00 uur neutralisatie. 10.00 uur start derde trimronde tot 12.00 uur. 12.00 tot 14.00 uur neutralisa tie, 14.00 uur; Start vierde Trimronde tot 16.00 uur, 16.00 uur: start afvalrit, waarna neutralisatie tot 18.00 uur. 18.00 uur: start vijfde trimronde en finish rond 20.00 uur. De organisatoren mikken dus op dertig ploegen van vijf renners, een aantal dat vol gens Quadakiker en zijn mak kers „fluitend moet worden gehaald". Gedurende de „24 uur van Oostburg" moet er van iedere ploeg één renner op het parkoers fietsen, met uitzondering van de afvalrit ten. Tijdens ieder van de vijf trimrondes zijn er dius -bij een deelname van dertig ploegen- steeds dertig renners in de strijd. De trimmers mogen elkaar steeds afwisselen. Met uitzon dering van het laatste kwar tier van iedere trimronde wanneer gereden wordt voor het puntenklassement en ae ronde-prijs. Adrie Jansen: „Het snelheidselement is niet belangrijk, het is een puur trimevenement. Maar om het voor het publiek ook aantrek kelijk te houden zijn die pre miesprints voor dte klasserin gen in het puntenklassement ingelast. De punten voor bet puntenklassement worden ver deeld onder de ploegen waar van de trimmers aan het eind van een trimronde bij de eei- ste tien eindigen. Datzeifde recept geldt voor de afvalrit ten". Voor de eerste plaats worden vijftig punten ver diend, aflopend tot vijf punten voor de tiende plaats. Tijdens de afvalritten valt er iedere twee ronden een trimmer af. De laatste overblijvende trim mers van een afvalrit rijden voor de rondeprijs. Naast een fiks aantal premies is er een niet te versmaden hoofdprijs: een fraaie trimfiets (Raleigh) ter waarde van maar liefst ƒ600,-. Tijdens de neutralisatie tus sen de trimrondes en afvalrit ten moet er telkens één trim mer van elke ploeg o p het parkoers aanwezig zijn. De ploeg die na de vijfde en laat- Niet alleen in Nederland worden de geselecteerde spelers hard onder handen genomen. Ook de Westduitsers, op eigen grond een van de belangrijkste titelgegadigden, moeten zich voor de honderd procent geven. Op de foto geeft Helmut Schön die van al zijn mannen een optimale conditie eist, instructies aan de spelers. (Van onze sportmedewerker) WEMELDINGE De mo torclub „De Sproeier" uit Wemeldinge organiseert morgien op het bekende ter rein aan de oude Polderweg in Wemeldinge een motor cross voor junioren aange sloten bij de Nederlandse Motorsport Bond. Er wordt gereden in de, 250 en 500 cc klasse. In de 50 cc. klasse gaan 30 renners van start waaronder Vaal (Sas van Gent), Van Maldegem (Lepelstraat) en Geers (Steenbergen). Tevens rijden bij deze categorie vijf leden van De Sproeier name lijk Ko Koppejan (Domburg), Iman Flipse (Wolphaartsdijk), Rien van Licre (Kapelle) en de debutanten Kees van der Endt en Wim Pik uit Goes. Laatstgenoemd tweetal heeft onlangs deelgenomen aan een cross op bromfietsen die De Sproeier organiseerde en zij vonden daarin de stimulans (Van onze voetbalmedewerker) MIDDELBURG De grote strijd kan beginnen. Hoewel moeizaam begon nen (21 nederlaag tegen SHO) heeft het Zeeuws elftal zich het afgelopen Pinksterweekeind met en kele opvallende successen voorbereid op de topwed strijd tegen F.C. Amster dam, vanavond. Eerst werd in IJzendijke de Bel gische kampioen Ander- lecht met 54 geklopt en twee dagen later werd het internationale Hollandia- toernooi van Kloetinge ge- Ook voor de wedstrijd te gen FC Amsterdam staat het Zeeuws elftal onder leiding van technisch commissielid Jampie van der Sluis, die de nog steeds zieke Piet Lin- denberg vervangt. Voor aan staan le zaterdag zijn de vol gende spelers uitgenodigd: Jaap Meerman (Arnemui den). Ad Lamain (Goes), Paul Telussa (Jong Ambon), Daaf Faasse (Meeuwen), John But, Wim Dekker, Si mon Harinck en Kees van der Sluis (Middelburg), Eu- gène Lauret en Rlnus Pol derman (Terneuzen), Eugène Fagg, Ad Siereveld en Wim de Waal (Vlissingcn) en Adrie van Huizen (Zeeland Sport). De wedstrijd begint vana vond om zeven uur op het Nadorst-terrein in Middel burg en zal worden gefloten door Zeelands toparbiter Piet Koster uit Koudekerke, die langs de lijnen wordt geas sisteerd door Ko Witte uit Vlissingen en Oostinga uit Middelburg. Rinus Polderman: vanavond in het Zeeuwse elftal. AMSTERDAM (ANP) Max Tailleur, heeft de door reuma gevelde Peter van de Merwe, voormalig doelverde- diger van NAC uit Breda, uit genodigd op kosten van zijn stichting „Beter met Max" een behandeling van drie weken te ondergaan in het Oosten rijkse Thermal Kurort bad Gastein. Van de Merwe heeft de uitnodiging aangenomen. (Van onze sportredactie) v.J JL Het eerste team heeft tennisvereniging Axel een bijzonder succesvol iorf°en ac'1'er 4e rug. De nog "se Axelse vereniging onder wrzitterschap van de nijvere ntv van ®°bgen een Tom zaMormaat die Ms 250 leden telt, zag het Va j 'eam kampioen worden ae vijfde klasse Zuid (af- aeUng 66). to? j tennisvereniging Axel ld, z'°b de sterkste in zijn rttJj6 waarin het was mge- met De Schelde II ,ss ngen), Noord-Beveland ™rtgene) en Domburg en werd dik verdiend kampioen. De formatie bestaand uit Adrie Oeensen, Piet van der Hout, Sake Kats, Marjan Kats, Ria Bassie en reserve Monique J-ongsma, speelt nu een promo tiewedstrijd voor een plaats in de vierde klasse tegen Thalia III uit St.-Mieehelgestel. Deze wedstrijd wordt morgen ge peeld in de Axelse tennisarena (bij het Axel-terrein) en be gint om 10 uur. Jules van Dongen hoopt op een massale opkomst van het Axelse ten- nistninnende publiek oen de troeven van de tennisvereni ging Axel de nodige morele steun te geven in dit belang rijke treffen. (Van onze sportmedewerker) 's-Heerenhoek De Zeeuw se wielerfans zullen morgen ongetwijfeld weer in groten getalen present zijn in 's He- getale present zjjn in 's-Heerenhoek waar de 26e „Regenboogcourse" wordt gehouden. Op het bijna ge heel overzichtelijke par koers met start en finish op de Molendijk strijden mor genmiddag amateurs, dames en junioren. Laatst genoemde categorie opent het wielerfestijn met een wedstrijd over 60 kilome ter, die om half één begint. Bij deze categorie bevinden zich alle bekende Zeeuwen van naam zoals Verschueren, Jeremiasse, Kouijzer en de Ja ger, maar ook diverse sterke renners uit Brabant. Dameswedstrijd over 50 ki lometer begint om twee uur Het is de laatste krachtmeting in het kader van de internati onale driedaagse die voor de dames gisteren in Vlissingen is begonnen. Na de Delta-Rit op zaterdag en de wedstrijd in 's-Heerenhoek wordt dan een algemeen klassement opge- maak. De gehele Nederlandse dames. >p is in 's-Heernhoek aanwezig dus ook Keetie en Bella Hage. Wil Kwantus, Gré Donker en vele anderen. Er zijn zes buitenlandse teams namelijk uit Italië, West- Duitsland, Finland, Engeland, Frankrijk en Zweden. Er zijn 65 vertrekkers. Ook de amateurs zijn met 60 man goed vertegenwoor digd. Deze wedstrijd over 100 (Van nze sportredactie) OOSTBURG De ,.24 uur van Oostburg" voor trimmers belooft een grandioos spekta kel te worden. Er zal een gro te feesttent worden geplaatst door Je organisatoren, waarin de coureurs tijdens de neutra lisatle van hun inspanningen kunnen bekomen en in dezelf- genieten van de drive-in-show wielerpubliek gelegenheid te gnieten van de drive-in-show van radio Atlantis. Het parkoers van de „24 uu-r van Oostburg" heeft een lengte van ongeveer 600 meter en loopt als volgt: start Burchtstraat-Nieuwstraat op rit Ledelplein-Markt-Burcht- straat. Financieel komt er nogal wat kijken om de „24 uur van Oostburg" te kunnen houden. De organisatoren hebben een bedrag van rond de 6.000,- op tafel getoverd en daarmee kunnen de onkosten en pre mies worden gedekt. Als speaker tijdens het evenement treedt op pu blic relations-man van Dag blad De Stem, Wim Hendriks uit Hulst. kilometer begint om half vier. Jan Raas d-e plaatselijke favo riet .noet het opnemen tegen onder „ndere Roy Schuiten en Ad Dekkers die als eerste en tweede eindigden in Olympia's Toer. Verder ook tegen de sterke Peter Gödde, Ton van der Spiegel, Tonnie Huijzen, Peer Maas, Rien Verboom en Jan Zuiidweg. Bij deze ama- teurkoers komt minstens een Belgische ploeg aan de start namelijk die Lambiekersvrien- den uit Denderhoutem. Verder is men nog in onderhandeling met Hertekamp. Behalve Raas komen in deze wedstrijd als plaatselijke renners ook uit: Leen de Kunder en Kees Wit kam. (ADVERTENTIE) tihasls Ge@f vrjj aasi fïïserasetra met: ees*a mSssse WJ Missionaris Q!ro 676 Van Alkemadelaan 1, Den Haag Tel. 070-244594 om het ook eens op de motor te gaan proberen. Een woord voerder van De Sproeier: „Dit was voor ons aanleiding om meerdere crosses voor brom fietsen op het programma te nemen en dat zal in de ko mende maanden dan ook wor den uitgevoerd". Bij de 250 ec.-ers behoren twee leden van De Sproeier zeker tot de favorieten name lijk Adrie Saaman uit Yerseke op Bultaeo en Tonnie Leijs (Kapelle) op Yamaha. Beide renners zijn reeds tot uitste kende prestaties gekomen en voor eigen supporters zullen zij zioh ongetwijfeld nog eens extra inspannen. Vam de 22 vertrekkers noemen we verder nog Henry Pieters uit Vlijmen en Frans Dirven uit Ooster hout. De inschrijving voor de 500 cc- klasse viel wat tegen (9 deelnemers). Niettemin kan er toch felle strijd worden ver wacht want van de partij zijn onder meer Jan Timmermans (Aalst) Cor van de Linden (Deurne) Dick van Homoet (Sommelsdijk) en Dick Ver maas (Arnemuiden). Laatstge noemde (lid van De Sproeier) is op zijn 67 C.Z. zeker een van de grootste kanshebbers voor de zege. Oees Hunders- marok, eigenaar van Bar „De Arreslee" te Kapelle sponsort deze motorcross, die om 1 uur begint. (Van onze wielermedewerker) VLISSINGEN Toine van de Bunder heeft vrijdagavond na een imponerende solo de wielerronde van Vlissingen op zijn naam geschreven. Na zeer veel ontsnappingen, die alle door geweld van Van de Bun der werden verijdeld, werd al les uit elkaar gereden en zege vierde Van de Bunder met een ruime voorsprong van 2 min. 18 sec. op vier renners, waar na alle anderen waren gedub beld. De uitslag is: 1 A. v. d. Bunder, 85 kim. in 2 uur, 18 min., 6 sec.; 2 Wim van Steen is op 1 min. 40; 3 Ad van Overveld; 4 Bert Broere; 5 Wim de Wilde; 6 Ko Tolhoek op 2 min. 10; 7 Tonnie Hui zen; 8 Jan Coremans; 9 Ad Prinsen; 10 Kees Stoutjesdijk; 11 Rien Jongeneel; 12 Toine Verheezen;; 18 Tijs Faase; 14 Silvester Aarts; 15 Michel Melsen; 16 Jan Gommers; 17 Eddie de Block; 18 Kees Wit kam; 19 Kees Spaans; 20 Wim Westdorp. De dames reden 55 km. en le werd Keetie van Oosten Hage in een tijd van 1 uur, 30 min. en 40 sec.; 2 Willy Quan tos (z.t.)3 op 30 sec. Truus van de Plaat; 4 Bella van de Spiegel-Haage; 5 Mimi Brink hof; 6 Marina Tartacni (It.); 6 Gré Donker; 8 Hennie de Jong; 9 Bea Huizinga; 10 Bet- sie van Eijken. i' siliEui„f jv. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Het team van Terneuzen A-I heeft de superioriteit weer eens bewe zen op het onlangs gehouden toernooi te Terneuzen. Na in Goes hat juniorentoernooi te hebben gewonnen, behaalde Terneuzen A2 in eigen huis ook de toernooizege door Hontenis- se A-I met 21 in de finale te kloppen. De B-junioren van Terneu zen moesten genoegen nemen met Je derde plaats in hei toernooi voor de junioren die ook op deze dag werd gehou. den. Hier ging de toernooizege naar Steen B-I. Robur B-I werd net 10 verslagen door Steen. De overige uitslagen waren: A-junioren: Terneuzen A-I - HW A-I 2—0; Hilchen- bach A-I - Robur A-I 00; Steen A-I - Hontenisse A-I 00; Terneuzense Boys A-I - Terneuzen All 21, Steen AI - Terneuzense Boys A-I 00; Terneuzen A-I - Hontenisse AI 00, Hilchenbach A-l Terneuzen A-II 10: HW A- I - Robur A-I 30; Terneuzen A-I - Robur A-I 10; Steen A-I - Terneuzen A-II 1—0; Hilchenbach A-I - HW A-l 01; Hontenisse A-I - Ter neuzense Boys A-I 10. 7e en 8ste plaats HW - Terneuzen A-II 10. 5e en 6e plaats Hilchenbach A-I - Terneuzen se Boys A-I 10; 3e en 4e plaats Robur A-I - Steen A-I 03; 1ste en 2e plaats: Ter neuzen A-I - Hontenisse A-I 21. Uitslagen B-junioren: Terneuzen B-I - HW B-I 0 0; Hilchenbach B-I - Robur B- I 01; Steen B-I - Hontenisse B-I 19; Terneuzense Boys B- I - GPC B-I 2—0; Steen B-I - Terneuzense Boys B-I 10; Hontenisse B-I - GPC B-I 2 I; Hilchenbach B-I - Terneu zense Boys B-I 2—3; Robur B- I - HW B-I 20; Terneuzen B-I - Robur B-I 1—2; GPV B- I - Steen B-l 01; Hilchen bach B-I - HW B-I 0—2; Terneuzense Boys B-I - Hon tenisse B-I 21; 7e en 8sL olaatis Hilchenbach B-I - Hon- tenisse B-I 10; 5e en 6i plaats: HW B-I - GPC B-' 21; 3e en 4e plaats Terneu zen B-I - Terneuzense Boys B-I 60; 1ste en 2e olaats Steen B-I - Robur B-I 20. Toine van Bunder

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 29