PvdA WIL VELD RUIMEN fOOR WERKNEMERS- OMMISSARIS BI] PZEM 'SVeS m mD 4 Zwaluw beschermde voge Middenstand leed veel schade door uitvallen brug „Politie ging niet buiten boekje" Muskusrat neemt snel in aantal toe PZEM Souburgers protesteerden in Vlissingen Muziek op Grote Markt Goes stad streek Conflicten "ïpUmiO, 1 laai - Protestantisme in Vlaanderen Borsele Hansweert Goes TIJDENS ONDERZOEK NAAR GELE KOORTS" Protest van kerken tegen abortus „G.S. verzwijgen bezwaarschrift" CDA'ers op de bres voor landbouwer in Lewedorp KATHOLIEK IN D.B. S.V.R.Z. Schoolsportdag in Kruiningen Goes Schade f 2000.- BRAND OP TERREIN VAN GEBR. VAN SON TE GOES Kruiningen jjflderdag 6 juni 1974 7 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een van je nieuwe fenomenen bij de instelling van het college ;!ll g.S. van Zeeland is ge- fKst: de openbaarmaking van it nevenfuncties, die de kan- iidaat-G.S.-leden bekleden. De inkomsten die zij uit deze ne- (tnfuncties verwerven zijn •id bekend gemaakt, hoewel auctor intellectualis van de 1,1e procedure, waarvan poli- Zeeland gisteren de slot je beleefde, de heer W. Don prdA), zulks wel graag had rerien. ffit een notitie, die als nacht van de Zeeuwse „kabi netsformatie" aan de staten is overgelegd, blijken de gedepu teerden de volgende neven- I juncties te bekleden, jjr. 3. Schlingemann: vice- uwzitter Koninklijk Neder- •jstis Landbouwcomité, en «der vice-voorzitt-er verze- keringen ZLM, waaraan ver kilden het commissariaat van ie algemene Zeeuwsche ver- (keringsmaatsohappij. De heer A. Kaland: voorzit ter stichting verpleeg- en rust- tuben Zeeland, voorzitter in de vereniging van exploi- laten van gasbedrijven in Nederland, president-commis- gii van de N.V. VEG-ga-sin- fliuit, commissaris van N.V, te Liefde Culemborg, en com- nissaris van de N.V. Metaal- poothandel Polak te Middel- burg. De heer van den Bos: docent (finding GA-2 aan de be- itiurschool Zeeland. De heer J. Stenvert: heeft geen betaalde nevenfunctie, naar is voorzitter van een nuiiekvereniging, secretaris na de bibliotheek in Terneu- itn. en penningmeester van de vereniging Humanitas. De heer J. Boersma: heeft tvenmin betaalde nevenfunc ties is wel voorzitter van de piattelandsbibliotheekcentra- ls, voorzitter van het Neder lands bibliotheek- en lectuur- eentrum, voorzitter van de so- daal-pedagogische dienst, en bestuurslid van Humanitas. Gedeputeerde A. van Gees- bergen is de enige die in het geheel geen nevenfuncties be kleedt. Over één van de nevenfunc ties van de heer Kaland, na melijk die van voorzittervan ie stichting verpleeg- en rust huizen Zeeland, merkte de heer Don tijdens zijn bijdrage aan de algemene beschouwin gen van gisteren op, dat deze cummulatie van functies wel eens gewetensconflicten te weeg kon brengen, omdat de heer Kaland de provinciale toezichthouder in het stich tingsbestuur in twee uiteenlo pende hoedanigheden ontmoet. In een daarvan is de heer Kaland in de „baas"~positie. De heer Kaland antwoordde daarop dat er van onverenig baarheid van de functie van lid van G.S. en van voorzitter van de stichting verpleeg- en rusthuizen geen sprake was. „Het is juist in het belang van de Zeeuwse gemeenschap dat een lid van G.S. de bewuste functie vervult", zei hij. Voor onbedoelde intimidatie van de provinciale vertegenwoordiger in het stichtingsbestuur vreest de heer Kaland niet. „De be doelde vertegenwoordiger zal tegenover mij heus zijn mond niet houden", merkte hij op. In rap tempo kozen de sta ten, wederom omdat hun pad geëffend was door de heer Don, vervolgens vertegenwoor digers in diverse provinciale vennootschappen en stichtin gen. Bij de verkiezing van le den voor de raad van bestuur bij de N.V. PZEM, merkte de heer Don op, dat de PvdA met alle genoegen een van haar eigen mensen uit deze raad zal terugtrekken zodra (als gevolg van een structuurwijziging van de N.V. PZEM) de figuur van de werknemerscommissa ris komt opdoemen. Deze kan dan de vacante PvdA-zetel krijgen. De heer Don hoopte dat de KVP en de ARP, in navolging van de PvdA, één van hun twee ze tels in de raad van bestuur van de N.V. PZEM zouden af stoten, ten behoeve van een werknemersvertegenwoordi ger. De heer Don sprak ook de wens uit dat op den duur een uit de PvdA stammende voor zitter voor de raad van be stuur van de energiemaat schappij zal worden benoemd. Tot 1 oktober wordt de be wuste functie vervuld door de commissaris der koningin mr. J. van Aartsen, volgens een automatisme waarvan de PvdA op dit ogenblik geen punt wenst te maken, zo zette de heer Don uiteen. KAPELLE, 5 juni Kruis ten export 128, Golden De licious I 80 53—56, I 70-80 54—58, I 65 41—46, I 60 28— SI, II 80 45—50, U 70-80 39— il, II 65 35—43, II 60 24—31, DX 10 26.60, IIX 55 20.40, grof 15, aardbeien p. doos van 200 pm: Gorella II 47—67, Vola 181—84, II 49, Red Gauntlet I J®78, II 38—73, Regina I 75, J 25-61, aardbeien in 2 kg mt p, kg. Gorella I 270—370, J 180-350, Vola I 310—380. J 140—340, Red Gauntlet 1 ®~370 II 180—330, Regina 11 320, frambozen p. doos van gram: I 240, II 69, aardap pelen: Eerstelingen grote "O151, kriel 101—112, Puiten: Radijs 51. boskroten B. GOES-KRABBENDIJKE J®i Groenten: per stuk krops- J1 480-10, II 3.60—8, bloem- tool 4 per kr 92, 6 per kr 75— 8 per kr 54—77, 10 per kr. „27, afw. 24—34 per bos: Stjs 947, kroten 65—83, Jortelen 127, uien 4557, per *8 aardappelen nieuwe bon- 5 grote 144151, drielingen *-137, kriel 109—123, aar zelen oude grote 11—15, ttbarber I 88, spinazie II 51— Postelein II 36—42, spits- 1 ®5, Snl3" TERNEUZEN, 5 juni 1974 f» stuk sia j 1520, II 11, tenkool A 85-93, All 48- L?'57 Bil 20—48, CII 22, komt 2227, groene «iKOmmers 20—35, per bos fa? w T4'8- kroten 4456, "T radij s 4449, as- 'n 2,33-2,27, B blauw -L. afwijkend 1,-, 1! si n bintjes grote 20 tW* 1.08-1,20. drie- w-,'»06' kriel 87-90' 14 peulen I 8,07 45!' Jï'T1stenen I 4,33— l2o' p 'fber 78. tomaten A II evo-l'1,1.05-1.°7, CC II 72, 41-4» 25-39, spitskool j,. - kassnijbonen 3.65— per kg A 5,49. B lik® C l'97- B blauw fib& C b,au™ 33-36, Ir do°sie gorella I 'et I An o?74 Red Gaunt" n 51' 11 30—68. Vola I 5 juni Pignonnl- opkar)toor Cham- S7,S»": üjn 334, fijn C 4 o ,4R 28°' midde' C 256- 6o(2flo 'i J"® l'ib 253. kruis 208, ffl 4, k§ 210, II 182, 4 kg '•'1-144 r,a?rdaPPelen: Gr. Vregt,5nel 128, Kriel 120. fti' 142—162, A II 1 ilU., J37-452, B II 109, c 13", c II 102, cc 1 79— 87. Groenten: sla 611, spina zie 4575, postelein 5870, andijvie 75103, kroten 66 89, spitskool 27—47, prei 83, kassnijbonen 273298 Kas snijbonen krom 192232, radijs 4754, ramenas 5457, u:en met loof 91, selderij per cos 1624. Paprika per stuk 31 36. Komkommers 76 II 3551, komkommers 60 I 58, II 33 46, komkommers 50 I 2736, II 3442, komkommers I 40 3043, stek per kig. 16—?6. Bloemkool 4 118, 6 82—121. 8 51—91, 10 49—53, 12 30. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Vanavond om acht uur wordt in het ge bouw Abdij 11 te Middelburg een lezing gehouden door de heer J. Decavele, stadsarchiva ris van Gent, over het onder werp: „Sociaal-economische aspecten van het vroegste pro testantisme in Vlaanderen". De lezinig, die uitgaat van de werkgroep Historie en Arche ologie van het Koninklijk Zeeuws Genootschap, is voor alle belangstellenden gratis toegankelijk. Sedert enkele weken zqn de zwaluwen terug en op di verse plaatsen zgn ze al weer druk bezig met hun nesten te bouwen. Vertellen hoe die er uitzien is een open deur intrappen. Dat weet iedereen. De huiszwaluw metselt zijn nest aan de buitenkant van gebouwen. Op een klei ne opening na is het helemaal dicht. Als je die snelle wendbare vogel bezig ziet, dan sta je iedere keer ver baasd over zijn bouwkunst. In minder dan geen tijd ziet hjj kans onder goten en vooruitspringende delen van gebouwen, vaak op bijna onbereikbare hoogten zijn nest te metselen. De boerenzwaluw doet het een klein beet je anders. Hij bouwt zijn nest binnen en laat de boven kant helemaal open. Hoewel het voor de meeste mensen heel plezierig is de zwaluw voortdurend bezig te zien, vooral als er jongen zijn, kunnen zij toch nogal eens last veroorzaken, door de uitwerpselen die men dan op de grond vindt. Vooral in de tijd van het grootbrengen der jongen kunnen zij bij voorbeeld de stoep bevuilen. Als het de boerenzwaluw be treft, die er niet voor terug deinst om zijn nest te bou wen in een hoek van het plafond in een ruimte waar het erg rustig is en waar hij door een openstaand raam vrije toegang heeft, kan er heel wat „afval" op de vloer terechtkomen. Men mag dan de nesten verwijderen. Want hoewol de zwaluw een beschermde vogel is beschouwt de vogelwet dit als een geval van overlast. „Maar als de nesten dan moeten verwijderd worden, laten de mensen het dan doen in deze tijd en niet bijvoorbeeld omstreeks half juli, als de vogels hun (onge veer) vier jongen grootbren gen", zegt de Hulster bio loog, de heer G. Sponselee. Hij heeft nog een veel ele gantere methode, voor diege nen, die echt de zwaluwen willen helpen. Men kan doodeenvoudig onder het nest een plankje aanbrengen, dan vallen de uitwerpselen daar op en dan is er hele maal niets aan de hand. Vroeger, en dan bedoel ik zo'n halve eeuw geleden, wa ren er veel meer zwaluwen, zoals er ook veel meer ande re vogels waren. Vooral ou deren zullen zich nog duide lijk de telefoondraden herin neren, waarop honderden zwaluwen een soort van no- tebalken vormden, als zij op het punt stonden om weer naar hun winterverblijven te trekken. Hoewel er toen veel meer zwaluwen waren haai den weinig mensen het in hun hoofd om een zwaluw nest te verstoren. Kleine jon getjes, die nogal eens vogel nesten uithaalden, zouden zich niet gauw aan een zwa luwnest vergrijpen. En dat kwam niet alleen omdat de nesten vaak erg hoog zaten. Wij speelden vaak op de boerderij van een oom. Onder de dakgoten van schuur en wagenhuis kon je wel zo'n twintig nesten aan treffen en ook in de paar de- en koeienstal waren er te vinden. Maar je moest toch maar niet proberen om zo'n nest kapot te maken. Dan kon je om te beginnen 0 De boerenzwaluw met voedsel voor zijn jongen. Tekening van de heer B. Grootjans. een draai om je oren of een schop onder je broek krijgen, maar er werd je dan ook verteld dat een zwaluw de bijzondere bescherming van Onze-Lieve-Heer genoot. Waarom, dat werd er niet bijvert-eld. Wél dat je zwe rende ogen kreeg als je een zwaluwnest kapotmaakte. Ik ben nooit te weten gekomen waar dat verhaal vandaan kwam. In ieder geval geloof de je het. Met een dergelijk verhaal moet je nou niet meer aankomen. Zelfs niet bij de kleinste jonjgen. Maar het is wel een feit. dat de zwaluw een uitermate nuttige vogel is. Zoals ieder weet leeft hij van insekten, die hij vangt tijdens het v'iegen. „De ge vangen insekten worden in een soort keelzak bewaard en dan aan de jongen gege ven", zo vertelde de heer Sponselee mij. „Op die ma nier heeft men kunnen uitre kenen dat een huiszwalu- w-enpaar da.t zijn vier jongen voedt, in dertig dagen onge veer 150.000 insekten vangt". Doe het ze maar eens na. Alleen al daarom is het beschermen van deze slanke, vlugge voigel de moeite waard. Stoot zijn nest dus niet uit. Men beleeft er veel meer plezier aan door er naar te kijken hoe hij zijn nest bouwt en zijn jongen groot-brengt. Als u deze gas ten, die met hun komst het mooie jaargetijde aankondi gen en wier vertrek een waarschuwing is voor de na derende hefst en winter, met rust laat, dan zullen zij meestal het volgende jaar graag bij u terugkomen en dat weet u ook dat wéér de lente in aantocht is. G. WIJNE (Van onze correspondente) VLISSINGEN De middenstanders op West-Souburg hebben allen ernstig financieel verlies geleden door het uitvallen van de Souburgse brug. Deze werd enkele maanden geleden kapotge- varen door een sleepboot. Een enquête onder deze middenstand gehouden, heeft uitgewezen dat de Souburgse winkeliers een verlies hebben geleden van rond 25 procent. Aan de enquête die op initi atief van de Brug- en Ver- keersgroep Oost-Souburg is gehouden, werd door tachtig procent van de middenstan ders deelgenomen. Uit de enquête is naar voren gekomen, dat de winkeliers in Oost-Sou burg veel klanten hebben in West-Souburg en Westerzicht. Deze mensen, die gewend wa ren met de auto naar Souburg te komen, doen dat nu niet meer omdat ze te ver om moe ten rijden. Daarnaast wordt het voor de winkeliers zelf bijna ondoenlijk bestellingen over het Kanaal te bezorgen, omdat een ritje neerkomt op een half uur rijden en wach ten voor de overbelaste keers luisbrug. De verkeersgroep heeft niet alleen de middenstanders naar hun mening gevraagd. Zij heeft ook 1338 andere Soubur gers geênqueteerd. 1254 van hen waren van mening dat de brug voor Soburg behouden diient te blijven, 53 zeiden nee tegen de brug en 31 bewoners hadden geen mening. Een grote Souburgse oara- vaan. bestaande uit 50 tot 80 auto's en een geluidswagen is gistermorgen van Souburg naar Vlissingen opgerukt. In het stadhuis bood een delega tie van de Verkeersgroep B. en W. van Vlissingen de uit slag van de enquête aan met daarbij het dringend verzoek nogmaals bij Rijkswaterstaat voor het behoud van de brug te pleiten. Zoals bekend heeft Vlissin gen plannen voor de bouw van een halfhoge brug over het Kanaal door Walcheren. De plannen kunnen alleen door gaan als de oude eenbaansbrug bij Souburg wordt ingeleverd, zo heeft de minister laten we ten. De brug zou dan ongeveer twee kilometer verderop ko men te liggen. En daar maken de Souburgers nu ernstig be zwaar tegen, omdat ze vinden dat die brug de slagader is die de beide Souburgen in leven houdt. Herdenking Voor de aan vang van de raadsvergadering heeft de gemeenteraad van Borsele de tijdens het pink sterweekend overleden heer A.C. de Koning, jarenlang lid van de raad van 's Heer Arendskerke, herdacht- Burge meester G. van Waes typeerde in een herdenkingstoespraak de overleden KVP-voorman als „een eenvoudige, eerlijke kerel, die steunend op een groot geloof, dat deel van de samenleving dat hem was toe vertrouwd, met grote zorg heeft beheerd". Wij hopen dat God hem zal lonen", zo besloot de heer Van Waes zijn toe spraak. De raad nam vervol gens enkele ongenblikken stil te in acht. Jeugddag De Jeugd van Sportlust zal zaterdag deelne men aan de jeugddag van het KNGV in Hoek. Deze jeugd dag wordt gehouden in het recreatiegebied De Braakman. De kinderen zullen om half- tien per bus vanaf het dorps plein vertrekken. Bonte avond De leerlin gen van de katholieke basis- en kleuterschool zullen zaterdag een bonte avond geven in zaal Zeelandia te Hansweert. De feestavond begint om zeven uiur. Er zal muziek, dans, zang en toneel gebracht worden. Tijdens de pauze wordt een verloting gehouden. Bezichtiging Op de dins dagen 18 juni, 25 juni, 2 juli en 9 juli zal het gerestaureer de stadhuis aan de Grote Markt voor belangstellenden zijn te bezichtigen van 14.00 tot 15.30 uur. Voor gezelschap pen die een kijkje willen ne men in het gebouw kan desge wenst een ander tijdstip wor den overeengekomen. In dat geval dient tevoren contact te worden opgenomen met het Bureau Voorlichting, sta4=kan toor, tel. 01100-8èl0, (Van onze parlementair» redactie) DEN HAAG De Middel burgse politie treft geen enke le blaam, en is niet buiten haar boekje gegaan. Dat ant woordt minister De Gaay Fortman (Binnenlandse Za ken) het PSP-kamerlid Van der Lek, die gesuggereerd had, dat begin februari twee rechercheurs zonder toestem ming de woning van een zieke man waren binnengedron- ge. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG-ARNHEM Of het aan de zachte winter te wijten is of aan andere facto ren weet niemand met zeker heid. Een feit is, dat zoals in het kort reeds bericht is, som mige delen van Zeeland en West-Brabant de muskusrat (ook wel bisamrat genoemd) in aantal snel toeneemt. Of het om plaatselijke concentraties gaat of om een landelijk, wel licht West-Europees verschijn sel, kon men ons op dit mo ment bij het ITBON in Arn hem, waar de strategie tegen de muskusrat wordt bepaald nog niet zeggen. Feit is wel, dat in gebieden als de Bevelanden en Tholen, maar ook de omgeving van Woensdrecht, waar de mus kusrat door de jaren heen een betrekkelijk zeldzame gast was, de vangstcijfers van deze dieren, opeens sterk stijgen. De dijkgraaf van het water schap Tholen, de heer H. Gor- nel. zei ons bijvoorbeeld, dat in het eerste kwartaal van 1974 alleen op Tholen en St.- Phihpsland al 1047 gedode muskusratten door de rijksrat tenvangers en een aantal vrij willige „jagers" op dit schade lijke dier, werden ingeleverd. Ter vergelijking: in het gehele jaar 1973 bedroeg het aantal gedode muskusratten in het zelfde gebied 2400. Verhoudingsgewijs wordt dezelfde toename gesignaleerd in het watersehapsgebied Noord-Beveland. Op Zuid-Be veland, aldus dijkgraaf D.J. Dees, verspreidt de muskusrat zich meer in de noordelijke en westelijke richtingen. De dijk graaf noemde de situatie even wel niet onrustbarend. De toename van de muskus rat is een verschijnsel dat zich de laatste twee jaar steeds duidel ijker manifesteert, zegt de dijkgraaf van Tholen. Hij is blij, dat de rijksrattenvan ger. die de strijd tegen de muskusrat in zijn gebied moet voeren, wordt geholpen door zogenaamde „minivang-ers". Sommigen onder hen, gewoon lijk zijn dat mensen met een opmerkzame blik voor de na tuur en het landschap, halen hoge scores. „Er zit een vrij williger in St.-Annaland (weet dijkgraaf van Gorsel te mel den) die in zijn vrije tijd in de afgelopen maanden zo'n 200 muskusratten heeft gevangen. De premie per gedode rat be draagt vijf gulden". De muskusrat, die jaren ge leden in West-Elropa is geïm porteerd om (overigens ver geefs) van deze uit Amerika afkomstige rat een pelsdier te maken, is gevreesd, omdat hij niet alleen gangen in dijken en oevers graaft, maar omdat hij bovendien onder de grond grote holen uitgraaft. Soms voelt een vreedzaam ploegen de boer opeens zichzelf met tractor en al wankelen. De oorzaak: een onderaardse mus- kusrattenwoning. Soortgelijke woningen kunnen zich ook in dijken bevinden. Daardoor kunnen de muskusratten, als zij zich in taluds of dijken vestigen, grote schade en ge vaar voor veligheid in polder gebieden opleveren. De waterschappen in West- Brabant en Zeeland die de mus kusrat bepaald geen goed hart toedragen, dringen met klem aan op uitbreiding van het aantal rijksrattenvangers, nu 23 in getal. Het aantal in 1973 gedode muskusratten wijst er al op, dat er zeker in 1974, nu er van een toename sprake is, emplooy voor meer rattenvan gers zal zijn. Vorig jaar wer den er in heel Nederland 35.000 muskusratten met be hulp van honden, of in strik ken en klemmen gevangen, en al dan niet tegen een vangpre- mie, ingeleverd. De muskus rat, die met staart en al ruim een halve meter lang kan wor den, mag niet met vergif wor den bestreden. Massale cam pagnes, zoals die tegen de bruine rat, komen dan ook niet in aanmerking, aldus ver zekeren deskundigen. De jacht op de muskusrat dient selectief en met kennis van zaken te worden gevoerd. Als consu ment is de muskusrat tamelijk bescheiden, hij leeft van tuin- bouwprodukten. Zijn huwe lijksvruchtbaarheid is evenwel enorm. Eén ouderpaar ziet kans, om in één jaar tijd twin tig tot vijf en twintig nakome lingen op de wereld te bren gen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In een open brief aan de afdeling west-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst hebben zeven kerkelijke groeperingen uit Axel, Hoek, Terneuzen en Zaamslag stelling genomen te gen de mogelijkheid tot zwan gerschapsonderbreking die in Groede geschapen is. In hun brief wordt gesteld dat abortuspraktijken het ver trouwen in artsen in hoge ma-j te zullen ondermijnen. De ker ken, van gereformeerde ge zindte, wijz»n erop dat vol gens hen abortus provocatus een ingreep is in door God geschapen leven. „Hij gebiedt ons dat leven in alle opzichten en met alle mogelijke midde len te beschermen, tenzij er een strikt medische indicatie aanwezig is", zo staat in deze brief telezen Opgemerkt wordt voorts da-, een vrouw die door de komst van een baby in moeilijkheden verkeert geholpen moet wor den door een goede begelei ding en eventueel pastorale hulp ,,dde graag en van harte wordt, gegeven". Afschriften van deze brief zijn verzonden aan de provinciale pers, het gemeentebestuur van Oostburg en twee artsen in Rreskens en Groede. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heren C. Verdonk (KVP), C. Balke nende (ARP) en H. Eversdljk (CHU) hebben als statenleden vragen aan het college van G.S. gesteld inzake het naar hun mening onbillijke behan deling van zekere A.P. van 't Westeinde te Lewedorp. De heer van 't Westeinde heeft zo blijkt uit de vragen van de drie CDA-statenleden, een verzoek bij G.S. inge diend, voor ontgronding van een dijk. De toestemming zou waarschijnlijk zijn verleend, als er geen bezwaarschrift was ingediend door Staatsbosbe heer. Het bewuste bezwaar, aldus de drie CDA-statenle den, is evenwel na de daar voor wettelijke geldende ter mijn binnen gekomen. Niette min is het door G.S toch in ■hun besluitvorming betrokken, met nadelig gevolg voor de- heer van 't Westeinde- De drie statenleden zeggen het billijk te vinden als aan de heer van 't Westeinde als nog vergunning tot ontgron ding van de dijk op zijn grondgebied zou woden ver leend. Zij vinden het juridisch aanvechtbaar, dat de heer van 't Westeinde niet op de hoogte is gesteld van het bezwaar van Staatsbosbeheer. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG —De stich ting verpleeg- en rusthuizen Zeeland zal ook in de samen stelling van haar dagelijks be stuur aan oecumenische opzet gaan weerspiegelen. Aan het algemeen bestuur van de stichting, dat vrijdag in Goes vergadert, wordt voor gesteld om het dagelijks be st'- uui-, zeven personen, uit te breiden tot negen leden. Een daarvan zal katholiek zijn. Het huidige bestuur heeft, mede met het oog op een betere vertegenwoordiging voor Oost- Zeeuwsch-Vlaand-eren, drs. R, T. H. Sanders, uit Hulst, voor de nieuwe bestuurszetel voor gedragen. De tweede bestuurszetel zal moeten worden ingenomen door een gemeentelijk verte genwoordiger- In de bewuste vacature zal worden voorzien op het moment dat de nieuw gekozen gemeenteraad in func tie is. In het dagelijks bestuur van de stichting verpleeg- en rust huizen in de nieuwe samen stelling zullen zitting hebben: twee vertegenwoordigers van de Nederlands hervormde kerk, een van de roomskatho- liek-e kerk, een van de gere formeerde kerken, een van de overige kerkgenootschappen en vier gemeentelijke repre sentanten. In het algemeen be stuur hadden, sinds vorig jaar. drie roomskatholieken zitting tegenover: hervormde kerk vier, gereformeerde kerken twee, overige kerkgenoot- schapoer en gemeentelijke vertegenwoordigers elf. (Van onze correspondent) KRUININGEN De gemeen telijke MAVO-schooi uit Krui ningen heeft op het sportterrein te Hansweert een sportdag ge organiseerd, onder leiding van de lerares lichamelijke opvoe ding' mevrouw Groenenwoud- Siemerink. Er werd atletiek gedaan, hoogspringen, hardlopen, bal en speerwerpen, softbal, voetbal en behendigheidswedstrijden. Op het eind van de dag volgde er een voetbalwedstrijd tussen de leerlingen en het onderwij zend personeel, hetgeen een overwining opleverde voor het onderwijzend personeel met 4—0. Uitslagen meisjes eerste klas: 1. E, Versluys, Kruiningen 43 punten, 2. B. Brouwer Kruinin gen 39, 3, Hendrik de Vouw Hansweert 38. Jongens eerste klas: 1. P. Heynsdijk Hansweert 60 punten, 2. K. Tonder Hans weert 60, 3. K. Witte Kruinin gen 57. Meisjes tweede klas: 1. H. Dek Waarde 48 punten, 2. M. Hoek van Dijke Kruiningen 42, 3. J. Meyer Kruiningen 39. Jon gens tweede klas: 1. A. Govers, Kruiningen 63, 2. H. Thenaert Goes 58. 3. J. Krijger Rilland 56 punten. Meisjes derde klas: 1. W. Goedegeburen Hansweert 35 punten, 2. L. Schrier Waarde 32, 3. A. Bauer Kruiningen 31. Jon gens derde klas: 1. J. v. Iwaar- den Kruiningen 67, 2. Chris Voogd Rilland 55. 3. H. Bal Yer- seke 43 punten. Fototentoonstelling Gedu rende de tijden van openstel ling van het stadhuis voor het publiek zal een aantal foto's worden geëxposeerd. Aan de hand hiervan kan men zich een beeld vormen van de ver schillende fasen, waarin de restauriewerkzaamheden van het stadhuis zich hebben vol trokken. Juniorentoernool Robur Zaterdagmiddag houdt Robur een toernooi voor Al en A2 en BI en B2 elftallen. Hieraan wordt deelgenomen door Kloe- tinge, Goes, Krabbendijke en Robur ieder met 4 elftallen. Het toernooi begint om 12.00 uur op het sportpark Het Schenge. Voor de totale eind stand van het toernooi worden de resultaten van de elftallen per vereniging samenge steld. De minister geeft het vol gende relaas, dat in tegenstel ling staat tot dat van het ka merlid: twee rechercheurs zijn op 6 februari de woning van de bewuste man binnengetre den om een onderzoek in te stellen naar een strafbaar feit. Aangezien de voordeur niet afgesloten was, was van bin nendringen geen sprake. Het onderzoek had te maken met „Het Oosterschelde-Open te ken, dat destijds overal als de „gele koorts" op muren en straten versoheen. Daar de mannen uit een op de deur bevestigde medede ling begrepen dat de bewoner in bed lag, begaven zéj zich daar heen en troffen hem in derdaad in bed aan. De man liet niet van enig bezwaar blijken nadat beide politie mannen het doel van hun be zoek hadden uiteengezet. Integendeel, aldus de minis ter. Hij stond op, kleedde zich aan en gaf beide mannen toe stemming het huis te onderzoe ken. Van enige fysieke on macht is niet gebleken. Het kamerlid daarentegen had in zijn vragen gesteld dat de bei de agenten zonder toestem ming w-aren binnengedrongen en dat de man fysiek niet in staat was hun dat mandeling te weigeren. iVan onze correspondent) GOES Op het opslagter rein van de gebrs. Van Son aan de Albert Joachimkade te Goes heeft gistermorgen een brand gewoed. De brand is ontstaan in een partij lege conservenblikken, die inge pakt waren in kartonnen do zen. De vermoedelijke oorzaak van de brand is het overvlie gen van een vonk van een in de nabijheid gestookt vuur, waar o.a. afval van lompen werd verbrand. De brandweer was spoedig ter plaatse en heeft het vuur met drie stra len bestreden. Na een half uur was men de brand meester. De schade bedraaigt tweedui zend gulden. De gebrs. Van Son zijn niet tegen deze brand verzekerd. Vierdaagse Onder auspi ciën van de Nederlandse wan delsportbond zal van 10 tot en met 13 juni in Kruiningen een avondvierdaagse worden ge houden. Gelopen kan worden over de afstanden van tien tot vijftien kilometer. De start vindt plaats 's avonds om ze ven uur op de Markt in Krui ningen. Plattelandsvrouwen Dins dag 11 juni komen de plaate- landsvro-uwen van de afdeling Kruiningen bijeen in de foyer van Ons Dorpshuis. De heer Baak uit 's-Gravenhage zal een lezing houden over het Koningin Wilhelminafonds. Verder zal mevrouw C.G. Ja ger-Visser, schoonheidsspecia liste uit Goes de dames iets vertellen over huidverzor ging. (Van onze correspondent) GOES Ter afsluiting van de festiviteiten rond de hero pening van het stadhuis vindt er op zaterdag van 20 tot 21.30 uur op de Grote Markt een muzikale manifestatie plaats. Aan 'it gebeuren leveren alle Goese muziekkorpsen een bij drage. Als motto van het program ma hebben de muziekvereni gingen gekozen: „Goese mu ziekkorpsen beiden hun muzi kale felicitaties aan bij de heropening van het stadhuis". Achtereenvolgens treden op: drumband Advendo en fanfare De Echo; Hosanna en Oefe ning en Uitspanning; Excel sior uit Kloetinge, Euphonia en Excelsior uit 's Heer Arendskerke en Excelsior uit Goes. Iedere groep speelt en kele marsen, eventueel afge wisseld met het optreden van een '-rum-band. De optredens per groepen duren ongeveer 10 a 15 minuten. Het opmar cheren vindt plaats vanuit de Korte Kerkstraat, de afmars via de Lange Kerkstraat.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7