a 3 1 Mark Tazelaar: twee tennistitels JZVV WINNAAR II IER KAMPIOENEN Toch wel handig so'n brommer! Nederlaag voor een versterkt Vlissingen ZEGE CLAUWAERT IN NIEWVLIET VAN LOON EERSTE Blessure voor Johan Scheele Toernooizege van Zeeuwse elftal Peter Sturm ongenaakbaar De Vliegere eerste in autocross '■82mer 489" bert heijn JEUGDWIELER- WEDSTRI.JDEN sport Tomatensoep VEILING lIR - GOUD en TEN enz. gissingen De in het pinksterweekend gehouden Zeeuwse junioren tenniskam- I sioenschappen zijn een grandioos succes geworden. Dit was mede te danken aan de peie organisatie, die in handen was bij de TC De Schelde in Vlissingen en het prach- {eweer. al leek daar de 2e pinkstermorgen lelijk de klad in te komen. De jeugd heeft I iich rr veel van aangetrokken. Er is hard gevochten voor de eerste plaatsen. De I ,i'm 30 000 motorcross-en- I piJia,sten waren in Stekene I '.'-uk, ondnnks dat de echte on'braken, omdat op 17 roever I o spinazie 50 gram r7f\ diepvries -fSww 119 g bij opbod van chtsdeurwaarder J- iter Beatusstraat ndag 10 juni 1.00 en 19.00 i"'r- t 22.00 uur t 22.00 uur t 21.00 uur itp.loos uitgevoerd' g, Ruweiibergstrs®' 04105-2403. (Van onze sportmedewerker) I U-jarige Mark Tazelaar uit Terneuzen stak met kop en schouders uit boven zijn leef- jdgenoten tot en met 14 jaar. jadat hij eerst in de halve I jjjie had afgerekend met JKn Kupfer uit Oostburg jour met 62 61 van hem Iwinnen, wees hij Frans Verhuist uit Vlissingen, toch !(j niet de eerste de beste, ttrug niet 61 61 en of ook I lat nog niet Senoeg was legde Ij ook nog beslag op de eer- Je plaats in de categorie jon gens t.m. 16 jaar. In de halve finale zette hij Geert Bruyc- kere uit Oostburg met 6—0 60 meteen op zijn nummer. In de finale tegen Gert vd. Bogaard uit Vlissingen stond hij eerst met 40 achter in de eerste set, maar wist de set met 7-5 toch naar zich toe te trekken. Met de tweede had hij helmaal geen moeita nqueror fieso,75iiter p erry fctillado (Van onze sportmedewerker) AXEL De zaterdagvoet- lilclub AZVV pas gepro moveerd naar de derde klasse van het KNVB-zaterdagvoet- tal is winnaar geworden van het ..toernooi der kampi oen", dat Axel hield op zijn sportcomplex. Aan dit toernooi werd behalve door AZVV en Axel (net de promotie gemist Mar de tweede klasse) door Koewacht (kampioen eerste lias KNVB afdeling Zeeland londagvoetbal) en Zaamslag (kampioen eerste klas KNVB afdeling Zeeland zaterdagvoet bal). Voordat de wedstrijd AZVV Axel gespeeld werd, vond oog een huldiging plaats van een drietal spelers die niet langer meer in het eerste elf tal zullen optreden: keeper Piet Verpoorte en verdedigers Leen Dey en Karei Verbunt. Voorzitter Peters van Axel be dankte dit drietal voor de ge weldige inzet waarmee al die jaren voor Axel was gespeeld. De drie werd uitgebreid lof toegezwaaid en er waren de bekende bloemen een een aan- ienken. Karei Verbunt, met rijn 36 jaar de oudste van het drietal die er als aanvoerder de meeste „dienstjaren" op had zitten, werd benoemd tot lid van verdienste. De eerste Axelspeler die voor dit predi kaat in aanmerking komt. De uatslagen van het toernooi lui de: Axel - AZVV 0—0, AZVV lamslag 11, Axel - Koe- nacht 0—1, Zaamslag - Axel 2—2, Koewacht - AZVV 0—1 en Zaamslag - Koewacht 20- Endstand: 1 AZVV 4 punten, 1 Zaamslag 4 punten (slechter «gemiddelde), 3 Axel 2 punten, 4 Koewacht 2 punten (s.eehter doelgemiddelde). Als voorwedstrijd werd er 'en duel gespeeld tussen de echtgenotes en verloofdes van ie Axel-spelers, waarbij voor- j mevrouw Breepoel voor de nodige hilariteit zorgde door op sierlijke wijze een fiks aantal doelpunten door te la ten gaan. Op het sportcomplex van de Axelse zaterdagvoetbalclub AZVV werd het traditionele AZVV-toernooi gespeeld, waaraan door een achttal ster- ke clubs werd deelgenomen. In poule 1 waren ingedeeld Kemzeke (de latere winnaar), AZVV, Terneuzense Boys en Corn Boys. In Poule 2 waren dat: Zaamslag, Axel, Rillandia en Steen. De uitslagen in de voorron den waren: Poule 1: Corn Boys - Terneuzense Boys 10. Kemzeke - Corn Boys 40, AZVV - Terneuzense Boys 2 1, Terneuzense Boys - Kemze ke 02, AZVV - Kemzeke 0—0 en AZVV - Corn Boys 00. Poule 2: Zaamslag - Ril landia 21, Axel - Zaamslag 0—0, Steen - Zaamslag 10, Axel Steen 02, Steen - Rillandia 21, en Rillandia - Axel 12. Kemzeke ook het eerste jaar winnaar van het toernooi plaatste zich met Steen voor de finale. Een duel dat door Kemzeke, de enige Belgische ploeg in dit toernooi met 20 werd ge wonnen. AZVV en Zaamslag streden om de bezetting van de derde en vierde plaats. Het werd een doelpuntloos gelijk spel, waardoor strafschoppen de beslissing moesten brengen, AZVV bleek hierin de betere ploeg'. In de strijd om de vijf de en zesde plaats had Corn Boys weinig moeite met een ongeïnteresseerd spelend Axel, dat met 20 klop kreeg. Ril landia tenslotte drukte Ter neuzense Boys op de laatste plaats na strafschoppen, door dat het duel in een 00 stand geëindigd was. De eindstand: 1 Kemzeke, 2 Steen, 3 AZVV, 4 Zaamslag, 5 Corn Boys, 6 Axel, 7 Rillandia en 8 Terneu zense Boys. (ADVERTENTIE) ...ook als je vlug even boodschappen gaat doen. v meer: 60. Bij de jongens t.m. 18 jr wist Bart v.d. Veen uit Goes beslag te leggen op de eerste plaats. Hij versloeg Ernst Wondergem uit Vlissingen in de finale met 62 75. Ernst Wondergem had in de halve finales een geweldige strijd geleverd met Jan Jurry uit Terneuzen, die hij met 60. 97 versloeg. Bij de meisjes t.m. 12 jr. deed de 11-jarige Jacqueline Bral uit St.-Jansteen het erg goed. In de finale versloeg zij de evenoude Marja Wonder gem uit Vlissinigen met 64 75. Met de andere tegenstan ders had ze veel minder moei te. Opmerkelijk was ook haar derde plaats bij de meisjes t.m. 14, jr- Daar mocht Els Vogel uit Oostburg zich kam pioen noemen. Zij won met 26 62 75 van de Vlis- singse Sylvia Wolterbeek. Bij de meisjes t.m. 18 jr. werd Jik Nieuwenhuizen uit Krabbedij- ke Zeeuws kampioen. In de finale versloeg zij Sietske de Vries uit Vlissingen met 64 6—4. Els Vogels stond maandaga vond tegen 7 uur weer in een finale te spelen, maar nu in de categorie meisjes t.m. 16 jr. Daarin moest zij haar meerde re erkennen in de Vlissingse Pien Geertse, die met 63 a 3 de eer tot zich trok. Bij de jongens t.m. 12 jr. legde Jan Vermeulen uit Vlis singen beslag op de titel. Hij won met 64 62 van Erik Houg uit Terneuzen. Voor het eerst in de Zeeuw se juniorengeschiedenis waren er vier wisselbekers beschik baar gesteld bij deze kampioen schappen- Daarnaast heeft de Kon. Nederl. Lawn Tennis- bond in elke leftijdscategorie twee extra bekers beschikbaar gesteld in verband met de vie ring van het 75-jarig bestaan van de bond. Oud-Feyenoordster Coen Moulijn. (Van onze sportmedewer ker) VLISSINGEN Onder het waakzaam en observe rend oog van internationaal arbiter Frans Derks, werd op het sportpark te Vlissingen een wedstrijd gespeeld tus sen de eersteklasser Vlissin gen versterkt met de ex-ve- detten Coen Moulijn (Feije- noord) en Sjaak Swart (A- jax), en Hoechst Frankfurt. Laatstgenoemde club is een sterk Duits team waar enke le ex-spelers van de Duitse Bundesligaclub Eintracht Frankfurt in vertegenwoor digd zijn. Vlissingen zou dan ook de meerdere moeten er kennen in Hoechst Frank furt: 02. De talrijk opgekomen toe schouwers (3000) hebben t schouwers (3000) hebben van een attractief en interessant duel kunnen genieten, waar in de oud-internationals Sjaak Swart en Coen Moulijn duidelijk bewezen dat zij nog tal van geraffineerde voetbaltrucs in hun bagage hebben. Toch konden deze geroutineerde kwaliteiten Vlissingen niet voldoende helpen, want het was Hoechst Frankfort dat via Bittenman met 01 de lei ding nam. En het was niet eens zoveel later dat Schön de eindstand reeds bepaalde: 0—2. Na rust moest Sjaak Swart het af laten weten wegens een lichte blessure. Toch hield Vlissingen ondanks dit verlies goed stand in deze tweede helft, en toonde zich een gelijkwaardige tegen stander van de Duitse oppo nent. Vlissingen kreeg zo waar nog een enkele kans in de tweede helft, maar kon deze niet in treffers omzet ten. Duidelijk werd wel in, dit duel dat de oud-internati onals nog over een uitsteken de conditie beschikken. Het 3000-koppige publiek kon na afloop voldaan zijn over het gevarieerde spel, waarbij met vlagen voetbal van vrij hoge kwaliteit waarneembaar was. Het duel werd op uit stekende wijze geleid door arhiter Frans Derks. (Van onze sportmedewerker). NIEUWVLIET „Ach, als eenling krijg je geen schijn van kans. Als je wegsprong werd je meteen teruggepakt, waarna het zaakje vakkundig werd afgestopt. Neen, wil je een kans maken dan moet je echt een paar ploegmaats heb ben", zei een ietwat teleurge stelde Gaston Thuy uit St.- Jansteen. Deze rappe volks- koerser moest met een achtste plaats genoegen nemen. In de volkskoers in de Zeeuwse badplaats Nieuwviiet. Winnaar werd de Belgische volkskoerser Jacky Clauwaert uit Brugge, die al in de eerste ronde uit het peloton wegsp- spronig. Niemand behalve de Belg zelf geloofde toen al in een succesvolle vlucht. Met een constante pedaalslag ver- grootte hij elke ronde zijn voorspring, en met de hulp van zijn ploeggenoten bedroeg die aan de finish ruim een minuut. Toen de voorsprong van Clauwaert na een tiental ronden 20 seconden bedroeg, kwam er vanuit het peloton reactie, van vooral Henk 't Gilde (Hoek), George Wijnac- ker (Koewacht) en Gaston Thuy. Een gat van meer dan twintig meter kon men echter niet slaan. De Belgen waren te sterk in aantal, waarna de Zeeuwsch-Vlaamse volkskoer- sers terug tot de orde geroe pen werden. Vooral door het werk van de Belg Van Rijc- keghem ontstond er met nog zo'n 20 kilometer te rijden een tweede groep, verder bestaan de uit Thuy, Schelfout, Valkx en 't Gilde. Men pakt ruim honderd meter op het peloton, maar Jerom Boerjan zorgde weer voor een hergroepering. Boerjan zette toen meteen zelf door. Hij kreeg gezelschap van Van Rijckeghem, en Scholier. Wat Thuy. Schelfout en Wij- nacker ook probeerden, de drie achtervolgers bleven bui ten schot, evenals koploper Clauwaert. Zijn voorsprong zou nog wel slinken tot 1.05 min. maar zijn eerste plaats kwam niet meer in gevaar. R. Slock deed een ernstige val en brak zijn sleutelbeen terwijl De Wolf uit Sluiskil met pech de strijd moest staken. In de categorie 35 jaar en ouder had de Belg De Clerck een voor spong van 2 min. aan de fi nish. Uitslag 16 t.m. 35 jaar: 1 J. Clauwaert (Brugge) (B), 68 km 1.55.16 uur, 2 op 1.05 min J. Boerjan (Knokke) (B), 3 M. Scholier (Vassenaere) (B), 4 M. v. Rijckeghem (Meulebeke) (B) 5 op 1.25 min. H. 't Gilde (Hoek), 6 E. v. Rijkeghem (Meulebeke) (B), 7 A. Schel fout (Hengstdijk), 8 G Thuy St.-Jansteen), 9 F. v. d. Helst (Jabbeke) (B). 10 B. Thmas (Westdorpe. Boven de 35 jaar: 1 C. de Clerck (Jabbeke) (B), 2 J. v. Macenbergen Brugge) (B) 3 A. v. d .Eede (Oudenaerde) (B), 4 W. Ca- hoor (Maldegem) (B). 5 J. Pascal Jabbeke) (B), 9 P. Everaert (Hulst). IVan onze sportmedewerker). STEKENE De Belgische «tnatonal Willy van Loon is (wcc-klasse, winnaar «orden van de internationa- '™°torcross der Gelaagput- 1 m Stekene. In de 250 cc- I iiu voor internationalen Ij.® ,BelS Julien de Roover 1HH ii P'aa's voor zich op. dl ;eeli in de 500 cc-klasse ui» Sr°otste concurrent van I Cr Yan boon. In de eer- !«tst JMnche moest hij in de ronde De Roover voor la!? saan. 'ia V ,dag de Grote Prijs J «geland in de 500 cc-en van S?8 later de Grote Prijs i:i«« emarken in de 250 cc- I a wer4 verreden. Toch "Mi. istr'ld er niet minder JKJkelijk door De Neder- ws wamen er in de twee es internationalen 500 cc niet aan te pas tegen de Bel gen. Alleen Tiny van Erp kon nog enige acceptabele tegen stand bieden. De gebroeders Ton en Paul Karsmakers moest men iri de achterhoede zoeken, en Theo Bauduin kwam er helemaal niet aan te pas. Van de overige buitenlan ders kon alleen de Ier Rob Wilinson de Belgische over macht goed partij geven. Zo wel in de eerste als in de tweede manche werd hij twaalfde, om zo tiende in de eindstand te worden. In de eerste manche 500 cc nam Ju- lien de Roover meteen na de start de leiding om die niet meer af te staan. De Belg Geboers werd derde en zijn landgenoot Van Loon tweede. Van Erp werd met een tiende plaats de beste Nederlander. Paul Karsmakers liep in de laatste ronde nog een lekke band op. maar wist er toch nog een achttiende plaats uit te slepen. De rest van de Ne derlanders staakte de strijd evenals de Zweed Arne Jons- son, die bij een valpartij zijn linkerbeen brak. In de tweede manche werd de sterk rijdende Van Erp fraai vierde terwijl Massant winnaar werd. Paul Karsma kers kwam nog sterk terug en werd tiende, en Ghielen ging als veertiende door de finish- Over het geheel genomen stel den de Nederlanders en ook de andere buitenlanders zwaar teleur. Zo ook in de klasse internationalen 250 cc, waar alleen de Duitser Schutz met een vierde plaats er uit sprong. De Ier Wilinson werd hier achtste. Eindstand 500 cc: 1 W. van Loon (B), 2 L. Geboers (B), 3 J. de Roover (B), 4 A. Massant (B), 5 T. v. Erp (N), 10 R. Wilinson (I), 13 P. Karsmakers (N), 18 M. Ghielen (N), Eindstand 250 cc: 1 J- de Roover (B), 2 J. Godfroid (B). 3 B. de Win (B). 4 W. Schutz (D), 5 P. Fraikin (B), 8 R. Wilkinson (X). (Van onze sportmedewerker) LEDE-WATERVLIET De motorcrossers van de motor crossclub MC Axel hebben een druk weekend achter de rug. Eerste pinksterdag was men van de partij tijdens internati onale wedstrijden in het Bel gische Lede, en een dag later stond de zware strijd in Wa tervliet vlak bij IJzendijke op het programma. In Wa tervliet vlak bij IJzendijke Zeeuwsch-Vlaamse motor- orossliefhebbers present. De strijd was er bijzonder fel. Bij de internationalen in Le de werd Johan Scheele in de eerste manche tiende. In de tweede manche ging hij daar als dertiende door de finish. Johan Schelleman werd bij ae nieuwelingen in de 250 cc klasse negende. Frans Lensen, die in de sloot reed, wist Zich uiteindelijk nog als vijftiende te klasseren. Bij d-e junioren werd Cees Hamelinck in de eerste manche negende. Hij moest in de tweede manche met motorpech de strijd sta ken. Buysse werd de beste Axelaar. Hij werd resp. zesde en zevende. Van Bruggen ging als dertiende en twaalfde door de finish. Jan Goossens werd 23ste en negentiende. In Watervliet, waar de Axe laars op heel wat supporters en belangstellenden konden rekenen, werd bet in alle cate gorieën een strijd van de bo venste plank. Scheele werd in de eerste manche bij de inter nationalen 500 cc tiende. In de tweede manche reed bij bij zonder sterk en werd fraaie derde. Ook in de derde man che was hij -goed op dreef- H:j kon een gevallen Duitser niet meer ontwijken. Hij kwam hierdoor ook ten val, waardoor hij een ereplaats verloren zag gaan. Erger voor hem is dat hij aan de val een ernstige voetblessure overhield, zodat hij de strijd moest staken. Bij de junioren was vooral Cees Hamelinck zeer goed op dreef. In de eerste manche werd hij fraai tweede, maar moest in de laatste ronde van de twee de manche met motorpech de strijd staken. Buysse werd zesde en vijfde. Ook Walhout jr. deed het niet slecht. Na een achtste plaats in de eerste manche werd' hij zesde in de tweede manche. Walhout sen. eindigde tweemaal op de zes tiende plaats. Bij de nieuwe lingen werd het voor Schelle man in de eerste manche een negende plaats. In de tweede manche ging hij over de kop. Ondanks die val ging hij toch nog als dertiende door de fi nish. Eindstanden Lede: internati onalen 500 cc: 1 W. de Witte (B), 10 10 J. Scheele (N). Junioren 250 cc: I A. Stan- daert (B), 6 C. Buysse (N), 11 W. v. Bruggen (N), 15 C. Ha melinck (N), 21 J. Goossens (N). Nieuwelingen 250 cc: 1 J v.d. Stiisel (B), 9 J. Schel leman (N). 15 Fr. Lensen (N). Eindstand internationalen 500 cc. Watervliet: 3 W. de Witte (B). 10 J. Scheele (N). Junio ren 250 cc: 1 A. Dhaenis (B), 5 C- Buysse (N), 7 C. Walhout jun. (N), 15 C. Hamelinck (N), 16 C. Walhout sen. (N). Nieuwelingen 250 cc: 1 A. de Beukelaere (B), 13 J. Schelle man (N). (Van onze sportmedewerker) KLOETINGE Het 16e in ternationale „Hollandia" voet baltoernooi in Kloetinge is ge wonnen door het Zeeuw slf- tal dat in de finale het Duitse team Fotuna Opladen met 20 klopte. De Duitsers hielden in de eerste speeltijd (20 minu ten) de stand blank (00). Maar reeds toen had het Zeeuws elftal het beste van het spel. Na de hervatting scoorde Kees van der Sluis tweemaal. Zijn eerste treffer kwam uit een fraaie solo tot stand en daarna rondde de Middelburger een uitstekende combinatie af. Van der Suis had ook in de voorgaande wedstrijden zijn klasse reeds getoond. Ook zijn clubgenoot Wim Dekker was goed cup dreef evenals trou wens Eugenê Lauret (Terneu zen) Faigg (Vlissingen) en Ronald Nijsse van Zeeland Sport, die als voorstopper fun geerde. Het Zeeuws elftal was ge makkelijk de voorrondes door gekomen door een 30 zege op Goes. Het versloeg het team van de Zuid-Molukken met 20. In de wedstrijd te gen Goes scoorden voor het Zeeuws elftal: Van der Sluis, De Waal en Dekker. Goes had daarvoor reeds met 30 klop gehad van Zuid-Moluk ken. Fortuna Opladen klopte' in deze voorrondes Dender- monde en Arnemuiden met 1—0. Kloetinge zegevierde dom doelpunten van Cees de Mol en Kees van Keulen met 20 over Westerburg (Duits land) en speelde gelijk (00) tegen Kaldenkirehen. Dender monde - Arnemuiden werd 12 en Kaldenkirehen - Wes terburg eindigde gelijk (0 0). Het pas naar zaterdag twee de klas gepromoveerde W.H.S. uit St. Annaland versloeg dankzij een doelpunt van Rien Keur Sporting Lokeren, dat in de Belgische tweede divisie speelt, maar niet met zijn sterkste team naar Kloe tinge was gekomen. Na de voorronde speelden om de 9de t.m. de 11de plaats Goes, Dendermonde en Wes terburg. Goes verloor van Dendermonde met 12 en speelde gelijk (0—0) tegen Westerburg. Dendermonde - Westerburg eindigde ook ge lijk (2—2). Om de 7de en 8ste plaats streden Zuid-Molukken en Kaldenkirehen. Het werd een duidelijke 30 zege voor de Zuid-Molu'kkers. In de strijd om de 5de en 6de plaats kon Arnemuiden het niet bol werken tegen Sporting Loke- ren. Het verloor met 10. Om de plaatsen 1 t.m. 4 won! Fortuna Opladen door een 11 0 zege op Kloetinge poule- j winnaar. Het Zeeuwse-elftal ondervond felle tegenstand j va.i W.H.S. (dat een uitste- j kende vervanger was van i RATC (Engeland) dat ter elf-1 der ure had afgezegd. WHSj sleepte een gelijk spel (2—2) j uit het vuur,. Maar het, Zeeuws elftal kwam via j strafschoppen to-ch in de fina-l ie. Grote spanning was er ook bij de wedstrijd Kloetinge WHS om de derde plaats. Bei de teams hielden elkaar goedj in evenwicht en het resultaat was 11. Ook nu bleek WHSj het minst produktief bij het nemen van strafschoppen. De eindstand van dit weer door een groot aantal toe schouwers bijgewoonde toer nooi was: 1. Zeeuws elftal; 2 Fortuna Opladen; 3. Kloetinge; 4. W.H.S.; 5. Sporting Loke- re 6. Arnemuiden; 7. Zuid- Molukken; 8. Kaldenkirehen; 9. Dendermonde; 10. Wester burg; 11. Goes. Scheidsrechter P. Poelman uit Goes che de finale leidde tussen het Zeeuws elftal en F"tuna Opladen en hiermede officieel afscheid nam als ar biter ontving van de v.v. Kloetinge een leuke attentie. 0 Het team van Erembode- gem (België) is winnaar ge worden van het internationale veteranen-voetbaltoernooi dat „Kloetinge" organiseerde. De wedstrijd tussen Fortuna Op laden (Duitsland) en Erembo- degem voor de eerste plaats eindigde weliswaar gelijk (0 0), maar door een beter doel gemiddelde werden de Belgen eerste. Uitslagen poule wedstrijden Poule A: Pechiney - Steen 00; Steeds Volharden - Ar nemuiden 1—0; Steen - Kloe tinge B 20. Poule B: Steeds Volharden - Erembodegem 0. 4; Fortuna - Kloetinge A 31; 'echiney - Kloetinge B 10 Erembodegem - Arnemuiden 0—0. Verdere uitslagen: Kloetinge A Steeds Volharden 00; Fortuna - Steen 10; Steen - Erembodegem 03; Kloetinge - Pechiney 00; Kloetinge B - Arnemuiden 01; Steeds Volharden - Pechiney 00; Fortuna - Erembodegem 0 0. Erembodegem eindigde dus als eerste, gevolgd door Fortu na Opladen (Duitsland) en Steen. Om de 4e. 5e en 6e plaats brachten penalties de beslissing. Kloetinge A werd vierde. Pechiney vijfde en Volharden (Rotterdam) 6e. ze vende werd Arnemuiden, Kloetinge B eindigde op de achtste. De organiserende vereni ging Apollo '69 uit 's Graven polder is winnaar geworden van het voetbaltoernooi voor senioren-elftallen om de „Van Hoeken"-wisseltrofee. In de wedstrijd tegen Vol harding die Apollo met 10 won sooorde aanvoerder Bart Tramper de beslissende goal. De wedstrijd om de derde plaats tussen Kwadendamme en Hoedekenskerke eindigde in 11. Hoedekenskerke toon de zich daarna beter in het benutten van strafschoppen. Lewedorpse boys en SVD die om de vijfde plaats speelden hielden elkaar ook in even wicht (11). SVD benutte daarna meer penalties. "itslagen poule 1: S.V.D. - VoTiarddng 02; Hoedekens kerke - Volharding 01; S.V.D. - Hoedekenskerke 1 1. Eindstand poule 1: 1. Vol harding; 2. Hoedekenskerke (Na strafschoppen); 3. S.V.D. Uitslagen poule 2: Apollo - Lewedorpse boys 10; Kwa dendamme - Lewd.boys 10; Apollo - Kwadendamme 0 0. Eindstand poule 2: 1. Apol lo; 2. Kwadendamme (na strafschoppen) 3. Lewedorpse boys. Afgelopen weekend werd in 's Heerenhoek een door v.v. Patrijzen georganiseerd voet baltoernooi gehouden. Luctor werd winnaar. Uitslagen poule A: Robur - Heinkenszand 10Arnemui den - Patrijzen 11; Arne muiden - Heinkenszand 10; Robur - Patrijzen 10; Robur - Arnemuiden 01; Heinkens zand - Patrijzen 10. Poule B: D.F.S. - Walcheren 10; Luctor - Terneuzen 22; D.F.S. - Luctor 0—1; D.F.S. - Terneuzen 01. Voor die zevende plaats, won Patrijzen met 21 van Wal- chtren. De vijfde plaats werd veroverd door Heinkenszand na het nemen van strafschop pen. Het duel met Terneuzen was in 11 geëindigd. Voor de derde plaats kwa men D.F.S. en Robur in het veld. Die uitslag was 00. Zodat ook hier srtafschoppen de be slissing moesten brengen. Ro bur was daarin de beste. De fi nale tussen Luctor en Arnemui den wtas bijzonder spannend, maar ook in deze wedstrijd werd niet gescoord. Bij de eer ste strafschoppen bleef de strijd nog onbeslist, daarna benutte Luctor de elf ineter trappen beter. (Van onze sportmedewerker) GOES De atletiekwed strijden voor C en D junioren en pupillen die AV'56 in Goes organiseerde trokken een groot aantal deelneemsters en deelnemers (180). Peter Sturm van AV'56 was ook nu weer ongenaakbaar op de 100 en 800 meter bij de jongens C. Op de 600 meter voor meisjes C was Ria Nijs- kens weer veel te sterk voor haar concurrenten. Bij de estafettes was vooral Spado succesvol evenals trou wens bij het verspringen voor jongens C, het kogelstoten voor meisjes D en discuswer- GOES Spanning en sen satie was er volop voor het groot aantal toeschouwers bij de autocross in Goes. Door de regen in de morgenuren was het parcours op sommige plaatsen spekglad geworden en vele slippertjes zorgden dan ook weer voor genoeg spekta kel, wat er trouwens altijd is bij deze tak van sport. Sensatie was er vooral in de hoogste klasse (1600-2000 cc) waarin Eric de Vliegere uit Koewacht in zijn Porsche een prestigeduel uitvocht tegen Dick van 't Westeinde (Borse- le) in zijn snelle BMW. In de finalerit over zeven ronden gaven beide rijders geen krimp. Zij raakten echter met elkaar in de clinch toen zij Van de Klooster wilden passe ren, die een ronde was achter geraakt. De wagen van De Vliegere raakte bij deze bot sing tijdelijk onklaar, maar nadat de Zeeuwsch-Vlaming de schade had kunnen herstel len besloot de jury de finale over te laten rijden. Het werd opnieuw een nek-aan-nek-race tussen De Vliegere en Van 't Westeinde, die tenslotte met gering verschil door eerstge noemde werd gewonnen. Der de werd De Rijke ('s - Heer- Arendskerke) en diens plaats genoot Van de Klooster (die deze middag debuteerde) ein digde als vierde en laatste. In de 1300-1600 cc klasse werd De Haze uit Kamperland eerste met op de tweede plaats Van der Laak uit Goes. Vermeulen (Kwadendamme) kwam achter De Mor (Colijns- plaat) dor de finish maar De Moor had te veel strafpunten opgelopen, zodat Vermeulen derde werd. Dick Vermaas (Arnemuiden) werd door pech uitgeschakeld, terwijl hij als de grote favoriet was vertrok ken. De categorie 1000-1300 cc bracht Martin Verbrugge (Terneuzen op de eerste plaats. Verbrugge deed het knap op dit moeilijke par cours. Lex de Groene (Goes) werd tweede. De Jager ('s- Gravenpolder) derde en Pan- tus Cs Heer-Arendskerke) vierde- De uitslag bij de 0-1000 cc klasse was: 1 J. van Liere (Kapelle), 2 D. Krijger (Goes), 3 J. van Iwaarden (Goes). Den Doelder (Axel) en L. Bogers (Goes) werden door pech uitgeschakeld. pen jongens C. De voornaam ste uitslagen waren: 800 meter jongens C: 1 P. Sturm AV'56 2.08.4; 2 W. Geerts AC Olym- pia 2.15.5; 3 F. Kools Spado 2.16.0; 4 E. Kerstman Spado 2.18.5; 5 C. Haast Spado 2.20.9. 100 meter jongens C: 1 P. Sturm AV'56 12.1; 2 P. van Gert Spado 12.9; 3 G. van Tilbung Spado 13.1; 4 R. Schoonen Spado 13.1; 5 F. Cools Spado 13.3. 1000 meter jongens D: 1 K. Reijnierse Dynamo 3.10.1; 2 A. Maas Saheldie Sport 3.22.0; 3 K. de Munok AV'56 3.22.7 4 J. Ver meulen Spado 3.27.8; 5 M. Wit hagen Spado 3.31.7; 6 P. Suy Schelde Sport 3.35.2; 7 G. van Hoof Zld. Sport 3.35.3; 8 J. Meeuwse AV'56 3.42.2; 9 G.J. Nijsse AV'56 3.43.6; 10 K. Hof Spado 3.44.1. 80 meter jongens D: 1 H. Boonen Spado 10.7;, 2 J. Blijlevens Spado 11.5 3 R. Mandos Thor 11.7; 4 A. Maas Schelde Sport 11.8; 5 N. van Houte AV'56 12.1. Kogelstoten jongens D: IR. Mes Spado 9.38, 2 A. de Moree Thor 8.16.1; 3 H. Boomen Spado 7.86. Verspringen jongens C; 1 W. Rops Thor 5.00; 2 B. Oli- fiers Thor 4.89; 3 C. Haast Spado 4.75. Discuswerpen jon gens C: 1 R. Schoonen Spado 30.68 m.; 2 R. Hof Spado 27.08; 3 P. Geljon Zld. Sport 24.28; 4 S. Olifiers Spado Thor 22.50; 5 R. Broos Spado 21,60.. 4x100 meter jongens C: 1 Spa do 51.7; 2 Thor 53.3; 3 Spado 2.53.4. 4x80 meter jongens D; 1 Spado 46.1; 2 Schelde Sport 47.5. 600 meter meisjes D: 1 J. de Bie AV'56 1.54.7: 2 J. Hoogeman AV'56 1.55.8; 3 E. de Jonge Schelde Sport 1.56.3. 600 meter meisjes C: IR. Nijskens HAV 1.42.8; 2 P. d'Hooge HAV 1.55.6; 3 M. Roedeloo Spado 1.59.2; 3 C. de Roeck HAV 2.01.2: 5 A. de Smet Zld. Sport 2.02.5. 80 me ter meisjes C: 1 L. Gilissen Dynamo 10.2; 2 A, Kouijzer Delta Sport 11.2; 3 K. de Loze Spado 11.2. 60 meter meisjes D: 1 J. de Bie AV'56 8.7: 2 M. Hendriksen Delta Sport 8.9; 3 P. Minnaard Schelde Sport 9.0. Hoogspringen meisjes D: 1 I, Minnaard Schelde Sport 1.30 m; 2 E. Verswijveren Spado 1.30; 3 M. Hendriksen Delta Sport 1.20. Verspringen meis jes C: 1 L. Gilissen Dynamo 4.88 meter: 2 K. de Looze Spado 4.59; 3 A. Kouijzer Del ta Sport 4.49. Kogelstoten meisjes C: 1 A. Kouiizer Delta Sport 8.85 meter; 2 B. Depont Spado 8.57: 3 W. van Sabben Spado 8.13; 4x80 meter meis jes C: 1 Spado 44.8; 2 HAV 47.9: 3 Schelde Sport 48.1. 4x80 meter meisjes D: 1 Spa do 35.9. Meisjespupillen A 60 meter, hoog, balwerpen: 1 H. Pekorni Delta Sport. Jongens pupillen A: 1 H. de Jonge Schelde Sport. Jongens B: 1 E. Ivens HAV, 2 R. Lensen Schelde Sport. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op zater dag 8 juni om 15 uur worden er op het parkoers rondom het Zuidersportpark te Terneuzen jeugdwedstrijden gehouden van de wielervereniging Zeeuwsch-Viaanderen. Tevens is dit de laatste wedstrijd, die meetelt voor het Reburo-klas- sernent.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 17