MEER KANSEN VOOR MEER KINDEREN de HEDEN JS-SLAG Middenschool ja of nee....? BOARD MAAKT VAN [RANSE REGERING IMJTIEKE DRIEPOOT Êbrabantia ME: tweedaagse leerplicht 15-jarigeii droevige zaak Onbreekbare ruiten Geld lenen Bevrijdende lach rond Kissinger Russische musici willen naar buitenland China beschuldigt Sovjet-Unie van eha Voor dertig mille aan gestolen binnenland buitenland L. KASSIERES N of ENDEN HOOP" B.V. I üjtheld van kansen. I ,j ontplooien. Emancipatie Model Evenwicht Geen optelsom Sclieiding 11 Stichting Consumenten- klachten vraagt overheids steun GS: Gemeente moet invalide student bijstand geven Antwerpse notaris aangehouden I VfijdaQ 31 mei 1974 15 n geheel Nederland ond. •ERNOOI VAN AZVV. ïgen - Rillandia Hoek - irde - AZVV - Axel. in a.d. watertoren. i-HIPPIQUE - 3 het terrein van v.v. S voor amateurs ig 18.00 uur). werk-kontakten tekenen de narkf. Wilt U graag in zo'n i staat dat ook zelfstandig te die U zoekt. Wij hebben nl. ilaatsen open voor: alle steun van ons bij de vooruitzichten duidelijk aan- schalen, terwijl ook de overl- te zijn. aken bij onze bedrijfsleider te BERGEN OP ZOOM, tele- rijdag tussen 8.30-17.30 uur. 3L-, INDUSTRIE- EN AART MAATSCHAPPIJ HGD TE TERNEUZEN 1974 gehouden vergadering van I :jjn de volgende obligaties uit- 1955, stukken van 500,— 56 - 67 69 - 70 - 77 - 125 128 - 155 - 189 - 190 - 2W j 292 - 294 - 307 - 319 - 331 - 3JJ 391 418 - 420 - 430 - 431 - 487 - 497 - 502 - 512 - 536 - 5» 665 - 678 - 687 - 691 - 702 - van 100,— - 815 - 819 - 861 - 920 - 944 - 945 1009 - 1060 - - 1218 - 1240 - }2« 1315 - 1328 - 34 1369 - 1399 - 40- 1427 - 1459 - 46 1520 - 1547 - 572 ie" xiyt 1769 - 1772 - 178" »t de onder a. en b. ve!7"e'ï a 1 juli 1974 aflosbaar W nbank Terneuzen Rail' nsterdam-Rotterdam Bank 5, stukken 105 - 807 10 - 918 98 - 1006 94 - 1211 83 - 1287 63 - 1368 22 - 1426 86 - 1511 21 - 1638 54 - 1755 1962 200 60 - 67 - 107 - 108 - 184 340 - 351 - 361 - 363 - 381 577 - 579 - 599 - 635 - 64: - 729. ii luari 1975 aflosbaar bij die Terneuzen Raiffeisenbanken Rotterdam Bank N.V. DE RAAD VAN BKSTt'1"^ b markt TILBURG Het doel van I ftiieuwing van het onder- I dus van een proces „a de -Middenschool één nsrijk) element moet Ujju is sociaal gericht: r ónderen, méér kansen „éér vorming geven". Zo je huidige minister van I onderwijs en Wetenschappen j van Kemenade, het («leid. h deze beschouwing pogen a df voornaamste argumen- vni de voorstanders van 1 isriiool op een rijtje I .ten Eerst, kort. hun uit- Lfjponten. Die zijn: I, (iet bevorderen van de ge- II Elke mens de gelegenheid l ,(ven zich zelfstandig zo vol- I 'dij mogelijk te ontwikkelen |d De noodzaak van het on- I - nvljs in te spelen op de 1 nn de moderne samen- llrciis. Be voorstanders van de I sddenschool, en van de Iaanhangers van de on- Irwljsvernieuwing, vinden I het huidige onderwijs de I gelijkheid in de hand werkt. Ier van uit gaat. Het be- I edict daardoor ook de Ijjatschappelijke ongelijkheid. I (nhoud van dat onderwijs I (.vordert die ongelijkheid. Evenals de onderwijsstructuur, zoals de vroegtijdige na de lagere school indeling naar schooltypen. Daardoor worden met name vele kinderen uit (hand) arbei dersgezinnen door dat onder wijs benadeeld. Zij immers krijgen als regel van-huis-uit 'weinig mee om zich in het huidige onderwijssysteem met zijn genadeloze selectie te handhaven. De onderwijsmo gelijkheden zijn daardoor voor de lagere sociale milieus be perkt. Bovendien is er een on derwaardering van de vormen de betekenis van de prakti sche vakken en de op de praktijk gerichte vakopleidin gen Het hele systeem gaat mank aan eenzijdigheid. Zo wel in de studiekeuze als in de vormingskansen. Het onbegrijpelijke is echter dat de groepen in onze samen leving wier kinderen door dit alleps het zwaarst worden ge troffen, reeds zo'n halve eeuw maatschappelijk en vooral politiek gelijkgesteld zijn. In het huidige onderwijsbestel vindt men daarvan niet veel terug. Dat bestel is niet aange past aan de maatschappelijke werkelijkheid. Maar er is meer dat pleit voor onderwijsvernieuwing en dus ook voor de totstandko ming van de Middenschool. De moderne technische samenle ving die van dag-tot-dag ver andert vraagt om mensen die haar kritisch kunnen beoorde len. En om mensen die met een grote mate van zelfstandigheid verantwoordelijkheden kunnen en willen dragen, ook voor de maatschappelijke structuur. Eea vrijwel zelfde eis stelt het bedrijfsleven. Welnu, ons on derwijs biedt de gelegenheid niet aan grote groepen van de bevolking daardoor de kennis op te doen. mert de mogelijkheden voor de mensen zich volledig te kunnen ontplooien en volle dig deel te nemen aan onze snel ontwikkelende samen leving". Het nieuwe onderwijs zal er niet wat er van was verwacht, vooral uitstel van de keuze van de voortgezet onderwijs soort. Omdat elk type school weer zijn eigen brugklas kreeg. Daardoor werd door stroming uitgesloten. deren. Een schooltype dat aansluit op het basisonderwijs en voorbereidt op voortgezet algemeen onderwijs, beroeps onderwijs, of bedrijfsonder- wijs. Het zal geen werkelijke ver nieuwing zijn als die Midden school de verschillende groe pen leerlingen zou gaan vor men met dezelfde program ma's als nu bij het voorberei dend wetenschappelijk onder wijs, het havo, het mavo en het lager beroepsonderwijs in gebruik Is. Een werkelijke vernieuwing eist een geheel nieuw werkplan, met nieuwe didactische methoden", aldus eens Dr. Veringa als minister van O. en W. Meestal is die keuze op zo jonge leeftijd gedaan reeds een keuze-voor-het-leven. Maar juist in de jaren tussen de 12 en 16 moeten kinderen zichzelf ontdekken, hun moge lijkheden leren kennen. In het kader van de door de voorstan ders van onderwijsvernieu wing gericht op democrati sering, beëindiging van het klassikale systeem, door- en terug-stromingsmogelijkhe den, overstap-gelegenheid van het ene naar het andere schooltype, vormt de Midden school één schakel. De socioloog dr. M. Mat- thijssen zei daarover 22 febru ari 1972 op een bijeenkomst die geheel aan de Midden school-problematiek was ge wijd, onder andere: „De grondstructuur van ons onderwijssysteem is een welhaast feilloze afspiege ling van het huidige econo- misch-politieke systeem. Dat is gevormd naar het model van de industriële bureau cratie. Ons onderwijssys teem is intellectualistisch (kennis-gericht), selectief (uitkiezend), elitair (voor een uitverkoren groep) en regide (star). Het belem- vooral op gericht moeten zijn, vindt hij, de mens te leren en te vormen om in alle opzich ten, ook sociaal, snel op veran deringen in te spelen. Het on derwijl moet er op gericht zijn de mens weerbaarder te maken. Hij kan dan ontkomen^ aan vereenzaming en hij kan" dan op tegen de moeilijkheden die de voortdurende verande ringen aan aanpassingsvermo gen van hem eisen. De mammoetwet bracht dat onderwijs niet. Die wet veran derde in feite weinig, ondanks de vele nieuwe schooltypen die zij bracht. De in die wet ingevoerde „brugklas" bracht Men kan zeggen dat de Mid denschool een soort zelfstandi ge brugschool moet worden. Pas aan het eind van die vier jarige school kan de keus voor verder onderwijs worden ge daan. Dan zijn de kinderen 15-16 jaar, rijper en beter in gespeeld op de mogelijkheden van zichzelf, de maatschappij en het onderwijs. Zo'n Middenschool moet geen optelsom worden van be staande schooltypen, maar een zelfstandige school, een al gemene school voor alle kin- Ook de invoering van de mammoetwet heeft geen eind gemaakt aan scholen die in het voortgezet onderwijs de sociale scheiding handhaven. Scheiding tussen arbeiders groepen. middengroepen en hogere sociale groeperingen. Scheiding ook tussen lager be roepsonderwijs en allerlei vor men van algemeen vormend onderwijs. Nu begint reeds op 12-jarige leeftijd de selectie, waarbij de sociale positie van het milieu een grote rol speelt. Voornaamste doel: kinderen de kans geven zichzelf te ont dekken. Methode: een even wichtig programma van theo retische praktische en creatie ve vakken. De verschillen in aanleg, belangstelling, werk lust. ambitie, geaardheid moeten in die middenschool jaren duidelijk tot hun recht komen. Men ziet een combina tie van handvaardigheidsvak ken en algemeen vormende vakken. Denkt aan het samen brengen van een soort lager beroepsonderwijs en mavo-ha vo. Maar dan als „Midden school" met een geheel eigen gezicht. In dat geheel zal de leerkracht een begeleidende taak krijgen. Er moet met niveaugroepen worden gewerkt aan de hand van leerstofpakketten die elks leerling zelf moet leren ge bruiker.. Er komen verplichte en keuze-vakken. Binnen de Middenschool ontstaan groepen die vakken op allerlei niveaus bestuderen. Waarbij begaafde leerlingen op een hoger niveau kunnen werken dan hun ver standelijk minder-begaafde makkers. En daarbij praktisch ingestelde jongelui meer aan dacht kunnen besteden aan praktisch-technische en prak- tisch-huishoudelijke vakken, zoals houtbewerking, bedienen van machines, metaalbewer king, textielvakken. Zo'n systeem voorkomt dat begaafde jongelui zich tot de middelmaat moeten richten. Ze krijgen volop kans op hun eigen niveau snel verder te komen, hetzij in de theoreti sche vakken, hetzij in de praktische vakken. En als dat wordt verwezenlijkt kan op 15- of 16-jarige leeftijd verant woord worden gekozen voor be-oepsgericht onderwijs. Want dan zijn meestal aanleg en mogelijkheden duidelijk onderkend. En is de basis ge legd voor een verdere school- of practijkloopbaan. JACQUES LEV'ÏJ. PARIJS Het meest op- jenbarende kenmerk van de iasdagavond samengestelde :e:ering-Chirac is dat het overwegend gaullistische ka- rakter van het kabinet voor het eerst sedert zestien jaren rerdwenen is. De nieuwe re- fering is een zogenaamde .tieke driepoot: zij steunt io drie formaties, de onaf- m.kelijke republikeinen van 4e partij van president Cli- 'd d'Éstaing, de gaullisten Hoewel de zogenaamde oude garde vrijwel geheel opzij geschoven is) en de eertijdse trum-oppositie. Voor het overige zijn de ministers zo- Senaamde technici. terwijl het vorige kabinet, dat van Pierre Messmer, dat vijftien leden telde, negen gaullistische ministers had, heft dat van Chirac er maar ver en de enige die van de ra of meer klassieke gaul- olen overgebleven is is mi ester Galley, die de porte- ffie van voorzieningen ge regen heeft- Daarnaast is ht feit dat Jean-Jacques isrvan-Schreiber, wiens no- eke loopbaan door velen >1 beëindigd beschouwd 'erd. de portefeuille van hervormingen gekregen heeft grote verrassing van de geweest. Naast hem zijn drie leidende figuren hn de voormalige cenlrum- Pppositie lid van de nieuwe 4jecanuef (justitie), ™ain (samenwerking) en wafour (arbeid). De and°- te ministers zijn aanhangers 'au de partij van de nieuwe President of zogenaamde statische ministers. Minis- ,er van buitenlandse zaken is ™6assadeur van Frank- n Bonn, Jean Sauvsg- 'taej, maar ten aanzien (e buitenlandse politiek J t deze benoeming op het -inblik weinig voorspellen, Üif' a'Semaan verwacht dat deze niet wezen- ■Ik van die van het vorige j;*»inet zal verschillen, discard heeft met de zeer dirkte rol die hij de gaul- toegekend heeft willen ««tonen dat het gaullisti- e tijdvak ten einde is. De t,?' van Chirac (die ®;s'otte gaullist is) is daar jy«oxalerwijze het meest "'«■tuigende bewijs van. Premier Chirac wordt door de klassieke gaullisten als „verrader" beschouwd, om dat hij het was die de kandi datuur van Jacques Chaban- Delmas torpedeerde en ten gunste van Giscard d'Éstaing ijverde. De gaullisten hebben deze bittere pil nu moeten slikken, die echter nauwe- slilcken, die echter nauwe- benoeming van enkele ande re aanhangers van de partij, die weinig bekend zijn. Gi scard heeft deze partij willen doen begrijpen dat zij zich rtu zal moeten voegen in een nieuw-georienteerda rpeer- derheid die niet meer de ha re als zodanig is. En als zij zich daartegen zou willen gaan verzetten, houdt de nieuwe president een stok achter de deur van het Ely- sée: het uitschrijven van nieuwe algemene verkiezin gen, die de gaullisten zeker niet meer de meerderheid zal verschaffen die zij nu nog altijd in de kamer hebben. De operatie lijkt handig op gezet te zijn: Giscard wil op deze gaullistische kamer meerderheid steunen, haar min of meer dwingen zijn regering mogelijk, hoewel niet gemakkelijk te maken zonder dat zij daarvoor bij zonder beloond wordt. Zijn enige argument (het is even wel niet te verwaarlozen) is de latente dreiging de gaul listen hun laatste bolwerk te doen verliezen, hun kamer meerderheid, die in de nieu we parlemenstverkiezingen ten onder zou gaan. Premier Chirac zal zijn rege ring volgende week aan de nationale vergadering voor stellen en een verklaring over het algemene beleid af leggen. Zeer vermoedelijk zal hij daarna de kwestie van vertrouwen stellen en het lijkt waarschijnlijk dat de regering de goedkeuring van de kamer zal krijgen gezien de daar' nog stqeds heersende gaullistische meer derheid, die nu nog versterkt is doordat de kamerleden van het centrum, die tot vóór Giscards verkiezing tot de oppositie behoorden, nu ui teraard ook voor de regering zullen gaan stemmen. De equipe is vernieuwd, het wachten is rau op de vernieu wing van de politiek, (ADVERTENTIE) Al het jjf nuttige voor 'n aangename j prijs lavernuhüa ^vernuftig veelzijdig voor baritia vernuftig vëelziji brabantia vernofti Dordelig brabantia voordelig bra voordel1 Weegschaal. Vertelt u in één oogneerslag of u bij 't eten tvel stevig genoeg m uw schoenen staat. Dp uw blote voeten staat u wél stevig: 'ii' witte.weegschaal heeft een m oranje antislip-profiel. Ook over JP#B Ms üe Prijs hoeft h niet te vallen: fcT", ff De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Henry Kissinger schiet samen met Golda Meir en andere ministers in de lach nadat de Israëlische premier, toen ze door Kissinger gekust werd, zei: „Ik heb nooit gedacht dat jij een vrouw zou kussen". De ontspannen situa tie was het directe gevolg van de bereikte troepenscheiding aan het Golanfront na 32 dagen durende diplomatieke onder handelingen. (Van onze redactie binnenland) MOSKOU De wereldbe roemde pianist Sviatoslav Richter en twee andere Sov- jetrussische musici hebben toestemming gevraagd voor langere tijd in liet buitenland te mogen wonen, zo hebben Russische zegslieden donder dag meegedeeld. De 57-jarige Richter zou naar Londen willen gaan. Voor zover bekend is hij niet poli tiek actief, maar hij staat be kend als een liberaal. Blijk baar de Sovjet-leiders nege rend speelde hij in 1960 tij dens de begrafenis van schrij ver Boris Pasternak, een No belprijswinnaar. Voorts zouden Rudolf Bars- jai, hoofddirigent van het Moskouse kamerorkest, en Gennady Rozjdestvensky, voormalig dirigent van het ra dio- en televisie-symfonie-or kest, een aanvraag hebben in gediend. Barsjai heeft een Japanse vrouw en wil naar Japan, Rozjdestvensky heeft onlangs officieel toestemming gekre gen komende herfst als gastdi- rigent op te treden van het Stockholms philhavmoniiisch or kest. DE Italiaanse politie heeft woensdag twaalf arrestaties verricht nadat ze een omvang rijke handel in valse kunst werken in Rome, Florence en Napels op het spoor was geko men. (Van onze redactie binnenland) DuN HAAG „Al met al een bedroevende zaak, dit ge sol met een groep jongeren die door alle onderwijs- en ar- beidsmaatregelen hoe goed bedoeld ook alleen maar kwetsbaarder is geworden dan zij al was, zo besluit iVrsta- lektro Visie, orgaan van de vereniging voor de metaal- en elektrotechnische industrie FME, een beschouwing over de tweedaagse leerplicht voor vijftienjarigen. Het blad herinnert er aan dat de vorige bewindsman van Onderwijs en Wetenschappen, mr. C. van Veen, het vorig jaar februari zwaar te verdu ren heeft gehad bij de verde diging van zijn beleid ten aan zien van de uitbreiding van de partiële leerplicht. Hij weiger de toen de leerplicht van een dag per week voor vijftienja rige werkende jongeren (het orgaan van de FME merkt bp: eigenlijk werkende jongeren die in bun tiende schoojaar zijn) uit te breiden tot twee dagen per week. Grond voor zijn weigering was het niet beschikbaar zijn van program ma's voor twee dagen onder wijs, of vorming, op de desbe treffende instituten- De opvolger van de heer Van Veen heeft niet stilgeze ten. Dr. J.A. van Kemenade heeft een werkgroep ingesteld waaraan de coördinatie werd opgedragen van de activiteiten die moeten zijn gericht op het tot stand brengen van meerda- nprogramma's. Hij heeft fa ciliteiten aan onderwijs- en v irmingsinstituten toestem ming gegeven voor het treffen van maatregelen om te voor zien in de nodige huisvesting van de lerende werkende jon geren. Hij heeft ook de stich ting voor onderzoek van het onderwijs verzocht een onder zoek in te stellen naar de leerbehoeften en -mogelijkhe den van de werkende jonge ren. Het orgaan van de FME te kent daarbij aan dat het al eerder er zijn verbazing over heeft uitgesproken dat dit on derzoek niet 'is gehouden voor dat er vernieuwingen werden doorgevoerd. PEKING (DPA). De volks republiek China heeft de Siv- jet-Unie donderdag verweten, China „schaamteloos" te willen chanteren. Een woordvoerder van de voorlichtingsdienst van het Chi nese ministerie van buitenland se zaken zei dit als reactie op de Russische verklaring van 23 mei, waarin de gemeenschappe lijke Chinees-Russische grens- scheepvaart- bij Chabarovsk in het Verre Oosten afhankelijk werd gesteld van „de eerbiedi ging van de soevereine rechten en de territoriale integriteit der Sovjet-Unie door China". In het antwoord van Peking wordt het Chinese standpunt bevestigd, dat de grens in het midden van de samenvloeiing ligt van de rivieren de Amoer en de Oessoeri en China der halve het „onvervreemdbare recht" heeft deze scheepvaart weg te benutten. t- 'i - Een nieuwe ruit inzetten is j eigenlijk niet zo'n kunst, maar het gedoe met een groot stuk glas is wel wat griezelig. Ven sterglas is langs de randen ge meen scherp, en een kleine onvoorzichtigheid bij het werk kan een rinkeldekinkparlij op leveren waarvan de buren op schrikken, en die de lol van het doe-het-zelf-glazeniers- werk wel voorgoed verknolt. Ook als zo'n ruit er, na een geslaagde operatie netjes in zit, kan er nog wat misgaan. Zit hij te krap in de sponning, dan is een warme zomerdag genoeg om het glas, dat bij warmte iets uitzet, te laten knappen. Wel eens gedacht aan een ruit van kunststof? Iedereen kent perspex, maar bijna nie-1 mand denkt eraan een ruitl door dit kunststofmateriaal te vervangen, als er toch een nieuwe in moet. Begrijpelijk, want perspex is vrij duur. het heeft de naam niet zo goed schoon gehouden te kunnen worden als glas, en er komen na verloop van tijd krassen op. Er is echter een kunststof soort. onder de merknaam Lexan bekend, die voor begla zing best bruikbaar is. Het oppervlak van Lexan is veel minder krasgevoelig dan ge woon perspex. Het is boven dien stukken sterker dan glas, zelfs zo dat we van onbreek baar mogen spreken. Het is makkelijker te verwerken (een groot stuk Lexan weegt de helft van een overeenkom stige glasplaat) en komt er eens een forse steen of een ongelukkig voorgezette voetbal tegen, dan is er niets aan de hand. En tenslotte is er geen inbreker die er doorheen komt! Het kan in principe op de zelfde manier worden ingezet als glas. Denk er wel aan, dat het kunststofmateriaal veel sterker uitzet bij warmte dan glas. Er moet dus een grotere speling in de raamsponning worden gehouden, om dat uit zetten te kunneij opvangen. Is het materiaal niet precies op maat, dan is liet makkelijker te bewerken dan glas. Een ste- vi - c vensterruit zelf met een glaisnijder te lijf gaan, is nog wel eens riskant Als er toch aan een nieuwe ruit gedacht wordt, overweeg de voordelen van dit nieuwe materiaal Lexan eens. Een vooruitstrevende glashandelaar moet er meer over kunnen vertellen, en anders is er wel- iicht een goede kunststoffen handel in de buurt, die er meer van weet. DEN HAAG (ANP) De stichting Consumentenklachten heeft in het afgelopen jaar ruim veertig procent meer klachten te behandelen gekre gen dan in 1972. In het jaar verslag wordt gezegd, dat de administratieve kosten van de stichting hierdoor sterk zijn gestegen. Hierdoor is de behoefte aan financiële overheidssteun ur genter geworden, temeer daar het er naar uitziet, dat er nog meer geschillencommissies zuilen worden gesticht- Over deze nieuwe commissies zijn besprekingen met diverse branches van het bedrijfsleven gaande, die waarschijnlijk tot een positief resultaat zullen leiden. Een financiële over heidssteun is voor het voortbe staan van de stichting consu mentenklachten een levensbe lang, aldus het jaarverslag. In 1973 werden 2.103 klach ten geregistreerd tegen 1.491 in 1972. Deze groei van 41 procent is voornamelijk toe te schrijven aan de klachten, die de nog niet zo lang bestaande geschillencommissie reizen ontving. Inzake 443 klachten tegen reisbureaus werd uit spraak gedaan, 281 van deze klachten werden gegrond verklaard. De via de klachten procedure verkregen schade loosstellingen beliepen in to taal ruim 94.000 gulden. Het jaarverslag stelt, dat de in vloed van de uitspraken van de geschillencommissie reizen duidelijk merkbaar is. De reisbureaus trachten zich in steeds toenemende mate te richten naa,. de opvatting van de geschillencommissie. DEN HAAG (ANP). Onbe kenden hebben woensdag over dag twee schilderijen waaron der een Schelfhout gestolen uit een woning aan de Haagse de Heemstraat. De doeken zijn samen voor 30.000,verzekerd. Ook na men de inbrekers nog gouden en zilveren sieraden mee ter "waarde van 3000,- a 4Ö00,-. De mannen zijn binnengeko men door de voordeur te for ceren. UTRECHT (ANP). De ge meente Utrecht moet de 25- jarige invalide student Jos Hen difks alsnog via een uitkering u;| de bijstandswet aan een aan- gpjaste woning heipen. De ge meente heeft het bijstandsver- zoek van de student ten on rechte afgewezen. Met deze uitspraak hebben Gedeputeerde Staten van Utrecht donderdag Jos Hen driks in ret gelijk gesteld. De student sinds '69 na 'n onge luk aan de rolstoel gekluisterd was bij G.S. tegen de ge meentelijke beslissing in be roep gegaan. Een woordvoerder van de ge meente zei donderdag desge vraagd riüg niet te kunnen mee delen of B. en W. op hun beurt van de beslissing van GS in be roep zullen gaan bij de Kroon. Het gemeentebestuur moet zich eeist over deze zaak beraden en donderdagmiddag was die offi ciële beslissing van GS nog niet bij de gemeente binnengeko men. (Van onze correspondent) ANTWERPEN De politie in Antwerpen heeft daar de vijftigjarige notaris August P., aangehouden die ervan ver dacht wordt ten nadele van verschillende mensen grote bedragen verduisterd te heb ben. Er is een deskundige aange steld die de financiële toe stand op het notariskantoor moet gaan nagaan. De notaris is in beroep gegaan tegen zijn aanhouding en bij zal eerdaags voor de kamer voor inbeschul digingstelling verschijnen. De Antwerpse politie is ui terst zwijgzaam over deze zaak, maar naar verluidt zou het om ettelijke miljoenen Belgische franks gaan. De nu gearresteerde notaris was in 1972 al in het nieuws toen hij in zijn woning werd over vallen en drie overvallers 178 000 franc bij hem stalen. Enige tijd daarvoor was hem ook al eens een cheque van 350.000 belgische franc afhan dig gemaakt in een bar in de Antwerpse binnenstad. VAN Kaap Carnaval ls gis teren de tot dusver sterkste Amerikaanse telecommunica- tiekunstmaan gelanceerd, de 1.402 kilo wegende Ats-6. De ze maakte het mogelijk, uit het heelal uitzendingen te ont vangen met een gewoon tele visietoestel in de woningen. Gemakkelijk en betrouwbaar bij de NMB. 'oor alle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uw woning. Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw caravan voor uw auto voor uw boot voor uw meubilair voor uw keuken

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 15