agens |,?Zeeuwsch-Vlaanderen heeft professioneel theater nodig" Boerenkamer vrijdag weer open Algemene bond van bejaarden in Hulst Uitslagen van schietingen Uitslagen van schietingen Raad hulst praat over onkostenvergoeding Tel. 6568 Leer een vak waar toekomst in zit. adverteren adverteren in deze krant metaalbewerker!, elektrisch lassen, branden, of pijpenbewerken. stad streek COIFFURES EN AANKOMEND eerling KAPSTl ^Gravenpolder Kwadendamme Westdorpe Heinkenszand Tholen wordt dan her" Rapport mossel- verwaterplaatsen Automobilist reed op fietsers in Goes Burgerlijke stand V3n Hu,st stellcu V0I9 een van onze bedrijfskursussen Bel voor informatie 010-132451 van der Giesaen-de Noord nv Donderdag 30 mei 1974 ERINGEN 9000,-. En ■lngen vanaf he lnllchtln> SCHIET|NG*VOOI Molen. M..?," 31 BREDA 35096 eeft in zijn salon plaats voor na telefonische afspraak tussen 1 een belangrijk onderdeel voor een gezond en modern zakenbeleid (Van een onzer verslaggevers) flt'LST „Er is volgens mjj behoefte aan een semi- of zelfs een professioneel theater in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het beroepstoneel in Nederland wordt steeds minder, maar zal zich hopelijk in de toekomst herstellen. Er komen op bet ogenblik minder beroepsgezelschappen naar Zeeland en daarom is er een markt voor kwalitatief goed amateur toneel''. een weldoordachte beslissing passend in dit gezonde en moderne zakenbeleid markten 20ES-KRABBENDIJKE, 29 -pi Groenten per stuk: I bopsla 1 1217, bloemk. II 6 ter krat 93—121, 8 per kr. S106. 10 per kr. 44—54 jw. 46—91. per bos: radijs k_44. kroten 8493, worte- U. 144, per kg. aardappelen ouje bonken 25—26, grote u13 aardappelen nwe. grote I 145-161, driel. 143147, kriel i H4 rabarber I 97, II 87, spi- jai'ie II 57, IIX 12, postelein I l ij, zeekoraal I 290-^470, spits- I {„„I i 90—92, Lamsoren 215, lardb. 174, afw. 55. KAPELLE, 29 mei Appe len' Gold. Del. I 80 45—55, mjo 49—56, 65 40—43 60 24_33 II 80 38—50, 70-80 45—5l[ 65 35—40, 60 22—26, IIX W 32 36 DX 65 21-23, IIX 70 27—34, IIX 55 20, grof 20. Aardb. p. doos van 200 gr. Gorella I 79—93, II 54—78, Vola I 81— tl, II 63—70, Red Gauntlet I 74—88, II 4780, Regina I 75, 11 45—48. Aardb. v. plastictun- nels in 2 kg - krat p. kg Gorel la I 400-4 10, II 300—350, Vo- la 1 360, Red Gauntlet I 400, II I 250—320. Regina I 340. Oude wdappelen grote 912, nwe. ardappelen grote 190, kriel 182. Groenten; kroten bos 61 Collecte De gecombineer- I Is collecte voor „Sonnevanck" „Zonnegloren" heeft te 's- Oraveapolder opgebracht f 331.53. Astmainnds Ten bate van I bet astmafonds is in Kwaden- I tame een collecte gehouden, welke f 280,- heeft opge- bracht. Canisvlietkreek Het in de Canisvlietkreek verblijvende zwanenpaar is verrijkt. Er zijn dezer dagen zes jonge zwaan tjes geboren. De kreek is voor het publiek een trekpleister, want er zijn ook nog andere vogels te zien. En voor de sportvissers, is het een ideaal verblijf. Dagelijks komen tien tallen hengelaars, voor een groot deel uit België, naar de Westdorpse Canisvlietkreek om een visje te verschalken. Op veler verzoek wordt ook op zaterdag 15 juni een grote sporthengel wedstrijd gehou den, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het plaatselijk carnavalsoomité. Voor inschrij ving kan iedereen terecht bij de heer Frank Meehelimk, Graafjansdijk te Westdorpe. Geitenkeuring De geiten- fokvereniging „De goede Hoop" te Nieuwdorp houdt op zaterdag 8 juni een keuring te Heinkenszand, op een terrein bij de sporthal „De Stenge". Aangevoerd mogen worden: witte, bonte, dwerg en Toggen- burger geiten. De keuring be gint om 9.00 uur. Keurmees ter-s zijn J. J. Zonderland uit Ovezande en D. Wiskerke uit Colijnsplaat. Toneel De toneelgroep Nederland Toneel, die een tournee maakt op de Zuidhol landse en Zeeuwse eilanden, treedt o0 zaterdag 1 juni op in St.-Maartensdijk en St.-Phi- lipsland. Verder volgen voor stellingen op tweede pinkster dag in het openluchttheater in Domburg, dinsdag 4 juni in Veere en in de namiddag in het openluchttheater „Toren vliet" in Middelburg. Aan het woord is Ad van Noort, provinoiaal toneeladvi seur, vaste medewerker van het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel. Dinsdagavond sloot hij in het verenigingsge bouw in Sint Jansteen de laat ste uit een serie van vijf werk- avonden van de regiecursus af. Regisseurs en spelers van de amateurverenigingen Odi uit Vogelwaarde, Sint Jan steen, de Heikantse Komedie en Esmoreit uit Philippine zet ten met deze laatste cursus avond een punt achter het to neelseizoen. Een kleine ploeg van rond dertien regisseurs en spelers, de meest enthousiaste en toraeelbewuste kern van de genoemde verenigingen, filoso feerde na afloop van het „werk programma" dinsdagavond met Ad v. Noort na over de moge lijkheden van het brengen van goed toneel in oost en west Zeeuwsch-Vlaanderen. Ad van Noort ziet kansen, mits de Zeeuwsch-Vlaamse verenigingen bereid zijn een vorm van samenwerking te vinden, waarbij zelfs gestreefd zou kunnen worden naar het formeren van een centrale to neelgroep, die gebruik kan maken van de uitstekende to neelaccommodatie van cultureel centrum Den Dullaert in Hulst. „Hulst heeft de beste to neelaccommodatie van Zeeland en bovendien een heel goed to neelpubliek", aldus v. Noort. Hij acht Hulst rijp voor de oprich ting van een werktheater, zo als die al in Midden-Zeeland en ook Oostburg functioneren. Over de kwestie van samen werking tussen verschillende verenigingen wordt, zo bleek dinsdag tijdens een korte dis cussie tussen cursisten en ad viseurs. duidelijk verschillend gedacht. Er zijn dan ook wat praktische problemen die het ideaal van Ad van Noort, de vorming van een waarlijk en thousiaste kern van toneela mateurs, gericht op Hulst, in de weg staan. De afstanden tussen de gemeenten zijn groot. Ook tijdgebrek speelt een rol. Daarnaast zijn ver schillende oudgediende kern spelers bang, dat de lakse en niet altijd positieve instelling van veel verenigingsleden roet in het eten zal gooien. Tekenend in dit verband was wel dat de regiecursus, die vorig jaar voor het eerst werd gehouden en een groot succes bleek, ditmaal slechts een handjevol werkelijk geïnteresseerde spelers en re gisseurs naar Sint Jansteen lokte. Door cursisten en Ad van Noort werd dit aspect wat verbitterd onder ogen gezien. „Je kunt het toneelvak wel leren beheersen", aldus Van Noort, „maar het is een kwes tie van willen. Het „bewust zijn" is belangrijk. De cursus wordt dan ook gegeven om de grenzen van het eigen projec tie-vermogen te leren verleg gen- Ad van Noort bokst in Zeeland al jaren op tegen de bijna ondoenlijke taak om het amateurtoneel aan beide zij den van de Schelde te begelei den waar dat gewenst is. Hij ervaart het als frustrerend dat door gebrek aan vakbekwame assistentie („ik ben al zeven jaar bezig met het vragen om assistentie) talloze Ideeën niet geconcretiseerd kunnen wor den, Hij huldigt dan ook het standpunt dat alleen de vere nigingen (in Zeeland nu al vierenveertig), die tonen voor uit te willen en zich optimaal inzetten, van zijn diensten ge bruik mogen maken. De groep die nu de regiecursus in Sint Jansteen meemaakte, zal vol gend jaar in eik geval weer graag een beroep op hem doen. Over het nut van een regie- of spelerscursua, waarin de persoonlijke vorming cen traal staat, wordt niet gedis cussieerd. Voor alle amateur spelers, de minder getialenteer- den zo wel als de „sterren" valt heel veel te leren. Aan Ad van Noort zal het niet liggen. (Van tmze correspondente) Vrijdag is het dan Sljk 20 ver Dan ho°Pt de rating Axelse Boerenkamer "n opknapperiode van on- een jaar, haar deuren X„1 voormalige kleuter- aan de Bastionstraat in „V00r het publiek te ope ten i ?e 0lule Axelse schat- nnri» nieuwe opstelling ""flcn volke te tonen. Wtaat m 5 museum 40 laar der J? Vlel op liar van het ™rige Waar toen was men nog (WY* terwijl de heren ogel en J.R. de Jonge mest een receptie in de raad zaal van het stadhuis hun 4U- jarig bestuurslidmaatschap ho pen te vieren. Al met al reden genoeg om er een daverend feest van te maken. De Axelse boerenkamer heeft al een hele geschiedenis achter de rug. Als overblijfsel van een his torische tentoonstelling in 1933 vond de Boerenkamer eerst onderdak in 't stadhuis. Ruim 10 jaar geleden verhuisde men naar de Bastionstraat, maar toen de vaste Boerenkamer- gids overleed, is alles zo'n jaar of drie geleden een beetje in het slop geraakt. Vorig jaar besloot het 8 man sterke Stichtingsbestuur eens wat or de te gaan scheppen, de boel schoon te maken en waar no dig wat te verbouwen. Alles moest in de vrije tijd gebeu ren, dus zo snel ging dat niet. De mufige ruimte van wel eer is nu herschapen in een overzichtelijke tentoonstel lingsruimte, waar de verflucht nog hangt. De provinciaal ai- cheoloog J.A. Trimpeburger, mej. M. v-d. Poel van het Zeeuwsch Museum uit Middel burg en de heer L.J. Abel- mann uit Goes, algemeen ad viseur van de Federatie van Zeeuwsche Musea en Oud heidkamers hebben hun uiter ste best gedaan om er met de hulp van het bestuur iets leuks van te maken. Men vindt er bijvoorbeeld kostbare oude sieraden, oude vondsten uit opgravingen fo.a. een sleu tel van vóór 1588), speelgoed uit de oude tijd, een complete boerenkamer met poppen in originele Axelse klederdracht (het opmaken van de mutsjes had heel wat voeten in de aarde), een zolder (die vroe ger niet in gebruik was) vol oude landbouwwerktuigen, een oude houten fiets. Alles is nu veel overzichtelijker opgesteld en komt beter tot zijn recht. Toch hoopt men in stilte voor de verre toekomst nog eens op een oud boerderijtje in Axel als onderdak (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Vrijdag, morgen zal in Yerseke tijdens een vergadering van de com missie Kunstma'ige Mossel verwaterplaatsen de laatste hrnd worden gelegd aan een rapport dat in opdracht van de Ministers van Verkeer en Wa terstaat en Landbouw en Vis- t -ij wordt gemaakt. Aan het 120 pagina's tellen de rapport moeten, aldus ge deputeerde J. v.d. Bos, nog wat afrondingshandelingetjes worden verricht. Daarna zal zo spoedig mogelijk door de voorzitter van de commissie het rapport aan beide minis ters worden aangeboden. „Er is wel enige spoed bij, want dit rapport loopt parallel aan het rapport Klaasesz en zal gelijktijdig uitgewerkt moeten worden", zo zei de gedepu teerde. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Op de Lange Vieilesingel tegenover de kwekerij Overwater is dinsdag 'n groepje wielrijdesr aangereden door een personen auto. De bestuurder van deze personenauto (een rode Opel Caravan) is na de aanrijding doorgereden. Door deze aanrij ding kwamen twee fietsers te vallen, echter zonder verwon dingen op te lopen. De politie verzoekt dringend of de auto mobilist en eventuele getuigen van dit ongeval zich willen melden op het politiebureau van Middelburg, tel. 01180- 27251. Geboren: Adriaan Willem Maroelus, zv. C. Huissen en W- van den Berge; Mariëlle Monique, dv. W. C. Nieuwdorp en J.M, Braamse; Vanessa Constance, dv. T.J. van Wee'e en G.E. Galenkamp; C-hantaJ Hélène, dv. M. P. Schouwenaar en M.H.J. van Stel; Bauma-h, dv. L.F. Koeman en A. de Jong; Krijn Augustinus, zv. G. de Smit en P. Nijsse; Caroline Mariëlie, dv. M. A. Schot en M.A. de Jonge; Ferdinand Wi'lem Franciscus, zv. F.A. Tierie en I.C. van der Vliet; Johanna Maria, dv. M.J. Mul ler en W.P- Sandee; Tonnetje Cornelia, dv. L. Nijsse en J.W. Kosten. Ondertrouwd: Backx, Jaco bus Johannes Maria en de Kraker, Cornelia Johanna Harthoorn, Jacobus en Ha- rinck, Anna Johanna Cornelia; Lukasse, Dirk en de Witte, Hendrika Sara Maria. Getrouwd: Bakker, Johnny William en Baaremds, Anna Maria. Overleden: Fiertoos, Marinus Leendert, 76 ev. T.M. Schout; van Wieringen, Johanna Pie- ternella, 93 wv- I. van Houte; van Es, Wilhelmina Jacomina, 75 wv. P. Verwijs; Eversdijk, Maria Adriana Pietemella, 75; van Liere, Katharina, 85 wv. C. de Nooijer. Zwembad In velband met de pinkstervakantie zal het overdekte zwembad te Goes voor het publiek zijn geopend op 4 juni van 7.00-17.00 uur en 19.00-20.00 uur. „Ken uzelf' De politie hondenvereniging „Ken uzelf' uit Koudekerke geeft ter gele genheid van de opening van het gerestaureerde stadhuis in Goes op vrijdag 7 juni een demonstratie. De demonstratie begint om 19,30 uur en wordt gehouden op de sportvelden achter het „Lyceum voor Zee land". Pinksterdlenst Op eerste pinksterdag is er 's avonds om halfnegen in het ontmoetings centrum De Veste te Goes een dienst, die is georganineerd door het G.J.V. en de Jeugd- kerkcommissie. Voorganger in deze dienst is ds. Kwakkel- stein en het thema van de dienst is „Klare taal". Meege werkt wordt verder door een koor onder leiding van de heer C. de Bruin en het combo van Ichthus. Na deze dienst is er om 21.30 uur een pinkster- tnn met medewerking van de radioziekenomroep Nomen Ne- scio. Er zijn enkele sprekers uitgenodigd en ook wordt de film „Homo homini" vertoond. (Van een onzer verslaggevers) HULST. Hulst heeft sinds enkele dagen een eigen afdeling van de algemene bond van bejaarden. Tijdens een dinsdag ge houden bijeenkomst in cultureel centrum Den Dullaert, werden de eerste dertig leden genoteerd. De voorzittershamer wordt voorlopig gehanteerd door het Hulster raadslid R. van Acker uit St.-Jansteen. De vergadering vond plaats ln aanwezigheid van de voor zitter van het rayon Zeeland en hoofdbestuurslid van de landelijke bond, de heer A. J. van de Graaf uit Goes. In een toespraak gaf hij een uiteen zetting van de doelstellingen van de bond, uitgaande van de historische periode van voor 1945, toen de bejaarden nog als een vergeten groep kon worden beschouwd. De algemene bejaardenbond, aldus de heer Van de Graaf, is een organisatie, die zich niet bezig houdt met politiek. Het lidmaatschap staat voor ieder een open. De organisatie, in 1945 opgericht, ijvert o.m. voor het verhogen van de aow tot het minimum loon. Daar naast wordt gestreefd naar het gelijktrekken van de vakan tiegelden tot het niveau van die niet-gepensioneerden. Ver der ziet de bond een taak ln het verkrijgen van inspraak in het bejaardenbeleid. Het sub sidiëren van bejaardensociëtei ten, meer dienstencentra en uitbreiding van de hulp aan zelfstandig wanende bejaar den, zijn eveneens belangrijke punten op de verlanglijst van de bond. De -i-eer Van de Graaf on derstreepte het belang van de bejaardenbond door te stellen, dat bij bundeling van alle be jaardenkrachten, wel zesen twintig kamerzetels zouden worden gehaald. Rayonbestuurder en sociaal adviseur C. Tissink uit We- meldinge, gaf hierna een over zicht van djfers. Zeeland telt op het ogenblik ongeveer der tienduizend leden van de alge mene bejaardenbond. Deze le den zijn ondergebracht dn ze venendertig afdelingen. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK Aan de zondagschiettag op twee wip pen, gehouden bij P. van Dijk, namen 34 schutters deel. Uit- De eerstvolgende schieting Th. Pauwels uit Axel; eerste zijvogel: P. Pauwels uit Groe nendijk; tweedie zijvogel: G. Pauwels uit Kloosterzan de, extra hoge vogel: E. de Maat uit Ossenlsse- Op wip twee: hoge vogel: R. Herwegh uit Lamswaarde eerste zijvogel J. Pauwels uit Axel; tweede zij vogel: J. D'Hondt uit Tei- neuzen; extra hoge vogel: P. Pauwels uit Groenendijk; grootste aantal (6): A, van Dijk uit Vogelwaarde. ZUIDDORPE In café De Block werd een schieting ge houden met een deelname van 27 schutters. De uitslag hier van was: eerste hoogvogel: A. Stook uit Koewacht; tweede hoogvogel: J. Bracke uit Axel; eerste zijvogel: Arth. de Block uit Zuiddorpe; meeste kleine vogels waren voor Ch. Boeye met 4 stuks eveneens uit Zuiddorpe. Eveneens in café De Block werd een schieting ge houden met, deelname van 47 schutters- De uitslag hiervan was: hoogvogel: R. Davind, eerste zijvogel C. de Schepper, tweede zijvogel: A. Stock, meeste kleine vogels met 3 stuks, L. van Darome alien te Koewacht. Volgende schieting zaterdag 1 juni om 15 uur. (Van onze correspondent) HEINKEN SZ AND-ELLE- WOUTSDIJK De handboog vereniging Soranus gaf bij ge legenheid van de opening van de tweede wip een schieting met prijzen op beide staande wippen. De opkomst was goed, want toen voorzitter De Jonge het welkomstwoord tot de aanwezigen richtte, waren er 79 schutters die zich lieten inschrijven. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: P- Steketee van Diana uit Yerseke, le zijvogel: Jac. Platschorre van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, 2e zijvogel: P. Vermuë van Jacoba van Beieren uit Goes, bij loting, le bovenkal: A. van Loo van Vooruitgang uit Kwadendam me, 2e bovenkal: A. Janse van Soranus uit Heinkenszand, de ze schoot ook de eerste onder- kal, 2e onderkal: B. Looy van Victoria uit Kwadendamme; le klep: W. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme, 2e klep: W. Voet van Soranus uit Hein kenszand, 3e klep: Jac. Plat schorre van Zorgvliet uit Elle woutsdijk, 4e klep: Jac. Plat schorre van Zorgvliet uit Elle woutsdijk, 4e klep: Henk Koens van Spes Nostra uit Ovezande. Meeste kleine vo gels: Jac. Doene van Victoria uit Kwadendamme, acht vo gels. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: A. A. Geen.se van Zorgvliet uit Ellewouts dijk, 2e hoofdvogel: A. Poel man van Edele Handboog uit Oudelande, le zijvogel: P. Vette van Concordia uit 's- Heerenhoek, 2e zijvogel: J. A. Rijk van ADLM uit Kwaden damme, 3e zijvogel: C- v. 't Westeinde van Soranus uit Heinkenszand, 4e zijvogel: A, de Jonge van Soranus uit Heinkenszand, bij loting, le kal: P. Steketee van Diana uit Yerseke, 2e kal: mevr. Steen- aert van Vooruitgang uit Kwa dendamme, 3e kal: L. Vermuë van Spea Nostra uit Ovezande, 4e kal: J. F. de Rijke van Edele Handboog uit Oudelan de. Meeste kleine vogels: 'V. de Jonge van ADLM uit Kwa dendamme en H. Driedijk van Soranus uit Heinkenszand, elk zes vogels. De handboogvereniging Ede- Ie Handboog uit Oudelande opende haar verplaatste wip onder grote belangstelling op het terrein van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. Voor de aan vang sprak de heer W. N. van Liere tot de aanwezigen, waaronder de Ambachtsheer Van Hattum en de pachter daarvan, de heer Borselaar, waarbij zij belden dankten voor de bereidwilligheid aan de schutterij. Mevrouw Van Hattum mocht een boeket bloemen ln ontvangst nemen. Ook de heer Borselaar kreeg die voor zijn vrouw, en de werkers van het laatste uur, de heren Verheyke en West- veer werden met een aanden ken verrast. De heer C. Lous, die 40 jaar lid is van Edele Handboog, werd met een me daille vereerd. Er waren op deze schieting meer dan 100 prijzen te win nen, en de 108 schutters van heinde en ver gekomen, deden hun best er één of meerdere te bemachti gen- Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: A. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande, le zijvogel: W. de Jonge jr. van ADLM uit Kwadendam me, 2e zijvogel: C. v. d. Guch- te van Spes Nostra uit Ove zande, le bovenkal: A. Geense van Zorgvliet uit Ellewouts dijk; 2e bovenkal: Alb. Goet- hals van Vlieghei uit Gilze; le onderkal: J. Rentmeester van Vios uit 's-Heerenhoek. bij loting, 2e onderkal: A. Boonman van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek, bij loting, le klep: Leo de Jonge van ADLM uit Kwadendamme; 2e klep: C. Baart van Juliana uit fGn 1)11 YUM «TAM—1— frf«. IT w T 1 T1 TJ Vrrt+lTT/xlr lr ITM MIAM 3 V, rt —tIt „/VTT „VT- flm 4 ll OT/T ITITmZ T r-> X - X— t- m u - 1— 1 J1 4a 1—1-1 een onzer verslaggevers; WethonrtT, Bursemeester en b»dra,, "teraad voor een vast Wrschiiu kennen aan de Cl,! fracties in de «"koste,, m dekkinS van de Wet 7, h 4 raadswerk Mi meebrengt. Voorge- 'hetic een bedrag per (Van de 8rootte ifi B n keren- Ook wil- "loctkomi,,, een vaste tege- Itactie per lid van een koste,,; tl dekking van de Set h« „'e ,verband houden aantal leden van de fractie- De bedragen zouden respectievelijk vijfenzeventig en honderdvijfentwintig gul den moeten zijn. Het college motiveert 'iet voorstel door te stellen dat Je raadsleden in verband met de bijzondere ligging van de ge meente in de nabijheid van belangrijke industriële vesti gingen, intensiever dan voor heen met de hedendaagse be- stuursproblematiek in aanra king komen. Ook het door dringen van nieuwe opvattin gen in de bestuursm-ethodiek heeft tot gevolg, dat het aantal bijeenkomsten waarbij raads leden zijn betrokken, aanzien lijk toeneemt, aldus B. en W. B. en W. volgen met dit voorstel andere gemeenten, die al eerder een dergelijke rege ling hebben ingevoerd. Als gevolg van het feit 'at een op een aantal medisch- opvoedkundige bureaus ge richte gemeentesubsidiëring wordt vervangen door een lan delijk genormeerde subsidië ring, zal dit voor een aantal medisch opvoedkundige bu reaus met zich brengen, dait deze -linder subsidie ontvan gen dan voorheen en dat deze hun exploitatielasten niet kun nen dekken. Zo luidt een aan de gemeentebesturen gerichte circulaire van het ministerie van Volksgezondheid. De mi nister vertrouwt er op dait de gemeentebesturen derhalve bereid zullen zijn om aanvul lende inanciële steun te ver lenen. Het Zeeuws Instituut voor de geestelijke volksgezondheid diende een nieuw subsidiever zoek in, te weten tien cent per inwoner ten behoeve van het medisch opvoedkundige bu reau en achttien en een halve cent per inwoner ten behoeve van le- ens- en gezinsvragen. Bij elkaar komt dat neer op f 4748,95 voor de gemeente Hulst. Eerder werd al een kre diet voor het LGV verleend, groot f 2664,-. B. en W. stellen de raad voor. gezien de financiële om standigheden van de gemeen te, dit extra-krediet niet te voteren en in plaats daarvan de subsidie voor het LGV in 1974 te handhaven op zestien cent per inwoner en geen subsidie te verlenen voor het MOB. B. en W. doei het voorstel aan de fanfor" Nooit cod acht" een subsidie te verstrekken van driehonderd vijfenzeventig gulden. Dit als bijdrage in de kosten van deelname aan een vorig jaar gehouden bondscon- cours B. «n W. stellen de raad voor een aanloopsubsidie te verstrekken aan de stichting „Verenigingsgebouw Sint-Jan- steen" in Sint-Jansteen. De stichting beoogt de exploitatie van het verenigingsgebouw op zich te nemen. De raad kan zich over deze en nog vele andere voorstellen vanavond buigen. Oudelande, 3e klep: C. West dorp van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, 4e klep: C. Stouthamer van Zorgvliet uit Ellewoutsdijlc, 5e kilep: W. de Jonge jr. van ADLM uit Kwa dendamme. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel. P. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande, 2e hoofdvogel: C. Westdorp van Eensgezindheid uit 's- Heerenhoek, le zijvogel: H Koens van Spes Nostra uit Ovezande, 2e zijvogel: J. Rijk van Zeelandia uit Ovezande, 3e zijvogel: P. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande, 4e zij vogel: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendam me, le kal: A. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande, 2e kal: Sj. Kareise van Zorg vliet uit Ellewoutsdijk, 3e kal: Jac. Platschorre van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, 4e kal: Alb. Goethals van Vlieghei uit Gil ze. De handboogvereniging Juli ana uit Oudelande was bij lo ting de jaarlijkse kampioen- schieting van de bond toege wezen. Deze ging op de mees te kleppen en de meeste klei ne vogels. Er waren 58 schut ters die inschreven. Nadat voorzitter Van Liere de condities had voorgelezen, werd met een harde wind de ze schieting begonnen. On de kleppen werden de heren G. Verheyke van Zorgvliet kam pioen en H. Koens van Spes Nostra tweede, derde werd Ant. Poelman van Edele Handboog uit Oudelande. Op de vogels waren het Jac. Doe ne van Victoria uit Kwaden damme die kampioen werd en A- Martens van Vios en C. Voet van Vios uit 's-Heeren hoek werden tweede en derde. De verdere uitslag is als volgt: le zijvogel: Ant. Poelman van Edele Handboog uit Oudelan de, 2e zijvogel: Henk Koens van Spes Nostra uit Ovezande, le bovenkal: C. Baas van Juli ana uit Oudelande, 2e boven kal: A. de Jonge-Rijk van Willem Teil uit Ovezande, bij loting, le onderkal: J. v. d. Walle van Eendracht uit Vlis- singen, 2e onderkal: L. Ver muë van Spes Nostra uit Ove zande, bij loting, le klep: G. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. 2e klep: H. Koens van Spes Nostra uit Ovezande, 3e klep: Ant. Poel man van Edele Handboog uit Oudelande, 4e klep: A. A. Geense i'an Zorgvliet uit Elle woutsdijk. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: J. F. de Riike van Edele Handboog uit Oude lande, 2e hoofdvogel: N. Schouwenaar van Juliana u;ï Oudc,"-a« le zijvogel: C. Baart van Juliana uit Oude lande, 2e zijvogel: C. West dorp van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, 3e zijvogel: H- Koens van Spes Nostra uif Ovezande, 4e zijvogel: Sj. de Jonge van ADLM uit Kwaden damme, le kal: R. Verdonk van Vios uit 's-Heerenhoek, 2e kal: C. Lous van Edele Hand boog uit Oudelande, 3e kal: Wim de Jonge Wz. van ADLM iit Kwadendamme, 4e kal: C. v. d. Guchte van Spes Nostra uit Ovezande. (ADVERTENTIE) ('s avonds na 7 uur: de heer Van der Ent, 01858-3013) Krlmpsn san dan IJaael - Alblaiaardam scheepsbouw en -reparatie

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7