rato irs te baas: l'eel favorieten in profkoers Hansweert STRIJD TUSSEN DE VAAL EN PRIEM :ht Supporters Axel niet ontmoedigd Grote rallycross Zuid-Beveland Succes De Wilde Swart en Coen Moulijn spelen in Vlissingen verhoogt de spaarrente 10 9 n-9 de ABN een goede grote bank fluks winnaar iftfranenioernooi Moeizame zege Borg Nieuwe percentages met ingang van 1 juni1974: De andere spaarmogelijkheden zijn: sport I eens praten. Wij geven u graag alia ptingen over de operator-opleiding It werken bij Dow in Temeuzen. lieer u 01150-8920 belt, is een' laak gauw gemaakt. U kunt vragen Ide afdeling Personeelszaken, lelfsprekend worden uw reiskosten bi] lezoek aan Dow in Terneuzen vergoed Algemene Bank Nederland spaarvorm oud percentage/ ieuw percentage spaardeposito 5 jaar vast 9 spaardeposito 4 jaar vast 8V2 spaardeposito met oplopende rente - looptijd 2,3 of 4 jaar spaardeposito 3 jaar vast 8 spaardeposito 2 jaar vast Th spaardeposito met 24 maanden opzegging 7 spaardeposito met 12 maanden opzegging 6 spaardeposito met 6 maanden opzegging 5 lh spaardeposito met 3 maanden opzegging 5% spaarrekening 5 spaarboekje 5 Jeugdspaarboekje Zilvervloot 7 Spaar-Extra-Rekening 6 I Donderdag 30 mei 1974 ■ionregeling. Vuimte volop. In Temeuzen en leving slaagt u zeker bij het zoeken I een plezierige woning. eP? beste baas! Heb je interesse? Ben je tussen de 17 en 23 jaar, en heb je interesse? Vul dan de coupon in, of kom langs bij één van onze Regionale Informatie-Centra* Amsterdam Sarphatistraat IIO B tel. 020-240300 Arnhem Apeldoornseweg 4® tel. 085-427297 Breda Halstraat 29 tel. 01600-405 7* Groningen Parklaan 2 tel.050-123466 Roermond Godsweerders ingel 41 tel.04750-13773 Rotterdam Mathenesserlaan 355 tel. oio-25 50 50 e -tot ito talt, en lJg 'IS gen (Van onze sportredactie) AXEL Fluks uit Dor drecht is winnaar geworden rSB het veteranentoernooi dat d "1 scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-VIaanderen had ge orsaiiseerd en dat gehouden terd op het AZVV-sportcom- ples in Axel. Fluks had zich samen mot de Terneuzenvete- mnen en het scheidsrechters- team geplaatst voor de tinale. peee drie teams werden na- 1 ueiijk poule-winnaar. Fluks toonde zich in die fi- I onbetwist de sterkste for matie. Belangrijk 'aandeel in iet Flukssucces had Jan Bon man (ex-DFC). Aan dit sterk i bezette toernooi nam ook een earn deel bestaande uit trai- I jers van Zeeuwsch-Vlaamse amateurteams. Er werd gespeeld in drie poules. De indeling was: poule I: Fluks, Corn Boys en Trai ners. Poule II: Axel, Spui en I scheidsrechters. Poule III: Temeuzen, AZW en Honte- nisse. De uitslagen van de poule wedstrijden luiden: Corn Boys Trainers 03, Axel - Spui 21, AZW - Temeuzen 02, Hontenisse - AZW 00, I Scheidsrechters - Spui 10, I Fluks - Trainers 21, Axel - Scheidsrechters 11, Corn Boys - Fluks 00 en Honte nisse - Terne/azen 02. De uitslagen van de finalew-ed- strijden zien er als volgt uit: Fluks - Scheidsrechters 10, I Trainers - Axel 31, Corn Boys - Spui 00. Fluks - Teineuzen 10, Trainers - AZW 2—0, Com Boys - Hon tenisse 2—1, Scheidsrechters - Temeuzen 31, Axel - AZW 1—2, en Spui - Hontenisse 3 1. De eindstand van dit zeer geslaagde toernooi, waarbij Lueien Roelaindt, voorzitter van de scheidsrechtersvereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen de prijsuitreiking verzorgde luidt: 1 Fluks, 2 Scheidsrechters, 3 Temeuzen, 4 Trainers, 5 AZW, 6 Axel, 7 Sprua, 8 Com Boys en 9 Hontenisse. (Van onze sportmedewerker) HANSWEERT Voor de wielersportliefhebbers kan er op tweede pinksterdag weer veel te genieten zijn in de Ronde van Hansweert. Het is voor de tiende keer dat daar beroepsrenners in de slag gaan op het kleine (1200 meter lange) parcours, terwijl daarvoor de amateurs hun 80 kilo meter zullen afleggen. De amateurkoers telt mee voor het Skol-klassement en begint om 13.00 uur. Het organiserend comité deelde mee dat 45 renners staan ingeschreven voor de profronde over 100 kilometer en onder hen bevinden zich aardig wat „trekkers". Henny Kuiper, die een goed voorseizoen had. is daar één van de belangrijkste van. Maar bijzonder veel belang stelling zal ongetwijfeld uit gaan naar die prestaties van de Zeeuwen Cees Priem, Wim de Waal en de plaatselijke renner Ko Blok. Het kaïn trouwens toch wel eens een prestigediuel worden tussen de formaties van Frisol en Raleigh. Cees Priem is bij Frisol nog steeds een van de meest beschermde renners en hij kan behalve op steun van zijn trouwe knecht Ko Blok ook nog op die van Harm Ottenbros, Harry Beurs- kens, Wil de Vlaim en Nidi den Hertog rekenen om maar enkele namen te noemen, want Frisol brengt namelijk in Hansweert 14 man in het strijdperk. Peter Post is echter met zijn Raleigh-ploeg ook zeer igoed vertegenwoordigd. Hij brengt onder anderen aan de start: Timp Tabak (die zich. reeds vele malen in die kijker; reed dit jaar en onder andere de Ronde van Midden-Zeeland won) Deo Duijndam (altijd goed voor spektakel) René Pijnen (de pistier met reputa tie maar ook op de weg tot successen in staat) en niet te vergeten Wim de Waal. Laatstgenoemde kan wanneer hij tot het slot in het voorste gelid blijft zeker die bloemen grijpen omdat hij over een scherpe eindsprint beschikt. Natuurlijk zijn er meer rappe jongens bij de reeds eerder genoemden en daar kan men dan ook Richard Bukaeki en de Axelaiar Jan Serpenti rustig bijvoegen. Van de verdere deelnemers noemen we voorts nog: Theo van dier Leeuw, 'Klaas Balk, Leijn Loeveseijn, de Australiër Allen, de En gelsman Bilisland en de Ame- j rikaan Billy Kund. Alle deel nemers zijn gecontracteerd door manager Jan Janssen. De profronde begint om kwart over drie en burgemeester C. Pijl Hogeweg lost het start schot. ROME (ANP) Björn Borg heeft tamelijk moeizaam zijn partij uit de eerste ronde van de open Italiaanse kampi oenschappen te Rome gewon nen. Borg, die alleen aan het net zijn gebruikelijke flitsende spel vertoonde, maakte een enigszins vermoeide indruk. Hij versloeg de Fransman Pa trick Dominquez met 62 en 7—5. Ilie Nastase, als eerste ge plaatst voor de „open Italiaan se" moest een set afstaan aan de 34-jarige Martin Mulli gan. De belangrijkste uitslagen van de dinsdag gespeelde wedstrijden zijn: Heren enkelspel, eerste ron de: Parun (Nw-Z) - Proisy (Fra) 62, 64; Nastase (Roe) - Mulligan (Ita) 64, 57, 62; Pohmann (W-Dl) - Borowiak (VS) 63, 63: Riessen (VS) - Dibley (Aus) 75, 64: Barazzuti (Ita) - Kjel Johansson (Zwe) 75, 6—3. Dames enkelspel, tweede ronde: Pat Pretorius (Z-Af) - Maria Nasuelli (Ita) 67, 7 5, 64: Chris Evert (VS) - Lita Soe.giarto (Ind) 75, 6 2 Vlasta Vopickova (T-S) - Nathalie Fuchs (Fra) 61. 6 2; Gail Chanfreau (Fra) - Lea Pericoli (Ita) 75, 76. Op de foto het bestuur van de Axelse supportersvereniging tijdens een vergadering in cafe De la Paix in Axel. (Van onze sportmedewerker) AXEL De voetbalvere- Axel mag dan op het ppertje de promotie naar Kvv» ed'' klasse van de 8 hebben gemist, de in het Axelse sup- wnerskamp is er niet min- Si0* om. In café „De la van Rein Dieleman in wei"d een vergadering richt van de Pas °PSe- e suPl>ortersclub Oranje- Axel. Tijdens deze vcr- werden de huishou- stelii rel'emen'en vastge- 'Jot nu officieel benoemde ren nr' bestaande uit de he ten Antheunis (voorzit- tarisi n0, de JonSe (secre- ninem van Zliuren (pen- s5?eester)- L p- van Kn„ ^e'n Dieleman, W. Wa en A-c- Pieterse, zich bijzonder en thousiast over de eerste re sultaten. Waren er al meer dan honderd enthousiasten die zich opgaven als lid van de supportersclub, nu is het aantal al opgelopen tot ruim 150, terwijl het einde nog niet in zicht lijkt. Feit is in ieder geval dat maar liefst tachtig supporters de verre reis meemaakten naar Rosmalen, waar Axel uitkwam tegen OJC. Het re sultaat van de pupillen van Rudi Steel mocht dan niet om over te juichen zijn het werd een verpletterende 60 nederlaag de stem ming op de terugweg was er niet minder goed om. Er werd luidkeels gezongen, zo dat het toch een plezierreis werd. Om de reizen zo orde lijk mogelijk te laten verlo pen heeft het dagelijks be stuur de heer Cor de Kraker - aangewezen als reisleider. Dit vooral om de jeugd te begeleiden, zodat de respec tievelijke ouders hun kinde ren met een gerust hart mee kunnen sturen naar de uit wedstrijden van Axel. Voor zitter Dag Antheunis was zo enthousiast over het eerste optreden van de supporters club dat hij zondag voor de uitwedstrijd tegen Bladella een bus heeft laten rijden op eigen kosten. Geen wonder dat het bestuur van de voet balvereniging Axel bijzonder is ingenomen met de initia tieven van de supportersclub. Liefhebbers die zich willen aansluiten bij de Axelse sup portersvereniging kunnen dit doen via de volgende tele foonnummers: 01150-2345 (maandag en dinsdag) en 01155-1616 (woensdag tot en met zondag). 0 Cees Priem, een van de favorieten in de ronde van Hansweert. (Van onze sport medewerker) GOES De vereniging voor auto-rallycrosses Zuid- Beveland houdt op tweede pinksterdag in Goes-Zuid weer een cross waaraan practisch alle bekende Zeeu wen zullen deelnemen. Er zijn in totaal 61 deelne mers, verdeeld over vier ca tegorieën. Na het grote succes op tweede paasdag rekent men ook nu weer op een flinke belangstelling. De auto-rallycrosses zijn voor vele Zeeuwen een „trekker" in de ruimste zin van het woord geworden vooral wanneer de organisa tie in goede handen is en dat is in Goes zeker het geval. Er wordt weer gereden vol gens het zo zoetjesaan beken de systeem: 3 manches per klasse roet puntentelling- De renners met het hoogste aantal punten in hun klasse nia 3 manches, gaan over naar de finale-manche. Er komen dit seizoen voor de leden van de vereniging voor autorallycros- ses Zuid-Beveland vier cros ses. De drie best geleverde prestaties miag men laten mee tellen voor het eindklasse ment. Bij de 0-1000ec-klasse voeren Evert van der Kuijl uit Yensekie en A. van de Does uit Heinfaenszand het voorlopige klassement aan elk met 52 punten. Zij worden o-p de voet gevolgd door de Goesenaars P. Krijger en L. Booigaars met 51 punten. Genoemde coureurs zijn uiteraard ook op tweede Pinksterdag weer present om hun eventuele posities te con solideren of te verbeteren. Overigens is er nog maar één cross gehouden dus er liggen oo-k voor de andere crossers nog genoeg kansen. Toch mag men Van der Kuijl en Van der Does als de grootste favorieten blijven zien. Bij de 1000-1300 cc-klasse kan een fel duel worden verwacht tussen Dig Sinke (Kloetinge), M. Ver- brugge (Temeuzen), J. van die Bosse (Middelburg), P. F. Pantus ('s-Heer-Arendskerke) en Lex die Groene (Goes) met als uitgesproken favoriet Ver- brugge die samen met Van de Bosse voorlopig aan de leiding gaait. Er zijn bij deze categorie 22 deelnemers en bij de voor gaande 25. In de klasse 1300- 1600 cc vertrekken 11 wagens waaronder die van Bram van der Does (Heinkenszand) en Dick Vermaas (Arnemuiden) ongetwijfeld de sterksten in dit gezelschap, wat zij reeds op tweede paasdag hebben duidelijk gemaakt. Bijzonder spectaculair k-an het gevecht worden bij de 1600-2000 cc-ers tussen Dick van 't Westeinde (Borsele) en de Zeeuwisch-Vlaimiing Eric de Vliegere uit Koewacht. Laatst genoemde is sterk in opmars en hoeft wat rijteohniek be treft niet onder te doen voor Van. 't Westeinde die in zijn vertrouwde BMW rijdt- Kort geleden in Rilland lag De Vliegere in gewonnen positie in de finalerit tegen Van 't West einde maar de Koewachter trof het toen slecht dat er iets haperde aan de versnelling van zijn Porsche. De Vliegere zal in Goes dan ook graag revanche willen nemen. Het parkoers in Goes-zuid waarop strijd wordt geleverd is iets groter geworden, onder andere door het verplaatsen van de jury wagen en heit publiek kan de renners geheel in het vizier houden. Het vodrstel-len van de renners begint om 1 uur en direct daarna wordt begonnen met de wedstrijden. Men kan proefdraaien vanaf halfelf. STAND BIESBOSCH KLASSEMENT NA DE KONDE VAN RAAMS- DONKSVEER NO. 2. 1. J. Cooremans Breda 3» punten, 2 C. v. Bragt Lage Zwaluwe 26, 3 B. Groen steenwijk 20, 4 B. Broere Oudenbosch 19. Z T. ter Harmsel Lage Zwaluwe 18, 3 J. Zui-dweg Ro.tardaim 18, 7. H. Peels Eindhoven 17, 8 H. v d. Oever Scheveninigen 17, 9. P. v. Leeuwen Zoeterwou- de 17, 10 J. v. Driel Werken dam 16, 11. P. Franken Oos- ttrhout 15, 12. A. de Jongh Made 15, 13 J. Vlot Wanne- perveen 14, 1.4. J- van Dij'k Ulvenhout 14, 18 J. Damen Ulvenhout 13, 16 J. Klomp Groot Ammers 13, 17 J. Voesenek Prinsenbeek 12, 18 M. Rietveld Rotterdam 12, 19 H. v. d. Beng Eindhoven 11, 20 T. J-oone Ra-amsdoniksveer 11. STAND VLAANDEREN KLASSEMENT NA DE RONDE VAN KOEWACHT NO. 3. 1. C. de Smit Biervliet 32, 2 F. Fictorie Bergen op Zoom 31, 3 P. Gödde Koe wacht 30, 4 R. Verboom EUe- voutsdijk 29, 5 S. Aarts Roosendaal 27, 6 R- Beelaart Kieldreoht België 26, 7. J. Verbruigjge Putte 25, 8 P. Oerlemans Tilburg 25, 9 C. Spaans 's-Gravenpolder 23, 10. A. v. d. Bunder IJzendij- ke 20, 14. P. Maas Roosen daal 20, 12. S. Nilsson Zwe den 20. 13 T. Huyzen Kloe tinge 19, 14. T. Joore Raarns- donksveer 19, 15. R. Petie Halsteren 19, 16 A- v. Over- veld Zegge 18, 17 W. West dorp Heinkenszand 18, 18 B. Miokels Dendermonde België 17, 19 R. Remijn Kwaden- damme 17, 20 E. de Block Koewacht 16, 21 H. de Jong Goes 16. STAND SCHELDE DELTA KLASSEMENT NA DE RONDE VAN DIRKSLAND NO. 4. 1. C. v. Donigein Oud Gastel 52 punten, 2 A. Tak Oud Gastel 48. 3 A. v. d. Hoek Dirksland 40, 4 G. v. 't Ge loof Oudenbosch 36, 5 B, Broere Oudenbosch 31, 6 A- v. Overveld Zegge 27, 7 G. Koop Wateringen 25, 8 L. Boose Brielle 24, 9. H. Stan der Spijkenisse 22, 10 J. Ko- nings Sprunidel 22, 11 P. v. Leeuwen Zoeterwoude 20, 12. A. v. d. Bunder LTzendij- ke 20, 13, C. Stoutjesdiik St. Maartensdijk 20, 14. J. Klomp Groot Ammers 19, 15 J. Raas Heinkenszand 19, 16 N Hendriks Heemskerk 18, 17 M- Dohimen Bom 18, 18 T. v. Hasselt Roosendaal 18, 19 W. v. Stenis Hoog Blokland 17, 20 R. Schuiten Zandvoort 17. (Vam onze sportmedewerker) KLOETINGE Wim de Wilde van wielerploeg oafé- restauraint Storm doet het in Noorwegen niet slecht. De Wilde, die op uitnodiging van de ex-schaatscrack Wim Beu kers die in Noorwegen woont, een tournee van drie weken in het Scandinavische land maakt, heeft een koers over 180 -km. in Oslo gewonnen. De Wilde, die in Noorwegen zes of zeven koersen rijdt, was eerder als zevende geëin digd. O VOETBAL De Provinci ale Staten van Groningen heb ben besloten FC Groningen het afgelopen en het komende seizoen te subsidiëren met een bedrag dat tien procent van de ontvangen recettes moet zijn, met een minimum van 75.000 gul-den per seizoen. (Van onze sportredactie) VLISSINGEN Op het sportpark van de voetbalvere niging Vlissingen aan de Iris laan wordt zaterdag 1 juni een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen de eerste klas-amateur club Vlissingen en Hoechst Frankfurt. Hoechst Frankfurt komt met een zeer sterk team naar Zeeland. Een elftal waar in enkele ex-contractspelers van de Duitse Bundesligaclub Eintracht Frankfurt zullen opereren. Vlissingen komt met zijn sterkste spelers binnen de lij nen. De ploeg wil graag nog eens aantonen, dat men in de eerste klasse vain de amateurs thuishoort. Voor deze speciale gelegenheid - om Hoechst Frankfurt redelijk partij te kunnen bieden - krijgt Vlis singen extra versterking. Versterkiin/g in de personen van niemand minder dan Sjaak Swart (ex-Ajacied) en de ex-Feyenoord vedette Coen Moulijn. Voor dit gouden duo een prestigedu-el, omdat ze graag nog eens zullen willen bewijzen nog niets verleerd te zijn op technisch en tactisch gebied. Moulijn speelt nog steeds actief en lijkt wat in het voor- deal op Swart. Moulijn speel de afgelopen competitie nog mee met Xerxes, de club waar hij zijn succesvolle voetbal loopbaan is begonnen. Swart mist die wedstrijdroutine, maar zijn conditie is nog hon derd procent. Swart traint nog wekelijks twee keer met de Ajiaxselectie mee. Zonder meer twee trekpleisters dus voor het duel in Vlissingen dat om 19.00 uur begint. De wedstrijd wordt geleid door Frans Derks, de bekende eredivisiefluitist uit Breda, die tevens als applausmieter zal fungeren betreffende de pres taties van Moulijn en Swart binnen de lijnen. (ADVERTENTIE) 0 Coen Moulijn. IBPP -x V" 9 0 Sjaak Swart. ABN Th-Wh H

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 19