Net op f Israel: „Pracl.tige tijd bij Feyenoord CoerverMiebeis beslissen WILLEM „HET WAS HARD TEGEN HARD 1*) Derde ritzege Patrick Sercu FUENTE RIJDT MER CO LOS LATTEK S VOETTOCHT Gentse jacht op dopinggebrnikers levert succes op Geels naar Ajax ENGELAND DE 22 VAN ZWEDEN sport POLITIEMAN GEWOND 28 mei 1974 '"XDOR GREET BUCHNE, //et aloude gezegde dat twee kanten heeft i goede en een kwade „eUt '1 teraard ook voor onze Êf overorganisatie die alles U dereen m zijn „reen j, f Voordeel van deze organisatie: werk te over al die mensen die hun irm toch niet in het bedrijf,^ zouden kunnen vinden or, 1J nu maar fijntjes te'zeer Bovendien de wetenschap1 je nauwelijks tussen de f en het schip ïcunt vallen dat daar zoueel mazen („™j zitten dat je altijd we! bI 3 hangen. 'P Nadeel van deze ouerornJ satie: al die ambtenaren moe! ten dan toch maar in jev"l gehouden worden door hen dJ hun draai wèl in het bedrid, leven kunnen vinden en vendien diepe ellende Voal hen die om de een of anieri reden wel tussen de maze, doorvallen. Daar weet Tine Jansen eJ mee te praten. Tot voor kort een fidele al verige tante, die hard werkl voor haar kostje, alles op (J deed en nergens last iard had. Maar op een kwade dag kot ze haar eten niet meer birmem houden. Eerst dacht ze dat hel wel over zou gaan, toen dj het een van de vele exotisch, virussen zou zijn die volgent. de H.H. medici ons land bela-j gen, en ten einde raad ging ze maar naar de huisarts om totl haar schrik te ontdekken dut ze bij de laatste tzerhuiziJ I alle ziekenfonds- en uerzelcel ringspaperassen kwijt was ge-J raak t. De huisarts stuura haar prompt door naar de spej cialist en die naar het ziekei huis. Maar vóór ze opgenomt. kon worden, moest ze ireL over de nodige paperassen be} schikken. Tine Jansen stortt zich toen in het avontuur vat naspeuren en vragen van belL len en schrijven, van welleq en nietes. Ondertussen werd ze met dag magerder, zo mager zelftl dat ze niet meer naar haal werk kon. Maar van een zie4 kenhuisopname kon ook nietjj komen, want de papieren wa-\ ren nog steeds niet in orde. Toen Tineook thuis het i„. been niet meer voor het ande re kon zetten, en alle tele-j joontjes en brieven de gewent ste papieren niet tevoorschijn, konden toveren, pakte ze haam koffertjes, deed haar pon, och-f tendjas, pantoffels en nog wat toiletgerei in en belde naar', het ziekenhuis om te vrager wanneer er bezoekuur was. Kort daarna belde ze eetil taxi, wankelde deze in en liet zich tijdens het bezoek uurl naar het ziékenhuis brengen.1 Daar aangekomen ging ze metl het koffertje in hacsr hand van de ene naar de andere kamer. Heel voorzichtig deed ze el-J ke deur open, keek om het1 hoekje en vroeg of er wellicht! een bed vrij was. Na enige I gangen en nog meer kamers had ze beet. Op een kami' van zes stond één bed tmi- volgens de aanwezigen al min stens twee dagen. Tine stapte binnen, ging naast het vrije bed zitten en wachtte tot ne bezoek vertrokken was. Toen verruilde ze haar mantelpe voor de pon en kroop doodop maar innig tevreden in bed. Uiteraard bracht haar aar wezlgheid enige consternatie l teweeg bij de zusters en e stelde zelfs voor om 1 weer naar huis te sturen. die liet zich niet vermurw was bovendien niet tn 3 om op te staan. De ten raad opgeroepen arts on was bovendien niet in stc^ raad opgeroepen m -> on?f' zocht haar, vloekte bin monds en zei alleen dat I in elk geval zou moeten j ven liggen, benodigde pap sen of niet. Tenslotte kunnen de paperassen een mens beter maken, maar een tuele medische ingreep En volgens hem was maar net op tijd. GREET BUCHNER ARNHEM Een ^"Jipitie wachtmeester der rliksP, jj nit Huisen in Gelderla bij een vechtpartij „„d woonplaats dusdanig s e geraakt dat hij per am naar het ziekenhuis worden gebracht. waS Samen met een coueg de politieman een brom',e. die slingerde aan het c ren toen omstanders de gang van zaken be br(inl. en overbrenging van...;„bureau fietser naar het P0'1 ën Jp wilden voorkomen. Tjgje rechtpartij die daarop .e. cverd de wachtmeester vond. iiHET BRUGGE BIJNA ROND (Van onze sportredactie) BOTTERDAM Rinus Israel drie weken geleden of nu is een verschil van dag en J jacht. Toen een speler die de publiciteit het liefst ontweek, nu een van zelfvertrouwen I Hakende voetballer die de vraaggrage persmensen vlot te woord staat. Die metamorfose is niet vreemd, want Rinus Israel heeft zichzelf hervonden. De uit- Iwedstrijd tegen Tottenham Hotspur, waarin hij de gevaarlijke Martin Chivers aan ban- 1 Jen wist te leggen, gaf hem net dat vonkje inspiratie waaraan het het laatste jaar door I velerlei oorzaken had ontbroken. 55 5;) lcwam tot uitdrukking in irj'beide wedstrijden die hij Ijel het Nederlands elftal I wélde. Israel voldeed behoor- I 'ja, iets dat het grootste ge- I jjeite van voetbalminnend Nederland niet had verwacht. I Israel: „Het doet me goed dat I t je laatste 22 heb weten te I{.alen. Zoiets geeft je zelfver- I trouwen. Als dan nog blijkt Ijjl veel clubs belangstelling Itoor je hebben, is het toch I duidelijk dat ik als voetballer Let ben afgeschreven. Daar- I ïjn wil ik profiteren in de I mn dat het nog kan". En I indat Israel heeft ingezien Jiit bij Feyenoord de moge lijkheden gering waren, heelt lij manager Brox om een I triie transfer verzocht, die hij ■«middellijk heeft gekregen. Ilsrael: „Zo'n jaar als nu bij ■Feyenoord wil ik niet nog I (SM meemaken. Het is voor J mij geen doen om reserve te |i:;n en om af en toe eens I twintig minuten te mogen voetballen. Ik weet dat het voor Coerver moeilijk was omdat die andere knapen zo goed speelden maar daar kan ik geen rekening mee houden. En omdat ik wist dat Happel me graaig wilde hebben, waren de contacten gauw genoeg ge legd. Ik weet nog niet zeker of het een, een of tweejarig contract wordt- Als ik voor een jaar naar België ga, wil ik mijn sigarenwinkel in Rotter dam aanhouden. Als het voor twee jaar is. ruim ik mijn zaak op". Rinus Israel die in het een jarig bewind van Coerver ais vele conflicten met de Lim burger heeft uitgevochten ls het op de valreep van zijn Feyenoord-verblijf weer eens niet eens met een beslissing van de trainer. „Ik sta niet te juichen dat hij me weer voor stopper heeft geplaatst. In Londen had ik al te kennen gegeven dat ik liever niet zou spelen. Maar misschien wil Coerver me in deze twee we ken (Israel speelt hierin vijf wedstrijden red.) de weustnj- den laten inhalen die hij me tn de afgelopen competitie heeft onthouden", zegt Israel sarcastisch. Op de vraag of hij met bitterheid in zijn hart bij Feyenoord vertrekt zegt Is rael: „Ik had het me uiteraard wel anders voorgesteld, maai bitter kan ik niet zijn. Ik heb bij Feyenoord een prachtige tijd meegemaakt die ik niet gemakkelijk zal vergeten". 0 Rinus Israël: ,,Ik had het me anders voorgestell heid in mijn hart." maar ik vertrek bij Feyenoord niet met bitter- (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM Willem van Hanegem blijft bij Feyen oord. Alle problemen die de laatste weken rond de grillige middenvelder waren ontstaan zijn gisteravond volledig uit gepraat in een openhartig gesprek waarbij Van Hanegem zelf, trainer Wiel Coerver en de beleidsgroep betaald voet bal rond de tafel zaten. Van Hanegem zelf gaf na afloop toe dat men elkaar in dit gesprek aanvankelijk niet had gespaard. I (Van onze sportredactie) [BOTTERDAM De pers- I oüferenties van Feyenoord lullen meestal op door de I gezellige chaos die er I heerst. Waar bij andere [I verenigingen door middel van officiële verklaringen ||ket nieuws wordt verkon- d, mag bij Feyenoord iedereen zijn zegje zeggen. |L« lovenswaardige vorm van openhartigheid van de Rotterdammers, die echter I nog wel eeas tot tegenstrij- verklaringen wil lei- den. Zoals gistermiddag toen trainer Wiel Coerver met nijna zekerheid verklaarde ut Henk Wery naar FC utrecht zou gaan en dat in "ttl hiervoor Stein Olsen naar Rotterdam zou verhui- fn,„"Er is nog niets be- teniverklaarde manger Mx aan de andere kant van aal. „Wery heeft contact met FC Utrecht, maar S wet,en n°S van niets. Wij binnenkort deze zaak «uitpraten. Er staat echter mets vast". Coerver had een accepta- w™aring voor het ver- .Van Wery en de eventu- Ifat R Van ®'sen- „Omdat I enkif kamP °nder geen te voorwaarde bij Feyen- wil blijven, moet er geschikte wisselspeler men «t mid<fehveld bijko- JA" Olsen lijkt me aan opdracht tent 'nunnen". En vervol- ferc«vüL lievelingsthenia rugkomend: „Olsen is een met karakter. Door de komst van de Deen en Kreuz (ook zo'n geweldige jongen zonder pretenties), lijkt het me dat Feyenoord voor het volgend seizoen rond is. Wij moeten woens dag nog de Uefa-cup pakken, daarna kunnen we ons voor bereiden op de nieuwe com petitie". Van Hanegem hiero ver: „Coerver is aan het ver jongen. Stein Olsen is 31, een jaar ouder dan ik, daar kun je toch mooi de toe komst mee tegemoet". Overigens vraagt Feyen oord een niet gering bedlrag voor Jan Boskamp. Manager Brox liet doorschemeren dat een bedrag van zes ton naar zijn idee wel redelijk zou zijn. Coerver was niet te spreken over het besluit van Rinus Micheis (hij is woens dag met zijn complete selec tie, onder wie ook Van Ha- neigem, in Rotterdam aanwe zig), om de laatste vijf voor München pas woensdag be kend te maken. „Ik vind het niet eerlijk voor Van Daele, Rijsbergen en Vos. Een van de drie moet afvallen voor München. Uiteraard spelen die knapen onder druk. Daarom zal ik Micheis vra gen de selectie vandaag be kend te maken". Coerver zelf had ditmaal weinig problemen met de be kendmaking van het elftal dat woensdag tegen Totten- ham speelt. Israel speelt weer voorstopper en Van Daele laatste man. Ramljac, die hersteld is van zijn lies blessure, verhuist naar de reohtsbaokplaats en Wim Rijsbergen neemtde plaats van de geschorste Van Hane gem op het middenveld in. Rijsbergen krijgt dan tot op dracht om de felle Colin Coates uit te schakelen. 5 stelp!lels' namen met Van der Hart, moet nog m selecteren. „Het is in het begin hard tegen hard geweest, maar we hebben toch weer een basis van samenwerking gevonden en eerlijk gezegd, daar ben ik zeer blij om, want ik wil graag bij Feyenoord bUi- ven". De „Kromme" gaf toe dat hij inderdaad van mening was dat Feyenoord hem kwijt wil de. „Zowel uit de woorden van Coerver al3 uit de com mentaren van Bri x had ik be grepen dat zij zoveel bezwa ren tegen me hadden dat ze me liever zagen vertrekken, maar vanavond is gebleken dat de zaak toch wel wal an- «ers lag". Natuurlijk is het nooit mijn bedoeling geweest Willem uit ie selectiegroep te verwijde ren", gaf een opgeluchte Wie' Coerver toe. „Regeren is nu eenmaal vooruitzien en dat spitekwoord kent iedereen. Het is gewoon duidelijk dat een volgend seizoen dubbel zo zwaar zal worden voor Feye- r.oosd als de afgelopen compe titie. Dan is het toch logisch cat ik met iedere speler apart eens openhsrtig ga praten over de mogelijkheden. Ik heb Van Hanegem hard nodig. Hij is nu eenmaal een unieke voetballer, maar Willem moet meer dan viji goede wedstrnden in een heel seizoen spelen. Ik wil dat hij beseft dat ook hij met zijn uijeke talent Keihard moet trainen. Dat heb ik hem alleen maar duidlijk willen maken. Meer niet". Manager Brox kwam er gis tera\ end openlijk voor uit dat er Je laatste maanden ind„r daad grote twijfels waren ge- rozen over de inzet van Van Hanegem. In de beleidsgroep betaald voetbal, gevormd door Bwax, Kerkum en Blankemeij- er heeft men inderdaad ge sproken over een moge1ik vertrek van Van Hanegem. De vele malen diat De Kromme af gelopen seizoen voortijdig van het veld stapte tijdens een wed strijd, het feit dat Van Hane gem zich een keer niet meldde bij een voorgeschreven condi tietest en de volgens de be leidsgroep soms te geringe in zet tijdens de trainingen wa ren daar de oorzaken van. In het bijna twee uur durend ge sprek gisteravond in het stadi on heeft Van Hanegem de be leidsgroep er echter van kun nen overtuigen dat zijn enkel- Willem van Hanegem blijft bij Feyenoord. blessure hj-m bij dit alles zeer veel parten heeft gespeeld. En dat hij daardoor niet tot een optimale prestatie kon ko men. Van Hanegem: „Ik heb ver domd veel last van die enkel gehad. Daarom heb ik ook niets gegarandeerd voor het volgend seizoen. Ik zal me voor de volle honderd procent inzetten, maar dat heb ik ook in het afgelopen seizoen ge daan. Als ik opnieuw last krijg van die enkel kan ik er echt niets aan doen. Ik heb het toch zeer vervelend gevon den dat men aan mijn goede trouw heeft getwijfeld". Momenteel heeft Van Hane gem geen last meer van zijn chronisch pijnlijke enkel, en er zal ook alles aan worden gedaan om via een voortdu rende behandeling de proble matiek zo klein mogelijk te houden. Manager Guus Brox concludeerde gisteren „Dit ge sprek is zeer openhartig ge weest. Ai le grieven van beide kanten zijn op tafel gebracht. We gaan door met Willem. Al le mensen die ons brieven hebben geschreven dat Feye noord zonder Willem geen Feyenoord is, kunnen gerust zijn. De twijfels die we had den zijn volledig uit de weg geruimd". EL CIOCCO SID/UPIAFPDe Spanjaard José Manuel Fuente heeft maandag in II Ciocco het eerste ge deelte van de elfde etappe van de Ronde van Italië gewon nen. In het laatste gedeelte van de 153 kilometer van Mode na naar II Ciocco, de klim tegen de herg Ciocco reed de leider in het algemeen klassement Eddy Merckx los. De Belg arriveerde 41 seconden na Fuente. De tijd van Fuente over het eerste gedeelte was 4 uur, 40 minuten en 30 secon den, hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 32,7 kilometer per uur. 58.12.16, 58.12.37. 14 Kuiper (Ned) DE UITSLAG IS: 1 Jose Manuel Fuente (Spa) 153 km. in 4 uur, 40 min en 30 sec., 2 Eddy Merckx (Bel) op 41 sec., 3 Costantino Conti (Ita) z.t., 4 Giambattista Baronohelli (Ita) op 47 sec.> 5 Franco Bitossi (Ita) op 49 sec., 6 Vladimiro Panizza (Ita) op 58 sec-, 7 Gösta Bettersan (Zwe.) z.t., 8 Giovanni Battaglin (Ita) z.t., 9 Roger de Vlaeminck (Bel) op 1 min. 7 sec., 10 Felice Gi- mondi (Ita) z.t. Het tweede deel van de eli de etappe van II Ciocco naar Forte Dei Marmi over een af stand van 62 kilometer, is ge wonnen door de Belg Patrick Sercu, die in een massasprint zijn tegenstanders de baas bleef. Het was de derde maal dat de Belg in deze Giro een etappezege behaalde. Hij reed de 62 km. in 1.43.23. Zijn landgenoot Roger de Vlae minck eindigde als tweede en de Italiaan Osier werd der de. De uitslag is: 1 Patrick Ser cu (Bel) 62 km- in 1.43.23, 2 De Vlaeminck (Bel), z-t.., 3 Osier (It) z.t,, 4 Borgognoni (It) z.t., 5 Marino Basso (It) z.t., 6 Franco Bitossi (It) z.t.. 7 Antonini (It) z.t. 18 Kuiper (Ned) z.t. daarna het gehele peloton allen in dezelfde tijd als Sercu. In het algemeen klassement heeft de Spanjaard Fuerne door zijn zege in het eerste deel van deze etappe, zijn po sitie aanzienlijk versterkt. HET ALGEMEEN KLASSE MENT ZIET ER ALS VOLGT UIT: 1 Fuente (Sp) 58.08.13, 2 Merckx (Bel) 58.10.34, 3 Conti (It) 5811.13, 4 Bitossi (It) 58.11.21, 5 Baroncelli (It) 58.11.21, 6 Battaglin (It) 58.11.25. 7 Gimondi (It) 58.11.34, 8 De Vlaeminck (Bel) 58.1141. 9 Zilioli (It) 58.12.11, 10 Uribezubia (Sp) SWINDON (REUTER) - De Pool Andrzej Kaczmarek heeft maandag in Swindon ae eerste etappe van de ronde van Engeland gewonnen. Hi] legde de 169 kilometer af in 4 uur, 9 minuten en 14 secon den. Bemt Johansson (Zweden) werd tweede en de Nederlan der Aad van den Hoek iegue beslag op de derde plaats- Ad Dekkers werd tiende. De uitslag is: 1 Andrzej Kacz marek (Pol) 169 km in 4 u, 9 m en 14 sec. 2 Bernt Johansson (Zwe) z.t., 3 Aad van den Hoek (Ned) z.t., 4 Wilhelm Singer (Wdl) z.t., 5 Arne Kla- venes (Nor) z.t., 6 Rsyszrd Szurkowski (Pol) op 20 sec., 10 Ad Dekkers (Ned) z.t. 12 Jan Raas (Ned) z.t. In het algemeen klassement kregen de nummers een, twee en drie respectievelijk twintig, tien en Vijf seconden bonificatie. De klasseringen van de overige Nederlanders was: 17 Herman Snoeyink 4.09-43, 21 Jan Aling z.t., 30 Roy Schui ten z.t. NEURENBERG (AP) Udo Laittek, die populaire coach van Bayern München, is maandag begonnen aan het eerste stuk 'v an een voettocht van Nürnberg naar München, een afstand van 177 kilometer. In een onbewaakt ogenblik heeft Lattek zijn spelers be loofd dat hij te voet van Neuhenberg naar München zou komen als Bayern Atletico Madrid zou verslaan en het Europese kampioenschap be halen. Ongeveer vijfhonderd sup porters hadden zich maandag morgen verzameld op het Go- thische marktplein van Neurenberg om Lattek uitge leide te doen voor het eerste stuk van zijn wandeling- Maar Lattek achtte de drukte van het spitsuur in de stad te groot en besloot met een auto tot buiten de stad te rijden en daar de tocht te voet te begin nen. Ongeveer 40 supporters van Bayern lopen met hem mee, De eerste etappe gaat naar Inigolstadt. Over twee weken zal Lattek van Ingolstadt naar München lopen, waar hem dan een en thousiast welkom wacht. (Van een onzer verslaggevers) GENT Dit seizoen hebben de volgende beroepsrenners positief gereageerd op een dopingcontrole. Walter Go- defroot, Ronald Dewitte (ze ge in Luik-Bastenaken-Luik ontnomen), Raymond Delisle, Erik Leman, Charles Gen thor, Roger Loysch, August Herijgers, Jean-Pierre Dan- guillaume, Jos Bruyère, Pier re Tosi, Roger Legeay, Jezus Manzaneque, Theo van der Leeuw, Jos van Beers en Mare Lievens. 17 profs in drie maanden tijd. GENT Het i6 enkele jaren rustig geweest aan het do- pingfront, de laatste weken echter verschijnen regelma tig berichten in de krant over renners die positief ge reageerd hebben op een con trole. In drie maanden wer den 17 beroepsrenners ge straft. zodat men kan spre ken van een dopingexplosie. Hoe is deze explosie veroor zaakt? Het antwoord op deze vraag is eenvoudig. Sinds twee maanden is de faculteit voor diergeneeskunde te Gent, die belast is met het onderzoek van de urinestalen in Belgié in staat om de stof fen Phacetoperan en Methyl- fenidaat op te sporen. Geble ken is dat vele renners hier van gebruik maakten, omdat voorheen niet op deze stoffen gecontroleerd werd. Toch ko men ze voor op de lijst van verboden produkten van de Internationale Wielerunie. Toprenners als Walter Go- defroot, Freddie Maertens, Erik Leman en Ronald De witte werden betrapt en in België waar men de wieler sport zo'n warm hart toe draagt, moet het nieuws voor de supporters een schok heb ben betekend. Zeker als men bedenkt dat eind vorig jaar Eddy Merckx ook al de zege in de Ronde van Lombardije werd ontnomen op beschuldi ging van dopinggebruik. De grote „jager" op de wielerve- detten blijkt thans de 44- jarige Gentse hoogleraar, prof. dr. Michel Debackere te zijn. Debackere, toevallig gisteravond zijn verjaardag vierend zegt: „U moet het zo zien: dopingcontrole is een race tussen de controleurs en de gebruikers. Men vlucht van het ene produkt in het andere en wij moeten de ontwikkeling bijhouden door tijdig proeven te nemen met nieuwe produkten die op de markt komen". „Wij hebben de primeur dat wij Rylatine (Methyl-feni- daat) en Lydepran (Phaceto peran) kunnen terugvinden. En daardoor zijn de laatste maanden veel renners door de mand gevallen". Prof. De backere blijkt een verbeten bestrijder van dopinggebruik te zijn. Hij zegt: „Ik wens niet mee te werken aan een dopingcontrole die een kari katuur is. Iedereen kent de jammerlijke voorbeelden van Erik de Vlaeminck en Tom my Simpson. Een mensenle ven. een menselijk wrak voldoende aanleiding om zeer treng te controleren. Ik zou ook niet toestaan dat de Belgische Wielrijdersbond de controle niet serieus doet. Als ik dat merk zal in ons laboratorium alle medewer king geweigerd worden". Prof Debackere wordt zeer fel als hij spreekt over de oorzaken van dopinggebruik „In het machtige spel, waar in veel kapitaal op het spel staat, en deze competitie, waarin mensen idolen wor den. spelen jammer genoeg ook sportartsen een duistere rol. Ik durf rustig de naam van de Gentse sportdokter Marlier te noemen. Deze arts schijnt tegen renners te zeg gen: Neem dat en dat pro dukt, daar controleren ze nog niet op. De renners hebben mij lit zelf verteld en ik neem niet aan dat alle ren ners liegen. Onbegrijpelijk, als men bedenkt dat dr. Mar lier tot voor kort nog lid was van het orgaan van de UCI". Dr. Marlier, tot wiens pa tiënten Walter Godefroot be hoort, zegt: „Ik weet dat Ry latine al jaren op grote schaal gebruikt wordt. Ik ben echter geen rechter, ik ben medicus". „En renners, beroepsrenners althans, we ten precies wat ze doen. Door de recente dopinggeval- len is veel menselijk leed aangericht. Ware het niet be ter geweest een waarschu wend woord te laten horen? Te zeggen: mensen stop er mee, want wij kunnen thans de meeste nieuwe stoffen te rugvinden?" Marlier is sinds februari van dit jaar geen lid meer van de medische commissie van de UCI. Hij heeft zich uit pro test teruggetrokken. Waar om? Marlier: „Ik vind dat men alleen moet controleren als de controle waterdicht en overal dezelfde is. In de Ronde van Italié, welke nu verreden wordt, hebben de artsen verklaard dat zij het gebruik van lichte hoeveel heden Efedrine (neusdrup pels) en Coramine zullen toestaan. In Belgié en Neder land daarentegen leidt het gebruik van deze stoffen tot schorsing en bestraffing. Er is totaal geen coördinatie tussen de verschillende wie- lerlanden". Dat klopt. Want prof. Debac kere geeft toe: „Wij zijn er een beetje trots op dat wij Rylatine en Lydepran kun nen opsporen en die weten schap geven wij niet meteen prijs". Met andere woorden in Frankrijk, Italié en Spanje, waar de laboratoria nog niet zover zijn- mag men de ge noemde stoffen straffeloos gebruiken, in Belgié niet. Hoe iigt de situatie in Nederland? Drs. Tom Vree van het Nij meegs Instituut voor Farma cologie: ..Ook wij kunnen Phacetoperan en Methyl-fe- nidaat opsporen". Hetgeen door prof. Debackere in twij fel wordt getrokken „Ik heb nog geen positieve resultaten van „Nijmegen" gezien", zegt hij. De concurrentiestrijd tussen de verschillende laboratoria draagt ertoe bij dat de toch al warrige toestand rond de dopingcontrole nog onover zichtelijker wordt. Eenheid in opsporingsmethoden en controles is ver zoek. Al hebben de recente opsporin gen van prof. Debackere toch al een gunstig resultaat op geleverd. „Sinds enkele we ken hebben wij in tientallen urinestalen van renners geen sporen van doping meer ge vonden". zegt hij. e (AFP) Barcelona heefl zijn eerste wedstrijd in de achtste finales van het toer nooi om de Spaanse voetbalbe ker uit tegen Oviedo, gewon nen met 31- SANTIAGO UPI Hei voetbalelftal van Chili, dat zich geplaatst heeft voor dt eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap, heeft in Santiago een oefen wedstrijd gespeeld. De Chile- nen versloegen in het nationa le stadion voor 23.900 toe schouwers heit Argentijnse Ri ver Plate met 21. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ruud Geels, de spitsspel-er van Club Brugge, heeft een vierjarig contract bij Ajax getekend. Na Johnny Dusb aba is dit de tweede spectaculaire aankoop van de Amsterdamse topploeg die ook nog belangstelling heeft voor Rob Rensenbrink. STOCKHOLM De Zweed se coach Georg Ericsson heeft in Stockholm zijn definitieve selectie bekendgemaakt voor het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal. De ploeg telt geen verrassingen. Drie man zijn full-profs in dt Bundesliga, n.l. Ronnie Hell- stroem, doelman, die kortgele den een contract tekende voor FC Kaiserslautern en de voor- waartsen Roland Sandberg en Benno Magnusson. die reeds voor dezelfde Duitseclub spe len. De selectie ziet er als volgt uit: Doelverdedigers; Ronnie Heli- stroem, Sven-Gunnar Larsson en Goeran Hagberg. Verdedi gers: Bjoern Andersson, Joer- gen Augustsson, Roland Grip; Kent Karlsson, Claes Cronq- vist, Bjoern Nordqvist en Jan Olssen. Middenspelers: Ove Grahn, Ove Kindvall, Bo Lars son, Sven Lindman, Oerjan Persson en Staffan Tapper. Aanvallers: Thomas Ahl- stroem, Ral-d Edstroerri, Conny Torstensson, Inge Ejderstedt, Benno Magnusson, Roland Sandberg. De Zwitserse formule 1 cou reur Silvio Moser is zondag nacht in Locarno overleden aan de verwondingen, die hij op 25 april bij een ongevai in de 1000 kilometer van Monza opliep. Direct na het ongeval werd de 33-jarige, gehuwde Moser is bewusteloze toestand naar Locarno gebracht. Hij il niet meer bij kennis geko men.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11