P alestijnse zelf moordcommando's hebben Israëli's overrompeld MGR. PINTO BESPREEKT IN ROME TERUGKEER NAAR MOZAMBIQUE SOSSI WIL GEEN STAATSGEK WORDEN Zonnebrandcrème I voor nlanties is óók Santjes is ói ir benelpen Israel: Coerver „MAALOT" LUIDT NIEUWE FASE IN PALESTIJNSE STRIJD IN Actie voor grotere verkeersveiligheid op kruispunten Overval in Amsterdam: Buit 25 mille Samen met uilgewezen en uitgeweken missionarissen Commentator Stewart Alsop overleden Parlementariërs spraken in Moskou over Vladimir Boekovsky binnenland 1 Getraind „Beter leven'" Witte paters Ziende blind Gebruikelijk Luxaflex' 25 jaar Jong DOOR: GREET BUCH1 POLITIEMAN GEWOND Dinsdag 28 mei 1974 0 Een combinatie van foto's van de drie Palestijnse guerrillastrijders, die betro kken waren bij het bloedbad in Ma'alot. Het „democratisch volksfront voor de bevrijding van Palestina" noemt de strijders Ziad, Ali en Ahmed. (Door onze correspondent) TEL AVIV Israël is psychologisch nog niet opge wassen tegen de nieuwe zelf- moordtactiek van de Pales tijnse commando's. De be reidheid van jonge Palestij- nen op spectaculaire wijze met gegijzelde burgers en schoolkinderen en al te ster ven heeft de Israëlische lei ders pijnlijk verrast. In dat opzicht luiden de bloedige Palestijnse commando-over vallen „moordpartijen" wordt hier gezegd op Kyriat Shmona en Maalot een nieu we fase in de Palestijnse strijd tegen de staat Israël in. Dit nieuwe Palestijnse ge vechtspatroon wordt sterk beïnvloed door de filosofie van het Japanse „Rodie Le ger". Het twee jaar geleden door drie Japanners onder wie Kozo Okamoto uitge voerde bloedbad op het in ternationale vliegveld bij Tel Aviv was de eerste uit naam van de Palestijnse revolutie uitgevoerde zelfmoordactie. Gestimuleerd door de tij dens de oktoberoorlog ge schapen heldenbeeltenis van de herboren Arabische sol daat hebben minstens twee extreem linkse Palestijnse organisaties, die van Ahmed Jibril en Najef Hawatmeh, het „zelfmoordwapen" opge vat. De Palestijnen, die 's nachts vanuit Zuid-Libanon door de Israëlische verdedi gingshekken en mijnenvel den heen Noord-Israël bin nendringen, zijn beter ge traind dan ooit, uitgerust met automatische wapens en ide ologisch gemotiveerd. Het tijdperk dat huurlingen de zaak voor de Palestijnse or ganisaties opknapten, is voorbij. Deze ..nieuwe" Palestijnse strijders stellen het geeste lijk en physieke uithoudings vermogen van de Israëli's wel op heel bijzondere wijze op de proef Al dagen lang heeft het leger in Noord-Israël de staat van paraatheid afgekondigd. Dag en naoht wordt het nog al woeste beboste berggebied door Israëlische patrouilles uitgekamd. De inwoners in de door verlichte hekken omgeven nederzettingen na bij de grens met Libanon zijn bewapend. Wegen zijn afgezet. Scholen worden bij het eerste alarm gesloten of extra bewaakt. In nog geen twee maanden zijn de Palestijnse organisa ties erin geslaagd het dage lijks leven in Noord-Israël op nogal dramatische wijze te ontredderen. Dit stuk van het land is in de frontlijn komen te liggen. Het maken van schoolreisjes naar Gali- lea is nu een waagstuk. Zo wel voor de kinderen als voor de ouders. Het binnen landse toerisme naar deze mooie streek van het land is sterk teruggelopen. In het meer van Tiberias wordt onder militaire bewa king gezwommen, terwijl langs de kust van de Middel landse Zee snelle vaartuigen van de mianine patrouilleren om Palestijnse overvallen op baders langs de stranden te voorkomen. Het bloedbad van Maalot, waarbij 21 schoolkinderen omkwamen, heeft een sneeubaleffect op de Israëlische samenle ving. Door het hele land zijn exitra veiligheidsmaatregelen getroffen. In Jeruzalem wordt ter ge ruststelling van de nogal ze nuwachtige bevolking dag en naoht gepatrouilleerd. Het verkeer op de westelijke Jordaan-oever is aan banden gelegd. Er wordt hard gewerkt aan de vorming van een zeven duizend man sterk tellende nationale burgerwacht. Op gepensioneerde militairen, politiemannen en verzetslie den uit de Engelse mandaat- tijd wordt een beroep gedaan opnieuw „hun plicht jegens het vaderland te vervul len" Scholen hebben oudercomi. tees in het leven geroepen die bewakingsdiensten bij de scholen hebben ingesteld. Er liggen dan wel geen zand zakken in de straten, maar het land is wel „geestelijk" gemobiliseerd. Van de Israë li's wordt dus een extra in spanning vereist. Het effect van de Pales tijnse acties reikt echter ver der. Plotseling blijkt Noord- Israël een „vergeten -gebied" te zijn. De uit Azië en Afri ka komende Israëli's die door de joodse gemeenschap in de vijftiger jaren naar dit deel van Israël werden ge stuurd, hebben geen deel ge had aan de stormachtige ont wikkeling van de rest van het land. Het onderwijs, transport, medische voorzie ningen en huisvesting zijn er achtergebleven. De inwoners van Safad, Kyriat Shmona en Maalot hebban voor de Knesseth, het parlement, in Jeruzalem niet alleen voor betere vei ligheidsmaatregelen gede monstreerd. Zij demonstreer den er ,.voor een beter le ven". Zij willen in de ontwikke ling van het iamd worden opgenomen. Een van de boei endste eisen is:'„Jeihoed Ha- galili" (de verjoodsing van Galikea). Daarmee wordt te kennen gegeven dat er te weinig is gedaan om nieuwe joodse ne derzettingen in dit deel van het land te stichten. Volgens recente cijfers hebben vori-g jaar zelfs 13.000 joodse Israë li's dit deel van Israel verla ten op zoek naar goed be taald werk in het bruisende centrum van het land. Meer nog dan de Arabi sche legers hebben de Pales tijnse organisaties de afgelo pen twee maanden de achil lespees van Israël geraakt. „Het schokeffect van de dra ma's moedigt de Palestijnse terroristen aan". Met deze uitspraak legde generaal Sharon zondag de vinger op de gevoeligste plek van het land. SALOMON BOUMAN (Van onze redactie binnenland) UTRECHT Veilig Ver keer Nederland (VVN) gaat de komende weken in samen werking met de centrale poli- tieverkeerscommissie via pers, radio en tv een actie voeren om de veiligheid op kruispun ten enigszins te vergroten. Dat is hard nodig, want uit gege vens van politie en CBS blijkt, dat'meer dan de helft van alle verkeersongevallen gebeuren op kruispunten bin nen en buiten de bebouwde kom. In 1972 werden 25.570 ver keersongevallen op kruispun ten geregistreerd, waarbij 955 mensen de dood vonden en 24615 personen werden ge wond. In bijna 1400 gevallen waren voetgangers bij zo'n on geval op een kruispunt be trokken. Er werden 100 voet gangers gedood en 1274 wer den er licht of ernstig ge wond. Het staat voor WN vast, dat een groot deel van deze ongelukken wordt veroorzaakt AMSTERDAM (ANP) Bij een gewapende overval op het gemeentegirokantoor in het winkelcentrum aan het Buikslotermeerplein in Am sterdam-Noord is maandagoch tend een bedrag van f 25.000 buitgemaakt. De twee daders, vermoedelijk Zuideuropeanen, verdwenen in een blauwe Volkswagen Variant, waarnaar de politie nog enkele uren vergeefs heeft gezocht in het poldergebied Waterland ten noorden van de hoofdstad. Op het moment van de overval bevonden zich geen klanten in het kantoor. Ter wijl de ene dader bij de deur bleef staan, liep de ander op de balie af en bedreigde de 33-jarige kassier D. de Weerd met een pistool. Hij pakte ver volgens twee geldkistjes, schudde ze leeg in een tas en nam met zijn maat de be nen. (Van onze correspondent) ROME Mgr. Vieira Pinto, residerend bisschop van het bisdom Nampula in de Portu gese kolonie Mozambique, pleegt in Rome overleg met de oversten van diverse missie ordes over een terugkeer op korte termijn van uitgewezen en uitgeweken missionarissen, onder meer van de Witte Pa ters. De Portugese bisschop Pinto haalde zich ruim een maand geleden de woede van de toenmalige Portugese macht hebbers en zijn zeven colle ga's van de bisschoppenconfe rentie in Mozambique op het lijf, door zijn zogenaamde „an- ti-Portugese uitlatingen en op stelling". Mgr. Pinto was eens te meer opgekomen voor de menselijke rechten van het volk van Mo zambique. Samen met een aantal missionarissen -Neder landers en Italianen- werd mgr. Pinto het land uitgezet. Nadien is de staatsgreep in Portugal gekomen, en mgr. Pinto die in Portugal bij de hoofdstad Lissabon min of meer in huisarrest zat, kreeg telefonisch van de nieuwe machthebber, generaal de Spi- nola te horen, dat „hij vrij was te gaan en te staan waar hij wilde". De verbannen bisschop heeft van zijn herkregen vrijheid ogenblikkelijk gebruik ge maakt om naar Rome te vlie gen: op de eerste plaats om paus Paulus verslag uit te brengen en op de tweede plaats om het topoverleg te voeren wat moet leiden tot de terugkeer van tientallen ver trokken missionarissen. Ook van de Witte Paters, die enkele jaren geleden op last van hun generaal-overste, de Nederlander Theo van Asten, het land verlieten als demon stratief protest tegen het kolo niale bewind van Portugal en tegen de slaafse houding van de bisschoppen in Mozambique ten opzichte van de toenmali ge regering. Pater van Asten bevestigt een en ander. „Er is inderdaad de afgelopen dagen zwaar verga derd. Ik hoop over een paar weken naar Lissabon te kun nen gaan voor nader overleg. Voornaamste voorwaarde voor onze terugkeer is een andere opstelling van het episcopaat in Mozambique", aldus pater van Asten. Mgr. Pinto is gisteren door paus Paulus in audiëntie ont vangen. Dezer dagen zal mgr. Pinto een reisprogramma op stellen dat hem de komende weken door Europa zal voeren. Hij zal in diverse landen uit geweken missionarissen opzoe ken. Ook Nederland staat op het programma, omdat veel Nederlandse missionarissen in het verleden in het bisdom Nampula gewerkt hebben, in een zeer goede verstandhou ding met mgr. Pinto, die nog altijd reëeler en genuanceer der denlkt dan zijn zeven me de-bisschoppen in Mozambi que. Zoals wij reeds meldden, staan ook Nederlandse paters van de H. H. Harten (provin- cialaat in Ba vel bij Breda) in nauw contact met bisschop Pinto. Na hun terugkeer uit Mozambique en hun onthullin gen twee weken geleden over massamoorden vlakbij hun missiepost te Inhaminga, lieten ze er geen twijfel over be staan graag terug te willen keren naar Mozambique maar dan een bevrijd Mozambique. En de enige van de Mozambi- kaanse bisschoppen waaronder zij nog willen werken is mgr. Pinto, met wie zij ook in Mo zambique al veel contact had den, hoewel tussen het bisdom Beira, waar zij werkten, en het bL lom Nampula van mgr. Pinto, nog het bisdom Queli- mane ligt. Over de 7 andere bisschoppen in Mozambique zegt een Italiaanse missionaris in Rome: „Die zeven zijn al jaren zien de blind. Nu zijn ze volstrekt hulpeloos, omdat ze altijd klakkeloos het Portugese be wind hebben goedgekeurd. Ze hebben zich nooit kunnen voorstellen dat het wel eens anders zou kunnen worden en nu het zover is zitten ze met de handen in 't haar: ze heb ben hun eigen regering tegen, ze hebben de zwarte bevol king van Mozambique tegen, ze hebben de wereld-opinie tegen en zelfs het Vaticaan", aldus pater Danilo Cinitan, een Italiaanse missionaris van de orde der Comboniand. In het reusachtige, zeer gast vrije generalaat van de missi onarissen van Verona, waar van de Comboniani deel uit maken, heeft mgr. Pinto, sa men met zijn seoretaris de Je- zuiet pater Cabral, onderdak gevonden tijdens zijn Romein se verblijf. Het generalaat heeft iets van. een opvangcentrum voor ont heemde en uitgeweken missio narissen. Er zitten paters die nog geen 24 uur terug zijn uit Mozambique; gevlucht voor de onwerkbare toestanden in de kolonie, waar de Portugese minderheid -gesteund door het leger- zich blijft verzetten te gen de nieuwe orde in Lissa bon en die Mozambique ten koste van alles Portugees wil houden. Pater Danilo is keihard in zijn aanklacht: „De kerk heeft het in Mozambique en de andere Portugese koloniën nooit begre pen of willen begrijpen. Ook nu wacht het Vaticaan weer de gebruikelijke taktiek. Maar Kerk en politiek zullen ginds snel gescheiden moeten wor den. Er moeten nieuwe bis schoppen benoemd worden en wat heel belangrijk is: de ver trokken missionarissen moeten terug. Zo snel mogelijk. Voor al de Witte Paters. Zij hebben het vertrouwen van de bevol king, zij hebben de grootste ervaring, zij kunnen -samen met de anderen- dit achterlijk gehouden volk begeleiden naar de volwassen vrijheid", aldus pater Danilo. De Portugese regering en de grote vrijheidsbeweging in Mozambique, de Fremlino, prefereren een rustige ver standhouding met de Kerk. „Maar als het tè lang duurt is het theoretisch mogelijk dat de Fremlino helemaal niets meer van welke blanke dan ook wil weten", aldus pater Danilo. Veel missionarissen, ook Por- tugesen, deniken als mgr. Pin to. die momenteel geen open lijke botsingen zoekt, maar die in het belang van het volk van Mozambique missionarissen recruteert en hen smeekt om terug te keren. De houding van het nog zit tende episcopaat zal doorslag gevend worden. „Konden ze maar eens zeggen dat ze zich vergist hadden: wilde de Kerk maar eens rouwmoedig zijn". FRANS WIJNANDS (Van onze correspondent) ROME Mario Sossi, de Ge- nuese officier van justitie, die 35 dagen gevangen heeft geze ten in een nog steeds niet gevonden „gevangenis van het volk", ontvoert door de Rode Brigade, weigert als „staats- gek nummer één" beschouwd te worden. Sinds zijn vrijlating -midden vorige week- is doorlopend openlijk getwijfeld aan de verklaringen van Sossi. Van justitëile zijde is zelfs ge suggereerd dat Sossi niet hele maal in orde zou zijn; hij zou wat in de war kunnen zijn na zijn schokkende ontvoering en langdurige gevangenschap. Maar Sossi vertikt het om .als „halfzachte fantast" aan de kant te worden geschoven. Een deel van zijn verklaringen is inmiddels bevestigd door getuigen. Op tal van andere punten blijven vraagtekens, tegenstrijdigheden en onduide lijkheden, maar Sossi doet die naar de buitenwereld af met de opmerking, dat hij niet van plan is alles aan de grote klok te hangen. Vandaag of morgen zal Sossi in Milaan trachten het park terug te vinden waar hij door zijn ontvoerders werd vrijge laten. De afgelopen dagen heeft de politie de grootste moeite gehad om die plaats te localiseren. Ook het bankje waar Sossi op zou hebben ge zeten, vrij wel onherkenbaar door lange haren en baard, zonnebril en alpino-pet, is niet te vinden. Tenslotte heeft zich nog altijd niet de taxi-chauffeur gemeld die Sossi van dat park naar het station in Milaan gebracht heeft. Sossi's verhaal wordt door twee getuigen ondersteund. Een jonge militair zegt met Sossi in dezelfde coupe te hebben gezeten en de pas vrij-, gelaten magistraat zou de mi- litair hebben ingelicht over zijn identiteit en zijn hulp hebben gevraagd. Verder de taxi-chauffeur die Sossi van het station in Genua naar het buis van zijn vertrouwensarts heeft gereden. De brandende vraag waarom Sossi in al die uren dat hij vrij was zijn vrouw niet heeft gebeld, beantwoord Sossi steevast met de opmerking dat zijn telefoon thuis werd afge luisterd. De reconstructie van Sossi's ontvoering en vrijlating is een gigantische puzzle met hon derden „blinde" stukjes. Waar heeft hij gevangen geze ten?, vlakbij de stad, of ver der weg in de heuvels Wie waren zijn ontvoerders en on dervragers die met hun gevan gene urenlange politieke dis cussies voerden, onherkenbaar door een soort Ku Klux Klan- masker? „Eigenlijk ben je een best aar dige vent", zo werd na tien, vijftien dagen de monsteron dervraging besloten. Sindsdien is Sossi goed behandeld, hoe wel hij volgens de justitie twee gekneusde ribben zou hebben overgehouden van zijn ontvoeringsa vontuur. Sossi voelt zichzelf kiplekker. „Ze hebben me zelfs een psy chiater op mijn dak gestuurd, maar ook die verklaart me honderd procent in orde", al dus de magistraat. Sossi heeft schrik, is de alge mene indruk. Sinds zondag heeft hij zich verzekerd van een gewapend escorte van vier man. Geen schrik van de Rode Brigade evenwel. Die gaf Sos si bij zijn vrijlating nog een boodschap mee, waarin de voortgaande strijd van de ar beidende klasse werd aange kondigd, plus de verzekering dat Sossi en zijn gezin geen angst behoefden te hebben. Maar Sossi schijnt bang te zijn voor aanslagen uit andere hoe ken. Op het moment van zijn ontvoering had hij een diplo maten-koffer bij zich met ve- trouweliike, justitiële stukken Dat koffertje heeft de Rode Brigade gehouden. Volgens niet allemaal beves tigde informaties zouden er belangrijke stukken in zitten omtrent wapensmokkel, zelfs van internationale omvang. De betrokkenen bij deze smokkel -volgens geruchten ook vooraanstaande, zeker ge respecteerde Italianen- zouden er alles voor over hebben om die stukken uit handen van de justitie te houden. Inmiddels is het slaande ruzie tussen de diverse justitiële af delingen onderling. Zoals be kend, heeft de Rode Brigade doorlopend de vrijlating van acht gevangen zittende extre misten geëist in ruil voor Sossi. Een hof van appel in Genua ging daar aanvankelijk op in; procureursgeneraal Coco wilde evenwel eerst Sossi terugzien, ongedeerd, daarna pas zou de bende van acht worden vrijge laten. Coeo beweert dat Sossi -gezien zijn gekneusde ribben- niet ongedeerd is teruggekomen, zodat niet aan de gestelde voorwaarden is voldaan. Dus zijn de acht gedetineerden nog steeds niet vrijgelaten. Bovendien zijn tegen twee van de acht ogenblikkelijk aanhou dingsbevelen uitgevaardigd in verband met enkele jaren ou de affaires. De Italiaanse jus titie dekt zich -gesteund door de meerderheid van het parle ment- in tegen de vrijlating van de acht misdadigers. Maar Coco heeft met zijn be slissingen zijn ondergeschikte Sossi in levensgevaar gebracht en sindsdien botert het tussen die twee niet meer. „Sossi is niet helemaal nor maal", blijft Coeo herhalen, waarop Sossi met zijn meerde re de vloer aanveegde door officieel te verklaren dat Coco hem al langer kwijt wilde, maar dat Coeo vermoeider is en ha'-der aan rust toe is dan hij zelf. FRANS WIJNANDS door overtreding van de voor- rangsregels en onoplettend heid. Door de speerpunt van de veilig verkeersactie dit- maals eens op de kruispunten te gaan richten, hoopt men het verkeersgedrag te kunnen beïnvloeden. WN heeft enkele honderd duizenden folders met duide lijke kruispuntgedragsregels voor bestuurders van motorrij tuigen en voetgangers in het hele land verspreid. De politie gaat verscherpt toezicht hou. den op het „kruispuntgedrag' van alle verkeersdeelnemers en desnoods streng optreden. WASHINGTON (AFP - RTR) De Amerikaanse kroniek schrijver, commentator en au teur Steward Alsop is op 60 jarige leeftijd overleden. Hij stierf in het ziekenhuis van het nationaal instituut voor volksgezondheid te Be tihesda in de staat Maryland waar hij al lange tijd werd behandeld voor een zeldzame vorm van leukemie. Zijn laat ste boek, „Stay of Execution' (uitstel van executie), was een klinisch maar aangrijpend verhaal over zijn naderend einde. De laatste zes jaar schreef hij een kroniek over de gang van zaken in Washington in het weekblad Newsweek. Zijn loopbaan was hij begonnen door samen met zijn oudere broer Joseph gedurende 13 jaar een kroniek te schrijven die in 160 bladen in de gehele Verenigde Staten verscheen, Later werd hij de correspon dent van de Saturday Evening Post in Washington. In de tweede wereldoorlog, diende Alsop vier jaar bij het Britse leger in Afrika. In 1944 kwam hij bij de inlichtingen dienst van de Amerikaanse strijdkrachten. Per parachute landde hij achter de Duitse linies in Frankrijk. DEN HAAG (ANP) Een Nederlandse delegatie, die op uitnodiging van het Russische comité voor Europese veilig heid en samenwerking een vijfdaags bezoek aan Moskou heeft gebracht, is terugge keerd. In Moskou is onder meer gesproken over de Euro pese veiligheidsconferentie, waarbij ook aandacht is be steed aan de situatie waarin Vladimir Boekovski zich be vindt. Dit heeft de heer Mer- tens, politiek secretaris van D'6'6 bekendgemaakt. De delegatie bestond uit twee leden van het Nedei- lands comité voor veiligheid en samenwerking en uit waar' nemers van de vier progres sieve partijen. In een aantal gesprekken, die als informeel en openhartig worden gekwa lificeerd, heeft de delegatie met enige specialisten en met de voorzitter van de opperste Sovjet, Sjitikov, van gedach ten gewisseld over de stand van zaken met betrekking tot de 2e en 3e fase van de Euro pese veiligheidsconferentie;. Met name zijn vragen aan de orde geweest inzake een toe komstig veiligheidsstelsel in Europa na het verdwijnen van Navo en Warschaupact. In het kader van de humanitaire pro blemen werd van Nederlandse zijde ook het dissidentenvraag- stuk ter sprake gebracht en met name de kwestie Boe kovski, de bekende dissident die door zijn uitspraken over de psychiatrische klinieken in de Sovjet-Unie voor 1-2 jaar in een strafkamp is verdwenen. Véél doelmatiger is een 'Luxaflex' jaloezie, die de zon behoedzaam en liefdevol tempert. Het merk 'Luxaflex' biedt zo geweldig veel kleuren, dat u altijd de kleur vindt waartegen uw Lievelingsplantje 't beste tot z'n recht komt. Dat zal hem doen groeien van trots. Wettig gedeponeerd Handelsmerk van Hunter Douglas f-jet aloude gezegde i„ twee kanten heelt goede en een kwade, „li ter aard ook voor onzekA overorganisatie die allesJ dereen in zijn greep Voordeel uan de2e ttr)jg organisatie: werk te otet'l al die mensen die hu, J toch niet in het bedrc'* zouden kunnen vinden Ja nu maar fijntjes te'A Bovendien de iuetenseha, je nauwelijks tussen de en het schip kunt tjullei dat daar zoveel mazej zitten dat je altijd tee! b hangen. Nadeel van deze merer sat ie: al die ambtenaren ten dan toch maar ij l. gehouden worden door j hun draai roèl in het bedril leoen kunnen vinden en vendien diepe ellende hen die om de ten af reden wel tussen de doorvallen. Daar weet Tine Jansen e mee te praten. Tot voor kort een }idjlt j verige tante, die hard trui, voor haar kostje, alles op deed en nergens last li had. Maar op een kwade o ze haar eten niet meer bij houden. Eerst dacht ze j wel over zou gaan, toen 4 het een van de vele ewtiid virussen zou zijn die tuin de H.H. medici ons land i> gen, en ten einde raai jijjjl maar naar de huisarts om :i haar schrik te ontdekken 1 ze bij de laatste verhuuq alle ziekenfonds- en eet ringspaperassen kwijt unsj raakt. De huisarts stall haar prompt door naar ie ij cialist en die naar het ziekt huis. Maar vóór ze opgetio kon worden, moest ze over de nodige paperassen N schikken. Tine Jansen stal zich toen in het avontuur u naspeuren en vragen van b len en schrijven, van itdlj en nietes. Ondertussen werd ze wil dag magerder, zo mageti dat ze niet meer naar ki werk kon. Maar van en al kenhuisopname kon ook 'h komen, want de papieren wj reu nog steeds niet in orde. Toen Tineook thuis hit been niet meer voor het andel re kon zetten, en alle telij foontjes en brieven ie graal ste papieren niet tevoorsó kojtden toveren, pakte ze 1 koffertjes, deed haar pon, i tendjas, pantoffels en nog ttoj toiletgerei in en belde het ziejeenhuis om te tireg wanneer er bezoekuur rns. Kort daarna belde ze taxi, wankelde deze in e» ii zich tijdens het bezoekuur naar het ziekenhuis brenper Daar aangekomen ging ze' het koffertje in haa van de ene naar de ande kamer. Heel voorzichtig deed ze dj ke deur open, keek om C hoekje en vroeg of er mem een bed vrij was. Na ei gangen en nog meer had ze beet. Op een 1 van zes stond één bed 4 volgens de aanwezigen al M stens twee dagen. Tine binnen, ging naast het m bed zitten en wachtte tol bezoek vertrokken was. verruilde ze haar mantel» voor de pon en kroop maar innig tevreden in bei. Uiteraard bracht haar f wezigheid enige coaster teweeg bij de zusters stelde zelfs voor om weer naar huis te sturen, die liet zich niet vemvi was bovendien niet tn om op te staan. De ten raad opgeroepen arts. °l„, zocht haar, vloekte bi monds en zei alleen de in elk geval ven liggen, benoatgae of niet. Tenslotte mens ItiijrOl lurtl de paperassen een beter maken, maar ee 1 tuele medische '"f m| En volgens hem was maar net op tijd. greet BUC0tSl ARNHEM - Een wachtmeester der ril J" -1 uit Huisen in Gelder*1*1 bij een vechtpartij I woonplaats dusdanig z l geraakt dat bij per an1 I naar het ziekenhuis worden gebracht. Samen met een co« 11^6 r de politieman een die slingerde aan het c ren toen omstan 28 mei 1974 BUN ROTTERDAM Rinus „atht. Toen een speler die t Hakende voetballer die de pie metamorfose is niet [wedstrijd tegen Tottenham den wist te leggen, gaf hen velerlei oorzaken had ontb I Dit kwam tot uitdrukking i riin beide wedstrijden die hi ®J_, het Nederlands elft r melde. Israel voldeed behoor Ihk iets dat het grootste ge dee'te van voetbalminnen Nederland niet had verwach Israel„Het doet me goed da ik de laatste 22 heb weten t halen. Zoiets geeft je zelfver I trouwen. Als dan nog Wijk dat veel clubs belangstellin voor je hebben, is het toe duidelijk dat ik als voetballe niet ben afgeschreven. Daar van wil ik profiteren in d 1 jaren dat het nog kan E andat Israel heeft ingeziei dat bij Feyenoord de moge lijkheden gering waren, heet hij manager Brox om ee vrije transfer verzocht, die hl onmiddellijk heeft gekreger Israel: „Zo'n jaar als nu bi Feyenoord wil ik niet no eens meemaken. Het is voo mij geen doen om reserve t zijn en om af en toe een twintig minuten te moge (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De pers jonferenties van Feyenoorc vallen meestal op door d gezellige chaos die er heerst. Waar bjj andere verenigingen door middel van officiële verklaringen het nieuws wordt verkon digd, mag bij Feyenoord iedereen zjjn zegje zeggen, Een lovenswaardige vorm van openhartigheid van de Rotterdammers, die echter nog wel eens tot tegenstrij dige verklaringen wil lei den. Zoals gistermiddag toen trainer Wiel Coerver met I bijna zekerheid verklaarde I dat Henk Wery naar FC I "hecht zou gaan en dat in I ruil hiervoor Stein Olser I naar Rotterdam zou verhui- I J®" "®r nog niets be- I nend". verklaarde mangel I Brox aan de andere kant var I de zaal. „Wery heeft contact I gehad met FC Utrecht, maai I w:i, weten nog van niets. Wi; flOten binnenkort deze zaak I wel uitpraten. Er staat echtei I nog niets vast". I Coerver had een accepta Ie verklaring voor het ver- I trek van Wery en de eventu- 1 j komst van Olsen. „Omda I J,e Boskamp onder geei I enkrie voorwaarde bij Feyen 1 °°r° wil blijven, moet ei I geschikte wisselspele. I "et middenveld bijko Stein olsen llikt m; I Aan die opdrach I Zou kunnen". En vervol I wiLi0p z^n lievelingsthem, Stomend! „Olsen is eei I Sen met karakter. Doo ICI1 wen imion»*»-- de gang van zaken b en overbrenging van J" fietser naar het ft wilden voorkomen. y, vechtpartij die daarop werd de wachtmee. wond. speiï'"'els> hier samen rm W!ers selecteren.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 10