\()T V OVER CULTURELE LEVEN IN GOES „Warenhuis op Schuttershof, woongebied in Goes-noorcT ifiP ||1 Stuurgroep presenteert advies Eerste huissleutel uitgereikt «IK. BEDIENDES heikant Kinderen willen trapveld houden VOORSELECTIE TWEEKAMP TE GOES Jacoba van Beieren bij opening stadhuis Zwembad Stelleplas hoeft niet te verhuizen De Zandkreck ving 6624 gram vis: stad streék 1 P P' m mdK^ÉÊÊÊÊÊÊBS' Heinkenszand HOOR ZITTING 's-Gravenpoider Scholieren gaan varen op Oosterschelde Stadskantoor Stadstaiigent Aardenburg VVD wil meer nadruk op centrum Goes Hansweert Wolphaartsdijk GEVONDEN VOORWERPEN et onze dagtocht naar Londen >en, gaan wij ook dit jaar weer I Naast de dagtocht naar Londen j cht naar Parijs te organiseren, lanier een bezoek brengen aan met eigen touringcars. juni - 3, 6, 10, 13, 27, 31 juli 7, 14 september I - Tel. 01180- 14720 ledrijf v. Oeveren, 19 lauwe Vogel, Stationsplein 9 de Blauwe Vogel, Boulevard 33 lauwe Vogel, Haagweg 112 J. v. Eijl, Heistraat 47 I. Costennobelstraat 10 (Zuid) obeinstraat 24 n uw woonplaats. ramma naar o.a. Scandinavië Oostenrijk en Italië, vraag dan erk-kontakten tekenen de sfeer et. Wilt U graag in zo'n om aat dat ook zelfstandig tedoe U zoekt. Wij hebben n.l. ib 0 sen open voor: ie vooruizichten duidelijk aaB chalen, terwijl ook de 01 eI"'° e zijn. maken bij onze bedrijf5'5"" 4. JOR te BERGEN OP rijdag tussen 8.30 - 17.30 u Ln een onzer verslaggevers) I .„re Tegelijk met de kriele presentatie van het Tifsrappor' van de stuur" I o structuurschets binnen- Goes "erd gistermorgen I tweede versie gepubli- I a van de discussienota jSturele zaken Goes. ne culturele nota zal in een I met de structuurschets I de Goese binnenstad wor- IJêJ behandeld, zowel op de hoorzitting van 30 mei als door de gemeenteraad op 10 juni. De structuurschets en de culturele nota zijn namelijk nauw op elkaar betrokken, want de problemen van de oulturele voorzieningen zullen nagenoeg de belangrijkste rol spelen in het toekomstige cul tuurbeleid. Nieuwe gezichtspunten ko men ln de tweede discussieno ta culturele zaken niet naar voren. Wel valt het op, dat deze tweede nota een heel stuk korter en gemakkelijker te begrijpen is, dan de eerste. Na een algemene inleiding volgt er een hoofdstuk waar in zakelijk geïnventariseerd wordt wat er in Goes momen teel op cultureel gebied aan wezig is en welke activiteiten er ontplooid worden. Wel wordt de algemene opmerking gemaakt, dat de instellingen die vorming en ontwikkeling in hun vaandel hebben ge schreven, hun initiatieven zui len moeten gaan bundelen. De aanwezige elementen voor net vormings- en ontwik kelingswerk liggen momenteel ver uiteen, zo wordt gezegd. Er zal dan ook nog het een en ander moeten geDeuren voor dat op dit terrein een wense lijk geheel is ontstaan. Het culturele beleid van de overheid moet volgens de nota worden gevoerd in nauwe sa menwerking met de talrijke particuliere initiatieven. Voor uitvoering van ait beleid van coördineren en stimuleren zul len daartoe opgeleide personen moeten worden aangetrok ken. Wat betrelt de voorzienin gen ko/nen volgens de nota in aanmerking het v.m. gebouw van de keuringsdienst van wa ren. de mr. dr. Messehool, de v.m. r.-k. pastofie, de Prins van Oranje eri de v.m. Anne Frankschool. De nota doet ech ter geen enkele suggestie of voorstel. Slechts de voor- en nadelen worden opgesomd. I »irmiiini.ïi(nnn;nfflTmiiTi!rnrmi«!f!ini?miTmijï7tm!if^in'iiinpüTiin!n!nnin'"!!iiiii!niiPiHfimiiifiPffiïffiinfiimiin-',,!r K l-i 11 Kr. r |lr |Ëj3p:' iKasf» 1 /li 'y II JU II M 1 r :f Br ,V: ''"s BwMIEirtJlilai:, lilllllilll II 1 markten KAPELLE, 15 mei Kroet- appelen wit 6: Golden Delici ous 1 80 4440, 1 70-80 43—53, 65 38-47, 1 60 29—36, II 80 39-43, II 70-80 37—47, II 65 34—41, II 60 26—35, IIX 70 26 60. IIX 55 20.40. Kasaardbei- en p, doos van 200 gram: Go- jella I 79-90, II 67—78; Vola I 84-86, II 73—77; Red Gauntlet I 83—86, II 71. Kas- frambozen p. doos van 200 I gram: I 270, Aardappelen gro- I te 20. Radijs 39. Rabarber j 50. I TERNEUZEN 15 Mei Per stuk: sla-1 917, bloem- kool-a 159—199, a-2 80—182 128—134, b-2 4185, afwij kend 15-80 c2 38. Groene komkommers 3134. Per bos «elderij 27-31, peen 88—97, kloten 31—67, asperges b. 29,-330, b2 236—259, U. D.auw 199-246, c2 126134, c blauw 81 p. Per kilogram aar- b.auw 199-246, c2 126—134. c blauw 81 p. Per kilogram aar- Jappelen doré grote 171—187, ®wng 194 prei 5972, ra. barber 73, tomaten a2 119, «assmjbonen 525 uien 2. Vx, b. 2 192-204, afwij- lin golden de- L m?at 80 42—48, 44 jJ 45—47, maat 70 !J~4b, maat 65 42, maat 61) maat 80, 34, maat 75 65 vL ?oaat 70 39-45- ™at wij maat 60 33—40. maat 70 102Tlail 84—in- uö-125, maat 65 ik 7at 60 2 70-82- 2 81 m 102, maat 65 76 28'., aa' 60 41—22 maat 55 g<sort,?J j*L'en P" doosje on- ®4^vola 90. 69' 1 82~94' 2 59~ pAuk u5 mei Groenten: F stuk. kropsla I 9V2—19, II 4 pe; 3 Per kr. 161, lli r 199, 5 per kr U torf U1r158 8 radils 37 94. Per bos: Js 37-58, kroten 96—110, per kg: aardappelen bonken 22, grote 6%—13, prei All 71, Bil 20, rabarber I 5464, spitskool I 22, lamsoren 130, postelein I 140, uien middel 5464, bonken 59. GRUBBENVORST, 15 mei Centraal Verkoopkantoor Champignonprijzen: fijn 366, fijn C 339, middel 335, middel C 316, 4 kg. 274; kruis fijn 326; kruis grof 286, 4 kg. 247; II 228, 4 kg. 233; UIA 161, 4 kg. 207; III B 4 kg. 193; afwij kend, 4 kg. 144. I Van öm'uhè'iT" In de kralu ding mei werd mei- Vsn b'sschnn vVan de komsl "aar HeiW £t van Breda rUn: 'Oor lop, donderdag 6 tiet n toedienen van I 'an a h, aan leerlingen lia« Sint len van Hei" TO Glinge li"S!fen' K°ewacht I Sat de diwii kl'ant stond I w°rien 17 °m 1000 «w zou ft^erk-gva°nUd™ ,,n 'de Hiet (uk, Heikant Dit is w 'Jl) uur enst beSint c (Van een onzer verslaggevers) GOES Gisteren is aan wethouder L.H. de Leeuw van Goes een pakket van 236 handtekeningen aangeboden door een comité namens de inwoners van 's-Heer Hen drikskinderen om te verhinde ren dat er aan het westelijke gedeelte van het dorpsplein woningen gebouwd zullen gaan worden. De gemeenteraad van Goes keurde op 21 maart van dit jaar het besluit goed om in 's- Heer Hendrikskinderen een nieuwe basisschool te laten bouwen aan de oostelijke zijde van het dorpsplein. Tegelijk werd een voorbereidingsbe- sluit genomen om aan de westelijk ezijde een aantal woningen te gaan bouwen. Daartegen is nu verzet gere zen Een comité is de deuren langs gegaan. Van de 260 perso nen werden er 14 niet thuis getroffen, waren er 10 voor de woningbouw of hadden geen mening en waren er 236 tegen de bouw. van de woningen op die plaats. Men wil er een speelgelegenheid annex trap veldje voor de (jeugd, 'n openluehtgymnastiekterrein voor de nieuwe school en een evenemententerrein voor de gemeenschap van 's-Heer Hen drikskinderen. Het college van Goes zal zich nu verder gaan Peraden over de wensen van 1e inwoners van 's-Heer Hen- IHkskinderen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Tijdens een persconferentie gistermorgen in het Goese stadskantoor heeft de stuurgroep Structuuschets Binnenstad Goes na anderhalf jaar studie haar rapport offi cieel gepresenteerd. In dit rapport geeft de stuurgroep concrete suggesties en voorstellen over de toekomstige ont wikkeling van de Goese binnenstad. (Van een onzer verslaggevers) GOES „Het verdriet ons dat de afdeling sociale zaken van de gemeente Goes nog niet «o hard meewerkt om bij te springen indien gegadigden voor ons „wooncentrum voor bejaarden" de huurprijs van f 445,- per maa'td niet geheel zelf kunnen opbrengen". Deze uitlating deed gisteren de heer J.A. Salomé, voorzitter van de humanistische stichting huis vesting bejaarden Goes, hij gelegenheid van de offciële uitreiking van de eerste sleu tel aan het echtpaar Hooger- heide. Tien gegadigden ongeveer hebben de gemeente Goes bij stand gevraagd om een woning in de Erasmusflat in Goes- noord te kunnen betrekken. Volgens de heer Salomé heb ben b. en w. echter geen ter men aanwezig gezien om die bijstand te verlenen. Dit in tegenstelling tot andere ge meenten waar wel bijstand wordt verleend. De heer Salo mé stelde hierbij uitdrukke lijk dat het de stichting hier bij niet te den was om de financiën. De stichting wil voor iedereen zijn, maar nu zou het mede hierdoor zo kun nen worden, dat de Erasmus flat alleen voor een bepaalde groep mensen toegankelijk wordt. De Erasmusflat, 10 en 8 ver diepingen hoog, telt in totaal 135 woningen. Voor echtparen en alleenstaanden precies de zelfde woningen met ook de zelfde huurprijs. Op dit mo ment zijn 14 woningen in ge bruik. De bejaarden wonen volstrekt zelfstandig: ze moe ten zelf zorgen voor het eten en het onderhoud van hun wo ning. Wel is er een gemeen schapsruimte, een hobbykamer en een klein winkelcentrum- pje. De service bestaat verder hierin, dat de vereenzaming wordt tegengegaan doordat be jaarden niet alleen in een huisje wonen. De heer Salomé toonde zich weinig bezorgd over de vraag of de Erasmus flat niet geruime tijd te kam pen zop krijgen met leegstand De ervaring leerde volgens hem, dat na een of twee jaar steevast sprake is van een wachtlijst. Vrouwenvereniging De vrouwenvereniging van het NKV, afdeling Heinkenszand heeft het iaariijkse uitstapje gemaakt. De reis ging eerst naar een kaasmakerij in Haas trecht. Vervolgens werd in Gouda gewinkeld en bezich tigde men het Silverhuijs te Schoonhoven. Stadsdelen waar op korte termijn plannen kunnen wor den gerealiseerd, zijn Goes- Noord, het Koepoortgebied en het Schuttershofgebied. De stuurgroep, waarvan wethou der L. H. de Leeuw voorzitter (Van een onzer verslaggevers) GOES De uiteinde lijke beslissing over de toekomst van de Goese binnenstad wordt geno men door de Goese ge- leenteraad op 20 juni. De raad krijgt daartoe een pre-advies van bur gemeester en wethou ders, die zich hierbij zullen baseren op het advies van de stuur groep Structuurschets binnenstad Goes- Voordat B. en W. en de raad echter een be slissing nemen, krijgt de bevolking van Goes eerst nog gelegenheid opmerkingen en aanmer kingen te maken over het advies van de stuur groep. Daarvoor ls er een hoorzitting georgani seerd op 30 mei om 19.30 uur in hotel De Korenbeurs. Op die hoorzitting komt zowel het advies van de stuurgroep als de tweede culturele nota in discussie. Belangstellen den kunnen beide nota's verkrijgen op het Goese stadskantoor tegen beta ling van f 7,50 per stuk. Geslaagd De heer André van Overbeeke lid van de sportvereniging DAW te 's- Gravenpolder slaagde een de zer dagen voor het diploma derde graad voor turnen. De heer Van Overbeeke volgdo de cursus van de Zeeuws-Bra bantse Turnkring. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE. De r.-k. basis school H. Maria te Aardenburg gaat op vrijdag 17 mei een vaartocht maken op de Ooster schelde. De school heeft deze tocht verdiend door het win nen van een tekenwedstrijd, welke was uitgeschreven door de actiegroep Oosterschelde Open. De leerlingen vertrekken vanuit Aardenburg om 8.15 uur per autobus. Omstreeks tien uur komen ze aan bij de nieuwe haven te Yerseke waar ze aan boord gaan van het motorschip Zeehond van de heer J. Nolet. De boot wordt terugverwacht in de haven van Yerseke omstreeks vier uur na de middag. Op woensdag 22 mei maken de leerlingen van de christelij ke nijverheidsschool uit Goes en van de openbare basis school uiit Waarde een boot tocht om dezelfde reden. Deze tocht zal duren van 's middags twee tot half vijf. en wethouder J. P. Linden- bergh vice-voorzitter is, vindt dat de hoofdfunctie van Goes- Noord moet worden: woonge bied. Daar moeten woningen gebouwd gaan worden welke vallen in de categorie woning wetwoningen, premiewoningen en vrije sector. Afbraak van de bestaande bebouwing zal nodig zijn. Incidenteel kunnen er ook kleine winkels en klei ne kantoorruimten komen in Goes-Noord. De hoofdfunctie van het Koepoortgebied moet volgens de stuurgroep worden: plaats voor een supermarkt met par keerruimte. Als nevenfunctie kan er woonruimte komen, maar dan wel op verdieping (bovenwoningen). Er worden ook twee alternatieve plaatsen aangegeven voor een super markt, die echter duidelijk op de tweede en derde plaats ko men wat betreft voorkeur: de omgeving Wijngaardstraat en de omgeving Stoofstraat. De hoofdfunctie van het Schuttershof moet volgens de stuungroep zijn: groot waren huis met parkeergelegenheid. Uitbreiding van GAK-kantoor, NMB-kantoor en PTT-kantoor moet mogelijk blijven. Soci aal-culturele voorzieningen op kleine schaal kunnen daar ook komen terwijl de westelijke gevelwand van de Kreukel- markt afgebouwd moet wor den in de vonm van kleinere winkels (bijvoorbeeld boetiek jes). Daarboven kan dan ge woond worden. Op langere termijn moeten de volgende zaken gebeuren in de Goese binnenstad. Om geving Stoofstraat: parkeren met daarbij als nevenfuncties winkeltjes, wonen en sociaal culturele voorzieningen. Om geving Brouwersganig reserve ren als woongebied. Omgeving Vlasmarkt: hoofdfunctie, win kels, nevenfuncties: sociaal- culturele voorzieningen en wo nen. Omgeving westelijke oostwal: hoofdfunctie: wonen en parkeerterrein met daarbij een afbouw aan de noordzijde van de Oude Vismarkt in de vorm van winkels. Voor de bouw van een nieuiw stadskantoor heeft de stuurgroep de eerste voorkeur gegeven aan de omgeving A. J. Kade - Oostsingel - Oude Singel. De tweede voorkeur hiervoor heeft de omgeving van de Spiegelstraat en het station. In deze laatste omge ving ziet de stuurgroep name lijk liever een evenementenhal gepland worden. Verder moet hier ook liever parkeergele genheid komen en een nieuw busstation. In de omgevin_ Wijngaardstraat moet ook par keergelegenheid worden ge schapen en kunnen winkels komen met als n-evenfunctie: wonen. De stuurgroep stelt ook vooi de gedachte te verlaten om voor de nieuwe rondweg om de binnenstad een tracé door de Scheldestraat te nemen De stuurgroep beveelt aan de Middelbungsestraat te laten af buigen voor de Koepoort en via de Piet" Heinstraat uit te laten komen op de Frans den Hollanderlaan nabij hotel Terminus. En vandaar verder naar het oude trace. Gezien de ze plannen heeft de bouw van een nieuw station van de Ne derlandse Spoorwegen ai gro tere prioriteit gekregen. Enkele algemene kenmerken van het advies van de stuur groep zijn: de winkels moeten binnen de grenzen van de ou de vesten blijven gesitueerd en het wonen in de binnenstad moet worden gestimuleerd. Voor dit laatste geeft de stuurgroep ook wegen aan, on der meer subsidie. Bejaardenreis De r.-k. be- jaardensociëteit uit „Maris Stella" te Aarden-burg gaat donderdag a.s. een reis maken na-ar Aviflora in Ingelmunster. Er staat een bezoek aan het Toeristisch Centrum en een gezamenlijke koffietafel op het programma. Biljarten Biljartclub „Kwakers" heeft een nieuwe kampioen, namelijk G. de Rijok, die met 30 punten als eerste op de ranglijst kwam te staan na een beslissingswed strijd. Aanvankelijk eindigde hij met evenveel punten als J. van Waes, doeh deze m-oeet nu met een tweede plaats en 28 punten genoegen nemen. Der de werd M- Nobus 27, 4. J. de Rijoke 21, 5. G. Paridaen 21, 6. A. Buijsse 20, 7. A. Baecke 16, 8 C. Govers 12, 9. A. de Vos 12, 10 E. de Maertelaere 12, 11. G. de Paerdemaeker 11 punten. Bolling Uitslag vijfde cluibbolling van Aardenburgse Eollerclu-b: 1. M- Kegel-O Dhoore-A. Minnaert, 2. R. de Geeter-B. Martens-R. de Gee- ter. 3 VeMkamp-E. Rijc- kaert-C. Bauwens. 4. H. Vas seur-R. de Vriend-G. Geijsel. Er waren 42 deelnemers De Ware Vrienden Uit slag olubbolling in ..De Zwaan": E- Verhuist-B. Bau- wens 10-9, L. de Hon-F. Stan- daert 10-2, C. Dhondt-P. Boek. hout 4-10, W Rootsaert-J. Rootsaert 10-3, Th. Dhondt-J- Simpelaar 10-7, P. Laridaen-J. Hou-g 10-8, R. de Windt-A. de Smet 9-10, C. Gijs-A. de Baer- demaeker 10-6, J- Hol-G. Gal- le 10-9 en P. Staelens 8. Gezlnsdlemst Zonidag a.s. wordt om halfelf in de Sint- Baafskerk een gezinsdienst gehouden met als voorganger de heer J. A. de Vries van het vormingscentrum „Hedenesse' Medewerking verleent ook het Jongerenkoor Aarden-burg on der leiding van de heren W- Dierick en L. Ducheine. Het thema van de dienst is over Welvaart en ons Welzijn. De collecte is bestemd voor de Stichting „Hulp aan Noord- Ierlan-d", de organisatie, die Noord-iierse kinderen van zo wel katholieken als protestan ten naar Nederland haalt om ze wat op verhaal te laten feom-en. Schieting Uitslag schie ting op de staande wippen voor derde en vierde punten- sehietingen: Wip één: hoogvo gel: D. van Hermon, zijvogels: H. van Iwaarden sr. en Jan van Iwaarden, kallen,: D- van Hermon en R. Geernaert, meeste kleine vogels: Rob de Rijoke (7 stuks). Wip twee hoogvogel: Herman de Rijcke, zijvogels: Jac. van Iwaarden (tweede niet af), kallen: D. van Hermon en P. Lippens, meeste kleine vogels: Rob de Rijcke, D. van Hermon en H. van Iwaarden sr- en W. Dhondt, ieder 4 stuks. Stand kampioenschap: 1 Rob de Rijcke 27, 2. D. van Hermon en H. van Iwaarden sr. 24, 4. H- van Iwaarden jr. 20, 5. Jac. van Iwaarden 14, 6. Iz Puijenbroek 13, 7. Alfr. Dhon-dt 12, 8. O- Goethals 11 9. W. Dhondt 10. Zaterdag a.s. vinden te Aarden-burg de voorronden plaats voor het kampioenschap voor Zeeuwsch-Vlaanderen De pelotons komen uit Aar den-burg (6), Westidorpe (4) Gilze Rijen (4) en Teroeuzen (2) Zwembad Het openlucht zwembad op het gemeentelijk sportpark te Aardenburg hero pent zaterdag zijn poorten. Het zwembad zal geopend zijn op maandag tot en met zater dag van 9 tot 12.30 uur, van 14 tot 18 uur en van 18.30 tot 19.45 uur. Op zaterdag over dag dezelfde uren en 's avonds van 18.30 tot XO.45 uur- Op zondag is het bad geopend van 14. tot 18 u-ur. Winnaars op reis De zes- deklassers van de r.k. lagere school te Aardenburg gaan vrijdag met hun onderwijzer L. Ducheine een boottocht ma ken op de Oosterschelde- Zij wonnen enkele weken geleden de eerste prijs in de Ooster- schelde-wedstrij-d. Zij zonden daarvoor een wandkleed in. Concert Zaterdag 25 mei concerteert de Reigate en Red- hill Choral Society (Engeland) in de Sint Baafskerk. Het op treden begint om 20 uur. Uit gevoerd worden werken van oude en moderne Engelse componisten alsmede het Re quiem van G. Fauré. (Van onze RTV-redactie) GOES Om aan nieuwe deelnemers te komen voor het populaire NCRV programma „Tweekamp" vind vanavond in het Christelijk Lyceum van Zeeland aan de Bergweg te Goes een voorselectie plaats. Quizleiders Judith Bos en Dick Passchier zullen (zoals ook op de tv) vragen stellen aan vertegenwoordigers van het Christelijk lyceum, de Ste delijke Scholengemeenschap uit Middelburg en de RSG Koningin Wilhelmina uit Oost burg. (Van een onzer verslaggevers) GOES De centrumfunctie van Goes moet worden ver sterkt door het scheppen van gunstige voorwaarden voor een evenwichtige winkelvoor ziening en versteviging van de economische en sociaal-cultu rele functies. Zo luidt punt zes van liet verkiezingspro gramma voor de komende ge meenteraadsverkiezingen dat door de Goese VVD is gelan ceerd. Als aanvulling van de geci teerde punten ziet de Goese WD gaarne een verantwoorde stimulering voor de vestiging van nieuwe bedrijven, maar die moeten wel een gevarieei- de werkgelegenheid aan te bieden' hebben. VVD-iijsttrek- ker J.P. Lindenbergh, tevens wethouder van economische zaken voor de gemeente Goes ziet teruggang in de ontwikke ling van Goes. Hij noemde als redenen de landelijke econo mische terugslag en het terug trekken van de investerings premieregeling. Hij zag mede daardoor ook een aantal col lectieve welzijnsvoorzieningen in gevaar komen, daarbij be nadrukkend dat de VVD het standipun-t huldigt dat er eerst een economische bloed moet zijn om de welzijnsvoorzienin gen te kunnen betalen. De WD-fracti-e, die straKs in de raad van Goes gekozen gaat worden is verder van plan om aandach te besteden aan de h-u-isvesting van bejaar den. Bij de bouw van voorzie ningen voor bejaarden moet ook volgens deze liberale par tij rekening gehouden worden met de wens van de ouwetjes om zo lang mogelijk zelfstan dig te blijven. Bij het bepalen van net wo nlngbeieid moet aldus het ver- kiezingsprogram meer aan dacht /orden geschonken aan de behuizing van jonge gezin nen en alleenstaanden die te gen betaalbare huren ln wat kleinere huizen moeten kun nen wonen. Wedvlucht Aan de wed vlucht vanuit Compiègne (140 km) van PV de Blauwe Dof fer is met 138 duiven meege daan. De uitslag: 1 J. Zand stra, 2 F. Vette, 3 A. de Leeuw- 4 Gebr. Dommeschet, 5 H. Vermeulen, 6 Gebr. Dom meschet, 7 L. Woeman, 8 H Vermeulen, 9 F. Vette, 10 H Vermeulen. Vormsel Vanavond om zeven uur ontvangen in de pa rochiekerk te Hansweert 59 kinderen afkomstig uit de pa rochies Oost-Zuid-Beveland, Kwadendamme en Ovezande van monseigneur H. Ernst uit Breda het vormsel. Dit zal ge beuren tijdens een plechtige eucharistieviering. (Van een onzer verslaggevers) GOES De feestelijke her opening van het Goese stad huis door commissaris der ko ringin mr. J. van Aartsen oj vrijdag 7 juni zal worden op geluisterd door een gezelschap ruiters te paard, die gestoken zullen zijn in middeleeuwse kledij. Middelpunt van deze stoet vormen de historische figuren Jacoba van Beieren en haar vierde echtgenoot Frank van Borsele. Kort voor de ope ningshandeling van het Goese stadhuis vertrekt deze histori sche stoet vanaf café-restau rant slot Ostende. Met opzet is dit vertrekpunt gekozen, om dat daar in de dertiende eeu een slot heeft gestaan dat herbegin van de Goese schiedenis markeerde. Dit kas teel vormde naar alle waar schijnlijkheid ook de oostelij ke begrenzing van die bezittin gen van de heren van Borsele. In de vijftiende eeuw was Jacoba van Beieren hier een graag geziene gast. Aan haai ook heeft Goes privileges ti danken als dat van de jaar markt en het recht om de stad met poorten en wallen te om geven. Na een rondrit van het gezelschap over de Grote Markt wordt halt gehouden bij het stadhuis waar Jacoba van Beieren aan mr. Van Aartsen de sleutel zal overhandigen van het herbouwde stadhuis. Hierna zal de commissaris de toegangsdeur ontsluiten. Op vrijdag 7 juni en zater dag 8 juni is er open huis vooi de bevolking. Om dit soepel te laten verlopen, is de bezichti ging als volgt ingedeeld: vrij dagavond vanaf 19.30 uur voor le bewoners van net centrum en de Goese polder, op zater dag vanaf 14.00 uur de bewo ners van de verschillende kei- uen en vanaf 15.30 uur voor belangstellenden uit de wijken Goes-Oost en Goes-Zuid. Er worden rondleidingen georga niseerd in groepjes van 25 personen. Ter afsluiting van de festiviteiten is er op zater dagavond 8 juni on de Grote Markt een muzikale manifes tatie. w het ge Vrouwenbond De maan delijkse vergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Wolphaartsdijk stond wegens familieomstandigheden onder leiding van de vice-presidente mevr. M. de Kam-Geene. Ds. A. Broersma uit Goes sprak over „Vrouwen in vlammen". De volgende vergadering is op 13 juni. Dokter J.A-.C. Brons uit Souburg zal dan spreken over homeopathie. De muziek vereniging Advendo te Wol phaartsdijk heeft een drukbe zochte receptie gehouden in het Dorpshuis. Dit ter gelegen heid van het 40-jari.g lidmaat schap van haar leden F.L. Katte en C. Rijn. Burgemees ter F. Hube- reikte beide jubi larissen een koninklijke on derscheiding uit in de vorm van de bronzen medaille van de Orde van Oranje Nassau. Hierna bood de heer Dekker,- namens de KNF afd. Zeeland beide heren een gouden speld aan. De voorzitter van Adven do M. de Bruine deelde aan de oud-dirigent J. Simonse mee, dat deze was benoemd tot ere- dirigent van Advendo. Verder werd nog het woord gevoerd door A. Schuit, die namens een aantal plaatselijke vereni gingen aan Advendo een che que aanbood en ds. V. van Die, die namens de Ned. Herv. gemeente en vrouwenvereni ging sprak. Hij schonk even eens geld aan Advendo. (Van ©en onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het pro vlnciaa.1 bestuur is niet van plan om de eis te stellen dat het nieuwe zembad aan de Stelleplas in de gemeente Bor sele, op een aindere piaats wondt gelokaliseerd. Dit, on danks het feit dat een groot aantal inwoners van de ge meente Borsele zulks giaag zouden zien. Dit zeggen G.S. in antwooiü up vragen die in een vju de statencommissies zijn gesteld. „De situering van dit zwem bad is primair een zaak van de gemeente Borsele", zeggen G.S. „De financiële positie van deze gemeente is zodanig, dat een zwembad alleen kan wor den uitgelegd indien er belang rijke bijdragen van het rijk en de provincie worden ver schaft. Welnu, de gemeente Borse le, had nu het geluk dat er voor aanleg van een zwembad de Stelleplas, dicht bij de kern in Heinkenszand, eer, uitgewerkt plan was ge,maast, waardoor het project in aan merking kon komen voor een hoge subsidié ten laste van net extra werkgelegenheidspro gramma 1973. Nog afgezien daarvan, aldus G.S. moet de gekoizem plaats ook worden beschouwd als voorziening voor dag-recreaiie in een veel groter gebied dan alleen dat in en rond de kern van Heinkenszand. Die kans die Borsele met de bouw van het zwembad benut is overi gens zo uniek dat de provincie een investeringssubsidie aller- zins gerechtvaardigd acht. GOES Aan het politiebu reau te Goes en de postbu- reaus te 's-Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk zijn in de maand april de volgende ge vonden voorwerpon afgege ven Tumpakje, hondenkettinkje, zonnebril, japon, schuifmaat, tra.rsistorradio, kanarie, meis- j esfiets, rollen rubberstrips, ra dio, sjaal trui, kruisje, witte poedel, herenbril, zonnebril, windscherm, kinderjack, arm bandje, broche, snoer kralen, kinderarmbandje, zwart-witte kat, trainingspak, kinderfiets je, halsketting, herenhorloge, gouden armband, plastic bal, diverse portemonnees, diverse handschoenen, diverse sleutels en diverse bankbiljetten, 's- HEER ARENDKSERKE oranje-wit babyhemdje, bruine damesschoen en autosleutels aan ring, WOLPHAARTSDIJK Zilveren armband en oranje bromfietshelm. WOLPHAARTSDIJK De vis en hengelsportvereniging De Zandkreek te Wolphaarts dijk hield de 3de competitie wedstrijd in de Oosterschelde bij Kats. Er waren 71 deelne mers, die slechts 33 onder maatse en 42 bovenmaatse vis sen vingen met een totaal ge wicht uan 6624 gram. De eer ste vis werd gevangen door M. Oudeman. De uitslag was: M. Meijaard 1155, J Sinke 790, J. Klap 640, mevr. Slabbekoorn 620, C.H. Wirtz 515, H. Bliek 485, D. Slabbekoorn 370. A.A. Scheers 350, M. Tramper 345, M. Oudeman 282. Na 3 wed strijden is de stand voor het koningschap: 1. J. Sinke 2180 pt, 2 D. Slabbekoorn 1935, 3 M. Tramper 1825. De volgende wedstrijd wordt op 8 juni van 17.00 tot 19.00 uur gehouden.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7