Georg Schwarzenbeck bespaart Bayern afgang Israël transfervrij Wiel Coerver over opponent: „Toch begrip voor Guus Brox" Joop Zoetemelk: sterker dan ooit Leer een vak waar toekomst in zk. deGruyter SPORTTOTO ALI TEGEN FOREMAN metaalbewerker^ elektrisch lassen, branden, of pijpenbewerken. sport scheeps lantaarn, badstof kinderslip overhemd damesslip Volg een van onze bedrijfskursussen 8el voor informatie 010-132451 Donderdag 16 mei 1974 17 21 prachtige koperen geeft thuis en op de camping een sfeervol licht, grootformaat: 25 cm hoog 25 in uni kleuren, 100% katoen, maten 86/92 t/m 154/164 195 acryl tricot in 5 moderne kleuren, maten S, M en L 16.95 stretch-nylon met badstof kruisje, bikini-model, 1 maat, bedrukt met diverse dessins 195- 175 Geldig t/m woensdag 22 mei. Arendshof Rozelaar Oosterhout Roosendaal Winkelcentrum Hoge Vucht Voorlopig kosteloos. De rechter-commissaris h het faillissement van J. W. M. van Steen, h.o.d.n. Ra* dio-Service Jan van Steen, I wonende te Breda aan de Tuinzichtlaan 126 en zaak- drijvende te Breda aan de Haagdiik 197 en Acacia straat 69 alsmede te Don gen aan het Europaplein 52, heeft bepaald: 1. dat de schuldvorderffl; gen uiterlijk op j™ 1974 bij ondergetekende moeten zijn ingediend 2, dat de verificatie-ver gadering zal worden gehouden op maandag, 24 juni a.s. te 3 uur des namidags in het ge rechtsgebouw aan d Kloosterlaan 46 te Bre da. De curator, Mr. P, R. Paalvast, Sophiastraat 28, Bred BANKSTELLEN Vit EIGEN FABRIEK Grote sortering kwaliteits- stoffen 5 )aar garantie °P binnenwerk. Norm. P 0 f 1400.- voor f 795-- Meubeliabnek, CuleroM'S; 0345U-2602. TOONZALW* Culemborg. fabriek. Ho weg 8 Bergen op fr»® Wassenaarsti 15 Uni Grotestr 98. Geopend O* t/m za. van 10-17 u. tot 21 u. Op 10 mei 1974 is Jg ondergetekende u bracht een exploit ten zoeke van Petronella ria van Mechelen. ciscus Adrianus c,aas ,n en Elisabeth Judoca Mechelen, allen won te Huijbergen, waarM]" der meer is geda„ Robert Kakebeeke, wnW bekende woon- en huj. blijfplaats binnen- e ten het Koninkrijk. 0 f]£. dinsdag 23 juli 1» te voormiddags om lu nbare verschijnen ter °P ^r. terechtzitting van 0 (e rondissementsreehto „a, Breda. Enkelvoudige mer. alsdan aldaar S Ge* den wordende inKlooSter- rechtsgebouw, 1 laan nr. 46. r. De vordering strekt toe, dat het de .r£*itv()er* behage, bij vonnis, u baar bij voorraad, recht te verklaren, a bospad, lopende ov perceel, kadastraal Gemeente Huijberge tie C nummer 121*'nVof* buurweg is, met nev deringen. M. H. atletico en bayern spelen gelijk: 1-1 (Van onze sportredactie) BRUSSEL Georg Schwarzenbeck, de man die in Duits land wordt bekritiseerd om zijn geringe voetbalcapacitei ten maar die door Bayern-trainer Udo Lattek en bonds coach Helmut Schön wordt vertroeteld door z(jn enorme wedstrijdmentaliteit, was gisteren de grote man in het Duitse kamp. Want op het moment dat iedereen de hoop voor Bayern had opgegeven, door het doelpunt van Luis, was het de lange houterige Schwarzenbeck die in een wanhopige rush naar voren ging en zijn schoen, van ruim dertig meter zo hard achter de bal plaatste dat ook doelman Reina moest capituleren. Met deze trefter bespaarde Schwarzenbeck Bayern een smade lijke afgang. Want door het 11 gelijke spel, dat het gisteravond afschuwelijk slecht spelende Bayern tegen de niet veel betere, maar in ieder geval wet technisch bekwamere Spanjaarden, be- mag Bayern morgenavond in hetzelfde stadion trachten "de Europacup naar de Beierse hoofdstad te brengen. derd tegen Internazionale, in de Europacupfinales ook niet altijd tot i uiterste te gaan), bekerwinnaars waren met meer kwaliteit dan de twee ploegen die gisteravond in Brussel acteerden. Het was al met alleen uiterst saaie wed strijd, waarin de angst over heerste. Bayern München wilde het eerste kwartier nog wel. Roth kreeg twee maal een kleine kans. Zijn schoten werden echter door de bekwaam ope rerende Spaanse doelman Rei na onschadelijk gemaakt. Toen de Spanjaarden bemerkten dat dit Bayern niet in zijn beste vorm sitak, namen zij meer initiatieven. Vooral de snelle Garate (Schwarzenbeck had veel overtredingen nodig om zijn rechtstreekse oppo nent af te stoppen) zaaide de nodige onrust in de Duitse verdediging. Maar als het op Vijf minuten voor het einde I ran de Europacupfinale tussen Atletico Madrid en Bayern München greep Atletico-speler Irareta vertwijfeld naar zijn hoofd. Na zenuwachtig heen en weer geschuif voor het doel 1 van Sepp Maier kreeg de Spaanse aanvaller de bal zoda nig aangespeeld, dat hij deze voor het inschieten had. Irure- I ta echter schoot naast en ver speelde hiermee de mogelijk heid om van de verlenging af I te komen. Een verlenging die er overi gens de hele wedstrijd in heeft gezeten. Beide ploegen speelden risicoloos. Bayern München dat als de grote fa voriet was aangekondigd, kon niet eenmaal in zijn geliefde speltype komen. De spelers van l'do Lattek, die na het veroveren van de zoveelste Duitse titel, de unieke moge lijkheid niet wilde11 verspelen om de Europese beker voor de eerste maai mee naar Duits land te nemen, droegen deze wetenschap als een last mee. Bayem een ploeg die het in het algemeen van spectaculair aanvallend voetbal moet heb ben, wilde geen enkel risico nemen. Daardoor veranderde lie Duits: aanvalsmachine in een ploeg stuntelende spelers die elkaar in niet één goede combinatie konden vinden. Atletico, de Spaanse ploeg was zwaar gedupeerd door het ontbreken van de drie sterspe lers die in verband met de onregelmatigheden in Glasgow tegen Celtic d'oor de UEFA I waren geschorst, was ook niet I van plan 't initiatief te nemen. Zij ook speelden op balbezit. Maar een voordeel voor de I Spanjaarden was dat zij in eigen land gewend zijn om dit spelletje te spelen. Mede hier door en door hun grotere indi viduele techniek was 't Atleti co Madrid dat gisteravond het teste van het spel had, al kwamen 't totaalgebodene in 't liet geheel uitverkochte Hey- selstadion (er waren 55.000 toeschouwers) bepaald niet yoor het predikaat uitmuntend Ui aanmerking. Zonder chauvinisme kaïn rus tig worden gesteld dat Feyen- Oord en Ajax (al pleegde de Amsterdamse ploeg, uitgezon- K i fV I 0 Georg Schwarzenbeck in duel met directe opponent Garate, de moeilijk te bedwingen Spanjaard. schieten aankwam lieten het de Spanjaarden eveneens af weten. Zij kregen meer kansen dan Bayern (Gerd Müller werd door Eusebio volledig lamge legd, de Zweedse schutter in de 2de helft vervangen door Dürmberger die d'oor zijn snel heid meer aanvalskracht bij Bayern bracht, kwam gistera vond ook niet aan de bak en Uü Hoeness kwam niet toe aan zijn anders zo spelbepa- lende rol), maar Garate en Irureta faalden voor het doel van Bayern. Na 90 minuten voetbal moest de voortreffelijk fluitende Loraux (hij gaf Iru reta een gele kaart), voor het einde en voor een beslissende verlenging fluiten. De twee verlengingen leken een rechtstreekse kopie van de bar slechte officiële speel tijd te worden. Beide ploegen hadden een doel: het handha ven van de nul. Duidelijk was te zien dat ze beide op een nieuwe wedstrijd aanstuurden. Slechts enkele afstandsschoten die de doelverdedigers Reina en Sepp Maier nauwelijks jonden verontrusten, waren de enige opvallende feiten. Tot zes minuten voor hot einde de Deen Hansen een fa tale vrije trap veroorzaakte. Luis werd onderuit gehaaid. Diezelfde Luis, specialist in het nemen van vrije trappen, plaatste de bal van grote af stand in een .ikromme" boog voorbij Sepp Maier. Bayern leek verslagen. Maar enkele seconden voor het laat ste fluitsignaal van Loraux schoot Schwarzenbeck vanaf bijna het middenveld onder de wanhopig duikende Reina door in de uiterste hoek. DEN HAAG (ANP) Op toto no. 41 is de premie ten bedrage van bruto fl. 99.089,86 ten deel gevallen aan de hou der van het formuliernummer U. 3142334. Hij ontvangt nu aan prijs en premie totaal bru to fl. 136.248,56. Op toto no. 42 is de premie ten bedrage van bruto fl. 98.639,27 ten deel gevallen aan de houder van het formulier- nummer A. 3191490. Hij ont vangt nu aan prijs en premie totaal bruto fl. 147.958.87. Rinus Israël krijgt van Fey- enoord een vrije transfer. De 32-jarige Israël, olie twee maal achter elkaar een zware bles sure opliep en bij zijn terug keer door een sterk spelende Joop van Daele uit het eerste elftal werd gehouden, wil te rug naar Amsterdam, de stad waar hij is gieboren. PC Am sterdam schijnt belangstelling voor Israël te hebben. Willy van der Kuylen, die in de afgelopen competitie met 27 doelpunten topscorer van de eredivisie is geworden, blijft bij PSV. Woensdag hééft hij zijn contract bij de Eind- hovense club met drie jaar verlengd en zodoende de ge ruchten, als zou hij naar het Spaanse Real Madrid gaan ontzenuwd. Van der Kuylen was de laatste speler, waar mee PSV nog niet rond was. (Van onze sportredactie) NIJMEGEN In gedachten gaat Wiel Coerver nog even terug naar de onvergetelijke zondagavond op het bordes van het Rotterdamse stadhuis. „Zeventigduizend mensen stonden daar beneden ons. Toen ik die mensenmassa zag kreeg ik plotseling begrip voor de persoon Brox". dat er botsingen kwamen. En ik kan me ook voorstellen dat Brox toen verontrust werd. Daar stond ik dan. Ik kreeg te maken met blessures, met bal- lorigheid. Er moest een nieu we achterhoede worden inge past. Later, toen de vedetten weer terugkwamen, kón ik de jongens die mij in moeilijke dagen de last hadden helper dragen niet laten valllen. Dal was de tweestrijd". „In de nacht van zondag of maandag hebben mijn vrouv en ik in Rotterdam feestge vierd. Wel duizend supporter: vielen om mijn hals. Maar ik weet dat als wij het komenc' seizoen drie wedstrijden ach ter elkaar verliezen dezelfde supporters mij afvallen. Daar om was ik maandagochtend vroeg al weer in het bos. Hardlopen, veerkracht opdoen. Ik moet bekennen dat me toen dat hele jaar Feyenoord door het hoofd ging. Maar ik heb lekker een aantal kilometers Feyenoord-rnanager Guus Brox was in dit seizoen soms de opponent van Wiel Coerver. Brox was vóór terugkeer van de vedetten in de ploeg, Coer ver hield het op de vroegere reserves die hij in het elftal had ingepast. Coerver over Brox: „Drie jaar lang heeft het legioen presta ties geëist die met geleverd werden. En Brox, die dag en nacht van Feyenoord bezig is, kreeg al de kritiek te slikken. (Brox kreeg o.a. oioset-papier mét inhoud aan huis gestuurd, Red.) Geen wonder dat hij sikkeneurig werd". .,Aan de andere kant: voor mij bestaan er geen superelftallen met louter vedetten meer", zegt vedetten meer", zegt Coerver, „bij mij moesten de vedetten die onder Happel één keer per dag trainden, twee keer opdraven. Bij mij liepen ze met die rare sliding- broeken aan en moesten ze keihard werken. Geen wonder gepakt en ik kwam moe, maar voldaan thuis". „Ik zorg ervoor dat ik steeds tegen moeilijkheden bestand ben. Ik train in het bos, leg een aantal kilometers op mijn racefiets af, en denk ook in deze dagen aan Knobel, aan Hollink en aan Vink. Zij heb ben geen geluk gehad. Maar juist nu 'moeten zij veerkracht hebben. Op het moment dat Hennie Hollink ontslagen werd heb ik hem gezegd: knip onmiddellijk de kabel van de telefoon door, trek je trainings- oak aan en ga in de Bruns- oummerheide lopen. Je moet /eerkracht hebben, je moet mentaal bestand zijn tegen al- 'e problemen. Want als het er op aan komt sta je alleen. Gebleken is dat voetballers al leen aan zichzelf denken. Dat heb je met Knobel gezien. Wij trainers zijn van mening dat er in ons vak geen menselij ker trainer bestaat dan Kno bel. Die jongens bij Ajax had den. toen het bestuur Knobel ontsloeg, op tafel moeten springen en hem moeten ver dedigen. Dit is niet gebeurd. Ik heb ook nog nooit in een interview gelezen dat een voetballer zegt dat hij zelf schu'ld draagt aan mindere re sultaten". Voor de zoveelste keer die avond gaat de telefoon. Een omroep vraagt Coerver om een televisieportret. Coerver wei gert beleefd, maar beslist. Zijn vrouw zegt: „Mijn moeder hield ons altijd voor: als je Over de mensen niets goeds weet te vertellen moet je je mond houden". Tegenwoordig ziijn er weer an dere problemen. De maat schappij is zo slap. Er is veel afwisseling, er zijn veel moge lijkheden tot ontspanning. Men leeft gemakkelijk en top sport bedrijven vraagt juist het tegenovergestelde. Daarom wordt het steeds moeilijker goede voetballers te vinden. Daaronder versta ik: jongens met karakter, met een goede mentaliteit. Als je nu tot ar beid oproept, tot werken aan zet, roept dat weerstanden op. In en om de voetbalwereld lopen zoveel slapzakken rond. dat ik altijd een boter ham zal verdienen. Voor het behalen van successen is soms zelfs keihard werken niet vol doende Dat alles-bepalende klimaat waarin je werkt, moet gunstig zijn. Ik zal nooit be weren dat ik een goede trai ner ben- want je bent vaak afhankelijk van dat klimaat". 0 Joop Zoetemelk: grote klasse. (Van onze speciale verslaggever) GERMIGNY L'EVEQUE Joop Zoetemelk is verbaasd over zichzelf. De Nederlands kampioen startte dit seizoen tot n>u toe in drie etappe wedstrijden (Parijs-Nice, Ca talaanse Week en Ronde van Romandië) en won ze alle drie, terwijl hij in vier eer dere seizoenen bij de profs alleen tot vele ereplaatsen was gekomen. Zoetemelk maakt grote in druk als etappe-renner. Vooral door de manier waar op hij zijn overwinningen bevecht. Joop boekt de eer lijkste zege, hij demarreert in de bergen, rijdt de gehele concurrentie uit het wiel en arriveert alleen aan de fi nish. De stempels „meerijder" en „wieltjesplakker" is hij reeds lang kwijt. Zoetemelk: „Als ik me goed voel en ik denk een kans te hebben om te winnen, dan demarreer ik in het terrein dat me het beste ligt: de bergen. Het gekke is dat mij daar zowel in Parijs-Nice als de Cata laanse Week en de Ronde van Romandië niemand kon volgen. Als ik na een demar rage omkijk ben lk steeds alleen. Dat verbaast me erg. Neem Romandië. Daarin startten toch cracks als Bat- taglin en Panizza. Deze ren ners werden toch tweede en vijfde in de laatste Ronde van Italië. De Giro start over een paar dagen en dan mag je toch aannemen dat zij in hun beste vorm verkeren". Panizza, die toch vanaf de eerste dag geleid had, en Battaglin waren echter „ner gens" toen Zoetemelk op de laatste dag toen drie zware cols beklommen moesten worden, in een alles-of-niets. poging een greep naar de overwinning deed. Zoetemelk: „Die drie cols lagen vlak achter elkaar in de laatste veertig kilometer. Aan de voet van de eerste berg stuurde ik Gerrie Kne- temann vooruit. Hij demar reerde en even later ben ik er zelf achteraan gegaan. Het ging zeer gemakkelijk, Kne temann en een paar andere renners voor me reed ik ach ter elkaar voorbij en toen ik voor de top achterom keek zag ik niemand meer in mijn spoor. De laatste 38 km naar het einde heb ik alleen gere den. Mijn voorsprong werd desondanks steeds groter". Zoetemelk kijkt door deze nieuwe topprestatie met nog meer spanning uit naar de Tour de France, waarin hij meer en meer als een van de grote favorieten van start zal gaan. Al is de vraag gewettigd of hij in het voorseizoen niet te grote krachtsinspanningen leverde. „Waarom zou ik in de Tour minder sterk zijn?", vraagt hij zich af. Ik leef gezond, zorg goed voor me zelf en neem op tijd rust. Na de Amstel Goldrace heb ik twee rustige weken gehad. Ik reed alleen wat criteri ams, maar In de eerste drie dagen van de Ronde van Ro- mancië bleek dat ik door die rust competitie te kort kwam. Nee, ik ben echt niet bang dat ik in de Tour niet dezelfde vorm heb. Trou wens, als ik de Tour niet zou winnen, heb ik toch een fan- tas'isch seizoen. Dat was de laatste jaren anders. Toen stemde ik het hele seizoen op de Tour af en mislukte het toch. Ik verwacht overi gens een interessante Tour nu Merekx niet meer de Merckx van vroeger is. De Tour is dit jaar ook niet zo zwaar. Er is een lange aan loopperiode naar de bergen toe en daarin kunnen gekke dingen gebeuren. Misschien slaagt er wel iemand in door een lange ontsnapping een grote voorsprong te verove ren. Het is toch al een merk waardig wielereizoen. Wie rekende bijvoorbeeld op Bal, Hoban en Knetemann als overwinnaars in de klassie kers?" NEW YORK (AP) We- reldkampioeoi George Foreman en uitdager Mohammed AU zullen op 24 september tegen elkaar uitkomen in Kinsjasa, Zaïre in een gevecht om de wereldtitel. Bijzonderheden over dit gevecht, waarvoor elk van beide boksers een record bedrag zal ontvangen van 5 miljoen dollar, werden woens dag bekend gemaakt door de organisators en vertegen woordigers van dit Afrikaanse la cl. Het zal de eerste maal zijn dat om de wereldtitel in het zwaargewicht wordt gestreden in dit werelddeel. De organi satoren verwachten een bruto opbrengst van 39 miljoen dol lar, die voornamelijk bijeenge bracht zal worden door geslo ten circuit televisieuitzendin- gen over de gehele wereld. Het gevecht vindt plaats in het voetbalstadion van Kinsja sa om drie uur 's ochtends, zodat men in het oosten van de Verenigde Staten het ge vecht om 20.00 uur kan zien. (ADVERTENTIE) ('s avonds na 7 uurde heer Van der Ent, 01858-3013) van der Giessen-de Noord nv Krimpen aan den IJssel - Alblasserdam scheepsbouw en -reparatie

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 17