lagdeburg klopt erkrampt Milan erste cup [OOR OOST- m I I 20L I ERPLETTERT iCHOTTEN: 6-0 /EDAH forceert doorbraak naar ibsolute minimum prijzen! rijsvertagfngen 1 I Den Hertog op dreef in Romandië BULGARIJE OP SCHOT Kaiserslautern wil Hellström A J (\an onze «jieciale verslaggever) folop keus. Kenia verbreekt sportbanden met Britten VUELTA DUINKERKEN PUGL1A VREDESKOERS I ROTTERDAM Een M nur voor tijd beeldde Ijanni Rivera op onvrij- Tillige wijze AC Milan uit Lds gisteravond ope- jerde. Rivera struikelde Ij een attaque over zijn ben henen en op lian- jen en voeten kruipend fobeerde de vedette zich jereind te houden. Dit sport I Melk/bazel- ïoot crème, morrsoep ïtitFour Stuks -infill amesverband lirnosept \1 23 ef ook be9t8zijnUM JdernVvö"'1"! .9«SijSeCOnStrUCllav? *d»l«iprlj,w typeerde AC Milan, krampachtig, onzeker en geenszins de topploeg die het ooit is geweest. Ket was derhalve niet onver diend dat het frisse, on stuimige FC Magdeburg via een verrassende 20 zege voor de eerste keer in de geschiedenis van 't Oostduitse voetbal een Europacup naar dat land haalde. FC Magdeburg was ook geen groots spelende ploeg, evenals het totale gebeuren m Rotter dam als kijkspel (voor slechts 5000 kleumende toeschouwers) een dikke onvoldoende oplever de. Maar de jeugdige Oostduit sers hadden duidelijk meer recht op de zege dan de uitge bluste Italiaanse ploeg, met verbleekte sterren als Schnel- linger en Kivera. De eerste helft kende wei nig spectaculaire momenten. De technisch iets beter onder legde Italianen waren meer in de aanval en voerden deze ook met meer overleg uit dan de Oostdiuitsers, die zich voorna melijk beperkten tot het han teren van een consequente mandekking. Een vreemde taktiek voor een Oostduitse ploeg, want het voetbal van dat land is per traditie geënt op conditionele en atletische kwaliteiten. Maar de krampachtige ma nier waarop de anders zo on stuimige Magdeburgers in die aanvangsfase opereerden, maakte ook duidelijk dat de overdreven angst voor de ver bleekte faam van AC Milan voor de verrassende cup-fina list meespeelde. Want dit FC Magdeburg, het valt niet te ontkennen, heeft een enorme dosis geluk nodig gehad om de Europaoup-finale te halen. Maar meer dan een fraaie solo van Rivera en een gevaarlijk schot van Tresoldi, dat door Sohulze werd weggewerkt, le verde het Italiaanse overwient niet op. Intussen bleken ook de spaarzame op snelheid uitge voerde Oostduitse aanvallen, 16'il Hockeyteam pen. dankbaarste hg op een pak doordeel lonstanfe Tien. Weekin lot 360 gram loente of kippe zakje s—S de afdeling gebak Jföjv 20 stuks r (Van onze speciale verslaggever) ADRID NederlandSpanje en West-DuitslandEngeland zijn de halve finales jan het toernooi 0111 de Europese hockey-beker. Zowel de bekerhouders (West-Duits- land) als de wereldkampioenen (Nederland) plaatsten zich zonder moeite bij de laat- te vier door ruime overwinningen op respectievelijk Polen (5-1) en Schotland (6-0). ngeland had er een verlenging voor nodig tegen Wales en met dezelfde score zette panje het zonder enige illusie in het veld gekomen Frankrijk aan de kant. 1 daarmee is volkomen be- harhe.d geworden wat bij iet begin op papier eigenlijk leeds uitgestippeld kon wor- k Verrassingen zijn tot nu uitgebleven, ook van de leien en Schotten, die in geen Jkel opzicht opgewassen ble ten tegen de Europese top. De kien, die Nederland goed te- tis'.and hadden geboden, ook )gen Ierland tot een alleszins jovaardbare presentatie kwa- en in Otulakowski over |en .evaariijke schutter be ten, mochten nog van ge- spreken, dat de nederlaag it groter werd. De Schotten, (drie van hun sterkste spe- I voor de laatste poulewed- Kd tegen Duitsland vrijaf Bden gegeven, waren ook op |lle sterkte geen partij voor Be landgenoten, die bij de 1st al met 40 leidden en Bis met vervangers voor fanenberg en Leefers (Hans tuize en doelman Derk Doy- als linksbuiten) nadien ouwelijks in gevaar kwamen, pee doelpunten voegden zij Ills nog aan hun totaal toe. Het drie doelpunten in deze istrijd voor dc kwartfina les bracht Ties Kruize zijn *aa'. in dit toernooi op palf, waarmee hij op de sco- lijst op eenzame hoogte last Jischoon Schotland in zijn •orlaatste wedstrijd tegen teiitsland geenszins de indruk pd gewekt een dreiging voor Nederland te kunnen vormen, was coach Cees Tania toch niet zo zeker van de goede afloop geweest en had daarom voor de sterkste opstelling ge kozen met bovendien op de reservebank voor 't eerst een reservedoelman, alsmede Hans Kruize. Tania kon niet bevroed hebben, dat hij in dc rust op beiden een beroep zou moeten doen. Zowel Kranen- berg (dijbeen) als Leefers (lies), welke laatste zich in de eerste helft onderscheidde met twee doelpunten, kregen last van een oude blessure en mede om alle risico voor de nog resterende wedstrijden vrijdag de halve finales en zaterdag de wedstrijden om de eerste tot en met de vierde plaats te vermijden, zette hij de twee reserves in. Doel man Doyer „promoveerde" tot linksbuiten, Pierik nam de plaats van Kranenberg in en Hans Kruize opereerde op het middenveld. „Het was een noodgreep, maar ik kon niet anders. Je mag nu eenmaal volgens de reglementen niet meer dan twee reserves heb ben. En och, we stonden toen al met 4—0 voor..." aldus Ta nia, die zijn elftal in de eerste 35 minuten echter slechts bij vlagen tot werkelijk kwali- teitshockey had zien komen. De Schotten trachtten door een grote inzet hun tekort aan technische kwaliteiten te com penseren, maar hun tactisch concept was te simpel om de Nederlandse verdediging, waarin Bart Taminiau als cen trale figuur een gave en zeer vertrouwenwekkende partij speelde, te kunnen verontrus ten. ËËB Igndaagis uw leven goedkoper als u klant wordt bij: sport In 't kort HANDBAL George van Noesel, trainer van ESCA en oud-doelman van het nationale handbalteam, zal binnenkort worden benoemd tot assistent van bondsoefenmeester Heinz Henneberg. Van Noesel blijft daarnaast ESCA trainen. Hij zal de damesselectie van het NHV onder zijn hoede krij gen. PAARDESPORT "~Jan Maathuis en Johan Heins zul len vrijdag tot en met zondag deelnemen aan'een internatio naal concours-hippique in Windsor. SCHAKEN De tiende partij in de tweekamp voor de halve finales van het kandida- tenschaaktoernooi tussen de Russen Boris Spasski en Ana toli Karpov is woensdag in Leningrad afgebroken. BOKSEN De Noor Erik Paulsen is in Oslo Europees kampioen in de super-vederge- wichtklasse geworden. Hij ver sloeg de Westduitse titelhouder Lothar Abbend door k.o. in de derde remde. VOETBAL Tijdens een bui tengewone algemene ledenver gadering is in Dordrecht una niem besloten, dart DFC en FC Dordrecht scheiden. DFC zal het volgende seizoen uitkomen in de vierde klasse vam de ama teurs. HOCKEY Het tweede (officiële) toernooi om de we reldbeker hockey voor dame» zal in 1976 worden gehouden in West-Berlün. 0 Het eerste Oostduitse doelpunt van de voet van Milanverdediger Lanzi. Doelman Pizzaballa is een geslagen man. vooral de steeds diepgaande Sparwasser en de technisch bekwame Martin Hoffmann onderscheidden zich hierbij, niet zonder gevaar voor de weinig beweeglijke Italiaanse verdediging. Eén zo'n supersnelle counter van FC Magdeburg leverde een treffer voor de Oostduit- sers op. Raugust ving een door vrije verdediger Manfred Zapf uitverdedigde bal op. De Mag- deburger snelde ermee langs de lijn en vóór Schnellinger kon ingrijpen, kwam zijn voorzet die door de vallende Lanzi voorbij de verraste doelman Pizzaballa werd ge schoten. FC Magdeburg pepte zich via deze treffer enorm op. Het zelf vertrouwen van de Oostduit sers steeg zienderogen en zij de monstreerden dit door brutaal weg in de aanval te gaan. De Italianen hadden alle geluk van de wereld nodig om te voorko men dat Hoffman uit een scrimmage voor het doel van Pizzaballa niet scoorde. Even later liet Seguin een goede kans liggen. Aan de andere kant hadden de Italianen bepaald pech dat een kopbal van Rivera door Abraham nog net naast kon worden gekopt. Erg overtuigend waren de pogingen van de Ita lianen echter niet. Het toch al weinig spectacu laire duel ging in de slotfase compleet ten onder. Voor het enige opmerkelijke feit zorgden een aantal bierflessen gooiende Italianen, hetgeen de autoritair leidende Van Gemert, in tegen stelling tot zijn collega Van der Kroft bij NAC - PSV, beslist niet tolereerde. Het was bijna deerniswek kend om aan te zien hoe de vroegere zo superieur voetbal lende Italiaanse ploeg poogde zijn waarlijk niet grootse tegen stander te overrompelen. AC Milan miste eenvoudig de con ditie en de intelligentie om de op kracht spelende Oostduitsers af te troeven. Pommerenke, hij ontving de bal uit een pass van Axel Töll, ontnam AC Milan de laatste il lusies door een kwartier voor tijd de bal met een fraai schot langs Pizzaballa te werken. Het resterende kwartier was een formaliteit. Op balbezit spelend bereikten de Oostduitsers rus tig het einde. HARRY VERMEULEN NAIROBI (RTR) Kenia heeft gisteren alle sportbe- trekkingen met Groot-Brittan- nië verbroken naar aanleiding van de tournee van het Britse rugbyteam de Lions door Zuid-Af ri ka. Isaac Lugonzo, voorzitter "an de Keniaanse nationale sportraad, verklaarde dat deze stap was genomen omdat de Lions de beslissing van de op perste sportraad van Afrika en het advies van de Engelse re gering om de tournee af te zeggen hadden genegeerd. De opperste sportraad riep tijdens een vergadering van vorige maand in Tunis alle Afrikaan se landen op tot een sportboy- oot van Groot-Brittannië a:s de rugbytournee door Zuid-Af- rika zou plaatsvinden. De Li- ons kwamen dinsdag in de re publiek aan. De onthouding zou net zo lang duren tot de verantwoordelijke Britse sport organisaties de verzekering konden geven dat hun sport beoefenaars niet zouden mee doen aan evenementen die worden georganiseerd door Zuid-Afrika of andere racisti sche regimes. Keniaanse spor ters die in het buitenland ver toeven, zijn volgens Isaac Lu gonzo geïnstrueerd niet deel te nemen aan wedstrijden, in of buiten Groot-Brittannië, waar Britse sportmensen aan zouden meedoen. EVOLENE (IP A De Italiaan Wladimito Panizza heeft gisteren de eerste etappe van de wielerronde van Romandië gewonnen. Hij legde de 177 kilometer van Genève naar Evolene af in 4 uur 34 minuten en 30 se conden. Tweede werd zijn landgenoot Giovanni Battaglin en derde Fedor den Hernig, Joop Zoe temelk finishte als zesde. Hij had een achterstand van 1 naar Laredo gewonnen. Hij maakte een tijd van 6 uur, 20 minuten en 30 seconden. De Portugees Fernandes werd tweede op 5 minuten en 33 seconden. De Spanjaard José Manuel Fuente be hield de leiding in het alge meen klassement. Uitslag van de vijftiende etappe: 1 Santisteban (Sp.) de 210 km. in 6.20.30 (met tijd vergoeding 6.20,10); 2 Fernandes (Port.) 6.26,03 minuut en 12 sponden op (met tijdvergoeding 6.25,33- een kopgroep van vier ren ners. De uitslag eerste rit: 1 Pa nizza (It.) de 177 km in 4.31.30 (met tijdvergoeding 4.31,00; 2 Battaglin (It.) z.t. (met tijdvergoeding 4,31, 10); 3 Fedor den Hertog (Ned.) z.t.; 4 David (Belg.) z.t.; 5 Van Roosbroeck (Belg.) 4.32.42; 6 Zoetemelk (Ned.) z.t.; 7 Zweifel (Zwits.) z.t.; 8 Knudsen (Nw.) z.t; 9 Louis Pfenninger (Zwits.) z.t.; 10 Van Impe (Belg.) z.t.; 11 Kuiper Ned. z.t.; 12 Martos (Sp.) z.t.; 13 Poulidor (Fr.) z.t.; 14 Bertoglio (It.) 4.34,20; 15 Zubero (Sp.) z.t.; 18 Wim Prinsen (Ned.) 4.35,40; 29 Knetemann (Ned.) 4.37,11; 30 Henk Prinsen (Ned.) z.t.; 31 Nidi den Hertog (Ned.- z.t.47 Priem (Ned.) 4.42,58 56 Piet van Katwijk (Ned.) 4.48.16. Het algemeen klassement na de proloog en de eerste etappe; 1 Panizza (Ita) 4 uur 38 minuten 16 seconden; op 0.03 2 Battaglin (It.); op 0.35: 3 David (Belg.); op 0.38: 4 Fedor den Hertog (Ned.); op 1.28: 5 Zoetemelk (Ned.), 6 Poulidor (Fra.); op 1.32: 7 Van Roosbroeck (Bel.); op 1.35: 8 Knudsen (Noo), 9 Martos (Spa.); op 1.36:: 10 Van Impe (Bel.); op 1.37: 11 Zweifel (Zwi.), 12 Pfenninger (Zwi.) op 1.39: 13 Kuiper (Ned. op 3.17; 14 Bertoglio (It.), op 3.30: 15 Zubero (Spa.), op 4.53: Wim Prinsen (Ned.); op 5.57: 29 Knetemann (Ned.); op 6.24: 30 Henk Prinsen (Ned.); op 6.49: 33 Nidi den Hertog; op 12.09: 47 Priem (Ned); op 17.26; 56 Piet van Katwijk. 3 Alcon (Sp.- 6.31.37 (met tijdverogeding 6.31.33); 4 Le- man (Belg.) 6.32,08; 5 Sibille (Fr.) z.t. 6 Elorriaga (Sp.) z.t.; 7 Libouton (Belg.) z.t.; 8 Karstens (Ned.) z.t. 9 Van Clooster (Belg.) z.t.; 10 Pe- rurena (Sp.) z.t.; 47 Ocana (Sp.) z.t.; 55 Fuente (Sd.) z.t. Algemeen klassement: 1 Fuente (Sp.) 71.49,50; 2 Lasa (Sp.) op 2,08; Agostinho (Port.) op 2,41; 4 Perurena (Sp.) op 2,52; 5 Ocana (Sp.) op 3,26; 6 Uribezubia (Sp.) op 5,15; 7 Gonzalez-Linares (Sp.) op 5,18; 6 Abilleira (Sp.) op 6,34; 9 Danguillau- me (Fr.) op 6,59; 10 Vallori (Sp.) op 7,00; 52 Karstens (Ned.) od 50.04 De Spanjaard Santisteban heeft gisteren de vijftiende etappe van de Ronde van Spanje, een rit over 210 kilo meter van Cangas de Onis Jean Claude Fussien heeft gisteren de eerste etappe van de Vierdaagse van Duinker ken gewonnen. De Fransman versloeg in de eindsprint van de groep gereputeerde fini shers als Maertens, Merckx, Planckaert, Godefroot en Wright. De uitslag van de eerste rit: 1 Pussien (Fra.) 194 ki lometer van Duinkerken naar Rijssel in 4 uur, 50 minuten en 9 seconden, met tijdsver- goeding 4.49.59; 2 Maertens (Bel.) 4.50,09 met tijdsver- goeding 4.50,04; 3 Merckx (Bel.) 4.50,09 met tijdsver- goeding 4.50,07; 4 Planckaert 4.50,09 5 Godefroot (Bel.) 6 Wright (G.-Br.); 7 Teirlinck (Bel.), 8 Van Lancker (Fra.), 9 D 'Hondt (Bel.); 10 Verschaeve (Bel.) allen de zelfde tijd als Planckaert. De volgorde in hert alge meen klassement is hetzelf de, maar Maertens (drie se conden) en Merckx (vier se conden) veroverden bonifica ties tijdens de rit, waardoor hun tijd in het algemeen klassement staat op respec tievelijk 4.50.01 en 4.50.03. 0 Den Hertog: in kopgroep van vier man. Roger de Vlaeminck heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Puglia gewonnen. Hij legde de 193 km. van de tweede etappe af in een tijd van vier uur, 12 minuten en 22 seconden. Patrick Ser- cu werd vijfde. De Vlaeminck heeft de lei ding in het algemeen klasse ment overgenomen van de Italiaan Marcello Bergamo, die de eerste rit won. De stand in het algemeen klassement is: 1 De Vlae minck 9.27,44; 2 Bergamo op 3 seconden: 7 Sercu op 8 seconden. Tadeusz Mytnik heeft gis teren de eerste etappe van Warschau - Berlijn - Praag gewonnen. De Poolse renner legde de twintig kilometer van de openingstijdrit van Jablonna naar Nowy Dwor af in 29 minuten en 38 secon den. Geen van de Nederland se deelnemers slaagde erin zich bij de eerste tien te klasseren. Uitslag van de eerste etap pe is: 1 Mytnik (Pol.), 20 kilometer van Jablonna naar Nowy Dwor in 29 minuten en 38 seconden, met tijdsver- goeding 29.08; 2 Pikkoes (Rus.) 29 46. met tijdsver- goeding 29.26; 3 Diers (O.- Dld.) 29.46, met tijdsvergoe- ding 29.36; 4 Gorelov (Rus.) 30.06; 5 Bartonicek (Tsj.) 30.13; 6 Matoesek (Tsj.) 30.18 7 Kaczmarek (Pol.) 30.21; 8 Skosirev (Rus.) Schiffner (O. Dl.) 10 Henke (Tsj.) 30.37 30.37; 30.39. Het Bulgaarse elftal heeft woensdag in Sofia een wed strijd voor het toernooi om het voetbalkampioenschap van de Balkan tegen Turkije met 51 gewonnen. De ruststand was 10 in het voordeel van de Bulgaren door een treffer van Bonev in de 12e minuut Drie minuten na de rust kwam Turkije op gelijke hoogte. Halverwege de tweede helft raakte Bulgarije, dat in de eindronde voor het wereld kampioenschap in de groep van Nederland is ingedeeld, pas goed op dreef. Het gevolg was doelpunten van Ziechev (68e minuut), Djemil (69e) Panov (76e) en Grigorov (79e) 6 FC Twente heeft woensdag in Plock een vriendschappelij ke wedstrijd tegen het Poolse nationale elftal met 02 ver loren. De doelpunten kwamen op naam van Jakobczak en Lato. Het merendeel van de con tractspelers bij FC Groningen is ontstemd over de nieuwe financiële voorstellen die het bestuur van deze eredivisie club hen heeft voorgelegd. Voor de meeste spelers loopt het contract met de in finan ciële nood verkerende semi- profclub aan het einde van dit seizoen af. Het bestuur van FC Groningen heeft noodge dwongen de contracten moeten herwaarderen. Voor sommige spelers betekende dit een ach teruitgang in salaris van onge veer veertig procent. Boven dien werden de premies van de A-selectiegroep gekoppeld aan de bruto-inkomsten van de thuiswedstrijden, bij winst 14 procent, bij een gelijkspel 7 procent en bij een nederlaag niets. Deze premies zijn daar op ook van toepassing op de eerstvolgende uitwedstrijd. De meeste spelers vinden deze nieuwe ingreep onaanvaard baar. Zij zullen dan ook fel tegen deze financiële voorstel len ageren. Volgende week zullen zij zich er nader over beraden. STOCKHOLM (Reuter) Ronnie Hellström, doelman van het nationale Zweedse voetbalteam en eerste divisie- Club Hammarby, Ml 'volgens het Zweedse dagblad Dagem> Nvheter) waarschijnlijk ®en 'contract tekenen bij de Dulfcje Bundesligaverenlglng Kaisers lautern. Willv Muller, voorzitter van Kaiserslautern is gisteren naar Stockholm gereisd om over een transfer van de 25-]an«e doelman te praten. Mocht de overeenkomst tot stand ko men dan zal Hellström. zich voegen bij twee andere inter nationals die al voor de West duitse club uitkomen Roland Sandberg en Benno Magnus- sen. De eerste wedstrijd voor de finale van het toernooi om de UEF A-cup tussen Feye noord en Tottenham Hotspur is gisteren door de UEDA ae finitief een dag vervroegd. Aanvankelijk gouden beide teams elkaar op woensdag 3Z mei in Londen ontmoeten, maar omdat het Engelse natio nale team diezelfde dag een interlandwedstrijd speelt te gen Argentinië, werd net voorstel gedaan da ontmoeting te verplaatsen naar dinsdag 21 mek Die datum is nu off.cieel. Dc datum van de wedstrijd in Rotterdam is ongewijzigd. 29 Het nationale voetbalelftal van Zaïre, dat momenteel m Zwitserland in een trainings kamp verblijft heeft oe fenwedstrijd tegen de Zwit ser3e tweede divisieclub FC Lusem verloren met 1—4. Lu zern beheerste vrijwel de ge hele wedstrijd en scoorde d keer door Wildhaber (44e, 81e en 89e minuut) en een maal v"a Josef Kütel («He enige doelpunt van de Afri kaanse vertegenwoordiger tij dens de eindronden van het wereldkampioenschap Kwam in de 64e minuut door Kembo Uba Kembo. Maku Mayanga missie een strafschop voor Zaïre. m Piazza, Rivelino, Clodoaldo Jairzinho zijn de enige Brazilianen van de veertig aan de FIFA opgegeven geselec teerden die het toernooi om de wereldbeker van 1970 Mexico hebben meegemaakt. De overige spelers, zoals Pele (die zelf niet meer wil) en Tostao (ernstige oogblessure) van het team dat destijds de Jules Rimet-beker voor de derde keer veroverde zullen er in West-Duitsland niet bij zijn om de titel te verdedigen. Dc veertig spelers waaruit de uiteindelijke selectie van 22 zal moeten overblijven, zijn. Doel: Leao, Wendell, Renato, Valdir Peres en Zecaa Verdedigers: Ze Maria, Ne- linho, Luis Pereira Marmho II Piazza, Alfredo, Marmho I, Marco Antonio, Ennca Tonin- ho Moyses, Miguel enGilberto. Middenvelders: Clodoaldo, Carbone. Ademir da Gum, Paulo Cesar I, Rivelino Paulo Cesar II, Ze Carlos en Chicao. Aanvallers: Jairzinho, Eneas. Mirandinha, Cesar, Leivinha, Dirceu, Edu. Zequinha. Ro meu Valdomiro, Pahnha Dir ceu, Lopez, Ramon en Manfri- ni. Nadat bij het huis van een sportjournalist in Tel Aviv, die naar aanleiding van een plaatselijke ontmoeting bad geschreven dat de wedstriid verkocht was, een bom was ontploft, zijn de managers v„n de betrokken clubs door de politie aangehouden. De Prurn- tieve bom bevatte minder dan een ons explosie ven en ver oorzaakte schade aan de voor deur en enige gebroken «"ten, maar geen persoonlijke onge lukken. Het elftal van Jong Hon garije, dat Nederland uitscha kelde heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi om het Europees kampioen schap. Hongarije versloeg m de halve finales Rusland in de tweede wedstrijd met z—u (00), nadat het de ee.ste ontmoeting met dezelfde cij fers had verloren. Hongarije kwalificeerde zich echter via strafschoppen. In de "nale komt de ploeg mt tegen de winnaar van Polen - Oost- Duitsland. Atletico de Madrid, dal aan staande woensdag in Brussel te gen Bayern Munchen dc strijd zal moeten aanbinden om het bezit van de zo begeerde f;ur°" pacup, heeft opnieuw bij de UEFA geprotesteerd tegen de opgelegde zware straffen. De schorsing van drie spelers en 1de geldboete van ongeveer 9» 0Wi gulden vindt men in Spanje veel te zwaar. In Madrid heeft men toch nog een kleine hoop dat de ge- schorste Ayala, een van de sterspelers van het elftal Brussel zal mogen meedoen. Op aanraden van de Belgische advocaat Jean Goris, die een specialist is in Internationa e sportstrafzaken, zou Ayala woensdag naar Zurich zim vertrokken om persoonlijk zijn zaak bij de UEFA te ver dedigen. Goris heeft ook het beroep van Atletico bij de Ub FA ingediend en zal Ayala in Zurich bijstaan. Ayala is verder vergezeld van de vice-president van Atletico, Santos. Ook de vorige Spaanse afgevaardigde bij de LEI', bevindt zich reeds m Zurich. De Atletico de Madrid-voorzit- ter. Vicente Calderon, is vol optimisme en hoopt dat ae UEFA zich voor Ayala gena dig zal tonen en dat de onmis bare speler aanstaande woens dag toch in Brussel mag mee- doen. BARCELONA De voetbal- handel is in Spanje al druk aan de gang nu de competitie is afgelopen. Meerdere clubs hebben met het oog op de komende nationale bekercom- petitie, waarin buitenlandse spelers niet mogen meedoen, versterkingen gekocht op de binnenlandse markt. Er vinden daarbij rare manipulaties plaats. Zo heeft Barcelona verleden week Clares van Castellon ge kocht en heeft deze speler gis teren weer overgedaan aan Valencia, in ruil voor de inter- nationale buitenspeler Valdez. Behalve Clares moet Barcelo na aan Valencia ook nog plus minus 550.000 gulden betalen. Alleen over dit laatste bedrag wordt nog onderhandeld. Sochaux, St.-Etienne, Reims en AC Monaco hebben zich geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Franse beker Sochaux had het verreweg het moeilijkst van de vier. het kon zich slechts door het beter benutten van strafschoppen kwalificeren ten koste van Lyon. De uitslagen van de returns voor de kwartfinales zijn; So chaux - Lyon 2—2, na verlen ging (eerste wedstrijd 22, Sochaux plaatst zich na straf schoppen). Nantes - St.-Etien- ne 1—1 (eerst* wedstrijd 1—2, St.-Etienne plaatst zich). Reims - Paris St.-Germain 2— 2 (eerste wedstrijd 50. Reims plaatst xich). Bastia - Ar 1" ineco 1 1 fPPrste wed- strijd 02. Monaco plaatst zich). nge aanbiedingen t/m woens^fl u-**

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 17