aderhandelingen verkoopsprijs in impasse .Parochiehuis Sint Jansteen an ook nu zichzelf bedruipen,, „er is niet het minste overleg HANSWÉERTS BIBLIOTHEEKBESTUUR IS BOOS OVER KOMST VAN DE BIBLIOBUS Overdracht brand weerauto's in Goesc politiemannen winnen stad streek ïwee dagen leest in Ihool Kwadendamme Ovezande 's-Gravenpolder Westdorpe Philippine Sas van Gent Kattendijke Hulst Goes VARA zendt accordeonconcouis IJzendijke uit Bresken;» Aardenburg Oostburg Sluis Sluiskil IJzendijke Hulst Axel Kloosterzande St. Jansteen Hansweert l*I-i£*ermeulen, 6. C. terdag 4 mei 1974 9 (Van een onzer verslaggevers) •T JANSTEEN „De gemeente Hulst heeft de deur dicht en De onderhandelingen over de verkoop van het parochie- sint Jansteen zijn inderdaad in een impasse geraakt", zo het kerkbestuur van Sint-Jansteen. Het kerkbestuur heeft het u destijds (drie laar geleden) laten taxeren. Inclusief de -taris can het Sehouw kwaln er «en bedrag van honderd- duueod gulden uit. houden aan een vraagprijs, die men zelf in gegeven omstan digheden als redelijk be schouwt. Het secretariaat van het bisdom verklaarde giste ren desgevraagd: „Het kerkbe stuur functioneert autonoom en kan in deze zaak zelf een beslissing nemen. Het ge taxeerde bedrag achten wij echter redelijk, te meer, daar bij de laatste verbouwing enorme investeringen zijn ge daan"- gemeente wil het ge- kopen ten behoeve van [Steense verenigingen voor I taxatieprijs ran^ homlerib duizend gulden, -ieel nog te vormen stich- waarvan het bestuur zal B uit vertegenwoordi- S van vijftien Steense vere- n heeft zowel de ge- -lte Hulst als het kerkbe- r aangeboden in deze -tie te bemiddelen. YVan- |,et gebouw in handen de gemeente komt, biedt i betere perspectieven voor verenigingen, die er ge- van maken, zo wordt in insteen aangenomen. ~et kerkbestuur: „De taxa- i vond drie jaar geleden -ts Intussen zou als gevolg de inflatie eigenlijk een bedrag moeten worden -agd, maar het is belang- dat' de verenigingen in .Jansteen de beschikking en over het gebouw. Het stuur zegt op dit mo- t nog ja tegen de oorspron- te vraagprijs. Als het ge- aan een particuliere in- Lfie zou worden verkocht, het verloren voor de Jiigingen". kerkbestuur acht het -jgde bedrag alleszins re- In 1966 werd het ge- grondig gerestaureerd 'uitgebreid. De kosten van Tbouwing bedroegen toen ërdvijfendertigduizend en. Deze investering in de taxatie in op- 'i van het kerkbestuur akt een grote rol. t bestuur van de stichting Mrding, die na de eventue- verdracht van het gebouw de gemeente de exploita- het beheer op zich wil en, nam tot voor kort aan het kerkbestuur met het in de maag zat. Het estuur verklaart nu ecb- er voor de exploitatie cent bij moet en dat er J een tekort geen sprake is. gebouw kan zichzelf he lpen mede dankzij de jaar- ■e subsidie van de gemeen- aldus het kerkbe- et kerkbestuur heeft van bisdom Breda vorig jaar het advies gehad vast te een onzer verslaggevers) KWADENDAMME Begin fende maand moet er in adendamme feest worden erd. Want dan zijn er een tal feiten aan de orde, die i op de een of andere wijze verband staan met de Jool. Op 6 juni is er aller- de officiële opening en "gening van de Mgr. Heyli- school, de nieuwe r.k. ba- ooi, zal dan echter ook 100 geleden zijn, dat Kwa _amme een lagere school ft en 50 jaar geleden.dat er (kleuterschool werd opge- ,'t. Het feestprogramma op uni begint 's morgens om P uur voor de kinderen in Burcht. Daar is dan een vertoning voor de kinde- 1 van de kleuter- en basis terwijl het oudercomité ït voor een traktatie. Om J00 uur is er vervolgens voor genodigden een bijeen- tn de Burcht. Om 15.30 wordt de nieuwe school aeel gvopend door burge- sster G. H, E. M. van Waes a Borsele. waarna de school mvorden ingezegend door de van Bilzen. Na deze tigheid is er een receptie nieuwe school. Op 7 juni met name voor de leer- en van de lagere school (hieuw feest. Want dan her nat de heer A. A. J. de Boo feit, dat hij 25 jaar als verbonden is aan de ba- i ii no 'e kwadendamme. uur vindt er een ■ttaristieviering plaats in de "rochiekerk. Om 13.30 uur Fe" de kinderen in de trPï. .een programma op, le.dere belangstellende Pfm is. Van 19.30-22.00 s, er, d'e dag een receptie r de heer De Boo. Namens (Van een onzer verslaggevers) KKUININGEN Op maan dag 13 mei zullen twee nieu we brandweerauto's officieel worden overgedragen aan ae gemeente Reimerswaal. F en nieuwe brandwazen w<>idt overgedragen voor net raadhuis te Verseke om 19.30 uur en de tweede nieuwe blus auto wordt officieel overge dragen om 20.30 uur voor net gemeentehuis te Kruiningen. (Van onze oorrespondent)' GOES Het voetbalelftal van de gemeentepolitie Goes heeft deelgenomen aan een voetbaltoernooi dat georgani seerd werd door de gemeente politie van Waalwijk. Aan het toernooi namen acht ploegen deel. De gemeentepolitie in Goes eindigde in hun poule d-oor het nemen van straf schoppen als eerste. In de fi nale kwam men in het veld tegen de gemeentepolitie van Maassluis. De politie functio- natissen uit Goes wonnen met 4—1. parochianen zal hem dan Z cadeau worden aangebo- aterdag 8 en zondag 9 küJI er, Se!esenheid om de terdL^u te Bezichtigen, r n j n d,t vanaf 19 45 - ,A.de eucharistieviering n. is.oq uur in de parochie u'a als thema „de :rk, hooi" zal hebben. Zondags Lr n,euwe Mgr. Hevli- f,?,0.01,,,Bezichtigd worden O 11.45-12.30 uur. Schieting Op koninginne dag gaf de handboogverenigng „Willem-Teil" een schieting op de staande wippen, hieraan werd door 57 schutters van 11 verenigingen deelgenomen- Uitslag van de eerste wip: lste hoofdvogel P. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewouts- dijk; 2e zijvogel J. Doene van Victoria te Kwadendamme, bij loting; 1 ste zijvogel Job Koens van Victoria uit Kwa dendamme; 2e zijvogel F. v. Steenbergen van Willem-Teil uit Ovezande; 3e zijvogel W. de Jonge van AD LM uit Kwa dendamme: 4e zijvogel P. Ste- ketee van Diana uit Yerseke: lste kal P. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovrir-1?: 2e kal: Leo de Jonge van ADLM uit Kwadendamme; 3e kal: H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande: 4e kal Jac. Smalle- gange van Zorgvliet uit Elle- woutsdij-k. Uitslag van de tweede wip: hoofdvogel Jan v.d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heeren- hoek; lste zij vogel H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; 2e zijvogel A. A. Martens van Vios uit 's-Heerenhoek; lste bovenkal J. Doene van Wil lem-Teil uit Ovezande: 2e bo venkal J. Doene voornoemd maar nu bij loting; lste onder- kal W. Boudens van Willem- Teil uit Ovezande; 2e onderkal H. Huige van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, beide laat- sten bij loting; lste klep Jac. Doene van Victoria uit Kwa- dendanme; 2e klep W. de Jonge van ADLM uit Kwaden damme; 3e klep A. A- Geense van Zorgvliet uit Ellewouts- d'ijk; meeste kleine vogels L. de Jonge van Concordia uit Hearenhoek, zeven vogels. Koninginnedag werd in - Gravenpolder door de kinde ren van de Openbare Basis school en de Openbare Kleu terschool gevierd met het doen van spelletjes Om 9 uur werd het startsein gegeven. Vanuit de scholen vertrok men toen naar het sportveld. Daar wer den de hele morgen spelletjes geclaan, als balwerpen, zaklo- pen, bussenwerpen, kussenge vecht, mastklimmen etc. De kinderen werden getracteerd op limonade en een sinaasap pel. 's Avonds was er om half negen een lampionoptocht door het dorp. Het omstreden parochiehuis in Sint-Jansteen. Koningschieting De tradi tionele koningschietinig van de schuttersmaatschappij „St. Se- bastiaan" wordt dit jaar ge houden op maandag 27 mei. De wedstrijd om het koning schap zal worden gespeeld op één wip op het terrein in de Molenstraat te Westdorpe. Zo als gebruikelijk zal de plaatse lijke muziekvereniging „Eikels worden bomen" de nieuwe ko ning een muzikale buide bren gen. Dan volgt nog een feeste lijke rondwandeling, uiteraard met de fanfare door het dorp. 's Avonds wordt een maaltijd aangeboden in Het Oud Raed- huys bij J. van der Goes, waarna de avond wordt beslo ten met een gezellig samenzijn en gezelsschapsspelen. Flamingo's De wekelijkse repetities van het tamboer- en majorettenkorps „De Flamin go's" zullen voortaan worden gehouden op het terrein van de lagere school in de Wil- helminastraat. Om aan hun op treden nog meer aantrekke lijkheid te geven, hebben de zeer actieve leiding de trom men van de leden voorzien van mooie versieringen. De Flamingo's hebben nog enkele uitvoeringen op bun pro gramma staan. Sociaal kultureel werk In een huis-aan-huis circulaire heeft de leiding van het plaat selijk S.K.W. enkele nieuwe programma's bekend gemaakt. De midd-agclubs van zondag en woensdag sluiten op zondag 5 mei met de vertoning van een mooie film. Tevens is op zon dag 12 mei een sluitingsmiddag georganiseerd in Sas van Gent, in samenwerking met alle drie de woonkernen. In „De Rosel-aer" ko-mt de kern Philippine met een eigen show „Get Ready", die al eerder in Westdorpe werd opgevoerd. Koningbolling Tijdens de koningsbolling in Philippine is de titel gewonnen door E. van de Jeugd uit Philippine. Tweede werd R. Warrens (te vens koning te Sas van Gent) en derde H. de Meijer uit Sas van Gent. Bollen De Sasse bolvere- niging „Ons Genoegen" hield een prijsbolling voor haar le den op de bolbaan naast hotel Centraal. De uitslag van deze wedstrijd waarin met ploegen van drie gespeeld werd was: 1. F. Pieters - E. v.d. Jeugd - J. Martens, 2. R. Warrens - A. v.d. Bossche - E. Net, 3. A. Verschelden - H. Haers - P. Baart, 4. Th. de Caluwé - J. v.d. Berghe - W. de Caluwé, 5. P. van Looy - R. Rammeloo - Fr. Greff, 6. E. Lippens - A. van Hurck - K. Tack. Boogschieten De boog schuttersvereniging „de Vlaan deren" uit Sas van Gent orga niseert zondag 5 mei om 9 uur 's morgens een schieting in de Vlaanderenhal te Sas van Gent Prijskaarting Op konin ginnedag konden de Sasse be jaarden deelnemen aan een prijskaarting die speciaal voor hen was georganiseerd. Vijftig kaarters namen aan deze kaar ting deel. De prijzen werden als volgt verdeeld: Bieden: 1. C. Cappendijk, 2. M. Kalfsvel, 3. C. v.d. Bunder, 4. C. de Maayer, 5. E. Vermeulen, 6. mevr. Matheeuws, 7. mevr. Staelens, 8. mevr. van Ael- broek, 9. A. Walkiers, 10. P. de Maesschalk. Jokeren: 1. mevr. Verschraegen, 2. mevr. Dobbelaert, 3. mevr. Broens, 4. mevr. Selis, 5. mevr. Beau- rain, 6. mevr. Hefijzer, 7. mevr, de Greve. Prijskaarting De perso neelsvereniging van de C.S.M. te Sas van Gent hield een prijs kaarting voor haar leden in de bedrijfskantine. De uitslag van deze kaarting waaraan 35 kaarters deelnamen was: 1. R. van Hecke. 2. A. Plasschaert, 3. L. Friesacker. 4. M. de Jon ge, 5. mevr. Van Hiifte. De poedelprijs ging naar F Oude- naerde. THOR-demonstratie De gymnastiekvereniging Thor houdt op zaterdag 4 mei de jaarlijkse demonstratie in de Eurohal te Velzaten. Aanvang 19.00 uur- Ter gelegenheid van het 85-.iari'g bestaan van Thor zal de harmonie De Verenigde Vrienden te Sas van Gent de ze demonstratie muzikaal op luisteren. Alle leden, ruim 400 nemen aan dit evenement deel Evenals vorig jaar wordt er onder de bezoekers een fiets verloot. Tijdens de pauze wordt de gebruikelijke tombo la gehouden, Enquête De voorlopige werkgroep leefbaarheid Kat tertdijke verspreidt vandaag (vrijdag 3 mei) onder de in woners van Kattendijke een enquêteformulier. Door middel van de hierdoor te verzamelen gegevens wil de werkgroep ontdekken welke richting moet worden gegeven aan het overleg met de inwoners van het dorp en het gemeentebe stuur. De werkgroep werd op gericht naar aanleiding van het rapport, dat een tijd gele den werd gemaakt over Kat tendijke in opdracht van het Goese gemeentebestuur. Doel van de werkgroep - is nu de leefbaarheid van Kattendijke te bevorderen. Enkele vragen welke de inwoners worden voorgelegd, zijn: of er wonin gen gebouwd moeten worden ten behoeve van de leefbaar heid, of er in Kattendijke een recreatieve ontwikkeling op gang moet komen, wat men van vakantiewoningen vindt en wat men van de toegangs wegen tot het dorp vindt. Half juni wil de werkgroep van de geïnventariseerde gegevens een tentoonstelling inriohten. HVV '24 Het vierde elftal van de Hulster voetbalvereni ging HVV '24 werd afgelopen zondagmiddag kampioen in de derde klasse B van de afde ling Zeeland, door in Westdor pe een 02 overwinning te behalen op het tweede team van Ria YV. De Hulstenaren waren op het laatst van de competitie in een fel gevecht gewikkeld voor de titel met Koewacht 2. Het vierde team van HVV '24 bestaat hoofdzakelijk uit wat oudere spelers die hun mannetje zoals gebleken is nog best kunnen staan op het voetbalveld. Voetbal De voetbalvere niging Goes speelde donderda gavond de eerste van een aan tal vriendschappelijke wed strijden die in de komende weken op het programma staan- Op bezoek kwam de zaterdag vierde klasser Krab- bendijke, dat Goes een 24 nederlaag toebracht. Bij de rust was de stand 22. Voor Krabbendijke hadde ntoen ge scoord Adri van de Vrede en Rien Onderdijk en bij Goes waren Peter Mol en Frans Schrijver de doelpuntenma kers. In de laatste tien minu ten van de tweede helft be paalde Ronnie Schrier de eindstand op 24. (Van een onzer verslaggvers) TTZENDIJKE De VARA rad io za 1 gedeelten van het accordeonconcours.dat zaterdag 4 mei in het jeugdgebouw te IJzendijke wordt gehouden, uitzenden in het programma ZI. De flitsen zijn te horen tussen 11.30 en 13.20 uur. Vismijn Aan de vismijn te Breskens werd aangevoerd: 6703 kg export garnalen 1.97 4,05, 444 kg pellerij garnalen 2,41 —4,17, 1312 kg bot 0,40, 518 kg schar 1,441,80, 6976 kg schol 1.13—1.86, 5380 kg tong 4.99— 10.66, 285 kg tarbot 5.04 10.75, 178 kg griet 2.51—5.31, 8006 kg kabeljauw 0.882.95, 9857 kg wijting 0.481.38, 78 kg rog 1.672.65, 127 kg poon 1.52—2 02, 94 kg haai 2.00— 2.21, 23 kg baars 8.66—9.96, 29 kg kommeraal 2,102,12; 25 kg tongschar 5.085.47, 74 kig inktvis 3.003.25, 7 kg koolvis 2.3b, 362 kg steenbolk 0.40 0.74. Voetbal Onder zeer grote belangstelling werden op het gemeentelijk sportpark twee voetbalwedstrijden gespeeld. De familie de Croock uit Eede versloeg met 2-0 een team, samengesteld uit het onderwij zend personeel uit de gemeen te Aardenburg. Hotel-restau rant Blondeel wist de K.P.J. afdeling Eede met 7 tegen 2 punten naar huis te sturen. Mvrouiw M. Klooté.de Bus- schere reikte bekers, beschik baar gesteld door het Aarden- burgse Sportpaviljoen, aan de winnende ploegen uit. Collecte De in Aardenburg gehoud"n collecte ten bate van de samenwerkende kinderbe schermingsorganisaties SA- KOR, bracht 4605,92 op. Schieting Op de Gaai- persweide aan de Herendreef streden 18 schutters van „Sint Sebastiaan" om de door de gemeente beschikbaar gestelde medaille. Hogvogel: Joh. Lan- noije, zijvogels: G. Blondeel en F. Wijffels; kallen: I. Puij enbroek en H. Lippens; meeste kleine vogels: Luc Blondeel (6 stuks). Meeste punten en win naar van de medaille: Luc Blon deel, 7 punten: 2. H. van Iwaar- den jr. 6 pnt.: 3. Jac. van Iwaar- den, D. van Hermon en F. Wijf fels, ieder 6 pnt.; 6. Joh. Lan- noi.ie 6 pnt.: 7. G. Blondeel en J. Cattoor, ieder 5 pnt.; 9. I. Puijenbroek 3 pnt.; 10. Jan van Iwaarden 2 pnt. Collecte De collecte die in de gemeente Oostburg werd gehouden ten bate van de kin derbescherming, heeft f 399,- opgeleverd. Verkiezingen De kandi datenlijst van de werknemers partij, die in Sluis voor het eerst aan de raadsverkiezingen zal deelnemen, ziet er als volgt uit: J. Kopmels; 2 A. de Klerk; 3 I, Blaeke: 4 H. Spee; 5 I. de Maillie; 6 J. in den Bosch; 7 J. Bauer-de Klerk; 8 W. Bakker; 9 J. Hiel; 10 N. Suijkerbuijk-Wagenaar; 1 1 E. Moozer; 12 J. van de Wijnkei; 13 J. van Hee; 14 E. Loete- Voetbal Door met 2-1 te winnen van Aardenburg B 1 wist het Sluise juniorenelftal B I de kampioenstitel te beha len. Het was een benauwde zege die slechts tot stand kwam door het benutten van een lichtvaardig toegekende strafschop door aanvoerder Patrick van Landschoot. De Sluise voetballertjes moesten wel winnen, want bij verlies ging de titel naar Breskens BI en bij g-elijk spel zou een beslissingswedstrijd tussen Sluis BI en Breskens BI moe ten uitmaken wie de titel zou behalen. Na afloop van de wedstrijd volgde een rondrit op een open wagen door Sluis en een receptie in café-restau rant ,,'t YY'apen van Sluis", waar waarnemend burgemees ter F.T.G. Cuelenaere ook zijn gelukwensen kwam aanbieden. De bloemen, aangeboden door een plaatselijke bloemist gin gen spontaan naar de leider van het elftal de heer R. Kiburg. Zaterdag a.s. volgt nog een gezamenlijk diner aangebo den door de ouders van aan voerder Patrick van Land schoot, exploitanten van café- restaurant ,,'t Wapen van Sluis". Plattelandsvrouwen De leden van de afdeling Suis van de Nederlandse Bon-d van Plattelandsvrouwen maken op dinsdag 14 mei hun jaarlijkse reisje. Het reisdoel is ditmaal Schouwen-Duiveland, doch eerst wordt een bezoek ge bracht aan het kunstatelier „De Scypekop" te Veere. Tij dens de rondrit op het eiland zal in Brouwershaven de lunch en in Zierikzee een di ner worden gebruikt. Biljarten Tijdens een ge zellig diner in het clublokaal hotel ,,'t of van Brussel", hu- digde de Sluise Biljartclub K.O.T. de kampioen seizoen 1973-1974, de heer Johan Via- ne. Hij mocht voor zijn presta tie een fraaie beker in ont vangst nemen. Tweede werd J. P. de Bruijne, terwijl J. M. Smallegan-ge de derde plaats bemachtigde. De tijdens deze avond gehouden biljartpnjs- kamp werd gewonnen door het koppel J. Pfister-L. de Rooij. YY'andeltocht De jaarlijkse Kieldrechtse wandeltocht wordt dit jaar gehouden op zondag 5 mei. De afstanden zijn 42 en 21 kilometer. De deelnemers aan de tocht van 42 kilometer vertrekken om negen uur 's morgens vanaf de jongenskostschool aan de Mo lenstraat. 's Middags om twee uur vindt daar ook de start van de korte tocht plaats. Alle deelnemers die deze wandel tocht uitlopen krijgen een her innering. Het is de bedoeling van de organisatoren dat beide tochten in groepsverband plaats vinden. Voetbal De F.C. Dallinga heeft de voetbalwedstrijd te gen St. Sebastiaan met 4-1 ge wonnen. De return wordt op 18 mei gespeeld. Lezing In het Gildebuis heeft de heer Platteeuw uit Terneuzen voor de bejaarden een lezing met dia's gehouden over Zeeuwsch-Vlaanderen in de oorlogsjaren waarvoor veel belangstelling bestond. Semper Avanti In het kader van de Speelspiegel '74 speelt de Sluiskilse toneelver eniging Semper Avanti vandaag (zaterdag) in het Gildehuis te Sluiskil de eenakter „Ik heb mooie blomme" van H.M. Bielart-Blok. De regie is in handen van Richard van Cleemputte. De Hejkantse Komedie brengt de eenakter „Een twe in de maat" van Albert Maurits voor het voet licht en het Werktheater Mid delburg speelt de eenakter „Oog om oog" van Peter Shaf fer. De toneelavond begint om 19.30 uur. Schieting Uitslag schie ting bij café Dallinga te Sluiskil: hoge vogel: J. van de Velde. Bbuhate, eerste zij- vogel A. de Bakker, Klondy- ke, tweede zijvogel C. Bliey- enberg, Sluiskil. Meeste vo gels (3) P. Hamelink, Sluis kil. Vleeskaarting Op vrijdag 3 mei wordt in café Atlanta een grote vleeskaarting gehou den. Aanvang 19.45 uur. Fietsrally Aan de fiets rally die op koninginnedag in Sluiskil is gehouden namen fietsers deel. Het winnende eerste paar was Van Nispen- Francken met 10 strafpunten 2. H. Luij'ks H. Kips 11 straf punten, 3 B. Ivens-L. Hiel 44, M. Elskainp-L. van Nispen, 5. A. Elskamp-P. van de Voor de. Zeehengelen De zeehen- gelclub Sluiskil houdt op zon dag 5 mei een zeehengelwed strijd in de Westersehelde. In schrijvingen in café Dallinga te Sluiskil. Braderie Ter gelegenheid van de Folkloristische dag op zaterdag 20 juli hebben de winkeliers verenigd in de winkeliersvereniging Ons Be lang besloten om op deze dag, ter verhoging van het feest, een braderie te organiseren. In een bijeenkomst met de voor zitter van het Folkloristische evenement gaven zich reeds 14 winkeliers voor deelname op. Er bestaat echter alsnog de mogelijkheid tot 15 mei om zich bij het bestuur van de winkeliersvereniging op te ge ven. Een paar slagers hebben zich bereid verklaard een bar becue op de Markt in te rich ten. Kaho Op de jaarvergade ring van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel (Ka- bo) afdeling Hulst, in het ge meenschapscentrum Den Dul laert te Hulst, waren ongeveer een dertigtal leden aanwezig. In zijn welkomstwoord zei voorzitter H. Hageman dat het met de afdeling Hulst momen- (Van onze correspondent) HANSYVEERT Het be stuur van de bibliotheek te Hansweert is bijzonder verbol gen over het besluit van de gemeenteraad van Reimers waal om de provinciale biblio theekcentrale bij wijze van experiment voor een jaar met d* bibliobus naar Hansweert te laten komen. Namens het bibliotheekbe- stuur verklaart de heer J. Bo- gers dat burgemeester Pijl Hogeweg 2,5 jaar geleden op de hearing van de gemeente Reimerswaal te Hansweert nog heeft geantwoord, dat de bibliobus voor Hansweert te duur is. Er waren toen te Hansweert twee bibliotheken, een rooms katholieke en een Nederlands hervormde. Op ini tiatief van de gemeente heeft de heer Bogers van die twee instellingen in nauwe samen werking met zuster Evarista één algemene bibliotheek voor Hansweert gemaakt. De ge meente drong hierop aan, om dat het niet mogelijk bleek twee bibliotheken subsidie te blijven verlenen.. De heer Bogers van de pro vinciale bibliotheekcentrale baarde daarbij opzien toen hij verklaarde dat een en ander erg primitief van opzet was en dat de bibliotheekcentrale door zou gaan te pogen een bibliobus te Hansweert te krijgen. De heer Bogers zou daarop nogmaals gevraagd hebben naar de intentie van de gemeente ten opzichte van Hansweert waarop vol gens hem geantwoord werd: „Wat ons betreft moeten ze een ventvergunning heb ben". Na enig gekrakeel werd uit eindelijk in de gemeenteraad toch het besluit genomen dat in de kernen Waarde, Krabbendij ke en Rilland de bibliobussen blijven komen terwijl bl] wij ze van proef voor een jaar bussen in de andere kernen zullen komen. De plaatselijke bibliotheken, zo werd besloten trijgen een gezamenlijke sub sidie van f 11.00U, „Als dank voor ruim drie jaar werken krijgt men nu de bibliobussen voor de deur", zo reageert ae heer Bogers nu. Het ergste vindt hij echter, dat alles omtrent de bibliobussen achter de rug van het bestuur om is geschied. „Er is niet het minste overleg geweest". Het biblio- theekbestuur zegt dat de biblio bus inderdaad een groter assor timent boeken te bieden heeft teel zeer goed staaten er een vrij grote ledenaanwas is. Het afgelopen jaar werden weer heel wat activiteiten ontplooid. De samenwerking met de af delingen Kloosterzande en Boschkapelle noemde hij te genwoordig uitsrekend. Ook de kring oost-Zeeuwsch- Vlaanderen-oost functioneert uitstekend. Uit het jaarverslag van se cretaris E. Burm bleek, dat de afdeling Hulst momenteel 226 leden telt. Tijdens de vergadering werd Aug. Braeke uit Clinge, in de bloemetjes gezet, omdat hij tot de winnaars behoorde van een landelijke ledenwer- faktie. De heer Picavet, werd met algemene stemmen tot nieuw bestuurslid gekozen. Aug. Brac'-.e werd gekozen tot nieuw lid van de kascommis- sie, waarin verder zitting heb ben de heren Bertram en Ver- straeten. Districtsbestuurder N. van Haastet besprak weer verschiglende actuele proble- F.C. Taelman Het Hulster familievoetbalelftal van de fc Taelman hield ter afsluiting van het seizoen 1973-1974 in het café van Cor Nagtzaam te Hulst een feestavond voor de leden en donateurs. Dit ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap in de Huzavo-competitie en het win nen van drie toernooien. Om tot die feestavond te komen werd een feestcommis sie samengesteld, bestaande uit Brigitte Taelman, Thom Taelman en Lou Warnier. Er werd onder meer een ge zamenlijke feestmaaltijd ge houden, waarna de avond ver der in een gezellige sfeer werd doorgebracht met dans, spel en muziek. Disc-Jockey op die avond was Nico Nagt zaam. Verbranding De vele noeste werkers aan de pronk stukken van de optocht, die op koninginnedag twee maal door Axel trok is in het openbaar verbrand. Alle uren arbeid, de zweetdruppeltjes en de organi satie-strubbelingen verdwenen in de grote vuurzee op het open veld bij het Kennedy- plein. De ouderen keken hier en daar wel een beetje spijtig, maar voor de jeugd konden de vlammen niet hoog genoeg gaan. De molen, het kasteel en de raket schrompelden ineen, en van de kleurige optochtwa gens bleef weinig meer over dan een hoopje as. Voetbal FC De Groene Molen uit Groenendijk heeft op een van de terreinen van de vv Hontenisse te Klooster zande een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen de Enkev uit Walsoorden. Na een ruststand van 50 in het voordeel van De Groene Mo len, werd de eindstand 91. Uitslagen volksspelen De volksspelen, ter gelegenheid van koninginnedag, werden in St.-Jansteen, geopend door burgemeester P. J. G. Mol- thoff. De spelen waren door het plaatselijke oranjecomité georganiseerd voor de school gaande jeugd. Elke deelnemer moest deelnemen aan: zaklo- pen, stoelendans, korfgooien, ringsteken, doelwerpen en sla lom. Voor elk spel werd een aantal punten toegekend: De uitslag was als volgt: Eerste klas meisjes: 1 Pascale Inghels, 2 Monique Boussen. 3 Margot Schout. Tweede klas meisjes: 1 Jeanice Adriaan- sens, 2 Ellen Pollet, 3 Nicole van de Poele. Derde klas meisjes; 1 Anja Vergaauwen, 2 Fabienne de Jong, 3 Nady Ruimbeek. Vierde klas: 1 Con- chita van Haperen, 2 Karina Ivens, 3 Christianne van Ac ker. Vijfde klas meisjes: 1 Bernadette Inghels, 2 Berna- dette van Acker, 3 Marie Naessens. Zesde klas meisjes: 1 Judith Danckaert, 2 Monique van Dorselaer, 3 Jacqueline de Kind. Eerste klas jongens: 1 Lu- cien van Dorselaer, 2 Edy Vermeulen, 3 Mario Weemaes. Tweede klas jongens: I Fran- ky de Potter, 2 Eric de Kind, 3 Ronny Neve. Derde klas jongens; 1 Patrick van Osse- laar, 2 Patrick Hemelaar, 3 Joan Verweij. Vierde klas jon gens: 1 Werner Blanckaert, 2 Patrick Warrens, 3 Harold de Puijselaein. Vijfde klas jon gens: 1 Peter Inghels, 2 Domi nique Neve, 3 Giovanni de Potter. Zesde klas jongens: 1 Eddy de Beule, 2 Erick de Kind, 3 Roger Blommaert. Fietsenrally Aan de door het oranjecomité georganiseer de fietsenrally op koninginne dag namen 120 personen deel. De uitslagen waren: in de ca tegorie jeugd: 1 De Cock en I. Schelfhout; 2 B. Smet en J. Vael; 3 L. Merkx en M, Ott- jes. Categorie volwassenen: 1 J. Schelfhout en F. Weemaes; 2 W. van Campenhout en P. de Cock; 3 G. Boussen en J- Y'alckx. De categorie dames; 1 C. de Smit en M. de Kerf. Duiven De postduiven vereniging de Blauwe Doffer te Hansweert hield onlangs de Beaumetzvlucht over een af stand van 165 km. Aan deze vlucht werd door 167 duiven deelgen^fcn. De uitslagen: I. H. w^fl^L'elde, 2. 5 en 8. A. de gebr. Mange, 4 D. Oeké, 10. J.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9