in feyenoord-trainer Wiel MEESTE *'frrrr RECHT OP DE TITEL Bal verontwaardigd over beschuldiging Fuente leider GEERDINK NIEUWE VOORZITTER Winst voor Nederland EC op Hoe vindt u het om vrouw te zijn? 5TEEN 2-finale televisie Viïkfu/t*™*™ B: D«C W Officieel rapport KNWlJGeen doping Titel voor lames var sport C: 01^ 2 Den Haag Breskens Margriet méér 26 mei 1974 27 21 Jrnado 2 - EBHV 3. Dames 3e klas B: Ta<Vw lauw Wit 2, GHV r hite Girls - Avanti 2. Dames 4e klas A: Be F-- licoten, Rapid 3 - BVC Dames 4e klas B: Sar, [ternos, Groene Ster 2 - Dames 4e klas C: DSc ho Animo, ELshouit - VJ,~y Taxandria 2 - B1buw fleren le klas: Rapid Irnado, EBHV - TaxaJ loene Ster - Boemerang Heren 2e klas A: EBHV sk, HHV - BVC, nZil' |ngen 2. leren 2e klas B: Uno A.- - Volt 2, Were Di Bl laisr lehos 3, Desk 2 It. Heren 3e klas A- G;lze Jrnado 2, Rapid 3 - Int^ Heren 3e klas B; Blam. n„ ■Volt 3, SOA 2 .0 HV - Taxandria 2. Heren 4e klas A: BVC 1 |steeijd2en' Break <W Heren 4e klas B: Were Dj Thite Demons- Heren 4e klas C: DSC tj» fimo 2, Boemerang 2 - wv I Demons, Avanti 2 - Deus£ handbal Hegjes pupillen B: Sluiskj Heisjes adspiranten A: Wal Éren 1 - Fortuna, Hon ten iï Dlympus, Marathon 1 rd Sport. .Meisjes adspiranten C: Ow. |ie 71 - Marathon 3. LFoSr A: i 2mDHjCni(>ren B: Walche" J)ames le kl. afd.: lort -Walcheren 2 Ti am es afd. 2e kl.: ort 1 - Marathon 1. Dames afd. 3e kl.: DOW npus 2, Schelde Sport eland Sport 2. Jongens pupillen: Opera- I 1 - «SC, Olymjpois - Wal- F ren. Jongens adspiranten A: Ma- Ir?" °P"a- f71 - Schelde Sport. Jongens adspiranten B: Wal- arren - Olympus 2. Heren junioren: Operatie '71 «larathon 2, Marathon 1 - •tuna. fleren afd. le kl.: Walcheren b Fortuna, Haringman 1 PS. Delta Sport 1 - Olym. P?™1 aM- 2e kl.: Delta Prt 2 - Olympus. Heren afd. 3e kl.: Scheld» prt - Olympus 3. Heren afd. 4e kl.: DOW pnpus 4, Zeeland Sport Zeeland Delta (Van onze sportmedew erker) ST. - JANSTEEN Het damesvoetbalelj- tal van de voetbalvere- Wing STEEN is woens- iagavond in de thuiswed strijd daor een 21 zege op Breskens kampioen geworden van het dis triet Zeeuwsch-Vlaande- ren van de KNVB. Het damesteam van STEEN dat al verschillende sei zoenen de titel in haar district heeft gewonnen, had nu in haar laatste wedstrijd toch wel bi]- 'onder veel moeite met het bezoekende Bres kens. Het nam wel door Jolanda Hogestege voor de rust een 10 voor sprong, maar J. van Vo- 'en zorgde voor de ge lijkmaker. Na rust was "'TEEN wel beter, maar "et zou tot de laatste minuut duren vooraleer «Uy Stenert STEEN op- ieuw de leiding kon even. Een 21 over winning hetgeen het1 kampioenschap beteken- te. Van onze sportredactie) RESKENS FC Den g komt naar Breskens. Ik ïdige eredivisieploeg vaa Den 'Haag gaat echter nif' ballen in Breskens. maa slechts ter opluister™ de opening van de frites- van eerste elftalspej' Wijngaarde. W-ijngaait» t zijn zaak maandag-*11'"! om twee uur en daarM n zijn medespelers ac~ ésence geven. (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM Wie bij Wiel Coerver een balletje op werpt over de kampioenskansen van Feyenoord is aan het verkeerde adres. De Limburger is in de in wezen voor de stadionclub zo belangrijke fase van de competitie niet zo gebrand om zijn mening via de publiciteitsmedia naar buiten te ventileren. Coerver wil rust, en niemand zal hem I dal kwalijk nemen. Maar, omdat Coerver tenslotte zijn natuur niet kan verloochenen blijkt hij bereid om na wat aandringen aan een tafeltje in het stadionrestaurant bij te schuiven om zijn visie te geven op Feyenoord en zijn eigen werk. En omdat Coerver tenslotte ook Coerver is, loopt zon gesprek uit op een bijna een uur durende monoloog waarin hij opnieuw blijk geeft van zijn enorme betrokken heid bij zijn werk. RHenk Wery, Wim van Hanegem, Lex Schoenmaker en Theo de Jong tijdens de training. I ln die monoloog komt slechts J kn uitspraak voor over het 1 cruciale duel tegen FC Twen te Halverwege laat hij zich I ontvallen: „Twente heeft toch li een aantal thuiswedstrijden I moeizaam gewonnen. Vaak waren de overwinningen niet overtuigend. Wij hebben hier truif geen enkele tegenstander een reële kans gegeven. Uitge zonderd PSV heeft niemand het ons in de Kuip werkelijk lastig gemaakt. Ik vind dat we in feite het meeste recht kun nen doen geiden op de titel". Ei' deze opmerking blijft het en het wordt duidelijk, dat Coerver zich enigszins ergert ran de optimistische voorbe- I reidingen in Rotterdam op een I groots kampioensfeest zondag avond. Coerver: „Ik las in de k. anten al over een rijtoer en ten ontvangst op het stadhuis. Dat lezen de spelers natuurlijk ook. Uiterst voorbarig zoiets, „aten we het eerst zondag- I middag maar eens waar ma- Ken-". I V.ak voor de grote finale te gen FC Twente werd Coerver in Birmingham geconfronteerd met een gevoelige afstraffing door de Engelse tweede divi- s.tclub Aston Villa. Feyenoord werd met 7-1 van het veld geveegd, en in feite vindt Coerver deze afgang een ge voelige, maar ook zeer belang rijke en nuttige les voor zijn loeiers „Iedereen liep in die wedstrijd voor zichzelf te spe len Ze wilden eens laten zien wat ze individueel allemaal W"1 waard zijn, maar dan blijkt, dat zoiets niet kan. Eer- kjk. Feyenoord is als team zr<r veel waard, maar echt, ik beschik niet over elf top voet- ba'.iers. De ttarakterinstelling moet het doen, dan kunnen we veel, maar zodra die instelling verdwijnt zijn we gewoon kwetsbaar, »1 moet ik ook op merken dat die wedstrijd te gen Aston Villa wel heei erg ongelukkig is verlopen", bp die manier is Coerver weer aan zijn geliefkoosde on- o- werp gekomen, het karak- tn van de profvoetballer. Nog «teda stelt hij: „Er zijn er naar zo weinig die werkelijk voor dit vak leven. Dat was Oic mijn grootste teleurstel ling toen ik bij Feyenoord kwam. Zelfs bij deze topploeg vind je niet de instelling die ie verwacht. Ondanks de sala- issen die worden uitbetaald". Coerver wil het volgend sei zoen ook gaan investeren m karakterspelers. „Dit seizoen hebben jongens als Vos, Rijs- hergen, Van Daele, Jansen en nog een paar anderen die inzet getoond die ik essentieel vind vooz de echte voetbalprof. Zij hebben eer, zeer groot aandeel gehad in het succes van Feyen oord. En geef toe, die jaar is gewoon succesvol verlopen. We hebben de intertoto ge wonnen, in de UEFA-Cup zijn we tot de finale doorgedron gen, en in de competitie heb ben we ons gewoon sterker getoond dan alle andere clubs". Daarom stelt Coerver: „Ik ben op zoek naar spelers met een echte profmentaldteit. Topkwa- fcte.'l is niet meer te koop, of er worden onaanvaardbare be dragen gevraagd. Voor een suits als Fischer vragen ze al vier miljoen, Muller is hele maal onbetaalbaar en voor een jongen als Neeskens moet een gigantisch kapitaal worden neergeteld" Daarom zegt Coerver: „Voor het volgend seizoen wil ik er i og drie karakterjongens bij hebben, ik geloof dat Feyen oord terug kan komen aan de Europese top, als we op de dit seizoen ingeslagen weg voort gaan. Waarom wil ik een jon gen als Kreuz zo graag heb ben. Niet omdat hij de meest talentvolle spits van Europa is, maar wel om-dat je altijd van hem op aan kunt, Kreuz werkt altijd, ook als hij niet ln vorm is, en ook dan bete kent hij iets voor je elftal. De tijd van de supersterren 'ijkt voorbij. Het geheel moet het tegenwoordig doen. De collec tiviteit. Ik heb Netzer in het Duitse elftal zien spelen, maar hij kon het ook niet meer in zijn eentje klaarmaken". Coerver beseft als geen ander dat hij dit seizoen door een dergelijke stellingname spelers in de selectiegroep tegen zich in het harnas heeft gejaagd, dat er achter zijn rug om op hem is gekankerd en ook dat sommige spelers steun vonden bij mannen als Brox en Abar- banel. „Ik ga recht op mijn doei af. Ik heb d'it jaar al teveel compromissen moeten SjV-iten. Ik weet dat er door sommige spelers op mij werd en wordt gescholden, maar heb je ooit een voetballer de schuld bij zichzelf horen zoe ken, als hij niet draait. Of als hij naast het elftal staat. Ik heb hiermee leren leven. Dit hoort bij het vak. Ik heb van uit soort zaken gewoon af stand leren nemen". Coerver heeft gelijk als hij sielt dat alleen onderlinge competitie tot topprestaties kon leiden en dat daarom de competitie binnen zijn selec tiegroep alleen maar positief is, vooral ook omdat hij naar eer en geweten heeft getracht iedereen zo eerlijk mogelijk te behandelen. Coerver heeft ook gelijk als hij nu meer afstand neemt van de problemen waarmee hij' bij Feyenoord werd geconfronteerd. Bestuursleden met een regen tenmentaliteit die vaak geen enkele communicatie hadden met hun ambitieuze oefen- meester. Coerver weet dat hij het grotendeels alleen moet opknappen, en wie naar het huidige Feyenoord kijkt, moet constateren dat hij het er in zijn eerste jaar uitstekend heeft afgebracht. Het moet voor hem dan ook een voldoe ning zijn, dat dezelfde beleids- figuren die hem enkele maan den geleden nog argwanend observeerden, en hun kritiek nauwelijks konden inslikken, hem nu toch alle steun en vertrouwen hebben toegezegd om ook het volgend seizoen zijn plannen verder uit te bouwen. Coerver blijft echter realist, als hij ook naar voren brengt: „Dit is een hard vak. Wie vertelt me wat nu eigenlijk een goede trainer is. Daar kun je geen definitie van geven. Georg Knobel wordt ontslagen omdat hij geen enkele steun heeft, maar hij heeft toevallig wel harder gewerkt dan Ko- vacs". AVILA (AP) De Frans man Rayond Delisle heeft vrijdag het eerste gedeelte van de tiende etappe van de ronde van Spanje, een tijdrit over 5 kilometer, gewonnen in 10 minuten en 4 seconden. Karstens, de enige Nederlander in deze ronde, eindigde als 69e en laatste. De Fransman Martinez zege vierde in het tweede gedeelte, een rit over 125 kilometer van Los Angeles de San Rafael naar Avila. Hij maakte een tijd van 4 uur, 3 minuten en 55 seconden (met 20 seconden tijdvergoeding). Karstens kwam iet verder dan de 47e plaats op 2 minuten en 5 se conden. De Spanjaard Jose Manuel Fuente werd leider in de algemene rangschikking. De uitslagen zijn: Eerste gedeelte van de tien de etappe (tijdrit over 5 km): 1. Delisle (Fr) 10.04, 2. Fu ente (Sp) 10.33, 3. Thevenet (Fr) 10.35, 4. Ocana (Sp) 10.37, 5. Agostinho (Port) 10.38, 69. Karstens (Ned) 15.03. Tweede gedeelte tiende etappe (over 125 km) 1. Martinez (Fr) 4.03.55 (met een tijdvergoeding van 20 seconden), 2. Tam-ames (Sp) 4.05,31 (met een tijdver goeding van 10 seconden), 3. Lasa (Sp) 4.05.32 (met een tijdvergoeding van 4 secon den), 4. Menendez (Sp) 4.05.4, 5. Van Linden (Bel gië) 4.05.41, 47. Karstens (Ned) 4.06.20. Algemeen klassement: 1. Fuente (Sp) 47.44.55, 2. Lasa (Sp) op 24 seconden, 3. Delisle (Fr) op 28 seconden, 4. Perurena (Sp) op 39 seconden 5. Ocana (Sp.) 1.04, 67. Kar stens (Ned) op 1 uur, 40 mi nuten en 43 seconden. (Van onze duivensport- medewerker) BREDA Ik heb het een Paar weken laten rusten, 'naar de zaak is belangrijk genoeg am het niet te verge ten: Z.N.B. heeft een nieuwe voorzitter. Jan Geer- nk uit Bergen op Zoom is een der weinige, uiterst be- Kwame leidersfiguren van de Nederlandse duivensport, toen hij nog in Den Haag woonde, was hij voorzitter van de Nederlandse Algeme ne Bond (Nabvanpee), de grootste Bond van de federa- af waar acht bon- «en bij aangesloten zijn. °en hij (bij Bruynzeel) pro- •notie blééf maken en ten- te in de directie werd op genomen, bracht dat een ver guizing mee naar Brabant. ..racht bovendien mee nat hij geen lid kon blijven "n. df N.A.B.V.P.; in het algebakende territoor van een andere Bond, i.e. de kan dat reglementair met. Verantwoordelijke men- «n in de organisatie hadden h°°Pt dat Geerdink zich op L 'ermiin beschikbaar rtt a,s voorzitter van 7irh maar hii wilde m.V Ttrst vertrouwd maken de zuidelijke mentaliteit, „e„ hemelsbreed verschilt h.L onder duivenliefheb- andere streken. <..J? periode van „inwer- wl ,le. door bepaalde fr-- n in het buitengeb waar ik beter maar ren) over zwijgen kan, langer ge duurd heeft dan nodig was, is nu voorbij. Geerdink is, na eerst voorzitter te zijn ge worden van de afdeling West-Brabant en in het hoofdbestuur te zijn geko men van de Z.N.B. nu voor zitter van onze Bond. Ik neem aan dat het een kwes tie van tijd is en hij is ook voorzitter van de N.P.O., het hangt ervan af hoe lanig de Limburger Jennekens, die een jaar of twaalf ouder is dan Geerdink, zijn functie nog zal kunnen blijven ver vullen. President van de F.C.I., de We-reld-Duivenlief- hebbers-Organisatie zal Geerdink wel nooit worden, die erebaam is vanouds voor behouden aan een Belg. De capaciteiten heeft hij er al leszins voor, dat geldt overi gens ook voor dr. Jozef Ko- haus te Essen, president van ie Duitse Bond, die het al lang geweest zou zijn als hij in Brussel had gewoond. De voorzitter van de Bre dase Bond, de heer J.P.M. Notenboom heeft nu mede zitting in het hoofdbestuur van de Z.N.B. Een eerlijke, onkreukbare, algemeen ge achte figuur zonder pretentie of aspiratie. Jammer dat hij al vijfenzestig-plusser is en zijn taak met plezier zou overgeven aan een jongere kracht. Het is te hopen dat dit voorlopig nog niet zal gebeuren. C.C. Breda op St.-Ghislain Hornu, een negorij tussen Mons en Valenciennes, niet ver van het roemruchte yuievrain. In concours 3377 duiven. Hoewel de lossing wegens mist pas om 10.15 kou piaais vinuen, was net verloop vlot. De weduwman- nen zaten met een r ranse colère een klerenzooi noemen ze dat tegenwoordig en ze vei'trokken ais de Engelse weerlicht. Ais mussen van een paardevijg, waar een ka ter naar springt. De overwin ning ging naar L.A. van Beek, die niet aan zijn bief stuk, ik bedoel proefstuk toe is. Die Van Beek-en (L.A., A.J. en C.L. moet men van ouds niet uitvlakken. Been houwer Ti est Heijnemans van net Mgr. Noienspiein had er ook even het grote mes opgezet: twee seconden voor J. Hakkens, die zijn kiepper tot twee knaken nad staan. Affijn, ziehier de uit slag in extenso: 1 en 18 L. A. van Beek, 2 M Heijnemans, 3 J. Hakkens, 4. J. iiuyDregts, j en ia a. ue Peijper, A. A. van der Linden, 7 Suiker- üuik, 8. G. dtevens, 0. V.P. Hapers, 10 A. Denjck, 11. Th. Visser, 12 M. Peuenaars, 13 A. Verwaters, 15 en 22 J. de Grauw, 23 29 39 Jac. van Jils( 17 C. van Nunen, 19 L. van Gooi, 20 W. van de Putten, 21 P.M. Jaspers, 24 P. Vergouwen, 25 J. C. van Gerven, 26 en 40 C.A. van Gurp, 27 L. van de Westen, 28 A. Wen-nekers, 30 A.J van Beek enz. enz. De gekende maatschappij „De Vliegsport" te Steenber gen, zat met haar traetement >p St.-Quentin. Los 9.30 we gens mistbanken. De duiven hadden er geen problemen mee. In concours 404 door de wol geverfde kampioenen en ze gaven hem van katoen. 1 5 18 enz. C. van Bergen 2-21 2. Iriks 3-24-27-32-36-44-48. enz. toe maar jongens M. Brocatus, 8-11-14-16-33 - 40 enz. geen aorke minder Chr. de Jong 6-17-20-29 - 34. A. Schouteren die weer van plan schijnt te zijn fond te gaan spelen, 7 Ant. Gorissen, 9 - 23 - 25 - 35 - 46 - 56 - 63 - Adr. van der Weegen, wiens duiven de forme alweer te pakken hebben. De eerste klap die hij uitdeelt zal den kelijk vallen op Moulins van 1 juni a.s. Volgens mij is er maar één man die Janus kan verslaan. Foreman (den Br.) Mocht ik het mis hebben, dan hoor ik het nog wel. Tot slot de uitslag in Ginneken en Ulvenhout op St.-Ghislain: 1 J. van Boxtel, 2 en 9 Bert Paulussen, 3 en 14 Jan Smeekens, 4 en 11 C. Gooij- ers, 5 A. van de Kerkhof, 6. W. Graumans, de kampi oen van Galder en Kersel, 7 en 10 H. van deVelde, 8 W van Oosterbosch, 12 F.J. van Gils, 13 Gebr. Verheijen, 15 H. C. van der AA enz. Alle maal goeie. DEN BRUINEN KWADENDAMME. Cees Bal, winnaar van de Ronde van Vlaanderen, zal een kort geding aanspannen tegen het Westduit- se persbureau SID in Düssel- dorf, dat donderdagavond telex- te: ,Cees Bal heeft i nde Ronde van Vlaanderen doping ge bruikt." De KNWU heeft name lijk een officieel rapport ge kregen, waaruit blijkt dat Cees Bal negatief op de con trole gereageerd heeft. Een aantal dagbladen is echter onzorgvuldig geweest in het controleren van het SID-be- richt, waardoor Cees Bal giste ren omvangrijke negatieve pu bliciteit kreeg. De Provinciale Zeeuwse Courant bracht zelfs een halve pagina met grote koppen over het vermeende dopimggeval. Toen Bal gister ochtend ontwaakte en zijn moeder hem de kranten op bed bracht, schrok hij hevig „Ze hebben mijn naam beklad, dat neem ik niet", zegt hij, „ik heb contact opgenomen met de WBW (Beroepswiel- rennersbond) en ik heb aan Karei Jansen gevraagd stap pen te ondernemen tegen SID"- Het betreurenswaardige voor val komt voor Cees Bal op een ongelukkig moment. Sinds zijn val in de Amstel Goldrace, toen hij in de afdaling van het Ravensbos in een diepe put viel, ligt Bal thuis met een been in het gips. Daardoor is zijn moreel aangetast. De on juiste berichtgeving over zijn dopinggebruik komt dan ook op een slecht moment. Bal: „Mijn naa-m is in discrediet gebracht, van dit bericht blijft altijd wel iets hangen. Ik vind het gemeen om een jong ren ner die aan het begin van zijn carrière staat zoiets aan te doen". „Daarom laat ik het er niet bij zitten. Niet alleen voor mezelf, maar ook voor de andere wiel renners en de Nederlandse wielersport. Het is ook een hele klap voor mijn moeder geweest. We leven met zijn tweetjes en ik beteken veel voor haar. 's Avonds laat heb ben kranten haar gebeld, en ze durfde mij niet wakker te maken om mij het onplezieri ge nieuws mee te delen. Ach teraf blijkt dat alles verzon nen is".Desgevraagd deelde het persbureau SID mee, dat het bericht gelanceerd werd door Agence France Presse „Wij hebben deze zaak in on derzoek en indien het bericht inderdaad onjuist is, betreuren wij dat zeer", deelde de chef van dienst mee. Cees Bal, die op 16 mei naar hij hoopt van het gips verlost wordt, heeft ondanks de narigheid die nu ontstaan is toch al weer plannen voor de rest van het seizoen gemaakt. Hij zal definitief starten in de Ronde van Frankrijk. Bal:,,- Door de gedwongen rustperio de past de Tour nu in mijn schema. Mijn programma ziet er als volgt uit: 1 tot 10 juni Dauphine Liberé, 19 tot 21 ju ni Tour de 1' Aude, 27 juni tot 21 juli Tour de France". MADRID (ANP) De Ne derlandse hockeyploeg heelt in het Europese bekertoernooi te Madrid de winnende lijn doorgetrokken maar is tegen Ierland op een onverzettelijke tegenstand gestoten. .'Iet slechts 20 kwam Nederland zegevierend uit het kille strijdperk door doelpunten van Ties Kruize en Paul Lit- jens, beide ruim in de tweede helft gescoord toen in de tem poslag onze landgenoten toch over de meeste power bleken te beschikken. Lanig hadld-en de zeer strijd lustige Ieren Nederland in hun greep kunnen houden en zelfs meermalen doelman Maarten Sikking op de proef kunnen stallen Na de rust met Jaap Kooreman op de plaats van de teleurstellende Van Nes als rechter vleugelverdediger toen de Nederlanders het tem po opvoerden moesten de Ie ren terug. Zij dankten het vooral aan O. Meara die tot drieimaiail toe met de stick de bal uit het doel tikte bij scho ten van Ties Kruize dat de Ieren niet eerder tot capitula tie werden gedwongen. Het was echter slechts uitstel van executie want toen in de 17e minuut van de tweede helft uit een door Coen Kranenberg genomen lange corner Ties Kruize de bal vrij voor de stok kreeg had geen van de Ieren verweer op het hoog in geschoten schot: 10. Zes mi nuten voor het einde, nadat een slotoffensief van de Ieren zonder resultaat was gebleven stelde Paul Litjes uit een strafcorner de overwinning veilig: 20. Cees Tania was gewaar schuwd en wist dat de leren zich niet zonder meer zouden laten slachtofferen. Met hun sterke defensie hadden zij kortgeleden nog de Duitsers tot een uiterste krachtsinspan ning genoopt. En ofschoon Ne derland hoqpvol startte met twee strafcorners in de eerste minuten die beide overi gens niets opleverden bleek al gauw dat d'it Ierse team inderdaad niet te onderschat ten viel. Steunend op een ge weldige stickvastheid en spelend met een grote inzet gaven de leren onze vrij onge organiseerd spelende landge noten die weinig lijn in hun spel hadden geen gelegenheid zich te ontplooien. Dreigend rukten zij meermalen op en in de tiende minuut moest Sik king tot tweemaal toe hande lend optreden bij schoten van Judge en tot dat moment was Nederland eigenlijk nog steeds ver van een doelpunt geble ven. De eerste reëele kans voor onze Landgenoten kwam in de 22e minuut toen de uit gelopen doelman Carson de bal miste. Frans Spits profi teerde hiervan maar op zijn voorzet miste Lit j ens. Ties Kruize liep vast in een solo en zag dadelijk daarop een hoog ingeschoten bal gekeerd door Cars on. Nog eenmaal moest Sikking daadwerkelijk in actie komen in de eerste helft toen uit een overrompelende Ierse aanval Crawford inschoot. Evenals tevoren toonde Sik king zioh ten volle meester van de situatie hetgeen na de eerste speellielft van het Nederlandse team in zijn tota liteit niet gezegd kn wor den. DE STAND IN GROEP B: 1 Nederland 2 2 0 0 4 8-0, 2 Polen 1 1 0 0 2 4-0. 3 Ierland 1 0 0 1 0 0-2, 4 Portugal 2 0 0 2 0 0-10. HILVERSUM (ANP) De NOS-televlsie zal op woensdag 8 mei een rechtstreekse uit zending verzorgen van de fi nalewedstrijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars tus sen FC Magdeburg en AC Mi lan, die wordt gespeeld in het Feyenoord stadion in Rotter dam. De reportage wordt uit gezonden in kleur van 20.15 tot 22.15 uur via Nederland 1- Verslaggever is Herman Kuip hof. De NOS-radio zendt tussen 20.30 en 22.15 uur via Hilver sum 3 rechtstreekse flitsen uit van de wedstrijd. De wed strijd wordt rechtstreeks via de televisie uitgezonden in Frankrijk, Luxemburg, Mona co, België, West-Duitsland, Oostenrijk, Denemarken, Zwe den, Zwitserland, Joegoslavië, Tunesië, Griekenland, Spanje, Portugal, Algerije, Turkije, Oost-Duitsland, Tsjechoslowa- kije en Hongarije. Voor latere uitzending wordt de wedstrijd overgenomen door Engeland, Ierland, Noorwegen, Finland en Italië. (ADVERTENTIE) Hebt u zich dat wel 'ns afgevraagd? U bent vrouw, nu, in 1974. Hoe is dat? Hoe vindt u dat? Wel leuk, of saai, of moeilijk, of geweldig? Bent u tevreden over uw plaats in het gezin? En over uw plaats buiten het gezin, in de maatschappij? Margriet heeft u steeds geïnformeerd: over emancipatie en rolverdeling, over nieuwe stromingen en bewegingen. Met de hulp van deskundigen op die gebieden. Maar hoe denkt u er zélf over? Margriet vindt het belangrijk om üw mening te horen. Geen acties of theoriën, maar uw persoonlijke ervaringen. Daarom in Margriet deze weekeen vragenlijst voor u. Met vragen die u direct betreffenover uzelf, uw man, uw kinderen, uw werk thuis of buitenshuis, en tal van andere zaken. Het is een onderzoek dat elke vrouw aangaat. Doe daarom mee, en geef uw mening. Met de resultaten van dit onderzoek kan iets gedaan worden I Voor de kinderen: een nieuwe serie Pipo-verhalen onder de titel 'Pipo en de losse leeuw'. Nog één keer naar Venetië. Het is bijna te laat: reportage van een sprookjesstad in verval. Bouw uw eigen buitenverblijf in de

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 27