Saneringsplan Hulster Zomerstraat Staking bij Lee afgelopen tegen erfpacht akai Kinderen genoten van „De kleine nar in Den Dullaert Hulst weerde zich goed in volleybal toernooi Politierechter trok rijbewijzen in Bezwarcil Teken wedstrijd Mavo Axel mag bouwen Actiegroep voor behoud ziekenhuis Aanpassing verlichting Hontenisse Aardenburg ontvangt KPJ-PJZ [EER VAKA ;IGEN LAN1 stad streek Horeca Kloosterzande besteedt verbetering weg aan Verkiezingen Schieting in IJzendijke .99 Gestookte JONGE JENEVER f 9,95 per liter Wijnhandel Van der Heijden Zuiddorpe Clinge Nieuw Namen Verkeers slachtoffers begraven Zeeuwse clrie- [daagse te Kruiningen Clubwedstrijd Vrijdag 3 mei 1974 (Van een onzer verslaggevers) HULST In het kader van de afbouw van de binnenstads sanering in Hulst, heeft de gemeente een plan opgesteld voor de sanering van de zuidwand van de Zomerstraat. Dit plan zal wor den voorgelegd aan de minister van ruimtelijke ordening. De in diening van het plan zal gepaard gaan met een subsidieaanvraag. Aldus een mededeling van het gemeentebestuur. Tot nog toe werden reeds enkele panden aan de zuidwand van de Zomer straat door de gemeente gekocht. Vrijdag 3 mei 1974 Ten behoeve van het over dekte zwembad in Hulst en ook voor het cultureel centrum den Dullaert, zal op de hoek Vondelstraat Sportlaan tussen de NobeLhorstschool en den DuUaert een parkeerterrein worden aangelegd. Dit werk zal worden gepast in het ka der van de DACW de werk loosheidsbestrijding. De ge meente heeft de boerderij op de hoek van de Overdamstraat en de Steenstraat in eigendom verworven, zodat over enige tijd kan worden overgegaan tot de doorbraak Overdam straat. De centrale directie van de PTT kan het terrein aansluitend op de huidige boerderij van de gemeente ko pen voor het nog te bouwen nieuwe postkantoor van Hulst. Het gemeentebestuur van Hulst heeft een eerste gesprek gevoerd met vertegenwoordi gers van de horeca in groot Hulst. De gemeente wil een overzicht krijgen van de wijze waarop de exploitatie ge schiedt in de horecaonderne- mingen van groot Hulst. De gemeente zal de exploitatiege- gevens verwerken tot een dis cussiestuk dat aan alle be trokken partijen zal worden voorgelegd. De horeca wil zien dat er duidelijke richtlijnen worden opgesteld voor de ex ploitatie van gemeenschaps centra, culturele centra en clubhuizen enz. In het Duitse Michelstadt de zustergemeente van Huist wordt tijdens het pinksterweek- einde, een reclame- en ver kooptentoonstelling gehouden. Traditioneel voor Michelstadt een groot feest. Aan Hulst is ruimte beschikbaar gesteld voor de tentoonstelling van specifieke Hulster produ-kten. Een delegatie van het Hulster- se stadsbestuur zal aanwezig zijn om public relations voor Hulst te verzorgen. Suggesties voor bijdragen uit de gemeen- (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Waarschijnlijk wordt deze maand nog of anders zeker volgende maand in Kiooster- zande de derde fase van de ver betering en reconstructie van de weg Kloosterzande-Vogel- waarde aanbesteed. Het gemeentebestuur van Hontenisse heeft een schrijven ontvangen van het regionaal coördinatie-college voor open bare werken in Middelburg, waarin wordt meegedeeld dat de reconstructie in het kader van het extra werkgelegen heidsprogramma voor uitvoe ring in ACW-verband is vrij gegeven. Het totale project zal naar schatting ruim een mil joen driehonderdduizend gul den kosten. De overheid ver leent een subsidie van 95 pro cent. Het gaat om de reconstructie van het weggedeelte Delft- Kloosterzande. Tevens is inbe grepen de reconstructie van het Poolsplein. Het vernieuw de weggedeelte wordt zes me ter tachtig breed. Langs de weg wordt een fietspad aange legd met een breedte van twee meter vijftig. Tussen het fietspad en de weg komt een twee meter vijftig a drie me ter brede berm. De gemeente verwacht vrij snel te kunnen starten met de werkzaamheden. Er moet nog grond en enkele percelen wor den aangekocht. Na de aanbe steding verwacht men binnen twee maanden de eerste spade in de grond te kunnen ste ken. Naar aanleiding van de re gelmatig voorkomende onge vallen op de kruispunten Ra penburg-tol en de afslag Schoolstraat-provinciale weg, willen B. en W. van Hontenis se gaan praten met provinciale waterstaat, de beheerder van de provinciale weg. Vorige week vrijdagavond kwamen twee inwoonsters van Vogel waarde om het leven, toen hun auto van achteren werd aangereden op het moment, dat zij wilden afslaan. De ver schillende kruispunten gelegen aan de provinciale weg vor men een gevaar voor de ver keersveiligheid. Burgemeester en wethouders van Hontenisse zouden graag zien dat provin ciale waterstaat een einde maakt aan die situatie. te kunnen worden gericht aan het gemeentebestuur. Aan de tennisvereniging St. Jansteen is toegestaan gebruik te maken van de doucheac- commodatie in het gymnastiek lokaal in St.-Jansteen. Dit met name voor de duur van de competitie. Op 29 mei, de dag van de gemeenteraadsverkiezingen, zal in de burgerzaal van het stad huis een centrum worden in gericht waar belangstellenden direct op de hoogte kunnen worden gesteld van de uitsla gen in de gemeente. Daartoe worden grote borden opgesteld waarvan men de uitslagen kan aflezen. Om de voetbalmin naars in de gelegenheid te stellen de belangrijke wed strijd Feyenoord - Tottenham Hotspurs te volgen zullen in de burgerzaal t.v.-toestellen worden geplaatst. Vier jaar geleden werd in Hulst druk gebruik gemaakt van de mo gelijkheid de verkiezingsuit slagen te volgen vanuit het stadhuis. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In samen werking met het Oranjecomité werd door de schuttersscocië- teit „Kunst n genot" een gro te binnenschieting gehouden. Zowel in het Hofzichttheater als in café De Gouden Leeuw stond hiervoor een wip op- gestelu, waarop 61 schutters gevormd uit 15 pelotons, elkaar sportief bestreden om de vele prijzen. Wethouder G.A. Claeys van sportzaken in de gemeente Uostburg opende de schieting in het Hofzichttheater met het schieten van het eerste schot. De beker, beschikbaar ge steld door het Oostburgse ge meentebestuur werd gewonnen door P- Dhont van „Vrije Schutters" uit Kluizen (België), in een tweekamp met zijn Bel gische collega U. Willems van „Dorpszicht" uit Sint Margriete. Een prachtig wandbord, ge schonken door de schuttersmaat- schappij „De Eendracht" uit Vlissingen, ging ook al naar een Belgische deelnemer. Winnaar hiervan werd M. Dellaert van „Sparrenhof" uit Eeklo. De eer ste extra prijs, geschonken door het Hofzichttheater, werd ge wonnen door J. M. Seegers van „Hofzicht" uit Terneuzen. De extra prijs van De Gouden Leeuw kwam in het bezit van J. Seynaeve van „Vrije Schut ters" uit Kluizen (B.). De verdere uitslag was: wip 1: hoogvogel: Alex Buerman (een 16-jarige schutter, die reeds bij het eerste schot de vogel afschoot), eerste zij vo gel: A. Ivens, (beide schutters zijn lid van Hofzicht respec tievelijk te IJzendijke en Sluiskil); tweede zijvogel: G. Dumon, „Lustige boer", Wa tervliet, grootste aantal kleine vogels: L. Ongenae van „De Gouden Leeuw" te Water vliet. Wip 2: hoogvogel: All. de Baere, „Hofzicht" uit IJzendij ke. De beide zijvogels werden niet afgeschoten. Het grootste aantal kleine vogels werd ge schoten door J. van Antwer pen (met vier stuks) van „De Eendracht" uit Vlissingen. (Van een onzer verslaggevers) HULST In de grote zaal van het gemeenschapscentrum „Den Dullaert" in Hulst heb ben gisteren zo'n kleine dui zend kinderen genoten van de (Van onze correspondent) ETTEN-LEUR De KPJ afdeling Leur heeft voor de vierde achtereenvolgende keer in successie een volleybaltoer nooi gehouden, in sporthal De Lage Banken. Dit jaar namen er evenals vorig jaar 39-teams deel. Het toernooi kon aange merkt worden als de revan ches van de interkringwed- strijden, omdat de sterkste teams van gewest Tilburg deel namen en o.a. ook Hulst met drie teams Zevenbergen, Tete- ringen, Gilze, Bavel en Prin- cenhage van de partij wa ren. De jongens waren in vijf poules verdeeld en bij de meisjes waren er vier poules. Er werd hard gestreden in de poulewedstrijden daar alleen de poulewinnaar verder mocht strijden voor de prijzen. Bij de meisjes kwamen de volgen de poule-winnaars uit de bus: Molenschot, Hulst, Etten en Teteringen I. Hiervan bleek Hulst duidelijk de sterkste door alle finalewedstrijden te winnen. Molenschot werd tweede, Teteringen derde en Etten vierde. Bij de jongens kwamen de volgende poule-winnaars te voorschijn, Zevenbergen, Tete ringen, Hulst I en Hulst II en de organiserende vereniging Leur. In de krachten slopende finale waarin ieder team onaf gebroken 80 minuten in het veld stond eindigde Hulst I en Teteringen I gelijk zodat het wedstrijdgemiddelde de be slissing moest brengen. Hulst kwam hieruit als winnaar te voorschijn. De eindstand was als volgt: bij de jongens: 1 Hulst I; 2 Teteringen I: 3 Ze venbergen I; 4 Hulst II en 5 Leur. opvoering van het toneelstuk „De kleine nar". Klappend, roepend en met de voeten stampend leefden de kinderen mee met de ca priolen, die uitgehaald werden door de spelers van de toneel groep „Wederzijds" uit Den Haag. Deze toneeluitvoering was bestemd voor de kinderen van de eerste drie klassen van de basisscholen uit de ge meente Groot Hulst. Verdeeld over twee groepen, één 's morgens en één 's middags werd „De kleine nar" op zijn avonturen gevolgd. Het is de eerste keer dat er in Hulst iets dergelijks voor de schoolgaande jeugd wordt georganiseerd. De werkgroep scholenplatform, die het initia tief hiertoe heeft genomen houdt volgende week een to neelvoorstelling voor de hoog ste drie klassen van de lagere scholen. Het stuk dat dan ge speeld wordt is getiteld „Het mannetje van Stavoren". Het toneelstuk dat gisteren gespeeld werd was een blij spel naar een thema van de bekende Franse toneelschrij ver Molière. Het verhaal draaide om een lakenkoopman, die in de gunst bij zijn koning wilde geraken. In één van de scènes werd de koopman door een nar ge leerd hoe hij hoffelijk voor een dame moest buigen. Bij hri oefenen maakte hij zulke dolle bewegingen, dat het jeugdige publiek hem voor het toneel ging voordoen hoe het wel moest. Tot groot plezier van de kinderen werd één van de jonge toeschouwers daarbij op het podium getrokken om samen met een echte toneel speler doldwaze buigoefenin- gen te doen. (ADVERTENTIE) GENTSESTRAAT 2 HULST Boiling In café De Block werd een bolling gehouden. Uitslag: le prijs: C. Audenaer- de, Arth. de Block en me vrouw Oosting, 2e prijs: Alph. van Damme, P. Oosting en F. van Magroot, 3e prijs: G. Taalboom, W- Boey en J. La- heine. Schieting In café De Block werd een schieting ge houden met een deelname van 24 schutters. De uitslag hiervan was: Hoogvogel mevrouw Oos ting uit Axel: eerste zijvogel Alph. van Damme, tweede zijvogel A. de Ridder, meeste kleine vogels met 5 stuks Ko de Koek allen te Zuiddorpe Volgende schieting zaterdag 4 mei 15 uur. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De christelijke mavo in Axel mag bouwen. Staatssecretaris Veerman van Onderwijs heeft gisteren het sein voor de bouw van een nieuwe school op groen gezet. Als bouwjaar wordt genoemd, 1976. Hoewel het ministerieel besluit gisteren in Den Haag bekend werd gemaakt, is het schoolbestuur en de directie van de mavo nog niet formeel op de hoogte gesteld. De bouwplannen voor een nieuwe mavo in Axel, zijn al enkele jaren gereed. De bouw was bovendien al aanbesteed- Het oorspronkelijke plan was, dat al vorig jaar augustus zou worden begonnen met de bouwwerkzaamheden. Een door het ministerie opgelegde bouwstop strooide echter roet in het eten. De nieuwe school zal komen te liggen aan het Kennedyplein. Aan de huidige mavo wordt op het ogenblik door 270 leerlingen onderwijs gevolgd. De nieuwe school wordt volgens een prognose van het ministerie van Onder wijs berekend op 350 leerlin gen. Aanvankelijk (in de oude plannen) zou de school accom modatie krijgen voor 240 leer lingen. Voor het toekomstige leerlingenaantal van 350, zul len veertien lokalen worden gebouwd. Op het ogenblik wordt les gegeven in vier verschillende gebouwen, waarvan het groot ste, acht lokalen aan de Bastil- lonstraat, door alle deskundige instanties al lang als onbruik baar is aangemerkt. In de mu ren van dit gebouw zitten vol gens de directie van de school scheuren. Bovendien is het sa nitair onvoldoende voor een dergelijk groot aantal leerlin gen. Biljarten In de handicap competitie op het grote biljart in het café De Troubadour werd een drietal partijen ge speeld. De eerste partij werd gewonnen door Jos. Ivens met vijfenzeventig caramboles, te gen A. Willaert met 33 caram boles. In de tweede partij ver sloeg H. Willaert met zestig caramboles zijn tegenstander H. de Cock met tweeëndertig caramboles- De derde partij was voor Rob. Willaert met zestig caramboles tegen F. de Vos met vijfenveertig caram boles. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De poli tierechter in Middelburg kreeg donderdagmorgen een groot aantal Zeeuwsch-Vlamingen voor zijn hekje. Er waren di verse overtreders van artikel 26, dus mensen die onder in vloed in hun auto hebben ge reden. Als eerste was daar A.M.P. 37 jaar oud uit Sluiskil die op 5 januari van dit jaar in Zuid dorpe in zijn auto werd aange houden op de Provincialeweg. Hij had gedronken. Hij kreeg 5 dagen onvoorwaardelijke ge vangenisstraf en 9 maanden ontzegging van de rijbevoegd heid waarvan 4 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar- J.M.W. uit Axel 68 jaar kreeg een week gevange nisstraf onvoorwaardelijk en 9 maanden ontzegging voorwaar delijk opgelegd met een proef tijd van 2 jaar met daaraan de bijzondere voorwaarde ver bonden dat nij in de eerste 9 maanden van de proeftijd al leen met landbouwwerktuigen mag rijden. A.S. 28 jaar uit Terneuzen reed op 14 januari ln Terneuzen met zijn auto terwijl onder invloed verkeer de. Na zijn aanhouding was hij zo slapjes ter been dat hij tegen de verbalisanten aanviel. S kreeg 1 week gevangenis straf onvoorwaardelijk en 9 maanden ontzegging voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar opgelegd met de bijzon dere voorwaarde dat hij gedu rende de eerste 9 maanden van de proeftijd alleen met de auto op vakantie naar Joego slavië mag. P.A. 29 jaar uit Terneuzen reed op 12 december van het vorige jaar op de Oranjestraat Kerkdreef terwijl hij onder invloed was. Hij kwam in aanrijding met een andere au to, waarvan hij zo schrok dat hij doorreed. Donderdagmor gen kreeg hij voor deze twee feiten 5 dagen onvoorwaarde lijke gevangenisstraf 12 maan den ontzegging waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar opge legd. R. van W. uit Westdorpe 24 jaar reed op 15 december 1973 onder invloed op rijks weg 61 in Sas van Gent- Hij raakte in een sloot en wist lopend zijn huis te bereiken waar hij later door de politie werd aangetroffen. Hij kreeg twee dagen onvoorwaardelijke gevangenisstraf en 9 maanden ontzegging van de rijbevoegd heid opgelegd. De 68-jarige A. van B.V. uit Terneuzen reed op de Provincialeweg in Axel toen hij werd aangehouden voor een gewone verkeerscon trole. Zijn alcoholpromillage bleek na onderzoek te hoog. Daarom kreeg hij donderdag morgen bij verstek twee we ken gevangenisstraf onvoor waardelijk en zes maanden ontzegging voorwaardelijk op gelegd met een proeftijd van 2 jaar. (Van een onzer verslaggevers) HULST In Hulst is gister avond een actiegroep opgericht, die zich gaat inzetten voor het behoud van het ziekenhuis in Hulst. De actiegroep is spon taan opgericht docr inwoners van Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren, die vonden dat het behoud van het ziekenhuis te Hulst niet alleen een zaak is van het ziekenhuisbestuur, maar ook van de hele bevolking. Ook diverse verenigingen en organisaties zijn in de actie groep vertegenwoordigd. Een afgerond actieprogramma is er nog niet. Tijdens een vergade ring die volgende week wordt gehouden komt ter sprake wat de actiegroep zal gaan doen. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE B. en W. van Hontenisse vragen de raad in de raadsvergade ring van 8 mei een krediet beschikbaar te stellen, groot ruim drieeneenhalf duizend gulden voor de aanpassing van de openbare verlichting in de Weststraat en de Weverstraat in Ossenisse. B- en W. achten het vol doende als er vijf nieuwe lichtmasten aan de Weststraat, twee lichtmasten aan de We verstraat en een lichtmast op de kruising Weststraat-Wever- straat worden geplaatst. Van de Provinciale Zeeuw sche Energiemaatschappij ont ving het gemeentebestuur het bericht dat het bovengrondse verlichtingsnet in de genoem de straten vervangen dient te worden door een kabel. Op grond van een bestaande over eenkomst tussen de PZEM en de gemeente, moet de gemeen te de materiaalkosten en de vergoeding voor de nieuwe openbare verlichtingsaders dragen. B. en W. van Hontenisse vragen de raad tevens een krediet van twaalfduizend gul den beschikbaar te stellen voor de groenvoorziening in het bestemmingsplan Klooster- zande. De voortschrijdende be bouwing in het bestemmings plan Kloosterzande maakt de uitvoering van de geplande openbare voorzieningen nood zakelijk, aldus B. en W. In het bestemmingsplan is de aanleg van een plantsoen in de Ro zenstraat en het Ericaplein op genomen. Centraal bouw- en woningtoezicht en gemeente werken heeft in opdracht van B. en W.. een plan vervaar digd voor het aanleggen van de plantsoenen, met een totale oppervlakte van bijna negen tienhonderd vierkante me ter. (Van een onzer verslaggevers) HULST —Voor de leden van de beide jeugdverenigin gen in Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren, de KPJ en de PJZ, wordt er van 3 tot 5 mei een ontmoetingsweekend georgani seerd in het Van Eeghenhuis in Aardenburg. Twee stafleden van het vor mingscentrum in Aardenburg hebben het programma voor dit weekend opgesteld. De voornaamste uitgangspunten hierbij waren: de mogelijk heid geven tot ontspannend werken, doordenken over het idee om tot meer samenwer king te komen tussen de KPJ en de PJZ en geven van gelegenheid om te kunnen sporten. Voor het weekend dat vrijdagavond om acht uur be gint hebben de medewerkers ervoor gezorgd dat het pro gramma steeds aan te passen is aan de noden van het ogen blik. De groepen die het week end in het Van Eeghenhuis komen doorbrengen wordt door hen centraal gesteld. Vrijdagavond staan er enke le zogenaamde losmakingsspe- len op het programma. De jon geren uit de verschillende kernen van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen kunnen dan wat aan elkaar wennen. Vervol gens is er dezelfde avond nog een gezellig samenzijn in de bar van het vormingscen trum. De zaterdag wordt begonnen met sport: rugby en volleybal om de spieren wat losser te maken. Die ochtend zijn er ook kennismakingsspelen en 's middags wordt er aan cabaret gedaan. Iedereen mag in caba- retvorm iets vertellen over zichzelf of over h-et milieu waarin hij zich beweegt. Avonds wordt er ais afsluiting van de dag stokbrood gebak ken op een kampvuur. De zon dagmorgen begint met trim men. Daarna zullen de deelne mers aan dit weekend zich door middel van rollenspelen bezinnen op allerlei kwesties die de jeugd bezighouden. Het weekend wordt rond vijf uur 's middags afgerond. (Van een onzer verslaggevers) ST. NIKLAAS De sta king bij de Lee-spijkergoedfa- brieken te St.-Niklaas is ten einde. Na enkele mislukte on derhandelingen tussen de Bel gische vakbonden en de dirfk- tie van Lee is een accoord bereikt. De vakbonden en de stik- sters van Lee hebben daarbij een eis van het eerste uur afschaffen van het veelgesma de premiestelsel moeten laten vallen. Na drie weken staken in het Amerikaanse bedrijf van Lee zijn de stiksters dus toch door de knieën gegaan. Hoofdoorzaak was de onder linge naijver. Tijdens een sta kingsvergadering die afgelo pen vrijdag in St.-Niklaas werd gehouden bleek dat de meerd rheid van de 240 vrou welijke medewerkers toch voorstander van het pre miestelsel was omdat er dan meer verdiend kon worden, De oorspronkelijk principieel getinte staking liep zodoende uit op een materieel conflict. Een eis waaraan de directie van Lee-St.-Niklaas wel heeft moeten toegeven is de volgen de: de individuele klachten die elke dag vanuit het bedrijf worden geuit moeten onder zocht worden. Daarvoor zullen in het vervolg elke dag verga deringen plaatsvinden tussen de mensen van de vakbonden en de fabrieksleiding. Verder heeft men ook een frank loonsverhoging aan de stik sters moeten toezeggen. Het Lee-concern telt 80 ves tingen over de hele wereld. Voor elke handeling die door werkneemsters in een van de ze vestigingen wordt verricht heeft een door de computer berekende maximale tiidsduur waarvan niet mag worden af geweken. Kinderspelen De komn- ginuedagspelen in Nieuw-Na- men bestonden uit een hinder nisrace, dobbelen, korfbaiwer- pen en blokkenbouwen. In de categorie kleuters eindigde F, Lockefeer als eerste. Tweede was F. Pieters. De eerste klas ia-gere school 1. P- van Biey- enbergh, 2. R. de Maeyer. tweede klas 1. E. de Maeyer, 2. J. van Dam. derde klas 1. P. van Eek. 2. F. van Roeyen. De fietsenrally werd gewonnen door Ch. Buysrogge met S. van Campen. tweede werd A. van Uuvse en M. van Laare- De ti-- -io plaats was voor het duo R.B. Bleyenberglh en E. Vlasveld. (Van onze corrcsp) AARDENBURG de toelichting op j, J agenda voor dinsdag bij het gemeentebesttJ Aardenburg een tweeu zwaarsehriften ingekre gen de door de gen*, vastgestelde verhop erfpachtcanons. pe schriften zijn afkonutal de Stichting r.k- JmI Vormingscentrum „M^l la" te Aardenburg en pf groep erfpachters. Het J van b en w aat de raac J nog niet rond te zijn mei bezwaarschriften en sj raad voor de stukken n pig voor kennistevinj nemen. De rekening 1972 wij raad formeel aangtj Voorlopige vaststelling! eerst kunnen geschiede;! de rekening zal zijn t, door het Verificatiebural de Vereniging van Kei se Gemeenten. Het stelt de raad voor om/j subsidie toe te kennen a muziekvereniging „ffl; j Zijn Krachten" ui: Kruis, zulks ter instaj ding van deze verenig;:;! Voor een te Eede te volkskoers bij gelegenhï| de kermis op tweede p dag stelt het i 140,te voteren en veel gouden gollersjubileum C Eedese rensbollers nl Afwijzend staat het coliepp opzichte van een zoek, ingediend door de J brinusbollers uit Eede, I daar op hemelvaartsdgl boiling organiseren, orndz) een gewone wedstrijd b Burgemeester en wethui zullen pas in de vergil met een voorstel tot j van de bomen nabij Di j schans komen. De inschnjJ termijn loopt tot en meif en de inschrijvingen 1 vriidag 3 mei geopend. De raad krijgt zesv ken tot grondaankoop til werken. Een betreft erj ceel bouwgrond h „West" te Aardenburg i heer T.W. de Boeruit Alfl 5 percelen te Eede mgr. de Backerestraat e kopen door StandaertCl zutter, E. de Vreeze enl| Vreeze uit Eede en A I ve uit Moerkerke. De b grond te Aardenburg 1 27.exclusief btw ir. bil treffende gedeelte van ietf breiddngsplan, die te I 17,50 exclusief btw. (Van een onzer verslag! VOGELWAARDE - 0)1 begraafplaats in Bos zijn gisteren onder langstelling de twee fers ter aarde besteld auto-ongeval, dat vrijdagj op de provinciale weg -1 le-Zaamslag plaats '-'Stfj zijn de 23-jarige J. M. 1 daal en haar 56-jarige mevrouw Stevendaal-Ll De slachtoffers waren t<l afkomstig uit Vogelwaard I Toen de auto, waa::I tweetal zich bevond, dl kruispunt Bossestraat dj punt stond af te slaa de auto van achteren den. De auto schoot ral weg en kantelde, brand uit brak. Hulp laat, de slachtoffers ovet] ter plaatse. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Mef, vierhonderd kinderen op koninginnedag w aan de straattekenw die werd georgan: het buurthuis de Soete en de samenwerkende liersvereniging Zuidpo'*;, ook de prijzen besc®' stelde- De uitslag lui®* jaar1. Anneke WiB'fJ Daniëlle van Donen, 3- van der Werff. 6-8 jaar rina de Bruin, 2. Rudi 'J Vijver, 3. Lenny Scl# 9-10 jaar: 1. Harold G5®; 2. Ronny Vermeulen, 3. Kool. 11-12 jaar: 1. W. ze, 2. Edwin de Feyte' - den Hamer. 13-15 jaarf bine Molenaars, 2. As®1 gouwe, 3. Karin Aan de hanenwedstrijd meer dan 500 kinderen mZ126 (Van een onzer verslaggevers) 1 KRUININGEN DU jaar I wordt voor de elfde keer de 1 r„uwse wandel driedaagse ge organiseerd te Kruiningen. De lïfedaagse wordt gehouden op 24 en 25 mei. Op 23 mei (Hemelvaartsdag) vinden te vens voor de tweeëntwintigste teer de zogeheten Luctor et Emergo wandeltochten te iruiningen plaats. 1 De Luctor et Bmergo toch- reen gaan over de afstanden o- Kfl.15-25 kilometer. De starttij- hiervoar op hemelvaarts- iag zii-n voor alle afstanden «elijk-13.00 uur. Het m- Jrhrnfgeld voor deelnemertjes tot 13 jaar bedraagt f 1,75 en voor ouderen f 2,25. De voor- F inschrijving sluit op 11 mei. Het startlokaal is Ons Dorpshuis Kruiningen. Inschrijven bi] e heer J- van de Parel, Slot raat 49, Kruiningen. Voor de Zeeuwse wandel - Iriedaagse te Kruiningen heb ben zich tot nu toe 132 perso en laten inschrijven Er ko nen onder meer aan de start leelnemers uit Zwitserland, Duitsland en België. De eerste dag gaat de tocht door de .gemeente Reimerswaal. De iveede dag is een wandelpar- irs uitgezet in de Westhoek van Schouwen-Duiveland en - laatste dag wordt er gelo- n door westelijk Zuid-Beve- iand. De afstanden bedragen iO. 40 en 30 kilometer. De indeling in de afstanden gaat -naar leeftijd en de deel- emers moeten een genees- jundige verklaring van een nedisch sportkeuringsbureau Icunnen overleggen. Het in- I schrijf geld bedraagt tot |17,50. Voor vervoer naar een I andere startplaats zal een bij drage in de kossem worden gevraagd. Opgave ook voor deelname aan de Zeeuwse driedaagse te Kruiningen kan r men zich bij de heer J. van de Parel opgeven. Men kan indi vidueel of met een groep nemen. 1 (Van een onzer verslaggevers) HEERENHOEK De ngelsportvereniging De Leeglopers houdt zondag van 14.00 uur tot 17.00 uur bij de osterscheldebrug de vijfde clubwedstrijd van het seizoen, die weer meetelt voor het clubkamipioenschap. Het we gen van de gevangen vis na het einde van de wedstrijd met de daaraan verbonden prijsuitreiking zal ter plaatse geschieden.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2