2 ME 3 ME 4 ME regen kwam toch Bog zonneschijn kinderspelen op Beveland KOOP ONDERSCHEIDINGEN IN MIDDEN-ZEELAND Ridderorde voor directeur Cok KOPWIND EN DONKER WEER DRUKTEN SNELHEDEN TIJDENS EERSTE WEDVLUCHTEN VANUIT FRANKRIJK T Lvoliweg Hulst :tricien varna brengt rste compacte arm machine! Zilver voor I. Fraanje uit Goes stad streek 1OKOnH IEENTE HULST I74* bedrijf Terneuzen V. ftverslag NW- Goes kijkt ook naar toekomst ivraubeiiüijive 's-Heerenhoek Kwadendamme TE TERNEUZEN Goes Hansweert Ovezande Husqvarna \CHINE HANDfl Burgemeester: Stemming ken lokkend am Heinkenszand Middelburg Kruiningen Goes Zierikzee Hansweert Borsele NEUFV1LI ES QU1EVRA1N „sdag 1 mei 1974 I B— 155— e doeleinden geschil* TL). 1 Terrein is uitstekend i aan in- en uitvalsweg ereen te komen. nr. 26357. ■bBENDUKE, 29 april ■roenten, per stuk: kropsla 124 bloemkool 4 per kr. I .161, II 115-117 6 per r 123151, II 46131, 8 IV I 86—108, II 27-94. W'kr. I 50. II 17-50, 12 V II 47, afw. 15—70, per h radijs 7-34, per kg: aard kien grote 11—23 prei A 3 28—32, rabarber I Senate U 88 uien middel VELLE. 29 april Ka- jbeien per doos van 200 «n Glasa II I®! Go,r7el,la fijLl30, II 100-116; Vola I Hl127, II108. tóen ten bloemkool X4 le lAd64 II 127-146; X6 I ntl|46; He 81-130; X8 Ie till He 100-H3; X10 Ie 1583* He 63; X12 Ie 50; lie 38, X15 lie 27: Afwijkende 2775. Ungsbesluit Magdalenasto Ier van Hulst maakt bekend lor een ieder ter gemeente», pmene zaken, ter inzage lis l raad van deze gemeente raarbij deze heeft besloten tea herziening van het bestemmjj pied wordt voorbereid voon IMagdalenastraat, zoals dafj ■op de bij genoemd besluit s lno. V 61, ■burgemeester voornoemd, lolthoff. pgt voor spoedige indiensttrefij |r onderhoud en reparatie vani Itrische apparatuur op onzeèj de kranen. (Vaneen onzer verslaggevers) GOES In Goes kennen we een uitstekende samenwer king in het overlegorgaan van CSV, NKV en NVV. Maar wat wllen de consequenties zijn voor dit plaatselijke overlegor gaan nu het CNV heeft afge- voor de landelijke fe- ^Eie? Deze opmerking staat tafelen iu het jaarverslag van hei NVV afdeling Goes. Het I SrverM.!geeft echter nog jeen antwoord op de gestelde nu? iroorzitter J. P. Schrier mekt verder echter wel op, er veranderingen op til in het district zuid-west ■land van het NVV. Dit et zal in twee delen wor- gesplitst. De afdeling Goes houdt overigens vrijdag :ei om 20.00 u. in de Prins Oranje te Goes de voor- ergadering. Tijdens deze lering komt er onder een bestuursverkiezing aan de orde. Het jaarverslag geeft verder gék overzicht van de activitei- van de Goese NW-afde- ling over 1973. Het jaarverslag kijkt daarbij ook naar de toe tast. Voorzitter Schrier somt (Van onze correspondenten) GOES Gistermorgen leek het aanvankelijk een som ber koninginnefeest te worden. Maar naarmate de dag vor derde, klaarde het weer op. In de middaguren begon de zon zelfs te schijnen. Zodoende kon in Zuid-Beveland alles, wat gepland en voorbereid was aan activiteiten en manifes taties, doorgang vinden. wonnen door de Jan van Schemgeschool, die daarmee definitief de wisselbeker vero verde. Het handbaltoernooi van de meisjes werd eveneens door de Jan van Schenge- school gewonnen. In de mid dag was er dan de optocht voo r de kinderen, voorafge gaan door muziekvereniging Euterpe die hiermee tegelijk haar nieuwe uniformen pre senteerde. Het besluit voor de kinderen: een lampionnp- tocht, voor de ouderen een Oranjebal in de Stenge- ■p ui; Risver jsen u.jzun„t-- .acu-e was er gisteren in ivraoocnaijjie waai ae cord luud meaer- rana zijn jaarujase sportdag tuei'cl. Ongeveer zo autos van het bouwjaar 1949 tot lJoz waren ,n xvi uUscnaijne aan wezig. Ze maaiden een rondrit ooor net aorp. v e» cogens wa ren er vaaragneiosproeven op het terrein van de veiling. On der meer moesten de bestuur ders geblinddoekt op aanwijzin gen van een assistent een Dal- Ion stumtxijden. De ouae auto's reden vervolgens door Zuid- Beveland: van Krabbenoijke naar Yerseke, Wemeldinge, Kapelle en Rilland-Bath, waar de prijzen werden uitgereikt. Daarnaast waren er in Krab be ndijke de bekende volksspe len en werd de dag besloten met volksdansen op het dorps plein. Hier werd de dag begonnen met een optocht door het dorp met versierde fietsen en der gelijke. Aan deze optocht werkte fanfare St.-Cecilia en het majorettenpeloton mee. Voor de kinderen van de kleu ter- en basisscholen werden op het sportveld behendigheids spelen gehouden. In de namid dag was er een damesvoetbal- wedstrijd. Voor de oudere kin deren waren er toen spelen als stoelendans en ringsteken. De ze spelen werden afgewisseld met het optreden van het ma jorettenpeloton onder leiding van mevr. C. de Jonge-Hoon- dert, dat een goed stukje show opvoerde- Dit alles met muzi kale begleiding van de fanfa re. De bejaarden werden ver maakt door zuster Josepha. die versohillende jaren in de Con go heeft doorgebracht. (Jok in Kwadendamme be gon koninginnedag met een optocht voor alle schoolkinde ren, daarbij voorafgegaan door fanfare Con Afezzione met drumband. In de voormiddag waren er op het sportveld kin derspelen zoals een kussenge- ge jaren ervaring op het jtü gelijkstroom 220 V en dia ■aantal punten op voor eenj vecht boven een bassin water. )m 380 V gewenst. V.E.V.-dipl btrekt tot aanbeveling. Ilicitaties te richten aan: ET B.V., eldekade 26 - TERNEUZEN. 3RKEERSMAATREGEL wethouders van Tern* Jmene kennis, dat in verband herbestratingswerkzaamks 19 april a.s. de Marisstraai al worden afgesloten voon voetgangers. Deze maatregel Itot en met 17 mei 1974 of »r llijk of zoveel langer als Ipril 1974. leester en wethouders voorin® pchoff, burgemeester. Pagee, secretaris. jrogramima voor dit jaar het raam van de Goese NtV-afdcling De werkgele- Hheid staat daarbij voorop, mede met het oog op een vas- iververbinding en de nieu- ■sluizen van Goes. Een an- punt van aandacht acht de heer Schrier de gezondiheids- mg. Verder ook de samenle- vipSOpbouw. En tenslotte het 4®erw:js, waarbij gestreefd dient te worden naar verrui- ogelijkheden van het ■psonderwijs voor wer- 6 jongeren en eventueel 'assenen. Ook moet er neer inspraak worden verwe zenlijkt in de school voor leer krachten, ouders en oudere ■dingen, aldus de NW-af- De leerlingen van de basis scholen verzamelden zich in de ochtend op de diverse sportvelden voor de traditione le spelen als zaklopen en ring- werpen. Vanaf de sporthal de Bevelanden startte 's middags een gezel Iigheidsrit voor de Goese inwoners. In de wijk Goese polder werd een kin deroptocht gehouden. Enkele voetbalelftallen uit deze wijk speelden onderlinge wed-strij den. Deze kwamen in de plaats van de traditionele wedstrijden tegen de wijk Goes-Zuid. Waarom deze tra ditionele wedstrijden tussen de beide Goese wijken geen doorgang vonden, is niet be kend. Extra attractie vormde in Goes gisteren, dat de stoomtram van de stichtmg stoomtram Goes-Borsele zijn eerste tocht van het nieuwe seizoen maakte. De leerlingen van het christelijk lyceum voor Zeeland organiseerden een bazaar ten bate van ver voer van schooljeugd in Suri name. zaklopen, slalom op de fiets paalklimmen, wipbalslaan. Bij net onderdeel ringrójden met een kruiwagen liep men de kans een emmer water over zijn hoofd te krijgen. Na de middag was er een gekostu meerde voetbalwedstrijd tus sen elftallen die waren samen gesteld uit de bezoekers van de diverse cafés. Tegen de avond werd er een hardloop wedstrijd gehouden door het dorp voor 15-jarigen en ouder. Voor de kinderen betekende de lampionoptocht het einde van het feest, voor de ouderen werd de dag besloten met een koninginnebal Ln de Burcht. icht en handig met alle van een grote machine- is geheel smeervry! uit Zweden TBURG - TEL. 2012 ELBURG - TEL. 2127 IEUZEN - TEL. 2905 i een onzer verslaggevers) SEKE „Ik kan mij aan de indruk onttrekken, men stemming en tegen- Werking probeert te kweken tegen het plan Klaasesz, juist «ok in Yerseke". Aldus een opmerking van burgemeester mr. C. Pijl Hogeweg tijdens de Hadsvergadering van Rei- tterswiial maandagavond. Volgens de heer Hogeweg ted een technische werkgroep, me de consequenties van het man Klaasesz had bestudeerd, ffzend dat bij doorgang van mt plan in Yerseke dijkverbe- ttring nodig was over 27 km. ïe,; een bedrag van 50 tot 60 ^•qoen gulden. „Dat zijn dan alle dijken die we hebben. :s wel typisch dat er nu Ineens niets meer deugt aan voze dijken", merkte de heer TïOgeweg op. Zijn gedachten tagen daarom toch wel in de Jjchting, dat er stemming te len het plan werd gekweekt De zaak kwam overigens ter yjake naar aanleiding van de jjtmf van de gemeente Rei- erswaal aan de raad van we erstaat.inzake het plan Klaa- Mod. heer Van Putten I trok de objectiviteit van de provinciale waterstaat £8 it» twijfel. Van de water- JflWn kre- hij ,ndn,k E* m" het algemeen Belang behartigden. Met klokgelui gewekt begon Ovezande het feest met een show van de majorettengroep- drum'band de Fazant. In de gymzaal van de basisschool werden vervolgens alle kinde ren onthaald op een optreden van het gooohelduo „Johnny en Ria". Na de middag waren er spelen voor de kleuters op de kleuterschool en behendig heidsspelen voor de oudere jeugd op het grasveld nabij het bejaardencentrum. Aan het slot daarvan volgde de prijsuit reiking. Het sluitstuk vormde de lampionoptocht, terwijl voor de ouderen een Oranjebal was georganiseerd in café Aandewiel. Film stond er onder meer op het programma voor de kinde ren in Heinkenszand. De kleu ters en de laagste klassen van de basisschool hadden verder diverse spelen in sporthal de Stenge. De oudste klassen hielden op het sportveld hun toernooien. Het voetbaltoer nooi van de jóngens werd ge- VVD Op vrijdag 3 mei zal het WD-tweede kamerlid dra. G. van Aardenne spreken voor de afdeling Middelburg van de WD. Het onderwerp ia: „Gemeenteraadsverkiezin gen, mede gezien in landelijk perspectief- De bijeenkomst wordt gehouden in de bene denzaal van de brasserie (Lange Delft 10) te Middel burg en begint om 20.00 u. De heer Van Aardenne is finan cieel specialist van de WD- fractie in de Tweede Kamer er als zodanig de geestelijke va.iei van het VVD-belasting- plau. Soberheid was het kenmerk van het koninginnefeest te Hansweert. De buurtvereni ging Achter den Boomdijk had hier enkele activiteiten geor ganiseerd. Veel belangstelling bestond er voor het optreden 's middags op het Dorpsplein van de volksdansgroep Scaldis uit Hansweert en Vodago uit Goes. Ook de jeugd van Seal dis voerde enkele dansen op. In trek waren verder de voet balwedstrijden tussen elftallen van de basisscholen, het dames elftal van Achter den Boom- dijk en het dameselftal van de Hansweertse Boys. De strijd tussen de dameselftallen ein digde onbeslist met 33, maar de dames van Hansweertse Boys namen de strafschoppen beter. Zij kregen de wisselbe ker. De r.-k. basisschool won van de openbare basisschool, 's Morgens waren er voor de kinderen tekenfilms in Kaj Munk. Voor de oudere jeugd werd de film vertoond: De wraak van Robin Hood. In de avonduren werd het feest be sloten met touwtrekken tussen diverse verenigingen op het Dorpsplein. Hoogtepunt te Kruiningen vormde de behendigheidswed strijden op het grasveld bij het oude Plein. Het ging hier tussen de buurtverenigingen en de brandweer. Buurtvereni ging De Nijverheid won de wedstrijd, 's Morgens was er voor de jeugd dansen in het dorpshuis. Verder voor de jeugd ook een knobbeirit. Een optocht met versierde fietsen Oranjebal in het dorpshuis be sloot koninginnedag in Krul- vond 's middags plaats. Een tangen. De heer Fruanje en de burgemeester. (Van een onzer verslaggevers) GOES „Als ik het zo alle maal eens bekijk, vraag ik me toch af: bent u wel eens thuis geweest?" Dit merkte burge meester mr. F. Huber van Goes op, toen hij maandagmor gen de heer J. C. Fraanje de koninklijke onderscheiding kwam uitreiken. De heer Fraanje kreeg de eremedaille in zilver, behorend bij de orde van Oranje Nassau. De heer Fraanje viel de eer te beurt door zijn vele werk en verdiensten voor zijn chris telijk gereformeerde kerk en voor het vele werk wat hij verricht heeft binnen het christelijk nationaal vakver bond. Het C.N.V. heeft de on derscheiding dan ook van har te gesteund. Districtsbestuur- der H. Guichelaar van de in dustriebond CNV had dan ook een presentje meegebracht. Ds. Broersma speldde de heer Fraanje de draagme- daille op, terwijl de heer Fraanje ook namens zijn werkgever werd toegesproken en een geschenk kreeg over handigd. (Van een onzer verslaggevers) GOES/MIDDELBURG Ook Midden-Zeeland heeft zijn aan deel van de lintjesregen gisteren te verwerken gekregen. De volgende onderscheidingen werden hier uitgereikt De ere-medaille in goud aan de heer J. L. Boogaard, adju dant van de rijkspolitie in Middelburg. De heer Boogaard die per een juni met pensioen gaat kreeg zijn onderscheiding vanwege zijn staat van dienst bij de verkeersgroep Middel burg, waarvan hij de comman dant was. De heej- J. A. van de Velde kreeg de ere-medail le in zilver. De heer Van de Velde is opperwachtmeester in Serooskerke en waarnemend groepscommandant van de po litie in Veere. Nog een ere medaille in zilver kreeg de heer N. van Rijswijk vanwege zijn verdiensten voor hei korps van de rijkspolitie. De heer Van Rijswijk is momen teel wachtmeester eerste klas in het stadje Tholen. Hij ver laat per 1 juli de dienst omdat h-ij dan de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Het SGP-raadslid J. van Belzen van Arnemuiden kreeg een gouden ere-medaille voor zijn verdiensten als raadslid van de gemeenteraad van Ar nemuiden. Hij was dat vijfen twintig jaar, waarvan tien jaar ais fractievoorzitter. Een andere ere-medaille in goud kreeg de heer J- Melse, wethouder van Mariekerke op gespeld. De heer Melse is al vijftien jaar wethouder en was voordien raadslid voor de SGP ijl zijn gemeente. De heer K. J. Steketee uit Arnemuiden werd ook onderscheiden met een ere-medaille in het goud. Dit wegens zijn vele verdien sten op pol-itaek terrein en ;n het plaatselijk verenigingsle ven. Daarnaast is de heer Ste ketee twaalf jaar lid van de gemeenteraad. De heer Cok krijgt in bijzijn van zijn vrouw een onderscheiding. (Van een onzer verslaggevers) GOES De heer B.J. Cok uit Goes is gisteren Ridder in de orde van Oranje Nassau geworden. De heer Cok. mede directeur van het levensmid delen g. ossierdersbedri jf Cok bv te Kapelle, kreeg de onder scheiding vanwege zijn grote verdienste als organisator van het middens tandsbedrijf op landelijk niveau. De heer Cok kreeg de ver sierselen, behorende bij de ridderorde opgespeld door de burgein-eesrer van Goes, mr. F. Huber. De heer Cok is on der meer voorzitter van de lan delijke vereniging van tip- grossiers er. president-commis saris van .ip-holding organisa tie. Hij begon voor de oorlog in 1935 als kleine zelfstandige. Na de oorlog kwamen er voor zijn levensmiddelenzaak meer mogelijkheden. Burgemeester Huber, die de levensloop van de geridderde memoreerde, karateriseerde dat als volgt. „Men krijgt een kans maar je moet 'm ook grijpen". De Heer Cok heeft 'm gegrepen. Hij is de motor geweest en heeft ervoor ge ploeterd. Bij de uitreiking wa ren behalve de heer Cok en zijn vrouw en burgemeester- Huber ook aanwezig de neer C.W.C. van Beekum die als provinciaal voeds-elcommisaris van Zeeland zijn gelukwensen overbracht, en de heer Kor- stanje die de kersverse ridder feliciteerde namens het minis terie van Landbouw en Visse rij. In de Zeeuwse defensie kringen vielen ook enkele on derscheidingen te verdelen. Officier in de Orde van Oran je Nassau met de zwaarden, werd luitenant-kolonel J. M. Leen heers te Goes. De heer Leenheers doet al dertig jaar dienst bij de afdel-ing opera ties van de militaire staf ln Den Haag. Tevens is hij coör dinator van de nationale reser ve. Majoor A. Bontebal van de OCMA-kazerne uit Middelburg kreeg de versierselen van de onderscheiding: ridder in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden. Majoor Boniteba) maakt zich in Middelburg al enkele jaren zeer verdienste lijk op het terrein van het administratief militadr onder wijs. Hij heeft een grote rol gespeeld bij de ontwikkeling van de school en was één van de grondleggers van de her structurering van het millta r administratief onderwijs. De adjudant-administrateur H. van Winkel-hof tp Middel burg kreeg de zilveren ere medaille met de zwaarden. De Brand Op het wonwa- gen-kamp te Zierikzee is door oververhitting van een elek trische kachel de caravan uit gebrand van J.J. Haiske. De brandweer van Zierikzee was spoedig te plaatse doch kon niets meer uitrichten dan na- blussingswerkzaamheden. Het bedrag van de sahade wordt geraamd op f 7500 exclusief de inventaris. De eigenaar was niet t .gen brand verzekerd. heer Winkelhof is al vanaf 1950 aan de schoo-1 in Middel burg verbonden- Hij heeft bo vendien veel verdiensten in de civiele sector. Zo is hij onder meer actief in de Nederlandse christelijke ond-erofficiersvere- niging. De heer P. J. Verha gen, vuurtorenwachter van vVestkapelle kreeg een ere medaille in het brons wegens zijn verdiensten als kustlicht- wachter bij het loodswezen. De heer A. Drenth, tech nisch hoofdambtenaar bij Rijkswaterstaat in Hansweert werd ondersdheiden als ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij is ongeveer veertig jaar in dienst bij Rijkswaterstaat. Dijkgraaf H. van Gorsel van het waterschap Tholen werd gisteren eveneens ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij is al vanaf 1947 dijkgraaf en vervult verder nog een functie in de ZLM. De heer A. Boone van het wegschap Walcheren heeft er ruim 35 jaar bij Provinciale Waterstaat opzitten. Hij werd ook ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer A. Koole te Borsele, employée van de PTT in Bor sele kreeg de ere-medaille in zilver. Hij is sinds 1928 in dienst van de PTT en vervult sinds 1964 de functie van kan toorhouder in de gemeente Borsele. De heer J. J. de Wee, PTT- besteller in Yerseke, kreeg de ere-medaille in het brons- Hij is 42 jaar post besteller. De heer S. J. P. Jnmelet uit Brui- nisse: ere-medaille in goud. Hij maakte zich vooral ver dienstelijk op maatschappelijk terrein. De heer Chr. de Schipper te Koudekerke: ere medaille in goud. De heeT De Schipper was vijftig jaar on derwijzer aan de plaatselijke lagere school. De heer S. de Visser, Aagtekerke is al vijf tig jaar secretaris van de plaatselijke bibliotheek. Hij kreeg de ere-medaille in het goud. De heer A. W. Louws te Oost-Kapelle: ere-medaille in zilver, wegens zijn verdien sten voor het lokale dames koor. De heer J. Wondergem: ere-medaille in zilver wegens zijn verdiensten voor de mu ziekvereniging van Oostkapel- le. De heer dr. F. G- Vaandra ger arts in Oostkapelle werd ridder van Oranje Nassau. Dit vanwege zijn vele functies en verdiensten op het terrein van de gezondheidszorg. Voor het front van een volle raadzaal te Yerseke is maan dagavond de voorzitter van muziekvereniging Mozart uit Yerseke, de heer B.J. Korstan- je, onderscheiden met de ere medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nas sau. De onderscheiding werd aan de zichtbaar ontroerde heer Korstanje uitgereikt door burgemeester mr. C. Pijl Ho geweg. De heer Korstanje kreeg de onderscheiding we gens zijn verdiensten voor de Yersekse gemeenschap in het algemeen en voor „Mozart" in het bijzonder. De muziekvere niging bracht hem dan ook een serenade. Na afloop was er een receptie in hotel de Oesterbeurs. (ADVERTENTIE) Gebakken schol met appel en champignons i Per persoon 1 flinke schol. Laat de schoon- I gemaakte en licht gezouten vis uitlekken, r Wentel ze luchtig door de bloem en bak ze in hete olie of boter goudbruin. Garneer de schol met champignons en schijven appel welke in dezelfde olie of boter zijn gebakken. Bestrooien met fijngehakte peterselie. U bóft als u van vis houdt want vis houdt lit Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag^ (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN De eerste Franse wedvlucht in dit sei zoen vanuit Beaumetz mag dan niet zo vlot verlopen zijn, verliezen zijn er vrijwel ner gens geweest. De noord-ooste lijke wind en bewolkte hemel zijn u-'teraard van invloed ge weest op de gemaakte snelhe den maar wat hierbij ook een rol heeft gespeeld was dat het nog al wat minuten duurde eer de duiven na het openen van de manden echt goed ver trokken waren. Er waren ech ter ook plaatsen waar de ver schillen in aankomst groot wa ren. Bij de postduivenvereniging De Eendracht in Terneuzen waren 195 duiven in concours en hier gingen de prijzen (per drietal) in een tijdsbestek van 35 niinu'n af. De snelheid van de winnende duif bedroeg 953,5 meter per minuut, de laatste 777,1 mpm., met bij de eerste tien op de uitslag toch nog vijf liefhebbers met hun eer ste afgegeven duif. Uitslag: 1 en 3 J. Wisse en zoon, 2 E. Brouwer, 4 H. de Boevere- 5 Jac. Harte, 6, 7 en 10 M. A. de Roo, 8 J. den Exter, 9 F. Moll et. Volharding, Westdorpe met 120 oude duiven. 1. D. Teir- lijnck (926,4 m.p.m.j; 2. P. Ver- vaet, E. Baecke, 4 J. van Schilt 5 van Acker, 6 J. Gijsel; 7 en 10 gebrs. Aude- naerd, 8 H. van Schilt, 9 R, Goethals. Met 44 jaarlingen: 1 Gebr. Audenaerd (872,4 mpm), 2 R. Goethals, 3 R. van Acker, 4 en 8 Ed. de Smet. 5 en 7 R. van Kwikkelberghe, 6 Raf. Gijsel 9 René van Acker, 10 J. van Schilt. Combinatie Axel-Stoppel dijk met 251 duiven: hoogste snelheid 954 04 mpm: 1 en 2. A. Arens, 3 M. Klaassen, 4 en 6 J. Wentzler, 5 B. Burin, 7 A. Baert, 8 J. van Leuven, 9 G. Koekkoek; 10. W. Dobbelaar. Concours Combinatie Hulst met 177 oude duiven. 1 P. Verstraeten (948,- m.p.m.), 2 L. Freijser, 3 en 6 All d'Hont en zoon, 4 Ch. van de Walle, 5 zoon, 4 Ch. van de Walle, 5 Gebr. Kramers, 7 W. Bod- daert, 8 Ed Willaert, 9 Th. Crombeen; 10. Ch. Voet. Met 115 jaarlingen. 1 J. Jansen (937, mpm), 2 E. Adriaansen, 3 J. Pieters, 4 en 8 Th. Cas teels, 5. Ch, Voet, 6. P. Lee- raert, 7. All. Pieters, 9 H. Blom- maert, 10 Fr. Riské. De s He duif Terhole met 65 duiven 1 J. Schoneberg (885,- mpm). 2 J. de Maat, 3 en 5 J. Asselman. 4 en 8 A. Hemelaar, 6 en 10 AU. Beau- rain, 7 L. Heymans, 9 Alf. Freijser. Jong maar moedig, Driewe gen bij B'ervliet 45 duiven. 1 E. van de Hemel (859,- mpm), 2 en 9 A. Engels, 3. 4 en 6 en 7 aug. Jansens, 5 J. Pladdet, 8 en 10 Klaeysen-Von Houdt. Hooglandse Vliegers, St.- Kruis met 95 duiven 1 I. Dui- ninck 902,87 mpm), 2 en 10 E. Naert, 3 A. Buysse, 4 Jul. Duininck, 5 en 7 A. de Lijzer, 6 en 8 A. de Meester, 9 Jan Duininck. Strijd in Vrede, Groede met 148 duiven. 1 J. Manhave (889.07 mpm) 2 H. Elfrink, 3 I. Vermeulen, 4 en 5 M. El frink, 6 W. Rlsseeuw, 7 en 10 H. Simpelaar, 8 en 9 L. van de Wege. Concours Bond Zuid Beve land met een deelname van 1348 mi en, hoogste snelheid 950.22 mpm. 1 M. Pieterse, Wemeldinge, 2 E. Vermast Yerseke: 3 en 10 P. Butler Biezelinge, 4 M. Moerland Ril land, 5 en 3 H. van Es Yerse ke, 6 W. Raas 's Heerenhoek, 7 Gebr. Mange Schore, 8 C. Almekinders Rilland, 9 P. Willeboer Kruiningen, 11 M. Boudens wadendamme, 12 A. de Leeuw Hansweert, 14 D. Brouwer Goes, 15 H. Witte Kruiningen, De eerste serie van twee duiven werd gewon nen door L. van Ertvelde te Hansweert (21 en 49) De eer ste serie van drie duiven door P. Butler met 3, 10 en 54. Uitslagen wedvluchten van uit Neufvillcs van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers: Eendracht Maakt Macht m Terneuzen met 153 duiven in concours, snelheid van de eerst aankomende duif 1196.3 mpm. 1, 3 en 10 C. Moerman, 2,4 en 5 P. Zegers en zoon, 6 D. Deurwaarder. 7 J. de Kra ker. 8. A. Verduijn, 9. Scheele. De Voorwaarts te 7-iamslag- Veer met 70 oude duiven (1173.7 mpm) 1, 3, 4 en 6 H. de Feijter Axel. 2 en 5 Jan Bak ker, 7 C. Bareman, 8 D. de Jonge, 9 W. de Putter, Axel, 10 Fr. ocheele. De Reisduif te Breskens met 131 duiven. 1, 9 en 10 A. de Nooyer (1148,22 mpm), 2, 3 en 4 J.A. Versprille, 5 J. de Smidt en zoon, 6 en 7 E. Pieters, 8 R.A. Versaevel. Wedvlueht vanuit Quievrain van de postduivenvereniging De Snelle Duif in Clinge met 87 oude duiven 1 A. Jansen en zoon, 2 en 5 Ch. Willaert, 3 E. Piessens, 4 J de Wit, 6 J. Bracke, 7 en 8 J. van Goe- them, 9 L. Bruggeman, 10 E. Verstraeten. Met 93 jaarlingen: 1 E van Acker, 2 E. de Burger, 3 F. Vos, 4 J. Govaert, 5 J. v. Goethem. 6 E. de Bodt. 7 A. Jansen m 7non. 8 S Wil laert, 9 B. Pilaet, 10 H. de Cock.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7