lemeenteraad besprak problemen binnenstad Gekl lenen De Stem /De YrPe Zeeuw j!\ terneuzen Vrijspraak voor automobilist Excursies iu Terneuzen Commissie stopt groepswerk op campings Zomeravondvoetbal in Sas 20 jaar CTIONAIRS Programma koninginiifiij in IJzendijke "fSSfi.: M. de Jong nieuwe voorzitter NIRIA wij u VQorsML ék Kloosterzande Terneuzen SCHOOLKINDEREN GAVEN TEGENSTRIJDIGE VERKLARINGEN tl"l4.00 uur: Oriental de liefhebbers v» ouder. Inschrijven I de kantine op Uitslag en pr#« ongeveer ml I Dia' kijken Koppeling Hoofdplaat Clinqe Terneuzen anUaptm» We, Miiki» Vrijdag 26 april 1974 l^oi' Alles voor uw tuialcH? Ij- 380. jjbergj Moerdjjkse PostbaaTitl pergen op Zoom en Gorinchm I JjJjO0™0"' Gen- Maczeklaaiiljl 1428. Alle reparaties en slijpen ;f pus 35, 's-H. Hendrikskinderea Si. Tuinbouw gereedschappen OP ZOOM. Tel. 01640 34502 J (Tumec) Markt 12, PRINSffl glijpinrichting voor alle maaim estraat 9, BERGEN OP ZOOM, laak Verolst, St.-Janstraat ïfi nl pnen, Hoofdstraat 37, SPRANG! ^ialist voor motor gazonmaainJ ^^Rjieneelou De zeetien- eelclub de Vogel hield m de WestBühelde aan het oude gemaal in Ossenisse haar tweede clubwedstrijd. fivenai» in dfeerste clubmatch mocht soorten levend aas (Oen gevist. De vangsten ^"buitengewoon goed. Dt was als volgt: eerste W^H. Jonkheijm Klooster zande met 3501 punten, twee de prijs P- de Waal Klooster zande -867, derde prijs K. van Kerkhoven Kloosterzande ierde prijs mevr, P. van Kloosterzande, vijfde Jonkheijm Kloostei- J zesde prijs mevr. Van 'elde Sluiskil, zevende Cromboen Vogelwaar- itste prijs R. de Smit negende prijs M. van Clinge. tiende prijs J. van'S Velde Sluiskil jMaienirelcii Zaterdag middag om 4 uur begint aan de Westerscheldedijk nabij de Issenbru een wedstrijd in zeehcngelen. Het is de tweede cli^Kdstrijd in dit seizoen die de Terneuzense henge- laarsvcre: iging „ONI" (Ont spanning na Inspanning) voor haar. leden houdt. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeen teraad van Terneuzen heeft gis teravond veel aandacht besleed aan problemen in de binnen stad. Op de eerste plaats werd uitvoerig van gedachten gewis seld zonder dat er een duidelijk standpunt van de raad werd be paald over het al dan niet ver pauperen van de Zandstraat. Tevens kwam de vraag aan de orde of een inwoner van Ter neuzen van een gedeelte van de woning Donze Visserstraat 94 geen ga.age mocht maken. Wat de toestand in de Zand straat betreft waren er twee problemen. Op de eerste plaats de erbarmelijke toe stand van woningen in deze straat voor zover die eigendom van de gemeente zijn (name lijk de panden 3, 10 en 14) en het feit dat de gemeente be sloten heeft het pand Zand straat 1 te verhuren aan de familie K. Mevrouw L. van de Plas- Tanis stelde dat de wijkraad heeft verzocht aan de gemeen te om het pand niet aan deze familie te verhuren. ,,Het col lege doet dat nu wel. Men kan wel de voorwaarde stellen dat er niet mag worden onderver huurd, maar in die maatregel geloof ik niet. Wat kan de gemeente doen als iemand een paar jaar komt logeren" vroeig mevrouw Van de Plas. Het antwoord op de vraag teltfoon 075 16 4574 (Vaionz e correspondent) or de afdeling damesjai Inre In minimaal 500 st.p. week. gehaald en gebracht. |ehele jaar werk. elt u dan bovenstaand adres De op- bstenactie Ide paro- bedraagt in het (Van een onzen Kevers) De ge- R in de eft voor ïteraads- tgramma en groot is ver- d gemene dA-PPR, op een irestatie digt de de vol- Borsele ïverings of lei door de land lo- acé van togspan- 'ZEM Ie bouw centrale oever- Zuid- ie Wei den op De Borsele fooncel voor- erd te w in »]- t- vesti- en ge en veel ssen de hillende eefd te sport- IJZENDIJKE - jecomité IJzendijkt de aanstaande vierl ninginnedag we» gramma in elkaar jong en oud de biedt voor een tij Er zijn zowel adin. de jeugd als voor if en de commissie d inwoners op 30 ipl Uit te steken zodat - een feestelijk aaM»1 Het progranwu Ij 10.00 uur. Knt de jeugd van de len. Inschrijven en openbare lalercn* Schutitersstraat. tls. 09.30 uur: P<.. kleuterschool voor -f van de kleuters»' gratis. 11.00 uur: Rooi drumband door w 13.30 uur: Kil» het sportveld voor-1 van de kleutercho" 1 gere scholen. I*e' ling voor de te sociëteit. 15.00 uur: H* bij de heren Sei. Putter. In5chrijv® J vanafhalfdrie. y ''J| Het eerste schot wo-J door wethouder 00STBURG Ina B., Lily vai. H.. Marion H. en het slachtoffer zelf, de 14-jarige Carla van A. moesten donder dagmorgen voor de kanton rechter te Oostburg, mr. C.J.M. van Hees verschijnen, o/n te getuigen in de zaak tegen de veehandelaar PJ. van O. uit Breskens, die op 29 mei 1973 Carla van A., die op de fiets naar huis reed, met zijn auto had aangereden. Het meisje was daarbij gevallen, klaagde over pijn in de rug en eerst op 8 juni hadden haar aangifte gedaan bij de politie. De zaak was reeds eerder behandeld, maar aangehouden omdal de kantonrechter meer getuigen wilde horen. Ook nu kwam men er na langdurige helemaal uit, hetgeen de officier noopte voor verdachte Van O. vrij spraak te vragen. De verkla ringen van de meisjes (in de leeftijd van 12 tot 15 jaar) waren niet helemaal eenslui dend! Drie verklaarden wel dat het slachtoffertje, dat door d.e achterop komende auto was aangereden, op de rechter weghelft reed, maar de vierde «I daarover enige twijfel ont staan, Niet een 19-jarige ge tuige P.D. uit Eede, die ver klaarde het ongeval te hebben gezien en op zijn beurt be weerde dat het meisje wel de gelijk op de linker weghelft reed. Deiofficier van justitie, mr. "•G.C Mijnssen, sprak over onaangename ondiuidelij'khe den en zei niet te kunnen bewijzen dat Van O. niet cor rect gereden had, op grond waarvan hij vrijspraak requi- reerde. Vanzelfsprekend sloot de raadsman van verdachte, &FC' van Deinse zich nierbij aan, er zich op beroe pend dat er in de verklaringen van de kinderen nogal wat j tegenspraak was. De verbali- sant, de wachtmeester J.A. E., die eerst later proces-verbaal had opgemaakt, had zich ver gist m de kant waar een lichte schade aan de auto was ont staan. En tenslotte maakte de y^fndchte zijn excuses voor et feit. dat hij tijdens de ver- tegen één van de meis jes ha-t gezegd: „Je moet niet f? «aan liegen", een opmer- fWBJwaarnver de kantonrech- ~r, zleb duidelijk boos maakte. Dok de uitspraak luidde vrij spraak. niet links-achter.,zoals verklaard. werd 17.00 uur: of ken. Laat u doe mee!!!!!! 19.00 uur: mdC uit Aardenbrug, n «B bijgestaan door mr. W.AJt. de Mul, moest zich op Daarmee wilde hij aantonen dat hij het verkeer niet gehin derd had. Een drietal kleuren dia's, die van het ongeval wa ren gemaakt, werden door be langhebbenden aandachtig be keken. Maar zowel de land bouwer als zijn getuige H.F., die op dat ogenblik bij hem in de auto zat, zeiden dat de auto al dicht achter het lelijke eendje was, toen deze t kennen gaf naar links te willen rijden. Mr. de Mul meende uit een en ander te moeten concluderen dat de student eigenlijk als getuige moest optreden en de landbou wer de schuldige was. Hij vroeg dan ook vrijspraak- De officier van justitie conclu deerde dat het niet zoveel uit maakte of de auto in het mid den of linksachter was aange reden. Hij achtte het ten laste gelegde bewezen en vroeg voor P. een boete van ƒ50. in plaats van de bij schikking voorgestelde 75. De uitspraak luidde conform. J.F.L. moest zich verantwoor den voor het feit op 29 decem ber met een personenauto met aanhangwagen te Oostburg over rijksweg 58 te hebben gereden, waarbij de koppeling tussen auto en aanhangwagen wa losgeschoten. De aanhang wagen was tegen een tege moetkomende auto opgereden en de bestuurster werd daar bij ernstig gewond. Verdachte probeerde zich vrij te pleiten door een technische uiteenzet ting over de koppeling te ge ven. „Wat techniek betreft, mijn naam is haas", repliceer de de kantonrechter, die inge volge de eis van de officier van justitie, verdachte tot ƒ100 boete veroordeelde. waarom het pand aan de be trokken familie is verhuurd werd door wethouder P. Huij- brecht in een besloten verga dering gegeven. Het andere punt, namelijk dat van de slechte staat van gemeentewoningen in deze straat, werd door de heer J- Pladdet het eerst aangesneden. Hij noemde de toestand waar in deze woningen verkeren hemeltergend en sprak zelfs van een „beestenstal". „Ik ben hel eens met de wijkraad die zegt dat het wonen in deze straat geen pretje is," merkte de heer Pladdet op. Hij vroeg zich af of de leegstaande wo ningen niet kunnen worden dichtgespijkerd. „Hoe de panden eruit zien is mét geen pen te beschrijven," was de reactie van mevrouw Van de Plas, die zei te hopen dat de gemeente hier spoedig wat aan doet. De heer S. Vlie ger vond ook dat de panden van de gemeente moeten wor den opgeknapt. „Zo kan het niet verder," vond hij Wethouder Huijbrecht on derschreef dat hier en daar van een „janboel" gesproken kan worden. „Het heeft wei nig zin de panden op te knap pen of dicht te spijkeren. Ze zijn al diverse keren gekraakt. Als we daaraan een einde zou den willen maken, dan zouden we die panden moeten slopen. Maar dan krijg je gaten in het straatbeeld." Naderhand nam de wethouder hiervan iets te rug door te zeggen: „Ik kan niet zeggen of het zin heeft de woningen weer bewoonbaar te ma-ken." Overigens wees hij erop dat de betrokken panden eigenlijk niet meer voor be woning waren bedoeld. Ze stonden leeg, werden gekraakt en toen heeft het gemeentebe stuur toegelaten daarin men sen te laten wonen. De raad ging na deze mededeling er niet verder op in. Bij de behandeling van het door de heer Zwemer inge diende beroepsschrift tegen het weigeren van een vergun ning om van een deel van het pand Dónze Visserstraat 94 een garage te maken, kwamen diverse raadsleden met de principiële vraag of in af wachting van de komst van het structuurplan voor de bin nenstad van Terneuzen nu niets meer mag worden ver bouwd. Wethouder Huijbrecht stelde dat de heer Zwemer te kennen heeft gegeven met zijn garageplannen te wachten tot er meer duidelijkheid is over het structuurplan. Dit argu ment was voor de heren S Vlieger, J. Pladdet en F. Die- leman onvoldoende. Zij von den tegen het voorstel ohi het door de heer Zwemer ingestel de beroep ongegrond te ver klaren. De andere raadsleden gingen wel akkoord. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens de jaarvergadering van de afde lin_, Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse ingenieurvere niging NIRIA is wegens druk ke werkzaamheden ing. B. Bo- neschansker afgetreden als voorzitter- Hij wordt opge volgd door ing. M. de Jong. De heer Bo-neschansker was vanaf 1966 bestuurslid en fun geerde sinds 1969 als voorzit ter van de afdeling. Ing. G, van de Waa dankte hem voor al hetgene hij in die jaren voor de vereniging heeft ge daan en beschreef wat er van af 1969 binnen de vereniging gaande is geweest. Hij merkte in dit verband op dat de be langstelling voor lezingen en excursies in die periode sterk is gedaald waardoor het afde lingsbestuur nogal eens teleur- ste'lingen te verwerken kreeg. Een positief punt in deze peri ode was het feit dat eind 1972 de ing-titel een wettelijke be scherminig kreeg. Namens de afdeling werd de heer Bone- schansker een platenbon aan geboden. Het bestuur van de afdeling is nu als volgt samengesteld: ing. M. de Jong als voorzitter, ing. J. Kips als secretaris, J. van de Elshout als penning meester. ing- G. van de Waa als raadslid en ing. A.L. Mie ras als lid. Tijdens de vergadering werd uitvoerig gedebatteerd over de sociaal-maatschappe lijke belangenbehartiging en de toekomst van de Neder landse ingenieursvereniging. Tevens werd de agenda voor de landelijke jaarvergadering besproken. Aan het begin van de vergadering werd eein film over het Land van Saeftinge vertoond. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Donderdag morgen brachten ruim 50 stu denten aardrijkskunde uit de tweedeklas van het Moller-in- stituut te Tilburg een bezoek aan Terneuzen om zich op de hoogte te stellen van de ontwik kelingsproblematiek in de re gio. De gemeentelijke voorlich tingsambtenaar, de heer J. Ro besin, gaf een uiteenzetting over de gang van zaken in de tijd toen bedrijven, die zich in Terneuzen vestigden financiële faciliteiten kregen en de ge volgen voor Terneuzen, toen dit werd opgeschort. Met na me het sociale klimaat, de wo ningbouw en de (versterkte) concurrentie-positie van België werden daarbij door de beer Robesin aan de orde gesteld. „Terneuzen heeft nu praktisch geen aantrekkingskracht meer", aldus de heer Robesin. Voorts stelde hij het struc tuurplan van Terneuzen (wo ningbouw. scheepvaart, ka- naalwerken enz.) aan de ar de. De studenten die een bezoek aan de (gehele Kanaalzone Dro gen, maakten een rondrit door Terneuzen en brachten don derdagmiddag een bezoek aan de Nederlandse Stikstof Mij. te Sluiskil. Donderdagmiddag arriveerden te Terneuzen en kele buitenlandse academici uit de ontwikkelingslanden (India, Pakistan) in Terneu zen, Zij maken deel uit van een groep buitenlandse weten schapsmensen, die van 16 april tot en met 3 mei Zeeland bezoekt om de regionale in dustrialisatie te bestuderen in verband met de ontwikke lingshulp. Ook voor deze be zoekers hield voorlichtings ambtenaar J. Robesin een in leiding over de gang van za ken in de gemeente Terneu zen. Schieting In café Martens te Hoofdplaat wordt op zondag a.s. weer een schielimg gehou den. Sinds een maand of viei is de schielche. De Vriend schap" niet actief geweest. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Dit jaar zal de Interkerkelijke Recreatie commissie geen groepswerk meer doen voor de toeristen, die in het vakantieseizoen de West-Zeeuwsch-Vlaamse kust bevolken. Wel zal dit jaar, an ders dan in voorafgaande ja ren, veel aandacht worden ge geven aan een stuk pastoraat. Men wil hierbij de gasten goe de aanwijzingen geven met betrekking tot de kerkdien sten en het is de bedoeling op een aantal campings gedu rende het hoogseizoen elke week één dagdeel een pastor verblijf te laten houden voor een gesprek met gasten. Hen wordt dus de mogelijkheid tot een gesprek geboden. Dit heeft de Interkerkelijke Recreatie-commissie in west- Zeeuwsch-Vlaanderen laten weten in een schrijven aan de kerken, de campinghouders en de VVV's in west-Zeeuwscn- Vlaanderen. Hoewel op 14 ma-art veel kerken hadden bericht mee te willen gaan doen". Zoals be werk van de commissie rezen naderhand toch bij verschil lende leden van de commissie De voorzitter en een bestuurslid van het zomeravondvoetbal Jeugdgebouw v^: I nieuw verantwoord™ vwr ^n van de k eute j aanrijding op 16 oktober, toen lagere fh°'e".eertM ™J.°Ter de Molenweg „aar Bij slecht Waterlandkerkje rijdende wil- a fOU"' "'J- iijucuuu WH" kinderspelen, t de afslaan om de Graafjans- zaklopen. M weg m te rijden. Hij beweer- wordt de film öe door de achteropkomende fcndbouwer-autobestuurder U1' Aardenhurg midden moter te zijn aangereden en wordt het ;>ugdeebo p'aats van 5 <t 4| tierit gaan wel f"" (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het zo meravondvoetbal in Sas van Gent bestaat 20 jaar. In deze periode is deze recreatieve en soms amusante ontspanning (zowe) voor deelnemers als voor toeschouwers) uitge groeid van vier tot negen deelnemende teams. Het initi atief, dat op I april 1954 voor al op aandrang van oudspelers van Corn Boys tot stand kwam, blijkt in de afgelopen 20 jaar een grote mate van levensvatbaarheid te hebben gehad. „De belangstelling voor de zomeravondeompetitie neemt steeds toe- We draaien nu met negen teams, waardoor het ons wel onmogelijk is geworden een hele competitie te spelen. Dat zouden 16 wedstrijden be tekenen. geen haalbare kaart omdat we dan te ver in het seizoen belanden met ons wedstrijdschema want dan be ginnen de vakanties", aldus de heer R. Marquinie, 'voorzitter van het rayon Sas van Gent van de zomeravondcompetitie. „Het gaat uiteindelijk om ont spanning. waarbij het wed strijdelement wel te pas komt maar beslist niet mag prevale ren, omdat dit ten koste kan gaan van de sfeer. En die moet aangenaam blijven" zo meent hij. Er wordt dus een halve competitie gespeeld. Begonnen wordt eind april en voor de vakanties aanbreken is het zo- meravor.dvoetbal achter de rug. „De zomeravondcompeti tie is beslist geen wilde com petitie. We zijn officieel aan gesloten bij de KNVB en onze competitie staat onder auspi ciën van de afdeling Zeeland van deze bond", aldus secreta ris G. Verhelst, vanaf het be gin van het zomeravonrlvoet- balgebeuren in Sas Van Gent betrokken. De wedstrijden worden geleid door officiële KN VB-scheidsrechters en de verstandhouding tussen KNVB en Zomeravondvoetbal Sas van Gent wordt „voorbeeldig" genoemd. De eerste oompetitie - in 1954 - ging van start met vier deelnemende ploegen, te we ten C.B.S., SAS, de Stijfsel en Glucosefabriek en O.N.A. Laatstgenoemde ploeg heeft gedurende al die 20 jaar aan de competitie meegedaan en wist bovendien eenmaal defi nitief beslag te leggen bp de beschikbaar gestelde wisselbe ker. „Vorig jaar werd Philippine Veteranen zomeravondkampi oen in het rayon Sas van Gent en ook dit jaar start deze ploeg weer als grote favoriet", aldws de heer Verhelst- „De jaarlijkse rayonkampioen kan dan nog deelnemen aan het kamn:oen---hap zomeravond- voetbal in Zeeland, een kam pioenschap dat beurtelings wordt georganiseerd door een van de rayons Terneuzen, Sas van Gent, Middelburg, Vlissin- gen, Zierikzee en Goes. Voorzitter Marquinie wijst erop dat het tot op heden is gelukt actieve -voetballers (dat w}}. ,?®S8en die voetballen in verenigingen in KN vB-verband) uit de zome ravondcompetitie te weren. „Indien die zouden mogen meedoen zou dat beslist een negatieve werking hebben en dat is niet de bedoeling" zo meent hij. De elftallen spelen in Sas van Gent tweemaal 35 minu ten tegen elkaar en er wordt afwisselend gevoetbald op het ONA-terrein (de Hoge Ber«) het sportpai-k De Valcke en het voetbalterrein in Philippi ne. Afgelopen maandag zijn de eerste wedstrijden reeds ge speeld en de competitie zal duren tot 20 juni. vragen. „Eigenlijk vinden de kerken dat dit werk door een groter orgaan moet worden ge dragen en zouden de kerken veel meer zelf aan pastoraat willen gaan doen", oals be kend verzorgde d-e commissie de laatste jaren, onder des kundige leiding van beide streekjeugdiwerkleiders, een flink stuk .activiteiten op en rond de campings voor gasten en hun kinderen. Door de vele discussies rond subsidiëring van het werk -de oommissie kampt met een aanzienlijk te kort- en de structuur (de com missie bezat b.v. geen rechts persoonlijkheid) is men dit jaar eigenlijk te laat op pad en wordt afgevraagd of met de thans beschikbare middelen in 1974 nog een verantwoord stuk werk geleverd kan wor den. Bovendien zal dit jaar de voorzitter van de commissie wegens studie zijn functie moeten neerleggen en het blijkt erg moeilijk een opvol ger te vinden. Reden en vra gen waarom de commissie heeft gemeend het ook voor haar niet prettige besluit te nemen geen activiteiten meer te organiseren. Gehoopt wordt dat een aantal campinghou ders, die daartoe mogelijkhe den zien, zelf iets kunnen or ganiseren samen met en ten behoeve van hun gasten. Men i-s blij met de werk groep die bezig is met de stu die over een nieuwe structuur van het recreatiewerk en men hoopt dat in 1975 onder ver antwoordelijkheid van deze nieuwe organisatie een goed stuk recreatiewerk kan opge zet worden BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur Pornofa- mily 18 j. Roxy 20.00 uiur Help, de dokter verzuipt a.l. Etcetera Molstraat 10a, expositie Rini Leefsma met gouaches, monotypes etsen en Josche Roverts met kleine olieverven (t.m. 2 mei) Open dagelijks van 13.30 17.00 uur, zat. en zond. van 13.30 18.00 uur, bovendien op vrij dag van 13-30 18.00 uur en van 19.00 21.00 uur. Hal Stadhuis. kunstwerk van de maand van Paul Blom. Tholen (t.m. 30 april). Geopend ma. t.m. vrijd. van 8.30 12.30 uw en van 13.30 17-30 uur. GOES Grand 20.00 uur: Jesus Christ Superstar a.l. 23.00 uur: De non van Monza 18 j. HEIKANT Patronaat 16.00 uur: Kleurenfilm „De Flinstones", georg. door het Rode Kruis a 1. 20.00 uur: Kleurenfilm „De Kaperkapitein", georg. door het Rode Kruis 14 j. HULST Bioscoopgebouw 29.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. Stadhuis (burgerzaal), foto tentoonstelling Boerengrond van Kors van Bennekom (t.m. 28 april). KLOOSTERZANDE Krokodilbar Orkest Frans Bonne MIDDELBURG City 20.00 uur: The brid ge on the river Kwai 14 j. Kuiperspoorttheater J. en M. Filmhuis draait Robbe- Grillert's Glissements Progres- sifs du plaisir. Rijksarchief, St.-Pieters- straat 38, expositie „Hugeno ten in Zeeland" van 9.00 12.30 uur en van 13.30 8 17.00 uur. Zat- van 9.30 12.30 uur (t.m. 31 augustus). OOSTBURG Ledel Theater Ben Mur all. 20.00 uur ROTTERDAM De Doelen (grote zaal, feest zaal en repetitiezaal) 18.00 uur: Rotterdamse Muziek school in het kader van de jeugddag „Brood en spelen". 20.30 uur: „Brood en Spelen", slotconcert door het Rotte: da-ms Philharmomsch orkest o.l.v. Edo de Waart. Schouw burg 20 15 uur: Internatio naal folkloristisch Dans Thea ter. Groote Schouwburg 20.15 uur:„De Hollandse ronse laar" door Publiekstheater. Hofplein Theater 20.15 uur: „Wat je zegt, ben je zelf' van Gerard Cox en Frans Halse- ma. De Lantaren 20.30 uur: Choreografie-avond. Luxor Theater 20.00 uur :Toon Hermans. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, West kade 71, expositie Barbara Je an (t.m. 30 april). Open ma. t-m. zat. van 9.00 12.00 en J3.30 18.00 uur, vrijdag tot 21.00 uur. Zondag van 14.00 18.00 uur. Woensdagmiddag geslo-ten. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: The bridge on the river Kwai a.l. Porgy and Bess 22.00 uur: Big Band concert als hommage aan Duke Ellington m.m.v. de Brabantse formatie Friet Unlimited. Museum, Burgemeester Gellstraat, expositie De Ont wikkeling van de fotografie, samengesteld door fotograaf Henk Hommers uit Terneuzen (t.m. 12 mei). Open di. tm. zat van 14.00 17.00 u. VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: Vuisten, bonen en Karate. 23.00 uur: Het badhuis van de zeven zaligheden. Ontspanningscentrum 20.00 uur:Film „Music Power". Scheldekwartier 20 00 uur: Vierde culturele avond met o.a. Vlijt en Volharding, Con Agitazione, Onda en Jong le ven. Britannia, expositie „Ener gie, de motor van ons leven" (t.m. 28 april). WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Singel 45, expositie Mareike Geys en Jan van Stolk met schilderijen en Klein plastiek en keramiek (t.m. 29 april). Di. t.m. zat. van 9.00 18.00 uur. Zondag vain 14.00 18.00 uur: Op maandag gesloten. ZIERIKZEE 'T Lange Nus Expositie Jen- nexe Kammeloo-Weijland met schilderijen en wandkleden (t.m. 23 mei.) Open van 9.00 12.00 en van 13.30 18.00 uur. Op do. ook van 19.00 21.00 uur, zond. en ma. geslo ten. ANTWERPEN Kon- Vlaamse Opera 20.00 uur: „Het gemaskerd bal" van G. Verdi. Kon Ned Schouwburg 20.00 uur: „Ju- no en de pauw" van Sean O'Casey. Museum Vleeshuls 20.15 uur: Concert van oude muziek door R. Kohnen (kla vecimbel) en B. Kuyken (tra- versfluit). Hal Conservatori- om, Desguinlei 20.30 uur: Laureatenconcert. GENT Kon. Opera 20.00 uur: „La damnation de Faust". (ADVERTENTIE) Gym-demonstratte De gymnastiekvereniging GVC zal op zaterdag 4 mei in het ge meenschapscentrum Malper- tuus een demonstratie geven voor de bewoners van het in ternaat de Sterre uit Sluiskil. Tijdens deze demonstratie kunnen de leden van de gym vereniging kennis maken met de bewoners van het internaat, zodat de laatste in september als zij hun nieuwe woongele genheid in Clinge betrekken niet geheel vreemd meer zijn in Clinge. De demonstratie die op verzoek van die directie van de Sterre wordt gehouden, begint om 2 uur. Gemakkelijker! betrouwbaar bij de NMB. Voor alle doeleinden. Ook voor het verbeteren van uw woning. Geen informatie bij werkgever. Kwijtschelding bij overlijden. Inlichtingen bij alle NMB-kantoren. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw caravan voor uw auto voor uw booï voor uw meubilair voor uw keuken Zomeravondvoetbal Maandagavond gaat in het rayon Terneuzen de competitie in het zomeravondvoetbal van start. Er wordt dit jaar door 21 elftallen aan deelgenomen, die ingedeeld in twee klassen een volledige competitie zullen spelen. In totaal moeten ruim 100 wedstrijden worden ge speeld, waarvan er in de eer ste maand 16 in Sluiskil wor den gespeeld. Dit veld is na de maand mei echter niet meer beschikbaar, zodat het gros van de wedstrijden op de velden 6 en 7 in het Zuider sportpark in Terneuzen zal plaatsvinden, daar het Dow- veld, dat vorig jaar aangelegd in eerste instantie is af gekeurd en opnieuw moest worl-en ingezaad. waar zo als aanvankelijk de bedoeling was de dre deelnemende teams van Dow huin westrijden op zouden spelen, niet be schikbaar is. Het elftal van Moe (Meijer Ovet Combinatie) zal dit jaar niet deelnemen en een tweetal nieuwe clubs kon den niet worden toegelaten. In de openngswedstrijd maandag avond om halfzeven komt het pas gepromoveerde Elopak binnen de lijnen tegen kampi oen Van der Poel, terwijl in Sluiskil HKC en Hoek vetera nen tegen elkaar in het veld komen. Rilland-Bath Wim Schell De zanger en artiest Wim Schel! zal dinsdag avond 39 april optreden in de Hacienda-bar te Rilland Bath. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel 01140 - 3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel 01100 -8930 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8 15-12.30 en 13 30- 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19 00 - 20 00 uur. tel. 01600 -22341, zateidag van 1090 - 11 00 uur. tel. 91609- 49900, zondag van 20.00 - 22.90 uur tel 01800 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen Zeeland 01100 - 4944 HUISAANSLUIT1NGEN REDACTIE Chet Zeeuwse redactie S C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150 7920 privé tel 01150 5745; algemeen re dacteur Zeeland A F Kuopman. kantoui Kromme Weele 4, Mid delburg. tel 01180 - 7764 privé tel. 01180 - 7438, redacteur Midden- Zeelano drs. J Bouwmans tel 01100-3495 kantoor Klokstraat 1, Goes, tel 01190 8039. privé Coiitnshol 35. Goes; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone G van Berkei kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150 7920 privé tel 01159 4866: redacteur W.Z. Vlaanderen R van dei Helm. Melkweg 40. Oostburg, tel. 01170- 3370; sportredactie Zeeland T Koumen. tel 01155 - 2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J de Boer. l'rumanlaan 10. Axel, tel. 01155 - 2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland P Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland C. Menu, tel 01100 - 4316. tel. 01140- 3751 of 01150-6297; Midden-

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5