t «spreken over klaasesz „ei" Waterschappen zien geen BREJf Mooie droom Juor-grens bij id-Chemie is J$iar noord-oosten igeschoven in poreuze dam a TWEEDE COMPLEX BEJAARDENWONINGEN IN GEBRUIK GENOMEN TE YERSEKE Zout in afval water kan redding van oesterbanken betekenen Ti,«ELANDERS moeten zich nog i I zo en Diefstallen in Goes Programma voor koninginnedag stad KlJI /OOROEUG/ Vlissingen 's-Heerenhoek Middelburg Reimerswaal OVERSCHAT Sas van Gent OVERSTAG Middelburg Wolphaartsdijk Hontenïsse pondera J 25 april 1974 ■'ir*- kom met *K0* commentaar lemerhand begint de officiële opninie rond het plan- isesz vorm te krijgen. De besturen van de belangrijkste happen in Zeeland hebben zich uitgesproken. De tech- diensten van de provincie Zeeland hebben het plan be- en gisteren hebben ook G.S. van Zeeland hun stem officiële commentaren op het plan-Klaasesz word» het genoemd, als ware dat een nieuw rampjaar, waarin ^Mtimale veiligheid" van het Deltagebied verzekerd moet ziin"Verschuiving naar een later tijdstip van die optimale vei- e is slechts dan verantwoord, als vooraf bewezen wordt'dat het risico aanvaardbaar is. Dat is de teneur in alle ^fctaren- l rf. i JBwel er in de standpunten van de officiële instanties nuance 'voorkomen, kan men wel vaststellen dat het plan- Klaasesz hoe vernuftig ook, door de direct betrokken over- en hun adviseurs, met grote reserve wordt bekeken, nadere studies, die deze reserve zouden kunnen op- ontbreekt eenvoudig de tijd. Garanties tegen overstro- JE kan niemand geven. De verantwoordelijkheid voor wat er kar| gebeuren als het „ei" van Klaasesz niet aan de ver wachtingen beantwoordt, durft niemand in redelijkheid te dra gen. Zou een nieuwe (of dezelfde) staatscommissie zich nog ■k, het probleem willen gaan verdiepen, dan kruipt daar ilweer zo veel tijd in, dat het magische streef jaar 1978 niet gehaald kan worden. !S| Al deze bedenkingen doen de vraag rijzen: Is het plan- Klaasesz r iet een mooie droom? IN VELE MATE» (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/GOES/ZIER1KZEE/KORTGENE Drie Zeeuwse waterschapsbesturen, namelijk die van Noord- en Zuid-Beveland en van Schouwen-Duiveland staan kritisch tegenover het voorstel van de Oosterscheldecommissie (de commissie-Klaasesz) om de Oosterschelde van een poreuze afsluitdatum te voorzien. 9 Oosterschelde, nu al jaren inzet van een woelige strijd. kampeerbagagewa- GENTJE gevraagd. Tel. 01153* 2726. personeel aan<p JONGE VROUW zoekt thuis werk allerlei ook wil een kindje verzorgen van wer kende ouders. Tel. 01140- 4306. .UZEN, 24 april sla I 13—26, II 12— kool A-II 1,17—1,48, B-II 6,66—1,30, C-II 0,37—0,59, D-II 0,10 en afwijkend 0,11 0,28; [groene komkommers II 0,20—0,28; spekkomkommers II 0,20—0,24. Per bos: selderij II 4,23—0,26; peterselie I 14-0 16; radijs I 0,34—0,36, ^^■,06—0.24; asperges B 2.66—2,93 Bil 2,66, B-blauw 52 tot 2,15, C-2: 1,62—1,67. er kilogram: breekpeen 2,45—2,46; prei II 0,43—0,68; rabarber II 0,520,58: spina zie II 0,63; witlof B-II 1,55 1,73, afwijkend 0,50—0,66. Aardbeien: per doosje: Gorella I 1,19—1.24; Vola I 1,14—1,27; Glasa II 1,18—1,23. Fruit: Winston 75 1,15—1,22, maat 70 1,09—119; maat 85 0,97—1,09, maatl 60 0,850,88; maat 55 0,45—0,48 II maat 75: 1,11, maat 70: 1,091,10, maat 65 0,98, maat 60 0,800,87, maat 55 0,35. Golden Delicious I: maat 75 0,48, maat 70 0,47 0,49, maat 65 0,32—0,36, maat 60 0,26—0,29; II: maat 80 0,430,50, maat 75 0,370,44 maat 70 0,39, maat 65 0,30, Laqtan II: maat 75 0,89—0,91, maat 70 0,90, maat 65 0,73 0,76, maat 60 0,46—0,57, MAAT 65 0,34. Goudr. II maat 85-95: 0,62, maat 75-85: 0,54—0.67, maat 65-75: 0,50— 0,52, maat 60 0,24—0,28. GOES, 24 april Per stuk: kropsla I 16, II 713, bloem kool 4 per kr I 173, II 172, 6 per kr. I 154—164, II 136—140, 7 per kr- II 125, 8 per kr. 116—122, II 37—120, 10 per kr. I 68. II 36—62, afw. 16— 39. Per bos: radijs '232. Per kg.: aardappelen 616, witlof Bil 114—126, prei AI 27, All 2728, uien 1114, rabarber 3741, spinazie I 3750, II 13. pencnwl^'l Nieuwdorp kapster gevraagd voor donderdag, vra* dag, en zaterdag J. Ambags Dameskapper Kaaistraat Steenbergen. Tel. 01670-3169 20 I Een nieuwe lente, een niebff begin. Het huwelijksbureau TRAIT-D'UNION kan u daarbij helpen Erken door de raad van TOEZICHT Inl.: Hoofdkantoor: po0SlAfd, 122, Ede, tel. 08380-14192 A1? Breda, Delbergen 53, 01600-52721. :ekeringen e t 9.000,-. En ekerlngen vanaf ;che inlichtingen SCH« bejaa';' donderdag Koninginnedag Biet pro gramma voor koninginnedag 1974 in Nieuwdorp is dezer dagen gereed gekomen. Het ziet er als volgt uit: 8 uur klokgelui van beide kerkto rens. 8.30 uur: jeugdprogram ma in het verenigingsgebouw. 10 uur: ballonoplaatwedstrijd na een rondgang door het dorp. 13.15 uur: opening van de vierkamp door de voorzit ter van de oranjecommissie de heer H. de Boot. Vanaf 13.20 uur diverse wedstrijden, waaronder hard lopen, brugbouwen, zaklopen, hindernisbaan op de fiets bus lopen en koorddansen. Het avondprogramma omvat onder andere een optocht die om 18.15 uur begint en waar aan iedereen kan meedoen. De verzamelplaats is het Oranje- Pmin. om halfaeht wordt met een oranjebal in het vereni gmgsgebouw de koninginne- «agvieriiig besloten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de zo merperiode van 1973 is de „fluorgrens" aan de Noord oostelijke kant van de fabriek van Zuidchemie te Sas van Gent met ongeveer een kilo meter opgeschoven. Uit .onderzoekingen van grasmonsters door het Insti tuut voor Plantenziektekundi- ge Onderzoek is gebleken, dat het weidegras tot op 1,6 kilo meter ten noordoosten van „Zuidchemie" volgens de gel dende normen, als gevaarlijk voor het vee moest worden aangemerkt, wegens het stof- vormige fluor, dat zich aan het gras heeft kunnen hechten. In andere zomers eindigde de „fluorgrens" op een afstand van 500 tot 700 meter van de betrokken fluorbron: de fa briek van Zuidchemie. Dat de fluorgrens in de zo mer van 1973 kon opschuiven wordt o.a. toegeschreven aan de geringe regenval in de be wuste zomer. Het gras werd minder intens „gespoeld" dan in een natte zomer het geval is. Het IPO heeft zich er in een gisteren verschenen rapport niet over uitgelaten in hoever re het opschuiven van de flu orgrens schadelijke gevolgen voor de uitoefening van de veeteelt in het betrokken ge bied kan hebben gehad. Een uitspraak over dat probleem wordt overgelaten aan de stichting Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland. Over het algemeen was in de periode van 1 november 1972 tot 1 november 1973 (het z.g. meetjaar van het IPO) de fluor-verontreiniging in gas vorm rond Sas van Gent niet beduidend hoger dan in het voorafgaande meetjaar. De ge ringe stijgingen van fluor-ver ontreiniging zijn in elk geval niet toe te schrijven aan een verhoogde uitstoot van fluor door de fabrieken, zo zegt het IPO. Men zoekt de oorzaak in omstandigheden als windrich ting, de geringe regenval en het aantal keren waarmee de wind uit een bepaalde hoek woei. De bijdrage aan de fluorver ontreiniging rond Sas van Gent door het op Belgisch grondgebied gevestigde staal bedrijf van Kuhlmann-Sidmar kon niet apart worden geme ten. Wel is duidelijk geworden, dat dit bedrijf het zijne aan de totale fluor verontreiniging bijdraagt. Voetbal Te Vlissingen de vriendschappelijke wed strijd gespeeld tussen de elf tallen van de PTT en van de gemeente-politie. Bij een aan val van het PTT-elftal trachtte de keeper van de gemeente politie de bal te keren. Door een ongelukkige val belandde hij met zijn knie tegen de paal. Hij diende per ambulan ce overgebracht te worden naar het Bethesda-ziekenhuis te Vlissingen. Overigens hét werd een over: nnmg voor de gemeente-politie van Viissin gen (1—0). Schieting De handboog vereniging „Eendracht" gaf bij de heer S. Rentmeester een schieting op de liggende wip pen. Van 16 verenigingen wa ren 60 schutters opgekomen. Uitslag van de eerste wip. E.oofdvogel: Len de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. lste zijvogel: H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. 2e zijvogel: C. Lous van Edele- Handboog uit Oudelande, bij loting, lste bovenka!: E. En gels van Eendracht uit Vlissin gen. 2e bovenhal: A. v. 't Westeinde van Willem-Teil uit Ovezande, bij loting. lste on- derkal: A Meeusen van Spes- Nostra uit Ovezande. 2e on- derkal: J. Janse van Vrije- Schutters uit 's-Heerenhoek, bij-loting, lste klep: W. de Jonge van ADLM uit Kwaden damme. 2e klep: H. Koens Az van Spes-Nostra uit Ovezande. 3e klep: P. Steketee van Dia na uit Yerseke. Uitslag van de tweede wip. lste hoofdvogol: W. de Jon ge van ADLM uit Kwaden damme. 2e hoofd vogel: H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. lste zijvogel: J. de Rijke van Edele-Handboog uit Oudelande. 2e zijvogel: P- Oostdijk van Willem-Teil uit O'-ezande. 3e zijvogel: J. de Rijke van Edele-Handboog uit Oudelande. 4e zijvogel: mevr. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme. lste kal: mevr. Steenaert voornoemd. 2e kal: W. de Jonge van ADLM uit Kwadenidamme, deze se' oot ook de derde kal. 4e kal: J. Rentmeester van Vios uit 's-Heerenhoek. Meeste kleine vogels van de eerste wip: A. Martens van Vios uit 's-Heerenhoek, zes vogels: van de tweede wip: C, v. d. Dries en Bas v- d. Dries van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek. elk acht vogels. De vliegende vogelprijzen wa ren voor: C. P. Timmerman van Vios, B. v. d. Dries van Eensgezindheid en M. Nijsten van Vrije-Schutters allen uit 's-Heerenhoek. De lste klep- prijs een fazant was voor W ae Jonige van ADLM uit Kwa dendamme. Oranjerit De motor en autoclub „De Zeeuwen" houdt op 30 april de traditionele Oranjerit waaraan zowel au to s motoren en bromfietsen kunnen deelnemen. Er wordt een bedrag van f 4000,- aan prijzen beschikbaar gesteld en iedereen untvangt een prijs De lengte van de rit is 46 kilometer en de gemiddelde snelheid waarmee gereden moet worden is 24 kilometer per uur voor de tourklasse (beginners) en degenen die uitkomen in de wedstrijd-klas se (dat zijn dus de meer erva ren rijdrs) rijden met een gemiddelde van 30 kilometer per uur. De start is aan Gildeweg bij de sporthal in Vlissingen 's middags om half twee. De prijsuitreiking vindt 's avonds plaats in het Schel dekwartier in de van Dis- hoeckstraat te Vlissingen. (Van onze correspondent) GOES In de nacht van dinsdag op woensda g hebben onbekenden zich toegang ver schaft tot de woning van de familie van S. aan de Abelen straat. De daders hebben door hel bovenlicht de sleutel van de achterdeur genomen en zijn zo de woning binnengegaan, terwijl de familie Van S. od bed lag. Er werd een portemonnee met een inhoud van 125, weggenomen en een betaalpas, alsmede een portefeuille met rijbewijs en kentekenbewijs. Tevens werd de personenauto, een Ford Taunus 15M, kente ken 4690 GZ gestolen. De auto is nog niet teruggevon den. In het bouwplan Goes Noord-2 zijn een aantal kope ren buizen van de firma Tam se B.V. gestolen. De waarde van de buizen bedraagt onge veer vierhonderd gulden. In het gebouw Am-icitia te Kloetinige zijn tijdens een ruilbeurs van postzegels van de Goese postzegelvereniging postzegels ontvreemd met een waarde van 246,70. Woensdag heeft de Goese politie controle gehouden op de geluidshinder van brom fietsen. Er werden 11 brom- r.e-tsen verbaliseerd- Bliksembeveiliging Tot de voorstellen die de gemeen teraad van Reimerswaal in zijn vergadering van 29 april krijgt voorgeschoteld, behoort een kredietaanvrage voor voor zieningen in verband met de bliksembeveiliging van open bare' gebouwen. Gebleken is, da' de bliksemafleiders op de Nederlands Hervormde Kerk te Kruiningen, op de openbare basisschool te Yerseke en op de mo'en De Hoed te Kruinin gen niet aan optimale eisen voldoen. De noodzakelijke verbeteringswerkzaamheden komen, aldus B. en W. van Reimerswaal, in totaal op ruim 3000 gulden, waarvan het grootste deel bestemd is voor de bliksemafleiders op de to ren vam de kerk in Kruiningen, Het meest gematigd in zijn kritiek is het dagelijks be stuur van het waterschap Niiord-Beveland. De besturen van ie waterschappen „De Brede Watering van Zuid-Be veland" en van „Schouwen- Duiveland" hebben een stand punt ingenomen dat heel dicht bij het „onaanvaardbaar" komt. Morgen vergaderen de algemene besturen van de drie, nauw bij de zaak betrok ken waterschappen- Daarbij zal moeten blijken of die inge landen hun besturen volgen. Zoals wij reeds hebben ge meld, zijn ook de provinciale technische diensten in Zeeland niet bijster enthousiast over het „ei van Klaasesz". Een standpunt van het provinciaal bestuur van Zeeland wordt in begin mei verwacht. Wat de waterschappen be treft: zowel de „Brede Wate ring van Zuid-Beveland" als „Schouwen Duiveland" zeggen dat zij drie hoofdbezwaren te gen de bouw van een blokken- dam, die langere tijd dienst moet doen, hebben. 1. Het tot dusver aangehou den tijdschema voor de af sluiting van de Oosterschelde dreigt te worden vertraagd. De huidige, onveilige situatie gaat daardoor langer duren. 2. Tijden® de zogenaamde „tweede fase", waarin de hoofdbeveiliging wordt ver kregen door de poreuze blok- kendam, zullen de risico's uit veiügheidsoogpunt te groot zijn- Omdat bovendien de tijdsduur van de onveilige si tuatie niet vaststaat, is dit een zwakke stee in het hele plan. 3. Het technisch kunnen dreigt te worden overschat, waardoor .eitelijk het onmoge lijke wordt gevraagd. De besturen van de water schappen op Zuid-Beveland en Schouwen Duiveland vragen zich (hoewel zij zeggen dat dit eigenlijk niet op hun weg ligt) af, of het plan-Klaasesz inderdaad wel die oplossingen ten behoeve van visserij en milieu zal bieden die men daarvan verwacht ensug gereert. In de toelichting die de wa terschapsbesturen op hun standpunt geven klinkt een lichte dreiging door. Zo zeg gen zij: ,Wij willen al onze krachten mzetten voor de be langen die ons zijn toever trouwd, mits.de toezeggin gen voor het bereiken van een optimale veiligheid wor den gehonoreerd. En wel nu, De drie waterschapsbesturen laten er geen twijfel over be staan wat zij bedoelen. „Opti male veiligheid" bestaat uit een solide dam in de Ooster scheldemonding, een dam die in het jaar 1978 tegen een stevige stoot bestand is. De waterschapsbesturen voegen daar nog aan toe, dat degenen die menen dat zij concessies menen te kunnen doen, die ten koste gaan van de veiligheid van de bewoners in de laag gelegen polders in zuidwest-Nederland, daardoor de volle verantwoordelijkheid dienen te dragen. Met andere woorden: als de poreuze blokkendam de storm- vlieden niet baas kan, dan zullen de waterschapsbesturen hun handen in onschuld, en in het schone Oosterscheldewate-r wassen. Een blokkendam, aldus de waterschapsbesturen, is altijd gezien als een tijdelijk middel bij afsluitingswerkzaamheden. „Je gaat in waterbouwkundig opzicht volledig overstag als je zo'n poreuze blokkendam ge durende lange tijd (in plaats van zo kort mogelijk) als af- sluitdam laat fungeren. Het is naar onze mening on verantwoord om in dit stadi um van de afsluitingswerken niogeens aan experimentele waterbouw te gaan doenaldus de water schapsbesturen. De besturen vrezen bovendien dat de hoge extra kosten van het plan- Klaasesz zullen worden gedrukt door besparingen op andere, even noodzakelijke deltawer ken, waarbij zij doelen op de versterking van de hoofdwa terkeringen langs de Wester- sohelde. Alleen als er volledige ga rantie wordt gegeven dat het plan-Klaasesz een vorm krijgt die optimale veiligheid in 1978 biedt, zijn de waterschapsbe sturen op Zuid-Beveland en Schouwen-Duiveland bereid er hun zegen f an te geven. De mening van de water schappen is van groot belang voor het advies dat de raad van de waterstaat binnenkort (men ïoopt nog voor het zo merreces van de Kamer) aan minister Westerterp zal uit brengen. Ook het standpunt van de Zeeuwse staten, dat in mei zal worden geformuleerd, is van grote invloed. Het ver dient de aandacht, dat met het oordeel van de drie grote wa terschappen rond de Ooster schelde (als de algemene -be sturen hun dagelijkse besturen tenminste volgen) tevens het oordeel van de Zeeuwse pol der- en waterschapsbond vast ligt. Bejaardenbond De Katho lieke Bond voor bejaarden, af deling Sas van Gent, heeft een algemene ledenvergadering gehouden in het verenigings gebouw „De Roselaer" te Sas van Gent. De agendapunten werden in recordtempo en zonder op- of aanmerkingen afgewerkt. Na de pauze kon- 1 de 75 bejaarden genieten van de film: „De meisjesjaren van een koningin", met in de hoofdrol Romy Schneider- Filmliga De filmliga „Sas van Gent" vertoont donderdag 25 april om 20 uur 's avonds weer een film in „De Rose laer". De film die vertoond zal worden is de komedie „The Great Race", van Blake Ed wards met in de hoofdrollen Tony Curtis en Nathalie Wood. Vafwege de lengte van de film wordt er geen voorfilm vertoond. Ouderavond De openbare lagere school Prins Frederik Hendrik te Sas van Gent houdt donderdag 25 april een voorlichtingsavond voor de ou ders van de toekomstige eer steklassertjes. Op deze avond, die om 20 uur begint in de Prins Frederik Hemdrikschool. zullen de ouders kennis ma ken met het vernieuwde en uitgebreide schoolcomplex. Hierna zal de heer P. Bertram uiteenzetten welke ingrijpende veranderingen de lagere school de laatste tijd heeft doorge maakt. Na de pauze zullen de leer krachten mevr. M. de Hosson en mevr. A. Niemel aan de hand van enkele praktijk voorbeelden de ouders kennis laten maken met de leerstof van het eerste jaar. Hierna is er voor de ouders gelegenheid om bepaalde suggesties of vra gen naar voren te brengen. Fotokring De Sasse fo tokring heeft een gezellige di a-avond gehouden in de be drijfskantine van Albert Heijn te Sas van Gent. Ook de da mes van de leden waren uit genodigd op deze avond. Ze kregen te horen wat er wordt gedaan in de Sasse fotokin-g Er werden op deze avond voor de 24 aanwezige echtparen zo'n 200 dia's vertoond- Na deze dia-vertoning volgde nog een gezellig samenzijn. Succes voor Asje Wim ten Hoor, de enthousiaste Duitse herderliefhefober uit Sas van Genit, heeft met zijn Duitse herder „Asia van Ber geroen", de kwalificatie twee de uitmuntend gehaald op een clubmateh te Tilburg. Zijn hond behaalde dit succes in de sterk bezette „open klasse te ven". Na de standkeuring werd zij als tweede uitmun tend uitgeroepen, op welke plaats zij ook zou eindigen. Er.ige weken geleden liep deze Duitse herder ook de kwalifi catie uitmuntend in een wed strijd in België. Veerse-Meerrit De Veer- se-Meenrit die de motor en autoclub Scheldègouwen zater dag organiseert is de tweede rit dit seizoen die meetelt voor de provinciale clubeompetitie, De route is uitgezet in de gemeente Middelburg. Men hoeft slechts eenmaal de ka- naalbruggen te passeren en men komt niet in de drukke binnenstad. Er moet met een gemiddelde snelheid worden gereden van 24 kilometer per uur- De eerste equipe vertrekt om twee uur en men kan van af half twee inschrijven in de kantine op het sportveld aan de Nadorstweg in Middel burg. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN O PZOOM Het keukenzout in het afvalwater van de uitbreiding van Gene ral Electric in Bergen op Zoom zou een oplossing kun nen zijn om de oesterbanken in de Oonterschelde bij uitvoe ring van het plan van de com- missie-Klaassesz zout te hou den. Die verrassende uitspraak deed de heer P. van der Burgh, deskundige van het waterschap West-Brabant tij dens de praatavond, die het gemeentebestuur woensdaga vond belegde voor geïnteres seerden met betrekking tot het advies, dat G.S. van Bra bant aan de gemeente heeft gevraagd in verband met de aangevraagde hinderwetsver gunning. De heer Van der Burgh noemde het één van de misre keningen van de commissie, dat niet is beseft, dat het moeilijker is om een zout mi lieu zout te houden dan een zoet milieu zoet. Naar zijn mening lukt het zelfs bij een inlaat van 1 miljoen m3. water niet om de oestergronden zout te hooiden. Prijsschleting Op vrijdag 26 april houdt de boo-gsehut- tersvereniging „De Vlaandren" fe Sa.- van Gent een prijs- schieting op de liggende wip in het beursgebouw „De Vlaanderen" te Sas van Gent. Aanvang 15 uur. C.S.M. De personeelsver eniging van de C.S.M. te Sas van Gent houdt vrijdag 26 april om 12.30 uur eein prijskaar- ting in de bedrijfskantine. De ze kaarting is bestemd voor leden, oudgedienden en de da mes van de leden- De Westerschelde De Kringgroep „De Westerschel de" noudt zaterdag 27 april met de kringgroepen Koude- kerke. West-Brabant en Putte een onderlinge wedstrijd op het sportpark „De Valcke" te Sas van Gent. De deelnemende Duitse herders zullen gekeurd worden door de heer Dort- rr.an-s uit Schijndel. Op deze wedstrijd die om 9.30 uur be gint is iedere belangstellende van harte welkom. Hengelen De visserij- en hengelsportvereniging De Zandkreek te Wolphaartsdijk hield aar 2e competitiewed strijd in de Oosterschelde bij Kats. 62 deelnemers vingen 33 ondermaatse en 60 bovenmaat se platvissen, met een totaal- gewicht van ruim 8 kg. De le vis werd gevangen door Chr. de Witte. De uitslag was: 1 J. Harinck 860 pnt-, 2 Ad Wal- hout 820. 3 D. Slabbekoorn 790, 4 J. J. Hoekman 765, 5 K. Schog 690, 6 J.P. Bliek 641, 7 A. de Jager 630. 8 L. Heijboer 530. 9 F. Weijer 510, 10 M. Meijaard 485. Onderzoek De gemeente Hontenisse heeft alle inwoners boven de dertig jaar opgeroe pen deel te nemen aan een bevolkingsonderzoek op tuber culose. Op dinsdag 2 mei kunnen de eerste opgeroepen personen te recht van 18.00 tot 20.30 uur in het gemeenschapshuis St.- Martinus in Groenendijk. Op woensdag 3 mei wordt even eens in St.-Martinus onder zocht van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur. Op maandag 6 mei is Lams- waarde aan de beurt en wel in de Luifel van 19.00 tot 20.00 uur. Zo ook op dinsdag 7 mei van 10.00 tot 12.00 uur. Het onderzoek in Terhole wordt gehouden op dinsdag 7 mei, van 18.00 tot 20.00 uur in het dorpshuis. Op woensdag 8 mei is men in het dorpscentrum in Vogelwaarde van 18.00 tot 20.00 uur. Daar kan men ook terecht op donderdag 9 mei van 9.00 tot 12.00 uur. Op donder dag 9 mei staat de apparatuur in de gymzaal in Hengstdijk van 18.00 tot 20.00 uur, terwijl Ossenisse de rij sluit op vrij dag 10 mei van 18.00 tot 19.00 uur in het parochiehuis. (Van onze correspondent) GOES De Stichting Goes Vooruit heeft voor Koningin nedag het volgende program ma samengesteld: 's morgens van 9 tot 12 uur kinderspelen voor de lagere scholen op de volgende speelvelden: speel weide Goes-Zuid bij de her- vel<d christelijk lyceum aan de 's Heer Elsdorpweg, sportveld Karei Doormanstraat, speel weide Goes-Zuid bij het her tenkamp, schoolplein van de scholen in de Goese Polder. Filmvoorstelling voor de kleuterscholen in het Grand- theater. 's Middags: gezelligheidsrit voor auto's van de inwoners van de stad Goes, start 14 uur vanaf de Sporthal. De deelne mers dienen om 13.30 uur aan wezig te zien. Startgeld is f 7.50, dat bij inschrijving moet worden voldaan. Kinderoptocht in de Goese Polder voor alle kinderen uit Goes, in de leef tijden van 4 tot 10 jaar. Start om 14 uur vanaf de Thorbec- kelaan bij de school Het Bin nenhof. De deelnemers dienen om 13.30 uur aanwezig te zijn. De kinderen kunnen deelne men met versierde steps, fiet sen enz. doch zij kunnen ook alleen verkleed meedoen- De wijkvereniging Goese Polder houdt 's avonds een lampionoptocht in samenwer king met Hosanna. Start om 20 uur vanaf de Thorebeeke- laan bij de school Het Binnen hof. (Van onze correspondent) YERSEKE Gisterenmid dag kreeg het echtpaar M. Lainper - Beenhakker de sleu tels van hun. nieuwe bejaar denwoning aan de Begonialaan te Yerseke overhandigd. De overhandiging, die een offi cieel tintje kreeg, geschiedde door de heer B. J Korstanie, voorzitter van de burgerli '/e instelling voor bejaardenzorg Yerseke. De heer en mevrouw Lam- per, die nu 43 jaar gehuwd zijn, kochten in de Schelde- straat te Yerseke bij hun hu welijk een huisje en hebben daar al die tijd in gewoond. De Sehel-destraat, zowel als de Havenstraat, zijn gesaneerd en alle woningen daar zullen viorden gesloopt om plaats te maken voor de bouw van nog 26 bejaardenwoningen, enkele woningen in do particuliere sector en woningwetwoningen. Op die manier komt het vijfde complex bejaarden woningen in T erseke tot stand. Het tweede complex bejaar- denwoningen aan de Azalea- laan ie. nu geopend. Naast het verzorgingstehuis Vredelust beschikt Yerseke momenteel over 80 bejaardenwoningen. He bejaardenwoningen-com plex staat midden in de Yer- sekse nieuwbouwwijk bij een kleuterschool. De heer Kor- stanje: „Wij proberen de be jaarden zoveel mogelijk deel te lat-n nemen aan het open bare '.even. Ons bestuur wil geen bejaardengetto". De rieuwe bejaardenwonin- gei aan de Begomalaan zijn wat groter dan de reeds be staande woningen. Bovendien hebben deze een extra slaap kamer, zodat de bewoners ook logees kunnen ontvangen. Over zijn nieuwe woning zei de heer Lamper: „Het doet mij veel dat ik mijn huis aan de Sehel-destraat moest verla ten Nu ik de sleutel van mijn n ouwe huis heb gekregen, ben ik er wel gelukkig mee. -k mis alleen mijn duiven hok". Architect van al de be jaardenwoningen is de heer M- le Clerq uit Kruiningen Het nieuwe complex is van specia le beveiligingen voorzien, zo als een alarminstallatie, mono lampjes voor de trappen en een speciale beveiliging op de ver-warmingsinstallaties.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7