terstaats- btenaren krijgen ECHTE opsporings BEVOEGDHEID Open bejaardenwerk- experimenl ia west-Zeeuwsch- Vlaanderen geslaagd OOSTBURG WIL BOULEVARD CADZAND RECONSTRUEREN I BIESBROEI Middenstanders niet eensgezind over sluiting op koninginnedag Kandidaat raadslid dringt aan op rampenplan De Sfpffli De Vrï«e Havengebied Terneuzen stad RVOORDEEL Vi fVLITEIT DE G RO]i Weer Israël-lezing Breskens Clings Dow Moerkerke verliest strijd tegen brandende vuilnisbelt SANITAIR VAN DEN BERG HULST Aardenburg STICHTING NEEMT WERK OVER St. Jartsteen BEHOEFTE ponded 2S april 1974 gram ROSBIEF gram VARKENSFH n gram RUNDERLAPPfv l> gram VARKENSCOTp'i, gram MAGERE SPer. ACHTERHAM BGTERHAMWORST SNIJWORST r PATEE DE FOIE gram VLEESSALADF gram ZIGEDNERSALAir gram ZALMSALADE lag: 2 HAMBURGERS Donderdag NASSIDAG 500 gram 1,50 RIJDAG zaterdag ZONDAG - maandag' KILOVOORDEEL BLAPPEN IRKENSFILET ISBIEF IRKENSLAPPEN DOE ALS VELEN: NAAR KWAUTEITSSLAG0 T OP HET JUISTE ADRES. t6 - HULST - Tel. 0110 ZONDAGSERVICE- 'EN VAN 14 TOT 17.45 UIT (Van een onzer verslaggevers) MfflpkwRG De raad van bestuur van het Haven- !JhaB Terneuzen heeft gisteren een ruimere interpretatie gegeven aan een reglement dat de „opsporingsbevoegd- Beid" van de in het havenschapsgebied werkzame water- staatsambtenaren vastlegt. (Van onze correspondent) 'P^mUiEU/.K\' Vanavond (donderdag' om half acht be- handeKpominee A. Kleyne uit Gent in de OpStandiragskerk aan delBellamystraat te Ter- neuzen i in zijn serie lezingen over öfaël, het onderwerp de nieuwe laarde en de nieuwe hemel. 'Op donderdag 2 mei houdt Eominee Kleyne zijn laatste lezing van deze serie. dO!: 2 lez w avond Onder aue pieren wan UIT in Zeeland wordt zaterdagavond in de vismijn :n Breskens een mu ziekavond gehouden. Opgetre den wordt daar dan doo-r Long Tall Ernie and the Shakers, terwijl [ook de groep Plastic Feet aan bod komt. Begonnen wordt om 20 uur. Dit gebeurde na een door de heer Huijbrecht uit Terneuzen aangezwengelde discussie. De heer Huiibrecht stelde vast. dat het reglement zoals aan de raad van bestuur was overge legd, juridisch slechts in schijn bevoegdheden tot optre den verschafte aan de „scheepsregelaars" en andere functionarissen op het natte deel van het havenschapge- bied. Besloten werd daarom, dat de tot opsporing bevoegde ambtenaar met naam en toe naam door het dagelijks be stuur van het havenschap zul len worden aangewezen, waar mee hun functie zonder dat- dit overigens een verhoging; van hun salaris zal betekenen feitelijke opsporingsbe voegdheid krijgt. VoGt&Jtoernooi Op zorndrarg 28 april-wordt op het gemeen telijk sportterrein een voetbal toernooi! gespeeld tussen de eerste 'elftallen van. HVV. Steen en Clinge. Oorspronke lijk zouden ook de elftallen vamGèaeuw en Hulsterloo aan dit tïrnooi deelnemen maar deze zijn zondag nog gebonden aan competitiewedstrijden. In hun plaats spelen nu de A- jtmioren elftallen van Steen en Clinge. De raad van bestuur van het Havenschap Terneuzen. die gisteren in het provinciehuis te Middelburg vergaderde, kwam aan het belangrijkste agendapunt niet toe. Het be trof hier een voorstel van het dagelijks bestuur voor het aangaan van een overeenkomst met Dow-chemical, inzake de aanleg van de Braakmanha ven. Het bewuste voorstel werd door het dagelijks bestuur te ruggenomen. De raad van be stuur stemde in met een voor stel tot uitgifte van een ter rein in erfpacht aan Aug. de Meijer B.V. te Terneuizen. Het bewuste terrein ligt bij de roll- off-roll-om haven. Cop- 7 en ppens. irden- met e met elheid 2 O. De- 7 A. M. :t. 10 slier", 1 en 1106- I Jan R. de 8 J. met Jhont Boo- 0 J. de ge- met A. de van duif 10 J. Dui- oofd- -ogste E. ré. 3 ever. iaert. 9 N. dijke utter 5 C. Em. pn. 7 Ha- Phi- oog- en 8 man ia. 6 L. uret. 178 Co. 3, 7, de :e. 8 Si rs", 1 P. J 71 (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het centraal overleg Detailhandel (Werkge vers- en werknemersorganisaties) te Den Haag adviseert alle I Aalbregtse. 5 A. i ondernemingen in het winkelbedrijf op dinsdag 30 april, na 13.00 J den Hollander. I uur de winkels te sluiten in verhand met de viering van konin tnfl glnnedag. In diverse gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen en op Zuid-Beveland hebben de winkeliersverenigingen daarover nogal verschillende meningen. seeuw. 9 R. Verstil" van Veenendaal, „Volharding", Met 99 jaarlingdur'f, A. Jansei en zoolt broeck. 3 C. van kj R. van Haver. 6 f *M P. Bracke. 8 C, Haï'ji Bruggeman. 10 J'-J „De Zwaluw", 1 met 110 oude duu" snelheid 1092.7 roPj',1 10 L. de Bruin. >fA Vermorcken. 3 J- 4 Pi. Blommaert. laer. 7 P. van i-oj'r J. van paandonck- M jaarlingen. 1 en ten 1049.8 mP"1- 'jj maert. 4 Ch. van I a en 8 L. van I Mattens. 7 R. Ver»l J. van Spaandon® i Helsland. „Nieuw lev'en.,,'l met 153 oude du1' G. Jansen. 1000.' de B'ock. 3 J. R. de La Ruelle. 53| Hijfte. 6 en 7 K», Met 133 jaarlmP J "-.Tn7 r DeBoorzitter van het Han- 152 u LrdTtldefalr™ Terneuzen GebrAadenf;d ;i(H.c.T de heer Den Toon. 4 R0Fm ^Baécke Ider' meent dat het ad-vies van P van Piemel li- ^Centraal Overleg Detail- ?n linaen H bandel wel moet worden opge- de Krijger* 9"Ó.-» Aol0d' aangezien op 30 april Baecke 4 en 7 B-|de °Érs me^r aandacht zul- 5 R van Quicker" hebben voor hun kind-eren, Gehr' Audenaerdc. I£ldle ,aan allerlei activiteiten de Smet. 9 Raf. GW® deelnemen, dan dat zij Wedvluchten va» I Wlllen gaan winkelen. Hij zei met 111 oude durver *™an, wertuigd te zijn dat A. Jansen en zoon.l;| »°™nige Terneuzense wirake- broeck. 3 E. ?ierM hUn zzak de gehele dag Werbróeck. 6 en lh zullen Besloten houden. Win- laert. 7 A. Jansen kels die in de voormiddag ge- W. de Cock. 9 P- °Pend zijn en met personeel werken, zullen het inhalen van de gewerkte uren. onder ling moeten regelen. Ook het bestuur van „Sas •0"» zal de leden adviseren vanaf één uur 's middags de winkel te sluiten. De voorzit ter, de heer J.J. Torbijn, zei te veronderstellen dat de Sasse winkeliers dit advies in het elgemee-n wel zullen opvolgen. Een moeilijke bijkomstigheid noemde hij de marktdag, die aan zeker niet op het Keizer Karelplein zal worden gehou den,,in, verband met het optre- II van de Duitse stunt- en acrobaten groep De Trabers. Van gemeentewege werd evenwel medegedeeld dat er op 30 april geen marktdag wordt gehouden- De heer J. Bogaert, voorzit ter van de Oostburgse winike- uersvereniging zei dat de Oostburgse winkeliers nie dag wel zullen sluiten. De neer W. Mesuere, de Sluise zei dat de winkels °P 30 april de gehele dag geo pend zullen blijven. Misschien op een heel enkele uitzonde- Jn^ Ra- »»Op dergelijke dagen ^'ten wij nooit", aldus de «eer Mesuere. De heer Ch. Linssen, voor zitter van de Goese Midden- sta dscentrale (G.M.C.) zei dat' liet bestuur er aanvankelijk aan had gedacht de winkeliers te adviseren hun zaak de ge hele dag gesloten te houden. „Wij willen echter niet afwij ken van het door het Centraal Overleg Detailhandel gegeven advies", aldus de Goese voor zitter, „daarom zullen wij ad viseren na 13 uur de zaken te sluiten". (Van onze correspondent) MIDDELBURG De inwo ners van het Belgische Moer kerke worden al vier jaar ge plaagd door een immer bran dende vuilnisbelt, die ligt op het grondgebied van de Oost Vlaamse gemeente Middel burg. Bijna dagelijks worden er karrevrachten vuil op ge stort, hetgeen tot gevolg heeft da. de vuurhaard zo diep zit, dat hij niet meer te blussen is. De brandweer van Malde- gem moet vaak -drie -keer per week uitrukken als het vuur weer oplaait, maar het is een onbegonnen strijd. Het vuur heeft het tot nu toe altijd al gewonnen. Op een paar hon derd meter afstand van deze voortdurende ergernis loopt de drukke verkeersweg Kno-kke- Maldegem- Als er bij noord- ostenwimd een dikke, ondoor dringbare rookwolk over deze weg hangt dan is het gevaar voor verkeersongeluk-ken k niet denkbeeldig. Het vreemde van de gehele affaire is dat de Belgische rijkswacht deze situatie al meerdere malen heeft waarge nomen, dat er a'l metingen verricht zijn, maar niemand schijnt er iets tegen te doen. De mensen van Moerkerke hebben niet alleen last van de stan-k en de vieze smeerboel, die hun woningen binnendringt, als zij niet alle deuren en ramen zorgvuldig gesloten houden. Als het vuur weer eens oplaait, vluchten de rat ten, die op die vuilnisbelt in eei waar paradijs leven, met honderden naar boerderijen en huizen, om daar de nodige schade aan te richten. Vooral de boeren hebben in de loop der jaren al tientallen kilo's rattevergif gestrooid, maar het lijkt wel of er tel kens meer ratten komen. „In ieder geval kost het ons veel geld en het hel-pt niets", is hun conclusie. Toch heeft de boer, die de vuilnisbelt exploi teert een vergunning van de bestendige deputatie van Oost- Vlaanderen. Hij heeft nu ver lenging aangevraagd. Maar hij kan er op rekenen dat het van de zijde van de Moerkerken-a ren protesten zal regenen. „Een toch ma-ar redevoeringen houden over strijd tegen de milieuvervuiling", zeggen de gedeputeerd-en smalend. (ADVERTENTIE) UNIEK IN ZEELAND onze SHOWROOM Van Waesberghestraat 7 - 9 Lezing In het bejaarden tehuis „Coensdike" te Aarden burg hield zuster Emmanuel van de zusters Franciscanessen van Dongen een lezing over haar werk onder melaatsen in Indonesië. Zuster Emmanuel, thans met verlof in Sluis, werkt al 21 jaar in Indonesië, namelijk in Pati op Java. Haar lezing en de vertoonde dia's gaven een duidelijk antwoord op de vra-a-g, de wel eens ge steld wordt: Waar blijft al het geld dat via acties wordt inge zameld „Zuster Emmanuel heeft o.a. uit de actie „Kom over de Br-ug" gelden ontvan gen, waarmee thans een groot landbouwproject wordt uitge voerd, als-mede de bouw van diverse kleine woningen voor de melaatsen, die de werk zaamheden trouwens zelf uit voeren onder deskundige lei ding. De bejaarden kregen ook op dia's een Klein ziekenhuis te zien, gebouwd met giften uit de actie „Mensen in Nood". De bewoners van Coensdike brachten spontaan ƒ117,- bijeen voor het werk van de zuster. Schieting Op koninginne dag zullen de manschappen van Sint Sebastiaan om 18.30 uur een schieting houden op de Gaaiperswei aan de Heren- dreef. Inzet van de wedstrijd is de medaille van de gemeen te Aardenburg. 0 Activiteit in de Breskense bejaardensoos. Weg afgesloten In ver band met riolerin-gs- en con structiewerkzaamheden in de Heerstraat is het gedeelte van de Heerstraat, gelegen tussen de Brouwerijstraat en de Wa randestraat voor alle verkeer afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid viia de Waranda- straat. Veilig verkeer H'et ver bond voor veilig verkeer afde ling St.-Jansteen heeft deze week een algemene ledenver gadering gehouden in café „Ottjes". Enkele aftredende bestuursleden werden herko zen. In deze vergadrerirag wer den ook de activiteiten voor het komende zomerseizoen be sproken. Schietin-g Zondag 28 april organiseert de schutterssocië- teit St.-Jan een schietinig in café Sport op twee staande wippen. De schietirag begint om halfdrie. (Van een on-zer verslaggevers) AARDENBURG-OOSTBURG - SLUIS „Wanneer we de houding van de mensen in de streek nagaan moeten we constateren dat er meer be langstelling voor het bejaar- denwerk in het algemeen is gegroeid. Er wordt meer over gepraat en je hoort vaak de kreet: „Daar heb ik nooit bij stigestaan". Er is meer aan dacht voor de ouder wordende mens en steeds meer mensen zijn bereid iets te doen". Tot deze conclusie komt bejaar denwerker Gerard Verduijn in een verslag waarin hij het twee jaar durende experiment open-bejaardenwerk in west- Zeeuwsch-Vlaandercn be schrijft. Het rapport werd gistermor gen gepresenteerd op het Oostburgse gemeentehuis door .•ethouder J. Vergouwe, voor zitter van de begeleidingscom missie en de heer Verduijn. 30 juni is het experiment afgelo pen. Bedoeling is dat per 1 juli het werk wordt voortgezet door een stichting die de naam Stichting Welzijn voor Oude ren in west-Zeeuwsch-Vlaan deren zal krijgen. In deze stichting zal ook mettertijd het dienstencentrum Goeder- tijt worden opgenomen, waar voor overigeras een afbouwpe riode van twee jaar is Eerao- raea BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur: The sto- nekiller 18 j. Roxy 20.00 uur: Help, de dokter verzuipt ad. Etcetera Molstraat 16a, expositie Rini Leefsma met gouaches, monotypes, etsen en Josche Roverts met kleine olieverven (t.m. 2 mei). Open dagelijks v,an 13.30-17-00 uur, zat. en zond. van 13.30 - 18.00 uur, bovendien op vrijdag van 13.30 - 18.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur. Hal Stadhuis: kunstwerk van de maand van Paul Blo-m. Tholen (t.m. 30 april). Geo-pend ma. t.m. vrijd van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur- GOES Grand20.00 uur: Ghrist superstar a.l. Jesus „Het experiment heeft be wezen dat er in onze streek behoefte aan het open-bejaar denwerk was", aldus de heer Vergouwe. De nieuwe stich ting zal gefinancieerd moeten worden door de drie west- Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten, die overigens van dit bedrag 80 procent van het rijk terug krijgen. De werkelijke kosten voor de gemeenten bedragen rond 60 cent per inwoner per jaar en dat is het beslist waard", zo stelde gistermorgen zowel de heer Vergouwe als de heer Verduijn. D-oor het experiment is de gezinsverzorging voor de be jaarden toegenomen, heeft men (Breskens buiten be schouwing gelaten) 100 vrij willigsters weten aan te trek ken en geconstateerd is dat de wachtlijsten voor de bejaar dentehuizen zeer klein zijn. Wat het experiment vooral heeft weten te bewerkstelligen is een verbeterd contact tussen de 5300 bejaard-en in de streek. „Bewezen is dat de bejaarden niet alleen belang stelling hebben voor kaarten of biljarten alleen. Bij grote groepen bestaat belangstelling voor muziek, toneel, gezellige middagen of uitstapjes", aldus de heer Verduijn, Enkele honderden bejaarden komen opdraven voor gebeurtenissen als een schouwburgbezoek, een operette-uitvoering, een veilig veerkeersmiddag en noem maar op- „Aan een Rijn reis namen vorig jaar 45 be jaarden deel. Dit jaar gaan er weer 30 zo'n reis maken en 50 bezoeken Luxumburg. Sociëteiten die slecht be zocht werden, zijn door een ontspanranigsprogramma in de lift gezet. Opmerkelijk is dat de bejaarden grote belangstel ling vertonen voor het zelf runnen van hun soos. „Op de ze wijze wordt men er meer bij betrokken. Voorwaarde is echter wel dat men over een eiaen ruimte beschikt" Een schot in de roos van het experiment waren ook de con tactgroepen, door vrijwillig sters in de diverse kernen be mand. Deze groepen verzorgen huisbezoek, warme maaltij den zijn in opkomst en ook in deze groepen zitten vertegen woordigers van de bejaarden zelf. Deze contactgroepen wor den zoveel mogelijk zelfstan dig gelaten, maar in gevallen die buiten de werkzaamheden van de groep vallen, wordt de hulp van de bejaardenwerker ingeroepen. De nieuwe stichting zal voor lopig de werkzaamheden met een bejaardenwerker voortzet ten, hoewel deze taak bepaald niet gering is. Als een der taken voor de stichting is o.m. gesteld het verkrijgen van ei gen ruimte voor bejaardenso zen die hierover nog niet be schikken. „Na toch wel een bijzonder moeilijke beginperi ode en veel misverstanden hier en daar is het beeld van het bejaardenwerk toch wel totaal veranderd", zo constateert de heer Verduijn in zijn verslag. Dat de bejaarden zelf met het werk verguld zijn blijkt wel uit het feit dat heel dikwijls, zelf contact wordt gezocht met de bejaardenrwerker. Een ver heugend verschijnsel. HULST Stadhuis (burgerzaal), foto tentoonstelling Boerengrond van Kors van Bennekom (t.m. 28 april). KLOOSTERZANDE De Groene Molen 13.30 uur: Schieting voor bej a-arden. MIDDELBURG City 20.00 uur: The brid ge on trhe river Kwai 14 j. Rijksarchief, St.-Pietersstraat 38, expositie „Hugenoten in Zee land' van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Zat. van 9.30- 12.30 uur (t.m. 31 augustus). ROTTERDAM De Doelen (grote zaal). 20.15 uur: Rotterdams Philhar- monisch Orkest o-l.v. Edo de Waart. Solist Radu Lupu, pia no. Schouwburg 20.15 uur: „Mussert" door de Toneel groep Centrum. Groote Schouwburg 20.00 uur: Kooruitvoering. Hofplein Thea ter 20.15 uur „Wat je zegt dan ben je zelf' van Gerard Cox en Prans Halsema Luxor Theater 20.00 uur: Toon Hermans. vu. te B«i PI. Br"1" I 1081-1 de Bruijne 3 O?"1 6, en 9 Joh. Seghers. 7 Martens. n„ I Uitslag P.V- -3 Doffer, vanuit *^1 km. Hans weert. ,d ge. 2, 4, 5, A defl L. v. Ertvelde. len. 7 L. Koeman. Gebr. Dommeset. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Wanneer de gemeente Oostburg geen ver dere stappen onderneemt zal er geen waarschuwingsrege ling komen met betrekking tot een eventuele calamiteit bij de kerncentrale in Borsele. En wannee- men bij deze ge meente zelf een waarschu wingsplan opstelt loopt dit niet vooruit op het „nationaal rampenplan". Dit schrijft de heer Leen- dert Maas uit Breskens, kandi- daart-raadslid voor de drie pro gressieve partijen in Oostburg, in een brief aan het Oostburg se college van b. en w. In februari had hij er in een brief aan het college op gewe zen dat gemeenten als Vlissin- gen en Goes het nucleaire rampenplan van Borsele over nemen, terwijl die gemeenten op een verdere afstand liggen van de kerncentrale dan Hoofdplaat met zijn 1.000 in woners. Een officieel antwoord heeft de heer Maas op zijn brief noo-it gehad. Zelfs .geen beves tiging van ontvangst. „Wordt elke briefschrijver op deze wijze behandeld", zo vraagt hij het Oostburgse college. In de laatste raadsvergadering werd de brief van de heer Maas, de eerste wel te ver staan, aan de orde gesteld. Het antwoord vam het college hier op stelde de heer Maas teleur. „Heeft men hier zes weken tijd voor nodig gehad"? zo vraagt hij zich af. „Het enige actieve is het schrijven van de kringraad van de De heer Maas heeft nu zelf contact opgenomen met zowel de B B. als het ministerie van Volksgezondheid. Hem werd meegedeeld dat de B.B Zeeuwsch-Vlaanderen geen geschikte meetapparatuur be zit om eventueel vrijgekomen radio-actieve stoffen te kun nen registreren „Men is- als men hiervoor vain de gemeente(n) opdracht krijgt, bereid een kostenbere kening te maken voor de be nodigde apparatuur en opstel ling van een waarschuwings systeem, waarbij men dan zelfs bereid zou zijn alterna tieven te weerleggen", aldus de heer Maas in zijn brief. „De apparatuur zou dan afge stemd zijn op die van Midden- Zeeland en eveneens bruik baar in Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren t.a.v. de kerncentrale in Doel, zodat eventueel alle ge meente in Zeeuwsch-Vlaande ren in d-e aanschaffingskosten zouden kunnen deelnemen. De opmerking van burge meester Schipper dat een ge meentelijk waarschuwingssys teem zou vooruitlopen op een landelijk systeem berust aldus de heer Maas op een misver stand. Een hogere functionaris op het ministerie van Volksge zondheid en Milieuhygiëne, speciaal belast met het zo vaak vernoemde Nationaal Rampen plan, deelde hem mee dat het wel de bedoeling is te komen tot een gemeenschappelijk grondpatroon van waarschu wingssystemen in Nederland „Nationalisering van een waarschuwingsplan is name lijk onmogelijk, daar elke si tuering tüoodewaard, Petten, Borsele. Red.) anders Is en de ene centrale een grotere capa citeit heeft dan de andere". De desbetreffende functio naris voorzag geen waarschu wingssysteem in West- Zeeuwsoh-Vlaanderen t.a.v. de kerncentrale in Borsele, die zou moeten voortvloeien uit het „nationaal rampenplan". Wel voorzag men op het mi nisterie een regeling voor een gedeelte in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen m.b.t. de centrale in Doel. Voor de tweede maal vraagt de heer Maas naar een evaeu- atieplan bij stormvloeden. Vol gens burgemeester Schipper zou dit in handen liggen van het waterschap Het Vrije van Sluis. De heer Maas heeft bij het waterschap geïnformeerd en hem is gebleken dat het waterschap bepaalt wanneer en welk gebied ontruimd moet worden, doch de gemeente dient dit uit te voeren. „Het- SAS VAN GENT „De Vlaanderen" 15.00 uur Schieting op de liggende wip- Galerie Uilenspiegel, West kade 71 expositie Barbara Je an (t.m. 30 april). Open ma lm. zat van 9.00-12.00 en 13.30-18.00 uur, vrijdag tot 21.00 uur. Zondag van 14.00- 18.00 uur. Woensdagmiddag gesloten- TERNEUZEN Museum, Burgemeester Geillstraat, expositie De Ont wikkeling van de fotografie, samengesteld door fotograaf Henk Hommers uit Terneuzen (t.m. 12 mei). Open di. tm. zat van *4.00-17.00 u. VLISSINGEN Alhambra20.00 uur: Vuis tenbonen en karate. Britannia, expositie „Ener gie, de motor van ons leven" (t.m. 28 april). WESTDORPE Galerie Troutzaerte, Singel 45, expositie Mareike Geys en Jan van Stolk met schilderijen en klein plastiek en keramiek (t.m. 29 april). Di. t.m. zat. van 9.00-18.00 uur. Zondag van 14.00-18.00 uur- Op maan dag gesloten. ZIERIKZEE 'T Lange Vus Expositie Jenneke Rammelo-o-Weijland met schilderijen en wandkle den (t.m 23 mei). Open van 9.00-12.00 en van 13.30-18.00 uur. Op d-o. ook van 19.00-21.00 uur. Zond. en ma- gesloten. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20.00 uur: „Juno en de pauw" van Sean O'Casey. Prov. Centr. Arenberg 14.00 uur: „Dubbel spel" van Robert Thomas door het Reizend Volkstheater. Hal Conservato rium, Desiguinlei 20.30 uur: Zangrecital door Jan Stroo- bants met Renaat van Zundert aan de piano. GENT Kon. Ned. Schouwburg 20.00 uur: „Het recht van de sterkste" van Jan Christiaens door N.O' G. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Het gemeen tebestuur van Oostburg wil overgaan tot reconstructie van de Boulevard de Wielingen in Cadzand. Alvorens hiertoe kan worden overgegaan dienen di verse percelen grond langs de ze weg aangekocht te worden. De voormalige gemeente Cad zand wilde reeds tot de beoog de reconstructie overgaan maar de toenmalige eigenaar van een groot gedeelte van de benodigde grond, de E.M.S., wilde niet verkopen. Met de nieuw: eigenaar, exploitatie maatschappij Robé in Terneu zen kon wel tot overeenstem ming worden gekomen. Ruim 1 ha, hoofdzakelijk de weg met bermen kan voor ƒ1,- worden verkregen en 0,78 ha tegen ƒ2,25 per m2. Robé was niet bereid tot een diep-te van 20 meter vanaf de zijkant van de weg te verkopen, men wil de niet verdergaan dan 15 me ter. B. en w. van Oostburg vra gen de raa-d, die morgenavond bijeenkomt, toestemming voor deze aankoop. Het reconstruc- tiewerk is reeds bij de dienst A.C.W. aangemeld als object voor de werkgelegemheidsver- ruimine. Het college vindt de reconstructie van grote bete kenis voor de recreatie in de kuststrook. „De weg heeft in het badseizoen een grote stroom dagjesmensen te ver werken omdat er een groot aantal duinovergangen op de weg uitkomen, waar nog bij komt dat de Boulevard de Wielingen een deel vormt van de route langs de kust", aldus en w. va-n Oostburg. In de vergadering komt we derom de verkoop van een drieta1 panden in de Minne poortstraat in IJzendijke aan de orde. Gebleken is dat de bewoner van een der panden bereid is de woning van de gemeente over te nemen tegen de getaxeerde waarde. In de andere twee panden zal dieren arts Van de Vijver een kli niek voor kleine huisdieren stichten- De raad wordt verder een krediet gevraagd van 81.000 gulden voor de aanleg van een weg langs de Nieuwenhoven- dijk in Nieuwvliet. Die weg is nodig om het bestemmingsplan ter plaatse beter te ontsluiten. Voor herbestratinigswerken aan de Nieuw-Leusenerstraat m Cadzand wordt een bedrag van ƒ8.750,- gevraagd. De raad zal voorts, zoals gemeld, een voorstel behandelen om met het rijk een overeenkomst aan te gaan inzake de overname van de haven in Breskens en de aanleg van de nieuwe jach thaven. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen)HULST: Steenstraat 14. tel 01140 - 3751 (3 lijnen); GUES Klokstraat 1, tel 01100-8030 (3 lijnen). geen mij weer tot hetzelfde brengt uit mijn vorige brief: Is er een evacuatieplan m b.t. stormvloeden in onze gemeen te"? aldus Je heer Maas. De jterke twijfel die ik had over het aanwezig zijn van dit plan is door het steeds op nieuw ontwijken van de vraag en het zich verschuilen achter het waterschap veranderd in de vorm van een aan zeker heid grenzende waarschijnlijk- neid". Het antwoord dat de raads leden bijgevoegd krgen bij de eerste brief van de heer Maas is volgens de briefschrijver ter elfder "re in elkaar geflanst. -,Tenslotte wil ik erop wijzen dat hetgeen hiervoor geschre ven is slechts een gedeelte is van de informatie die ik ver zameld heb in een tijdsbestek van minder dan 60 minuten, terwijl b. en w. hiervoor zes weken de tijd hebben gehad, waarbij men dan nog kon te rugvallen op functionarissen in gemeentedienst", zo besluit hij zijn l ?f. KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8 15 - 17.00 uur. 12 30 en 13 30 - BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19 00 - 20 00 uur, tel. 01600-22341, zaterdag van 10.00 - 11 00 uur, tel. Ü160U - 49900, zondag van 20.00^22.00 uur tel 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen Zeeland 0] 100 - 4944 tel. 01140- 3751 of 01150 - 6297; Midden- HUISAANSLUITINGEN REDACTIE Chei Zepuwse redactie- S C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 7920 privé tel 01150 5745; algemeen re dacteur Zeeland A f Koopman, kantuui Kromme Weele 4, Mid delburg, tel 01180 - 7764 privé teL 01180- (438 redacteur Midden- Zeeland drs J Bouwmans, tel 01100 - 3405 kantnur Klokstraat 1, Goes, tel 01100 8030. pnvè Colynshot 35. Goes: redacteur te Terneuzen en Kanaalzone G van Berkel kantoui Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150 7920 pnvè tel 01150 4866 redacteur W.Z. Vlaanderen R van der Helm Melkweg 40 Oostburg, tel 01170- 3370; sportredactie Zeeland- T Koomen. tel. 01155 - 2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J de Boer. Truman laan 10. Axel. tel 01155 - 2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: P Konings, tel 01150- 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel 01100 - 4316.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5